Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 2 [3] 
Jak změnit kysele nebo zasadite ph - Klikni zde pro originální téma
Zoidberg Dr.
Ze by v nejakych zahradnickych potrebach......????? :D
cubehead
ak potrebujes znizit vela hnoj.ale nespal korene.ak zvysit kup si v zahradnictve hydrat vapenaty-hasene vapno.
Sinuhet
Nekric a precti FAQ je to tam popsano.
Sinuhet
Řeč byla ale o outdooru, takze s vysokou pravděpodobností hlína. Cituji tedy z FAQ: http://grower.cz/forum/misc.php...faqgroupid=8#58

Snížení pH.
pH půdy lze snížit přidáním masokostní moučky (vhodné zejména ve fázi kvetení), nebo přidáním krevní moučky (vegetační fáze). Popřípadě vody s přídavkem octa nebo roztoku pH-.

Zvýšení pH
Přidáním dolomitického vápnece do půdy (čím jemněji nadrcený tím lepší, neboť má větší povrch pro reakci). V nouzi přidáním malého množství hašeného vápna, nadrcených skořápek nebo jedlá soda. Dále lze zvyšovat pH zálivkou vody s vyšším pH zvýšeným pH+ nebo sodou.

Ideální pH půdy je v rozmezí 6.5 až 6.0 (vyšší dělá problémy kořenům při adsorbci živin, nižší způsobuje výkyt samčích rostlin a vymývání živin).

A jak pH půdy měřit?
Odebrat vzorek půdy, smíchat s destliovanou vodou, ŘÁDNĚ protřepat nechat hodinu stát a lakmusovým papírkem nebo pH metrem změřit pH roztoku.
Sinuhet
No ono je to cele zkople z FAQ, za adsorpci nemuzu. Kdybych si ji vsimnul, tak opravim a omlouvam se za ponekud utocny ton meho predchoziho prispevku.
glider04
2 snark - víš prosím tě čím se liší ph- pro růst a pro květ? já se až v growshopu dozvěděl, že jsou různý..:-)))..dá se použít květovej ph- i na růst (tak max 10-14 dní, pak je musím stejně přepnout)..:-))
Sinuhet
No na snizovani pH se pouziva v dobe rustu kyselina dusicna a v dobe kvetu fosforecna. Proste proto, ze na rust je dobre hnojivo dusik a na kvet fosfor.
olda
to glider04 - jsou různý kvůli stálosti = v růstu je v hnojivech hodně dusíku proto kys. dusičná a v květu zas fosfor proto fosforečná . některý firmy používaj jen tu fosforečnou . na ten krátkej růst by mněla stačit ale nebude tak dobře držet hodnoty :)
glider04
:-)))...díky pánové za cenné rady....já mám spíš problém, jak ty holky ubrzdit v růstu, páč maj nad sebou jen cca 1.20 k lampě v nejvyšší poloze...a i když je přepnu po 14 dnech vegetace, tak za prvních 14 dní květu skoro nabouraj do střechy....:-))..mám jen PH- na květ, ale zdá se že pro mě vyhoví na vše..:-))
olda
to glider04 - to o čem mluví snark je super vychytávka pro pěstitele extrémních sativ , jinak bych doporučil přepínat dřív , já to dělám po třech dnech ( 15-20 cm , řízky ) . 14 až 21 dnů po přepnutí přestávaj jít do vejšky ( u AH hnojiv jde zkrátit nebo prodlužit druhá fáze podle potřeby ) . většinou indica tolik nejede a sativa jo , takže se chovat podle konkrétní odrůdy , dá se to dohledat na stránkách seedsbank ( poměr indica/sativa ) . taky v různejch substrátech a podmínkách se ta doba růstu může lišit :)
glider04
asi to bude chtít přepnout dřív....ten snarkův Plant control něco je tady ke koupi? asi neee..:-))..no u mě je ten problém,že ke kytí nemůžu často, někdy teba jen jednou za 14 dní..:-(..takže bojuju s přerůstáním atd...při vegetaci se snažím častěji, ale stejně to není ono....nemůžu kvůli tomu kytky ladit jak bych chtěl...ale zase venkov, čerstvej vzduch, dobrá voda..přirozená vlhkost, žádný přehřívání...:-))..každopádně díky za konsultace pánové..:-)
glider04
:-))))...ne ne, má to přísun chladnýho vzduchu z venku a silnej odtah....je to tak, že vlhkost je daná umístěním roomu (nejde o skříň, je to malá místnost) a bude spíš vyšší, což není ke konci ideální, vím, ale plísní netrpím a jinak to v současné době nejde vychytat..:-)..spíš v zimě bojuju s vychládáním roomu přes den, když se nesvítí..:-), ale myslím, že si kytí dokážou zvyknout i na docela velkej chládek v noci..:-)
woodward
to snark: diky moc chlape uz dlouho se snazim najit cim se da snizit pH vsude tu je zminovana ta moucka a kyseliny dusicna a fosforecna ale kde je sehnat? az ty jsi mi uplne pomohl.diky moc jinak kdybych vedel jak dal bych ti karmu protoze zacinam a tys mi pomohl.
Hlava
kyseliny nakoupis treba v Praze v growshopu , maj je tam po 200kc za lahev 1lt , mam je uz 4 roky a jeste nezmizela ani tretina :)

Hlava
blockhead
ja pouzivam ph- pripravky z akvaristiky, ted ale nemuzu ph- nikde sehnat, vsude maji jen ph+....ve zverimexu se mi podarilo sehnat neco podobnyho, ten chlapek rikal ze to snizuje i zvysuje ph. Tomu se mi ale nechce verit...
Jmenuje se to Akvaregulátor a je na nem napsano: "Akvaregulátor je stabilizující roztok. Váže těžké kovy, obsažené v čerstvé vodě a vhodně upravuje pH staré i čerstvé vody. Akvaregulátor se používá při každé výměně akvarijní vody za čerstvou (vodovodní) a preventivně v poloviční dávce pro úpravu staré akvarijní vody."

tohle zni docela v pohode, ale ted ucinne latky: "disodium fosfat, disodium EDTA, methylenova modr, chlorid sodny"
chlorid sodny je vlastne sul, tak nevim jestli je to dobry davat do vody, kdyz uz hnojivo obsahuje dost soli...

Takze moje otazka zni, jestli si myslite ze je tenhle pripravej vhodny pro snizovani pH vody v hydroponii

Diky
snow1
ahoj, ja som daval vapno, to robi z kyslej zasaditu podu,ale nie do hydra, normalne outdoor
jaagermeister
Co říkáte na takový ty šumivý tabletky CALCIUM? babka to pije aby mněla silnější kosti nebo co:)
myslíte že by byl vhodnej způsob jak snížit kyselost, tím že bych kyti zalíval právě takovou zálivkou?
Sinuhet
No vapnik to obsahuje, ale sumivost je asi zpusobovana kyselinou, takze nevim jak by to hyblo s pH. Chtelo by to zmerit pH toho roztoku samotneho.
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od blockhead
ja pouzivam ph- pripravky z akvaristiky, ted ale nemuzu ph- nikde sehnat, vsude maji jen ph+....ve zverimexu se mi podarilo sehnat neco podobnyho, ten chlapek rikal ze to snizuje i zvysuje ph. Tomu se mi ale nechce verit...
Jmenuje se to Akvaregulátor a je na nem napsano: "Akvaregulátor je stabilizující roztok. Váže těžké kovy, obsažené v čerstvé vodě a vhodně upravuje pH staré i čerstvé vody. Akvaregulátor se používá při každé výměně akvarijní vody za čerstvou (vodovodní) a preventivně v poloviční dávce pro úpravu staré akvarijní vody."

tohle zni docela v pohode, ale ted ucinne latky: "disodium fosfat, disodium EDTA, methylenova modr, chlorid sodny"
chlorid sodny je vlastne sul, tak nevim jestli je to dobry davat do vody, kdyz uz hnojivo obsahuje dost soli...

Takze moje otazka zni, jestli si myslite ze je tenhle pripravej vhodny pro snizovani pH vody v hydroponii

Diky


Snizeni pH = zvyseni kyselosti. Tedy pridanim kyseliny. V nouzi citronova stava, ocet...
arbi
hele co se týče hydra tak myslim že když rozdrtíte skořápky od vajec a necháte je tejden louhovat tak pak tou vodou můžete zvýšit pH. Teda někde jsem to o tom louhování skořápek čet na nějakym webu o zahrandictví, to o tom že se tim dá zvýšit pH je už moje dedukce, nezkoušel jsem to ani neměřil ;-)
Sinuhet
arbi: Ano, je to tak.
slovak
Ziggy
zober ph papierik vies ten co predavaju na zasaditost a kyslost vody v kazdej drogerii to maju len ta qspitaj v obchoddee a mauju tam to potom stur do poliatej zeme najskor prave poliatow wodow
jumpp
cuuu all:D,
nasel sem ted na kompu jeden odr. je to:
"Přehled vstřebávání prvků v závislosti na pH"
tak sem si rek ze to treba nekomu pomuze nevim jestli to tu nekde neni ale nenasel sem to? a myslim ze k tomuto threadu se to hodi,
tak cus jumpp.:wink:
expiry_date1
Super,takže na kvet max. ph 6,5(kvôli fosforu)!Je to dobrá info hlavne pre tých,ktorí idú v hline.
Leah
taky bych potreboval oneco malo zvysit ph v substratu 35%perlit 65% substrat pro pelargonie.. ma to ph od 4.8-6.2 novy baleni sem jeste nemeril dosud sem pouzival vapenec ale nemuzu ho nikde sehnat tak tam hodim skorabky jen nevim asi kolik skorabek na jake mnozstvi substratu,cetl sem stohodle topicu asi jen 8 stran tak se omlouvam jestli to tu je..
Strup
citace:
Původní příspěvek od COBBA
http://www.hydroponieplus.cz


Tenhle wodkaz je fakt goood. Díky , že jsi ho tady zveřejnil.
snark
mmm místo richtování pH by ses měl zaměřit na to abys sehnal dobrý klony nebo feminizovaný semínka
koli
no ja mam pH vody kterou zalejvam okolo 6.5-6.8 s hnojivama jsem to nemeril
Jahudka!
citace:
Původní příspěvek od jumpp
cuuu all:D,
nasel sem ted na kompu jeden odr. je to:
"Přehled vstřebávání prvků v závislosti na pH"
tak sem si rek ze to treba nekomu pomuze nevim jestli to tu nekde neni ale nenasel sem to? a myslim ze k tomuto threadu se to hodi,
tak cus jumpp.:wink:


Ta tabulka hodnot vstrebavani prvku v zavislosti na PH od jumpa je jen pro hydro a proto ja prikladam schema jak pro hydro tak i hlinu..
jumpp
díky Jahudko!;),
jsi můj !!! superman !!! :D:D:D
mej se,
jumpp.
Zhuler
Myslíte že by šlo snižovat PH citronovou štávou? Nubude to kytim škodit?
dalas
Taky to de, nekdo to tady myslim aji pouziva.
Moje zkusenost je stim spatna, ja sem to zkousel do bubleru a vzdycky se me tam udelala po krajach takova hneda pena, tak sem se na kys.citronovou vysral a radsi si koupil kys. Dusicnou a Fosforecnou.

Trebas je to v hline jedno, to nevim.

Zdarec
inVALIDa
no... pouzil jsem to v hline a zadna hruza... ale pry to neni stálé tzn. za pár dnů je pH "ASI" na pův. hodnote...

potvrdit to nemuzu bo to pH nemeřím....
Novi
Mám taky dotaz?Je možný že by se mi z klonu Power plant mohli udělat samci při PH 6,8 ,Já sej jestli bych to měl řešit nebo to mužu nechat tak??????
Díky
Ace Dogg
pro Aws
woe upe normalne sezenes si ty papery na mereni ph wezmes wzorek pudy do naky nadobky prilijes wodu a strcis tam paper a stupnici mas na tej tubě s tema papirama
me ty papery dala nase chemikarka
hogi
Používáte někdo ke zvýšení pH popel ze dřeva? Je hodně zásaditej naměřil sem 10 a je v něm P, K a Ca...
snark
je to nevhodnou volbou hnojiva - potřebuješ hnojku která ti sama o sobě srazí pH víc než ta co používáš - čim víc srazíš pH kyselinou tim rychlejc ti zase vystoupá. při výběru hnojek je rybí řídit se reklamou nebo známejma - lepší je přizpůsobit výběr hnojky vlastní vodě
snark
evil - mmm no kromě vody hlavně tvym individuálnim pocitem - plagron je do hlíny bych řek dobrej - záleží co ti udělá s pH zálivky - vo kolik to srážíš - kdybys to chtěl kyselejší tak B´cuzz nebo extrém House Garden - ty okyselujou nejvíc
Grycon - no u těch to bejvá problém standardně
THcE_GREEN
a co mejdlo to je přeci taky zásaditý, nevíte jestli to ty krásky nesežere?
snark
mejdlo nepoužívat
Ski
pro snizeni PH chlor pro zvyseni Bud NaOH ci Kohcili hydroxidy
zvire
Hi all grower!
a jak vyrovnat ec?
predem se omlouvam ze to netyka ph
pease
Ski
HLEDEJ TOHLE SE TYKA PH NE ec
inf3cti
Ski, ako to myslis s tym chlorom? Pre hydro (a hlinu) je podla mna na znizenie pH zase idealna HNO3 (zaroven doda dusik, t.j. vhodna na rast), alebo H3PO4 (doda fosfor, vhodna na kvet). V hline je mozne upravovat pH sirsou paletou "prisad", ale to uz sa tu tiez 100x rozoberalo.
Pis trochu kulturnejsie (velke, male pismena, interpunkcia) ;)

Oomega
hm,dva dotazy.Kde se daj sehnat kyseliny dusicna a fosforecna a nezdalo se vam nekdy,ze v huleni citite stary vejce?me uz to parkrat prislo a ten cvlovek to fakt snizoval skorapkama....mozna jsem moc citlivej:)
inf3cti
H3PO4 a HNO3 sa daju kupit okrem ineho aj v centre Brna, v drogerii na Orli ulici :)

pach starych vajec je najskor zo siry - ale v skorapkach (narozdiel od obsahu vajicka) ziadna sira nie je, je to len uhlicitan vapenaty (+ malickate mnozstvo org. primesi)
zvire
ja jsem hledal a hledam porat ale nemuzu to najit
pls poradte!
Mr. Figaro
Může bejt tohle zaviněný změnou PH po hnojení B'cuzzem?
http://grower.cz/forum/showthread.p...5476#post385476
Quincy
různé ph metry, ať už elektrické nebo jen ty papírky se dají koupit tady: www.fishersci.cz/obchod/index.php?node=7300
soulQuake
pro každýho, kdo je línej koupit si kysliny: tak do 200ml vodovodní vody patří 3-4 kapky kupovaný citronový štávy a po pěti dnech vždy obměňte

takto sem pH upravil o jeden stupeň a velice pěkně mi zakořenil WWxMazar

to bylo na klonování, ale na hydro si asi fakt kupte kyseliny :)
snark
figaro - nejspíš ne
grosancho
citace:
Původní příspěvek od Jonatan
co sem slysel tak ph ma vliv na to jestli vypestujes samce nebo samice cim visi ph tim veci sance na samice kolem 7 je to idealni sklidit polovinu samcu neni moc dobry :(


Vubec to nechapes... pokud mas vysoke PH tak mas sice vetsi sanci ze nebudes mit samce ale zase ti rostlina nebude prijimat plno dulezitych prvku, ktere pri tak vysokem ph nevstreba. nejlepsi kompromis je PH 5,8-6,2
Bioman
Zdravim Growers,

Prestudoval som znacnu cast grower.cz a mam par nezodpovedanych otazok.
Jedna sa o to ako mam nastavit PH.
Na znizenie pouzivam kyselinu dusicnu pre rast a kyselinu fosforecnu pre kvet od AH.
Vodu necham odstat aspom 2 dni a ustalit na izbovu teplotu.
Teraz mam otazky aku ph na rast a aku na kvet alebo ci to je jedno.
Pouzivam kvetinace a substrat+perlit a drenaz keramzit.
Cital som ze 6.5 PH ale niekde pisu ze 5.8 a teraz neviem ci je to na kvet alebo na rast prosim ak mozete niekto napiste presne ako na kvet a na rast na aku hodnotu.
Mozem tuto vodu pouzivat upravenu do zvlhcovacky?
Treba vodu upravit pred pridanim hnojiv alebo az po pridani?

S pozdravom Bioman.
Mr. Figaro
Ještě dodám
-PH 5.8 se hodí spíše do hydra, lepší v hlíně je udržovat hodnotu mezi 6.2 <-> 6.8 - v růstu spíš níže v květu spíš výše.
-Ano pH uprav po přidání hnojiv -> hnojiva totiž taky ovlivňují PH.
Dadenka
[QUOTE]Původní příspěvek od plha
[B]- pH uprav po přidání hnojiv


To není vždycky tak uplně pravda,

u AH je jasně psaný abys hnojiva lil do vody s již upraveným Ph!!!
Volta
ake ph ma prevarena voda?nebola by vhodna na polievanie?
každý máme svoje hnojky a víme co dokážou.....
ph upravuju před přidáním hnojek a to si udělám celý 10l kanystr ať nemusím jako pako každou petku zvlášť...
a vím že když přidám hnojky tak se mi ph změní o trošičku... je to furt žluté (ani červená ani zelená) navíc mám royality mix takže hnojím vyjímečně
myslím si že s testem Ph za 50,- kč si to každý z nás vyskoušel tolikrát... :D
já už to neměřím (sem tam pro kontrolu) vím kolik mám dát na 10l :sun:

je to třeba vyzkoušet :einstein: a zkoušet..a zkoušet..a zkoušet..a zkoušet..a zkoušet.. a zkoušet...:rejp:
pikap108
Zdravim,muzu mit otazecku.Neni lepsi ten keramzit vyvarit v ph5,2?Nekde jsem to tady na groweru cetl.No a muze bejt ponoren??Aby nehejbal s Ph:jumper: dik
anakin
hosi ako je na tom dreveny popol ake ma ph? co sa stane ak polievam s vodou co ma ph okolo 5 zvisim s tym ph v zemi alebo znizim?
epie
Zdravim obecenstvo:mám k vám dotaz-mohu použít 85%kyselinu fosforečnou na snížení ph?děkuji za jakou koliv odpověd a radu.
citace:
Původní příspěvek od epie
Zdravim obecenstvo:mám k vám dotaz-mohu použít 85%kyselinu fosforečnou na snížení ph?děkuji za jakou koliv odpověd a radu.

samozdrejme ale radsi bych ji pred pouzitim naredil pac zalezi jaky objem budes upravovat a 85% je sila a asi by se hure nastavovalo presne pH jinak je jedno jestli je to 1% nebo 85% porad je to H3PO4
Zdar vespolek.Mě teče z kohoutku voda s Ph 7.5,zalejval sem tejden bez měření a kytky rostly jen pomalu a neochotně,bodejť ne,když takle vysoký Ph kytkám v podstatě zabraňuje brát si z půdy živiny..Včera sem tohle zjistil a moje první pomoc byla citronová šťáva, z půlky menšího citronu na 12 l vody a Ph sem naměřil 6,0..Zalejvám tim dva dny a kytky očividně pookřály a co hlavně,rostou!! :-) Co myslíte,je citronová šťáva good snižovadlo Ph,nebo do budoucna to chce jiný řešení???
hellfire
Vakiduvaje: Zdravím, sice sem snad nikdy nezkoušel čerstvý citrony ale normální citronek používám už řekněme 5 sklizní, nevím jestli je to dlouhodobě dobrý řešení ale funguje to a je to jednoduchý. Zatím sem s tím neměl žádnej problém tak nic jinýho ani neřeším. Věřím, že existuje lepší řešení ale sem zatím moc línej abych něco jinýho používal, když tohle pro moje účely stačí. Teď si tím už nejsem jistej ale mám pocit, že pokud takhle upravenou vodu necháš pár dnů stát tak se ph pomalu zvedá zase zpět. Jestli máš ph metr tak by jsi to mohl přeměřit. Ale fakt už si tím jistej nejsem. V každým případě pokud ji rovnou použiješ tak tě to trápit nemusí.
To Hellfire..
Zdar..Jo,citronka bude asi lepčí,nebudou v tom plavat ty kousky citronu :-)
Ale dost lidí tady používá všelijaký kyseliny a to se mi zdá dost brutální..
A máš recht,po dvou dnech odstátí vylezlo Ph na 6,5,takže citronku namíchat před zalíváním,ne dopředu.Díky a měj se
humus flusus
Na snizeni je ocet dobry.....aspon doufam,dnes jsem ho pouzil..... :)
Ono
citace:
Původní příspěvek od epie
Zdravim obecenstvo:mám k vám dotaz-mohu použít 85%kyselinu fosforečnou na snížení ph?děkuji za jakou koliv odpověd a radu.


Môžeš.;)
WERD
a proč tam srát citronku?kup si kyselinu citronovou v prášku...40g za cca 5kč....v každých potravinách maji
Páč to je to samý,jen už zředěný vodou a líp se to v ml dávkuje,než v prášku..citronka nemá co se výroby týče s citronem nic společnýho..;)
citace:
Původní příspěvek od Vakiduvaje
To Hellfire..
Zdar..Jo,citronka bude asi lepčí,nebudou v tom plavat ty kousky citronu :-)
Ale dost lidí tady používá všelijaký kyseliny a to se mi zdá dost brutální..
A máš recht,po dvou dnech odstátí vylezlo Ph na 6,5,takže citronku namíchat před zalíváním,ne dopředu.Díky a měj se



tak složení citronky je: kyselina citronová, cukr ,voda, možná ještě nějaký aromata. Takže kyselinu tam cpeš stejně,akorát z kyseliny fosforečný si kytky vezmou ten fosfor,z citronky ne. To samý platí o kyselině octové. Uvědom si že množství kyseliny na snížení je cca stejný, jen tý víc koncentrovaný stačí pár kapek a ne třeba dva citrony.:D Krom toho se mi v hydru při pokusech s octem atd.. nepodařilo vytvořit stálý prostředí, ty přírodní věci prostě fungovali pár hodin. A na prachy bych řek že ty citronky a podobný kravinky jsou ve finále dražší než flaška 30 procentní fosforečný,nebo hydroxidu.
Jagditrax
Zdar.
Mam HNO3 65%. Budem ju musiet nariedit bo sa s nou zle pracuje (kyselina sa leje do vody.) Predpokladam, ze ked ju zmiesam s vodou 1:1 tak by to malo byt okolo 30% :) S tym sa uz da.
Otazka. Da sa pouzivat na naberanie obycajna umela striekacka z lekarne. Kys. dusicna lepta plast , nie sklo. Pipetu som si samozrejme rozbil este po ceste domov :D Vydzi plast takuto koncentraciu? Pripadne zriedim na 25. Ale aby som to tam nemusel liat po deci:) Nech sa mi tam pocas upravy vody ked je v striekacke nevyluhuju nejake bordely z toho plastu.
jamaicam
Čaute, zkouším prcky dát do rašeliny a upravit pH drceným dolomitským vápencem, bojím se ale, že účinkuje pomalu a nezredukuje mi ph (z kyselé rašeliny) na optimálních cca.6,5, abych neměl v důsledku plno samců. Jestli mí někdo zkušenosti z rozpouštěním vápence ve vodě sem s něma, nebo jakákoliv rada. Thx :))
JohnyK
tak moja otázka je že čo z tychto dvoch oponentov zvyšuje a znižuje PH.. lebo každý mi vraví inak :D a growshopy nemam nikde poblizku že by som kupil nejake to PH- :D tak preto sa pitam :)
SOMBruno
Citron, ocot znižuje, lebo to sú kyseliny..
Krieda neviem.. Ale vápno zvyšuje, lebo je to zásada..

Stačí? :teef:
zmijak
zdarec vsem chtel jsem se zeptat nekoho zvas jestli nemate zkusenosti s pridanim krevni moucky v obdobi rustu do substratu na snizeni ph pudy a jestli se nekdo takovy najde tak jak se to aplikuje a kolik cca dekuji za odpovedi
Zedy
Něco z příspěvku od sanchy:

citace:
Krevní moučka
Rychle působící organické hnojivo. Používá se střídmě a jen na právě rostoucí rostliny. Obsahuje asi 13 % dusíku v organické formě a je vhodné pro přihnojování rostlin trpících nedostatkem dusíku. U zeleniny typu košťálovin a brambor použijte v množství 35 až 50 g na m2.


Měj se....
PanPlevel
Ahoj pouzivam deždovku na polievanie. Zo zaciatku som nejak neriesil Ph. Teraz mam Ph meter.
Dnes som meral voda mala skoro 7ph.
Mam doma potravinarsku kyselina citronovu. Po pridani par krystalikov ph na 5.8.
Pre kokos akurat myslim.
Mozem pouzivat tuto kyselinu alebo je to hlupost? Dikec
rubie
a pouzivas ted cistou zalivku nebo s hnojivem ? ja osobne mam taky ph na 7 odstata voda a kdyz tam dam hnojivo spadne az na 5,5.
PanPlevel
Ahoj mam destovku. A davam hnojivo na kvet. Uz viem ze kys citronova tomu neublizi v kokose. Dik pánove za radu ;)
Dope420
Zdravim, já používám kys. citronovou a jedlou sodu..
upravuju tím přes 4l zálivky a vždy stačí pár krystalků kyseliny, nebo poprášit sodou
easy as fuck :D
poolys
čau používám na upravu ph vody produkt ze zverimexu od DAJANA acid a DAJANA basic je to do akvarii,ale četl jsem tu že nekomu asi podobny produkt ze zverimexu málem zničil urodu, používá to z vás nekdo také ? díky
Bukowski2
Zdravim vas. Ted sem skontroloval ph a mam tam 5,3 . Jak zvysit ph na 5,8 nebo 5,9 ? Poradi negdo ?
JesseRoyal
Posypej to jedlou sodou.(cca 3kc Lidl). množství vyzkoušet a poměřit.. z lehka
Bukowski2
Dekuji moc za radu kamarade . JesseRoyal


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma