Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Hydroponie

Stránky: 1 [2] 3 
Jaké hnojivo používáte do bubbleru? - Klikni zde pro originální téma
g_man
OK
Dekuju za info, jeste prosim upresneni, ja teprve roztu..
A druha otazka, prokladate to jeste rosenim destilkou, nebo vodou?
viridis
Uz to nicim jinym nestrikam - tedy krome na zacatku: to jeste 2-3x prestriknu Polyversem proti plisnim. Radeji at jsou listy suchy, plisen je sfina.
g_man
Tak mam dalsi problemek, zakoupil jsem v drogerii Zlatnicka v Praze kyseliny, ale nemaji 40% ale H3PO4 ma 85% a HNO3 ma 65%.

Jelikoz chemie neni muj konicek, tak nevim, jak to zredit.. Prosim pomoc!

Jeste cena narozdil od growshopu kde je 200 za flasku, tak ja mam obe za 220,- a pri ty koncentraci to bude asi fakt na dlouho..
pepsin
Já používám AH,roztok jsem měnil tak co 14 dní ze začátku,ale pak jsem přišel na to,že neušetřím,začal jsem ho měnit co 6 dní,ikdyž je to naročné,na čas i peníze,ale ve spolupráci s co2,jsou kytky mnohem rychlejší,kdysi jsem napsal,že používám hnojivo na recyklaci,ale byla to hloupost,tak se omlouvám všem kdo to zkoušeli,roztok doplňuju peroxidem vodíku,který ho dokonale vyčistí,žádný sliz,kořínky,navíc po něm vzkvétá kořenový systém,informace na greenhome@.cz,navíc je hodně duležitá hodnota EC vody po odstátí,neměla by být víc než 0,3.Pokud je vyšší,je to pro kytku problematičtější,a jinak se upravuje PH,tak kytkám 3 hurá
g_man
Dekuju za prispevky, konecne se tu clovek neco dozvi. Jen tak dal!
K redeni kyselin, ja je naredil na radu MUTa (dekuju) 1:10 s vodou, ted zkousim, jak moc to bude upravovat pH.. Neredeny to tam davat nechci, protoze jen po zasunuti strikacky do lahve se zni zacalo desne hulit, Tak ze radeji pomalu, malo a casteji a vice.. :)
g_man
To Vevejka, hele to je v pohode, me kdyby to tu neporadili, tak jsem to tam slehnul take.. :)
Tak ze pohoda, Grower je bozi a Grouweri neskutecne fajn..
wed med
tak ja taky prispeju svou troskou do mlyna:
na rust pouzivam AH jehoz koncentraci postupne zvysuju cca. obden pridavam peroxid vodiku, kterej dezinfikuje, rozklada odumrele korinky, a sam se celkem rychle rozklada na vodu a kyslik.
pri prepnuti na 12/12 davam AH+od BIO NOVY pk13-14 (nebo jak se to menuje)+sem nedavno vyzkousel DARINU 4 ne vsak postrikem ale primo do vody (kyti fakt pres noc ocividne poposkocily) nevyhoda je, ze se DARINA nemuze nechat ve vode moc dlouho, pac je to takova sila, ze kyti dozrajou behem mesice ale uz nestihnou dorust.
no a na zaver davam cistou vodu a peroxid na proplachnuti.
zajimalo by me jestli nekdo mate naky zkusenosti s korenovejma stimulatorama.
jinak bublejte a bublejte
g_man
Opet dekuju za prispevky, jen chci poprosit: PISTE PROSIM KONCENTRACE, POMERY, DAVKOVANI...
Napriklad, chci pouzit peroxid a z vaseho prispevku nevim kolik ho tam mam dat, zbytecne musim hledat!

to wed med: prosim jen jeste schrn tve davkovani, vypadato, ze to mas odskousene, tak se podel tak aby se to dalo pouzit... :)

DEKUJU
g_man
Otazka pro vas: Merite teplotu roztoku? Jaka je? Topite v bublaku?

Vcera jsem pouzil 3%Peroxid v pomeru 1ml/1l roztoku a kdyz jsem vecer meril pH, tak roztok byl studenej jak psi cumak (nemam teplomer do vody)
Zatim sem nasel jen, ze teplota roztoku by se mela pohybovat kolem 21-22stupnu...

Tak se prosim podelte o sve zkusenosti!
g_man
To wed med: Ja pridavam korenovej stimulator do roztoku 1ml/10l. Zacal jsem asi ve 14dni rustu (driv sem ho nemel) a jedu jeste ted, Koreny se dost rozjely, myslim ze jim to prospelo...

To vevejka: Tesim se na dalsi tve foto, jak ti to roste, tak nezahalej a fot!

Teplota: koupil jsem teplomer a roztok ma 20stupnu.. pohoda.. :)
:bounce: :bravo: :bounce:
ichtyl6
vodu v bubbleru moc neprehrejvej.Ja to mam tak na 25-26 stupnu C a de to moc hezky,ale staci hledat info a urcite to najdes.Zdarek
wed med
tak ja napravuju svou chybu z minula a doplnuju koncentrace:
na maly rizky zacinam s AH tak 1:6 a postupne zvysuju, pac sem socka a nemam EC metr tak zvysuju a zvysuju dokud to kyti vydejchaj
pri prepnuti na 12/12 davam darinu do vody 0,333ml/l
pk 13-14 davam na kvet ve stejny konc. jako AH
peroxid vodiku 0,2ml/l ale asi by snesli vic
tak doufam, ze vam to k necemu bude

to: g_man
a jakej korenovej stimulator pouzivas?
Krychle
...
pála žáhí
cai groweri uz vic jak pul roku shanim WUXAL SUPER a vsude mi rikaj nemame, nezname, odejdete :rejp:

cet sem tady, ze driv ho meli i v OBI a jinejch kramech, ale ze sou naky problemy s dodavatelem...

tak jestli ste nekdo v posledni dobe WUXAL kupovali tak mi pls napiste kde.

pomoztE!:crazy:
Wes37
no, ja mam 22´C a myslim, že je to fpoho - ženu to kolem "topení" - a řasy jsem ještě neviděl a to uz je mesic od spusteni. a co se tyka Ph - reguluju ho jen pro cerstvem roztoku - jinak se mi drzí celkem porad stejne
pála žáhí
krome toho WUXALu se mi nedari sehnat VERMIKOMPOST-kalifornsky zizalky, jediny misto o kterym vim ze ho maj je growshop ale tam ho maj hrozne drahej...

tak pls poradte

peace:love:
mmed
Do bubbleru používám AH. Na rozjezd zakořeněnejch řízků cca 1/8 toho, co doporučujou na flašce. Postupem času a podle toho jak se mláďata chovaj, přidávám až na 1/3. Asi by snesly víc, jenže se snažím používat hnojivo jenom v nejnutnější míře. Nějak mám k těm chemkám odstup.
Po výměně vody srovnám pH tak asi na 5,5 - 6 (HNO3 - přibližně 1ml/40l). Den dva trvá než se pH ustálí, takže občas namátková kontrola. A komplet vodu s hnojivem měním, při růstu tak jednou tejdně, při květu ob tejden.
sada general hydroponics (cca 890,-)

10 litru vody

start (rizky dobre prokoreneny)
flora grow 5 ml
flora micro 2,5 ml
flora bloom 1 ml

rust (cca po 20 dnech, podle kosatosti a rustu kytky)
grow 10ml
micro 5ml
bloom 2,5 ml

rust (posledni tyden rustu)
grow 15ml
micro 10ml
bloom 5ml
(nutny ohejbani vetvicek uz od zacatku, jinak ti to preroste pres 70cm, pokud to nechas jen tak, raci tuhle fazi bez ohejbani vynehcat a prepnout do kvetu drive)

kvet (hned po prepnuti)
grow 10ml
micro 10 ml
bloom 15 ml

kvet (pri dalsi vymene vody asi po tydnu) - drzet po celou dobu kvetu
grow 5ml (postupne snizovani)
micro 10ml
bloom 15ml

pri kazdy vymene vody zmensuj grow o 0,5 - 1ml

dozravani kvetu (poslednich 14 dni)
bez grow
micro 10-15 ml
bloom 15 - 20ml
(tady uz musis hlidat jestli ti to ta kytka snese, listy uz dost zloutnou, normalne je ostrihej, palicim to neuskodi)

------

v prubehu strikam phytaminem tak 2x tydne, ale neni to az tak nutny (u 400W), spis se ti pekne zelenaj listy a kytka si chrochta :) davkovani je u kazdeho baleni trochu jine, ale je toho tady mraky, ja uz ani nevim co mam za phytamin, ale vrazim 10ml do takovy ty rozprasovacky na kytky, to muze mit tak 1-2 litry

H2O2 (peroxid vodiku z lekarny 3%) 2x tydne 1ml / 1l vody a pri kazde vymene vody

PH v rustu 5,8 - 6,2
PH v kvetu 5,2

flushing 7 dni neupravenou odstatou vodou

:D hotovo
Tervi
Wuxal Super, OBM i Kristalony maji stale v Bauhausu, jinak s Wuxalem spokojenost....
HeawyFuck
Ja hnojim Krystalonem a zatim to dejchá.Davam tam 1 odměrku na 8l.
Malcor
Zjistil sem ze se dela nova vec od BAYERN AG coz je vyrobce Wuxalu. Jedna se o Wuxal Aqua perls a jsou to gelovy kulicky ktery obsahujou ziviny a nasavaji vodu. 10g kulicek se muze naplnit az 3 litry vody a navic hnojivo se z nich uvolnuje postupne. Myslim ze by to mohla byt dobra nahrada perlitu. Kdyby na to nahodou nekdo nekde narazil tak dejte vedet.
rajce
Mate nekdo skusenosti s kristalon PODZIM????????
priblizna koncentrace v % N-6, P-17, K-30.........

Ja mam z kristalonu zkusenosti akorat se start - myslim, ze je to vyborna zalezitost(hlavne pomer vykon cena!!!) a s plod a kvet - coz je sice rozhodne lepsi, nez nic, ale zadna supr kvalitka to neni
profesor
Já si vozím z Holanska speciální kristalony na růst používám Kristalon Modrý 19,6,20,3 /N,P,K,Mg/, když se blíží ke květu dávám kristalon speciál 18,18,18,3 a když jde do kvetu tak kristalon hnědý 3,11,38,4 a pak kristalon žlutý 13,40,13 a poslední 14 dní hnojivo Krista 52% fosforu,34% draslík. vše výroba Hydro Holand. Mají 15 druhů hnojiv přesně pro naše pěstování. pokud by měl někdo zájem, mohu přivést v průměru 0,5 kg balení, toje asi na 500L, výde v přepočtu asi okolo 200 kč,jak který druh. jezdím do Amstrdamu každých 14 dní,mohu zaslat na dobírku,poštovný připočítám, jestli máte někdo zájem, pošlu meilem komletní jejich nábídku.
Ty obyčejný kristalony co se tady prodávají, mají strašně málo živyn,marihuana je na živyny velmi náročná.

Hnojim ob každou zálivku, toje 3 do týdne, ještě nikdy jsem nepřehnojil a ještě nikdy jsem nešel pod 40g na kytku. V průměru tak 65g, nejvíc Jack herer loni 6 kytek každá 110g.

top.secrets@centrum.cz
Malcor
Je mozny ze by kytka nesnesla kristalon i v mensi koncentraci? Mam jednu Oasis a jeden GWS a zalivam je startem, no a ta oasa ma dycky den po zaliti nejaky sezehly listy. Protim to je mensi koncentrace nez na navodu. GWS to ustava v poho.
rajce
Mozny to je. Zkus este slevit a pak pomalu pridavat, ale moc se mi to nezda. Kazda kyti je samozrejme jina, ale hledal bych chybu nekde jinde. Napr. v substratu (jestli neni nahore suchej a ve prostred mokrej-pak by po zaliti mohla trpet-resil sem tenhle problem nedavno s palmama...) nebo v pH, zasoleni, EC,... na vetsinu problemu (a nic tim nezkazis) je nejlepsi nechat kyti proschnout, dokud nezacne malinko vadnout a pak ji zalejt suchou odstatou vodou. Opakovat tak 2* a pak zacit pomalinku prihnojovat.....stejne je tezky neco radit, kdyz sem ty kyti nevidel a ani neznam tvy podminky........snad ti to aspon malinko pomuze.
Malcor
No zalivam obden a ne nejak moc takze proschnou skoro vzdycky, mozna je to presoleny pac sem nezalival na stridacku obycejnou vodou. Kazdopane sly na kvet a budou ted papat AHcko takze se uvidi.
Shaka
AH+kořen. B"Cuzz+ATA XL+Phytamin
PH 5.5-6.0
EC od 1.00 do 2.4
kys. dus. a fosfor
H2O2 30 proc. 2 ml na 10l

nálev neměním, jen dolévám, hnojivo dávám cca 1.5 : tabulkám a podle fáze doleju složku na potřebné EC.
g_man
Po zkusenostech co jsem ziskal pestenim ve 3 ruznej bublerech, jsem dospel k nazoru, ze spustu veci je mozna i zbytecnejch..
Tak jak to u me ted vypada?

Roztok na rust:
AH naredim do 10litru vody (pH asi 7,5)
+ 1ml 60% HNO3
+ 1ml Phytaminu
Korenovy stimulator jiz take nepouzivam, bez nej to jede take :)

Tento roztok naleju do vymityho bubleru a tak 20% dolyju vodu.
Dale jiz dolyvam z kandaku roztok a nic dalsiho s tim nedelam.
Ani pH jiz nemerim..

Na kvet:
jiz standartni koncentrace AH dle flasky
+ 2ml Phytaminu na 10litru roztoku
pH nemerim a neupravuju

Na kytkach neni vydet zadna ztrata nebo jinej rozdil, oproti kdyz jsem hlidal pH..

Ted jeste zkousim nejakech 5tydnu pred sklizni davat roztok na konecnou fazi kvetu

a posledni tyden samo flushing
robos
je o tom clanok v magazinu a vela dalsich veci okolo bubblerov
deno
proč bych taky nepřispěl... :D

hnojivo HYDROPONEX - 7 odměrek na 15 litrů vody (poloviční množství), 3 litry vody z toho sou destilka (snížení EC) a ph upravuju kyselinou citronovou normálka z potravin ;) A kytí si na tomhle koktejlu lebeděj....
Ynza
Pro ty, jenž neseženou wuxal v OBI atd (u nás například všechny obchodáky vědí o tom co je přeba na pěstování konopí a tudíž nic z toho nemají! kurwy), mohu doporučit firmu www.mansfeld.cz - 1litr wuxalu za 91 + poštovné, čili pohoda a nědělají z toho vědu. :)
rodeo
Slyšlel sem že prej krystalon start na indoor vůbec nefachá, že je jenom na outdoor

Nevíte co je na tom pravdy?:confused:
deno
2 rodeo :
to je blbost - mocná ale... :) Jednou je to hnojivo, tak jak by asi tak poznalo co, jak a kde hnojí?? :D :D
Naopak si myslim, že krystalon je celkem provařenej... osobně zkušenosti nemám, ale určitě ho tu někdo vychválí a zkušeností bude habaděj...
Galen Aldaron
Tak kristalon se da pouzivat zcela uspesne a vicemene bezproblemove! Jak START na rust, tak PLOD na kvet. Rozpousti se opravdu dobre, jen si ho clovek nesmi nechavat otevrenej, protoze pak nasakne vzdusnou vlhkost a ztvrdne....jooo, a pak se jen tak lehce nerozpusti! :)

Nevim, proc by mel byt spatny!? NPK pomer ma slusnej a mikroziviny a stopove prvky ( narozdil od OBM) obsahuje ... a kdyz je na jahody a rajcatka, tak nevim proc by to mel bejt hnus pro konopi!? :wink: Testy s jinymi hnojivy jsem nedelal a ani jsem detalne nezkoumal mnozstvi stopovych prvku, tak jestli nekdo ano..... rad se neco dozvim!

... a jeste: myslim, ze neni jediny duvod, proc davat trebas 500% davky kristalonu ci jakehokoliv hnojiva! To je myslim naprosta hloupost a nepochopeni potreb rostlin!! Kytky pri bezne koncentraci CO2 a dostatku vody proste neporostou rychlejc jen proto, ze maj hodne hnojiva!! Stejne jako zvysene mnozstvi CO2 nefunguje, kdyz nezalejvate a nehnojite, jaxepatri ! Kytky jsou vzdycky necim limitovany - kdyz nemaj napr. svetlo, nebo vodu, tak proste neporostou, i kdybyste je zasypali hnojivem... a stejne je to s CO2! Takze nadmerne hnojene jen casem zasoli pudu, poskodi biologicky systemy v pude a riskujete poskozeni rostliny ... !! :devil:

Takze hnojit vic ma smysl pouze pokud urychlite rust rostlin vyssi koncentraci CO2, za predpokladu, ze mate dostatek svetla ... coz nebyva v Indoor pestirnach asi problem.....
labakan
docela hodne lidi tady dava maly koncentrace u AH, ja sem dal rizkum normalni koncentraci na rust a normalne zakorenili a rostli dal a kveteny ve skrini se mi zda ze ji jeste ziviny chybej, jestli necim prihnojujete, tak mi sem pls napiste cim a jakou asi koncentraci... bohuzel se mi rozbil EC metr ,ta k to nemuzu merit.

doufam ze to pochopite, sem totiz uplne na slupky :-)
oneweed
pouzivam AH a taky jsem neveril, ze se ma do bubleru davat mensi koncentrace, naredil jsem to presne podle tabulky na lahvi a do tydne bylo tri ctvrti listu uplne zluty... takze jsem snizil na 1/3 a zatim v pohode
jinak peroxid davam casto, tak 1 ml 30procentiho na litr vody a velice se to osvedcilo..
JointMEN
Zdarek pestouni jak se mate potrebuju pomoct prave zacinam pestovat tak bych byl rad jestlime tady nekdo rekne cim hnojit jakou teplotu jakou vlhkost a jaky smena. Diky moc...
XCarcass
Tak znova:( _Sem tu ted smolil asi pul h. smolenim prispevku a pak me to vykoplo a je to v pr... Takze : mam kyti cca 2 mesice starou 25l Bubbler, je asi 40 cm vysoka a siroka. Hnojeni :ted sem na rozhrani kdy se chystam prepnout na kvet. Davkovani : 4ml HNO3; 4ml Wuxalu Super (sehna sem ho v Kladne aut. zast. Okresní Üřad, mozna mestskej nevim, naproti Delvite), 2,4ml Herba Flor 30; 2ml Explantex Ruze; ted sem zacal davat 2ml OBM (..quli qetu) a zacnu davat Fosforecnou misto Dusicny....kyti OK roste jako z vody:) Jen ted trochu problem z listama mam pocit ze malo Mg - davam navic 1 tabletu HYDROPONEXu. Uvidime..jestli mate zkusenosti s temahle latkama tak se prosim ozvete jestli nedelam nakou chybu. Dix:)
XCarcass
Ted sem tam jeste pridal 2 tablety HYDROPONEXu..1 se mi zdala malo na 25l roztoku
Rudra
Pouziva niekto wuxal super na kvet?
XCarcass
Trochu sem predelal hnijeni kytim se moc nelibilo:(Mensi bubbler (15l), 6ml Wuxalu Super; 0,75ml Explantex ruze; 2ml OBM, 4ml HNO3..bez Hydroponexu jen sem jeste listove prihnojil jako f.a. Explantexem na ruze 2ml/2l H2O..Uvidim co to udela..
2 Rudra> nakej tam asi necham aby kyti mela nakej dusik ale budu zvysovat OBM..
KOSTRIZ
Ja jsem tež nedávno začal a hned jsem skočil do:Advanced Hydroponics of Holand je to koncentrovany:na 100l 150ml grow,75ml bloom a 75ml micro a to vše v F.rustu,a to jen tak od oka nemam odmněrku.Dal sem zaněj asi 1200Kc.Dnes jsem mněl v tom jednom kíblu nizký PH,a to u těch vyvynutejších kopřiv,jak kdyby to vysosali.Tak jsem to slil dohromady jak nějakej chemyk,PH někde daleko v realitě.......začal chaos a testy,furt nic kytí bez živyn,tak jsem to vylil a namýchal novej,ted je to gut zatim jsou v pohode.
Dusann
Jak to tady tak ctu tak spoust lidi nemuze sehnat WS...ja sem sel do bauhausu a tam sem ho uplne v klidu koupil (na pankraci v prase) takze pokud ste z prahy a nevite tak uz vite..;c)
deno
2 rudra : jo.. používal sem ho na qvět.. - podivej se do posledního odkazu v podpisu - v tom threadu je tušim i dáfkování no a photoz jak to šlo ;)
jennet
Jedinej dotaz: Jak často hnojíte???
PirátTEK
chtel sem se vas zeptat byl sem nakupovat peroxid 30% a v growshopu mi rekli ze neni na procisteni moc dobrej ze sou prej enzimi lepsi ja sem je teda koupil a dafkovani je prej 2ml na 1l a pozdeji staci 1ml na 1l nebo mozna na 10l jauz presne nevim pouzivateho nekdo a kdyz tak kolik? jinak konecne jeden thid kde se neco dozvim dikis
Hellboy
HEHE, Myslim si, ze s tim ti snark raad pomuuze g mane...
Jinak Viridis to popsal naprosto spolehlive ... :-)
Ja v kvetu pouzivam fofsforecnou a je to tezce fpoho, dyz mi to ulitne prdnu tam kousek H.dras...
Ja je mam vcetne dusic. na upravu v rustu od khaamosky chemicky...tagze kde a jak a za kolik je sehnat neporadim....
Hele snarku asi to taky zkusim - na kolik ten Cannazim vyjde a na jak dlouho to asi vydrzi ?
Dik za info predem... s tim H2O2 mam trochu strach

P.S. jaké máte zkusenosti s pouziivanim ruuznych stimulaatoruu ?
Ja mam ATU XL ... a ted to asi s bublaakem prubnu... pouziivaate nekdo specielni zakorenovaci nebo na kvet - ta ATA je totiz takovej univerzalni rustovej booster typu Algastim...
Zatim cus a peace
Albat
príspěvek:
na růstovou fázi mam Alga bloom - daval jsem dvakrat po tydnu
a doplněk Bio algen a pytamin
no a na květ mam zatim jen guano-hovinka ne roztok, na venky je nejlepší, tak jsem si řek že dyž to nespálím a dám jim co možná nejvíc tak by to mělo fungovat, nebo ne???
monio
Zdravím, může mi někdo z vlastní skušenosti napsat jak moc záleží na teplotě v bubleru. Mám ho totiž na zemi ve vlhkém sklepě a když vstrčim ruku do bubleru tak je to fakt studený. Nevím kolik stupnu. No kytka neroste. Nevím čím to je. Mám taky špatné ph- něco kolem 7-8. Ph upravím nevím ale jestli je nutné kupovat ještě nějaký ohřívač na tu vodu. Poradte. Díky.
Albat
tak to určitě,kořeny jsou citlivoučké, a jsou organika,takže dobrá rada je aby jsi ty v tom moh bejt pořád taky potřebuješ nad 20C, rozhodně ne nad 30C,tak nejak v tom rozmezí
monio
no jo kurva už jsem koupil ten ponornej ohřívač do akvarka, ale teprve tedka mně napadlo že tím ohřívačem můžu spálit kořeny, když mi prorostou kýblem. Co si o tom mystíte? Díky za vaše názory
Albat
mas pravdu,taky mam takove takove zkusenosti.BCuzz dobrej a Cell taky, ja mam ovsem rad prirodni veci tak davam do hydra guano a guano,ono to skoro i staci na paldy a pryskyrici.I kdyz by to chtelo jeste zvetsit,guano udela hmotu tvrdou a mazlavou,ale new nejak extra obrovskou
QTH
Lidičky wuxalu můžu mít hafo, vozí mi ho kámoš zemědělec . Takže pokud by někdo chtěl , tak nejni problém.
Jenže nastal malinko problém, takže jestli ste se s s tim někdo kdo ho používá setkal, tak napište pleas.

U kámoše sme ho začli používat od řízků, ale nějak se netvářili, a byli divný, tak sme zmenšili koncentraci a je to furt stejný.

Nový lístky začínaj od špičky žloutnout, když jsou starší, už sou žlutý ze dvou třetin, a objevujou se na nich suchý flíčky. ovšem ne suchý okraje jako u přehnojení!
Mam podezření na nedostatek hořčíku, nebo nějakou plíseň ale fakt nevim ....
Thready tady na groweru sem snad prolez fšechny(asi 4 hod :), jediný co se tomu maliko podobá je tommyboyův trojdílnej seriáleg o nedostatcích živin, problém hořčík ... ale uplně stejný to neni : /
takže raďte děkůůůjůůů
bigfoot
Prehnojeniiiiiii asiiiiiiiii urciteeee. Mozna, pravdepodobne, koukni http://grower.cz/forum/forumdisplay.php?forumid=2 vzhledove zmneny na kytkach
QTH
tam sem byl, přehnojení vypadá jinag, tohle je spíš málo hořčíku. Už sem skoušel sníži o dost EC, ale beze změny, furt žlutý - tak sem přidal hořčík, uviďáme ...
ale stejně díg
orion
Může mi někdo poradit jak seženu nějaký dobrý hnojivo???
hexamin
len tak minochodom ake ma byt zlozenie hnojiva?? K P N +??? ake ma byt zastupenie jednotlivych prvkov
hodte tu niekto co pisu na obale origos hnojiv pls
ved to musi ist veeelmi lahko namiesat z beznych cemikalii ako k2hpo4 kno3 a podobne .......................
hexamin
to hk
no a v co je asi v tych prirodnych hnojivach tam niesu ziadne zluceniny ani chemikalie co
orion
Fakt dík za radu,ale pořád nevím jeké je dobré hnojivo. Jenom vidím že se mezi sebou hádáte tak asi forum nemá vypadat.
Ant
Doporučoval bych ti Advaced Hydroponic !!!!!!! + postřik Phytaminem :)

To : HiddenKiller

ŽÁDNÝ PŘEBYTEČNÝ SEMÍNKA NEJSOU A **NEJSI V BAZARU** !!!
felipe
hexamin: je jasny ze jak v chemky tak prirody maj jistou skupinu prvku shodnou. A je taky mozny ze by se dala najit dvojce chemka-priroda, ktery by mela ty prvky obsazeny ve stejnejch slouceninach, ale o to nejde. Lidi nejsou stroje. Dokazou rozlisit mezi ruznejma formama se stejnym obsahem. Kdyz mluvis, netvori tvou vypoved pouze to co rikas, ale i zpusob jakym to podas a situace ve ktere to sdelujes (atd). Je to shruba takovej rozdil, jako kdybychom prijmali v nejake specialni chemicke sloucenine pouze ty prvky, ktere sou pro cloveka esencialni namisto toho, abychom si dali na obed hezky hovezi polivku, knedlo zelo vepro a vychlazeny pifko (mmmmmmmmmmm :) )

Edit: chemka treba cloveku dovoli presne kontrolovat co clovek kytce dava, a je asi i jednodussi a pohodlnejsi na manipulaci, ale me osobne by se fakt nelibilo zrat tu syntetickou sracku. Je to o postoji a vztahu ke kytkam ;) (tim samo nechci rict, ze je chemikuv postoj spatny, svym spusobem se to blizi fundamentalnimu rozdilu mezi in a out pestovanim)
hexamin
to felipe
pekne si to povedal ale to prirovnanie k jedlu nebolo velmi presne skor to porovnanie in/out je trefne
BRAINDEAD
HidenKiller:sory ale prijde mi ze pouzivate nespravny termin
prihodnejsi mi prijde MINERALNI HNOJIVA a BIOLOGICKA HNOJIVA
rozdil chapu v tom ze pri hnojení min.hnojivem dodavas rostline
stavebni prvky pouze v jine forme(mineralni) nez je tomu u biologickych hnojiv ktere dane ziviny obsahuji prirozene ale nezrídka
jsou take upravovany.
no nic jen mi to slovo chemie vubec nesedi
osobne si myslim ze to nejni o pouziti hnojiv ale o celkovem pristupu
k pestovani,konecnem pruplachu a stim spojenych aktivit,slouzicich
k vycerpani zasob hnojiv ktere si rostlina tvori behem sveho zivota
:)
BRAINDEAD
Ps:to je slusna rychta ta priprava dusicnate hnojuvky:)
to bych se z toho asi opichal nez bych si to nechal 14dnu v byte kvasit
to je asi navod pro zemedelce co maj vlastni barak?:)
dobry hnojiva-(ale kazdej ma jiny nazor na to ktere hnojivo je best)
no nicmene ze zkusenosti:
Hydrop.hnoj.(mineralni-advanced hydroponics,bcuzz) zaklad
tzn. u AH je trojslozka(tri flasticky z kazdy davas trochu abys namichal
spravny roztok)u bcuzz je to dvouslozka(dve flasticky) kazda z techto firme prodava i doplnky-a ty jsou biologickeho slozeni(koren.stim.,rust.stimulator,kvet stim.
Biologicka hnojiva-napr. Plagron(alga grow,alga bloom)
nebo bionova napr.
jak psal bohour-v kazdym growshopu ti poradej-adresy mas tak schuti do toho:)
Killdarian
Osobně si myslím že hnojení řízků je blbost. Určitě by se měly nachat zakořenit a potom jeste urcite par týdnů počkat, než začneme z hnojkou.
felipe
terrasan hnojivo s guanem pro kvetiny - litr za 75 penez - baumax, 25ml/3l, vcera sem delal 1 zalivku tak este nevim ale jak je tam to guano tak se mi to zamlouva :) Nejake skusenosti s touhle hojkou/firmou?

edit: detaily tady ...
pro-tech
Zdravim,
mate nekdo zkusenosti s tim ze rasy ktery se po nejakym case vytvorej v bublaku nejak hodne moc vadej samotnymu kyti?Spravi to peroxid nebo nejaky jiny sv....?Neni to nijak husty dela se mi jen trosku na okraji bublaku, ale vzdycky se tam do tejdne objevi znovu,hlavne na hadicce a vymejvam,cistim jak divej i kybl sem oblepil a to svinstvo je tam furt!
dik za radu
Hellboy
To z tou vodou z kohoutku v Rotterdamu nejni zadna rarita, khaamo....holanddsky lokalni firmycky delaj spesl hnojky upravene na PH a Tvrdost vody na vetsinu nejvetsich mest :) husty....
hjok
Mohli byste mi nekdo poradit jaky mam koupit hydrohnojivo pro zacatek na 70w?????????Naky obycejny
omarcanabis
to>hjok:wuxal super 120Czk 1L


jo a nemáte nekdo skusenosti s acidonem? aplikujuho a je PH=6 A po dvou dnech ma neco pres 7?
Samadhi
Ma nekdo zkusenosti s jinymi hnojivy? Pouzivam AH nemohu jej sehnat. Zkouseli jste nekdo hnojivo Schultz?
usersony
buď nějakej growshop nebo si to nech poslat
http://hydroponieplus.cz/
mě to přišlo do týdne
marty
ja bych se vratil k tomu phytaminu, nekdo to sice postrikuje 3 denne,ale ma uplne jonou koncentraci nez ten, co to dela 2 tydne..tak to nejak rozpiste+vysledky,at vime.....
davate ho nekdo do bublaku?neni to zbytecny?
ja davam do bublaka i polyversum a moc mi pomohl.
bezi
ahoj vsem,
potrebuju vedet co vsechno musim mit v bubleru(staci zakladni veci),chci ho mit doma v skrini, diky
oustrof
Co se tyka tech korenu zkus pouzit jakousi chemku s nazvem
Enzo Forte maji to v growu i spaceteku za caa 500Kc.
g: cannazym maji ve spaceteku za 320 0.5 litru vyrobce nevim nemam to zrovna u sebe
Albat
Zdravím growery,

Phytamin - 2ml na 3l vody do zálivky - více se spotřebuje,ale zase je to pro kyti lepší
4ml na 3l jako postřik, ale to stříkám intezivně jen dva dny v týdnu, protože ji¨nak postřikuji H2O2 30% 10KAPEK na 1,5l vody a to 3 dny v týdnu, zbytek upravenou vodou
kamarád mi říkal, že h2o2 je jako enzimy v té věci, že rozkládají prvky, to znamená, že musím dávat pozor a nekombinovat s hnojivy a doplňky. např do zálivky liju Vermikompost,bio Algen,Darina4,Phyt,rozložený mnou namíchaný hovínka,Alga Bloom(Plagron) a to vše kombinuji v časových cyklech s čistým h2o2+h2o na prokysličení.

Moc se mi peroxid osvědčil na listy,když je zahnojeno a naopak peroxid do zálivky když je na čase a phyt na listy.

snad to poslouží, hnojivové magii zdur
Hyena
Nevíte někdo, na kolik dní se dá skladovat AH už namixovaný? OBM nelze, ale... nechce se mi to míchat každej tejden, navíc když třeba 14 dní nejsem doma...
gunman
Holanďania varujú pred mixovaním do zásoby, tie koncentráty by sa medzi sebou bili... Veď inak by ich nepredávali ako tri samostatné roztoky. Dokonca pri príprave živného roztoku treba jednotlivé zložky postupne pridávať do celého objemu a nie ich najprv zmiešať. Ak máš na mysli hotový živný roztok, tipujem pár týždňov by sa dalo, ale neviem, či to stojí za to.
truly
nejlevnejsi hnojiva od Bionovy sem nasel tady http://www.hnojime.net/?go=shop. posilaj na dobirku a navic do 5 dnu od objednani to bylo u me!
Taker
4 truly
jako dobrý ale stačilo jednou ne? :)
že by skrytá reklama?
truly
docela me ty ceny odvarili, takze tak:)
BRAINDEAD
hehe Drace77 a Truly sou z ty Bionovy fakt naky odvareny
mam na to stejnej nazor jak Taker:)
ale bionova je gut nic proti:)
hexamin
no ja som sice amater a skusal som len canna vega a flores takze to nedokazem porovnat s inymy hnojivami ale

canna flores bola uplne super po zarobeni odporucanenej davky bolo ph ook a bolo stale netrebalo ho upravovat alebo len minimalne az do vymeny roztoku:)

ludkovia co pisu o svojich hnojkach taketo info neudavaju co je skoda
Bosorka
já rosím pyt s vodou vyrovnaný ph ale mám dotaz lidičky...mám růžový kořeny....píšete že maj bejt bílý tak já nevím proč jsou růžový víte někdo??:)
Bosorismus
Sayar
slyšel sem že v bubleru má být jen 30ti% koncentrace hnojiv než u normal hydra. nemohli byste mi prosím někdo poradit+platí to i pro hnojiva ah,doplńky a vše co se leje do zálivky?
rodeo
Je lepsi davat kytce pokazdy neco jinyho? myslel sem jako ze by dostala do sebe jiny prvky ktery treba v tom prvnim hnojive chybej. proste ji zalejvat kazdej den necim jinym.(mam hlinu)
Sinuhet
No asi jo, ale pokud neco poseres nebudes vedet ktere to hnojivo za to muze. A pochybuji, ze na vysledku poznas nejaky rozdil pokud budes hnojiva stridat. To uz jsou takove optimalizace, ktere spise nez lepsi vynos davaji lepsi pocit pestitele.
De la Vastierre
Jasně, střídat, střídat, střídat! Ale třeba až tak po 2-3 hnojeních.
Krychle
2 rodeo
Je lepsi stridat hnojiva, to je celkem jasne...jen pokud to jsou hnojiva zhruba stejne kvality...urcite nebudu stridat treba AHcka s Wuxalem a OBM..to radsi porad hnojit tim kvalitnejsim..
Jo...moc ti nedoporucuju ji kazdej den zalejvat necim jinym...zvlast ne v hline...:wink:
littles
chtěl bych se jen zeptat jesli OBM obsahuje je i stopový prvky?není to tam na něm napsaný, co myslíte?
hulani
Ja teda nevím,ale mohlo by se taky stát že se nějaká hnojiva nesnesou.Máte někdo nějaké zkušenosti nebo to je nesmysl?
De la Vastierre
Pokud se použijí hnojiva stejného nebo podobného charakteru a plynule se mezi nima přechází, tak je to v klidu.
Maestro
Já střídám v intervalech několika dní FLORIA(z OBI)-pro palmy a jiné zelené rostliny se zvýšeným obsahem mikroprvků s Advanced natural power-stimulant kořenů(z growshopu) + obden stříkám listy phytaminem(tim se nic nepokazí). Výsledek-kyti maj krásnou barvu šťavnatý listy, mám z nich radost:beer:
lordWilliam
Pokud jsou hnojiva kvalitní tak je nesmysl je střídat (A hydroponics,...) No a tÿ levnější? Pochybuju že by někdo přišel na nějakej rozdíl
De la Vastierre
Je nesmysl střídat hnojiva???? Nechcu prudit, ale přečti si obecně něco o výživě rostlin. :slizoun:
Maestro
Každé hnojivo má jiné složení, např. více mikroprvků, více stopových prvků atp. takže pokud se navzájem, byť jen částečně doplňují tak proč to nezkusit. :bravo:
Brunco
robim to a oplati sa to - hlavne mam svoje kyticky rad a doprajem im rozne maskrty, a ako hovori zname prislovie -pestra strava ,zaklad zdravia (a nepovazujem AH za as take uzasne hnojivo), s bio hnojkami su kyti zdravsie a stavnatejsie,tj spokojnejsie.... kuknite moj thread black box, od kamosov som si poodlieval rozne hnoje (mili kamosi) a teraz krmim, uvidime lebo rstu ako z vody(a pritom su v hline:))
pildo
citace:
Původní příspěvek od Ant
Doporučoval bych ti Advaced Hydroponic !!!!!!! + postřik Phytaminem :)

To : HiddenKiller

ŽÁDNÝ PŘEBYTEČNÝ SEMÍNKA NEJSOU A **NEJSI V BAZARU** !!!


Neviete niekdo kde sa da kupit AH a Phytamin na slovensku a kolko stoji?
kospo
to E_D

Neviem, ci som nieco prehliadol, ale prispevok od bohoura nikde nie je vidno - to akoze on pise iba na PM??
ak nie, poucte ma niekto
abcd...
Cim merite PH? Stacej PH papirky? Chci rozject svuj prvni bubler za nedlouho :) Nerad bych do toho vrazel nejak extra moc penez :) A na kolik tak vyjdou ty zakladni hnojiva? Dikes :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma