Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 [3] 
(Snad) Vsechny nemoce kytek - Klikni zde pro originální téma
Lakys
čuzz Groweros poradíte mi co mi kytka tímhle listem říká? našel sem pár takových listů ve spodních patrech všechny vypadaly podobně a šlo ve většině případů o listy uvnitř (rozložení květníků 2x3) ... Po přečtení G se domnívám že by mohlo jít o plíseň z vlhkosti .
Mr.MEN
citace:
Původní příspěvek od Lakys
čuzz Groweros poradíte mi co mi kytka tímhle listem říká? našel sem pár takových listů ve spodních patrech všechny vypadaly podobně a šlo ve většině případů o listy uvnitř (rozložení květníků 2x3) ... Po přečtení G se domnívám že by mohlo jít o plíseň z vlhkosti .

Ty jsi si i odpověděl:D. No ty jo chtělo by to lépe profukovat. Třeba to protrhej aby to fičelo celou kytkou. Nebo si na spodek dej třeba 12cm větráček atd. Chce to prostě luft.:D
Lakys
HH tak díky :-) nebyl sem si jistej a vždycky je lepší názor zkušenějšího :-) Prostříhal sem spodní patra takže nejsou tak husté a nechal jen rozvětvené vršky, domnívám se že tak se budou rostliny víc snažit nahoře a nebudu zbytečně živit nějaké neprosvícené spodky ..
Kubis
zdravim groweri todle mi udelalo kyti nevite cim to je ve faqu ani na forech sem nic podobneho nenasel -mozna sem spatne hledal ale kdyby nekdo vedel ozvete se dik
D..omino
Zdravim Growery :-D asi nejsem sam kdo ma nejaky problem ale doopravdy nedokazu prijit na kloub tomu co trapi jednu z mych kytek???? mohli by jste mi nekdo poradit????? pripojuji par fotek jsou z mobilu takze kvalita barev a ostrost je dost na p... :-D je to pod 850W koplet hnojene plagron- alga bloom,repro forte,atami ... TA VELKA TABLETKA??? ted nevim presny nazev dohromady jich je 8 a jedina tahle mi dela tyhle problemy PH je 5,5 neni prelita,jooo a cele je to ve 22dni kvetu.
VEGAN
Mam aj ja velky problem, volakde tunaka som to uz aj pisal lenze som tu novy, tak asi nepravne,.. ...teraz som tu ale správne a mam VELKY problem ktory potrebujem SURNE riešit a preto som sa tu regol ....a ku problemu : rastliny maju pokrutene listy dovnutra, hnednu a celkový rast je voláky oslabený, ... Ano čítal som ze to moze byť nadmerným dusíkom a kôli tomu to zalievam destilovanou vodou, no chcem sa opytať aj na vas nazor,, tie rastlinky potrebuju vazne pomoc prosim (pripájam foto )
VEGAN
hej ludia a do tejto témy aj niekedy niekdo prispel cennou a užitočnou radou ? kua, zatial mi napisal len jeden grower.... asi to je tu zbytočne ... škoda ...ked chcem radu mám sa uspokojiť z FAQ ? to môžem FUCK
Mr.MEN
VEGAN: Vypadá to na hodně přelité kytky. Nejprve hlína musí dobře proschnout aby mohli dýchat i kořeny. Jinak se začne dusit a udělá to co dělá tobě. Svěsí listy a začne pomalu umírat.
Celller
citace:
Původní příspěvek od VEGAN
hej ludia a do tejto témy aj niekedy niekdo prispel cennou a užitočnou radou ? kua, zatial mi napisal len jeden grower.... asi to je tu zbytočne ... škoda ...ked chcem radu mám sa uspokojiť z FAQ ? to môžem FUCK


Cis, jake mas PH? Jaka je teplota? Prekontroluj si zakladni veci:)
cannastrike
zdravim!
Na nekterych listech se mi vytvorily takove podivne utvary. Vypadaji jako miniaturni puchyre nebo nadory. Sem tam je tam dirka skrz list. Nevite nekdo co to je? sry za foto, lip mi to vyfotit nejde
dalsi fota zde: http://grower.cz/forum/showthread....6705#post766705
coolik
zduř, mam problem ktery je videt na listech (nejvice odspoda,ale zacina se to sirit hore) ....

(model IP40, substrat je kokos+perlit, hnojky Dutch formula Advanced Hydroponics. cca 2 tydny od prepnuti, lampa 250kW indoor)

ec drzim na 1,5, pH 6,3

prolezl sem toto o nemocech

http://grower.cz/forum/showthread.p...5196#post365196

ale nejsem si jistej cim konkretne to je a kolik ma byt pH aby se daly do rychtyku

....taky se chci zeptat, zda ma na zdravi kytek vliv stari lampy... uz odjela 4 growz (pres rok sviceni) a ted pri pátym se zjevilo tohle fujtajblo...

predem dekuji za info padrez
sillon
Čaute mám velký problém ráno s eprobudím a skoro vsechny spodní listy u kytky sou žluté... a navršku se začínající listy kroutí prosím Vás poradte mi...
G.M.O.
Zdarvím prosím o informaci. Ve skříni se mi začli oběvovat malé černé mušky někdy jim svítí tělo trochu do zelena. Po kytkách myslím nejdou. Myslím že žijí v hlíně a každopádně je tam nechci poradí někdo prosím jak na ně?
STUFFY.N.STUPID
Hoj, dloouho jsem tu nebyl, dlouho jsem nepestoval. Letos jsem zakoupil 5 semen Jack Diesel, spatna volba na outdoor asi, jsou s tim samy problemy. O co jde: po presazeni z kvetinace do zeme (smes Zahradnicky substrat B s aktivnim humusem + perlit) se jedna kytka svěsila, a uplne prestala rust. Ostatni jsou v pohode (i kdyz jsou vsechny malinko zdegenerovany, nevim zda je to odrudou ci prostredim). Tahle kocka ale hodne zesvetlila (nezezloutla, proste takovou brcalovou barvu mela a male listy ve finale vypadaly jako pauzovaci papir, proste skoro pruhledny), bohuzel nemam foto, nez jsem ho stacil poridit, kytka dneska komplet zdechla, nema cenu fotit. Fakt je ze byly msice a asi i dalsi, strikal jsem po prostudovani Agrionem Delta (nejdostupnejsi), hnojim Kristalonem Start 1x tydne cca 1mg/1.5l (koupim Plagron, kristalon bych rekl jim moc nevoni) a zalival jsem destovkou vzdy vecer (ted uz budu brat odstatou z vodovodu asi, ta destovka bude asi kysela). Po zmereni ph pudnim testem, coz asi neni nejpresnejsi, ale tak lepsi nez dratem do oka jsem jeste posypal hasenym vapnem. mam celkem strach i o ty dalsi, videl jste nekdo neco podobneho? Jo a jeste jeden "detail": pri presazovani dotycne kytiny se mi podarilo asi trochu natrhnout koreny :( Ale zdalo se ze to bude ok, svesila se asi tyden po presazeni.
zdravím a prosím o radu nevíte někdo co to je?Je to plíseň?
nasir123
zdravým všetkých mám taky problém z jednou kytkou...zatial jediná o ktorej viem že je samica .... zastrihol som ju fimkou... zhruba po tyzdni začala pekne rychlo rásť má asi 80cm a je strašne chudobná vypadá ako kostra :) tak sa chcem spýtať čím by to mohlo byť? ..dik za odpoveď každému
Mr.MEN
citace:
Původní příspěvek od mmaall
zdravím a prosím o radu nevíte někdo co to je?Je to plíseň?
No neřekl bych že je to plíseň. Jestli to není na všech listech. Tak bych řekl že je to zaschlá sůl z hnojek jestli ti to nekáplo na listy. :) Jinak nevím.
alpa
citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
No neřekl bych že je to plíseň. Jestli to není na všech listech. Tak bych řekl že je to zaschlá sůl z hnojek jestli ti to nekáplo na listy. :) Jinak nevím.


i kdyz je to neaktualniho data :D,ale je to padli :

http://grower.cz/forum/showthread.p...hlight=%2Bpadli
Mr.MEN
alpa: Kua jsem si ani nevšiml. :D :D
Ivi
Ahoj,jsem začátečnice v indooru a mam takovej problém,kyti jsou 14 dní v boxu a první týden šly docela hezky ale ted mě zlobí,vrcholky jsou hodně zkroucené a jejich špičky až černé,možná lampa byla blízko?? Taky některý kiti jsou světle zelené.pH kontroluji,zálivka okolo 5.5-6.6 mam to v kokosu ,ten má taky 6 . Tak nenvim nevim a jsem neštastná,takové kyti nikde nafocené ani popsané nejsou,help me?
Ivi
Tady nepovedené foto,foták mam ko.
Ivi
No odpovědi bych se nedočkala,ale asi jsem to uplne spalila lampou.....takže čekám,co mi z kytiček zbyde a co to jeste rozdejchá......snažim se udržet pořádnou vlhkost a teplotu něco pod 30 ,tak uvidíme....zítra je ještě přesadim do většího....growu zdar
Carlos
citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
Čest,

mám takovej problém na svých dvou kytkách mají tmavje uschlí konce listů uš sem si toho všiml asi před třemi dny... Vyděl jsem tam molici tak sem to preventivně postříkal Biooilem a od tý doby se mi to nějak rozlíza možná plíseň ale na to by trochu mněl taky bejt biool tak fakt nevím..

< Tady je list Manga.









< A ještě mám u Kholi svěšený listy.











< Todle je list u Kholi.










< Ale u jedny Kholi neni ani jedno a to se o všechny starám stejně.



caf ,hele mel sem stejny problem ,po postrikani bioolem ,za 14dnu sem to musel posplichat znova :D ,a nekolika nasobne se to zhorsilo !! Prakticky me nezbyly zadne velke listy :(. Fotky dodam jak budu mit .Je to fakt smutny pohled ,ale sem na 35dnu a jeste 35dnu zbyva nevim jestli to vydrzi ,scela urcite sem dostal plisen ,mam takove bile cosi (jak kdyby rasily koreny ,ale je to furt stejne male jne se to na spodku kmene, sesichaji listy a rozsiruje...
JO jeste dodatek kytky rostly asi 1.7 mesice :D .Jsou 35-55cm vysoke.
G.M.O.
myslím že to je špatným ph půdy takhle vypadala indica crystal extrem která byla náročnější na ph a a značně to projevila na listech ale dojelo to v pohodě jak jde vidět :))
lostypos
chtěl jsem se zeptat fialovění palic na odrůdách které by fialové být neměly...
je spůsobené chladným počasím a studenou zálivkou ?
zpozorováno již tak před týdnem a půl....
brujeria
Ty odrudy co fialový to mají v genech a při nízkejch teplotách se to snáž projeví! Kytka co je zelená a má bejt zelená nezfialový ani když by uplně zmrzla, listy třeba chytí fialovej nádech ale palice ne! Každopádně bych si stim nelámal hlavu,dělá to spousta modelů!
lostypos
no,palice(listy ne) začly fialovět nejprvě na special qeeun, ta jesklizena a pak na skunk 1 .
kamarád mi taky povídal, že mu na řízkách orangebud taky fialovějí šišky.

já jenom aby z toho pak nebyl nějakej nepoužitelnej brajgl....
roflmaocetung
Ahoj mam problém na kytkách se mi objevila bílá sragora nejde to neják sundat dolu ani spendlíkem myslím ze je to plísen bylo by možné to vysavit pak nechat 14dni pak na den namocit do cisté vody a nechat treba 1-2 mesíce susit na vetraném prostoru diky moc Ham
Almara
ahoj
prosim poradte, dneska sem na kytce nasel tuhle nejspis houbu. teplota ve skrini 30C vlhkost 33% na druhe kytce ktera je stejna odruda to neni. Vyska 40cm. Je to na dotek jak vypln z plysovyho medveda.
Predem moc dik ;)
Postřik proti plísni a padlí by to měl zastavit. Snaž se snížit vlhkost aby se to nešířilo. Když budou napadeny palice tak se s nima rozluč, je to lepší jak hazardovat se zdravím.
Madical-Strains
PADLI A JINE PLISNE,HOUBY.
Udajne nejrychlejsi a nejucinnejsi a paradoxne nejlevnejsi !-Proti padli a jinym plisnim,houbam je postrik jedle sody Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3,mydla....Ale i tak to chce cca 1. tyden trpelivosti.
A-Odstranit nejvice napadene casti rostlin,B- aplikovat denne postrik vodou s upravenym PH cca pul hodiny pred rosvicenim aby kyti stacila uschnout a nevznikaly jine plisne. Padli paradoxne nutne potrebuje k rustu suchy list! Nesnasi vodu !
C-aplikovat Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3,mydlo......
nejdrive jen na 2.nebo 3.napadena mista na kyti,klidne i na malou bezvyznamnou palicku ,nasledne pockat 24 h a kdyz roztok kyti neposkodi tkan na listech nebo stonku tak pak vesele aplikovat na cela zamorena i nezamorena mista.
-----------------------------------------------------
Interestingly enough, the most effective measure in preventing and treating powdery mildew is to spray the foliage of your plants daily with plain water from the hose. Powdery mildew hates water! The only caveat with this method is to be sure you do it early in the day so that the foliage completely dries before cooler evening temperatures arrive, otherwise you may invite other fungal diseases, such as black spot, into your garden.
------------------------------------------------------
V tomto odkazu viz.nize dokonce i jeden cesky pestitel potvrzuje ze padli primo nesnasi vodu za to miluje vysokou vzdusnou vlhkost.
http://kiwiforum.cz/forum/viewtopic...&t=52&start=525
------------------------------------------------------
http://organicgardening.about.com/o...wderyMildew.htm
Pro toho kdo nemluvi anglicky lze to vlozit do googlu najit vyhledavacem a kliknout na prelozit pod podtrzenym odkazem a ona se prelozi cela stranka do cestiny.

http://www.fichema.cz/hydrogenuhlic...100g-p-950.html

Presto ze zatim, nastesti jsem nemel s padlim tu cest dovoluji si vlozit tento zajimavy prispevek ktery muze pomoci ostatnim growerum kteri se s padlim ci jinou plisni prave potykaji a mohou tak zachranit svou vzacnou sklizen.
Podle toho co jsem si o padli,houbach a plisnich dozvedel je lepsi nepodcenovat prevenci nez s ni pak nasledne bojovat !!!
Efis
Ahoj, mám kyti napadený sviluškama, tak jsem si tu o nich něco četla a dověděla se, že jim vyhovuje sucho a teplota nad 20 stupňů. Chci teda zkusit postřik tabákovým výluhem a napadla mě jedna věc. Myslíte, že když je teď v noci a ráno docela kosa, tak že by to kytkám mohlo v boji s těma mrchama pomoct? Jedna už asi 14 dní kvete, zbytek zatím nic (teda až na autoflower).
koudas
Ahoj,
zdravim vsechny growery a zaroven prosím o radu
Muj první indor,jsem v in-pěstovaní začatečník, dark stret 140x60x60,250w sodík
zasazeno 23.8. 2x new york dieselxblack domina femin.semena,ale ty jsou da se říct O.K.,problem mi dela ta třetí kytí,je to řízek,ktery byl venku,vubec se mu nedařilo tak skončil u mě ve skříni,behem prvích 14-ti dní obživl a 2xtolik narostl,zastřihl jsem ho,aby ty mládata ze semen dorostli a byly přibližne stejne velke,TEN PROBLEM-zaraženy rust,svetlaní listu,žloutnutí,odumírání a opravdu hodně fialový a dřevnaty stonek,hodne fialovy! vsechny tri jsou ve stejne zemine,stejne hnojeno i zalejvano,... Nejspíš PH a nasledkem nevstrebani živin? děkuji za radu,foto možno z mobilu
lukas.droid
Zdravím všechny G mám takový problém vůbec nevím co se mi děje s kyti z ničeho nic se začala celá kroutit je to the ultimate od dutch passion nikdy se mi to nestalo teplota Den 26c přez noc 20c vlhkost 50% je to v kokosu hnojím plagronem kokos a+b předem děkuji za pomoc
atentat31
Čau,

Dneska jsem objevil na kytkách žloutnoucí listy v nových výhoncích. žloutnou od středu.

Jedná se o automaty od Royal queen seeds
plus SCROG regular cheese..

Kytky jsou ve skleníku, hnojeny celým setem od Biobizzu.
Zatím je to jen na pár větvičkách, objevilo se to z ničeho nic za poslední tři dny. Tak se ptám za včasu ...

Pod listy jsem se díval a nic tam nejde okem vidět.

I dva z nových 14ti denních kytek začla žloutnout stejným stylem. Zdá se to, že to ve skleníku postupuje z jedné strany dál..
http://www.imgup.cz/Iye
http://www.imgup.cz/IyB
Dominikk14
ZDRAVIM GROWERS,

poslední týden, možná dýl se mi na jedné kytce udělali tyhle vecičky.
Prosím někoho, kdo s tímhle má aspoň trochu ZKUŠENOST , aby mi poradil co s tim..:) Je to nepříjemný pohled :(

3.týden RŮST
Bubbler, CFL 200w DUAL, hnojim AH, třetinová dávka(bubbler), vlhokost 60-70%, pH se snažim držet od 5 do 6. Teplota cca 27°C. Klipsnový větrák mi promíchává vzduch.

KDYBY NĚKOHO NĚCO NAPADLO, prosim o koment! Díky!!!!!
jake4548
ahoj lidi, nevíte co by to mohlo byt?
Putinaredweed
Zdravim, na zacatku listopadu sem zasadil tyhle kousky. Pred vicenez mesicem mi zacly zloutnout, hnednout a schnout listy zespodu. Zestartu tobylo pod 400HPS teplota/vlhkost > 28-31/25-30 hnojeno Advanced Natural Power korenovym stimulem temer hned zestartu po prvnich znicenych listech sem pridal Enzymes+Grow/Bloom Excell. Po nakem prvnim hledani reseni problemu sem usoudil zetobylo prehnojenim (bosem tam rval plne davky) taksem vysadil hnojky a zacal s proplachem. To bylo pred zhruba ctyrmi tydny, po nakem case sem vymenil lampu za 250usporku t/v > 24-28/28-30. Destrukce se zpomalila ale nezastavila ... po nakem druhem hledani mam pocit, zebyto mohlobyt vlhkosti, ale jistotu vtom nemam, tak vas tady zadam o nakou radu :) ...
Putinaredweed
Putinaredweed
... a posledni fota, tyden stare
plesnivá noha
Udělaly se mi na kořenech černý tečky a nevím co by to mohlo být. Hledání ve fóru nepomohlo. Jedná se o hydro a ty tečky jsou jenom jakoby na koncích kořenů
danieCZ
citace:
Původní příspěvek od plesnivá noha
Udělaly se mi na kořenech černý tečky a nevím co by to mohlo být. Hledání ve fóru nepomohlo. Jedná se o hydro a ty tečky jsou jenom jakoby na koncích kořenů

JIstej si na 100% nejsem, ale tohle vypadá jako plíseň
kwb
nevíte kde je problém ?
hnojeno alga grow,s tím už asi 2 týdny nehnojim kvůli tem listum
ph zálivky 6,2 - 6,8 (akvarist test)

vypadá takhle už skoro 2 týdny . K+ za vyřešení
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od kwb
nevíte kde je problém ?
hnojeno alfa grow,s tím už asi 2 týdny nehnojim kvůli tem listum
ph zálivky 6,2 - 6,8 (akvarist test)

vypadá takhle už skoro 2 týdny . K+ za vyřešení


Hoj počti o peroxidu vodíku, sterilizuje médium, beli kořeny určitě je toho tady na g dost většinou u hydroponie, nebo už si odzkoušel? Myslím že by ti mohlo pomoct;-) GL NA peace
kwb
to nice Bloom : četl jsem, ale pěstuju v hlíně a nechci zabít prospěšný organismy.Proto jsem ho nezkoušel, ale vypadá to už jako poslední šance ptz jsem zkoušel ledacos.
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od kwb
to nice Bloom : četl jsem, ale pěstuju v hlíně a nechci zabít prospěšný organismy.Proto jsem ho nezkoušel, ale vypadá to už jako poslední šance ptz jsem zkoušel ledacos.


Hoj

Mno došlo k nake chybě odpověděl jsem uživateli plesniva noha, Imho nevím jak se to stalo.
Mard
citace:
Původní příspěvek od kwb
nevíte kde je problém ?
hnojeno alga grow,s tím už asi 2 týdny nehnojim kvůli tem listum
ph zálivky 6,2 - 6,8 (akvarist test)

vypadá takhle už skoro 2 týdny . K+ za vyřešení


Každopádně je to divný. Ale protože to vypadá že se to netýká všech listů, ale jen některých, tak mám spíše podezření na nějaký hmyz nebo plíseň a nikoliv na celkový výživový problém se zaléváním. Zkus prosím prohlédnout ty napadený listy (které bych určitě odstranil, aby se to nešířilo) pod lupou, zda tam není "něco" co by tam nemělo být.
Nepolil někdo tyhle listy něčím ošklivým?
radowann
zdarec lidičky,poradíte prosim co s tím?Jen jedna kytka ve skříni má tenhle problém....začlo to až v květu a je to den ode dne horší.Pěstuju hlínu od plagronu,hnojený alga bloom,zálivka ph 6,3.Vidim to tak na 14 dní do konce tak už týden nehnojim.
!ZAU!
Ja bych rekl svilusky :( podivej se ze spodu na listy.Jestli tam budou pavucinky tak je to jasny.
Mard
Ty flíčky opravdu vypadají na hmyz. V květu je problém kvůli plísni něčím stříkat. Já to raději stříknu hned na začátku květu preventivně výluhem z tabáku. Před tím jsem jednou musel nouzově natírat listy štětcem a to už nechci opakovat :-)
radowann
no fakt je to probllem jen týhle kytky,brouci bylo to první co mne napadlo...tím to fakt nebude.Ty fleky na listech sou takový nafialovělý a postupuje to nahoru.Myslim,že jí spíš něco chybííííí
radowann
lidičky,myslim že kdyby to byla nějaká havět tak je to na všech....foto ostatních slečinek:-)
jointrox
Zdravim. Nevi o tomhle někdo něco ?
Mard
citace:
Původní příspěvek od jointrox
Zdravim. Nevi o tomhle někdo něco ?


Dovedeš si představit že tady jsou lidi, kteří podobný/resp. stejný/ příspěvek čtou už potřetí? To že na to nikdo neodpovídá je dáno tím, že tohle nikdo nezná. Já jsem se s tím nesetkal nikdy. Pochybuji že ti někdo odpoví.
jointrox
Nejspiš jo .
Ja sem to myslel tak že si to moc lidi nepřečte . :D
dastt
stalo se me to taky, uz sem na to myslim nekde odpovidal, jestli pestujes v kvetinacu tak je to tim ze koreny nemaji misto a 'dusi se' , kdyz sem presadil prestalo to, jestli to mas v zemi tak to ti neporadim
Hvězdář
citace:
Původní příspěvek od jointrox
Zdravim. Nevi o tomhle někdo něco ?


Artefakty na žlutých odumírajících listech bych fakt neřešil. Objevuje se to i na zdravých zelených listech?
TommyGun
Zdarec, znamej ma na kytkach padli je nejaka moznost se toho zbavit? Je v 35 dnu kvetu.. dik
Balon
citace:
Původní příspěvek od TommyGun
Zdarec, znamej ma na kytkach padli je nejaka moznost se toho zbavit? Je v 35 dnu kvetu.. dik


kdybys trošku hledal, tak bys určitě našel. nicmeně at nežeru, tak ti poradim to nejlepší a nejčistší řešení. peroxid vodíků cca 7% a tim to pěkně pocákat z obou stran listů... krásně to sežere padlí a kytkám to nic neudělá. a 35 den tam ani nebude žádná megapalice kvůli který by ses měl bát plísní. ale pro jistotu odtah a ofuky na plno... a pozor při práci at se nepoleješ a moc nenačucháš...
dmtart
nojo no ono je to jednodušší se po stopadesátýšestý zeptat...než pracně hledat...dělá to cca 50% lidí na F.G.
katan
Ahoj,
poradi nekdo co to muze bejt prosim ? Zacnout zloutnout spicky listu, pak jakoby uschne celej ale je zaroven vlhkej a pak to prejde do palic a ty zacnou hnednout a jakoby plesnivet. Je to nejaka plisen,nebo tem mrškám neco chybi bo prebejva ?? :-(
dmtart
to jointrox; dle mýho názoru je to buď problém s PH a už uzavření příjmu nákýho prvku a nebo..páč je to na starym listu evidentně..plísen z vysoké vlhkosti..míval sem přímo tohle na outdooru září říjen když pak už hodně pršelo...pic
dmtart
..je to jasný ted to vidim je to hnědozelený na ůplně žlutym listu..je to ta plísen,nevim ted jak se tomu říká..zapátrej a najdeeš;-)atsetidaří
Pokki
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, co by mohlo být příčinou tohoto,co se na palicích objevilo?Listy jsou suché a části palic vysušené,jako kdyby spálené, ale je to pouze někde.Jinak rostlina roste na kompostu.Fotky rád zašlu.Díky za radu
dmtart
Ahoj..no chtělo by to foto..ale na kompost pozor!! už sem viděl týpky plakat nad uplně spálenejma kytkama právě ze 'silnýho' kompostu-nevěřil sem tomu-ale dokáže být pěkně koncentrovaný a pokud není třeba vyzrálý..kytkám spíš ublíží..chc to ho namíchat s hlínou, substrátem...atd. navíc bejvá kompost dost kyselej pokud si ho postupně neupravoval PH atd..
..ale muže to být čímkoliv,třeba se pletu..dej sem fotku a pak se uvidí
Pokki
Nechápu systém,jak se sem nahrávají fotky, dej mi kdyžtak mail,pošlu ti to tam. díky
dmtart
ok..dmtart@email.cz..tak ukaž
VelkeZ
Zradvím growers, prosím vás som nováčik a mám problém z listami! Okraje listov sa krutia nahor bez zmeny farby listov! Rastlinky maju ca. 3 týždne su v substráte od plagronu ako hnojky plagrom alga grow a alga bloom! Ratlinky sú autoflover Dvarf, Critical a Galaxy(ta najmenšia)! PH vody aj odtokovej vody ca.6.5 vlhkosť netuším, svetlá marshydro led 240w! Zalievam každý druhý deň ca.300ml+hnojka na kazdú! Je to vidieť hlavne na tej v pravo dole
Vopred ďakujem za všetky rady! Nech to rastie....
mamdomaejkej
Mam skoro pred kosou a najednou mi zacla jedna palice jakoby rezivět, myslel sem ze je spalena od svetla(presto ze jine sisky byly i blize). Svetlo sem zvedl ale problem se zacal rozsirovat, dnes sem musel cely vrsek salamku usmiknout(rvalo mi to srdce). Muze to byt plisen ? Docela bojuju s vysokou vlhkosti..
mamdomaejkej
citace:
Původní příspěvek od Pokki
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, co by mohlo být příčinou tohoto,co se na palicích objevilo?Listy jsou suché a části palic vysušené,jako kdyby spálené, ale je to pouze někde.Jinak rostlina roste na kompostu.Fotky rád zašlu.Díky za radu


čago, ty bys mohl mit ten samej problem jak já. Tvuj popis tomu odpovída. A je to plíseň šedá. Koukni na muj prispěvek co sem pridal jako posledni do tohodle vlakna. Je to stejný co ?
petr153624
Zdar chlapy nevíte čím to muže být mám to v hline ec dávám 1.6 podle tabulky a ph mám 6.4. Když jsem měřil výtok u té hlíny tak ph 6.4 ale ec mám 6.4!!! Tak nevím čím to muže být
HVR
Cau vseci,
mam dotaz..sice googlim,ale necham si paradait.8 dni pred kosou jsem obevil na spodnich listech trasnenky...ted mam velke dilema...chtel jsem pudu recyklovat a pouzit na dalsi kolo ale docetl jsem se ze jakmile se ty svine dostanou do faze pred dospelosti,tak spadnou bud na spodni cast rostliny nebo do pudy,kde se zakuli a vylihnou...Co ted?Nechtel jsem se tahat se 100L pudy a chtel to recyklovat..ale ted mam dilema...Co poradite?
Dikes!!!
Detomator
Zdravím


Potřeboval bych radu od zkušenějších. Některé listy mi začaly hnědnout a usychat. Nedokážu určit kde je problém . Zkoušel jsem hnojit víc na Fosfor ,ale nepomohlo. Ph zálivky upravuji na 6,3-6,5 . Přelité ani suché nejsou. Zalévám obden. Hnojky používám od Biobizz. Grow, Bloom, Top max a Acti Vera.Pěstuju v zahradnickém substrátě. Kvítí je dva týdny v květu. Díky
Detomator
Legy
Problém s listy vyřešen. Žluté nebo žloutnoucí listy od kraje směrem dostředu , vypadají na omak jakoby usychaly. Místy i šedivé nebo se kroutí.

Víc větrat a aplikovat postřik níže.

*fungus, houba, houby, plíseň, nemoc, problém s listy, žloutnou, usychají, plesnivý, vlhkost, nedostatek, fungicid, přípravek, ošetření*
Legy
Lék
nikolajmorozov
cest, rad bych uz letos vedel kde je problem.. od konce dubna mi letos tahle pochcipalo 22 kytek..blackberry auto(fast buds), sapphire og, bubba kush 2.0(HSO), la confidential, gelato sorbet(DNA), MOB, french macaron(T.H. seeds), boyscoutcookies(kalashnikov seeds).. vsechno sem daval do presnoc odstaty vody, po viditelnym klicku(meli vsechny!!) do substratu s perlitem a sli za okno kde na ne od 10:30 az 17:00 svitilo slunko, meli cca 60% vlhkost a od 18-23°C.. vsechny udelali to co vidite na fotce, meli cca 4cm a najednou uschnou.. za vsechny odpovedi a rady hrozne dekuju a karma vas nemine a kdyz ne me, tak at vy mate super sezonu!
shivasambhu
Čau čau. Tak to je teda vopruz. Toľko semien v háji....

Skúsim postrehy....... Ak si ich dával klíčiť do vody, tak max tých 48hodín. Po nahodení klíčkov ich aspon ja prihrniem tak menej. cca pol cm substrátom. Samozrejme klíčkom sú kolmo k zemi. haha.... teda v zemi...... A potom sledovať a s citom zalievať. Radšej menej vody. Ja prilievam vodu hlavne okolo toho semienka. Zvyšný povrch plochy, nech proste neobschne. Takže podľa potreby. Kvetináčiky nech majú na spodu nejake tie otvory.

To, že ich máš za oknom je oka, ale trebars tu na Sk prší posledný mesiac v kuse a Slnka je minimum.... Tých 5,5hod u teba je pomerne málo.... a hlavne či tam prebieha teda určitý kolobeh odparovania u tých semenáčikov....

Skapali ti buď preliatím, alebo suchom.... Tie semienka niečo stoja. Ja by som im prisvietil. Hlavne ke%d je takto vonku naprd. Proste niečím, nech tam majú normálne aspoň 16hod. fakt svetlo.....

A ten substrát je čo zač? Z foto mi pripadá skor suchý...... Ak je taký porézny, treba zrejme viac krat poliať....hm.....

S pozdravom Shiva..... ešte ma napadla drobnosť, substrát pred použitím treba v kelimku fakt dobre utlačiť...... :punk:
HVR
citace:
Původní příspěvek od nikolajmorozov
cest, rad bych uz letos vedel kde je problem.. od konce dubna mi letos tahle pochcipalo 22 kytek..blackberry auto(fast buds), sapphire og, bubba kush 2.0(HSO), la confidential, gelato sorbet(DNA), MOB, french macaron(T.H. seeds), boyscoutcookies(kalashnikov seeds).. vsechno sem daval do presnoc odstaty vody, po viditelnym klicku(meli vsechny!!) do substratu s perlitem a sli za okno kde na ne od 10:30 az 17:00 svitilo slunko, meli cca 60% vlhkost a od 18-23°C.. vsechny udelali to co vidite na fotce, meli cca 4cm a najednou uschnou.. za vsechny odpovedi a rady hrozne dekuju a karma vas nemine a kdyz ne me, tak at vy mate super sezonu!


Zdar,

hele pokud ti to vyklicilo a pak udelalo v kelimku i 4cm a pak chciplo..
Vidim,ze mas prusvitny kelimek...to neni dobry pokud to davas na slunce ktery ma uz v dubnu od 11:00 do 14:00 mega palbu..ta hlina se ti brutalne zahreje a to koreny fakt nemaj rady.
Staci kelimek zabalit do biliho papiru,nebo treba modrej,cervenej kelimek staci..hlavne ne cernej ;-)
Ja tribe semenacky prvni tyden vubec nezalevam..jak zasadim semena do zvlhceny hliny,ne mokry,tak pak pouzivam jen rozprasovac..zadny zalevani...podle me ti to uschlo,nebo hlina v kelimku dostala tezkou palbu od slunce a koreny to nerozchodily..
Uschlo ti to taklhe behem treba 6h nebo to trvalo 2 dny...nikde nepises v jaky to mas hline...
Kup nejaky levny svetlo na predpest nebo zarovky,nech to prvni tyden pod umelym osvetlenim a pak jsi v pohode ;-)
nikolajmorozov
citace:
Původní příspěvek od HVR


Zdar,

hele pokud ti to vyklicilo a pak udelalo v kelimku i 4cm a pak chciplo..
Vidim,ze mas prusvitny kelimek...to neni dobry pokud to davas na slunce ktery ma uz v dubnu od 11:00 do 14:00 mega palbu..ta hlina se ti brutalne zahreje a to koreny fakt nemaj rady.
Staci kelimek zabalit do biliho papiru,nebo treba modrej,cervenej kelimek staci..hlavne ne cernej ;-)
Ja tribe semenacky prvni tyden vubec nezalevam..jak zasadim semena do zvlhceny hliny,ne mokry,tak pak pouzivam jen rozprasovac..zadny zalevani...podle me ti to uschlo,nebo hlina v kelimku dostala tezkou palbu od slunce a koreny to nerozchodily..
Uschlo ti to taklhe behem treba 6h nebo to trvalo 2 dny...nikde nepises v jaky to mas hline...
Kup nejaky levny svetlo na predpest nebo zarovky,nech to prvni tyden pod umelym osvetlenim a pak jsi v pohode ;-)
Cau, hele i kelimky co sem oblepil bilou papirovou paskou to udelali.. tyhle nebyli, to je "druha varka", tri nebyli olepeny a stalo se to co s tema co olepeny byli.. hlina je uni z obi(takovej ten bilo-modrej pytel a v nem 75L) s klasika peritem co mam taky odtamtud.. a chcipalo mi to v prubehu dvou-tri dnu a to nejen ty za oknem ale i automaty co sem mel uz venku na zahrade.. jo mam tady krabici 40x25x50cm(d-š-v) s 36w usporkou ale tem co prezili se evidentne darilo lip za oknem.. dik za odpoved! +
nikolajmorozov
citace:
Původní příspěvek od shivasambhu
Čau čau. Tak to je teda vopruz. Toľko semien v háji....

Skúsim postrehy....... Ak si ich dával klíčiť do vody, tak max tých 48hodín. Po nahodení klíčkov ich aspon ja prihrniem tak menej. cca pol cm substrátom. Samozrejme klíčkom sú kolmo k zemi. haha.... teda v zemi...... A potom sledovať a s citom zalievať. Radšej menej vody. Ja prilievam vodu hlavne okolo toho semienka. Zvyšný povrch plochy, nech proste neobschne. Takže podľa potreby. Kvetináčiky nech majú na spodu nejake tie otvory.

To, že ich máš za oknom je oka, ale trebars tu na Sk prší posledný mesiac v kuse a Slnka je minimum.... Tých 5,5hod u teba je pomerne málo.... a hlavne či tam prebieha teda určitý kolobeh odparovania u tých semenáčikov....

Skapali ti buď preliatím, alebo suchom.... Tie semienka niečo stoja. Ja by som im prisvietil. Hlavne ke%d je takto vonku naprd. Proste niečím, nech tam majú normálne aspoň 16hod. fakt svetlo.....

A ten substrát je čo zač? Z foto mi pripadá skor suchý...... Ak je taký porézny, treba zrejme viac krat poliať....hm.....

S pozdravom Shiva..... ešte ma napadla drobnosť, substrát pred použitím treba v kelimku fakt dobre utlačiť...... :punk:
cau, substrat na fotce je proschlej protoze z predchozich letosnich zkusenosti sem vedel co se kytce deje a sral sem uz na to. vyfotil sem to proschly, pravda, ostavni ale zalejvam spis min nez vic.. vim ze kdyz sazenice nema poradnej korenovej bal tak tu vodu nevstreba a "utopi se".. za oknem nemaj jen 5,5h slunce, tech 5,5h je PRIMY slunce. okno mam na jih, takze celej den sem sviti/je tu svetlo, jen tu mame pred barakem stromy tak to neni primej svit.. kdyby tam nebyli tak maj slunce od 9:00 do 19:00.. substrat uni bilo modrej pytel z obi, loni sem ho mel taky a zadny problemy.. v pdstate vsechno delam jak loni, predloni i predpredloni a tahe se mi to posra*o..
Jizvič
Zdravím, pozná někdo příčinu? Všechno probíhalo dobře a minulý týden se to po... použitý klasický substrát z Obi smíchány s pěknou půdou z lesa 50/50. v asi 3 týdnech použité univerzální hnojivo NPK 6-3-6 v jedné zálivce. Už tady se jedne začly deformovat listy a u dvou se listy uzavíraly nahoru do sebe (první není na fotce ta to asi nerozchodí) Asi týden potom jsem koupil Agro Vitality komplex N-P-K-Mg-S které mělo kytkám pomoct proti stresu a rychlejší obnovu a jednou týdně podle dávkování jsem přidal do zálivky. Kytky se kroutily jak had. Zjistil jsem, že ze spoda listů jsou svilušky nebo něco tomu podobného (žlute tečky u vyhonku nových listů, na listech se začly dělat fleky, kraje listů černaly. Tak si říkam aha tak to bude asi ten problém a prvně jsem podle babských rad udělal postřik z vývaru cibule a asi týden na to jsem koupil Natura Symfonie 3v1 proti sviluškám a další havěti na přírodní bázi. Udělal jsem postřik. Vysledek je tento a to nemluvím o tom, že mi předevčírem vzaly zahradu utokem Molice takže fakt pecka. Přijde mi že se to všechno odehrálo moc po sobě a kytky dostaly čoud od všeho něco. Ty žluté listy se objevily po postřiku Symfonie, U dvou mladych ktere nejsou na obr se to uz ztrácí.
Jizvič
Konečně dorazil Ph metr a výsledky
Půda Herrera 6,6
Půda Orange 6,4
Dešťová voda kupodivu 7,4 (čekal jsem to nižší)
Voda ze studni 8,1 to je dost ale používám ji jen když jsem míchal hnojivo a po smíchani s hnojivem 6,7
Bengo
Nevite nekdo v cem by mohl byt problem?

zde v odkazu..

http://grower.cz/forum/showthread....141#post1255141
Lambofh13
Čago, nevíte někdo, co to je? Jsem jen rekreační zahradník 😀
Pavel.k77
Zdravím. Někde jsem to už viděl,ale nemohu to najít. Je to jen na jedné kytce, která se nachází uprostřed boxu. Táhne se hodně do výšky a má hodně jednoduchých listů. Doba květu je 45 dnů z 60ti. Díky za rady.
fiste
nejspíš přetopeno od lampy a slabá ventilace..


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma