Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Kuřárna

Stránky: 1 2 [3] 4 
Proč kouříš cigarety ? - Klikni zde pro originální téma
rastajohn
Kourim zpusobem, kdyz ma nekdo tabak tak si smotnu, v prumeru asi tak 4 ciga do mesice, nekdy ani to ne. Takhle to provozuju asi tak 6 let. Startky a vsechny prefabrikovene ciga mi smrdi a nechutnaji, fuj :) . Ganju taky nehulim (aspon v CR, tady neni na to pro mne dobry....hmm jak bych to rekl...jakysi eter :). Piju jenom pivo a slivovicu. :). Bohuzel mam slabou vuli a zadny duvod k tomu abych prestal pestovat, to fakt nedokazu. Ani osviceni by mi nepomohlo :D .
stanley
Říkám pánové..........pěstujte svůj vlastní tabáček a zkoušejte různé způsoby fermentace-uvidíte že si dokážete udělat svůj vlastní tabák.
lopman
nemuzu si pomoct!! horsi jak heroin prej... peace :D
spawnk1
ať si každej hulí cíga jak chce když chce ale ty plíce budou nehezký úplně :-) důležitý je mít vůli a mít důwod proč přestat,najít si nějakej hezkej džob a na cíga se pak vysrat nebo to aspoň tolik nehrotit, já si dávám tak večer jedno dvě protože mě to furt baví, jak sme mladí a naivní a vo tom to myslím je ne :crazy:
no jsem nasrane mama a tatik kuri segra 18 tak tak uz tez kuri doma, vejdu do kuchyne a nahulene jak prase
nero
Nekouřim a ani stim začít nechci když se umotá brko s tabákem tak si ani nedám nejede mi to a když někoho vydim s cígem v držce tak si řikám co mu to dává dyk to žádnej ůčinek jako tráva nemá a jenom to przní plíce
gUan0_
Asi takhle : kouřím ....... jedině startky..... a kouřit budu. ano jsem závislý , ale končit nehodlám !...kouřit už je prostě zvyk. Kolikrát mě cíga dostaly z depky. Fakt nezkončím , ale chci dojít do tý fáze , že si zapálím , JEN KDYŽ MÁM CHUT a né protže mám závislost ..... tot su jáá ;)
jufik
citace:
Původní příspěvek od spawnk1
ať si každej hulí cíga jak chce když chce ale ty plíce budou nehezký úplně :-) důležitý je mít vůli a mít důwod proč přestat,najít si nějakej hezkej džob a na cíga se pak vysrat nebo to aspoň tolik nehrotit, já si dávám tak večer jedno dvě protože mě to furt baví, jak sme mladí a naivní a vo tom to myslím je ne :crazy:


Ty ,lehce se mluvi ,kdyz si das jedno dve (nejsi zavisly a muzes prestat kdykoli chces), anebo kdyz si davas vic jak krabku denne . Vim o cem mluvim .Zacal jsem "celkem pozde" v 16 letech , postupne jedno cigo denne ... znate to , kolem 19 jsem zacal casto chodit na brigady (vetsinou stavby , fasady atd ... ) a tehdy uz to bylo celkem peklo .Dostal jsem se na nejakych 1.5 krabky denne pres tyden a 2 a vic kdyz jsem k tomu sel jeste na nejakou akci .Mozna to neni mnoho v porovnani s nekteryma z Vas , ale me to osobne prislo hodne naprt:Zarekl jsem se ze konec , poprve jsem to vydrzel 5 mesicu bez ciga ,pak jsem si rekl : Jsou vanoce tak si zakourim a zaclo to nanovo zase tak rok koureni a tedkom ? Je to pryc , prestal jsem (sic 3 mesice cisty , ale tedkom vim ,ze to nepotrebuju) ... J a nesnasim kuraky co netoleruji nekuraky , kdysik jsem to nejak nevidel , ale tedkom i me obcas vadi co kuraci provadi .Btw netvrde mi , ze jste zacinali jinak , nez ze zasrane frajeriny ...

Ps. Muj osobni nahled .A vim , ze nemuzu porovnavat 5 leteho kuraka a treba 20 leteho .
Mašťák
Kourim ty maly bastardy s nejvetsi laskou, je to skvela vec, vyborne se da snima zabit cas, chutnaj mi, hodej se na redeni.

Kourim Lucky Striky, jak lehky tak tezky, podle toho jak mam prokoureny plice. A stareny nebo viceroje kdyz nejsou penize. Tak asi tak.
crackonos
Dneska jsem si koupil po dlouhý době černý Javaanse, protože jsem na ně měl chuť, ne že bych to nějk potřeboval..prostě si rád zapálím balenku, nehledě že už to balení je něco jinýho než vyvalit retko z krabky.
raStaVK
tuto otazky sa casto pytal kamosou lebo sam som enfajciar, ale odpovedete
su rozne-ale prevazna ze to ukludnuje a chuti im to...:) mne chuti len zelene
a tak to aj ostane :teef:

peace
Ja tiež nefajčím a som rad že nefajcim. Ale obcas som mal také nutkanie ze by som si zapalil , no skor mi kamaraty nukali :D ,ale to uz bolo davno.Teraz vsetci kamosi wravia ako mi zavidia ze nefajcim :D.
josip222
no ja si zapálim iba ked mám chuť a to hlavne pri alkohole alebo ked som zhulený... a nechcel by som sa dostať do situácie kedy by som s tým nevedel prestať uuuf :p:
cohen69
tak abych taky prihodil svuj nazor tak ja sem zacal kourit v polovine 6 tridy zakladni skloly z prvu sem se s tim schovaval a kouril sem tak jedno 2 jak kdy za den ale postupem casu viz 8,9 trida se to slusne rozjelo a v prvaku sem kouril 1,2 az 2 krabicky za den pak sem si rekl ze je toho na muj vek az moc tak sem skusil prestat a vydrzel sem to rok cili cely 2 rocnik pote mi to ale nedalo a zacal sem si davat po laitce pak k pivku a pak sem si zacal kupovat zas krachle a jelo to na novo nyni to sou 2 roky pernamentniho koureni a zspesne to nyni omezuji a kourim 1 max 2 denne a jsem za to stasten sic to ma trvani okolo 1 mesice tak verim tomu ze dospeji do stadia kdy budu kourit vyjimecne jen tak k tomu pivanku bo po spicku,prece jenom zdravi a penize se hodi vic:D:D
cernobyl
kouril sem 8 let a z toho tak 5 let krabku denne,a ted vykourim 0 az 2 ciga denne,a kdyz du napivko tak i treba 10 cigar,ale rano se vzbudim a uz zase nemam chut na cigo,tedka uz pul roku nekourim.prestal sem tak ze sem mel tezkou chripku a nekouril sem po dobu nemoci a potom se ma ustavicna chut na cigo nejak vytratila.to ze sem prestal kourit sem si dal jako dArek k dvacetinam a je mi o dost lip.
j.d.
ked som nervózny tak ma ukludnia,upokoja, taka pohodova cinnost
flySter
vela ludi ma nechape, ale fajcim len ked som pod vplyvom alkoholu alebo THC...sam od seba by som si nikdy nezapalil, ba ani nekupil krabicku cig...proste ked som happy tak si zapalim co najskor po odpale, neskutocne mi to nastartuje high...a ked som nedajboze opity tak ani neviem ze nieco taham...to by som vysklukoval hadam aj nejaku pravu Cubanu :) a rano sa potom cudujem preco ma tak neskutocne boli hrdlo a mam upchate vsetky dutiny...nechapem ludi ktori davaju 10 a viac cig denne... velke TFUUJ ! je to humac
piis
Kuči
ahoj lidi, musim se poschlubit ale kurak cigaret opravdu nejsem. Cigaretu asi dam, treba kdyz neni celej den co kourit, kdyz lehce pokourim jedno cigo tak se po tom sice nesmeju jako po THC ale v hlave mam temer identicky pocit jako po skle. proste citim stav :)
Cigaretu jsem nemel asi tak 3 mesice, zda se to malo na nekuraka, ale 1 cigo za 3 mesice je celkem cajk ne? =) Doted se mne lidi ptaj jestli nemam cigo, vsiml jsem si ze lidi co po mne to cigo chcou, jsou uz bud v abstaku, nebo do nej prave miri, proste zrovna nepremejslej, a kdyz odpovim ze cigo nemam, nekourim, tak kazdej do jednouo mi odpovi: no jo vlastne, ty si prece nikdy nekouril. Je videt ze ta zavislost je hnus a to jsem to nacal vazne jen okrajove ;)
v 15 jsem taky kouril, koupil si s kamosema par cigar, ale vic jsem holdoval balenymu tabaku, doted si dam radsi jovanese od kamaradky nez nejaky stareny =)
peace lidi a nehulte to hnedy svinstvo ;)
shakes*89
Já kouřim proto, že mi cíga chutnají. Nebudu vykládat, že nemůžu přestat, ikdyž už kouřim 9 let, ale prostě mi to chutí a někdy i uklidní nb odreaguje...No ale je to hnusný zlozvyk a chtěj za to nehorázné prachy...
dateless
ja tiez fajcim, najviac ma tom stve ze je take fajn, ale na druhej strane si uvedomujem ako ma ma ten fajciarsky priemysel v moci, zarabaju na mojej smrti :D ...sice, mi nerobi problem nedat si niekedy, ale ked je tak si dam... poslednu dobu to ale obmedzujem vdaka tomu ze nemam trvaly prijem, tak nie je vzdy na tu krabicku, takze ked mam prachy dam si, ked nie tak nie...
Mašťák
Malboro: 80Kc

Výrobní cena: 3,5Kc
Zisk výrobce: cca 5 kc
Daně: 70,5Kc

Bych se posral.... :(
kaktusx
citace:
Původní příspěvek od Mašťák
Malboro: 80Kc

Výrobní cena: 3,5Kc
Zisk výrobce: cca 5 kc
Daně: 70,5Kc

Bych se posral.... :(

:eek:
To vážne?...vždy som si myslel že tak drahý je tabak a zdierači sú výrobcovia:confused:
:megafon:Zasratý politici:baseball:

PEACEandLOVE
Sirus
Taky čadim, bude tomu 6 let. Jednou jsem na 3/4 roku přestal a pak zas začal. Momentálně dost vážně uvažuju nad tím, že znova, podruhý a naposled přestanu. Taky mě napadly ty elektronický cigára. Zkoušel jste to už někdo. Joa dneska jsem koukal do daňovýho zákona a tam píšou, že spotřební daň na 1 cígo je 1,50 Kč + samozřejmě DPH. Teď nevim jsetli na cíga platí normální, nabo snížená.
SMOKER
Ironia osudu .... SMOKER nefajciar .... tabak maximalne v jointe :smoker:
Kocour
citace:
Původní příspěvek od white-w
dobře,přiznávam i když nerada,jsem závislej kuřák...nedokážu přestat,nemam vůli a ani nechci..nedovedu si samu sebe představit bez cíga..prostě je to součást mýho života...kafe a cígo,po jídle si zapálit a tak pod...vim,že mi to ničí tělo.Vim,že je zbytečný za to vyhazovat peníze.Vim,že když bych si celej den nezapálila tak mam takovýho nerva,že zabiju kohokoliv kdo mi nas**e...je to zvyk,je to hnusnej zvyk,ale nemůžu si pomoct..Nemam prostě vůli na to abych přestala...nesnášim nekuřáky,který se mi snaží mluvit o něčem o čem nemaj ani páru(viz.jak je lehký přestat) a nemam ráda odnaučený kuřáky,který mi říkaj jak je lehký přestat...ale zároveň obě skupiny toleruju pokud jsou oni tolerantní vůči mě..nezapálim si v přítomnosti nekuřáka a nedejcham na něj ten kouř,nebudu provokovat odnaučenýho kuřáka tim,jak si budu vychutnávat cigáro a odfukovat kouř na něj..ale jak říkam nechci,aby mi tyhle lidi kecali zase do toho,že kouřim...prostě určitá dávka tolerance z obou stran...tož to muj názor



Presne tak,
naprosto s Tebou souhlasim a chovam se stejne.
Kourim, protoze mi to chutna a mozna v tom bude i trocha ty zavislosti =)
Toleruji nekuraky, ale netoleruji netolerantni nekuraky.
Je to moje vec, jestli kourim, nikoho tim neomezuji a navic
jako kurak prispivam do statniho rozpoctu nemalou castkou penez.
Napr. v UK byl rozpocet za rok 2008 pro NHS 1,4 miliardy liber a na danich z
alkoholu a cigaret se vybralo neco pres 10 miliard liber.
Takze pokud nejaky hloupy nekurak, argumentuje, blaboly kolem toho,
kolik stoji leceni, tak at si prvne zjisti fakta !
V CR tomu bude ohledne rozpoctu/dane podobne.
Jinak v Uk se, uz rok a pul nekouri v hospodach, tak jako v hodne statech
EU. Me to prvne vadilo, ale casem si na to clovek zvyknul a navic ma moznost se seznamit s novyma lidma. Zajit si na cerstvy vzduch.
Pokecat o tom, o cem by nechtel mluvit u stolu apod. Navic vam nesmrdi hadry kourem, kdyz prijdete z hospody domu.
Nakonec se to ukazalo jako vyhoda =)
I kdyz nekdy je to neprijemny, kdyz na vas prsi a vy stojite s cigem pred
hospodou jako bezdomovec.
No, nedokazu si to predstavit v Cechach, ze by chlapy v zime v 20-ti stupnovejch mrazech chodili pred hospodu na cigo =D
Vivec
A jak se vůbec spotřební daň u tabákových výrobků počítá? Jedná se o součet pevné části daně násobený počtem kusů nebo počtem kilogramů a procentní části daně. Podle platné legislativy se za každou cigaretu musí zaplatit daň ve výši 0,60 Kč. K tomu je zapotřebí přičíst 25 % z ceny. Je-li vypočtená výše daně nižší než stanovená minimální sazba daně, použije se minimální sazba daně. Ta nyní činí 1,36 Kč za kus. V reále to znamená, že za běžnou krabičku cigaret státu odvedeme minimálně 27,20 Kč.

Na praktickém příkladu si nejlépe vysvětlíme podíl daně na jedné krabičce cigaret na zjednodušeném příkladu.

Výrobní cena krabičky cigaret je 10 Kč. K této ceně započteme DPH ve výši 19 %. Dále připočteme minimální spotřební daň, která na krabičku s 20 cigaretami vychází na 27,20 Kč.. Vyjde nám tak celková velkoobchodní cena 39,10 Kč. Pak stačí pouze minimální obchodní přirážka a dostaneme se na běžnou cenu krabičky. A to se pak opravdu nelze divit, proč jsou ceny cigaret tak vysoké.

z webu http://www.sfinance.cz/zpravy/finan...-spotrebni-dan/
který se mi zdá důvěryhodný. Já osobně jsem kouření výrazně omezil na 1 - 5 cigaret v pátky, soboty a neděle. Ve všední dny nekouřím a přestat mi nedělalo žádný problém. Nutno ale říct, že za své tříleté kouření cigaret jsem si k němu nevypěstoval citový vztah. I když je pravda, že si nedokážu představit, že bych přestal kouřit úplně. Takže jsem vlastně ještě pořád závislý.

A ještě k anketě: myslím, že s rukou na srdci budeme muset přiznat, že 90% lidí začalo kouřit z frajeřiny.
palma
ja sem nekouril,nekourim a kourit nebudu ptze je to pekna sracka hnusna a mne osobne absolutne tabak nechutna a akorat to tak sere plice a clovek pak hnusne pachne....proste to nemam rad u sebe ae u ostatnich mi to neva....
shakes*89
Já musím říct, že kdybych se nenaučil kouřit, tak tu ted asi nemám účet...Já to měl tak, že jsem prvně kouřil cíga a až pak trávu. A musim říct (i když to nemám jak dokázat) že kdybych nekouřil cigára, tak bych nejspíš nepoznal své přátele, nekouřil bych trávu, přišel bych o parádní pocit z pěstování...atd atd, takže tohle je můj pohled na věc z jinačí stránky :)
Hanizek
Nevím jak vy, ale já cigára miluju! Je celkem pravděpodobné, že chcípnu na rakovinu plic.
Občas mě štve, že to stojí tolik peněz. Ale co - peníze kazí charakter!
sam nekourim, ale kolega byl fakt kotelnik ... je mi 30 a od 17ti kouril krabku denne ... nejak jsme to s nim meli spojeny a kdyz jsme se vraceli z obeda, tak jsme se s nim stavili na pauzicce na cigarko .. on si pokuroval a my kecali ...
jednou nam pri obede rekl, ze prestava kourit (coz u nej bylo dost neobvykly ... protoze vedel, ze je zavislej a nechtel na tom nic moc menit) ... uz je to pul roku a fakt ani praska ...

jinak ja jsem kouril s klukama pred skolou .. ale to mi vydrzelo jenom asi tyden, protoze jsem se jednou nehorazne zeblil ... dokonce se mi zveda zaludek i kdyz je v brku jenom zdibicek tabaku .. vsichni to o me vedi, tak kdyz nekde jsem, tak se balej jenom cisty .. nebo si nacpu sklo nebo fajfku ... ale tabak ee
kubis.h
Kouril jsem v kuse asi tri roky krabku denne nekdy i vic(ani nevim proc:D)...ted uz kurim jen kdyz mam chut, ne pro tu cinnost nebo pro ten vydechujici kour ale pro tu chut a nikotin:D...kurim jen LM nebo si smotnu dzavans;-)
refresh171
Já cigarety nekouřím, tabák pužívám jenom do brčka, ale ne pravidelně, a nijak mě to ani neláká. :)
FatJoe
Začalo sa mi darit to o čo som sa doteraz snazil.. Prestavam fajčit.. Uspesne sa mi to dari 2 tyzdne.... ale stala sa mi taka vec--- Hulim 3krat častejšie ako predtym... zaujimave...
ThomasK
citace:
Původní příspěvek od FatJoe
Začalo sa mi darit to o čo som sa doteraz snazil.. Prestavam fajčit.. Uspesne sa mi to dari 2 tyzdne.... ale stala sa mi taka vec--- Hulim 3krat častejšie ako predtym... zaujimave...


jojo já když jsem tenkrát.. přestával kouřit tak sem taky začal víc hulit, nesrala mě pak tak moc představa na cigáro.. Kouřit jsem zase začal, a hulení mi zůstalo :D
JAH
nekouřím :P
dymone
Ja fajcim.. az polovicky mi to vadi pretoze viem ze si tym skodim a stoji to nehorazne prachy .. a z druhej polovice mi to proste chuti a zabijam tym krasne cas :) Po prestahovani do prahy som prestal zo dna na den a vydrzalo mi to rok a pol .. a pritom moja stara fajcila jednu od druhej. No ale potom prisiel nepekny rozchod .. a tak som zase zacal fajcit, viac kalit a pozivat aj nejake tie psychotropne latky a tak no :)
Momentalne prestat nechcem .. ale raz by som stym zase chcel seknut. A mozno to skor sekne so mnou :)
Jsou dobrý a člověk vypadá tak nějak víc in.... jo a taky chcu podpořit příjmovou stránku našeho fiskálu :D
Placebo
poslední rok-dva jsem si zvyknul na tabák ... možná,že z pobytu ve VB,nebo že se mi nechtělo dávat ty nehorázný peníze za krabky!Ale jsem spokojenej,kupuju si Virginii (50g),která my vystačí úplně v pohodě na 14 dní ... Zajímavý ale je,že když si zapalím normální cigaretu,tak mi nechutná,to raděj nebudu kouřit ...
protoze jsem chuj? jen debil muze zacit kourit ciga..... nejhorsi ze nikdy se z nas nestanou nekuraci... jen abstinenti, chut kazdou chvili jo certuv to vynalez.
kazdou chvili cigaro v pysku, prachu to tet stoji. aspon ze po tom zhuleni to cigaro tak chutna:)
ivory
ja fajčím, len keď sme vonku s kamarátmi alebo na nejakej párty príp. koncerte (takže hlavne cez víkendy).. Osamote z toho nemám žiadny fyzický alebo psychický zážitok, no keď sme v parte a kecáme každý s cígom v ruke je to úplne o niečom inom :) má to svoje výhody, hlavne keď som high a dám si cígo tak ma to kopne do hlavy, ale v takom príjemnejšom zmysle a niekedy mám pocit že som 10cm nad chodníkom :)
DarkLight
Protoze mi chutnaji, uklidni, rozvinou stav po brku (nemluve o te chuti tabaku, kdyz si zahulim), je to kamoska na nervozitu i (dlouhy) cekani, clovek si na cigu "smlsne" temer za jakehokoliv pocasi, hori porad. Je to taky spolecensky pojitko, at uz jde o kamarady mezi sebou, nebo potkani nahodneho cloveka co o cigo zada... tak jsem uz na zajimaveho cloveka narazil. Ale taky na hafo pochybnych existenci, classic. A je to takova ta kuracka komunita, kdyz nemam ciga, poprosim, a jiny kurak mi ochotne vytasi. A ja to nekomu cizimu otocim zpatky uplne stejne, pokud to neni megadement sotva otevre pusu :-D

O zabave toho ritualu snad ani nemluve... Zapaleni, samotny akt koureni, klepani a "otirani" popela, prevalovani ty rakovinotvorny trubky mezi prsty... a hnusna koncovka kdyz filtr plny sracek musim zamackat do popelnicku.

Zdravotni rizika neberu ted v potaz (nicim si sve zdravi, vim o tom, a menit to ted nebudu), cili jen ty prachy vidim jako nejvetsi podel... A co si budem povidat, je to tak.

Co rict zaverem?
Kourim rad.

ad Placebo - ono holt nejde srovnat cisty, (pomerne) kvalitni tabak co si koupis takhle v baleni, a to seno v prefabrikovanych cigach. Ale tam to zas vyvazuje to "pohodli" a konstatni parametry cigarka. Ostatne, dukazem je napr fakt, ze z 3/4 Javaanse si muzu smotnout cigarko i bez filtru a je dobre, da se kourit, a neni prehnane silne. Predstava ze tabak z prefab. cig bych kouril bez filtru je besna. Zkousel jsem jednou, ne dekuji. Takze prefab s filtrem, nebo z tabacku s i bez filtra :)
Onyx
citace:
Původní příspěvek od Kus hoven
protoze jsem chuj? jen debil muze zacit kourit ciga..... nejhorsi ze nikdy se z nas nestanou nekuraci... jen abstinenti, chut kazdou chvili jo certuv to vynalez.
kazdou chvili cigaro v pysku, prachu to tet stoji. aspon ze po tom zhuleni to cigaro tak chutna:)
Smieska :D
Badulka
Protože jsem před 11 roky začala.Jsem závislá a musím říct že nikotin je silnější než pervitin.
Konůpek
Kořím sedmým rokem.Začal jsem až v 18ti a proklínám ten den.Chystám se na tabákový detox,tak snad to zmáknu.Cíga mě ani moc už nechutnají,ale závislost je závislot.Už jsem dva měsíce nekouřil a pak jsem měl na pí*u období(samý stres se na mě sypal) a znovu jsem začal.
knedlajs
Nekouřím protože mě to přijde jako ztáta zdravý a peněz... vždyť cígo ani nedá stav :) než si koupit 3 krabky to si radši koupim grámek.. a je to.. navíc špeka nikdy nemíchám ani s tabákem za 1. prostě proto že nikdy cígo u sebe nemám a za 2 to kazí chuť :)
Pflusik
Protože mě to uzdravuje :D:D
martyDJ
nekouřím,chvilku jsem kouřil abych zapadl do party,ale teď ´´jen´´ hulím,nevadí mi kuřáci v hospodě,ale všeho moc škodí;)nechutná mi to,to radši ubalím
RASTA-MAN
ja cigara kourim jen po ganji protoze mi to pak paradne najede a ja sem paradne zhuleny
Viva
Udelala jsem takovou dohodu s sesti lidma, ze cele zari nebudem kourit. Vzdycky, kdyz mam chut, vzpomenu si na ostatni a nedam si...jediny, co proste nesmim udelat je, ze si nevezmu cigo a nezapalim :D neni to lehky, ale jde to!!!
FatJoe
Podarilo sa mi fajčenie obmedziť. Z 15 denne to 3-4 tyzdenne. niekedy to na mna pride a ja musim fajčit. nedokazem vtedy povedat nie.... ale som spokojny s tymto obmedzením....
Fajčím o 106 ani nevím proč ... asi osud muhehe :D
acheron
citace:
Původní příspěvek od RASTA-MAN
ja cigara kourim jen po ganji protoze mi to pak paradne najede a ja sem paradne zhuleny


si PRESNE moj pripad xD

ale cez leto v Prahe ked sme denne fajcili tak sa zomna stal normalny fajciar (cigariet)...teraz pohoda tak dohromady 2cigy tyzdenne
BLABLA
citace:
Původní příspěvek od ing.Palicka
Fajčím o 106 ani nevím proč ... asi osud muhehe :D


jo jo jsem na tom stejně a móc mi to chutná krabka denně jen to fikne a proč, no mam teorii že když mě máma čekala taky kouřila pak celý dětství jsem si pěkně kouřil pasivně doma a pak jsem jen přešel do aktivního kouření, jinými slovy jsem slaboch, ale chutná mi to stejně se řítíme do záhuby tak proč si to nezpříjemnit:smoker:
Pflusik
Tak tak. Vždycky si tak nějak říkám: no kurňa, měl bych přestat, ale nějakej podvědomej pocit mě pořád víc utvrzuje v tom, že tenhle svět už dlouho stát nebude, takže o budoucnosti nepřemýšlim ...
papaOUT
ja som včera akože definitívne prestal s cigaretami...zatial bez problémov ale som zvedavý ako dlho mi to vydrží.....fajčím len štyry roky(asi 15 do dňa) ale závislosť fakt pociťujem....je to humus....asi najviac návyková latka čo existuje
durexman
jej driv sem fajcil ciga, fajka alebo bongo :D ne ted vazne uz nefajcim, fajcim enom smaky a brka mam 100% uz asi hmm nvm par let? .... tabak nejvetsi sracka sorry:flick: :sun: ...... * tabak sem poslednich par let jel jen, kdyz sem mel blunta :)
no já hlavně proto že jsem blbý :D :D
no né blbý jsem byl že sem začal, a teď už je to bohužel závislost..
Spejsek
hlavne vetsinou z nudy(na zastavce), ale obcas treba kdyz prijdes do nakyho novyho kolektivu tak se treba ja vic jakoby uvolnim, nebo tak neco nevim jak to rict snad me chapete :D
acheron
uh tak ja nefajcim, aj ked dam si hned po speku par slokov ma to rjadne nakopne xD...ale inac mi nechutia...az tak ze naposledy som si druhykrat prezrel obed uz po prvom sloku z cigi ....takze osm rad ze mam tento fyzicky blok :)
lucasmizera
ja zacal, abych nekuckal a tolik me to nekopalo, kdyz hulim, ted se toho nemuzu zbavit
73huli
Jo to kouření ...., asi ze zvyku. I když mluvím a mluvím, že bych toho nechal, ale po 25ti letech to má velmi vyvinutá slabá vůle nezvládá :-(
Kambu
Když nemám cigáro tak si nezapálím prostě mě to neláká (aj když su třeba doma tak si nezapálím) ale nedej bože když si du na pivo :D to u toho piva za ten večer klidně vypálím i 2 krabky :D už několikrát sem se pokoušel stím seknout ale hold k pivu to cigáro patří (jak u koho ale umě jo ) Ale zas nepřestanu pít pivo jen kvůli tomu že nechcu kouřit tak zas takový blázen nejsu :D
Pflusik
citace:
Původní příspěvek od Kambu
Když nemám cigáro tak si nezapálím prostě mě to neláká (aj když su třeba doma tak si nezapálím) ale nedej bože když si du na pivo :D to u toho piva za ten večer klidně vypálím i 2 krabky :D už několikrát sem se pokoušel stím seknout ale hold k pivu to cigáro patří (jak u koho ale umě jo ) Ale zas nepřestanu pít pivo jen kvůli tomu že nechcu kouřit tak zas takový blázen nejsu :D


Jeden kámoš to udělal, vydrželo mu to myslim 3 tejdny, potom šel do hospody a zase začal :D
darebaCZek
podle me je to kravina... proc kourit cigarety? kuli nikotinu? vzdyt nikotin je uplna sracka, nic vam to neda, nemate z toho zadnej pocit, zadna chut proste nic... ja jsem si dal jednucigaretu a nic, pak druhou - nic, treti - nic... az po nekolika cigaretach prisel jedinej vysledek - bylo mi blbe... zadny jiny pocity, zadny stavy, proste nic - uplna sracka, ktera mi nic nedala... zavislost je podle me kravina... proc si proste lidi ty cigarety neprestanou kupovat? vzdyt po vykoureni X cigaret to ma jedinej nasledek - zasrany plice ruznejma srackama z cigaret a mozna taky nevolnost... navic je to zku*vene drahy...
ween
to darebaCZek - je vidět že jsi nepoznal závislost na cigaretách... proč kouřit? ze začátku je hodně důvodů (machrovina, parta, ...), ale nakonec zůstává jen jeden - závislost. nikotin je prý stejně návykový jako heroin...kouřím, neb mi to ze začátku něco dávalo (já vůl začal ve 24letech - uklidnění, jasnější myšlení, trochu high stav...), a teď nemám dost silnou vůli přestat. asi tak. ween
darebaCZek
zavislost? pockej jak muzes bejt zavislej na necem, co ti nic nedava? a nijak te to neovlivnuje? to ze jsi klidnejsi a mas jasnejsi mysl je podle me picovina - proste si myslis, ze to tak je, nebo si to nalhavas... nikotin je totiz tak slaba latka, ze to s clovekem nic neudela...
ween
ty blázne. nebo šťastlivče...asi opravdu nevíš o čem je řeč. mluvíme tu o tělesné závislosti na nikotin. a asi jsi nečetl důkladně můj příspěvek - psal jsem že ze začátku mi to něco dávalo... a pak nastoupí závislost. doufej že to nikdy nepoznáš... kolik Ti je vlastně? ween
darebaCZek
urcite ti to nic nedavalo a ty si to jen nalhavas... zacal jsi, protoze jsi byl mladej a blbej a parta te k tomu navedla... jenze nechapu, co je na tom tak tezkyho prestat diky vlastni vuli... ty se snad neobejdes bez zbytecny latky zvany nikotin? bez tyhle sracky se nedokazes obejit? a jak se to projevuje kdyz v sobe nemas nikotin? a jak se to projevuje, kdyz ho v sobe mas? NIJAK - je to proste sracka, kterou ani necitis a ma neco jako placebo efekt s tou nevyhodou, ze ti to zasira plice srackama... jo a nevim proc se me ptas na vek - s vekem to nema nic spolecnyho... ja zkousel kourit uz nekdy v 10ti a nic... potom nekdy v 15ti a taky nic... kdyz jsem si dal, tak jsem necitil nic a ani jsem nemel nutkani si dat znova... proste jsem si rekl - "pico to je sracka, co na tom ty lidi maj?"
darebaCZek
citace:
Původní příspěvek od ween
začátku mi to něco dávalo...


definuj to "neco"... ja bych ho definoval za tebe jako "hovno"
punkure
citace:
Původní příspěvek od darebaCZek
podle me je to kravina... proc kourit cigarety? kuli nikotinu? vzdyt nikotin je uplna sracka, nic vam to neda, nemate z toho zadnej pocit, zadna chut proste nic...


sice to není přímo o nikotinu, ale je tam tabulka závislostí, všimni si, že nikotin je na prvním místě před heroinem...

http://www.blisty.cz/2005/5/6/art23246.html
darebaCZek
ta tabulka je sracka... ja jsem uz mel tak 20 cigaret ale fakt jen prilezitostne (vetsinou po jointu) a nikdy me to netahlo, abych cilene skemral nebo si kupoval cigarety... okusil jsem to a nemam zavislost a vsadim se, ze kdybych zkusil heroin, tak jsem do toho namocenej az do smrti... podle me ta vase "zavislost" vezi v necem jinym... proste jste to zkusili, nezabilo vas to a tim padem v tom pokracujete aby jste drzeli vasi kurackou partu a casem jste zapadli do stereotypu kourit urcity pocet cigaret denne a nechcete si ten vas stereotyp narusit... podle me kdyby vas na nejakou dobu odloucili od cigaret, tak by vas sralo jen to, ze si nemuzete dat po ranu jednu (popripadne vic cigaret), jak jste byli zvykli a tenhle pocit povazujete za zavislost pritom se pres to da snadno prejit... proste tu dobu, kdy jste zvykli zapalit si necim nahradte a zkuste nejak jinak zabit vas volny cas...
Seky
Darebo, Darebo uz to zase zacina..

Ja kourim uz nekolik let a u me je to hlavne o zvyku, o te pohodicce dat si to cigo s prateli, u pivka atd.

Zavislost, ktere se jen tak nezbavim
darebaCZek
pohodicka dat si cigarko s prateli u pivka... jsi uz proste nauceny, ze kdyz si objednas pivo, tak mas tendenci si do toho jeste zapalit, aby jsi nejak jinak jeste travil volny cas u piva... zkus ten moment, kdy si chces zapalit nahradit necim jinym...
punkure
citace:
Původní příspěvek od darebaCZek
ta tabulka je sracka... ja jsem uz mel tak 20 cigaret...


Proč myslíš, že to je sračka ? Tys vykouřil 20 cigaret za jak dlouho za 10 let ? Po necelých 20 letech kouření jich skouřím 40 denně, když nekouřím jsem nervózní nevím co dělat z rukama, bez cigára nevypiju kafe ani se nevyseru. Kouřím u všeho co dělám, věř že je na tom težká fyzická i psychická závislost. Zkoušel jsem přestat x krát, bez výsledku...

Nikotin
Nikotin je silně toxická, bezbarvá látka. Jedná se o rostlinný, námelový alkaloid obsažený v tabáku. Má stimulační a uvolňující účinky. Užívání nikotinu jako psychotropní látky je vázáno na tabák, zpravidla na jeho kouření.

Nikotin je vysoce návyková psychoaktivní látka (farmakologický a behaviorální proces determinující vznik závislosti je u tabáku podobný jako u heroinu a kokainu). Závislost na nikotinu je stav, který nutí člověka kouřit i přes částečné znalosti zdravotních následků a úsilí přestat, nejde o nedostatek vůle nebo o poruchu osobnosti, ale o progresivní, chronické a recidivující onemocnění (diagnóza F 17). Při dlouhodobém užívání vzniká na nikotin i fyzická závislost.
Odvykání od nikotinu:
Při odvykání od nikotinu má člověk stav úzkosti. Trpí depresemi, nespavostí, podrážděním, úzkostí, bušením srdce a jeho schopnost koncentrace je zhoršená. Při odvykání kouření tabáku lze přechodně používat nikotin ve formě náplastí či žvýkaček nebo lékem s obsahem vareniklinu

http://www.lekarnadomu.cz/skupina/s...na-nikotinu-186
co jsem slysel tak ty naplasti jsou na hovno. V brne je neco. daj vam na telo elektrody, zapnou nejakou masinu a pry uz nekourite. Kamos tam byl z rodici. Oba rodice uz 2roky nekouri. A to jeho tatik 60 dene. On zas zacal,ale chtel.
snippers
kořil jsem 50 cigaret Sparta denně,někdy i víc. Den ze dne jsem s tím seknul,přibral 10 kg a zůstal věrný skeru. Je to jen o vůli,o ničem jiným,a lidi jsou buď se silnou vůlí,anebo ti co nikdy nepřestanou kouřit tabák. TABÁK JE PĚKNÁ SVINĚ,zlatá tráva. už 5 let nekouřím tabák
ween
procpak byl pan dareba odstranen? i takove prispevky jsou zajimave...
Chutná mi to. Cigára mám na nervy. Jednou sem přestala a vydržela jsem dva týdny, já vím není to moc, ale nato že sem měla na den krabku někdy i víc a ze dne na den sem přestala tak sem byla na sebe celkem pyšná...:D..Po týdnu sem si všimla že se mi líp dychá atd. bezva pocit, ale pak sem zas začala, protože se udělala velikánskou chybu. Řekla sem si ooo 14 dní za to si zasloužím cígo za odměnu :D . Jedna mě nezabije. Ale dala sem si jednu, supr v pohodě, pak druhou, třetí a zas sem v tom lítala. Vrátila sem se ke svým milovaným červeným viceroykám. Ale mám v plánu zas přestat, protože sem se poučila z předchozí chyby...:smoker:
Smoker&Joker
Cigára kouřím, protože jsem..
SW0p
Chutnají mi :jumper:
Danger
Já kouřím, protože jsem začal jako mladej blbec co v tom viděl být dospělí. :david:
Teď je to těžký přestat hold, když mám slabou vůli :shots:
Vietcong-player
protože jsem kokot...
enzym
můj děda(85) kouřil od 20ti do 40ti 50cíg denně.první v posteli,druhou u snídaně,třetí cestou na tramvaj a tak dál....v tý době stály ale 2kčs a jakmile je pak zdražily tak přestal na truc,ze dne na den....dodneška mi řiká at nekouřim,nekouřim,nechutná mi to,nevidim v na tom nic dobrýho...dokonce sem už i pár kámošů odnaučil 8)
hellfire
enzym: jj, je to tak.

Moje máti kouřila 20 let a přestala ze dne na den v pohodě a už spoustu let nekouří. Můj děda kouřil cca 35 let 1-3 krabky denně a když mu pohrozil doktor, že tady, jestli nepřestane, dlouho nebude tak s tím sekl uplně ze dne na den taky. Na druhou stranu můj praděda začal kouřit za druhý světový války a až do minulýho roku zvládal 4 krabky denně než ho to "položilo", to zas platí pro ty co si myslí, že kouřením si aspoň zkrátí důchod. Akorát si ho zdravotně zkomplikujete.

Nechci to moc banalizovat ale podle mě jsou dva typy kuřáků, ty co kouřit chtějí a s klidným svědomím taky kouří a ty co kouřit chtěji a akorát se vymlouvaj na závislost. Až jednou opravdu budete chtít přestat, tak přestanete a nějaký průzkumy a tabulky vám budou uplně u prdele.
lordWilliam
ja osobne jsem tedy zacal kourit pred 2ma lety, kvuli depresim, velmi zahy jsem si na ne nechtene vytvoril zavislost, ale fakt silenou, cigarety mi moc nechutnaji, zasadne si rucne balim virginske tabaky, ale taky nic moc :-)
_Dr.Skunk_
ja kdybych si hned po ranu nedal cigaro tak ani snad nevstanu:D
irdzi
kourim paac ve svy podstate musim...teda...dneska prestavam(uz asi po milionty) a hodlam kourit jenom konopi paac to mi aspon nejak prospiva:) ... navic uz me sere davat tak nehorazny sisky statu - kdyb to aspon dostal vyrobce:)
SK3R0
ja uz fajcim 9 rokov somethimes z prestavkami, ale vzdy som znovu zacal, pokusim sa od dnes prestat, pretoze nie je normalne platit na daniach zbytocne peniaze, radsej si kupim G. serem ja na to.
Kdyžvytakjátaky
V dnešní době si lidé ničí zdraví vším možným, a soudit kuřáka proto že si muže zapalit kdy chce a tudíž by neměl v blízkosti nekuřáka...je kravina. Taky jsem měl kdysi možnost volby...zvolil jsem cígo a dodnes toho lituju....dám si ho pokaždé s chutí :D, přestat je velmi těžké...Každej myslí jenom na sebe, proto tu zaznělo: at si nezapaluje když jsem nekuřák a stojí tu vedle mě. Cigareta má sílu hlavně v tom zvyku, né v chuti nebo v nikotinu...ale že si na to zvykneš. A zvyk se těžko přebýjí něčím jiným... Je blbost slovíčkařit o tom co ubližuje organismu víc nebo tak něco...je to zbytečné. Kolik z vás přestalo jezdit autem kuli tomu prasklymu potruby s ropou? Kolik z vás? Nikdo, protože je vám to všem u pr*ele :) Jestli chcete změnit okolí, začněe každej prvně u sebe
peace!!!!
Zahradník
hehe už nekouřim, vaporuju tabák , jsem na nikotin těžce zaviselej:D, přestat nelze...ale proč vlastně?:D
PLANTER
když sem začínal tak to byla lahoda ted je to závislost ale furt chutná :rasta:
ween
PLANTER mi mluví z duše! začátek sladký (a to jsem začal v šestadvaceti já vůl), teď už dlouho závislost hutná... ale - pořád chutná :)
High
citace:
Původní příspěvek od Zahradník
hehe už nekouřim, vaporuju tabák , jsem na nikotin těžce zaviselej:D, přestat nelze...ale proč vlastně?:D

Sorry ale ty jsi fakt naivní.Nejdřív se snažíš posuzovat hnusnej pouliční pervitin z kvalitní slivovicí a pak jsi moc štastný že sis koupil nějakej vaporizér aby jsi mohl své závislostii provádět neškodně.Nebudu mluvit otom že i ten javaanse stojí peníze ale protože se neumíš zamyslet a kouknout se na svět tak že jsi na něčem závislý.Tobě možná jde jen o to že můžeš do sebe cpát nikotin přes mašinu která je zdraví neškodná ale opravdu bez toho nikotinu žít nemůžeš?Mě by to vadilo ale když jsi spokojen..............ps.věř tomu že i po 5letech bez kouření máš zvýšené ryziko rakoviny,dýchacích problémů,infarktu atd.
Ahoj

Ale aby to nebylo OT tak zbavit závislosti není problem pro člověka kterej si věří.Pro ty co nad sebou již zlomily hůl je přestat kouřit hrozně težký.Ale možná je to tim že jsem dával jen 8-1O deně.
PLANTER
haha řekl bych že se tu moc navážíš tady je proč kouříš a ne urážej kuřáky a zajímalo by mě jak dlouho si kouřil...
High
citace:
Původní příspěvek od PLANTER
haha řekl bych že se tu moc navážíš tady je proč kouříš a ne urážej kuřáky a zajímalo by mě jak dlouho si kouřil...

První šlukovaný cígo bylo kolem tech 9-10let.V 11letech jsem si dával před školou po škole a když sem šel ven.Když bylo tak i to Brko.Pak jsem si začal kupovat javaanse a šlo to zkopce.Přestal jsem před rokem(je mě 19let).Kouřil jsem žlutej mixnutej z černým(půl na půl)
Modrej mě nechutnal...10 deně někdy víc někdy mín.Závislej sem byl docela dost
citace:
Původní příspěvek od High

10 deně někdy víc někdy mín.Závislej sem byl docela dost


tomu rikas zavislost? hele sednu na pivko v hospe koupim starenky a kdyz jdu domu mam tam jedno-dve ciga...... na akci pres noc vyrubu i dve-tri krabky.

citace:
Původní příspěvek od High

Ale aby to nebylo OT tak zbavit závislosti není problem pro člověka kterej si věří.Pro ty co nad sebou již zlomily hůl je přestat kouřit hrozně težký.Ale možná je to tim že jsem dával jen 8-1O deně.


no ja si verim a prstat jsem jeste neprestal pac proste si vzdycky zapalim. nejdyl jsem to vydrzel tyden a to jsem za ten tyden vyplaznul 2x tolik cent za zradlo nez za krabku cig. nekuris= stale na neco chut. hoodne jde na tve osobni sile jestli vydrzis ale verit v sebe bych tomu nerikal spise takove nahlodavani, vazne chces prestat kourit? ja si po prdu musim zapalit, k pivu to same a sam se nepresvecim ze proste nechci kourit. bych potreboval nejakou poradnou babu co by me chytla za treny do pruvanu a bylo by :D
undergroundman
už jsem nemoh dýchat!kouřil jsem o sto 6,a ty spousty jointu s tabákem ,dohromady jsem kouřil cca 10 let ,přestal jsem loni v květnu a vydržel jsem to do dnes,přestával jsem ještě z jednou velice návykovou látkou,tak jsem si řek,když končíš s tímhle ,tak přestat s kouřit musí být sranda,nebyla to sranda,první 3 měsíce bez cigarety byli upně psycho a bez shitu taky.hulím už jen ganju a to přes sklo a vodary,člověk pak nemá ty dojebané stavy jako když dohulí špeka s tabákem.já doporučuju všem přestat kouřit.ale znáte to:) ministersvo zdravotnictví varuje.....kuř nebo neumřeš !!!!!!!:D :D :D
Pohroma
Protoze me to zaclo bavit:-))) ale zatim to mam pod kontrolou:-))
Cigára kouřím, protože když mám cígo v ruce, tak se prostě cejtím tak něják v pohodě. I když je zdražili, tak mi to nevadí, o to si koupím méně jídla a pití. Co se týče značky, tak Startky vyhrávaj na plný čáře :D
undergroundman
tedka všichni machrujete ,jak vám to chutná,ale až nebudete moc t dýchat,tak během vteřiny skončíte ,věřte mi :D :D :D jo a rakovina se nadá vyléčit jestli to někdo neví a takové ty kecy co všechno způsobuje rakovinu jsou sračky ,cigárá zabíjí a to ve velkém :D a jestli ti někomu dělá dobře když něco drží v ruce,tak si drž ocas a hon si ho třeba nebo co já vím,ale podle mě .....kouří jen baby a blbci :)(kuř nebo neumřeš !!!) :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma