Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 [2] 3 
Jak změnit kysele nebo zasadite ph - Klikni zde pro originální téma
Kvetak
To TommyBoy

O ou, promiň já si myslel, že je to tak. No budu reagovat asi jako pes - sevřu ocas mezi nohy a tiše odejdu.
LahcaMEneR
Začínám outdoor a chtěl bych se zeptat estli máte někdo dobrou zkušenost z fólií mám pocit, že by to mohlo kytkám uškodit, protože půda nedýchá ( hrozí plísně ? ).If mulč, tak jakej matroš a jaký bude pH ? Je lepší používat rohovinu, protože se rozkládá déle a je zdrojem N ( dusíku ) a taky upravuje pH, nebo použít Dolomitickej Vápenec? Potom bych se chtěl zeptat co znamená rozpuštěná skořápka, napadá mě jedinný možný a to v octu, ale ten se mi nezdá zrovna moc optimální! Thanx to all
( začínám, ale potřebuju tohle nutně vědět a na celym sajtu není tahle problematika probraná! )
LahcaMEneR
Tak jsem se rozhodl pro Dolomit, mulč je na prd, takže jdu do folie!
Estli mi někdo chcete poradit, bych byl moc rád :bounce: za každou dobře míněnou radu
mutek
Takže skořápkama to nemůžu přehnat?
Není ten poměr nějak tak, že hrnek přidá jeden stupeň deseti litrům půdy (?nevím vůbec přesně?)
abra007xas
MUTEK:

Já myslim že skořapkama to zkazit nemůžeš. Možná kdyby jich byla metr a půl veliká hromada, ale tolik jich doufám nemáš. :sun: :smoker:
LahcaMEneR
Takže jsem tady položil otázku, která buď lidi nasrala, nebo je to otázka, na kterou mi není nikdo schopen odpovědět!
Lidi zbavte mě schízy a napište někdo cokoli klidně nějakou 3,14čovinu, já mám teď těžký období :rolleyes:!
dík za all dobrý rady :flick:
Deu
Tady to koukám jede :sun: :smoker:. Takže k půdě a PH. Ideálem by bylo dostat se na půdu takovou, která má při reakci s vaší vodou PH 5,5 - 6,0 - při tomto rozsahu mají rostliny k dispozici nejvíce živin. Orientačně PH zjistíte testem v řádně promíchané směsi půl vody půl půdy.
Máte-li po proměření půdu příliš kyselou (méně než 5,5), doporučuji přidat dolomitický vápenec. Naopak, máte-li půdu příliš zásaditou (více jak 7), hodí se trošku rašeliny.
Budete-li pořizovat zeminu novou, rozhodně doporučuji pořídit substrát, který má ph právě 5-6,5 (například zahradnický substrát "B").
jindrich
ty skořapky-prostě je rozmlat(rozdrt) a smichej je s pudou kterou hodlas kytkam dopřát-z tech skořapek se bude pomalu uvolnovat vapnik - zvisuje ph ale to jiste vis
LahcaMEneR
hurá konečně mi někdo poradil, rada trochu slabší, ale je tu odpověď a z toho mám radost :flamer:
thanx to Jindřich :bounce:
lidi mám dobrej zlepšovák proti letcům, zkuste sítě proti ptákům
a ještě nějaká ta rada
ROHOVINA je lepší než VÁPENEC, protože se z ní během rozkladu uvolňuje dusík (N), což je stejně potřeba jako mít správný pH což každý zná
O-> Fuck off
O-+ Smoke it
Balu
jindrich >> ja bych ti na skorapky doporucil mlinek na mak
lidi kupte si zahradnicky perlit, vapenec jak vapenec a nemusi sa mlet.
mutek
<40 l zahr. substrát: pH 5 - 7
2 l Organoferm: pH 5 - 6,5
5 l Perlit: pH 5 - 6
Mám tam ty skořápky dávat? (Nemůžu sehnat lakmus a nemůžu to změřit.) A k tomu hnojivu - přidat??
Je to balkon. Dík MOC
drevonos
Jestli chces zmerit PH, tak se vykasli na lakmusy. Ty jsou podle me nesehnatelny. Fakt jsem se ptal vsude (v Praze). U hlavaku v zahr. centru jsem ale sehnal sadu na mereni PH (asi 50 Kč). Jsou to dve maly lahvicky s barevna stupnice (tam jsou ale ty barvy dost nepresny). Nakonec jsem se ale stejne dozvedel, ze je puda Okay. Myslim, ze kdyz smichas spravny komponenty ve spravnym pomeru, tak by to melo bejt v pohode.
mutek
Tak oprava: Organoferm pH 7 - 9...

[Edited by mutek on 25-04-2002 at 03:57 PM]
LahcaMEneR
Zase já,
zdravím všechny, dneska jsem byl na trávníku a pěkně jsem se tam nadřel, ještě teď jsem trochu f WC!
Hustý pak jsem se vodpálil na vlakovým nádraží a bylo to fakt hustý... Lidi mě nějak nezvládali, obzvlášt průvodčí, kterej měl ze mě nějakou schýzu, ale jinak pohoda.
Byl jsem nakupovat nějaký dobroty pro žaludek a v obchodě na mě fšichni čuměli :mad:
já jsem to zvládl hurá!!!!!!
zdar fšem
KOSMEJ
Prosim vas kdo ma zkušenosti s tim ledkem vapenatym, napiste mi neco o nem.
KOSMEJ
To sou klasicky schizy po huleni, chce to na cas vysadit jinaky ti mrdne -:), ja to znam. to:LahcaMEneR
chobot
Cau,

mate nekdo zkusenost se zvysovanim pH vody na zalevani pomoci hydroxidu draselneho (pripadne sodneho)?

Pestuju v hline a mam ji dost kyselou (asi 5.2). Voda z kohoutku u nas ma taky asi 5.5, takze bych to rad trochu upravil. Kdosi tady nekde psal, ze uziva NaOH, ale z threadu

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=3657

vyplyva, ze prebytek sodiku v hline muze zabranit vstrebavani drasliku a tim kytkam skodit. Naopak rozumny prebytek drasliku udajne nevadi. Takze mi KOH prislo jako idealni reseni. Co vy na to?

chobot

PS: Hledal jsem, az jsem se skoro uhledal, ale podle mne o tom na groweru zatim nic neni.
TommyBoy
2 snark: nemuzu s tebou souhlasit ze pestovani v hline je komplikovanejsi nez v rockwoolu nebo v v jinym substratu... Muj osobni nazor je ze je to presne obracene... Ale to je otazka diskuze (takze jen abys vedl ze na to mam opacnej nazor) ;)
2 chobot: Ani za boha nepridavej NaOH sodik ve vyssi koncentraci je pro kyti toxicky... Pokud chces zvysit pH pomoci hydroxidu pouzij KOH nebo CaOH, ale jestli mohu doporucil bych ti koupit nadrceny dolomiticky vapenec (nebo neco podobneho) a nasypat to na vrch pudy a pak pres to zalevat... :sun:
Ale to uz se tu mockrat probiralo....
T.
chobot
Dik. Drceny dolomit jsem zkousel, micham ho do substratu docela dost. Podle mych zkusenosti to pH sice zvysuje, ale ne tak jak bych si predstavoval.
Kdybych ho chtel zvysit z 5.2 na 6.0 musel bych to michat s hlinou snad 1:1. Tolik horciku by asi kytkam taky nedalo moc dobre. Taky se dolomit rozpousti ve vode celkem pomalu, takze dlouho trva, nez pH stoupne. V kazdem pripade, ted pouzivam KOH a jsem celkem spokojen.

chobot
TommyBoy
S tim dolomitem opatrne, videl sem tu radu prispevku kdy potom co nekdo poradil pridat dolomit dotycnej ho prisipava snad kazdej den.... To je blbost pridat a klid nejmin na tejden, sledovat co se s kyti deje a dale cinit podle vznikle situace....
Jinak sem rad ze KOH pomaha.
T.
JAyEFF
to snark:

souhlas s tommym
protoze....pestebni substrat (tim mam na mysli zeminu, raselinu a ostatni konvencne pouzivany substraty) je komplexni system ve kterym jsou velmi slozite vazby, ktery tady nebudu rozebirat pac by to bylo na dlouho, ale zpatky k tomu pH a proc je to teda v hline snazzsi nez v roztoku... je to dany hlavne tim ze puda jako takova dokaze korigovat vykyvy pH vlastnimi silami, to znamena ze pokud to nebudete kazdej den zasypavat tunama ktristalonu tak se pH bude neustale pohybovat v urcitem rozmezi, pokud to prezenete moc, tak uz musite zasahnout vy (nejlip vápnem-rychla ale kratkodobá ucinost, dolomit se pouziva spis pro svoje postupný uvolnovani), ale v zasade se to dokaze o sebe postarat samo

hydroponickej system je vlastne umele napodobeny prostredi v pude, a to pouze velmi jednoduse (pouze ziviny ve spravnem pomeru a neco navic), tim ze je tento system oklesteny nema schopnost vlastni regulace a je zavisly na nasi pomoci a neustalym sledovani (proto ty EC a pH metry), a tim ze nema regulacni mechanismy je taky daleko vic nachylnej na lidskou blbost, takze kdyz to prepisknete je to uz pomerne zly, da to urcite vic prace a vysledek je nejistejsi

zdar a silu najdes v syru
TommyBoy
Jayeff to v podstate rekl za me. K+

V pude je to lehci je to vic blbuvzdorny a nelze to tak lehce pokazit jako u hydra nebo DWC atd. To bylo vse co jsem chtel rici, ale je to asi vec nazoru...

Nicmene pokud by se me nekdo ptal cim ma pri pestovani zacit odpoved by byla PUDA (ale hned v zapeti bych se doplnil nebo HYDRO pokud ti s tim NEKDO kdo to zna poradi...)
T.

Jinak opet konstatuju ze to neni vec kvuli, ktery se budem hadat (je to detail a vec nazoru)...

Mam respekt k tomu co o pestovani vis, a dik za tvoje prispevky na GROWERU... K+.

Vysoky.utes
Ahoj,
poctvivě jsem pročítal všechny dotazy ohledně tohoto tématu, tak že vím, že už tu bylo zmiňováno, ale přesto by mě zajímala jedna věc.

Mám teď trošku nižší Ph, než by bylo potřeba a tak ho pochopitelně potřebuju zvednout tak, aby na mě za nějaký čas nemávali na uvítanou samci s nateklýma kulkama plnýma ejekulátu.

Zakoupil jsem tedy radostně pytel s mletým vápencem a rád bych ho teď nějak rozumně použil. Otázka ale zní, kolik ho tam můžu dát, abych to s tou dolomitickou vánicí nepřepísknul.
Sice jsem si našel určitý odkazy, kde se rámcově dávkování zmiňuje (dokonce na libry), ale zajímal by mě názor zkušených pěstitelských borců, kde je hranice, za kterou bych neměl jít, aby to nemělo pro kytky nežádoucí následky.

Konkrétně to znamená :

1) Jaké maximální množství vápence dát jednorázově do cca 4-5 litrovýho květináče, abych to "nepřevápnil"
2)Pokud mám dejme tomu ph nižší a jednorázová injekce nepomůže, jak často a při jakých "bezpečných" dávkách můžu vápnění opakovat ?....(výsledek by měl být samozřejmě ten, abych se dostal do nějakýho rozumnýho a příznivýho rozpětí ph)
3) a jestli máte někdo z praxe vypozorovaný, o kolik se váš způsob vápnění projevil při dalším měření ph

Ještě jednou se omlouvám, že tu znovu otvírám téma na ph, ale můj dojem je, že takhle položený otázky jsem v odkazech nenašel (i když možná se pletu...nebijte mě za to..).
Myslím si, že pokud někdo má už v praxi vyzkoušený a vysledovaný postupy a hodí je sem, tak že pomůže určitě plno lidem, který řešej podobnej problém jako já.

Díky všem ochotným spoluGrowerům za odpověď
Zdraví
Útes z nejvyššího pohoří


acid.hack
Jejda. Ta paměť. No měl sem dávkování na obalu drcenýho vápenca, ale teď si nevzpomenu. Jestli počkáš do zítřka, tak já se na ten obal kouknu a podám hlášení.
oton
já sem si koupil taky dolomitskej vápenec, abych trochu posypal venkovní políčka, tam sem to udělal podle návodu na obalu

ale, hlavně pěstuju v kýblích a na balkóně v truhlíku + skříň

no a používám na podporu kytek takovej stimulační přípravek co se leje do zálivky a zjistil sem, že ten přípravek mění PH vody na dost kyselý, tak že sem se jal použít dolomitskej i do truhlíku a kýblů, kde mám kupovanej substrát, tak že původní PH by mělo bej cool

no a vzal sem lžíci a tak nějak sem každej kýbl pocukroval, tak 1 zarovnaná polívková lžíce na jeden kyblík, to jsem udělal od jara do teďka už asi dvakrát a ještě jednou to udělám tak za 14dní,

kytky si nestěžujou, ani nevypadaj že jsou nějak předávkovaný, a vyrostlo mi ze 13 kytek 9 samic a nevypadá to ani na hermouše, tak že bych řek vše v pohodě, PH u outdooru neměřim, tak že nevim kolik tam přesně mám, ale myslim, že ten dolomit dělá svý, snad sem ti momoh, zdar a sílu :D
Lemarc
Zdarec utes,

aby ti mohl někdo zodpovědně poradit je třeba abys, podrobněji specifikoval okolnosti, tzn:

- udej přesnou hodnotu - toho co u tebe znamená "trošku nižší pH"
- jak moc ho potřebuješ zvednout - tvůj odhad/potřeba
- v čem pěstuješ /hlína, kokos, atd../ každé pěstební médium se řeší jinak a v jiných množstvích a podmínkách

- do 4-5ti litrovýho květníku bych přidal 10g dolomitu / pH+0,4
- pro jednorázové zvednutí - dejme tomu z pH 5 na 6 bych zkusil ještě prohledat Grower, jetady téma, kde šéfové píšou že je rozdíl v tom, že z 5ti na 6 je to jinak než ze 6ti na 7, třeba mně někdo doplní
nebo http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=3657

No a každopádně na prostudování určitě dopručuji thread zvyseni pH pomoci KOH, http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=4210
kde si šéfové snark a Tommyboy výborně notují. Určitě si vybereš.
Já osobně to na pěstování v hlíně už asi nevidím, i když výsledky nebyly špatné, ale řekl bych, že HYDRO pěstování je perspektivnější.


P.S.: dobře jsme pokecali ;-) , tak já někdy přijedu a ... dáme: louka ... les... :-))))




[Edited by Lemarc on 27-07-2002 at 06:53 PM]
Vysoky.utes
Ahoj pánové,
na úvod díky za rady, jinak abych to trošku upřesnil a specifikoval.

Ad : Acid
-nemusíš to nikde pracně hledat, já ten pytel mám a samozřejmě sem se na to mrknul. Odpovídá to přibližně tomu, co říká dole Lemarc, tzn cca 10 g dolomitu na 4-5 litrovej květináč. Potvrdili jste mi, že nejsem úplně blbej, tak se hned tak nějak člověk cítí líp :-)) Šoupnul jsem tam v pátek než jsem odjížděl na víkend pryč dvě odměrky od kristalonu (což odpovídá přibližně těm 10 g)

Ad Oton + Lemarc
Tak že momentální poslední naměřený ph (v pátek) bylo cca v rozmezí 5,3 - 5,6....každej květináč to měl trošku jiný, ale zhruba v týhle hranici.
Co se týče substrátu, tak jsem použil mix o poměru :
- 30% substrát na pelargonie (tam by mělo být ph co si matně pamatuju zhruba mezi 6,5-7,5)
- 30 % kokos
- 30 % perlit
- a 10% vermikompost
Takže co se týče ph z použitýho materiálu, tak by mělo být teoreticky o.k.
Problém možná byl v tom, že počáteční substrát (tzn hned po naklíčení) možná nebyl úplně košer, protože letos jedu první sezonu a grower jsem objevil o trošku pozdějc (ještě že tak, to bylo to nejlepší, co mě v poslední době potkalo :-)).
Ale mám dojem, že to byl normální substrát pro pokojový květiny, takže nějakej smrtelnej úlet co se týče ph by tam být neměl.
Jediný co mě napadá (a že už mě napadlo kde co, když jsem nad tím špekuloval), tak ta prvotní výsadba, kterou jsem provedl do květináčků z lisovaný rašeliny, abych si ušetřil práci. Když jsem to pak přesazoval podruhý do konečný nádoby, tak jsem to tam musel šoupnout i s tím rašeliňákem, protože kořínky prorůstaj skrz a není jiná možnost, jinak bych urval plno kořínků a tu kytku bych asi trošku vyšokoval.
Takže možná se tam teď ta rašelina rozkládá a snižuje ph trošku rychlejc, než by to šlo standardní cestou. Na druhou stranu, kdo víte jak vypadá květník z rašeliny, tak moc velkej není...ale kdo ví ?...třeba to stačí na to, aby mě to sundalo ph z předpokládanejch cca 6 až 6,5 skoro o stupeň dolů.
Jestli to tím ale bude, tak podobnou blbost už příště neudělám.

Ad Lemarc:
Jinak co se týče Hydro, tak o tom samozřejmě přemýšlím, ale vzhledem k mý "pěstitelský nevyzrálosti" to nejdřív zkusím normálně v hlíně a až nasbírám nějaký zkušenosti, tak asi časem na Hydro přejdu. Ale nejdřív pěkně v hlíně a pak postupně dál.....člověk by měl mít taky nějakou soudnost :-)

Jestli vás ještě něco napadne, tak každou radu přivítám. Zatím dík všem.

Zdraví
Vysoký útes z nejvyššího pohoří vypínající se z nejnižších nížin nejvyšší náhorní plošiny

P.S. taky jsem dobře pokecal :-).....až budeš mít cestu, pošli PM a domluvíme se ....louka a les to jistí..:-)))
oton
to Vysoky.utes: jo tak proč to máš tak kyselý to fakt netušim, ale vim že rašelina je kyselá jak prase, teda co jsem slyšel, sám s ní nic netvořim, tak že zkušenosti nemám

dej si pozor na různý přípravky co se lejou do zálivky, já jsem tam lil stimulátor pro kořeny, a asi po 14ti dnech sem jen tak z nudy změřil PH roztoku a hle nevěřil jsem svýmu voku jak to bylo kyselý! zdar a sílu :D
gwenny
ooooooooooooaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhh!!
chobot
Jak jsem psal na zacatku tohodle threadu, experimentoval sem se zvysovanim pH pomoci KOH. Nicmene jsem narazil na problem, spocivajici v tom, ze KOH reaguje s hnojivem Bcuzz A+B tak, ze tvori nerozpustnou srazeninu. Proste kdyz upravim pH vody na zalevani pridanim KOH a pak tam prileju hnojivo, okamzite se vytvori srazenina - coz asi nebude idealni, protoze se mozna vysrazi neco co je pro kytky dulezity.

No alspon jsem zjistil, ze tudy cesta rozhodne nepovede. :mad: Zjistil sem to asi po tydnu a kytky nastesti vypadaj zdrave :pimp:.

Mimochodem sem taky zjistil, ze moje problemy s nizkym pH asi castecne zpusobuje prave hnojivo Bcuzz - je totiz brutalne kysely jedna slozka ma pH asi 2, druha 3. U advanced hydroponics je to naopak zasadity, ze?
chobot
Ta srazenina se tvori i kdyz to micham obracene - tedy napred Bcuzz, pak KOH. Ale jo, este to teda vyzkousim, necham to chvili ustat, ale moc od toho neocekavam. Pouzivam normalni 10% roztok KOH laboratorni kvality.

Dik za radu, zkusim si koupit nakou znackovou chemku v growshopu. Skoda, ze Bcuzz nedela neco specialne usityho na jejich hnojiva.

chobot
Vysoky.utes
No, kdyby někoho zajímalo, jak to dopadlo, tak ještě stručně nastínim....
Z těch pěti kytek, který stály za to se mi nakonec vylíhnul jenom jeden samec. Zbylý čtyři jsou holky pěkný jako lusk, radost pohledět...a teď už i pocítit :-)
Co je na tom ale zajímavý, tak že ten samec se mi vyklubal v samozavlažovacim květináči. Ostatní kytky mám normálně klasicky v hlíně.
Nakonec jsem došel k závěru, že u toho samozavlažovacího zmetka asi bude složitější uhlídat ph. Měřil jsem si to a když přidám do vody kristalon, srazí mi ph z 6,5 až na těch 5,3 co jsem už zmiňoval.
Zatímco u klasickýho květináče se s tím ten substrát asi nějak vypořádá a díky ph hlíny a příslušenství (kokos, žížalí hovna a perlit) to zřejmě ustojí, tak u toho samozavlažovacího se to dole asi kumuluje a tím jak si to tahá přímo přes knoty ke kořenům, tak je to zřejmě horší. Už je to takový "částečný" hydro a člověk už se nemůže tolik spoléhat na to, že když si pořídí dobrej substrát, tak že si to samo nějak vystačí....
Možná to byla třeba shoda okolností a určitě jsem tady nepřišel na nic novýho a převratnýho, ale každopádně by mě zajímalo, jestli jste s tím třeba někdo neměl podobný zkušenosti.

sevino
vápnění je základní úprava zeminy. vápníme pro vyšší ph 7 a více, asi tak 2 -3/ročně. Používáme dolomický vápenec s hořčíkem, cena 3 kg /70 kč. Dáváme 1kg/1m. úměrně tomu jak je kyselá půda a množství přidaného hnojiva( hnojiva vysoce nízké ph) ,rozpouští se velmi pomalu.Rozhodíme volně na plochu Je to přírodní stopový prvek, který ve vyšších dávkách nemůže rostlinám uškodit. Nejlépe na podzim zapracujeme 40cm hluboko, dále rozhazujeme. Při takovém ph se daří samicím. Palice mají potom výrazně sladší chuť.
Al-Ban
Ty jsi docela zvláštní člověk, sevino, víš to? Nechci ti tady dělat nějaký kázání, protože jakákoli povaha je unikát a ty jsi vlastně tady na Groweru taková rarita v tom, že máš zájem o pěstování (to je vidět) a určitě o tom víš dost věcí (to je můj názor), ale zároveň jsi na lidi hodně nepříjemnej a odmítáš jakoukoli diskusi a tedy ani nejevíš snahu obhajovat to co tu píšeš. Ale kdybys byl jen trochu vstřícnější... No jak jsem řekl, osobně snesu jakoukoli povahu, když jí můžu kdykoli vypnout :), ale zbytečně si proti sobě všechny štveš :(. K- jsem ti nikdy nedal, protože to tak nějak nedělám, ale teď ti dám K+, protože vápnit se musí a tvůj příspěvej je tedy pro Grower přínosem :).
La Ardilla Roja
Mohl by mi nekdo říct, jak často bych měl vápnit? Abych z toho neudelal jednu velkou zásádu... dik.
Kvetak
Odhadem, jako Werich s Burianem dělali lívance-prostě přiměřeně :), nebo si udělat výluh zeminy v destilce a pak změřit ph-ph papírkama
seli
Po dlouhe době zdyr. Dneska jsem si opatřil dolomiticky vapenec ale vyskytl se malí problem, na obalu pisou ze se musi do půdy zaoravat a ze je nerozpustny ve vode. Tak jsem tosipal hlinu a zalil vodou???? Nejsem si jist spravnosti tohoto postupu. Jestli mate nekdo nejake skušenosti velmi bych uvital vaší radu.....
hexa
Zdar vsichni. Kdo shanite kys. dusicnou nebo kys. fosforecnou, tak staci zajit do nejaky lepsi drogerie nebo prodejny chem. potreb a no problem, pripadne od nekoho ze skolni laborky. Prikladem drogerie je treba v ulici Zlatnicka v Praze.
Jinak kde sem se tu docetl ze to neni nebezpecny a tak, tak tomu neverte - docela to lepta, bo je to koncentrovany! Na kuzi to docela pali, do latek to dela diry atd. a !pozor! pri styku kys. dusicne s organickymi materialy muze vzniknout horlava, traskava nebo vybusna latka - to vim, bo jsem podobny veci vyrabel:o) takze bacha na to...
Jinak to jdu zkusit, jen jsem tu nejak nenasel nejakej presnej pomer :( a o KOH na zvysovani PH tu taky nekdo psal, ale pomer taky nikde :(
MUT
Ahoj,
dolomitický vápenec = CaMg(CO3)2, je samozřejmě jako všechno rozpustné ve vodě, jde pouze o to že je špatně rozpustný. Proto se zaorává na podzim. Na jaře je pak půda připravena.
Já jsem ho taky jednou použil, spočítal se si poměr a vmíchal do substrátu. Jelikož byl jemně namletý nevyskytnul se žádnej probl. Na druhou stranu jestli potřebuješ dodat Mg použil bych něco tekutýho. Přeci jenom nejsme na poli, heheheh.
:)
g_man
Ahoj

To HEXA: pls, za kolik maj ty kyseliny v ty Zlatnicky ulici?

Jinak zatim pouzivam pH- Akvarijni a fakt shit, dolejvam kazdy den alespon 1-2ml na 6l a kazdy den je to opet v pici... V growshopu rikaly, ze kyseliny sou stalejsi.. A ostatne tady to take doporucuji, jsem pro KYSELINY! :)
shaman
vite ze mineralka "Magnezia" - alespon ta v modrejch plastovejch lahvich ma presne 6,1 ph ? Daji se tim kalibrovat phMetry - overit presnost jinych mericich pripravku (roztoku), nebo rovnou zalejvat :))
...ty bublinky se daji "vymichat" za par minut :)
rajce
Tezkoz toho za par minut vymichas vsechen CO2..........ale kdybys to prevaril.........zmeni se pH?????
shaman
a ja zas myslim, ze ani moc michat nemusis. :) Ale stejne je to jedno. Na zalevani je lepsi destovka + HNO3 podle potreby..
Ja spis myslel na pomereni jestli treba nemas vadnej merak. a jako zajimavost. Uz 3. den Magnezii piju sam - kdyz ma takove dobre ph !?!
(zertuji - je absolutne hnusna..)
vriter@cz
Kbyby se prevarenim zmenilo ph aspon na 5.0 tak by snad mohlo tim zalivat. Nebo ne??
rajce
Taky de o to, ze kazdej tu ma jinej nazor na nejlepsi pH. Ja si myslim, ze by se melo pohybovat kolem 6. Nekde sem slysel, ze idealni je 6,3 a ze kyselost (viz vriter@cz -5) podporuje rust samcu.......
Proto sem se ptal, jestli se to pH varenim zmeni, protoze jestli ne, tak by to pro me bylo supr!!
shaman
a proc to furt chces varit ? - ty bublinky ti sami vyprchaj (za par dni)- mam to vyzkouseny.
rajce
To je jasny. Ale kdyz zrovna nemas po ruce par dni odstatou....prevarenim z ni dostanes veskerej CO2 okamzite.
Navic nejsem chemicky zdatna osoba a zajima me jestli se to zmeni nebo ne. A i maly bublinky ti muzou docela slusne spalit koreny.
shaman
tak si holt decanko prevar - kdyz to musi byt - zmer a postni to sem, at se z tve prace mohou radovat i jini :) (treba ja :) )
to by ti melo trvat tak 2min - prestan psat a var !!! :)
shaman
hele, ja myslim, ze ty soli jsou docela dobry ne?! teda mangan, zinek,....atp.
JEN VIC SOLI ZA LEPSI ZITRKY NASICH DETI ! (moc hulim a to je spatny...)
galen
No, ja jsem predminulej tejden Magnesii zalejval (2 flasky cerstve otevrene primo do hliny) a nic se nestalo (krome toho ze to zajimave reaguje s perlitem :D ... ). Je to recht ze si muzu spalit koreny? Nejak se mi to nezda ... Ty soli apod. tam asi nejsou moc OK, ale ten jejich pomer je podle mne dost malej aby se neco stalo, ale ohledne tech bublinek?
shaman
Galen - jasne. Je to jenom voda - a navic prirodni.
rajce
Ja myslim, ze takova koncentrace CO2 se korenovejm vlaskum moc nelibi. Nechal bych to aspon odstat. Nemusis je primo spalit, ale muze ti to zabrzdit spravnej rust korenu a to se casem projevi na cely kyti.
Zalejvat jakymkoliv sifonem je podle mne dost nevhodny.
psilos
mám doma letáky o tabletách CO2 pro použití na hydro, a v návodu je, že se zjistilo, že kytky mohou přijímat CO2 i kořenama a tak líp prováděj fotosytézu. Co Vy na to???
galen
Ja tomu celkem verim, hrucooon mi doporucil zalivecku neodstatou magnesii ze se mu to pred koncem kvetu skvele osvedcilo ... Asi vi o cem mluvi :D
Tak jsem to zkousel taky, ale nemuzu moc soudit, protoze se mi prvni sklizen moc nezdarila a druha teprve bude :)
Ale nemyslim ze by to kytce ubilizilo - ale ruku do hne zato nedam ... :D
rajce
2 psylos
rajce
sorry, trosku sem se premack... 2* :(

2 psilos:

Dokonce tady nekde sem cet, ze je to blbost. V korenech neni chlorofyl, kterej by se ho zmocnil. Mam pocit, ze v ty magnezce de spis o to pH a prvky, ktery tam sou.
K tem bublimkam: jednou za cas a vetsim kytkam to absolutne neva, ale maly, treba vyhonky nebo klicky, to snyst nemusej.
rajce
Maly info k CO2!
psilos
to rajče : fakt hrozně malý info. když najdu ten leták, woskenuju a postnu ho. Nevidím důvod , proč by kořeny, který importujou živiny nemohly importovat i CO2. Ale fakt do toho moc nevidim. Věřím, že to může bejt blbost, prostě to zkontroluju z toho letáku .
rajce
to psilos: protoze v korenech neni nic, co by ten CO2 dostalo do vnitr a ani neni duvod ho tam rvat. CO2 prece rostlina nedejcha-spotrebovava ho k vyrobe E......coz tady asi neni potreba resit;)
A to info. Prislo mi to docela jasny a srozumitelny......ikdyz je bez vysvetleni....to je pravda:(
psilos
2 tomato : rozklikni si svůj wobrázek a zjistíš, proč je Tvoje info na hovno. A propo, kontroluješ si někdy, co vlastně vložil do jednotlivých threadů???
rajce
to psilos: Pravda, trosku se mi to nepovedlo, ale jestli o to stojis, tak prece neni problem to zvetsit, ne???
Jo a nikde sem nerek, ze to je moje info...Je to z http://www.overgrow.com/edge/showth...681#post2327681
............A dycky si nejmin dvakrat kontroluju co SEM do threadu napsal......Jenom ten obrazek se mi moc nepoved:( tak se nezlob.
jiroos
zdravim mam takovou otazecku nasel jsem doma takovej 10KG pytlik a na nem stoji dusikaty vapno zasadite ....muzu to puzit na stabylizaci PH aby puda nebyla moc kysela??? nikde jsem tady dusikate vapno nenasel jestli se da pouzit nebo ne


Díkes za odpovedi:rolleyes:
MUT
to ROja:
co se týká dávkování dolomotickýho vápence, tak:
1.aplikace přimo do substrátu ......... tak tohle se má dělat na podzim a na jaře je substrát redy (vhodný na out)
2.aplikace zálivkou. V tomto případě si připrav nasycenej roztok (další vápenec se již nerozpouští = na dně nádobky s roztokem máš hromádku vápence) tím pak můžeš zalejvat. Pro kontrolu si můžeš změřit pH takovýho roztoku. Tipuju tak pH = 7-8,5. No a to je docela dost. Tak tam vrzni H3PO4 ředěnou 1:10 s vodou a vybalancuj si pH jak potřebuješ (obvykle 5,7). Asi to bude trochu šumět až tam přidáš H3P04. H3PO4 přidávej nasycenýho roztoku, který je již bez nerozpuštěné části = sleje se roztok. Dolomitický vápenec = CaMg(CO3)2
No takhle teda zjískáš něco jako Ca(2+), Mg(2+), PO4(3-) což je dos v pohodě nééé :D :sun:
Mne tak napadlo, že kyseliny jsou vlastně kyselé a pokud se jimi potřísníme, máme se polit octem a zmírníme ti bolest, protoze Kyselina je KYSELÁ a Ocet je tedy ZÁSADITÝ.
Co takhle udělat nějakou menší koncentraci octu s vodou, popřípadě ke zvýšení zásaditosti půdy? máte s tím někdo nějakou zkušenost? :)
Hehe tak ted tu přede mnou leží pytel asi kilčo Vápence :) a jdu si to posypat, ale ted neivm jestli mamudelat roztok jako do vody nebo staci posypat, no uvidime :) Kazdopadne co se tyce octu, tak v tom to je kdyby to byl ocet 100% tak by to prave mohlo mozna kytku aji zabit...
vsvadlenka
Ocet není zásaditý, je kyselý jak prase....
Astahoe
Všude se tu píše něco o změně PH.Dočetl jsem se všechno možný,ale napala mě velmi levná myšlenka když mi brácha udělal strašně hnusný pití z jedlý sody.Bylo to fakt nechutný ,ale mě napadlo jestli se to nedá použít jako přípravek pro změnu PH.Takže vzal jsem ten patnácti litrovej květináč do kterýho jsem to už dlouho chtěl přesadit a smíchal substrát s PH 5,2 s něajkou sodou.Tak odhadem.Pak jsem to přeměřil a mělo to 6,8 což si myslím že je okey.No,možná je to náhoda,ale kytky rostou skvěle dál a už se mi netvořej mrtvý místa na listech.Zkusil jsem to i na ostatních,ale zatím výsledek neznám (moc brzo).Uvidíme časem jestli to dostane nějakej vedlejší efekt,ale neřekl bych.........nenom mě napadlo že bych s váma mohl o to podělit

P.S:Myslím že to jde jenom rozpustit ve vodě a pak zalít,ale nevím,nezkoušel jsem.Já potřeboval přesatit a tak jsem to spojil
viridis
Jde to pouzit - casem se Ti ale NaHCO3 prevede na CO2 a (patrne) siran nebo chlorid, ktery uz zasaditou reakci nema, takze se substrat "sveze" na kyselou stranu. Mas tam ale ten CO2 navic, snad jej kytky vyuziji. Bude to ale chtit castejsi kontrolu pH a doplnovani sody..
Astahoe
no jo,díky tak uvidíme co z toho vyleze :)
tchoř
Zdravim vsechny a prosim o radu a zkusenosti s problemem kolisani pH.
Po pridani hnojiv (A+B od B´cuzz) upravuji pH na 5,3 a timto roztokem zalevam kytky. Vcera jsem ale zjistil, ze voda, ktera vyjde z kvetinace ma pH 7,5-8 - coz je hrozne moc.
EC mam v poradku.
Zalevam vodou z kohoutku a ted momentalne zkousim obycejnou balenou vodu. Proc se to deje a co s tim?
Diky moc za odpoved
PiosOne
změna ph je normální. nejmarkantnější to bývá u pěstování v bubbleru.
duplo
hele asi pestujes v hline co??Takze to PH roztoku se asi zmeni pruchodem pres hlinu,ze ktere se rozpusti nejaky sracky a pod.
Takze si rozpust trochu hliny v destlice,prefiltruj to a zmer Ph...no a mas to,OK?Tak at to roste.A napis.
duplo
Teda sorry ale sem si to este precet a asi to nebude hlina co??Takze to muze bejt taky zpatnym pestebnim mediem(treba rock...kostky se maj proplachovat.)A tak ...
caswel
To je celkem jednoduchý teda podle mě má tráva radši kyselou půdu takže z toho roztoku na zalejvání cybere kyselost a pak ty vyteče vyšší ph
Czilum
Doporucuji obe kyseliny,je to nejlepsi zpusob,,vodu memin tak po 14dnech,avsak nezapomen na rukavice!
fefl
no podle me je nejlapci ten ph +/-,ale asi bude mit naky vedljsi ucinky, co?Pride mi to nejjednodusi, je tam i navod :)).
Deda Mraz
BohourE, ať koukám jak koukám, nikde jsem tady nenašel, jak jsi přišel na to, že někdo z nás měří pH po 14 dnech... To, že tam máš hned druhý den úplně jiné pH je zvláštní, není to náhodou nějaké opravdu malé množství vody? Jinak by to totiž tolik kolísat nemělo, já mám druhý den po výměně pH stejné (tolerance kolorimetrického setu je asi 0,4).
Deda Mraz
Tak to budete mít asi dost měkkou vodu, je to teda hukot takový kolísání...takže upravuješ pH obden?
Mr. Plow
V?era v noci jsem dostal pom?rn? zajímavý nápad: Co kdybych dal ke svým kyti?kám místo vápna t?eba jen prášek s calciem z kapsle, které se prodávají v lékarnách. Nevím jestli to taky bude zvyšovat úrove? PH nebo jestli neud?lá v?bec nic anebo jestli to bude fungovat t?eba jako hnojivo ? Co vy na to ?
timothy
To mr.plow
tak chlape do toho bych nešel,protože pH ti určitě vyleze nahoru k pH->14..hydroxid vápenatý asi nebude to dobré pro kytí...:(
vsude se pise o uprave Ph ale nevime s kamosem jak na to?!pestujeme prvni rok §!!tak poradte borci!!!please

PS:zivotne dulezite!!!!!!!!!!
jo jeste jsem zapomnel za je to pro outdoor!!!
vorel5
zdar moch byste mi nekdo poradit kramecek v praze, kde maj dolomitickej vapenec? dik moc
Locki23
Ja jsem sice v Prase jen okrajove, ale snad uplne v kazdym zahradnictvi. Ja jsem ho kupoval ve Vrsovicich v tom kopci co vede od Rusky smerem na Mirak. Kdyz jedes z Miraku tak v tom kopci vystoupis coby druha zastavka...tramvaj 22,23,4 a podobne. Tusim zastavka Ukrajinska, tusim po zastavce Jana Masaryka, ktera nasleduje po Miraku. :) Kratce pred zastavkou uvidis zahradnictvi po pravy strane ve smeru jizdy...ale jak rikam, maj to prakticky uplne vsude.
vorel5
jo dik hnet tam jedu
robos
ja som v Prahe nikdy nebol, ale taku blbost by som sa nepytal, maju to v kazdom zahradkarstve, baumax...atd
Genko
Nazdar neviete v akom obchode mozem dostat tie pH listocky ci co to je na meranie pH zeme??? A este by som chcel vediet co su to za sproste brouky ktore sa mi jebu na moju little Ganju ??? Su take male cierne a nechavaju po sebe take sliny-bublavu vodu co vyplujete :) z ust... Bojim sa ze mi zozeru ganju.. schovavaju sa pod listy ale su vacsinou na stonke... :grrr: :grrr: Napiste mi nazov a ci sa moze nieco mojim rastlinkam stat... Su to este male "krpce" (rastlinky nie brouky) maju 5-10 cm ... Diky
bigfoot
Tie listocky zozenies v lekarenskych potrebach URCITE a v niektorych drogeriach.
Na tie chrobaciky kup JED a bude po chrochtacikoch
Ant
řek bych že nejsnadnější pro tebe bude zajít do akvaristiky, snad v každý maj PHčka. Na tam ty broučky frutapol například .... v květinářství :)
X-man
Já papírky beru ve škole. Jinak bych zkusil akvaristiku, nebo drogerii.
Ant
drogérie neni 100% ale akvaristika ano :)
Ant
upravuješ tu vodu kterou si ještě nehnojil .... takže má barvu normální :)
usersony
Já opravuju vodu před hnojkou a pak ještě kontroluju PH zhruba tak jednou denně, kduž jsem začínal tak jsem PH kontloval častejc, dost kolísalo, ale teď už je to v poho, člověk to časem vychytá. Jedu bublo.
Genko
No len neviem co mam v akvaristike povedat ak sa ma daka bitch spyta ze naco mi to je... a diky za tie brouky...
Ant
normálně..... co je komu do to ho na co to chceš pokud nezná tvoje jméno a adresu :)
Genko
Lenze ja byvam v malom meste ktore ma asi 19000 people a nechcem aby ma niekto v obchode spoznal a potom to konzultoval z mojimi rodicmi :)
Krychle
Jako nejlepsi se mi jevi raselinovy vyluh, jehoz vyrobu tu prezentoval Deda Mraz..:) Odkaz je v jeho podpisu..:D Uz zadny sliz nebo podobny blivajz a kytim to viditelne svedci...:sun:
hexamin
ja som sa na tu kys citronovu pytal len koly
http://www.overgrow.com/edge/showth...ght=citric+acid viete to niekto s biochemickym vzdelanim okomentovat??

to dm
ako si vysvetlujes to oslizenie korenov nemas v bublaku svetlo? bublas to dost? (to asi chyba nebude ty si velmy precizny ak mozem posudit podla tvojich prispevkov)
nebude to nieco podobne ako vytvorenie slizu vo vine? skusim sa na to pozriet
clair
nazdarek,
chtela bych se vas jen zeptat, kde sezenu ten dolomitsky vapenec. Diky moc za radicku. :o)))


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma