Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Kuřárna

Stránky: 1 [2] 3 4 
Proč kouříš cigarety ? - Klikni zde pro originální téma
mad lion: taky to tak vidim, vybíram si hospody...
Zedy
Jo já měl odjakživa kolem sebe samý kuřáky, ale nikdy sem kouřit nezačal. Když sem si zkusil dát prdíka, tak mi to cigáro vůbec nechutnalo a myslím že se to ani nikdy nezmění a dál budu kouřit jen ganju:-)
Freeloader
tak ja uz nastesti taky nekourim uz pul roku a ani mi to uz nehcutna!jediny ale co mi ktomu prinutilo byla sazka s kamosem napred vo dvojku-to semvydrzel mesic ale vyhral sem:) a ted vo 10 a vod ty doby nekourim ja ani kamos!vono dyz si pred vocima predstavis tu hromadku huleni tak ti to zacne srotovat:)Ale dybych nehulil tak sem asi nikdy neprestal kourit.....:D
Deskrypt
Nefajcim uz mesiac , skuste to je to super pocit :)
LIX
Deskrypt) Pekne, od dnes prestávam fajčiť, už som si dnes zapálil poslednú o to viac ma to bude bolieť ked začnem zasa lebo som to slúbl priatelke že prestanem
danihel
A to je prave to co mi chyba aj v tej ankete: pretoze som sprosty...:(
Beer-Drinker
presne jak rikate...tohle je na zamysleni..ja sem uz uvazoval, proc kourim...zezacatku(v tech pubertalnich letech) sem zacal kurit z machroviny,pak sem si rikal, prestan kdyz budu chtit a ted uz je to take jine..ted je to tak 4mesice co sem zacal kourit po pul roce,ale to bylo fakt z chuti..
ted je to tim komlikovanejsi a drazsi,ze ty ceny tech cigaret porad zdrazujou, uz si ani nepamatuju kolik staly Startky nez je zacly porad zdrazovat..:mutant:
ted uz kourim jen obcas,kdyz mam fakt chut, no a u pivka..to je take,ze si dam,ale uz ne taky tak moc jak driv..
je to presne tak jak rikate....Ganja je lepsi jak kourit cigarety..:jumper:
DeathCell
snad dřív sem kouřila,ale podařilo se mi přestat...teď už si dávám jedině trávu a cígo jen vyjímečně třeba na zábavách,ale fakt vyjímečně:death:
LIX
Dnes som si po mesiaci nefajčebia zapálil cigu a poviem vám že mi chutila, ale aj nechutila, sfajčil osm iba polovičku, viac som nemohol. A zistil som že som aj psychicky aj fyzicka zabudol na cigu
MastaHBlastaH
citace:
Původní příspěvek od Deckardph
Ale kuraka nikdo nenuti kourit ! kurak si zavinil zavislost sam ! Nechapu ze vubec kurak muze vzit do huby slovo diskriminace v souvislosti z kourenim to je prece nesmysl
Vlaky: to je prece jeden z nejekologictejsich zpusobu dopravy ne ?

V skutocnosti pasivne fajcenie nezabija.Nedavno som si pozeral vyskumy na tuto temu a zistil som,ze vedci nepotvrdili,ze pasivne fajcenie sposobuje rakovinu. Skutocnost je taka,ze dym,ktory sa odpari z cigariet a dym,ktory vydychuju fajciari nieje pre ostatnych skodlivy.Kazdy zakon obmedzujuci fajcenie na verejnosti alebo v podnikoch je diskriminacny,pravo rozhodovat o fajceni na tichto miestach maju len ich majitelia. Kedze fajciar je tiez zakaznik,bolo by nelogicke zakazat mu fajcit...
Ja osobne nefajcim a nikdy som nefajcil,ked som bol este decko a skusal som to,tak mi to nechutilo a nikdy som nevidel dovod s tym zacat.
LIX
MastaHBlastaH) Ja v tom diskrimináciu nevidím, niektorím luďom ten cigaretový dim vadí a dráždi to ich plúca, napr. astmatikom to nemusí robiť dobre, čo som napr. aj ja :D no cigy som hajčil pred nedávnom :D
PNK
ja jsem zacal kourit kratce potom co jsem zacal hulit, pac asi tejden nebylo co :D tzn v 16ti...ted kourim javaanse protoze mi chutna , ale v rijnu chci prestat, pac to moc zdrazujou...
citace:
Původní příspěvek od MastaHBlastaH

V skutocnosti pasivne fajcenie nezabija.Nedavno som si pozeral vyskumy na tuto temu a zistil som,ze vedci nepotvrdili,ze pasivne fajcenie sposobuje rakovinu. Skutocnost je taka,ze dym,ktory sa odpari z cigariet a dym,ktory vydychuju fajciari nieje pre ostatnych skodlivy.Kazdy zakon obmedzujuci fajcenie na verejnosti alebo v podnikoch je diskriminacny,pravo rozhodovat o fajceni na tichto miestach maju len ich majitelia. Kedze fajciar je tiez zakaznik,bolo by nelogicke zakazat mu fajcit...
Ja osobne nefajcim a nikdy som nefajcil,ked som bol este decko a skusal som to,tak mi to nechutilo a nikdy som nevidel dovod s tym zacat.


no dyť taky jó - to jsou jenom teďko silný tlaky militantních nekuřáků, který se snažej kuřákům diktovat co je sprváný
zakazovat kouření ve volných veřejných prostorech - tedy autobusový zastávky - je píčovina největší a alibismus do nebe volající - ona ta jedna cigareta určitě škodí víc než těch padesát aut co kolem projede...bože, lidi, přemejšlejte

zakazovat kouření v hospodách, jejichž majitelem je soukromník - tedy 99% hospod a barů a restaurací u nás - zase kravina. Stát z nich dře těžký daně, musí plnit extrémní požadavky hygieny atd atd a ještě jim chce v JEJICH prostorech zakazovat kouření? Cože? To tady máme demokracii? Svobodu?
Pokud chce jít nekuřák do kuřácký hospody, musí se smířit s tím, že mu tam budou kouřit pod nos. Je to prostě KUŘÁCKÁ hospoda. Stejně tak si kuřák nezapálí v NEKUŘÁCKÝ hospodě. Ale takhle to vynucovat...kde to žijem?
hmm, rajdere a kdyz si stoupnu tak treba pul metru za tu zlutou picovinu co sou na ni napsany vodjezdy autobusu a zapalim si? uz nejsem na zastavce, nicmene kourim ostatnim pod nos. je to legal. ja sockou nejezdim kdyz to neni bezpodminecne nutny a klidne si tesne za hranici zastavky stoupnu a zapalim si.
a kdyz sou nekuracky zastavky nemeli by bejt i kuracky? ja jen ze jinak je to oprvdu diskriminace nas kuraku. staci jak nechutne nas holi stat na danich za cigara.
no a zakaz plosne koureni ve vsech hospodach to musel vymyslet jedine mentalne postizenej colvek a jedine dalsi dement s tim muze souhlasit.
at si hospodskej rozhoden jakou chce klientelu, kurackou nebo nekurackou, ale nikdo jim nemuze naridit ze se ve vsech hospodach nebude kourit. to je vyplod choryho mozku. klido at sou nekuracky hopdy, ja tam nepolezu, ale at zustanou i kuracky, vono se pak ukaze kam budou lidi chodit....
Hanulkááá
Souhlasím s omni,celkem i s Mad Lionem. Je to asi měsíc co jsem přestala kouřit,ale je pravda,že někteří nekuřáci to strašně hrotí,mi kolikrát připadá,že si myslí,že se parkrát nedechnou kouře a mají rakovinu.To co psal mad lion,že si stoupne pul metru za žlutou píčovinu,jsem dělala taky:D,ale je pravda,že trošku ohleduplnosti k nekuřákům nikdy neuškodí...
znam i dost nekuraku kery mi rikaly ze poradna pivnice bez dymu husteho ze by se dal krajet proste nejni pivnice....
Hanulkááá
Omni:taky jsem o tom četla a většina Irů si to doopravdy chválila,až jsem se celkem divila.Češi tohle neznají,proto ten udiv:eek: :D,njn Iři hold v hospodě ženskou neklofnou,tak to zkouší venku u cigára:D.
zrovna treba uzivatel hodinar mi rikal ze mu klasicka pivnice, nikoliv restaurace prijde bez koure divna. hodinar nekouri. nerikal ze to vyhledava, jen ze mu to prijde divny.
MadEGGA:()
ja zacal pac me vzdycka pritahovalo vsechno, co horelo, obzvlast neco jako je cigareta :P :) ale ted se snazim prestat. zatim mi to celkem de. za ciga uz sem nedal love tak 2mesice. ted uz ani nezebram. toz snad mi to vydrzi a uz si nidkaa nezapaalim.
Viva
já kouřím z machroviny..kdybych přestala,,ztratila bych všechny kamarády,,,myslim
zofka
noo kuoli chorobe som nefajcil asi 2 dni teraz - bol som celkom nervoozny a to sa odrazilo aj na nie moc priivetivyych reakciaach voci okoliu.. to len tak pomimo. ale co som chcel povedat, tak to, ze rovnako ako raider respektujem nefajciarov - hlavne deti.. co fakt nemusiim tak to je pohlad na mamicku s ciigou pri kociiku - fuck that bitch.. noo a ono je celkom fajn si tuu cigu nechat na neskuor - aspon je sa na co tesit ;) ..minule na jednej breakcore/electro party ma celkom potesilo, ze cely priestor bol nefajciarsky - napriek tomu, ze som silnyy fajciar. v uzavretyych, nie dobre klimatizovanyych priestoroch mi to jednoducho vadii.

2viva: :D
cigarety mi chutnaj z machroviny, protože mě to baví, a tudíž nemůžu přestat, jinak bych nezapadnul do party :hroch:
jinak zákaz kouření bych opravdu nechal na majitelích lokálů
delloyt
protoze kur a bude ti koureno :)
kourim malo dve az pet denne spis proto ze mi to chutna
citace:
Původní příspěvek od Viva
já kouřím z machroviny..kdybych přestala,,ztratila bych všechny kamarády,,,myslim


tak to jsou spatni kamaradi......teda bavime se o koureni cigaret? :D


kourim,protoze neumim prestat.Nechci kourit,kor ted kdyz kratke stareny stoji 50 :-(
moswa
no. ja celou dobu zila v domeni ze to bude pohodicka jazzicek prestat. taky ze jo, ale jenom kdyz sem v nekurackym prostredi. to vydrzim klidne tejden a ani se nepremaham. jenze jak se vratim tak vsici okolo kouri a me to sere maximalne, a hlavne mam maximalni chute. sice kourim uz malo ale po brcku si cigo neodepru, :( ovsem ja nemam zavislost na cigach ale na startkach :D
stoned: u těch zastávek je ten zákaz jasnej alibismus a pokus o zalíbení se.

Vem si situaci: busová zastávka někde ve městě, poblíž čtyřproudovky, u světel. Je tam zácpa, stojí tam cca padesát aut, ne všechny maj katalyzátor. Ale zato maj všechny zanutej motor. Kouřej. Pak je tam jeden kuřák s cigaretou. Taky kouří. Kdo škodí víc? Ten kuřák? To je trošku blbost, nemyslíš?
O to mi jde, aby tyhle zákony měly hlavu a patu, ne aby to byly jenom populistický bláboly.

nechci se hádat o NÁDRAŽÍCH. Tam bych to vyřešil cedulkou "zákaz kouření v celém areálu". Už tak je tam sraček dost, zvlášť na autobusových nádražích. Ale buzerovat lidi co si zapálej někde ve městě na zastávce, ještě když tam nikdo jinej neni, to mi připomíná přísloví "kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde"

moswa: musíš dojít k tomu, že ti tabák nic nepřináší. Já to udělal tak, že jsem si řek proč vlastně kouřim. Pak jsem zjistil že je to k ničemu a faktfaktfakt zbytečný. A to jsem kouřil startky. Pravda, u mě to bylo z machroviny a pak mě to nějak přešlo.
vaaanha
citace:
Původní příspěvek od Endorfin
cigarety mi chutnaj z machroviny, protože mě to baví, a tudíž nemůžu přestat, jinak bych nezapadnul do party :hroch:


Ještě bych jakž takž pochopil, že z machroviny kouříš(dejme tomu, že nemáš vlastní názor atd...). Ale aby ti něco z machroviny chutnalo je naprostá blbost:rejp:
TeCZko
citace:
moswa: musíš dojít k tomu, že ti tabák nic nepřináší. Já to udělal tak, že jsem si řek proč vlastně kouřim. Pak jsem zjistil že je to k ničemu a faktfaktfakt zbytečný. A to jsem kouřil startky. Pravda, u mě to bylo z machroviny a pak mě to nějak přešlo. [/B]


tak tim se zkusim taky ridit, treba se mi povede prestat... i kdyz na druhou stranu sedet u pivka bez cigara... no uvidime :)
teczko: ale jo, jde to...i to pivko bez cigára jde

ono jde o to dostat se do takovýho rozpoložení, že si můžeš zapálit, ale pak už to nepotřebuješ
prostě bejt svobodnej

když mám chuť, zapálim si, když tu chuť nemám, nezapálim si
ale většinou už tu chuť nemám
party_zan
citace:
Původní příspěvek od Viva
já kouřím z machroviny..kdybych přestala,,ztratila bych všechny kamarády,,,myslim



takovym lidem rikas kamaradi?!?!?
lopman
Ciga sou pro me horsi jak heroin, kdyz dva dny nekourim, jako bych mel vylitnout z kuze. Takze se jich asi nikdy nezbavim, ikdyz sem je ted omezil na cca 12 denne, ale stejne se mi to zda moc. Ani nevim proc kourim, kdyz to nic nedela. U ganji aspon vim, ale u cig....
citace:
Původní příspěvek od lopman
Ani nevim proc kourim, kdyz to nic nedela. U ganji aspon vim, ale u cig....

no vidíš, a na tomhle jsem si odvyknul kouřit
bez cig by prisla vlada na buben :D
Lahvan_FlaskiCZ
xerthon: přesně tak, na jedné cigaretě zaplatí kuřák zanedlouho 1,29kč státu do kapsy. pouze za to že si zmrví zdraví. jako kdybys platil autům že můžeš dýchat splodiny. :D
Slavka
Ja nefajčím skoro vôbec, zapálim si len ked som opitá, inak ma to ani nenapadna a vadí mi aj cigaretový dym. Prvýkrát som si potiahla z cigy asi ked som mala 16 rokov a doteraz nijak aktívne nefajčím (ale v poslednej dobe nejak vela chlastám, tak si aj častejšie potiahnem z cigy, ale tak sú to maximálne dve cigy týždenne). Len dúfam že mi to nezachutí a nezačnem s tým...
GreenMafia
Skoušel sem přestat,a povedlo se,nekouřil sem 3 měsíce!a pak nějak sem si dal cígo a řek si,že teda jenom v hospodě,jinak kouřit nebudu......a už zas jedu jako fabrika,ja nato nemam přestat
Hanulkááá
GreenMafia:když přestat,tak stím,že už si nikdy nezapálím.To že si pak řekneš,že si dáš jen jedno cigaro je špatnej přístup....každej má nato přestat,pokud si budeš říkat,že nato nemaš,tak nepřestaneš nikdy;).
no nwm poprve sem si zapalil jako mali :D chtel sem to zkusit... :) pak sem zacal kourit jen tak light protoze mi to zachutnalo a myslel jsem si ze kdyz si zapalim jednu za tyden ci za dyl tak sem si myslel ze se ze me kurak nestane a kdyz budu chtit prestat ze to bude jednoduchy ale od 15ti sem zacal kourit casteji a zjistel sem ze to uz neni takova prdel prestat :( a tedkom kourim porad.... :( :) :D no doufam ze stim co nejdrive seknu... jednak si nicim kotel zdravi a jednak to bude cim dal vice drazsi.... :D
Kryshpeen
já nebyl nijak silnej kuřák a moje tehdejší závislost byla rozhodně spíš psichycká, skrátka kouření (ať uš čehokoli) je prostě moc příjemnej uvolňující rituál a odreágování.. oželet ty příjemný pauzičky a cigárkový siesty je asi pro dost lidí hlavní prob, a z vopravdový závislosti si dělaj alibi ...... když si dáte jedno k druhýmu začnete mít ze sebe radost která vám s každym dalšim dnem co si nedáte retko pomáhá to líp vydržet...a o podstatně kvalitnější kuřáckej zážitek jestli chcete nepřídete, ;)
Wevi
13. října 2007 to bude už !rok! co nekouřím...:eek:....
HorrigEn
ty vole jak to tu ctu musim si jit zakourit na balkon! :)

kourim protoze mi to chutna, tudis sem zavisly a nemuzu prestat :)

cigo po ranu, ke kave, k pivu, po speku, na nervy atd atd...
Index
jataky protoze sem zacal znova ated zase prestavam:/
Dr*Skunk
ja každé rano začinam a každý večer prestavam_!!! :frog:
citace:
Původní příspěvek od Deckardph
Nesnasim kuraky co si klidne zapalej cigo v okolí nekuraka a vlastne ho tim zabijej to znamena ze je u nich zivot nekoho jinyho na zebricku hodnot pod tim dat si cigaro je me vas lito sry :(


hele a napadlo te, kolik skodlivyn vypousteji auta?
Oboji je proste o poteseni.
jufik
vzdycky se zacina jen z frajeriny :] a kdo tvrdi opak pro neho to plati 2x ... ja to dotahl na 30 denne a to sem nemusel jit nekde do hospy ... ale nastesti uz nekurim 2 mesice a sice mi to chibi ale da se to vydrzet ...
citace:
Původní příspěvek od jufik
vzdycky se zacina jen z frajeriny :] a kdo tvrdi opak pro neho to plati 2x ... ja to dotahl na 30 denne a to sem nemusel jit nekde do hospy ... ale nastesti uz nekurim 2 mesice a sice mi to chibi ale da se to vydrzet ...


heh tak to je zvlastni, ja jsem zacal prootze jsem si udelal velky navyk na vodarnu (3x dene nekolik mesicu) a pak jsme nejak zacal sam od sebe. rok beedies, a pak jak se nedaly sehnat tak Lucky strike, ty mi prestali chutnat, a pak uz jenom a pouze kratke meke starenky
inf3cti
citace:
Původní příspěvek od praxer
hele a napadlo te, kolik skodlivyn vypousteji auta?
Oboji je proste o poteseni.


Vubec. Auta by tezko jezdili bez vypousteni zplodin. Ale kurak se muze rozhodnout nezapalit si, a presto muze fungovat normalne. Kdyz ne, je to jen kvuli jeho zavislosti. Pro lidske telo je normalni nekourit.

Mne treba hodne vytaci lidi, kteri kouri pri chuzi na po chodniku, napriklad kdyz kracim rano do prace. Jdouce za nima, jen velice tezko uniknu tomu smradu, kterej by tam v podstate vubec nemuselj byt.

Co treba kdybych sebou nosil ve sklenici nejakej hnusne pachnouci humac, a tu sklenici oteviral v situaci kdyz kuraci kouri. V podstate to neni zakazane, a lidem kolem z toho bude smrdet stejne jako nekurakum smrdi z cigaretovy kour. Snad se mi podari tim priblizit kurakum jak se citi ostatni lidi, kdyz jsou obtezovani kourem.

Na zaver este jednou: kurak kourit nemusi, kurak kourit chce, tudiz to ze si zapali je jeho vedomy cin, ktery udelat muze a nemusi. Jestlize si zapali, nici si sve zdravi a zdravi lidi okolo. A kdyz mi nekdo nici moje zdravi aniz bych mu k tomu dal souhlas, mam tendenci mu v tom branit. Zadnej primer s tim kolik je ve vzduchu skodlivin nema smysl - kdyz je v zime venku zima, ma smysl obleci se i kdyz cloveku bude stejne zima? Urcite ze ma, bude mu zima min.
jufik
mno dobre no tak ne vsichni :]ale jak se rika : vyjimka potvrzuje pravidlo :D
inf3cti :
plno lidi jezdi do prace zbytecne autem, mohli by jet MHD.
a vypousti mnohem, mnohem vic sracek nez ja.
Lucifer
Tak když to tu tak počítám tak si musím dojít zapálit :D
Asi jako většina sem začal z machroviny....teď už je to bohužel přes 5 let co sem začal a přestává se hodně těžko....jak už tu někdo psal je snažší přestat když se pohybujete v nekuřáckém okolí.....

Zatím to ale s přestáváním vidím bledě :D
:rasta:
inf3cti
citace:
Původní příspěvek od praxer
inf3cti :
plno lidi jezdi do prace zbytecne autem, mohli by jet MHD.
a vypousti mnohem, mnohem vic sracek nez ja.

Ale co jsi tim chtel rici? Ze kvuli tomu ze nekdo produkuje vic exhalatu je koureni OK? Jisteze existuji ekologictejsi zpusoby prepravy nez autem, ale to je v teto debate prece irelevantni. Kdyz sedim v hospode, nemam na druhe strane stolu vyfuk auta, ale cloveka.

Ja tady mluvim o tom, ze kuraci kourit nemusi, alespon ne tak aby tim druhe obtezovali - ale oni na to serou. Sam jsem nekolik let kouril, a vim jak je pro kuraka tezke si predstavit, jak moc jeho dym muze nekoho obtezovat.

citace:
Původní příspěvek od Lucifer
Tak když to tu tak počítám tak si musím dojít zapálit :D
Asi jako většina sem začal z machroviny....teď už je to bohužel přes 5 let co sem začal a přestává se hodně těžko....jak už tu někdo psal je snažší přestat když se pohybujete v nekuřáckém okolí.....

Ale stejne je to jen zalezitost tve vule. Vim ze mi kamosi brali moje nekoureni jako vydelovani se z jejich spolecnosti, ze spolecnosti kuraku. A samozrejme delali vsechno proto abych kourit neprestal, nabizeli mi ciga a vsemozne me premlouvali. Ja jsem se nedal, koureni (tabaku ;) )jsem uspesne zanechal, a dnes jsme kamosi porad, a oni na mne nekdy dokonce berou ohled, ze si treba nezapali kdyz jedeme spolu autem a podobne, za coz jsem jim opravdu vdecen. Tabakovy (a zvlast cigaretovy) dym mi proste smrdi vic nez ganjovy, nemuzu si pomoct.
infecti: áááá, opět případ odnaučenýho militantního kuřáka
hele, a co trošku tolerance?
myslim si, že se dneska kolem toho kouření dělá zbytečnej humbuk. neberu vůůbec stránku tzv. pasivního kouření, protože ve městech je ve vzduchu mraky škodlivin z aut, a těch pár cigaret co si lidi zapálej, se fakt ztratí

jako jasně, že si nezapálim vedle maminky s kočárkem, ale nechci poslouchat nějakou buzeraci kouříce na autobusový zastávce a vedle mě čadí vejfuky náklaďáků

ps: jsem odnaučenej kuřák, půl roku nekouřim a nechybí mi to, ale umim tolerovat kuřáky
inf3cti
Ramon: To jestli jsem militantni nekurak, nebo militani odnaucenej kurak nijak nemeni vahu mych argumentu.

Opakuji, cadici vyfuky nejsou omluva. Kdyz je nekde hodne bordelu, porad to neznamena ze je OK kdyz ho tam bude vic.

A taky nevidim duvod, proc ja mam tolerovat nekoho, kdo na mne absolutne zadny ohledy nebere - treba jako kurak, ktery nez by poodesel par metru od zastavky (a pokud mozno po vetru :) ), radsi bude svym dymem otravovat vsechny lidi na zastavce. Rekneme, ze jemu se nechce poodejit - a ostatnim lidem se chce vdechovat ten kour?
infecti: ramon už nekouří, víme?

nechtěl jsem tě napadat, jenom je zajímavý, že z bejvalejch kuřáků se většimou stávaj plamenný odpůrci kouření a všeho s tabákem spojenýho

neber si to osobně, je to jenom takovej muj poznatek
inf3cti
ramone: mozna to vyzniva ze jsem radikalni odpurce jenom koureni, muj pohled je vsak spise principialni. At si kdo kouri kdo chce co chce, ale myslim ze neni spravne kdyz to s nim musim nedobrovolne kourit taky. Ja treba tabak kourim - ve vodnici. A treba kourim brka. Ale beru na vedomi, ze kolem muzou byt lidi, kteri muj dym citit nechteji.

EDIT: zmenil jsem svuj predchozi prispevek, abych te zlovolne neobvinoval z koureni ;) BTW blahopreju k nekoureni, at ti to vydrzi ;)

EDIT2: myslim ze ten plamenny odpor prameni z toho, ze tihle lidi zkusili co koureni obnasi a rozhodli se ze uz kourit nechteji - proto je pochopitelne irituje, ze je nekdo nuti kourit proti jejich vuli. Aspon to je muj pohled.
infecti: jistě, samozřejmě, to je taky správný
mě ovšem přijde, že se teďko ve společnosti vytěsnila jedna skupina - kuřáci - do kterých se teďko každej s chutí pouští, zvlášť stát, kterej si tim maže máslo na hlavu, když těm nenáviděným kuřákům prodává tabák

ale asi se mi to jenom zdá
Mě fascinuje, ehm teda spíš serou pokusy o to zakázat kouření ve všech hospách. Další příklad direktivního myšlení. Proč to třeba nenechat na majitelích?Prostě nesmysl. Nějaká reakce konzumenta jde stranou, on to někdo zakáže za nás. Když je nějakej podnik vyhlášenej jako ne pro mne ideální, tak jedinou cestou je bojkot.Budu chodit pouze do nekuřácký restaurace, i kdyby byla od mýho bydliště 50km? To je blbost, přeci se nenechám ochudit o ten luxus dát si pěnivý mok hned za rohem :beer:
inf3cti
Ja myslim ze do kuraku se kazdy s chuti pousti, protoze cim dal tim vice lidi si uvedomuje ze koureni proste neni OK. Castecne se zdesenim a castecne s pobavenim jsem pored nejakou dobou sledoval nejaky film, ktery se odehraval v nejakem technickem vyskumnem ustavu rekneme z let 1970-1980 nekde v CSSR. Behali tam lidi v bilych plastich, neco merili, kreslili, ale kazdy pritom drzel v ruce zapalenou cigaretu. Hluboce jsem si oddechl, ze tohle se dnes uz stat nemuze.

Endorfin: prave dneska jsem byl na obede v dobre restauraci a dal jsem si dobre jidlo. Kdyby mi to jidlo nekdo zkazil tim ze by jeho lahodnou chut a vuni prebil dymem z jeho cigarety, opravdu by me to nasralo. Ale navzdory tomu ze u vedlejsicho stolu nekdo kouril jsem neucitil z jeho cigarety zadnej pach kterej by stal za rec - diky dobre ventilaci. Takhle by to melo byt. Je mi jedno jestli nekdo kouri nebo ne, mne zajima jen to jaky vliv to ma na mne.
infecti: ad odpornej kouř - jde taky o to co kouříš...třeba startky, který mi dřív tak chutnaly, dneska fakt nemůžu - je to zlo. Jo to Javaanse tabáček, kterej si dávam do brček, to je jiná...
inf3cti
Ramon: ano, pravda. mam pocit ze cigarety obecne smrdi vic nez rolleny cigarety, nevim co za sracky tam davaj.
citace:
Původní příspěvek od inf3cti

Ale stejne je to jen zalezitost tve vule. Vim ze mi kamosi brali moje nekoureni jako vydelovani se z jejich spolecnosti, ze spolecnosti kuraku. A samozrejme delali vsechno proto abych kourit neprestal, nabizeli mi ciga a vsemozne me premlouvali. Ja jsem se nedal, koureni (tabaku ;) )jsem uspesne zanechal, a dnes jsme kamosi porad, a oni na mne nekdy dokonce berou ohled, ze si treba nezapali kdyz jedeme spolu autem a podobne, za coz jsem jim opravdu vdecen. Tabakovy (a zvlast cigaretovy) dym mi proste smrdi vic nez ganjovy, nemuzu si pomoct.


tohle je dobre, jenze za volantem toho auta je ridic.
takze by jsi sobe udelal lepe, kdyby jsi se zacal angazovat za to aby lide nejezdili zbytecne autem, a plicim by jsi pomohl o mooc lepe.

no jasne, kdyz jsem s nekurakem, tak se vzdy ptam jestli mu nevadi ze kourim.
aha, moc nerozumim tomu, proc ti vadi kdyz nekdo kouri v restauraci.
Pokud je vas, nekuraku kterym to vadi vice, urcite by vznikli sami od sebe rozdeleni na kuracke, a nekuracke restaurace. Pripadne uzakonit velke znaceni takove restaurace.

Asi takhle, nekdo si rad da pivo s cigaretou, nekdo zase bez ni a s ni spojeneho zapachu.
Ok kazdy si zajde do podniku ktery mu vyhovuje.
waterpiper
Ja to vidim takhle: Clovek kdyz se narodi cigaro k zivotu nepotrebuje. Sam si pozdeji rozhodne, jesti bude kourit, na zaklade reklam, frajeriny, zvedavosti.... To znamena, ze nema zadne pravo omezovat svym kourenim nekoho jineho, kdo se kourit nerozhodl, at uz na zastavce nebo v hospode. To ze je zde normalni, ze se vsude kouri, je prezity zvyk, stereotyp (kdysi ciga doporucovali i doktori a dnes?) o ktery maji kuraci prijit a strasne je to sere. Pokud chcete kourit, tak se zavrete doma a vykurte treba krabku, muzete si tak lepe vychutnat uzasnou vuni a chut paleneho listi. Nebo kourit venku kde nikdo neni. Je to jenom o zavislosti a omezenosti nekterych kuraku priznat, ze otravujou nekoho svym jednanim. A nechapu proc tady praxer mota auta? Jak to souvisi s kurakem v hospe? :) Btw jsem kurak.

Zákaz kouření ve veřejných místnostech vedl k podstatnému zlepšení zdraví občanů
http://www.blisty.cz/art/36209.html
waterpiper >
vidim to tak, ze lide kteri projizdeji kolem zastavky, autem, ktere produkujje mnohem vice skodlivin, a pritom by nepotrebovali jet {jedou kratkou vzdalenost} skodi mohem vice nez kurak.
Pflusik
He já nekouřim protože nechci. Nikdy sem nekouřil a tak asi nikdy nepochopim proč je tak těžký přestat, zároveň jak to vidim všude kolem jak se každej snaží přestat a nejde mu to, docela mě to motivuje abych ani nezačínal.
Zamite
Ano jsem kuřák,kouřím už nějakých 8 let,začínal jsem ovšem že z machroviny,abych zapadl do kolektivu.... Dával jsem si i třeba krabku a půl deně....po nějaké době jsem přešel na tabáček.Začal sem "tříčtvrtkou" a přez "půlku" sem se dostal až ke "klasiku" (žlutý).Vymotám jeden tabáček tak za týden,někdy pár dní víc,někdy míň.Pokaždé když jsem přecházel na slabší,tak to bylo z důvodu,že jsem byl překouřený.Až jednou příjde doba,že se překouřím i "klasika" tak přestanu úplně.Zatím mě to drží... Z.
citace:
Původní příspěvek od Viva
já kouřím z machroviny..kdybych přestala,,ztratila bych všechny kamarády,,,myslim


a proč jako? :D
to mi hlava nebere...

Každej, kdo začal kouřit je debil. Je to dobrý na chuť. Sám jsem pár let kouřil, ale naštěstí jsem už neměl od ledna cigáro. Jsem rád, že jsem s tim seknul, chce to trochu síly, ale dá se to v pohodě. Teď beru život bez cigarety jako přirozenou věc, už jsem se dokonce naučil u stolu gestikulovat a minule co jsem kouřil nezapálenou cigaretu mi to celý loutkaření okolo přišlo divný :D
Co se mi líbí...mám chuť a líp cejtim, líp dejchám, nemusím z posledních peněz kupovat nutně cíga, nemusím otročit v kravským počasí a žmoulat trubičku, nemusím smrdět, nemusím si propalovat mikiny, trička, nemusím mít žlutý prsty, nemusím černout v nitru, nemusím být nervózní, nemusím kašlat, nemusím dřív stárnout, nemusím koukat na plnej popelník a říkat si, že bych se na to měl vysrat :D



taky vobčas pálím brka tak to berte s rezervou :sun:
moswa
protože samozřejmě nechci přestat kouřit a kdybych chtěla tak lusknu prsty a nekouřim :D:D:D jednoduchy jak facka :teef:
Zedy
citace:
Původní příspěvek od moswa
protože samozřejmě nechci přestat kouřit a kdybych chtěla tak lusknu prsty a nekouřim :D:D:D jednoduchy jak facka :teef:


Tak zkus lusknout a třeba týden nekouřit, ať vidíš jak je to jednoduchý, co?:)
citace:
Původní příspěvek od moswa
protože samozřejmě nechci přestat kouřit a kdybych chtěla tak lusknu prsty a nekouřim :D:D:D jednoduchy jak facka :teef:


mě třeba se to povedlo. nic těžkýho, chce to jenom chtít. tak to zkus
ja nekouřím a jsem za to moc rád :-) už jsem to parkrat zkoušel ale nic mi to nedalo :-D . Na tu naši trávičku zelenou to prostě nemá.... jinak držím palce těm kteři chcou přestat kouřit
inf3cti
citace:
Původní příspěvek od Zedy
Tak zkus lusknout a třeba týden nekouřit, ať vidíš jak je to jednoduchý, co?:)


moswa ma pravdu, opravdu je to tak jednoduche. problem je, ze hodne lidi by rado prestalo kourit, akorat by radi porad kourili dal :D

s hulenim je to hodne podobne - taky neni problem prestat na tyden, klidne. Ale proc bych to delal? Proc bych se pripravil o tu zabavu pri huleni? Vim ze dokazu tyden nehulit, klidne i vic, protoze se to obcas stane. Ale kdyz mam co hulit, mam cas a chut, proc bych si nezahulil?

to same s kourenim - i kdyz je pravda ze u tabaku je ta chut zapalit si o hodne nalehavejsi - vetsina kuraku te chuti zapalit si podlehne. nekteri treba s tim, ze 'snizuji davky', nekteri s tim, ze uz jen jednu a pak uz toho opravdu nechaji.. IMHO si myslim, ze kdyz uz prestat, tak prestat a hotovo.
Zedy
citace:
Původní příspěvek od inf3cti

s hulenim je to hodne podobne - taky neni problem prestat na tyden, klidne. Ale proc bych to delal? Proc bych se pripravil o tu zabavu pri huleni? Vim ze dokazu tyden nehulit, klidne i vic, protoze se to obcas stane. Ale kdyz mam co hulit, mam cas a chut, proc bych si nezahulil?


Jak píšeš o těch pauzách s hulením, tak třeba já je dodržuju, ani né tak kvůli chuti, zdraví, náladě, času, ale od pondělí do pátku si dám vždycky pohov od všeho a pak si to o to víc vychutnám, mám na to daleko větší chuť, jako bych si to zasloužil, mě to připadá jako zneužívání hulit každej den a taky by se mohlo stát, že by mě moje dobrý modýlky mohly přestat zhulovat a nebo chutnat, to bych byl fakt nerad, ale takle se mi to nikdy nestane. A taky jak to všechno pěkně sundavá po 5ti střízlivejch dnech, než když přijdu vypálenej po celým tejdnu. No prostě to tak dodržuju a mám dobrej pocit, že dělám dobře sobě i svýmu matroši:) Todle už je trochu OT co :crazy:
Pan Ker
citace:
Původní příspěvek od inf3cti
s hulenim je to hodne podobne - taky neni problem prestat na tyden, klidne. Ale proc bych to delal? Proc bych se pripravil o tu zabavu pri huleni? Vim ze dokazu tyden nehulit, klidne i vic, protoze se to obcas stane. Ale kdyz mam co hulit, mam cas a chut, proc bych si nezahulil?

to same s kourenim - i kdyz je pravda ze u tabaku je ta chut zapalit si o hodne nalehavejsi - vetsina kuraku te chuti zapalit si podlehne. nekteri treba s tim, ze 'snizuji davky', nekteri s tim, ze uz jen jednu a pak uz toho opravdu nechaji.. IMHO si myslim, ze kdyz uz prestat, tak prestat a hotovo. [/B]


Rozdíl je v tom, že na hulení si nikdy nevypěstuješ fyzickou závislost, zatímco na kouření vzniká dost rychle. Např. pro mě nebyl absolutně žádný problém přestat hulit, ale nekouřit, jakožto mnohaletý(10let)kuřák, jsem vydržel vždycky tak tejden, pak už jsem prostě měl absťáky-nebylo mi dobře jak po fyzický, tak po psychický stránce. Navíc je to o to horší, že v mým okolí je dost kuřáků, to je pak problém přestat, když to člověk vidí všude okolo sebe...
zaya.cz
proc kourim cigarety?.......................neni zadny dobry duvod......stejne jako kourit travu

ps:cigara si jen balim ;]
inf3cti
citace:
Původní příspěvek od Pan Ker
Rozdíl je v tom, že na hulení si nikdy nevypěstuješ fyzickou závislost, zatímco na kouření vzniká dost rychle. Např. pro mě nebyl absolutně žádný problém přestat hulit, ale nekouřit, jakožto mnohaletý(10let)kuřák, jsem vydržel vždycky tak tejden, pak už jsem prostě měl absťáky-nebylo mi dobře jak po fyzický, tak po psychický stránce. Navíc je to o to horší, že v mým okolí je dost kuřáků, to je pak problém přestat, když to člověk vidí všude okolo sebe...


jiste.. fyzicka zavislost, vime. Ale myslis ze ma smysl neprestavat kourit jen kvuli tomu ze ti pak bude par dnu spatne? Myslim ze kdyz uz nekdo opravdu chce prestat kourit, musi na to byt pripraveny a nenecha se odradit. Proste musi vedome prekonat tu chut zapalit si. IMHO si myslim ze to za to stoji - viz Claunuv prispevek vyse.

EDIT: jo, ja jsem prestal ze dne na den po 7 letech koureni. Nijake abstinencni priznaky jsem nepozoroval, krome chuti na cigo, samozrejme.
DarkTerror
Zdravim ja jsem "zatvrzelý" nekuřák. Cíga davam jen do špeku na prohoření, jinak nekouřím... Poprvé jsem kouříl asi v 6 letech cigo od otce což byl z jeho strany chytrý tah, (taky mi potom bylo náležitě blbě) :D ... možná právě díky tomu, když v pubertě všichni podléhali, já odolal...

Když jsem začínal s trávou tak mi kámoš pověděl že ho cígo vždycky nakopne, tak jsem si párkrát zkusil potáhnout, měl prawdu ale vyměnit divnou chuť cíga za dobrou chuť skééééra :leaf: tak to vubeeeec....

Jinak proti kuřákům nic nemám, nemám právo jim zakazovat kouřit a ani se odvolávát na to že mi ten kouř vadí, když sám Hulim trávu do které stejně přisipávam tabák. Tudíž bých musel být opravdu onen ZATVRZELÝ nekuřák abych mohl někomu něco vyčítat... :D :D Takže jak tady někdo řešil to pasivní kouření a srovnával to s elektrárnama tak mi to přijde trochu jako hloupost.... :D protože v tom málu tabáku ve špeku je toho stejně mnohem více než už v jedenkrát "recyklovaném" kouři ve výše zmiňované hospodě... :D :D

A když se mě někdo zeptá proč nekouřím odpovídám takto: Proč byh měl? Stejně mi to udělá jen fofr ve šrajtofli a nic jineho, kdežto špek mě aspoň zhulí a pak začíná ta pravá sranda.... :D :jumper: :D
HERBSMAN
Taky nekouřím. Když jsem byl mladej a blbej, tak jsem chvíli kouřil ale nechutnalo mi to.Nesnáším když si všichni okolo zapálí(z naší party jsem jediný kdo nekouří), ten smrad se prostě nedá dýchat.úplně se dusím, když to cítím.Ale do brk někdy trochu toho tabáku přimíchám-např.Jovansse Jongers
herbsman: jojo, ževánsy...
DarkTerror
Jo javansy jsou vklidu :D pak to je to brko pak ještě lepší :) jinak z party sem taky jediny nekuřák... vlastně ne kecám jsme tam dva... :D
TH!
protože su debil...a chutná mi to.ale chcu přestat..závislý asi moc nebudu,ale tak..chuť je chuť..
Nebulaquest
Muj názor je do prvního infarktu si klidně kuř,a pak se na to vyser...děda kouřil čtyřicet let,prodělal infarkt,přestal....a dožil se úctihodných osmdesáti pěti let..dýl žít nechci..:)
Pan Ker
citace:
Původní příspěvek od inf3cti


jiste.. fyzicka zavislost, vime. Ale myslis ze ma smysl neprestavat kourit jen kvuli tomu ze ti pak bude par dnu spatne? Myslim ze kdyz uz nekdo opravdu chce prestat kourit, musi na to byt pripraveny a nenecha se odradit. Proste musi vedome prekonat tu chut zapalit si. IMHO si myslim ze to za to stoji - viz Claunuv prispevek vyse.

EDIT: jo, ja jsem prestal ze dne na den po 7 letech koureni. Nijake abstinencni priznaky jsem nepozoroval, krome chuti na cigo, samozrejme.


Neřekl jsem, že nemá smysl přestat, jen že to není jako ono "lusknutí prsty", jak někdo psal výše. Chce to spoustu přemáhání a hlavně silnou vůli, což každý nemá...
protoze mne uklidnuji a vice by toho bylo ted do zumpy
sokkk
to jo
je to hnus takhle bych nechtěl aby dopadli moje milované plice ale brzi tak dopadnou.
přece když člověk kouří už od 4třidy tak to taky nějak musi vypadat ale at na něco hebnout musíš
WlastaLasta
Ani nevim proc sem zacal tak proc koncit hehe
SMRT CIGARETÁM! :frog:
NUMERO:UNO
Kourim proto ze mi to slusi a okoli to ví.. :))
DeathCell
ani neznam duvod proč kouřim,ale nedokažu si přestavit rano bez cigarety a taky dyž du do hospody a na nějakou zabavu...ale jinak se snažim přestat,protože sem zjistila že mi to leze celkem slušně do peněz:(
patres
noooo len tak taky zlozvik ja bi som aj prestal len ked idem von kazdy ma nuka ta si dam ale teraz to chsem obmedzit cez tzden nefajcim dufam ze mi to vydrzi.
TwEEty
tag sem si tady pocetl :) mate zajimave nazory nektery ale stojim u vetsiny....prdy a na to startka...to je proste bomba :D a nemuzu se tzomu odnaucit coz me sere....treba nekdy priste...no nic mejte se du si zapalit..:P
Pflusik
Já hold kouřim protože mi to chutná no... dyž to asi taky už nebude uplně pravda. Začal sem kouřit jelikož pár kámošů přešlo na javansee což mi jak sem zjisti na rozdíl od normálních cigaret dost chutnalo tak sem si občas nějaký to cigárko balený dal, pak sem si třeba koupil na kalbičku a za pár měsíců to bylo vprdeli teďka sice pořád kouřim jenom tabák jelikož chuťově se to nedá srovnávat musim přiznat, že když nemám možnost si ho koupit tak du do startek nikotin už hold prostě potřebuju :B
lasko666
I HATE TOBBACO !! only green power
Onyx
steve: tak akurat som si cel ist jednu zapalit ale ked som videl ten obrazok tak radsej serem na to :D

Inak s cigaretami som vobec nemal zacinat,hulim 5rokov a cigara fajcim len 2roky,mal som zostat radsej iba pri huleni...Teraz je prestat velmi tazke,proste tu chut na cigu mavam casto a najviac ked chlastam alebo po huleni a inych psychotropnych latkach :D Alebo jednoducho si zapalim z nudy ked som napr. v robote na prestavke,alebo cakam na vlak a pod...Prestat urcite chcem,ale teraz asi este nie,proste fajcit musim,iba obcas mam stav ze uz fajcit nejdem hlavne ked vidim podobne obrazky ako sem dal steve...Mozno keby sa mi zjavia taketo obrazky stale ked mam chut na cigu tak prestanem...Ale cely zivot fajcit urcite nechcem,skor ci neskor chcem prestat...No preco skoro vsetky dobre veci musia byt zdraviu skodlive,keby to skodlive neni tak neprestanem nikdy :D

Inak zaujimave ze ked som cely den doma tak vyfajcim v priemere tak 2cigy/den a napr. v piatok vecer ked idem niekde von kludne tych 20...Urcite to neni z frajeriny,ja som nikdy nerobil nic s frajeriny,len proste mam vonku vacsiu chut
dobře,přiznávam i když nerada,jsem závislej kuřák...nedokážu přestat,nemam vůli a ani nechci..nedovedu si samu sebe představit bez cíga..prostě je to součást mýho života...kafe a cígo,po jídle si zapálit a tak pod...vim,že mi to ničí tělo.Vim,že je zbytečný za to vyhazovat peníze.Vim,že když bych si celej den nezapálila tak mam takovýho nerva,že zabiju kohokoliv kdo mi nas**e...je to zvyk,je to hnusnej zvyk,ale nemůžu si pomoct..Nemam prostě vůli na to abych přestala...nesnášim nekuřáky,který se mi snaží mluvit o něčem o čem nemaj ani páru(viz.jak je lehký přestat) a nemam ráda odnaučený kuřáky,který mi říkaj jak je lehký přestat...ale zároveň obě skupiny toleruju pokud jsou oni tolerantní vůči mě..nezapálim si v přítomnosti nekuřáka a nedejcham na něj ten kouř,nebudu provokovat odnaučenýho kuřáka tim,jak si budu vychutnávat cigáro a odfukovat kouř na něj..ale jak říkam nechci,aby mi tyhle lidi kecali zase do toho,že kouřim...prostě určitá dávka tolerance z obou stran...tož to muj názor
Jack_Herer
Tak třeba já kouřím cíga hlavně k většímu množství chlastu, páč když už se rozhodnu, že budu pít víc, cíga mi pomáhají v tom, abych to dokázal. Po cigáru mám mnohem větší chuť na chlast než kdybych si ho nedal. A třeba takový pivo či tvrdej si bez cigár ani nedokážu představit.
A taky kouřím cíga když hulím, protože když si dám cígo tak 10-30 minut po zahulení, mám takový jiný a asi bych řekl že i lepší stavy. A prostě už to i k tomu hulení nějak patří.
Ale krom těchto dvou příležitostí si cígo takřka vůbec nezapálím jak je den dlouhej. Jedinou další výjimkou jsou situace, kdy třeba tvrdě pracuju ( nějaká fyzicky a manuálně namáhavá práce ) nebo když musím být v práci a celý den není do čeho píchnout, to si pak občas zapálím z nudy. Ale jinak ne! Což je super, páč když zrovna nemám tak zvaný "Kalební týden" :beer: :shots: vydrží mi krabka cigár klidně i 14 dní :cool:
stanley
No tak narovinu: Proč kouřím? Kvůli svému tatovi, dycky jak jsem byl malej me zajimalo co to ten táta mé v hubě, o 7 let jsem zkousel taky ty bambusy, a od 10 let kouřím, přestat nemohu, protože to prostě k životu patří( s kamarády, na akcích, s přítelkyní atd.)
Cigareta mi moc chutná, otec vykouří 50cigaret za den, je ,u 61 a žádnný problémy ještě nemá......tak nad tím přemýšlím proč nekouřit?
FatJoe
Moja prvá ciga bola v 12rokoch, odtedy fajčím do teraz... Vtedy to bolo len z machroviny ale teraz uz je neskoro... Vyhadzujem cash na dym. Chcem prestat fajčit len to by som musel trčat doma. vydrzal som 3dni uz som si myslel ze to bude v poho ale prisiel kamos a ja som cigu neodmietol. Uz rok sa snazim prestat ale nejde to. Po zhuleni si proste človek musi dat cigu a az potom to bude to pravé orechové...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma