Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Magazín > Náměty a Ohlasy

Stránky: [1] 2 
Vraťte nám prosím zpět bezplatnej Grower pro všechny... - Klikni zde pro originální téma
Pro založení tohoto threadu mě vedlo zpoplatnění registrace nových členů na G.

Pro začátek jsem zásadně proti zpoplatnění. Pokusím se vysvětlit proč.
Považuji to za komercionalizaci Groweru, nevidím v tom skoro žádné pozitiva.

    Tady chci uvést několik důvodů, proč jsem zásadně proti:
  • V anketě zvítězila nejméně volená varianta a to 79Kč za registraci, takže carlosova anketa měla jen nezávazný charakter a tudíž jakoby na výsledek nebral zřetel.
  • V anketě hlasovali především zkušení členové, kteří by sami o sobě poskytli dobrovolně i větší částky, ale především jde o to, že zkušení členové již G dobře znají a jsou ochotni mu to i vrátit, co G dal jim. Chtějí to přenést na nové členy, kterým se tu možná ani nezalíbí a zaplatí 79Kč zbytečně.
  • Newím, jak vy, ale já bych se nezaregistroval. Vžil sem se do role začátečníka, který na G zabrousí poprvé a narazí na thread, ve kterém by měl co říci k tématu a tak se zaregistruje a vloží příspěvek a pak dál prohledává G (nebo taky ne) a nachází třeba další témata jeho zájmu, pokud nějaká najde, pokračuje dál a dál, možná ho G chytí a stane se pro něj něco jako lifestyle (nemohl jsem najít lepší výraz) a pokud ho pak nechytí, tak brouzdá dále po internetu. A dnes dotyčný najde thread a chce se vyjádřit a ejhle 79Kč??? Tak to se na to vyseru, řekne si, kvůli jednomu příspěvku? Co to je za lidi? Ňáká sekta, ne? Řekne si já chci jen příspěvek. Pak si možná dal další a rozrostl by se až by ho G bavil do tý míry, že by i zaplatil, ale sem už se dnes nedostane.
  • Zpoplatnění odradí mnoho lidí, řekl bych i většinu, ano ta většina z těch nových by byli většinou nežádoucí zasírači, ale mnoho dnešních zkušenějších G také dříve byli zasírači a kam to dopracovali a kdo začínal na G s myšlenkou že ho G pohltí a že na něm bude trávit hodně času(Protože za co jinýho bys platil/a)? Asi ubohá menšina. Takže počítejte s dlouhým časovým horizontem (několik roků), že G začne pravděpodobně DEGRADOVAT!
  • Uzavřenost, v podstatě sektářství. Někdo z laiků, nehuličů, nepěstitelů sem zabrousí a bude mít třebas otázku na nás, na naši komunitu, subkulturu a najednou nemůže položit ani dotaz. Opravdu newím co si pomyslí. Praktické odloučení od zbytku G od zbytku internetu-izolace. Nehledě na eliminaci lidí jako Policajt s kterejma je vždycky sranda.
  • A ještě si vlastně nováček může odpustit zaplacení, když napíše dobrou esej. Trochu to připomíná jako když elita sedí a pozoruje a čeká jestli někdo z nováčků vybičuje k dobrému výkonu oni se pak zasmějí nebo je to nějak obohatí, vyberou nejlepšího a přijmou ho mezi sebe a na ostatní se vyserou=doufali a dělali se s esejí marně.
  • 79 korrun neni málo.
  • Zdůvodňovat to selekcí nově příchozích je podle mě opravdu dobré maskování, vidím v tom snahu vytřískat prachy, chápu udržet G neni věc zadarmo, ale G nekrachuje, dá se udržet z peněz zkušenějších členů, kteří mají mít větší zodpovědnost za chod G, aby si vydělal na provoz. A to nejmenuji jiné aktivity, kterým si G vydělává.
  • Opravdu by to mohlo vést k elitářtsví, jelikož investovat se vyplatí jen majetným (kteří nebudou postrádat 79Kč) nebo lidem, kteří chtějí vypilovat své pěstování do bezchybného stavu a co do největšího hi-techu. Protože zřejmě ubude lidí, kteří se jen pochlubí skromnou outdoorovou úrodou a sem tam občas přispějou do jiné diskuze, a to by bylo škoda.
  • Nerovný přístup ke starým a novým členům. Asi je to dobře promyšlený, protože hodně stávajících členů by nezaplatila s donucením a pro G by to byla citelná ztráta. Pro staré členy není možnost přispět dobrovolně pomocí SMS. Mnoho lidí by přispělo dobrovolně a to by stačilo k udržení G, tak proč odrazovat nováčky, když tak velkou fatální škodu zas tak nepáchaj?


ALTERNATIVY NEKOMERČNÍ SELEKCE ZAHLCOVAČŮ G (POKUD MYSLÍTE, ŽE JE TO POTŘEBA):
Každý nový člen by dostal učitele (popř. více učitelů) a s ním by zezačátku mohl konzultovat zakládání nových threadů. atd.) + zaručení nových členů u těch starších....
Jestli vás něco lepšího napadlo, tak to sem sypte...

P.S. O kolik k lepšímu se změní G za těch 79Kč?
To by měl bejt sakra luxus. Ze začátku možná trochu ubude shitů, kterejch je dost i od více zavedenějších členů :) a v dohledu několika let začne G degradovat bez přísunu nový krve.

Jestli se Vám tedy zpoplatnění G nelíbí, tak zde podpořte snahu zamezit komercionalizaci, doufám, že nebude snad tak apatičtí...
delph
Pokud Carlos uzna za vhodne TED vypnout cely grower je to JEHO pravo jelikoz GROWER je CELY jeho a nikdo nema pravo zpochybnovat jeho konani. Cimz nechci lezt Carlosovi do zadku ale jestli mas problem dej si par mesicu prace s php, webdesignem apod. pak muzes ZADARMO ve volnem case provozovat svuj grower. A ted vice subjektivne: sem rad ze je Grower zpoplatneny pac se snad nebudu muset (snad) procitat kvantama sracek novych clenu
golgotha
Nevim jestli to zmensi mnozstvi "zahlcovacu" ,pac se da rict,ze kazdy novy clen G je zahlcovac!Za to novi clenove vlastne nemuzou,chteji proste znat hned vsechno!Takovych nas clenu G byla vetsina!Tento poplatek ale jiste odradi vetsinove procento nove registrovanych!To je skoda,protoze tu byl pokazde nekdo novy a vypracoval se,dostal kostky (tim nechci rict,ze sou nejak dulezite),ale jiste de o prestiz a nasledny respekt!A kazdy byl jednou novy a tet ovlivni spoustu dalsich novych clenu!Novi lide-nove myslenky,napady,to grower potrebuje!

Peace
drtikol
ja s tim souhlasim, je to fer...
gona
mne sa to páči a dúfam že grower podla toho bude vyzerať
strihorukyeduar
Mě se to také líbí..A navíc si lidi budou dávat větší pozor na OT a další blbosti...Protože za chyby sou trestné body a za trestné body BAN a následná reg. stojí 80 Kč to znamená i určité zlepšení chování stávajících growerů...Já to tak vidím PEace
takový dotaz, co bude ze sekcí pro nečeské growery?
system("pause");
Zelda.cz
strihorukyeduar : no, jo a když modi zjistí že ses znovu reg-nul tak tě zase naházej TB a tak pořád dokola a dokola...:girl:
Lahvan_FlaskiCZ
jsem stopro PRO zpoplatneni, i kdy to se uz probiralo, NIKDO TU NIKOHO K REGISTRACI NENUTI. pokud osoby sem prichazejici maji o informace zajem, 80,- KC zaplati, pokud ne, jsou si placat nesmysly na Xko.
je to k necemu tato diskuse? dle meho NE, to uz se probiralo stokrat.
JILM(e), co chces? aby to bylo zadarmo? k cemu????
mirico
Pokial chce niekto surfovat a zbierat vzacne info ako tu tak to je fain a tych par supou za to sa da zaplatit aj grower musi z niecoho zit zda sa mi to dobri napad ....peas
Skřeťák v Sudu
Ja osobne sem zasadne proti, pokud si vemu jakou jsem mel zpocatku ke G neduveru jak se me nechtelo nic psat, ani se registrovat a az po dost dlouhy dobe sme tak ucinil a musim rict ze sme udelal jedine dobre tak dle miho tu nebudou prakticky novi lidi coz se me zda jako skoda:( ale mamli to zhodnotit z5ně tak musim rict ze kdybych vedel co se dovim tak urcite 80kacek objetuju jenze to nikdy nefis dopredu:(
God_mars
Jilme ja s tebou uplne souhlasim
kickdashit
to reworg :ten mesic by byl mozna nejlepsi a opakovanym reg. se da zabranit jednoduse podle IP adresy
jestedman
Jsem pro, neni to tak davno, co se kupoval novej servr a na ten nas prispelo hodne vice nez nejakych 8 petek a myslim si, ze se soucasnou zakladnou, ma grower dostatek kvalitnich clenu, kteri budou dukazem mezi svymi kamarady, ze je grower dobrej a budou mu delat dobrou reklamu. myslim ze najdete jen malo lidi, co nekdy dali seminko do zeme a neznaji velke G:)

Grower nepotrebuje bezplatnou registraci

no a pak se tu jeste rozjede cernej trh s nepouzivanejma nickama
Moje
Nejsem tu zas tak dlouho aby mel muj nazor takovou silu ale sem pro zpoplatneni pac si myslim ze kdyz se chce clovek co se o to zajima neco dozvedet tak to proste zaplati a myslim si ze za ty leta je Grower tak znamej ze vsichni vedi co je to za server a ze tu sou kvalitni informace za ktere se i vyplati zaplatit tech 8 petek.
Mozna si to pak pubertalni vyrostci rozmyslej zakladat treba v bazaru 10 stejnejch temat,tod muj skromny nazor
CAESAR
podla mna by to mohlo byt,ze registracia na mesiac for free a potom zakesovat,clovek by sa mohol rozhodnut,ze ci sa oplati regovat,ci nie.
Balič
Jsem taky pro zpoplatnění. 80Kč není tak moc peněz. (Vždyť tolik stojí tři pivka... :beer: ) Uvítal bych však více možností platby. Třeba bych je rád poslal v obálce někam na P.O. Box společně se svým emailem a reg. cod bych obdržel na email. Carlos by pak urdčitě inkasoval větší částku, než přes ty SMS. ;)
Jaamal
Vzhledem k tomu ze uz jsem tady registrovanej tak jsem pro. Ale kdybych nebyl tak nevim jestli bych byl takhle pozitivni:). Jinak si myslim ze GROWER bude urcite o hodne kvalitnejsi.Budou tady lidi co opravdu maji zajem. Nikdo by nevyhodil jen tak 8 petek pro nic za nic.
Takze berme to tak jak to je...
Zdar a silu
Lezec
Taky sem pro zpoplatnění, vždyť číst můžeš i bez registrace(já sem to tak taky 2roky praktikoval).
A když máš co říct tak
a) napíšeš esej
b) 79Kč klidně zaplatíš
Protiva
Jo myslim že to je nejlepší nápad jak odfiltrovat nepříjemnosti na G. Ale ta kulminace peněz:confused:. No ale jak se tady psalo, ubude novej členů, takže by to nemuselo bejt tak horký.
sajlem
Podle mne by stačilo aby si teda s php , nejakou dobu pohral a pak aby hned ve corum tam byla možnost , pro Lamy , nebo neco podobnýho! A nemuselo by se to ani platit ale problem bude aby to Lama psala do sviho a ne jinam ! Ale kazdej kdo zacina potrebuje pomoct treba jen s 1. veci ale potrebuje se na ni zeptat nekoho kdo tomu zazne rozumi tak kvůli 1 otazce bude platit 79Kč ? Není to divný , ja myslel že to tu je proto aby nekdo zacal si sam pěstovat a tim ze to zpoplatníte tak urcite dost lidi se na to vykaslo ! A není ten poplatek proto aby si Carlos jen vyelal pro pěstování ? To je muj nazor jinak mne osobne je to jedno, bud si to zaplatim nebo se na to vykaslu to jeste nevim !
Lahvan_FlaskiCZ
:rolleyes: stejne je to jedno, jak jiz zde bylo uvedeno, je to jen a pouze Carlosuv server, takze si ho muze vytahnou ze zasuvky a co s tim muzeme udelat? NIC!
nekecal bych mu do toho, myslim ze se ridi svym svedomim, a zatim to tu sest let funguje. ted aspon budou penize na provoz a udrzbu, kam jdou, to nikoho tady nemusi zajimat, komu se to nelibi at sem neleze, ne?
16,000 uctu je dost na to aby tu byl solidni srumec.
Jen k některým bodům, jinak bych se příšerně opakoval...
--------------------
Tak nic, napsal sem pár komentářů, ale hnedka sem to smazal, fakt bych se pořád opakoval, prosím diskuzi bez demgogie...

ad Grower=xko.cz
Grower.cz ~ Magazín o pěstování konopí, fotogalerie, semena, marihuana
podle titulku, takže tohle je spojovací článek mezi uživateli, kterej jedinej je dává dohromady a jak vidíš G se neomzuje jen ny tyto témata, jinak by byl G nudnej
Hydrothor
No zpoplatnění není nijak drastické.
Spousty věcí již bylo vyřčeno.
Jinak když doděláme FAQ a doplníme jej i o technické věci ubudou opakující se dotazy. Toť vše.
thcsvk
za spoplatnenje G som z jedneho hl.dovodu a to: viem ze udrzovat a financovat taku velku a ryxlo sa rozrastajucu komunitu ako je G urcite nie je lahke a urcite si to ty ludia zasluzia
sklerotik
Hmmm zapor je presne v tom, ze kdo bude chtit napsat jeden dotaz(no mozna vice) tak se na registraci vybodne. Kdo ale bude chtit trochu (na omezenou dobu nez se jeho ucet odstrani) za...t forum tak obetuje tech 8 petek.
sklerotik
IMHO system odstraneni vseho s uctem taky moc nechapu :rejp: ... treba diskuze s policajtem mi zcela unikla - jenom ty odpovedi sem precet a to nebylo ono :( sranda musi bejt
Jsem jako vetsina pro zpoplatnení a presto ze tu nejsem bohvie jak dlouho mi G dalo takovou hromadu info, že těch 80 K jsem ochotny zaplatit i zpětně.
Jinými slovy bych byl i pro to, aby i stávající členové přestali hledat výhody a nevýhody platby a místo frází JÁ BYCH KLIDNĚ TAKY ZAPLATIL hezky všichni zaplatili.
Ono by se vidělo kdo je kdo:D
GrandmammGANJA
Ono,GROWER za to určite stoji,aj ked je pravda,že sa mi teras lahko
hovori,ale je to pravda.Kde by bolo moje pestovanie bez tohto serveru si asi len tažko viem predstavit.
Je tu faqt mrte skwelich rad,trikov,vychytavok.
Keby na to pride,že by museli zaplatit aj stály členovia,určite by všetci
a bez mojej vynimky zaplatili,lebo vieme čo nam G dal a čo ešte možme ziskat.
Zaujimava je aj volba ESEJE-to je niečo pre mna.Ked ma človek naozaj realny zaujem o niečo,dokaže vydat aj nadludske vykony a toto je sqwela volba.
Ja s tymito Carlosovimi reformami plne suhlasim,lebo už sa to tu faqt začinalo podobat na naky primitivny chat novych členov,ktori sa pytaju na nám už niekolko rokov zname vecy.Takže plny suhlas ! Zdar !
prenda
Komu je 79Kč hodně,ať jde somrovat jinam.O takový tady nestojíme :).
Mahi
chtel sem se registrovat, napsal sem esej a ted sem bez problemu tadyyyyyy !! ^_^;; ja si nestezuju
expiry_date1
Chcel by som sa spýtať,tie eseje budú niekde prístupné?Ak to tu niekde už je,tak nič:)
Jak vidět můj návrh(požadavek) se nesetkal s velkým pochopením, nu což. :) :( :( :( :(

Hyn sa hukáže!
X_eXc_X
Pridam se. Tento zpusob platby provozu, zda se me byti nestastnym ... ( Pro rejpaly: www.pikachu.cz - ve dvou lidech od 1999 - zadne platby (prime) ani velke moderovani for - nedavno se to zkusilo - plodi to hadky, krivdy ...) A netvrdte, ze jde o dětský web, princip je stejný ...
X_eXc_X: já si stejně dovolím konstatovat, že princip rozhodně NENÍ stejný... web Pikachu možná pomáhá dětem býti nemyslícími robůtky, aby se pak lépe zapojily do světa "in", "cool" a "trendy". Leč to právně postižitelné není - IMO bohužel :).
Grower přináší návody, jak si vypěstovat rostlinu oficiálně uznanou jako drogu. Což už je právně postižitelné, IMO v současném stavu též bohužel :).

Jednoduchá otázka - pokud by se na jednom z těch serverů objevilo, že tam jsou dvanáctiletí jedinci, který server (a tím pádem jeho provozovatel) by mohl mít konflikt se zákonem? Tudíž který server nějaký ty moderátory holt vyžaduje?
IMO je to stále o svobodné volbě - chci-li něco a je-li to placené, je na mém rozhodnutí, jestli mi to za tu sumu stojí. Nestojí-li, nikdo mě nenutí, abych byla členem.

Asi je to jakási vada lidského naturelu, že bereme vážně jen to, za co jsme museli něco dát. Carlos tenhle server dal dohromady a udržuje ho, každý jsme sem vstoupili dobrovolně a každý, kdo sem vstoupí po zavedení registračního poplatku, tu bude také dobrovolně. Carlos je MAJITELEM Groweru, stejně jako já jsem majitelem svých ponožek. A když se rozhodnu svoje ponožky vyhodit, je to čistě v mé kompetenci - nelíbí-li se někomu z návštěv, že mi v šuplíku budou chybět zrovna tyhle ponožky, není povinen sem chodit.
Dev1l
Všechno sou to zajímavý teorie.......Staří členové jsou většinou pro(oni už platit nemusí a ví,že těch 80,- je hovno proti tomu co jim G dal),ale nováček se bude snažit najít info jinde na netu.......a dostane se třeba k naprostejm kravinám.

P.S.-Když sem se před 2 rokama registroval,myslel sem,že účelem G je hlavně rozšířit komunitu,podpořit konopí jako takové,částečné odhalení konzervativcům,že je nás ranec a legalizace je nutná atd. atd. a ne umožnit "několika" vyvoleným,aby si mohli sami pěstit bezva modely a ostatní ať si lezou za dýlerama...........zklamání..
Stoned_r41d3r
Support Jedubabcinym ponozkam.

Je to sice krasny, jak tu nekolik clenu piedestalizuje ,,komunitu,podporu konopi...'', od veci by tim padem nebylo zopakovat, ze Grower stoji penize. Hardware, pristupem na net pocinaje a elektrinou konce.
Kdybych byl nekterou z autorit vyzvan- byt jako ,,macho strary clen'' k retrospektivnimu zaplaceni poplatku, zaplatim.
Od zpoplatneni servru si slibuju i to, ze ubude OT, otazek typu: ,, jak se dava obrazek k postu a nicku et cetera.
Zijeme v 21. stoleti a vsechno stoji love.
Prej se tomu rika ,,zapadni civlizace''.
A me se zpet na strom, nebo co hure-do obdobi socilalismu- kdy vsechno bylo vsech a pokud to nebylo pridelany, dalo se to ukrast- se vracet NECHCI.
pan.zzz
ja sem rozhodne s jilmem. Podle me jestli se za grower zacne platit, tak si lidi najdou jiny forum a ZADARMO. Chapu ze Carlos s tim ma urcite hodne prace, ale proc 75kc??? Myslilm si ze by stacilo nekam dat adresu kam maj lidi dobrovolne posilat prachy, urcite by dost lidi zaplatilo(spis tedy ti starsi clenove). Ja by sem 75kc nedal, sou podobna fora jako na groweru
Stoned_r41d3r
Ano. Tak funguje trh.. Jsou i JINA fora, ale co se tyka tech cesky hovoricich, Grower je krasny protipolem zaborybich www stranek, kde se uzlujou stonky a hnoji se ,,co dum da,nejlepe Cererit''. Prave ti stari othodoxni growers jsou hlavni komoditou groweru- Svymi hodnotnymi posty a tready na Carlosuv server,(pokud se nemylim, jsou ted nase posty stejne carlosovym majetkem,ne?)vytvareji informacni nabidku, po ktere je poptavka.
Funkce nabidka ---- poptavka je vsem jasna.
Tady to je akorat Nabidka---esej/79,- ---poptavka---(nabidka)...
:angel:
virgill
ja nechapu co tady resite? kdo chce info tak si ho ziska i zadramo ne? a kdo chce prispivat musi zaplatit nebo napsat smysluplnou esej. pokud by chtel do te eseje psat "Da se pestovat pod 60W zarovkou z lampicky?" tak se bez neho grower IMHO obejde alespon do doby nez si (zadarmo) doplni vzdelani a prijde na neco konstruktivniho.
Protiva
Já to beru spíš jako umravňovací prostředek. Každej si dá radši bacha co píše než pořád paltit :D
Jahudka!
citace:
Původní příspěvek od Balič
Jsem taky pro zpoplatnění. 80Kč není tak moc peněz. (Vždyť tolik stojí tři pivka... :beer: ) Uvítal bych však více možností platby. Třeba bych je rád poslal v obálce někam na P.O. Box společně se svým emailem a reg. cod bych obdržel na email. Carlos by pak urdčitě inkasoval větší částku, než přes ty SMS. ;)


S timhle uplne souhlasim.Je skoda,ze z tech 80kc jde na G skutecne jen 34 a zbytek nenasytnejm operatorum a provozovateli sluzby.Pro paranoiky a chude je tu esej,coz je vyborny reseni ktery se carlosovi fakt povedlo..Poslat prachy na grower jde slozenkou s falesnou zpatecni adresou naprosto anonymne,bez obav;)

80kc - cena jednoho Levelu.Jinak forum je zadarmo,co resite.Zaplatit musi jen lidi co chteji prispivat.Cerpat informace muzou vsichni zadarmo jako to bylo doposavad.
sklerotik
Jahudka napsal: Pro paranoiky a chude je tu esej,coz je vyborny reseni ktery se carlosovi fakt povedlo.

Ano to ze se ma napsat esej beru - to je docela dobry napad. Co je ale spatne je to, ze kdo ma penez jako ..., tak ten si clenstvi zaplati aniz by projevil sebemensi inteligenci. A v tom bych rek ze je problem. Pokud je potreba neco vydelat na server tak OK musi se platit, ale pokud si od toho tady spousta lidi slibuje ze ubude hovadin, kterych uz tu bylo 10 000 000 ^ 1000000000000... tak to se pletou.....
Reseni je jednoduche a to - esej musi napsat vsichni => eliminace naprostych ignorantu (no pokud to teda napisou sami.....) a k tomu beznou esemesku za lidovku....
(Treba takovy esej jak hledali informace a nenasly, a proto se chteji ptat na foru ;) , nebo soubor otazek, ze kterych by bylo patrne ze prichozi aniz by procet faq, tak uz se chce ptat na kazdou hloupost, a proto se chce stat clenem.....)

Proste tento stavajici system mi prijde trochu jako komercni (kryptofasistickej ;) ) model, a komerce vzdy trochu smrdi...... znate to - neco je dobre a zadarmo pak, az se vytvori dostatecna komunita uzivatelu, se za to najednou ma platit...zacne se to obalovat miliardou reklam aby se vydelalo co nejvic...., a pak to upada a upada a.....clovek se poohlizi po necem jinem a ta puvodni vec zanikne - nerikam ze to bude v pripade groweru, ale bojim se toho... komercializacni chapadla maji daleky dosah :(
sklerotik
No na druhou stranu par tisic nove registrovanych a blbostmi prispivajicich taky muze bez problemu g znicit..... hmmm je to slozite a idealni reseni asi fakt neexistuje :(
virgill
sklerotik jo ale ti prachati blbci by sem bez toho mohli tak jak tak. takhle eliminujeme aspon ty line....
jahudka jaka je adresa groweru kam by se to dalo posilat?
Jahudka!
virgill - Pokavad chce nekdo prispet,staci poslat carlosovi PM a on vam uz da cilo uctu na kterej to poslat.Na cislo uctu groweru se to samozrejme da poslat i anonymne slozenkou,jak jsem uz psal.Kdo nema s anonymitou problemy,muze zaplatit rovnou prevodem.
citace:
Původní příspěvek od Stoned_r41d3r
Zijeme v 21. stoleti a vsechno stoji love.
Prej se tomu rika ,,zapadni civlizace''.


P.S. Tomu se říká kapitalismus, zpoplatnění co nejlépe všeho, obchod co nejvíce se vším, profit z co nejvíce věcí...
(Už se prodává i čistej vzduch, vlastně se i obchoduje i se splodinami)
Jo a základní princip kapitalismu: Kde je poptávka je i nabídka je imho velmi zavádějící a ne bezvýhradně platný...
jilme, jen prosím o mé dovzdělání - teorii "kde je poptávka, je i nabídka" považuješ za základ kapitalismu, tudíž rovno kapitalismu, nebo mi to tak jen zní? Já se ptám proto, že mi to zavání čímsi nelibým, kvůli čemu bych taky mohla tvrdit, že jsem quadruplegik - základem quadruplegie je poškození míchy, no to já mám taky, takže jsem quadruplegiík, IMO. Tedy pokud to míníš tak, jak mi to zní - tzn. nabídka a poptávka jsou kapitalistické termíny, které jinde neobstojí.
snark
respekt pro tu překvapivou fůru lidí oplývající rozumnými názory - dost bylo bolševického teroru všelidového vlastnictví
A aby to bylo spravedlivý, aby to neodsrali jen ty chudáčci nový, navrhuju, aby se tahle reforma dotkla i dosavadních členů. Esej nebo SMS pro všechny!!! :D
HEXAGON
Vazeni priatelia...

Ako to myslite vazne ze hladat navod na pestovanie na growery? Kolko je tu ludi co dosiahli vysledok gram na watt??? Mozno by sme mohli spravit anketu kto ma v skrini najviac PC vetrackov...Ked chcem pestovat tak si kupim sakra dobru knihu o pestovani zo zahranicia USA, alebo UK a potom si doplnim veci od asi 10 ludi ktory tu nieco ozaj dokazali a mali tu odvahu o tom spravit thread, ale to skor tak na motivaciu, pekne fotky popripade...

Zase som sa raz vyjadril pekne hrubo, niekomu to mozno pretrie oci, tych sprostejsich asi naserie...

Som plne za spoplatnenie registracie, Jedubabka ma na stopercent pravdu, Carlos je jednou nohou v base za sirenie toxikomanie a niekto si este aj napriek tomu dokaze otvorit hubu, ze to snad nie je mozne ze to je spoplatnene...Komunizmus nevymrel priatelia, radujme sa!!!!

Prajem Vam vsetkym vela zdravia

HEXAGON
citace:
Původní příspěvek od Jedubabka
jilme, jen prosím o mé dovzdělání - teorii "kde je poptávka, je i nabídka" považuješ za základ kapitalismu, tudíž rovno kapitalismu, nebo mi to tak jen zní? Já se ptám proto, že mi to zavání čímsi nelibým, kvůli čemu bych taky mohla tvrdit, že jsem quadruplegik - základem quadruplegie je poškození míchy, no to já mám taky, takže jsem quadruplegiík, IMO. Tedy pokud to míníš tak, jak mi to zní - tzn. nabídka a poptávka jsou kapitalistické termíny, které jinde neobstojí.


Sorry, nedomyslel sem to, blbě sem to podal, od toho: "Jo a základní pricip... se vztahuje k tomuhle příspěvku a zbytek nahoře k citaci, rychle sem ten příspěvek potom editoval, proto to začíná Jo a....

citace:
Původní příspěvek od snark
respekt pro tu překvapivou fůru lidí oplývající rozumnými názory - dost bylo bolševického teroru všelidového vlastnictví

přesně...
Protiva
2 vood: A za příspěvky se koupí se udělá nová souna na foru :D
Jinal mi to nedává smysl:confused:


Omni: Trh si to žádá:D. Když má někdo tak uhozenou zábavu, joko je zasírání dizkuzních fór, ať platěj:flick:
dawemirra
citace:
Původní příspěvek od vood
A aby to bylo spravedlivý, aby to neodsrali jen ty chudáčci nový, navrhuju, aby se tahle reforma dotkla i dosavadních členů. Esej nebo SMS pro všechny!!! :D


Nějak to mělo vyplynot samo o sobě, ale vood.......... ruku na srdce, ty i já by jsme zaplatily, ale ostatní??? Kecaj, jak je to good, že se to musí platit, ale ta naše slavná komunita by se smrskla z 16? tisíc na 500 :D

Teď hned a všem!!!! Souhlasíš vood?
Stoned_r41d3r
Ja bych to spis bral uz tak, ze vetsina ,,starsich'' uzivatelu forum naplnila informacemi, ktery by se daly dozajista za jistou formu eseje povazovat.
A myslim si, ze toto ,,uzavreni'' komunity dopomuze alespon castecne k tomu, aby si lidi, co si potrebuji vlastne jen pokecat/poplakat/postezovat nad zlomeninou ruky,nebo srdce ci jinak sirit zaborybi verbalni prujem a delat uzly na kytkach. pestovat pod displejem mobilu... nasli jine forum popripade, maji-li potrebu odhalovat svoje soukromi treba libimseti.cz

...jau, ted mi ted spek pekne spalil prsty, howk, domluvil jsem :punk:
dawemirra
Stone... ty si piča.... kde jakej nováče přispěje svými znalostmi doleko víc, než třeba ty!!! A zamysli se, každý "starý" člen přispívá pro zelenáče jistě neocenitelnými informacemi!!!! Zrovna jako ty!!!!
Ty umíš jen kecat!!!! Stačí prohlídnout tvoje výplody, které mají s pěstěním jen společný ten server.
Protiva
Do teďka se to obešlo bez urážek. Někdo nám to tu kazí :flick:
dawemirra
Jmenovaní, někteří fakt good, jiní nikoliv!!!
Mrzí mě, že sis to vzal tak osobně. Asi by se ti to nechtělo platit, co?:D
Grower si ty peníze zaslouží, ALE
peníze jdou carlosovi, kterej provozuje tenhle server a stará se technickou podporou, kterou strávil určitě stovky hodin (thnx)
Ale co ti Grower ušetřil a pomohl, za to mohou konkrétní uživatelé jako celek samozřejmě bez tech. podpory by se to neobešlo, takže si pleteš dojmy...
Peshmerga
Osobně považuji Grower za velice demokratický. Potřebuje-li zájemce o pěstování MJ a jiných věcí nějaké praktické informace - pokud to není úplný blbec (či teenager neschopný si je vyhledat) - pak je tu hafo informací, jak v sekci FAQ, tak i přečtením jednotlivých témat. Chce to jen hledat a jak už říkal Vladimír Iljič "učit se, učit se.....".

Provoz serveru stejně tak jako provoz kina stojí nějaké peníze, nakonec žijeme v kapitalistické společnosti a příspěvky ať už v dobrovolné formě či v povinné formě pro registraci nových členů jsou jen na místě. Ta částka 79 Kč je relativně velmi malá a nakonec i tato částka nemusí být zaplacena, pokud nový člen je schopen napsat esej resp. nějaký článek týkající se našeho tématu. A řada z nich, hlavně těch, kteří po dlouhou dobu váhali se na Grower oficiálně přihlásit, má spoustu zkušeností, buď z vlastního pěstování či z jiných serverů a je schopna kvalitní informativní článek či esej napsat.

Pokud by tento nový systém omezil přístup novým členů, kteří okamžitě po registraci zakládají nesmyslné a znovu se opakující thready - protože nejsou schopni nebo jsou líní číst existující příspěvky - pak je to jen v pořádku. Jenom tu zasírají forum.

Myslím si, že Carlos nabízí celou řadu možností jak zlepšit Grower a je jen na nás, zda mu v tom pomůžeme. Je pochopitelné, že jeden člověk nemůže poskytnout veškeré informace, nicméně nabídl nám forum, na kterém nejrůznější přispěvatelé mohou a také to mnozí dennodenně dělají, jeho kvalitu zlepšit.¨

Pro přispěvatele z ciziny, bych uvítal nějakou jinou možnost než SMS, nějakou bezpečnou adresu, kde by se zaslané příspěvky ve formě "cash" neztrácely (moje zkušenost).
Evildoer
Dava logiku to ze bych mel platit za to ze budu postovat fotky ? idealni by bylo kdyz by se alespon galerie stala free zalezitosti !
2VoidMAN:
Já ani popravdě ne :D

Nák sem to nepochopil s těma autama, na tom chceš demonstrovat, že se to může vyplatit oboum nebo pricip (sakra to je slovo) něco za něco? Fakt sem to nepobral...

2Peshmerga:
Jak to myslíš, že je Grower demokratickej?
ehm ehm... zapoměli ste na jednu možnost, jak v dnešní době přijít zadarmo k účtu na groweru....

http://grower.cz/forum/member.php?a...nfo&userid=0001

http://grower.cz/forum/member.php?a...fo&userid=17634

17 634 členů... teď... ale kolik jich je aktivních... tipnul bych si, že cca 1/3 z celkového počtu jsou profily bez jakýchkoli příspěvků... pokud si projedete profily všech členů a mrtvolkám pošlete mejla, tak se nad váma možná někdo slituje... bohužel databáze členů je už dávno mrtvá... ale.. všechny profily mají stejnej link, jen koncové číslo je jiné... schopnej MSexcelista má všechnz linky pohromadě za minutu....

good luck:D:D:D
uspech groweru je slozeny ze dvou casti.
A) přispěvky členů, ktere jsou kvalitní (sin slavy)
B) technicka čast, to co to drží pohromade.

navstevnici groweru se deli do dvou skupin.
90% sosa info, ma prumerny grow a tlacha v kanale.
10% jsou prospesni clenove jako jahudka a spol.


Navrhuju, aby členove kteři jsou prospěšní a MODi dostali čast z odmen za uspech groweru.

Nemyslim penize, ale třeba možnost dat svojemu kamaradovi profil zdarma nebo drticku zdarma nebo tak neco..
jestedman
praxer: kamarádovi? to snad nemyslíš vážně
jsem proti vytváření jakékoliv buržoazie na g. g je o informacich, ne otom kdo v jaky mire pestuje, to je irelevantni. a cim bys hodnotil prinos pro G? tim kdo ma kolik karmy? kamo, tady se dava karma i za to ze nekdo vyfoti kvetinac, co je to pak za hodnoceni.
¨jsem pro zachovani rovneho pristupu, mimo jeho velicenstva carlose a par nejnezbytnejsich (modu)
jestedman :
myslim to važně.
Myslel jsem to tak že tento servr je tak dobrý jen diky členum jako Jahudka a diky Carlosove udrzbe!
Deckardph
praxer Rek bych ze si to rozdelil trochu blbe vlastne ne trochu
k tomu jakou ma prinosnost pestovani vzhuru nohama - nebudu komentovat :D :D :D
k tomu ze radis lidi ktery tady prezentujou svoje skrine s tim ze se podle toho nekdo neco muze naucit a sami tim riskujou do stejny skupiny jako je treba dežot nebo treba i ty kterej mas tabak ve skleniku :D je pekna blbost
Deckardph
s dežotem mně pls nesrovnavej :D

Ja bych samozrejme zaplatil.
Mysliš že muj přimos je malý?
Třeba ten text o testech na drogy dost lidem pomohl...
to maš pravdu
ale dokud nebudu:
a) bydlet sam
b) konopi nebude alspone dekriminalizovane

tak nemužu konopu groweřit.

Ale to co vykutim ve svoji skrini se da v pohodě aplikovat na jakoukoliv plodinu.
Hanyz
citace:
Původní příspěvek od praxer
Mysliš že muj přimos je malý?
Třeba ten text o testech na drogy dost lidem pomohl...

Takže ty by jsi měl patřit mezi ty, co mají mít možnost dát svojemu kamarádovi profil zdarma nebo drtičku zdarma nebo tak něco..? :rolleyes:
Hanyz ::

NEUMIŠ ČIST???!!!!

Naprosto jasně jsem napsal, že bych zaplatil.
A taky jsem zduraznil, že jsem kanalovy povaleč.

o ničem takovem jsem nemluvil přečti si to pls ještě jednou, než něco řekneš, nejsi v kanale.
Deckardph :
nerekl jsem, že se grower děli na 2 skupiny.
Řekl jsem, že na kvalitě groweru (jeho vysoke informacni hodnotě) se podili dve slozky.
a) technicka cast (carlos, a spol)
b) zkušeni pěstitele, kteři radi nezkušeným a jejich therdy slouži pro hodně lidi jako učebnice.

Zase někdo nečetl pozorně... :(
Hanyz
zklidni hormon, nechápu, proč se rozčiluješ, nejsi v kanále;). Já to četl pozorně, neboj. Píšeš, že prospěšní členové by měli mít tyto výhody a dále píšeš, že si myslíš, že tvůj přínos není malý. O placení jsem nemluvil, pozorněji by jsi možná měl číst ty
Deckardph
Sem rad ze sme si to vyjasnili takze tu debatu muzem smaznout :)
Něchtě už těch řečí o další hiearchizaci G, jako kdyby dělení lidí na nadřazený a podřazený a lepší a horší a přínosnější a hloupý a platící a neplatící a modů a nemodů a adminů a zkušenejch členů a záčátečnickej členů mělo rozhodovat o jejich právech.
snark
lidi se dělí na dvě skupiny - ty co dělí lidi na dvě skupiny a ty ostatní
jestedman
třetí skupina je snark, ten nedělí a je nedělitelnej
cru_ci_fix
kedysi som len tak bludil po nete...zhanal som dobru sajtu s infoskami o G..narazil som na Grower...nevim zdal sa mi taky zivsi...ale to neni podstatne..podstatne su tieto infosky..tie sa daju prezerat..citat...aj bez registracie...a to je fajn...tak to ma byt...

ked sa daco xe niekto opytat...alebo o nieco sa podelit..mal by mat grower aspon z casti precitany... to spravy ta spoplatnena registracia...

ale na druhej strane tu nejsu nove..a mozno aj tak trochu hlupe otazky..a nazory..ktore maju novacikovia...a ktore povacsine aj daco prinesu..na daco poukazu..atd...treba sa ucit aj na novacikoch..a tych registracia odraduje...nemozu nicim prispet..a to je chyba...

preto si myslim ze by si tu zasluzila miesto cestna miestnost pre "lamy a novacikov"...s moznostou prispiet aj bez registracie...a aby nebola zahlcovana..prebytocnym balastom..po nejakej dobe by sa premazavala..a dobre prispevky by mozno nasli miesto v nejakej profi miestnosti...

toto by podla mna prinieslo osoh aj spoplatnovanej registracii..a urcite zaviest moznost dobrovolneho prispevku...sak neje lepsi pocit nez dobrovolne prispet...a to co som sa na groower naucil..naucim...rad mu aj nejakou ciastkou vratim...

HOY d;o)
pravě že lamy by mněly platit, a pěstitele kteři jsou přinosem ne
IMHO
Dude
imho to ale nezjistis, dokud nepridou a nezaplati vstupni poplatek - kdo je lama a kdo hlava :D
no pravě
takže mně napadlo, že by se těm dobrým vratili penize zpět. ale když jsem tohle naznačil, strhl se na mně tááákový flame :(
nehandrkujeme, jenom jde trošku o princip

Je to jako kdyby mněl učitel platit za to, že učí
to maš pravdu, da se to poznat až tak za pul roku
snark
praxer - hmmm jenomže učitel kvůli tomu aby za to dostával prachy chodí 5 let na školu - je za svoji činnost ve škole těžce zodpovědnej atd atd. Lidi co tu postujou rádobymoudra z oblasti pěstitelství (včetně mě) by to měli dělat z dobrýho pocitu že někomu vyroste halda lahodnýho modelu a mít z toho radost - pokud situace vyroste směrem k placenýmu režimu - seru na těch pár desítek nebo stovek korun - grower je pro mě osobně mnohem cennější - pokud si někdo myslí že je takovej lumen že by za svoje superpřínosný příspěvky měl mít zdarma členství v tak elitní komunitě jako grower nepochybně je tak si toho členství evidentně neváží a může táhnout - podle principu "komu se to nelíbí ať si políbí"
snark
jo - můžu to vysvětlit
kde kdo může hulit - ne každej ale začne přemejšlet vo tom kde se to vůbec bere - a ne každej začne přemejšlet vo tom že by to sám zkusil - a těch pár lidí co to vážně udělá sou tim pádem dost přefiltrovaný - vo těch co se jim to opravdu povede a vypěstujou haldu lahody se bavim jako vo elitní komunitě - ano - opravdu je to záležitost úzké (jak hodně úzké to je do debaty) skupiny lidí vyvolené svými možnostmi, schopnostmi a vůlí k tomu se na to čtvrt roku nevysrat. Nevim co je na tom arogantního. Přesně jak píšeš - pokud by někdo chtěl prachy za příspěvky sem na grower tak je nereálnej - naopak by měli bejt lidi vděčný za možnost uveřejňovat svoje bláboly na takhle etablovaný platformě - ta symbolická platba jejímž účelem je odbourat účelové a spamové registrace by měla každýmu kdo má grower rád za to stát na 100%. Pokud si něčeho nevážíš chováš se k tomu macešsky - z tvého přístupu je to jasně vidět. Naštěstí sou lidi co tady na groweru našli to co dlouho hledali jinde - a úspěšně rozjeli funkční skříně - což dává smysl výše uvedenému.
BASE
kdybych byl vyzván zpětně zaplatit tak zaplatím protože díky groveru sem si vyšperkoval skřín a je tady dost suprovejch rad osum pětek zas není tolik zdarec:frog:
Hanyz
support snark

knize- když chceš pěstovat outdoor bez hnojení, zaštipování, či jakékoliv péče, tak proč jsi sem vůbec lezl, když tě sofistikace growingu nezajímá? ad volný přístup k informacím... jako host si můžeš číst všechny příspěvky bez omezení a bez registrace. Kdo ale nemyslí jen pokrytecky na sebe a chce se se svými dojmy, zkušenostmi, úspěchy či jen otázkami zde prezentovat a dokáže ocenit přínosnost groweru pro začínající pěstitele stejně tak, jak tyto informace ocenil, když sám začínal, tak mu směšných pár desítek korun nepřipadne moc. Pokud ano, v 90% případů jde o nezletilce nebo spamera, který žádným přínosem nebude
Hanyz
poplatek za registraci na diskuzní fórum není bezprecedentní, viz např. hofyland nebo jak se jmenuje. Příspěvky nejsou jen o podělení se se svými zkušenostmi, ale také o dotazech, což je první věc, kterou nový člen po registraci udělá- založí thread a zeptá se na něco, co je buď naprosto základní informace, na kterou by průměrně inteligentní člověk nalezl odpověď i bez groweru nebo něco, na co se bylo dotazováno a posléze odpověděno 100x. A jestli zavedení placené registrace způsobí, že byť jen 15% těchto s prominutím imbecilů si potřebnou informaci najde jako host, tak to smysl má. A že někoho příspěvek odradí? Nemyslím si, že by to nějak extrémně vadilo. Grower má členů až až, kvalitních členů, které snark označuje jako elitní komunitu, taky není zrovna jako šafránu, takže hromadný nábor nováčku je zbytečný.

Nicméně placená registrace už je zavedena a bude pokračovat dál. S tím nikdo, kdo si myslí, že to "není správné" nic neudělá. Naopak opětovné zrušení tohoto kroku by vedlo jen k tomu, že se členové zaregistrováni v placeném období budou domáhat svého příspěvku, který se ale z větší části zachytil v síti telekomunikačního operátora a na účet groweru dorazil jen ve velmi osekané formě
Hanyz
:rolleyes: nad ničím se zamýšlet nepotřebuju. Já slova používám kvůli jejich významu, né kvůli zvuku.
Knize :
co maš proti zasloužilemu členění?
no napsal jsi, že jsi proti elitařství.
Ale mně se zdá že někteří členové jsou hodně prospěšní (ja mezi nimi nejsem).
A ti by si imho zasloužili vyhody.
nejde o dobu pusobení.
Jde třeba o to, že hlava je mnohem přinosnější než Ty nebo ja.
Takže by mněl byt nějak znatelně ohodnocen za svoji praci.
Je to jako by humanitarni pracovnici museli platit za to, že pomahají... :(
Knize >
omlouvam se, myslel jsem, že jsi reagoval na předchozí mirně ot debatu :)
Dev1l
Knize---To že se z groweru stane částečně omezená komunita(info si může prohlížet každy) je myslim si jen ve prospěch.Pořád pěstování marihuany neni legal a ten kdo se chce opravdu zajímat o pěstění,tak těch 80 korun ho hodně rozesměje.Kdyť je to takovej pakatel,kterej každej denně buď prohulí,nebo prožere,ale jak to má bejt na účel někam,kde mi pomohli udělat supr skříň,tak to najednou je moc.A jestli chceš pěstovat venku bez hnojek,střihání atd,tak viz Hanyz-proč sem vůbec lezeš??
Oomega
tyjo....sem tu uz hodne dlouho...a ani sem si nevsiml,ze se chysta grower komercionalizovat:)
mno,ale nemyslim,ze by to byl dobrej napad...nejde o tech 80 korun,...diky growerujsem usetril par litru,takze tohle je to nejmensi....ale treba u me by slo o tu lenost....nekam jit,neco vypisovat.....ee.
navic si taky myslim,ze casto mezi tim balastem od novych uzivatelu muze zablesknout neco,o co by byla skoda prijit.dalsi vec je.....no,vzpomente si,v kolika jste se registrovali?
proste je to prekazka k tomu,aby nekdo psal.....a jako takova omezi grower od "novy krve" novych napadu,bylinek,reseni-nezapomente,ze i statni navladni,co vas bude soudit za vyrobu a drzeni ma treba syna,co by tady nebyl,protoze nehctel platit tech 8 petek:)
takze shrnuto,podtrzeno--------
jestli jde o oddeleni OT a kecu od prinosnycxh prispevku....udelejte vic moderatoru,vic vyhlasujte n00by a mazte OT,i kdyz to je prace,ale myslim,ze potencionalni ztrata mozku za to stoji.
pokud jde o finance...proc to neudelat jako britsky listy....zverejnit groweri ucetnictvi...a poprosit o dotace od uzivatelu.udelat ucet,a jeho vypis by byl na netu...tak,aby kazdej rejpal videl,ze majitel nevydelava miliony,ale naopak,je rad,kdyz se mu zaplati aspon naklady.kdyz se podivate na blisty,tak uidite,ze to chvili trva,ale po par dnech zacnou lidi prispivat....ja treba konkretne nejvic:D:D:D
tak ne;)
omniaaliterest
necetl jsem to tu cely,aale............asi takhle,ja tech necelejch osm petek dal....po par dnech navstevovani groweru..........a celkem to chapu........kdybych sel po ulici,hladovej po informacich,tak si koupim knizku o tom co me zajima za daleko vetsi obnos.....neb slovo psane,drahe jest..........natoz,kdyz mohu polozit otazku jakou chci a v podstate hned na ni dostanu x odpovedi..............jinak,myslim,ze to proti bezduchejm chvastalum a broukum pytlikum celkem pomaha....................stvat nas muze lidska blbost,ne zpoplatneni groweru proti ni,ktere ma smysl............samozrejme by bylo prijemnejsi se registnout gratis,kazdej z nas potrebuje v tyhle dobe kazdou kacku..........ale,jak bylo receno..grower nejni perpetum mobile a i on neco potrebuje ke svemu chodu...to je jasne snad kazdemu............sic to muze nektere zkusene growery odradit...ale takovy je hold zivot..........vice moderatoru,kteri by promazavali by byt mohlo,ale neverim,ze zpoplatneni zacalo existovat ze dne na den...tudiz,predpokladam,ze i takova myslenka vyrazila behem uvazovani ''jak na to'' na svetlo groweri a z nejakych duvodu byla neproveditelna....mno...zkratka...ma to sva pro i proti...nevim co prevazuje..tudiz moje zvasty jsou v podstate jen tak do vetru...zdar a silu Stachanovci
Jsem tu poměrně nový, zpoplatnění jsem už stihnul a bylo mi to celkem jedno (peníze myslím) na účtu se objevilo o necelou stovku víc. Určitě to IMHO pomůže taky tomu, aby se sem neregistrovali čtrnáctiletý děti, protože pro některé z nich může bejt to skoro kilo problém...
...ale proč řešit nějakejch těch pár korun? Buďme rádi, že tu grower je a že funguje tak jak funguje...a jestli si ty prachy Carlos třeba všechny vezme a pojede za ně na dovolenou, tak aťsi, skoro bych řekl, že si to i zaslouží...
...lidi, prosím, nehádejte se v rámci groweru, nemá to cenu...
ani nevíte jakmi je líto, když se dva groweři hádají kvůli něčemu tak mizernýmu jako jsou prachy...
mějte se, PEACE
k.o.h.o.u.t.
Já být nově příchozím členem zaplatím ale budu chtít vidět třeba hospodaření groweru ( výroční anonimní zpráva) lol ale jinak je mě to skoro jedno zřejmě pro to bude mít carlos své důvody.. at čestne či naopak ..
snark
já bejt majitelem groweru tak na blbce co si vymejšlej co by všechno chtěli zvysoka seru :D
khook
Tjn :D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma