Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

Stránky: 1 [2] 3 
Mini LED box by Hogi - Klikni zde pro originální téma
hogi
Takže další aktualizace. Kytka začala zase pěkně růst a dokonce trochu povyrostla skoro mrtvá kolegině, kterou sem úplně odepisoval.
Ty 3 výhonky, co vznikly po zastřižení krásně ženou, takže budou pěkný řízky (plánuju je šmiknout na začátku února až se vrátim z hor). Začátkem února plánuju rozjet taky tu matkárnu, světla už mám hotový, takže jen udělat bednu a bude to.

Teď svítim kytičkám jednim 6W modulem do matkárny a zdá se, že jim to prospívá, takže přidělám nějaký modrý spektrum nastálo.

Jinak díky všem za připomínky a karmy. Nebojte se na nic zeptat a nebojte se kritizovat, rád se přiučim.
Jahudka!
hogi - Prisel jsem na to,ze cim mensi intenzitou svetla na kyticky svitis,tim je pro ne horsi zastipovani a cim min svetla tak ty kytky vic zpomalis.Az dokonce do ty miry,ze uz ti tam nemusej rust vetve vubec,dokavad je nedas zase pod poradny svetlo a nebo uz tam po urcity dobe nevyrostou vubec!.Takze bych doporucil zastrihavat lidem,kteri na kyticky svitej poradnym svetlem,pokavad je nechcete uplne zastavit.Mam to zdokumentovany a mozna o tom udelam thread.Nechci to tu zasirat fotkama,takze pak se muzes kouknout tam..
Zatim to jinak vypada vic nez dobre!;)Jsem rad ze neco takovyho zkousis a taky to je paradne zdokumentovany..Na ty smutnice bych doporucil tohle... Steimernema..Ty smutnice se delaj ve vlhky hline z cehoz vyplyva,ze to moc zalejvas jak ti uz psal expirydate1.Muze to byt take zpusobene tim,ze ty ledky tolik nehrejou a tak tam mas nadmernou vlhkost ktera se muskam libi..

Najdes to tady

http://www.biocont.cz/objednavka.html

Hlistice,ktery do larev smutnic nakladou vajicka a tim je zlikvidujou.Prakticky zlikvidujou vsechny parazity co jsou v hline a pak sami chcipnou.

A - ať to roste :satan:

Kdyz bys chtel,poslu ti nekolik rizku zadarmo k tvymu pokusu.Veda se musi podporovat;)
hogi
Díky za informace. Neřekl bych, že se ta kytka zastavila nějak výrazně kvůli nepovedenýmu fimu, ale máš asi pravdu, že pod víc světlem se to bude rychlejc vzpamatovávat z toho střihu...
Jinak smutnice sem už skoro eliminoval těma lepovejma deskama a zalejvám taky už málo. Nejvíc se rozšířily, když sem odjel na 4 dny pryč a kytku sem pořádně prolil až přelil... Myslim že by jí asi 2 dny sucha uškodily míň než to přelití, ale holt chyba...

Tu nabídku řízků na pokusy si zapamatuju, abych enbyl škodnej, tak bych je vyměnil s výpěstkama z mojí ledmatkárny, abys viděl výtvor pod ledkama na vlastní oči. To se domluvíme později až bude funkční matkárna.

Díky a budu rád za další připomínky a komentáře.
Jahudka!
hogi - Protoze rikas ze se ti moc nezpomalily tak z toho pro me vyplyva,ze jsi zvolil opravdu spravny svetelny spektrum a ze to pod tema ledkama pujde..Vim to na 100 procent,protoze kdyz ted stipnes kytku a das ji za okno (nedostatek svetla) tak ti zadny vyhonky nepusti.Dokonce casem nevypusti uz vubec zadny,pokavad je nedas do urcity doby treba pod zarivky.Rizky z ledmatkarny bych rad videl to je jasny.Dohodnout se muzem az budes chtit..

-Jeste jsem koukal poradne na ty fotky nahore a zda se mi,ze mas ty listecky nejaky flekaty.Mozna je to tema muskma,ale normalni me to nepripada.Muze to bejt i chyba osvetleni pri foceni atd.Kazdopadne jestli jsou tam ty fleky na dennim svetle,uplne normalni to neni..

Tak at to facha.Budu te sledovat.
hogi
Ten jeden list zflekatěl, když zežloutly ty spodní listy, takže je to důsledek všech těch špatnejch vlivů, který sem tý chudince naordinoval. Nový listy jsou už v pořádku.
mopheus69
ta prepac tebe sa povie ze prispevky som bol zhuleny na blato...
nevim naco je dobre vela prispevkov fakt sorry.
najblissie dam uz foto fakt nemam teraz cas bo skola skola...
zatial cau...
Jahudka!
mopheus69 - Mno ja bych to docela chtel videt,cos vytvoril.Jestli pestujes pod tema peti diodama,tak to bude stat opravdu za to:)
mopheus69
to len zacinam chcem cosi viac len neni moc času a financii
jak dokoncim svetlo a krabicu tak to vsetko vyfotim a dam to sem
ono to celkom rastie aj pod tymi 6*led ale pomaly
ked to ma dobre spektrum tak to ide
zatial planujem 3* led lampa 50ks led 30*red 660nm
12*blu 470nm 8*uv 495nm
hogi
Nazdar. Tak na ty uv sem zvědavej... sou ale docela drahý, ne? Jinak ty červený doporučuju 1,5cd 60° a modrý 1,4cd 60°

Zprovoznil sem led matkárnu. Více informací je na http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=21252
hogi
Myslíte že můžu ušmiknout tuhle větývku a naklonovat ji, nebo mám počkat až povyroste?
ReeJack
citace:
Původní příspěvek od hogi
Nazdar. Tak na ty uv sem zvědavej... sou ale docela drahý, ne? Jinak ty červený doporučuju 1,5cd 60° a modrý 1,4cd 60°

[/url]



noooo pokud nezáleží na ceně tak bych u tech modrejch spíš doporučil 60 stupnu 4CD - wíc swětla z jednoho zdroje :)
Ty čerwený momentálně lepší neseženeš ( aspon u nas ):bounce:
hogi
No poměr cena výkon, je lepší u těch 1,4cd 60°. Záleží na každym, jak se rozhodne, ale já doporučuju ty levnější.
Jahudka!
hogi - Myslim ze ji muzes klidne ufiknout.Pokavad ji zapichnes alespon 2cm do rw kostky tak ji klidne ufikni..
hogi
Ok díky. Tuhle sem už uříznul a dal do pařáku. Stejnej osud čeká zbylý 2 v průběhu tejdne.
hogi
Takže sem trochu změnil konfiguraci světel. Měl sem tam málo modrýho spektra, tak sem vyměnil ty původní diody za 10x silnější a ještě sem jich skoro 30 přidal. Celkem tam mám 310 diod (240 R a 70B) Teď to pere na kytku 3360grlm červenejch a 910grlm modrejch, celkem teda 4270grlm a 15W.

Jinak sem z kytky odebral už 2 řezy a dal je zakořenit do matkárny. Doufám že to bude holka... pak je nechám povyrůst a udělám pokus s květem. V matkárně mám poměr R:B v grlm 2:1 a v bedně mám poměr 3,5:1. Tak pak schválně vyzkoušim vykvést i v matkárně a porovnám g/W z obou beden.
hogi
Tak dneska sem ořezal moje kytky a nadělal z nich řízky. Zbyly takový 2 malinký tyčky, který maj jen drobný postranní větvičky bez velkejch listů který snad zase vyrostou. Zejtra jedu totiž na 9 dní pryč, tak sem chtěl, aby mi vy skříni zůstaly co nejmenší kytky, kvůli malý spotřebě vody... Ty řízky sem dal do matkárny a do skleníčku, takže by měly do tý doby, než se vrátim zakořenit..
hogi
Takže řízky bohužel nepřežily bez mojí péče, ale kytky těch 9 dní ustály, tak až trochu zase poporostou, tak odeberu dalš í řízky a tentokrát se o ně budu starat...
Anonymer
Cus Hogi...

Skrinka je velmi pekna, len by ma zaujimal tvoj nazor na normalnu LED skrinu, asi meter vysoku a 75cm hrubu, 75cm na sirku, kolko Lediek by si tam dal aky pomer by bol?

A este ci by si nemohol svotit rastlinku z boku...
Rad by som videl rozdiely medzi poschodiamy :)


Dik;)
hogi
Anonymer: Nazdar, já bych tam narval tak 6x víc než mám teď, takže kolem 1800 LEDek, ale byl by to docela vopruz s pájenim a úspěch neni zatim zaručenej. Těžko taky říct jakej účinnej dosvit má takový množství diod...

Kytka je teď úplně voholená, protože sem z ni bral řízky, který mi pak stejně chcíply, takže teď delší dobu nebude fotoaktualizace, protože neni co fotit. Teď sem dal klíčit semena EM a Af, takže až to poroste, tak to nafotim...
Anonymer
;) Oki, len ten dosvit by ma fakt zaujimal...
Inac nice thread a mas k+ za novy vedecky vyskum :D
hogi
No až se pustim do další skříně (plánuju tak do 50W), tak ji udělám i o něco vyšší. Ale podle mě pěstování pod ledkama je lepší spíš do šířky než do vejšky... No nejvíc by se mi líbila pěstební krychle...

Jo a díky za K+
hogi
Omlouvám se za delší odmlku, ale nějak sem neměl moc času... Tak z toho paskvilu, co mi vyrostl sem odebral několik řezů a v pondělí sem ho přepnul na květ. Nic moc od toho koštěte neočekávám, ale uvidíme a poznatky z tohodle zkušebního kvetení využiju u dalších kytek. Bohužel ještě se neprojevilo pohlaví, takže uvidíme jestli z toho vůbec něco bude. Fotky dodám během víkendu...
hogi
Takže po necelym týdnu na květu se začaly dělat malinkatý paličky s chloupkama, takže to bude samička. Snad se ještě nezačnou dělat i kuličky... Fotky budou jen co se mi nabije baterka do foťáku. Jinak vzhledem k tomu, že je to noname koště s relativně velkejma odstupama mezi patrama, tak je až překvapivě pěkně košatý...

Jinak teď asvítim 12h a takhle budu svítit až do konce 4. tejdne. Pak 5. a 6. tejden budu svítit 10h a 7. a 8. jen 8 hodin. Uvidíme jestli to bude mít nějakej pozitivní vliv, ale tvorbu phytochromů odpovědnejch za květ by to mělo určitě ovlivnit....
zmetek
Na gme.cz sem našel modry luxeony 455nm ( http://www.gme.cz/index.php?prodejn...&sk=&SC=6069294). Ty by nesly pouzit misto modrejch diod ktery maj 470nm? Ja si myslim ze by byly jeste lepsi.
hogi
No luxeony někdo už používal, ale podle mě je lepší udělat pole přímo z LEDek, těch 470nm neni zas tak špatný spektrum a oproti 455nm o moc horší neni. Ale kdyby někdo dal na porovnání místo modrejch ledek modrý luxeony, tak by to byl zajímavej pokus, ale já ho provádět asi nebudu.

Jinak házim menší upadte: paličky se začínaj pěkně rýsovat, tak sem zvědavej co z toho bude a jak budou velký. Na květu je kytka 8 dní.
hogi
Takže menší aktualizace z 15. dne na květu. V 21. dni přepnu na 11h světla, ať si kytka víc uvědomí že se blíží její záhuba.
hogi
Takže je tu další update. Kytka je na květu 21 dní a dneska jí začaly 11 hodinový dny. Vpadá to s ní docela pěkně, tak sem zvědavej co se z ní nakonec vyklube.

Jinak hnojim nějakym 3 složkovym hnojivem na pokojový rostliny NPK a přidávám P a K formou výluhu z dřevěnýho popelu. Je to takovej experiment, ale kytka má barvu pěknou a roste taky slušně. Na příští kolo koupim normální hnojiva...

Docela mě štvou smutnice, kterejch sem se pořád nezbavil (už jich sou nalepený mraky na deskách), alespoň že se s tim kytka už vyrovnala a nikdy už neudělám tu chybu, že budu důvěřovat výrobcům substrátu, že ho sterilizujou...

Už začíná docela pěkně vonět...
Mr. Figaro
Čus Hogi,
Tak zrovna dneska sem přemejšlel o tom že si taky udělám minipěstírničku z ledek.
Takže, jedna otázka - máš tam normální diody nebo ty supersvítivý používaný v zapalovačích a baterkách?Díky za odpověď
hogi
Nazdar Figaro,
Použitý diody máš někde na začátku threadu. Jsou to tzv supersvítivý, ale neni supersvítivá jako supersvítivá. Hlavně bacha na vyzařovací úhly, diody pod 30° neber.
hogi
Takže se mi z toho vyklubal hermouš. Řikal sem si co je to kurva za koule a dneska koukám, že se jedna votevřela a začal se z ní sypat pyl... (zrovna po 1. dni na 11 hodinách, takže buď náhoda, nebo to má vliv na zrání) No nechám to asi dojet a holt v tom budou semínka a nebude to nic moc. Nebo co myslíte, že s tim mám udělat?
ReeJack
utrhnout zahodit spálit v žádným případě to nenechávej na kytce !i
hogi
No když se už koule otevřely a vysypal se z nich pyl, tak je to jedno... Až si v matkárně vypěstuju náhradu, tak tuhle kytku zlikviduju a bude to.

Tak teď sem otrhal takovejch 20 koulí... dost jich bylo ale prasklejch a vyprášenejch, takže to vypadá že to stejně nezachránim...

Jinak tady je fotka mýho keříku z boku...
hogi
Tak tu máme menší aktualizaci po necelejch 4 týdnech na květu. Další camší květy se nějak neobjevujou, ale asi bude opylená... Uvidíme jak se to vyvrbí...
smoke4ever
čau,, držím palce a chci se zeptat.. či by se daly použít bílé ledky,,, mám doma 10 kousků 45cd ... sou na strobáč, ale tak co :).. hlavně se mi nezdá že by jim stačilo jen pár modrých jinak červené.... jinak svítí to fakt soolidně
hogi
Bílý se daj použít, ale otázka je co ti vyroste. Odpověď zní že nic moc. Zkoumal sem všechny grafy pigmentů u kytek, co reagujou na světlo a opravdu kytce stačí jen 470 a 660 nm.
smoke4ever
Ahá,, no tak budu muset nakoupit fungl nový..... snad budou hezký výsledky,, zatím to vypadá good a v pods. za žádnou elektriku
smoke4ever
Nevíš jak je to u bílých se spektrem ? jeslti je to složenina více spekter (selský rozum) a zdali by se potom nedali použít jako doplněk při květu probíraná v threadu od ifr.... sice se nevyznám v biologických pochodech, ale možná by stačilo kytku popohnat vhodným spektrem..... byloby škoda uvíznout na problém s květem, protože růstová fáze vypadá hezky.
hogi
Spektrum je u bílejch složeno z více složek, mělo by to bejt nakreslený v katalogovym listu. Problém u ifra nebyl v monochromatičnosti, ale v naprosto špatnym výběru diod... Zaprvý se zaměřil na vysokej jas, ale neuvědomil si že je to na úkor vyzařovacího úhlu, takže světelnej tok je podstatně menší. Zadruhý zvolil diody o 630nm a dělal sem teoretický porovnání s 660nm a 630 vycházej asi 5x (možná víckrát) hůř.
hogi
No koukal sem na kytku a opravdu se mi opylyla a jsou už vidět semínka. Mám ji nechat uzrát, nebo ji mám fiknout a usušit (ikdyž je 30 dní na květu)?
hogi
Nový zprávy: Stávající koště sem sklidil po 30 dnech květu (nic moc z toho nebude) a teď už se ve skříni pečou 2 řízky BB a ICE. Až se adaptujou, tak dodám fotky. Snad tohle kolo bude podstatně lepší než to minulý. Včera sem si objednal wuxal a OBM, takže papání by měly mít taky lepší než minule, kdy sem hnojil všim co bylo po ruce a teď si dám pozor na pH a na smutnice.
hogi
Takře nový kytky si na ledkárnu rychle zvykly a už začínaj pěkně růst. Před 3 dny sem je zaštípnul na stejnou velikost (z ICE sem vzal 4patrovej řízek) a nechám je trochu rozvětvit. Teď sem začal hnojit 0,1% koncentrací wuxalu do zálivky. Zatim to vypadá slibě, smutnice se neobjevujou a pH držim mezi 6 a 7. Kytky si už udělaly pěknej kořenovej bal a teď by měly růst jako z vody.
hogi
A tady ještě připojuju osazenstvo mojí matkárny, ze kterýho časem vyselektuju matky. Zatim jsou v prokořeňovacích květináčcích. Až si udělám výlet do zahrádkářskjch potřeb, tak jim koupim normální hranatý květináče. Budu je muset ale držet zkrátka, aby se mi tam vůbec vešly...
WhiTe
Nazdarek, trochu jsem se zajimal:
Confirm the price for 5mm/1.5CD/660nm/60° is US$0.07*pcs for diffused and water leaner.
coz je bez dane a lodnyho nakejch 1.7Kc .... napsal sem si jeste o cenik jinech svitivosti ... az mi napisou tak napisu :)
WhiTe
btw nevite nekdo co je to:
Exwork term a FOB term?
hogi
Nazdar. Tak tahle cena je naprosto výborná. Zrovna uvažuju o stavbě dalšího boxu, kde bych použil tenhle typ. Můžeš mi na ně hodit kontakt. Docela by mě ještě zajímala cena modrejch 470nm/1,5CD/60°
WhiTe
na ty modry se zeptam .... kontakt .. mam jen mail (na ten taiwan) ale komunikujou jen anglicky ... a kazdopadne by se jich muselo vzit hodne a kdyz je nechame pri myslence za na nas nakou tu korunu vydelaj tak mi daj i slevu :)
WhiTe
jo, a ktery sou lepsi ciry, nebo takovy ty s cervenym plastem?
hogi
Takže další malá aktualizace. Kytky spokojeně rostou a košatěj. Vždycky když vyženou výhonek, tak ho nechám vyrůst jedno patro a pak zaštípnu, takže se může zdát že rostou poalu... Teď postupně končim ze štípánim (chcí mít tak 15 až 20 výhonků na kytce) a koncem měsíce to přepnu na květ. Hnojim wuxalem 1ml/l asi 2x týdně. Zatim sem naštěstí nezjistil žádnej problém, takže snad tohle kolo bude zdárný.
hogi
Je to jedno. Záleží na vyzařovanejch hodnotách.

Házim týdenní update růstu. Kytky bezproblémově rostou. Teď se růst zpomalil, protože ji týrám zaštipováním (vždycky nechám vyrůst patro a zaštípnu to). Chci mít tak 15 až 20 výhonků na jedný kytce. Teď už s tim pomalu končim a nechám je do konce měsíce povyrůst a pak přepnu na květ. Hnojim je wuxalem 1ml/l zálivky. Zálivku střídám (jednou s hnojivem, podruhý bez hnojiva). Měl bych tu koncentraci postupně zvyšovat, enbo spíš hnojit míň a častějc? Zatim se naštěstí nevyskytly žádný problémy se škůdcema atd, tak snad tohle kolo bude v pohodě a něco z toho bude.

Fotky byly špatně...
WhiTe
kdyz se to vyrabi a prodava tak by to melo fungovat....
http://www.ledtronics.com/ds/plantled/default.asp
jestedman
pěknej indoor, jeden z mála na led co aspon trochu uchazejici
to WhiTe - FOB term - jsou mezinarodni dodaci podminky, nejsem si jisty, najdi si tabulku nekde na netu, ale tahle snad znamena, ze ty rucic za zbozi od prevzeti na lod, bo neco podobnyho, pro normalniho zmrdelnika jakosme my to ma nulovej vyznam, prtze stejne toho nekoupis kamion
hogi
Tak teď sem přesazoval kytky v matkárně a protože se mi nevešly květináče do matkárny, tak tam mám 3 matky a pařníček s klonama. Do tohodle boxu sem přesunul 3 klony, který sem měl v matkárně, takže tu mám 5 kytek. V tom by byl čert, aby mi to nehodilo 2g/W, což by mě povzbudilo v dalším bádání. Klidně beru i 1g/W (což sou 3g na kytku - což by mělo bejt zvládnutelný ikdybych něco podělal). Teď přemejšlim nad aero kýblem do nový bedny, až bude hotovej nějakej návrh, tak to sem hodim.
hogi
Tady je nafocená ICE a BB. ICE je vysoká 14cm a BB má 9cm. Až ICE naroste na 20cm, tak to asi přepnu na květ.
argarag
Tak tohle je good projekt. Taky uvazuju o LED pestirne a tak ocenuji kazdej vyzkumnej projekt timhle smerem zamerenej.
Jahudka!
Hlavne si vsimnete,ze ty kytky vypadaj uplne zdrave.Jsou fakt pekny na to ze jedou jenom pod Led.Fakt teda je,ze ta jedna ma jen 3 listky,ale to se asi spravi.Dost dobrej projekt!
hogi
Díky všem za podporu a sem rád, že to nědělám jen pro sebe, ale i pro vás.

U tý ICE jsou 3 listy proto, že sem ji hodně zastřihával, aby měla co nejvíc vrcholků a vždycky po zastřihnutí mi vylezou 3 listy a potom v dalšim patře už 5, ale já sem vždycky to další patro šmiknul. Teď ji nechám růst normálně...
hogi
Tady je aktualizovanej pohled do skříně (můžete porovnat s pohledem před 5 dny). Kytkám zbejvá ještě tejden na růstu. Zatim největší je ICE, co tam byla od začátku. Ty 3 řízky vpopředí si zatim zvykaj na přesazení, ale nechám je vykvést taky. Při květu povyrostou a snad z nich něco bude. Ten řízek úplně v pravo v kelímku od jogurtu je už zakořeněnej a čeká na výsadbu ven.
hogi
Moje džungle se trochu rozrostla (kdo ví jestli ne až moc). V pondělí to bude měsíc na růstu (můžete porovnat s fotkama z 1.4.) a přepnu na květ...
WhiTe
nepripada ti ze ta kytka ma malo husty listi? nebo si to voskubal? kdyz to zastipnes, za jak dlouho ti vyroste novy patro?
hogi
Ta kytka má málo čepelí, protože sem ji tejral zastřihováním (vždycky když vylezlo patro, tak sem to nad nim štípnul) Teď už neštípu a už lezou normálně 5 čepelový listy. Za jak dlouho vyroste nový patro opravdu nevim a neměřim, ale když porovnáš fotky před měsícem, tak to na 15W roste hodně slušně... (a to tam nejsou úplně ideální diody)
WhiTe
to jo... roste to hezky, jestli to vostrihavas, tak to je v poho.... uz se tesim az to prepnes na kvet ;) chci to videt... a nezapomen fotit kazdej den at je dokumentace :)
hogi
V neděli a pondělí jim dám úplnou tmu a od úterka to pojede 12/12...
WhiTe
cau hogi! mz si to prepnul na ten kvet?? vebudes tam este pridavat naky cerveny nebo uv na pryskyrici? ... uz se tesim na fotecky
hogi
Nazdar. Spektrum měnit neplánuju a UV zatim taky ne. Fotky hodim až ke konci tejdne. Je to docela bush, tak sem zvědavej, co z toho vyroste a jakej bude výnos...
WhiTe
nemyslel sem menit spektrum, ale pridat diody... na ty fotky se tesim jak malej kluk .... ukaz a k+ mas jisty :D
cyberhippy
http://www.ledtronics.com/ds/plantled/default.asp
hogi
Mám takovej malej problémek. Nějak se mi to při přepnutí na květ vytáhlo a strašně rozrostlo, takže se mi to do skříňky nevejde. Kytky naštěstí ještě nezačaly kvést, takže tam nechám jen 2 největší a ty menší přesadim ven... Až začnou kvést, tak hodim aktualizaci fotek...
hogi
Takže menší fotoupdate. ICE se po přepnutí na 12:12 ukrutně rozrostla, tak sem jí musel zlomit 2 větvičky. BB je zatim taková utlačovaná, ale určitě ji tam nechám. Příště pojedu jen stejný modely a alespoň vim, že ICE roste jako z vody...

Jinak hnojim 2ml Wuxalu a 5ml OBM na 2 litry vody. Od tohodle tejden začínám počítat dobu květu, takže jim zbejvá tak 8 až 10 tejdnů života...
hogi
Tak tu máme další nepravidelnou aktualizaci... Kytky docela povyrostly a už nasadily docela pěkný maličký paličky. ICE je pořád dominantní a docela BB utlačuje (ta roste odost pomalejc, takže se utlačovat nechá). Sem zvědavej jak se to teď vyvine, ale snad z toho něco pěknýho bude...

1. fotka je BB

2. fotka je palička ICE

3. fotka je ICE
Jahudka!
hogi - Kolik dni je to na 12/12?
hogi
Přepínal sem to 1.5. a začalo to kvést po tejdnu...
clandestino
Zdravím všechny pěstitele. Chci rozjet pěstování indoor a nevím jaký zvolit zdroj světla - hodně sem četl a uvažoval právě o diodách - myslíte že to je lepší než třeba sodík?
WhiTe
clandestino: jestli si to cetl, tak si udelej zaver sam....
hogi
Přesně tak.... Vyčkej času jako husa klasu a dozvíš se víc, až ukončim květ a provedu závěrečný zhodnocení. Potom budou další pokusy a experimenty, takže je to nadlouho. Jestli cheš něco co je osvědčený, ale má to malou světelnou účinnost, velkou spotřebu energie a topí to, tak běž do sodíku. Jestli chceš experimentovat, tak si pročti všechny LED fóra, kde se dozvíš úplně všechno potřebný a běž do LEDek.
hogi
Po skoro týdnu je tu další update. Během květu zatim žádnej problém. Dneska jim namíchám novou silnější směs hnojiva (5ml OBM/l a 2ml Wuxalu/l)
hogi
Takže další menší aktualizace. Kytka je už 4 týdny na 12:12 Na fotkách je pouze ICE, která oproti poslednímu focení docela zmohutněla a nasadila pěkný paličky. Uvidíme jakym tempem dál poroste. BB je o něco pomalejší a nechám ji ve skříni dýl než ICE.
Nertoritor
*závidí* ty tvoje LED projekty sou uzasny hned jak zjistim kde se dava K+ tak ti ho dam :D
hogi
Sem rád, že nejsem jedinej, koho ledky zajmaj a díky za ohlasy. Dneska sem jim zkrátil den na 11h a postupně jim ho budu ještě zkracovat. Příště to vyfotim s nějakym měřítkem, ale ty paličky co sem fotil sou velký asi jako půlka zapalovače. Uvidíme jak dál budou růst a jak se budou formovat. Ale řekl bch, že větší koncentrace hnojiva je docela nakopla a svědčí jim.
ChaoticRoman
S jakým sodíkem (kolik W) bys to srovnal?
hogi
No teoreticky by to mělo mít tak 2x až 4x vyšší účinnost. Vzhledem k tomu, že to má 15W, tak bych to srovnával tak s 50W sodíkem. Tahle ledková konfigurace nevyužívá potenciál ledek na maximum. Šly by použít ledky, který maj o 50% vyšší svítivost než co sem použil teď. Lepší ledky použiju v mym druhym projektu. Jinak v matkárně mám 11W ledek a krásně mi pod tim rostou 2 bonsai matky, který mi hoděj tak 6 až 8 řezů tejdně.
kombík
vyborny projekt....myslim ze by to mohlo mit budoucnoust su zvedavej uplne na vsechno co tu provedes,chci podniknout neco podobneho s kamosem akorat trochu ve vetsim ;)
hogi
Další fotoupdate. Na 30 dní květu pod 15W to vypadá slušně a nadějně. Hnojim pořád mixem wuxalu a OBM. Od příštího tejdne to budu zalejvat jen OBM a tak 2 až 3 tejdny před sklizní (plánuju sklízet do půlky července) to budu zalejvat jen destilkou.
expiry_date1
Na 15W tak to čumím:)
Zaujímavém by bolo sledovať,čo spraví tak 100W:D
To ja svietim na tri rezodajky:D 3x14W trubice + 2x PC vetráčik,takže rezervy tam sú.
hogi
Taky sem příjemně překvapenej. V matkárně mám 11W ledek a 3 matky a rostou jak divý. Ani nestíhám odebírat řezy, takže pro normálního pěstitele je moje 11W matkárna tak akorát. Myslim že Ledky se daj pro matkárnu použít už teď naprosto bez problémů a na normální skříň to taky vypadá slibně. Sem zvědavej na celkověj výnos, ale ještě tam mám určitý rezervy (nedokonalý rozložení světla a ne zrovna nejlepší ledky), takže zas takový extra to nebude a potenciál ledek je ještě výš.

Na fotce jsou 2 matky ICE z 11W matkárny...
expiry_date1
Vyzerajú krajšie,ako tie moje:)
Tuším nad tým začnem silno premýšľať:)
Síce majú nejaké tie trojcípe listy,ale to robili aj moje,nemusí to byť svetlom.Farbu majú super.
hogi
Ty 3 cípý listy sou způsobený zastřiháváním (alespoň u týhle kytky), když ji nestřihám po každym patře, tak rostou norálně 5 cípý.
zmetek
Vypada to hodne dobre.Presvedcils me to taky vyzkouset.Hned po brigade si naky LEDky taky koupim.
hogi
Uvnitř boxu je docela těsno. Chudák BB je taková utlačovaná přerostlou ICE.
expiry_date1
Máš to pekné a nechcem rýpať:) ,ale nebolo by lepšie ten panel modrých šupnúť navrch,nech tak nejak rovnomernejšie svieti?
hogi
No lepší by to bylo, ale ty modrý tam sou provizorně místo odporu, protože sem španě spočítal množství diod při zapojení na 230V. Nejlepší by bylo, kdyby ty modrý promíchaný s červenejma, ale ten červenej panel sem postavil ze zbytku červenejch diod a ten modrej sem udělal až když sem dělal matkárnu. Tahle skříň by chtěla předělat celá, protože je to jen provizorně v kartonový krabici.
hogi
Kytky jsou 35 dní na květu a dneska sem zkrátil den na 10 hodin. Hlavní palice začínaj bejt docela velký a hustý. Ještě tak měsíc je nechám ve skříňce a uvidim jak se budou měnit. Příště tam šoupnu víc řízků jednoho modelu a po pár dnech růstu to přepnu rovnou na květ, protože bych řek, že ten prostor neni zrovna efektivně využitej.

Fotky uplouadnu až mi bude fungovat stolní PC, protože v notesu nemám photoshop. Takže chviličku strpení.
Jahudka!
Prepni to na kvet rovnou a na nic necekej.Delam to tak pod 400w a i tak vyrostou kytky 30-50cm vysoky.
hogi
Tohle budu řešit až tak za měsíc. Uvidim taky jak budou ty řízky velký. Nechám je narůst tak na 10 až 15 cm a pak pujdou na květ. Akorát ještě nevim, kolik jich tam dám, ale každopádně je nebudu nějak zaštipovat aby se větvily, protože pak je z toho akorát džungle a těch 15W to zas tak dokonale neprosvítí, takže je pořádnejch palic stejně jen několik...
expiry_date1
Kurnik,na to,že na to svietiš 15W,super:)
Všimol som si tým spodným šišiam už hnednú pestíky(či čo to je:) ),mne sa zdá,že je to pri nedostatočnom presvietení.Mne sa to deje tiež pod 70W HPS a aj predtým s úsporkami.Na tých,čo sú cez 20-30 cm od výbojky hnednú skôr a skôr aj prestanú naberať objem,alebo len veľmi málo za posledné týždne.Konečne už hádam nejaký dokončený ledkový projekt:)
No a na ledky mi teda vychádza jednoznačne scrog,pri terajšom umietnení lediek,teda na strope:)
hogi
No začínaj fakt hnědnout. Uvidim jak to poroste. Je pravda že to tolik neprosvítí. Scrog by byl dobrej, ale mě se nějak nechce s nim dělat. Příště zkusim sog, ale ne moc nahusto. Jak už sem někde psal, tak ledky vs sodík nestačí jen vyndat sodík a nahradit ho ledkama, ale chce to i upravit způsob pěstování. Každopádně budu s ledkama ještě dál laborovat a v tom by byl čert, aby se mi nepovedlo dosáhnout nějakýho dobrýho výsledku. Sem zvědavej taky na ostatní led projekty, který se rozjížděj. Ale ledky fakt jednou nahraděj konvenční zdroje světla...
expiry_date1
Tak s tou poslednou vetou plne súhlasím.Zlacnieť výrobu energie je problém,preto ju treba efektívnejšie využívať,to je proste trend:)
Tiež som zvedavý a myslím,že tu by sa dal dosiahnuť pekný pomer g/w.Aj keď sú zatiaľ veľké počiatočné náklady,pokiaľ by člobvek chcel v tomto spektre dosiahnuť aspoň pár stoviek(tisícov) lumenov,spraviť taký 100W panel asi bude celkom mazec:)
hogi
Elektřina je čim dal tim dražší a kdyby byly ledky opravdu alespoň 4x účinnější než sodík, tak by se investice vrátila docela rychle. Nejrychlejc se investice vrátí v matkárně, kde je to už odzkoušený a ta 4x vyšší účinnost vychází. Na 3 bonsai matky pro osobní potřebu mi stačí 11W. Docela by mě zajmalo, co by rostlo pod 11W zářivkou...
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od hogi
Elektřina je čim dal tim dražší a kdyby byly ledky opravdu alespoň 4x účinnější než sodík, tak by se investice vrátila docela rychle. Nejrychlejc se investice vrátí v matkárně, kde je to už odzkoušený a ta 4x vyšší účinnost vychází. Na 3 bonsai matky pro osobní potřebu mi stačí 11W. Docela by mě zajmalo, co by rostlo pod 11W zářivkou...

Ja mám 3x14W na tri maminky 20cm vysoké a v pohode.Ale myslím,že tá jedna 14W by to neutiahla.Mal som predtým v skrini warmwhite 11w a svetlo nič moc,k nej som mal 15w warm+18w cool a dosť sa ťahali.No,tá 18W bola na 11W balaste,tak to asi naplno nesvietilo,ale aj tak....
hogi
Tak ICE už začíná pomalu dozrávat. Ještě do konce měsíce ji budu hnojit a pak bude mít do pulky července dietu o destilované vodě. Fotky se zapalovačem se mi moc nepovedly, ale ta levá krajní palice je dlouhá jako zapalovač. Ale vzhledem k tomu, že se mi to rozrostlo jako džungle, tak celkovej výnos nebude nic moc, protože si to navzájem stínilo a květináč byl jen 0,25l. Ale vkládám docela naděje do příštího kola, kde budu mít 8 řízků bez zaštipování rovnou na květ, takže by mělo bejt 8 pěknejch palic (minimálně jako tahle).
ReeJack
Mno to vypada pěkně dokonce mě až udivuje rychlost s jakou ti to roste ( jak víš mě to leze poněkud pomalu :/ )
Každopádně K+ a vyděržaj v usilí. Přihod ještě aspon jednu fotéčku z profilu :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma