Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » nedostatek prvků v aeru
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Bengo
Nový Člen

Karma uživatele Bengo - 10% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 17 

nedostatek prvků v aeru Příspěvek č. 1

Ahoj, mam problemy s listy. Pestuju aeroponii v Amazonu a zacly se mi delat skvrny na listech. Napada nekoho moudreho v cem muze byt problem?

vstupni voda ec 0,3
hnojka GH Flora pro měkkou vodu - ec 2,2 EC drží na 2,2 (nestoupá)
osvetleni led diody
ph se snazim drzet na 5,7 ale furt klesa

Koreny jsou zdrave a problem je tak na 5% listech.

Naposledy upravil Bengo 24-08-2019 v 13:26 PM

Old Post 24-08-2019 v 09:26 AM
Bengo je offline   Profil uživatele Bengo   Find more posts by Bengo   Foto galerie člena Bengo   Click here to Send Bengo a Private Message   Add Bengo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bengo
Nový Člen

Karma uživatele Bengo - 10% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 2


foto

Old Post 24-08-2019 v 09:30 AM
Bengo je offline   Profil uživatele Bengo   Find more posts by Bengo   Foto galerie člena Bengo   Click here to Send Bengo a Private Message   Add Bengo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 3

EC 2,2 bude podla vsetkeho hlavny problem.

Old Post 24-08-2019 v 10:46 AM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bengo
Nový Člen

Karma uživatele Bengo - 10% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 4

Kdyz dam slabsi ec tak problem pretrvava a zacnou světlat listy. btw konecky listu nejsou spaleny

Old Post 24-08-2019 v 10:56 AM
Bengo je offline   Profil uživatele Bengo   Find more posts by Bengo   Foto galerie člena Bengo   Click here to Send Bengo a Private Message   Add Bengo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Bengo
foto


Jednak máš EC vysoké a jednak ti tam chybí Draslík/Vápník což je u LED hodně časté... Stačí doplnit Calcium Magnesium od GHE třeba + B Essentials od GHE ...

A Amazon je hydroponie nikoli aeroponie

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 24-08-2019 v 16:48 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bengo
Nový Člen

Karma uživatele Bengo - 10% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 6

Kdyz uz tak je to takzvana pseudo aeroponie. Na tvem zminovanem calmagu od GHE jasne pisou na lahvi ze se nema pridavat ke GH Flora pro mekkou vodu ptz uz obsahuje dostatek vapniku a horciku a doslo by k zablokovani zivin.

Old Post 24-08-2019 v 16:57 PM
Bengo je offline   Profil uživatele Bengo   Find more posts by Bengo   Foto galerie člena Bengo   Click here to Send Bengo a Private Message   Add Bengo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 7

Je to tu zas.
Vysoké EC, napriek tomu deficit...
2,2 je pre aero docela dosť, teoreticky to neťahá živiny, iba sa snaží čerpať tú vodu.
V aeru by si mal udržiavať tretinu až max. polovicu predpísaného EC pre klasické hydro....
Pri nižšom EC stráca farbu - podľa mňa tam je disbalancia prvkov v hnojive v súvislosti s nastavením s tou vodou EC 0.3, alebo to je spůsobené čiastočným vyčerpaním určitých živín a spůsobené doliatim čerstvého roztoku k tomu starému. Pridaním hocakého ďalšieho doplnku sa to EC rapidne zvýši a kytky to už nerozdýchajú.


Inak EC 0,3 na vstupe pre aero je docela dosť, ak si uvedomíš, že by si sa mal v raste držať okolo 0,8 a celý roztok má teraz 2,2 a máš deficit. No niečo tam je hodne zle.

Tvoje hnojivo nepoznám. Je koncipované na aero? Pri aero by bolo žiadúce použiť ec 0,0... aby pri tom celkovom EC okolo 0,8 tam bolo dosť živín.
Dúfam, že ma chápeš.
Málo info si dal

1. Teplotu živín máš akú? Pri teplote nad cca 26 som mal problém s príjmom živín pod Verom v bubleri. Zároveň klesalo aj pH. Deficit bol dosť podobný, ale súviselo to aj s nedostatkom CalMag

2.Nemáš tam ten roztok so živinami moc dlho??? Aká tam je litráž, koľko rastlín a v akom štádiu vývoja?

3. Tie problémy nastali už hneď na úvod? Je to od začiatku takéto?

Doporučujem výmenu roztoku po cca 7-10 dňoch a na 1 rastlinu by si mal mať cca 10 litrov roztoku ak sa jedná o recirkulačný systém. Pripadne roztok častejšie vymieňaj.


4. EC roztoku klesá, alebo stúpa?

Pravdepodobne najskůr doporučím výmenu roztoku za nový.

Naposledy upravil odo 24-08-2019 v 20:49 PM

Old Post 24-08-2019 v 20:36 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Bengo
Kdyz uz tak je to takzvana pseudo aeroponie. Na tvem zminovanem calmagu od GHE jasne pisou na lahvi ze se nema pridavat ke GH Flora pro mekkou vodu ptz uz obsahuje dostatek vapniku a horciku a doslo by k zablokovani zivin.


A na cigaretách píší, že by jsi neměl kouřit

Tak se neptej na radu, když si nenecháš poradit

Píšu ti, že to dělají hlavně LEDky protože tahají z kytek více magnesia než HPS

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 24-08-2019 v 21:10 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bengo
Nový Člen

Karma uživatele Bengo - 10% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 9

Ale jo necham si poradit rad diky za rady. Dnes jsem celej den shanel info a nasel jsem par lidi se stejnym problemem a taky s klesajicim ph s GHE hnojkama. Vypada to ze je problem v dropovani ph ktery mi za den klidne klesne o 0,4 a to i s novym roztokem. Po vymene GHE hnojek za jine se to ve dvou pripadech vyresilo. Takze jsem dnes vymenil rezervoar za hnojky jidb a do dvou dnu budu vedet jestli to uz ph drzi. Myslim ze kdyz PH nebude tak brutalne skakat tak bude po problemu. Kdyz ne tak zacnu zkouset vase rady: calmag, nizsi ec.

teplota max 24, 100l rezervoar, zalivku menim 1x tydne a ec mam stabilni.

Old Post 24-08-2019 v 21:32 PM
Bengo je offline   Profil uživatele Bengo   Find more posts by Bengo   Foto galerie člena Bengo   Click here to Send Bengo a Private Message   Add Bengo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 10

Možný to je. Ale zas je zvláštní aby se ti hýbalo PH když se ti nehýbe EC vůbec...

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 24-08-2019 v 21:47 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 11

S JIDB budeš spokojný, len pozor na to EC, na úvod sa drž doporučenia a podĺa potreby pridáš.

Old Post 24-08-2019 v 22:05 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bengo
Nový Člen

Karma uživatele Bengo - 10% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 12

Tak problem jsem konecne vyresil a jsem prekvapenej cim to nakonec bylo. Vemu to od zacatku. Uz druhy den po vymene za JIDB slo ph o 0,15 dolu a vedel jsem ze problem bude pokracovat. Dalsi den uz klasicky o 0,4. Pritom v kokosu a i v nadrzi ma Jungle spis tendenci stoupat. Taky GHE Flora mi v jinym hydro stroji ph drzi krasne takze hnojkou to nebylo. Zkusil jsem pridat calmag z 0,3 vstupni vody na 0,45. Mel jsem velke nadeje protoze calmag je pufr a ph by mel stabilizovat. Taky jsem nasel na icmagu nekoho komu to pomohlo. Bohuzel me nikoliv. EC jsem nezkousel stahovat protoze mi ec nestoupa a to je znamka ze papaj akorat vody i hnojek. Problem jsem vyresil az kdyz jsem znovu vymenil roztok a nepridal jsem prospesne bakterie od AN ktere jsou primo delany pro hydroponiii. Evidentne se neustale rodej novy a chcipaj stary a tim skokove snizujou ph. Mel jsem to sem asi napsat ze to pridavam ale nenapadlo me to. Takze ted budu davat misto bakterii enzymy. Ty uz by snad nemeli delati potize.

Timto dekuji za ochotu pomoci. Priste radeji vypisu vse dopodrobna ale napadlo by vas to?

Old Post 29-08-2019 v 18:46 PM
Bengo je offline   Profil uživatele Bengo   Find more posts by Bengo   Foto galerie člena Bengo   Click here to Send Bengo a Private Message   Add Bengo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:13 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
16-08-2017 - Nedostatek vápníku? - 11 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4785250 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív