Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: [1] 2 3 
Jak změnit kysele nebo zasadite ph - Klikni zde pro originální téma
Ziggy
Jak se da nejlepe snizit PH vody pro hydro pouziti ?

Uvazoval jsem o octu, ale udajne to neni dobre (tvori se sliz).

V growshopech prodavaji kyselinu dusicnou,
ale to mi zase prijde trochu moc fuj tajbl.
Manipulovat s kyselinou se mi moc nechce,
nerad bych prisel k urazu. Nebo je to bezpecny ?

Takze mi jeste zbyva nejaky PH- na akvaria.
Muzete nekdo doporucit nejakej produkt, se kterym
jste spokojeni, a nedochazi prilis ke kolisani PH.


diky






Aaron Lightner
Před časem jsem tu zaznamenal příspěvek nějakého chlapíka, který tvrdil, že ty 'měkké' speciální přípravky pH+ / pH- moc nefungují, a naopak doporučoval 'základ' - HNO3, H3PO4 (pH-) a KOH (pH+). Ani jedna z těch kyselin není nějak extra silná; navíc kyseliny obecně leptají jen povrch kůže, nezažírají se dovnitř. O poznání nebezpečnější je KOH, ale jelikož se prodává krystalický (takové bílé pecičky), tak manipulace s ním je celkem snadná.

Samozřejmě pokud je člověk idiot nebo neví, o co jde, jako ty děti, které podle nedávného článku v novinách sežraly právě ty pecky KOH v domnění, že jde o bonbóny, tak si koleduje o průser. Ale že by zrovna s kyselinou dusičnou nebo fosforečnou bylo třeba manipulovat v azbestových rukavicích s chemickým štítem na hlavě, to opravdu nemyslím. Pro pár kapek sem nebo tam (na rukou, v umyvadle) se nic nestane - samozřejmě dávat pozor a oplachovat. A ideální kapky do očí to taky nejsou, to dá rozum ;-).

[Edited by Aaron Lightner on 15-02-2001 at 04:56 PM]
Ziggy
No, mne na tom docela odradilo to upozorneni
ze vypary mohou poleptat plice (kys.dusicna). Staci
kdyz si je nicim kourenim.

phmh
když to nabereš do stříkačky a nebudeš moc všude kapat tak to nebudeš moc uklízet a ty ph+-na aquaria jsou asi podobný ale ty z growshopu jsou speciaalní od "Canna"-products http://www.canna.com
a když to nenecháš dlouho otevřený v uzavřené místnosti tak na tom budeš líp
hop
Mám Ph pudy okolo 5..jak ho zvíšit na těch 7?Ale něčim co je f pohodě dostupný.Četl sem někde,že nějakejma skořápkama ..jakejma?
Díky
Ziggy
Jak se meri ph pudy ?
Ziggy
No a jak se dela ten vyluh? Staci prolejt kvetinac
a zmerit ph vody, ktera vytece, nebo ta hlina musi
byt nejakou dobu v ty vode, a pak ze to nejak precedi a zmeri se to.

Balu
Normálně dáš trochu hlíny do skleničky a zaleješ to drstylkou, pak stím zaklepeš a lakmusovím papírkem zmeříš PH.
Koblihostrom
Kámoš říkal že na zvyšování ph je nej vápnitý dolomit,tak nevím co je na tom pravdy
teabooster
neni lepší kolem 6 :-)
Animal Farm
ph je urcite lepsi udrzovat kolem neutralu (5.5 - 6), nema cenu to hrotit nekam k sedmi. K nicemu to neni.
Balu
ale neutralni je 7
Jonatan
co sem slysel tak ph ma vliv na to jestli vypestujes samce nebo samice cim visi ph tim veci sance na samice kolem 7 je to idealni sklidit polovinu samcu neni moc dobry :(
teabooster
takže podle toho jak jsem to pochopil,podle vás je lepší
udržovat to kolem 7?
Jestli jo tak asi končim s pěstovánim a nebo začnu od začátku
Ziggy
Ph 7 je vhodny pro pudu, protoze pri teto
hodnote se nejlip vytvareji nove ziviny (N,P,K),
pro vstrebavani zivin rostlinou je idealni PH
nekde mezi 6 - 6.5, v hydroponii se pouziva jeste
o trochu nizsi Ph, protoze se tim zabranuje
sireni nejakyho fujtajblu (uz nevim ceho )

AwS
Jak zjistim kyselost pudy?
Bruce
Klasickým způsobem lakmusovým papírkem , který jde koupit skoro v každé drogerii . Stačí kousek utrhnout a do půdy po zálivce zastrčit do půdy . Doporučuji špejlou nebo něčím podobným a ne v místě kde voda nejvíc vchází do půdy . Ph má být mezi 5 až 7 stupněm .
Já většinou reguluji kyselost skořápkama vajíček už vmíchánými do půdy . z kterých se vápník vylučuje postupně po celou dobu růstu .
AwS
Diky za rychlou odpoved
AwS
V jakem pomeru bych mel namichat ty skorapky a pudu?
Maximiq
Na zvýšení Ph doporučuju Dolomit. Jde koupit v zahradnických potřebách, dávkování je na obalu. Výhoda oproti skořápkám je v tom, že obsahuje nejen Ca, ale i Mg - moc důležitý pro zdravý růst kytek!
A taky se Dolomit lépe uvolňuje než tuhé skořápky.
tuko
Mám prebublávátor /hydro/ na rastlinky.
Pokúsil som sa upraviť pH roztoku smerom dolu pomocov
tej -vodičky- z akvaristiky na úpravu pH vody smerom
dole. Avšak je to tak slabé, že by som potreboval na
40 litrov asi 4-6 flašiek, každá 100 korún, a to je predsa
blbosť, čo kradnem či čo?!
Keď som sa snažil použiť potravinársku kys. citrónovú
bolo to OK, avšak len niekoľko minút, potom to išlo na
pôvodnú hodnotu.
Čo mám použiť - teda meno originálnej alebo podomácky
zmiešanej látky?
ďíky
carlos
Používám Sera pH Minus a je to koncentrovaný jako blázen. Když do bubbleru upravuju pražskou vodu (pH nad sedm), dávám kolem 3 ml na 15 litrů vody. Co to používáš ty? Určitě bych se držel profesionálních prostředků.
tuko
ďíky za info, ja používam JBL ph reducer made in germany... pre akváriá.
Kde sa dá na dobierku kúpiť tá SERA ph - ?
ďík
COBBA
http://www.hydroponieplus.cz
noms
Zdravim ,
pouzivam uspesne tablety z lekarny CALCII CABONICI 0.5g uhlicitanu vapenateho v tablete.
Studnicni voda o pH 5.5 12litru 1/2 tablety pH 7.1.
Navic das kytce potrebny vapnik. Je to levny a funguje to.
SORRY-Blbe sem si to precet ty tam lejes kysely tudiz tvuj problem je opacnej.
Stim sem se jeste nesetkal.


[Edited by noms on 19-05-2001 at 06:18 PM]
teabooster
proč nepoužívat na snižování PH v růstový fázi 40%kys. dusičnou a při květu používam 40%kys.fosforečnou.Možná se to blbě schání,ale dá se to.Pak už vydrží litrová flaška asi tak na pět let
tuko
Hosi, problem bude hnojivo. Pouzil som to od fyrmi KEMIRA Ferticare hydro IV, no neviem co si mam o tom mysliet. Vporiadku, citam vsade ze KONTROLUJ pH, no ale 3 krat za den.... Ano skusal som tu kys. dusicnu /68 perc./ je to OK, ale vidim to tak ze zmenim znacku hnojiva. Potom sa ozvem.
Zatial caute
Jiřík
Čaute,mám problém s Ph,mám ho nízké asi něco kolem 5.Potřebuji ho dostat výš,jak na to?Čím ho zvýším,byl jsem v květinářaství,ale tam pracují samí laici a nic neví,jedna prodavačka mi cpala cererit!Díky za odpověď.
Jiřík
viridis
No, zvolil bych co nejlevnejsi reseni - bylo tady uvadene ph+ a ph- z prodejny aqaristiky na upravy ph, ale prijde mi to drahe... - ja na zvyseni ph pouzivam hydroxid sodny a na snizeni kyselinu dusicnou - event. zplodina reakci je dusicnan sodny, a to je koneckoncu hnojivo. Nestoji to tolik a vydrzi to naveky. Par pecek rozpust ve vode a pridavej po kapkach.... Na zvyseni by se dalo puzit i vapno nebo slupky z vajec - taky vyjde levne - zalezi, jestli chces upravit vodu v bobbleru, ci substrat....
Jiřík
Mám substrát,takže na zvýšení Ph hydroxid sodný,to dávkování bude asi v návodu,že jo?Jinak vřelé díky za radu.
viridis
POZOR, v navodu to nebude, NaOH je SILNA ziravina, pouziva se na vyzrani ruznejch bordelu z odpadovejch trubek!!! Pokozku Ti sezere tak do 3 min !!! Jestli mas substrat, tak si ph zvedni spis tim vapnem (HASENYM!!!) nebo slepicoslupkama. Hydroxid spis na hydro - rekneme 5-10 pecek do litru a pouzit PO KAPKACH!
Jiřík
OK.Hašené vápno,to je vápno zaleté vodou,že jo?
viridis
Tak, tak, pravdu díš, vapno zalete vodou, na stavbe Ti urcite trochu daji, ostatne - u kazde 2. chalupy bude garbovna nebo sud z vapnem - na omitky se toho spotrebuji metraky.....
majklovec
Úplně jednoduše pomocí rozdrcených skořápek nebo se nechá koupit dolomitský vápenec.
Koblihostrom
Tak já používám na zvyšování ph zásadně dolomitský vápenec.Viděl jsem ho naposled pod laubama,v drogérce TETA,5 kg stojí kolem 35 kč.A nemůžeš tím nijak kytičkám uškodit.Jen trochu nasypeš na hlínu,promíchneš a je to,uvolňuje se to dlouho,a pomalu,a je to skvělý
Jiřík
No já jsem byl za kolejema u měsckého úřadu a tam nic neměli.
TommyBoy
Uvar si par vajicek a mas CaCO3 hned, v Hornbachu jsem videl dolomiticky vápenec za malo...
Vic se snaz :)
Jiřík
For TommyBoy:Byl jsem iniciatívní a ty vajíčka jsem si uvařil už včera:D
TommyBoy
Super dneska si dej taky a nez to nasypes do kvetinace tak co NADRT aby to bylo co nejjemnejsi.. Cim jemnejsi tim lepsi, protoze vetsi povrch = rychlejsi rozpustnost = rychlejsi neutralizace pudy = mene SAMCU

Zdarec
Jiřík
s těmi samci máš pravdu už jsem vyrval 4 a další se klubou.Doufám že s těch vajec nebudu mít salmonelozu:flick:
TommyBoy
No vida, jak to jde. Taky davej pozor na CHOLESTEROL toho je ve vejcich tri prdele...
HIHI
Jiřík
no mám ještě psa tak mu dám váječnou dietu:D
Koblihostrom
Zdravím Jiříku.Tak jsem se díval kde mají dolomitský vápenec,a načel jsem slušnou zásobu na staráku v drogérce,vedle zverimexu,na vajíčka se vyser,potřeboval bys jich hooodně moc,tak dva sáčky.dolomit stojí 5 kg 40 kč,a maj tam i OBM velký balení za 55 kč.Hele prej si byl na chatu pod mým nickem,to se přece nedělá.A co bude s tím srazem,ozvi se mi na mejl muflon17@email.cz,určitě se nějak domluvíme
sativa
ja na zvyseni ph pouzivam MLETY VAPENEC, stoji to asi 30 Kc a vystaci ti to na par let, koupis to vsude, kde maj zahradkarske potreby a semena zeleniny
phmh
taky můžeš jenom přilýt vodu z kohoutku -ta mívá většinou kolem 6,8, a ta by ti to taky měla zvednout,dešťovka má trochu nižší tak kolem 6,3-6,7
TommyBoy
Dorbej trik phmh... Vyzkousim ucinnost v praxi.
Lopata
Nazdárek
Skouším hydro bubler a potřebovalbych poradit.
Nemáte někdo skušenosti z davkováním ph+, ph- od Hydroponie plus?
Potřěboval bych akutně radu - nechci experimentovat na kitičkach abych je nepostral.
Díky moc - NAZDAR :)
xdiver
Jak mít idealní Ph vodya jak na to. Dík
Lopata
Ph metr lze zakoupit na http://www.hydrponieplus.cz idealní ph je mezi 6-7 take je třeba koupit ph+ a ph-
cena dohromady cca 250Kč
nazdar
xdiver
Jo díky moc ........ začátky jsou těžký. ale to jse vychytá.
Walhalla2000
ta adresa bohuzel nefunguje...

nebo jenom mne nefunguje?
xdiver
Má tam být http://www.hydroponieplus.cz,jenspletl.
Lopata
sorry zapoměl jsem na písmeno o
http://www.hydroponieplus.cz
fantomex
ja sem koupil ph test a ph- cca za 70kc na vinohradech v akvaristice, kolem ktery sem nahodou sel do hospody =)

jinak podle me je idealni ph mezi 5,6-6.

zdar
coach
V cem vadi kdyz mam ph 8? Je to vyrazne zasadite a tady se pise jen o problemech s kyselosti - vliv na pohlavi.
tomy
zdravim

mam doma asi tyzdnove TOP 44-ky
.
1 chcel by som sa opytat ako odmeriam ph zeminy?
...
vsde pisu ze ph ma byt 8-7 ale je som vcera meral ph zeminy do ktorej som dal vapenec na zvysenie ph stale neutral
mam taky pocit ze ten vapenec stoj za prd . skusal som zaliat kvetinky roztokom ale vsetko zostalo na povrchu a meral som aj ten roztok a nezvysilo sa mu ph.
.
2 neexistuje nejaky prostriedok na zvysovanie PH v kvapalnom skupenstve

PS:potreboval by som poradit ako mam ten moj model pestovat. je zname ze TOP44 by mala vyrast za 44 dni je tak zevraj geneticky upravena.
akou metodou by som to mal pestovat??
aby som zarucil najrychlejsi rast

sativa
ja PH neměřím, zbytečně by mě to stresovalo, sem přesvědčený, že když si koupim hlínu s PH 5,5 -7 a budu hnojit dobře, že se jim podaří

tak pokud ses tady rozhlížel, tak určitě je rychlý ten bubbler, ale pod lampou je to všechno docela rychlejší, než v přírodě, necht to růst do výšky taky podle rozměrů své skříně
Lackyfree
ahoj....
zkus na úpravu PH použít sadu (kapalná), kterou prodávají ve zverimexu a je určena pro úpravu vody v akváriich, tzv. rybičky. Nejdřív však doporučuji si PH změřit - taky zverimex.

to: sativa - taky mě to moc netankovalo, nějaké PH... co to je? Ale pak jsem měl problém s růstem a musel jsem PH upravit - chvíly mě to trvalo než jsem na to přišel...
Myslím že pokud moc nehnojíš a máš kvalitní půdu, kterou pokaždé měníš, nemělo by PH moc vybočovat z normálu. Taky je to o tom jak máš velký květináče....
Ale já si PH radši hlídám....
TommyBoy
Lackyfree: souhlas s tebou chlape, kdyz koupis zahradnický sustrát nebo substrát pro pelargonie v pytli nemusis v podstate nic resit, protoze pH je definovany vyrobcem (je na pytli) tusim 5,5 - 6,8 nebo neco takyho... Neni treba se tedy niceho obavat.

tomy: Nevim kde si nasel ze pH pudy ma byt 7 - 8 to je celkem hovadina, protoze pri tak vysokym pH maj koreny stizenej pristup k zivinam -> kytka neprospiva moc dobre....
Vapenec samozrejme zustane nahore.. HEHE to sis myslel ze se za 24 hodin rozpusti :sun:... Pokud chces aby se rychleji rozpustil a dostal ke kořenům, doporučuju ho nadrtit uplne na prach a rozpustit ve vode... Ale vapenec stejne bych aplikoval jen pri velmi nizkem pH pudy tj. pod 5,5 ok? Navic zvyseni pH nezmeris za den, ale spis za tyden mozna za mesic...
Top 44 jsem nikdy nepestoval, ale znam nekoho kdo jo, vegetacni faze stoji za prd tj. moc to neroste, ovsem po prepnuti na kvet ti zacne delat velkou radost...
Top 44 nevyroste za 44 dni ale 44 dni je doba za kterou by MELA vykvest.... :wink:
Doufam ze ti tohle pomohlo.
red_death
To ph by mělo být teda těch 7-8 radši těch 7. A na to měření potřebuješ buť lakmusovej papírek nebo papírek namočenej do fenolftalejnu se stupnicí kyselosti.

A těch kapalných hnojiv je fakt hafo, např.:nějaký najdeš v baumaxu(tam je jich dost)
TommyBoy
Nechapu co vsichni mate s tim pH 7 - 8 to je nevhodny pro koreny viz nasledujici obrazek...



Pri pH > 7 se snizuje moznost prijmu P, Fe, Mn, B, Cu. Takze delejte jak myslite...
Kmenet
Chtěl bych si konečně ujasnit, jak je to s tou hodnotou PH ? Někdo uvádí, že ideální PH je kolem 6,5 ale někdo (především v příručce pro Indoor pěstování ) udává hodnotu PH 7 - 8. Tak jak to teda je ? Když použiju substrát pro pelargonie, který má 6,0 až 6,5 PH musím ještě dále upravovat (DOLOMIT) nebo to takhle stačí ?
tomy
diki hosi
to stou 44kou ma potesilo thanx

to ze ma byt ph v rozmedzi 7-8 mam z navodu od hullta.

ph zeminy mam v rozmedzi 5- 7 od vyroby a este som tam pridal dolomit takze vpohode .

akurat ma trosku sere ze som vlhcil rastliny este ked boli moc male a pod vahou vody sa mi dost ohli a potom jedna mala problem sa udrzat na vlastnych tak som jej dodal nejake tie barle ale uz je to vpohode

takze uz sa tesim kedy to prepnem na ten kvet . ked vravis ze by to tak malo byt tak prada. mam sa naco tesit. ale ako zaciatocnik som strasne netrpezlivy vsak to ste asi zazili vsetci
Perclus
Půda by měla bý lehce zásaditá, a to je od PH 7.
TommyBoy
Nevim kde si prisel na zasaditou pudu?
Perclus
To už přesně nevím, ale dělám to tak a na úrodu si nestěžuju. Co se týče kořenů, tak jsou taky v pohodě. Ani letošní vychry a povodně kyti nevytrhali.
Xixao
Zdar vsichni.
Ja mam PH asi 8 - 8.5 a kytky me trochu ridnou. Zvlast spodni vetve. Jak se da snizit PH (treba tam dat nejakou kyselinu, ale abych tomu neublizil)? Jeste dalsi dotaz (mimo PH), pestuju v rustu asi 2.5 mesice a kytky maj 80cm. Mam uz prepnut na kvet nebo jeste ne? Dik predem za vsechny odpovedi.

[Edited by Xixao on 16-12-2001 at 03:01 PM]
TommyBoy
Hele chlape dle mehoi osobniho nazoru mas pH mooc vysoky snizeni pH se dela: napr. slabym roztokem octa, nebo kyselinou dusičnou (vegetace ) anebo kyselinou fosforečnou (květ) (ale ty kyseliny se používaji zejmena pro hydroponie, melo by to ovsem fungovat i na hline)... nebo roztoku pH-. Přdává se taky masokostní moučka (vhodné zejména ve fázi kvetení), nebo přidáním krevní moučky (vegetační fáze). Ale aby ti nezešílely kytky HEHE
:sun:
Oscar111
TO Teabooster: Na snižování pH použít kyselinu ??? Trochu divný,,, ne ?? Spíše jsi chtěl říct na zvýšení kyselostí,, ne ??
mott
To Oskar: to máš to samý jako prašť nebo uhoď ;-)

Jinak HNO3 je prima, 1 ml cca na 20 l vody (40% koncentrace) mi udělá minu 1 ° pH. S bubblerem 2x 40l, když tam dávám tak 1 ml za 14 dní mi ta litrová flaška vydrží fakt roky. Cena za 1 l nižší než sera pH minus, která mi vydržela 3 týdny.
OSHO
Na snižení PH celkem jasne HNO3..prodává to i Sensi Seeds..par kapek na 10L vody a PH je f pohodě..
Hlava
Zdar ve spolek .

Abych se připojil , tak dělám to samý jako teabooster , mám dvě litrový flašky kyseliny a na snížení o 1stupně pH mi stačí 5ml na 80litrů roztoku . Lahev stojí 200Kč v growshopu na Žižkově . 2Oscar111 , je to tak věř tomu :smoker: už ty flašky mám přes půl roku a skoro nic z nich neubylo :sun: :eek:

Čauvejs
Oscar111
TO HLAVA: Mno já mám doma jenom kys. sírovou (96% :D ),,, ta mi je jistě na ho,, Ale když to tady tak sleduju,, potřeboval bych dusičnou, ale 65% !! Ale ne na pH ale na střelnou bavlnu,,, :D
Takže kdyby někdo věděl, dejte vědět,,
Jinak, mě připadá pH- z akvaristiky docela v pohodě,,, spíše bych potřeboval lepší indikátor,, ten zelenej taky z akvaristiky mi připadá nepřesnej,,,
Xixao
TommyBoy: Dik, byl sem dost neiformovan. V posledni dobe sem precetl snad celej grower a uz vym kde sem udelal chybu. Kyti uz maj PH asi 7 (mam PH papirky a blbe se s nima meri). Taky sem dostal pomocnou ruku od Netopeyra (K4U). Jinak moje kyti jsou ted jiz v plne fazi kvetu, ale nic moc protoze pestuju pod 2x 36W usporka warm white. No jo silenstvi by pak mohlo prejit i na me :satan:.
Haman
Cituji z Atlasu cizokrajných roslin: Konopí se nejlepé daří v půdě s neutrálním až slabě zásaditým charakterem (pH 7-7,5).
TommyBoy
Atlas cizokrajnych rostlin???? To si snad delas legraci, ty vo pestovani vedej prd a tohle je hovadina, protoze konopi v pohode roste na pudach od pH 5-7 vyssi pH povazuju za vzacnost a extrem :)

Na Atlasy se klidne vykasli a CTI poradne Grower.cz OK?

S pozdravem T.
Haman
Jen klid chlape! Srandu si nedělám. Jistě že konopí poroste i v půdě s pH5,5, ale pH okolo 7 je ideal (píšou to nejen v tom atlasu, ale mam i knizku o pestovani z holandska a tam taky doporučujou pH7). A taky vím z vlastní zkušenosti že pokud pěstuješ ze semen a máš např. půdu pH5,5 tak tam vyroste mnohem víc samců než v půdě s pH 6,5-7.
weeno
Jo kyselina dusičná v růstu a kyselina fosforečná v květu to je ideál. Znám týpka co to dohání kyselinou chlorovodíkovou, ale ta kytce nic nedá.
Mam uplne stejne pozitivni zkusenosti. Na rust kys. dusicnou a na kvet kys. fosforecnou. Kamos driv pouzival celaskon nebo neco takovyho, ale ta kyselina fakt no problem a jeste teoreticky ziviny pro kyti. Mozna by se ta litrova flaska dala sehnat levnejc nez v growshopu za 200. Driv sem leptal plosny spoje s pomoci HCL a ta u nas v drogerce stala asi 40Kc.
zoltrix
moje kyti je 9cm vysoká a 14 dní stará,za tejden ji ceka presazeni,problem je v tom ze se mi na základních dvou listech objevují malé žluté flíčky,chtěl bych vědět kolik tich skořápek tam mam dát!!!Kyti je zatim v malim kvetinacku=kelimek od jugurtu(jogobela):)Dík za radu,ale nejak abych to pochopil:)
ddevil
Dobry na zvednuti PH je taky dolomiticky vapenec. ten se da koupit v kazde hypernove, a obchodech se zahradkarskyma potrebama.......
Nejlepsi kscheft pro vsechny Growery, ktery sem kdy navstivil je ...... HORNBACH ......... ja byl v brnenskem a dostane se tam koupit naprosto VSECHNO co si muzete prat..... od skrini prez lampy, zavlazovaci systemy, hnojiva hadicky, vetracky, nadoby, kvetniky.......

Zaujala me tam dozicka s nejakym silnym roztokem Vapniku s buhvicim..... uz ji mam doma.... :) UV lampa, hromada zarivek pro pestovani rostlin atd.....

Doporucuju vrele navstivit....ortodoxni Groweri.... vyrazte brzo rano....... ja tam s kamosem stravil 3 hodiny a to jen diky tomu, ze nas nase drahe ctvrtinky furt kopaly k tomu, at uz deme ..................
SORRY ZA MALY OFF TOPIC....

Jinak se vratim k tem flickum.......
Neusidlili se ti nahodou na spodni strane listu svilusky..... ? nebylo by to nic divneho.....

Bud zdráv.
zoltrix
2 Devil

BRNO je daleko
mounteverest
Zdarec.
Poradil byste mi prosim negdo? Vsude pisete o zvapneni pudy zalevnim cehosi s rozpustenejma skorapkama. A prave by me zahimalo, jak je rozpustim, jestli ve vode nebo cem, v teply vode, studeny vode? Pridat skorapky do pudy ????? Tot asi vse,
tak diky.
majklovec
Buď použij dolomitský vápenec - stojí asi 40Kč nebo rozdrť skořápky a smíchej s půdou.
majklovec
lee: Netuším, protože používám dolomitský vápenec :)
TommyBoy
Vapenec se rozpousti pomaleji nez skorapky to je jasny. Nejrychlejsi prisun vapniku by se zajistil rozpustenim skorapek v nejake kyseline, ale pak by byly komplikace abys tou kyselinou nespalil koreny az to nalejes ke kyti... Takze nadrtit co nejjemneji aby byl co nejvetsi povrch pro reakci (to vidim jako optimalni reseni)...

Jinak sem si dovolil prejmenovat thread, protoze slovo ovapnovat neni z ceskeho jazyka :)
T.
PODziM
Hele hele,

každej tvrdíte něco jinýho! Tak jak to teda je, obohatí prášek z dolomitickýho vápence půdu rychlejc nebo pomalejc než skořápky? Sám se teďkon zavápnil tim vápencem, ale ještě sem to neměřil... Ale budu to průběžně měřit, snad zjistim, jak je to rychlý...
xhtml
Kde se dá takovej vapenec nebo ledek koupit??
V drogerii , ve stavebninách , nebo někde jinde????
dexmon
já používám drcenou křídu, funguje dobře a prodávaj jí v každý drogérce asi za dvacku...
Kvetak
to TommyBoy

Rozpouštět skořápky v kyselině? To bych řekl, že asi nevyjde páč necháš-li působit kyselinu na skořápky tak ti to zreaguje v lepším přídadě na nějakou vápenitou sloučeninu, která se může chovat neznámo jak a hlavně funkce zvýšit ph by asi zmizela až by z toho vylez v lepším případě neutrální sajrajt. Snad sem neřek ňákej blábol, ale myslím, že je to tak - já sem pro Dolomit.
danielf
to xhtml:ja ho koupil v hornbachu v praze na cernym moste
KOSMEJ
Ja nevim, to si musim ujasnit. PH pod 7 je zasadity a na 7 je kysely? Mebo se pletu? Jsem z gymplu uz dlouho pric
xhtml
Je to presně naopak. Pod 7 je kyseli a nad je zasaditý.Ja uz ted pouzivam ledek vapenaty stoji ais 40 kč 3kg.
Muf
stupnice 1-14:

1-7 kyselý
7-14 zásaditý

třeba neutrální pH 5,5 z reklami je vlastně kyselý.
abra007xas
Přesně tak 7 je střed a tedy neutrální.

já myslim že zvyšování PH má svoje opodstatnění. zasadil jsem jednou venku na kompostu,a kytky vyletěli do 2 metrů. 8 fakt hustej kytek. Pak jsem přišel o měsíc později a kytky měli 3 metry. jenomže 7 z nich bylo samců a 1 chudinka samice brutálně a totálně vojetá a miliarda semínek na ní.

Doporučuju doma zaúkolovat někoho kdo vaří, u nás máma at schovává skořápky. Uschlé par rozdrtim na jemno a sypu do půdy. Vápník se pomalu rozpouští a PH je pak OK. Půdní výluh jsem dělal ve škole, není to nic složitého ale nějaké zásady se dodržovat musí. Ideální je vychytat kvalitní zahradnictví a nechat si namíchat podle receptu substrát, který je neutrální. Dobrej zahradník to dokáže. Pojistim to skořápkama a PH ani neměřim.
KOSMEJ
tak proc mi vsichni tvrdej, ze mam mit PH 5,5 -6,5. Kdyz je to kysely prostredi. A zaroven vim, ze kysely prostredi neni vhodny?
KOSMEJ
Ledek vapenaty? A to se rozpouští ve vode? Nebo se to sype na povrch? A je nekde na obale napsaný jaky mnozstvi tam mam dat?
TommyBoy
To KOSMEJ:
Mirne kysely pH je totiz dobre prostredi pro prijem zivin koreny...
Lipid
skorapky sou vcelku v pohode, rozdrtil sem je a nasypal na pudu kolem stonku, vyhoda je v tom ze vapnik se rozpusti pomaleji. Zvednul sem ph pudy na 6.7 a z 18 kyti sem mel pouze 4 samce. Ph tesne pod 7 procentualne zvysuje pravdepodobnost mit hodne samic. A o to nam de ne:-)
TommyBoy
Jestli me chces poucovat o chemii, tak se na to rovnou klidne vyprdni :smoker:
Pro tvoji informaci kdyz rozpustis skorapky v kyseline, dostanes vapnik do roztoku kde neni v zadny sloucenine(vzadnym lepsim pripade, ale uplne jiste), ale jako iont Ca2+...
Roztok s Ca2+ se nebude chovat neznamo jak, ale bude se chovat jako normalni zalivka (to uz jsem ale psal v tom predchozim prispevku, aby si dal POZOR)...
Pravdu mas v tom ze kysela zalivka, by mu asi pH nezvysila, ale on chtel VAPNIT ne snizovat pH.. jestli sem si dobre vsimnul :)
T.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma