Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 [2] 3 4 
Svilušky - Tetranychidae - Spider mite , jak na ně ?? - Klikni zde pro originální téma
j0llyj0k3r
citace:
Původní příspěvek od daelahrazah
Zdravim ludia, vidim ze sa tu pise o tych potvorach ktore napadaju rastliny az v starsom stadiu rastu ale mne sa stalo ze hned ako sa na cerstvo vyklicenych rastlinach objavili prve listky tak proste z dna na den zmizli, kurnik cumel som na to jak idiot a neostalo mi nic len hole stonky bez nicoho, mohli to byt tie veci?? dik za odpoved...mier


pobavil jsi me :D ale ne, svilusky Ti rozhodne behem jednoho dne nesezerou listy, to byl spis nejakej slimak, housenka, nebo jiny zvire, ale svilusky urcite ne, priste dej kolem malinkatych rostlinek provizorni parenicek z petflasky, do kteryho udelej par der aby do nej moh vzduch.. venku kolem kytky dej par kaminku popr. kdyz uz jsou vetsi tak kousek pletiva proti srnkam a zajicum..
onesoul
zkuste karate?zabiji vsechen zravy hmyz funguje na sto procent nebo olejicek pripadna zmena teploty dokaze taky pomoct a pri tom moc neuskodi
LUMBERJACK
zdarte,tez mam jeden tip.zatim 100% uspesnost.jde o BAC Bio Plant Vitality Plus.pry by to mel byt nejaky predatori smradek,takze bio:-)pro predstavu:http://www.thegrowshop.org/es/home/...plus.html?pop=0
j0llyj0k3r
LUMBERJACK: diky moc za tip chlape, objednal jsem i pres to priserny postovny a vyzkousim, o vysledku budu informovat ;)
KdykolíKdekolík
Parada ja to nasel i v ceskem growshopu
http://www.homegrown.cz/growshop/es...jiva/12-2-B-A-C
Kdyz sem jim psal odpovedeli ze cekaji az dojede kamion, takze uz brzy bez sileneho postovneho.

Jeste ze me ted ty mrchy netrapi.
Aahz
Párkrát se mi svilušky objevily a vždy zabral postřik nimbovým olejem (informace jsem cerpal jsem tady) - neni to chemka a kytkam "chutna" :)
j0llyj0k3r
bohuzel letos at bojuju Nimbem jak bojuju, ty mrchy zatim vyhravaj, na BAC jsem fakt zvedavej a hlasky, ze cekaji az dojede kamion znam :D polovina growshopu nabizi zbozi, co vubec fyzicky nemaj a on ten kamion taky treba vubec prijet nemusi.. do ty doby by mi to ty svine sezraly, takze nejakejch 15eur tam a sem me fakt nevytrhne..
KdykolíKdekolík
Jasne pokud je to potreba tak dotoho.

Ja klidne pockam jelikoz zatim problem nemam a zvedavy byt nemusis uz sem ho mel doma na zkousku od znameho co bral semena ze sannieshopu a opravdu funguje.

Na tom shopu k tomu maji i nejakou studii k stahnuti a link jak to funguje
http://www.springerlink.com/content/38u1n7g4101x571w/

hezky pocteni
LUMBERJACK
zdarte,ten odkaz na growshop s bac vitality jsem tam prdl jen tak,at muzete nakouknout(hned prvni co jsem vygoogloval,s nejakym popisem) co a jak,v zadnem pripade to neni reklama,nebo nejlevnejsi shop.zkuste radeji pohledat.ja ho dostal zadarmo od tipku z naseho growshopu,takze cenu jsem neresil.at se dari
j0llyj0k3r
on se moc u nas koupit neda, jelikoz oficialni distribuce B.A.C do CR byla dohodnuta az v kvetnu a zatim jeste nedorazily ani prvni dodavky.. a jelikoz by mi to ty davno svine sezraly, cenu jsem vubec neresil..
krast
mám zálusk asi na svilušky, přikládám foto. díky
reKru
Omite 570 EW Funguje, osobně odzkoušeno.
KdykolíKdekolík
Takze ja sem se konecne dockal
(sleduju to kazdy den kdy se konecne objevi ten zazracny BAC Plant Vitality Plus )
No tak to jen at vite ze uz konecne je to i u nas v CR
http://www.homegrown.cz/growshop/es...lity-plus-0-25l
jenaro
Zdravim
Jakym spusobem kdo pripravuje roztok s Bioolem..? Pred nekolika lety jsme tim postrikovali kytky a ja myslim ze do litru vody se pridavalo snad tri vika toho bioolu a 12 kapek JARu... ale nejsem si v tom jistej ted. A co treba kdyby to ne byl JAR ale nejakej PUR..? Ne znicim si tim kytky?
A jeste dalsi vec - vyhrabal jsem ze sklepa to baleni bioolu a je tak trochu prosly - datum spotreby vyprsel uz pred pul rokem, muze to mit negativni vliv nebo je to uplne jedno?
Dekuji vsem za komenty
Jenaro
_Dr.Skunk_
ja sem vcera objevil na svejch kytickach naky sviluchy... jelikoz se jedna o kyticky co mam na balkone a jeste nekvetou velice rad bych se jich co nejdrive zbavil....tak sem nasadil hnedka Spruzit striknul sem vsechny 4 ale nejvic onou zasazenou kytku na ktery sem jich nasel nejvic..pockal sem asi hodinu nez to kytky vsakly a pokropil sem to jeste jentak lehce a pro jistotu bioolem ... no a tedka kdyz sem prisel z prace a jdu se na balkon podivat jak pokracuje walka se svilakama kytky navoskovany jak svina ale kdyz sem utrhl listek z kytky ktera je zasazena nejvic tak sem tam stejne dve zespod listu objevil...tak jakjo jak se jich ma clovek zbavit??? fakt nevim ale tyhle sou naky odolny :( mam tady v zaloze jeste agrion ale co pak? me p
ride jak kdyby uz byly na vsechno zvykli muze to bejt mozny?:eek:
JaVen
Zdravíčko pěstíři a pěstířky.

I já osobně už jsem měl párkrát tu nemilou možnost zazápasit s těmahle sviňuškama svinutýma. Nějaké ty přípravky jsem vyzkoušel, ale vždy to dopadlo zalepenýma pórama a sviňe svinutý zmizly jen na chvilku.
Asi před měsícem a půl přišly zas! A jak to tak bývá, rozmnožily se víc než rychle. Už jsem se viděl jak to zas budu smáčet smradlavým olejem atd atd...
Ovšem měl jsem tu možnost vyzkoušet si Plant Vitality plus od firmy B.A.C. Postřik jsem aplikoval 3x co 2dny. A výsledek? Krásně zelené a zdravé rostliny, žadné ulepené listy a po sviluchách ani památky...A to už déle než měsíc!!!
Opravdu vřele doporučuji,neboť vím o čem mluvím.Sice na venečky jsem to ještě nezkusil(doufám že ani nebudu muset), ale myslím si že i tam ukáže co umí...

Tož ať se daří, drazí přátelé.

Naskle
Čau lidi potřeboval bych poradit co je to za škůdce. Mám to jenom na tomdle listu díky moc za odpověďi!!!


http://grower.cz/home/viewer.php?userid=26965
Hlava
citace:
Původní příspěvek od DCHRISSS
Čau lidi potřeboval bych poradit co je to za škůdce. Mám to jenom na tomdle listu díky moc za odpověďi!!!


..foto vlozis takto http://grower.cz/pestovani/navody/d...azky/16.html#93 ..
expertos
Hojas já sem si koupil agrion delta v kaufu za 120kč , není tam přímo psané ,že je na svilušky, ale jenom na savý hmyz ..ale nevím jestli stačí rostliny postříkat normálně z vrchu a nebo je musím přímo nanést na ty svině ze spodu lystů?a ještě nevím v jakých odstupech stříkat ,kdyby mi někdo poradil byl bych rád díky!!!!
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od expertos
Hojas já sem si koupil agrion delta v kaufu za 120kč , není tam přímo psané ,že je na svilušky, ale jenom na savý hmyz ..ale nevím jestli stačí rostliny postříkat normálně z vrchu a nebo je musím přímo nanést na ty svině ze spodu lystů?a ještě nevím v jakých odstupech stříkat ,kdyby mi někdo poradil byl bych rád díky!!!!


Postriekat treba celu rastlinu/list, hlavne pri roztoccoch/sviluskach spodnu cast listu. Tam su najcastejsie, tam ziju a ukladaju vajicka. Najlepsie je postrek po cca. tyzdni, aby si zahubil medzutym novovyliahnute jedince. Zalezi, ci je dana chemka ucinna aj na vajicka.

Inak Agrion delta nie podla vsetkeho urceny na svilusky, skor to vyzera na vosky.
Hladaj nieco, co ma oznacenie ako AKARICID, v tomto threade je spomenutych mnozstvo prostriedkov.

Prajem uspesny boj :starwars: proti tym hajzlikom :flamer:
lidičky, v brně je firma biocont která prodává mimojiné dravého roztoče na sviluchy za 118,-Kč ... do domu je to plus dalších 140,-Kč za poštu ale furt to vychází líp než z growshopu ;) a dojde to do 3 dnů ... je jich v balení 100 "kusů" a vystačí to na 10m2

mě přijdou zítrA :)

viz here http://www.biocont.cz/PDF%20katalog/33.pdf
KdykolíKdekolík
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
lidičky, v brně je firma biocont která prodává mimojiné dravého roztoče na sviluchy za 118,-Kč ... do domu je to plus dalších 140,-Kč za poštu ale furt to vychází líp než z growshopu ;) a dojde to do 3 dnů ... je jich v balení 100 "kusů" a vystačí to na 10m2

mě přijdou zítrA :)

viz here http://www.biocont.cz/PDF%20katalog/33.pdf


Jo no Bioagens je vyborna volba skoda ze je to jen sezoni. Zkousel sem je sehnat pres zimu kdy sem mel opravdu problem se sviluskama a hle nikde k sehnani.

:)
čiwě když porovnám ty ceny od BAC organic produktů z českýho growshopu tak se furt vyplatí (při nákupu aspon dvou věcí) objednat od sannieho ... no fuj takhle to nikdy kupovat nebudem , growshope :teef:
Kubis
zdravím lidi chtěl bych se jen zeptat jestli stačí přípravkem AGRILON DELTA stříkat rostliny jen z vrchu nebo i ze spodu listů a ještě jak moc je tim kropit ted sem si ho koupil a dal sem ho tam asi víc neš dost tak at tim kyti nejak nepoškodím přece jenom je to chemka dik za případné odpovědi.

přeju ůspěšný boj z vetřelci:-)
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od Kubis
zdravím lidi chtěl bych se jen zeptat jestli stačí přípravkem AGRILON DELTA stříkat rostliny jen z vrchu nebo i ze spodu listů a ještě jak moc je tim kropit ted sem si ho koupil a dal sem ho tam asi víc neš dost tak at tim kyti nejak nepoškodím přece jenom je to chemka dik za případné odpovědi.

přeju ůspěšný boj z vetřelci:-)


Mrkni par prispevkov vyssie - prispevky od expertos a ja.

Trocha som pogoogloval a nasiel par odkazov, kde AD pomohol proti sviluskam. Ale uprimne, vela ludi si myli svilusky s inou havedou.
Osobne by som mrkol po niecom, co je oznacene ako AKARICID.
AD je totiz pyretreid a ten nemusi na roztocce dostatocne zabrat.

A listy striekat poriadne aj zospodu, tam sa ti hajzlici totiz najcastejsie zdrziavaju.

Good luck. LJ
Kubis
to LemonJelly:
diky za rychlou odpověd pokoumam ještě forum, aplikoval sem postřik tak uvidíme jak s nima zatočí.

at rostou.
Janxu
da se nekde Amblyseius cucumeris nebo Phytoseiulus persimilis poridit i mimo sezonu. neni na groweru nekdo, kdo se zabejva biagentama???????
Pic. Ahoj všichni.Druhej den zasazený klony do roomu,substr.,400W,později 2krát 400. Sem tam nějakej list žlutá až hnědá skvrnka,jinak ale pěkný,velký šnicle.Říkám si kloníky jsou čerstvě přesazený z RW plus sub.v kelímku,transport,nejspíš byly namačkaný v klonovně na sebe,snad to zmizí,chytli se dobře a rostou.Po půlnoci včera mě to ale nedalo,vzal sem textilní lupu a ejhle co nevidim,pavoučci tam pobíhají a pěkně papají,takže o noční šichtu postaráno..Nejhorší listy sem odťal a zbytek do rána do čtyř lístek po lístku balzamoval Bioolem..Jednej kytí se ta masáž Bioolem asi moc nelíbila a povadla,snad se zberchá..Samozřejmě obavy,co dál.Protože ty mrchy určitě budou i v substrátu,nevim,jestli sem si je přivez s řezama nebo nalezly z mýho květináče,ale vzhledem k těm flekům a sem tam nahnědl.krajům na někerejch listech bych řek,že sem si je importoval s klony..Teď mam obavy,že i když je z rostlin vypudim,pozabíjim,že mi tam budou lízt z květináče zas a zas.Máte někdo borcí receipt,jak je zničit v hlíně??Co s nima dělat na rostlinách sem na foru samozř.našel,ale jak na tu hlínu?(zatim vedu bioboj,v krajním případě sáhnu po chemce).Muj první grow a hned tyhle svině svinutý..Budu vděčnej za každou radu,odkaz.Díky
Že by na ty potvory,co pochodujou po kytkou v zemi byl jedinej recept,hlínu vyhodit a koupit něco sterilního?Co třeba ten dravej roztoč,vyžere to i v květníku?Pokud někdo víte,pověste to sem,díky
citace:
Původní příspěvek od Vakiduvaje
Že by na ty potvory,co pochodujou po kytkou v zemi byl jedinej recept,hlínu vyhodit a koupit něco sterilního?Co třeba ten dravej roztoč,vyžere to i v květníku?Pokud někdo víte,pověste to sem,díky


Taky jsem měl po třech dnech svilušky, postřik Agrion(asi 70kč, v každém květinářství), aplikace jednou a zvýšit vlhkost na plno, rosit. Jestli jim topíš i ve tmě, tak jim tam sniž jednou teplotu a orosit. Nafouknou se vlhkem a prasknou. Tu vlhkost můžeš v pohodě držet vysokou během celého cyklu růstu a budeš mít klid. Ať rostou.Ještě jsem zapoměl, ten dravej roztoč není na našem trhu během zimního období, ale v létě by mělo v pohodě stačit slunéčko sedmitečné.
Díky,Kirsaku.Vlhkost mám při světle 55-65,po tmě stoupne k osmdesáti,teploty den 26-28,noc 15-18,v noci netopim..Jinak rosim a zatim to vypadá,že dávaj pokoj.Koupim ten Akrion nebo Talstar,pro sichr,i když chemce se chci vyhnout,pokud to půjde..protože z hlíny určitě ještě něco přileze..i když kytí sou teď čistý.Díky a ať se daří
Zdravím,

po přečtení prá threadů bych se rád zeptal na todle. Ve 30 dnu květu jsem narazil na svilušky, které jsem se snažil léčit, ale nakonec jsem ten boj vzdal, ptž se mi nechtělo dávat na palice už nějakou chemii. Nasadil jsem dravé parazity, kteří odvedli svou práci, ale ne 100% a v současné chvíli jsem 4 dny před zkosením, kdy dvě kytky jsou docela silně zasaženy, pouuze listy, které jsou už z 50% seschlé. Zbylé kytky se drží a mají se víceméně čile k světu. Mám jen jedinou otázku:

Chcípnou ty svině, když kytky zkosím, ostříhám listy a dám vše sušit? Budou dále pokračovat ve své destrukci i během sušení a nebo jednoduše to vzdají a pujdou do parazitického nebe?

Díky za info, kdo se dostal do tédle fáze a má s tímto zkušenosti.
chcipnou a pujdou do pekla
Steve
čao
No jelikož se toho bojím jako čert kříže...taky jsem pátral a děláš dobře že na to nic už nedáš! Jinak po kose půjdou do pekel jak říká benji... Jinak ať se daří!
diky moc za pomoc, myslel jsem si to taky, ale mel jsem obavy, jelikoz ta jedna kytka je pravou ukazkou toho co svilusky dokazou udelat behem jednoho mesice :/
Steve
jj jsou to potvory tady menší ukázka těch sviňušek
vimnevim
Taky momentálně bojuju se sviluškama a zjistil jsem, že je zamořenej celej dům !!! Což mi napovídá, že moje snažení bude vždycky jenom dočasné :( Našel jsem je na skoro všech pokojovejch rostlinách v domě a to znamená že i když je ve skříni vyhubim tak tam budou za chvilku znova !! V místnosti, kde mám pěstírnu mám teplotu okolo 20 *C a vlhkost 45-60% myslíte, že když by jsem pořídil predátory na sviluchy tak by přežily i tohle mikroklima ? Rozutečou se potom když vyžerou svilušky po místnosti ? Protože to by jsem potřeboval :)) aby moje pěstírna zafungovala jako množírna predátorů, který by potom vyčistily co největší prostor v domě...
Škoda jenom že se ještě asi neprodávají ?
Jinak jsem narazil na zajímavou stránku o chemkách : http://www.beer.cz/chmel/met2001/meto1_12.htm doporučuju omrknout aspoň pro představu...
LemonJelly
citace:
Původní příspěvek od vimnevim
Taky momentálně bojuju se sviluškama a zjistil jsem, že je zamořenej celej dům !!! Což mi napovídá, že moje snažení bude vždycky jenom dočasné :( Našel jsem je na skoro všech pokojovejch rostlinách v domě a to znamená že i když je ve skříni vyhubim tak tam budou za chvilku znova !! V místnosti, kde mám pěstírnu mám teplotu okolo 20 *C a vlhkost 45-60% myslíte, že když by jsem pořídil predátory na sviluchy tak by přežily i tohle mikroklima ? Rozutečou se potom když vyžerou svilušky po místnosti ? Protože to by jsem potřeboval :)) aby moje pěstírna zafungovala jako množírna predátorů, který by potom vyčistily co největší prostor v domě...
Škoda jenom že se ještě asi neprodávají ?
Jinak jsem narazil na zajímavou stránku o chemkách : http://www.beer.cz/chmel/met2001/meto1_12.htm doporučuju omrknout aspoň pro představu...


Drave roztoce su pre teba ako stvorene. Chemicky osetrovat cely byt je trochu zlozite. Pokial sa nemylim, tak pasky z roztocami sa zvyknu predavat prave v tomto obdobi na jar, kedy sa este nevyliahnute davaju na kriky, stromy, ...
Skus napr. fi BIOCONT.
Ked vyzeru svilusky vo svojom obdobi, tak sa rozutekaju po okoli a hladaju nieco pod zub, inak umru.

Nieco podobne ako ty som mal aj ja. Celkom som zamoril cely byt.
Pokusil som sa preto vsetko rastlinstvo dat na jedno miesto a poriadne par krat chemicky osetrit a poctivo pozorovat zmeny. Po 2 mesiacoch som sa ich zbavil, zcasti aj pomocou draveho roztoca.
Ale mal som tam aj molice a puklice ( rastlinky cez net vam prinesu viac nez len prijemny pocit z exotickych rastlin ).

Prajem uspesny boj :flamer: svilusky
KdykolíKdekolík
Takze:
Dravy roztoci maji radi podminky ktere sviluskam nesvedci cilize nizsi teploty a vyssi vlhkost.
Osobni zkusenot mam takovou ze mi roztoci moc nepomohly sice je drzely na uzde ale ze by je vyhubily to ani zdaleka.
citace:

Phytoseiulus persimilis
Dravy roztoc proti sviluskám ve skleníku
Proti: sviluska chmelová

Pusobení:
P. persimilis se ziví vyhradne sviluskou chmelovou. Nymfy i dospelci vyhledávají
a vysávají její dospelce, larvy i vajícka. Samicka klade az 5 vajícek denne, z nichz se po
4 dnech vyvíjí nymfy, které jsou rovnez dravé. Cely cyklus trvá v závislosti na teplote
5–25 dnu. Dospely roztoc denne vysaje az 5 dospelych svilusek nebo 20 larev a vajícek.

Zpusob aplikace:
• listy s roztoci rozmístite do míst napadenych sviluskou
• dulezité je casté rosení a vetrání
• optimální teplota kolem 20 °C (15–25 °C)
• optimální vzdusná vlhkost 70–90 %

Dávka: 5–10 roztocu/1 m2
Oblast pouzití: skleníky, foliovníky, zimní zahrady, domácnosti – ochrana paprik, okurek,
rajcat, kvetin
Kompatibilita: roztoce lze kombinovat s ostatními bioagens v systému biologické ochrany
rostlin. Nepouzívejte vysoce toxické chemické přípravky, zejména akaricidy!
Viz www.biocont.cz
Ochranná lhůta: 0 dní
Skladovatelnost: jedná se o zivé organismy, je nutno
ihned aplikovat! Skladovat pouze v nezbytném prípadu
maximálne 3 dny pri teplote 5–10 °C.
Balení: na listech, 100 ks roztocu na plochu cca 10 m2,
2000 ks na plochu cca 200 m2.


Co mi pomohlo byl BAC Plant vitality plus ale to uz sem tu psal drive
vimnevim
Kdykolíkkdekolík : no já jsem BAC Plant vitality měl a dostříkal jsem ho někdy cca před měsícem a svilušky mam porád...
Docela mě překvapuje jak to na groweru každýmu funguje. Ale já jsem si zřejmě svilušky domů přinesl někdy před léty a pěstuju si je tady pěkně po celym domě na lesčems. Taky si myslim, že jich je pořád několik na cestě za novejma kytkama, takže moje řešení ani nemůže být stříkání něčeho na nějaký místo.
Takže jsem si objednal predátora, ale jinýho než ty a to :
Typhlodromus pyri
Dravý roztoč proti škodlivím roztočům v sadech a vinicích
Proti: sviluška chmelová, sviluška ovocná, hálčivec révový, vlnovníkovec révový, hálčivec jabloňový
Působení: T. pyri je dravý roztoč velikosti asi 0,6 mm. Napadá škodlivé roztoče, ale i larvy třásněnek
a jiného drobného hmyz. Má vysokou bioregulační schopnost a vrozený „model“ péče o kořist, takže
působí dlouhodobě. Pokud nejsou k dispozici škůdci, dokáže se živit pylem i dlouhodobě hladovět.
Jedna samice vysaje za den asi 8 dospců svilušky nebo až 320 hálčivců. Dravé jsou i nymfy.
T. pyri pfiezimuje a jakmile se dostatečně namnoží udržuje škůdce pod hladinou škodlivosti........
Je taky od Biocontu a dám si ho i do zahrady. Třeba to moc nepomůže ale už jsem zkoušel BAC, Neudossan, Agrion delta... možná ještě zkusim tabák, ale mám srach aby jsem kytky nějak nezničil....
vimnevim
Zdarvíčko tak dneska mi přišly predátoři poštou...
chumlec 50 plstnatejch pásků. Kouknu rozbalim a už se to začalo hemžit malinkejma bílejma zviřátkama...
Takže jsem jich pár vzal a ještě než to pořádně přidělám ke stonku jsem je položil mezi kytky.
Přídu teďka po půl hodince a koukám že už se otáčí na listu a vypadá to že svačí :)) Hned tři predátoři u sebe neni to vidět nijak excelentně ale pod lupou něco znát je .-) Takže predátor mi snad doopravdy pomůže, minimálně to vypadá pěkně a dá se to pěkně pozorovat
cookino
se sviluskama mam bohate zkusenosti. Jako "nejbiologictejsi" :D ochrana se mi osvedcilo nasledujici:

1. Napustit kybl do ktereho kytky cele vlezou vodou se saponatem (napr Frosch - "bio") - ale ne moc (cca polevkova lzice na 15-20 l). Pokud jsou uz v kvetu tak ani tento prostredek radeji nedavat - nebo jen malo.

2. vzit kytku a celou ji na minutku dve ponorit do kyble a machat v nem - opatrne aby se vetve nepolamaly. Ale tak aby ty svine nezustavaly ve vzduchovych bublinkach pod listy:)

3. kytky vytahnout a radne osprchovat od saponatu.

(pozn. je potreba davat behem procedury pozor na to, aby se voda se saponatem nedostala do substratu - staci tedy dat kvetnik do sacku a kolem stonku ten sacek ovazat)

POZOR!!! - takto se svilusek uplne nezbavite, ale pouze oddalite jejich navrat(mnozeni) cca o dva tydny.
(Ja takto zachranil nekolikrat prave "zastaveny kvet"...kytky se znovu rozjely :) )

Pokud si to lajsnete, muzete do te vody pridat i trosku chemie - ale tam uz pocitat s casem odbouratelnosti atd atd...
Host NORA
Ahoj všem já mám dobré zkušenosti s Vertimecem .Jeden čas nebyl k sehnání ale zabírá a neničí kyti. dávám jak na okrasné-0,6ml na 1litr
m.rider
Tak zkoušel jsem již hodně přípravků a pořád to nemělo 100% ekeft ale teď sem v drogerce koupil Raid ve spreji na lítajicí hmyz a vyfíkal cca půlu spreje do room, na 15min vypnul ventilaci a pak zase zapl... na kyti to zatím nemá viditelný vliv po týdnu od použití ale sviňušky po stovkách na zemi.... stačilo jen zamést... 99% učinost údajně i na vajíčka... uvidíme co ukáže nadcházející týden...
Smouk
Zdárek Lidičky! Prosim HELP! Mam klona je cca 18 dní starej.Je v květináči se substrátem.. Za poslední dva dni se mi na listech začali objevovat žlutý až hnědý skvrny a špičky se točí nahoru..okolo těch zoubků na listech (čepele?) to hnědne.. Přikladám fotky co jsem vyfotil rano než sem šel do práce..večer přidám další.. Ty listy na ty fotce už byli seklý napůl když jsem to dastal.. Tady je foto: http://img689.imageshack.us/i/imagefqa.jpg/
http://img203.imageshack.us/i/imagenqs.jpg/
Díky za každou odpověď!:p:
Tady se můžete mrknout jak kytka vypadala cca pred týdnem..;)
http://grower.cz/forum/showthread.p...5360#post885360
m.rider
tak Raid jenom doporučuji žádný další výskyt ale miliony jich na zemi... vypadalo to jako kokos vypadlý z květináčů ale s křidýlkama :D nevěřil bych kolik jich může v rooom být... není nad pořádnou deratizaci!!!!
flowtek
Zdarecek panove,
mam 2 tydny do sklizne a vsiml jsem si svilusek...uz jich je celkem dost....celkem dost....:) mam to necim kropit?n nebo uz to nema cenu?:(
dripER
Řekl bych, že už tomu nepomůžeš. Určitě ne "chemicky" Možná něco, co žere svilušky nebo jejich larvy.
BloodyBeer
citace:
Původní příspěvek od flowtek
Zdarecek panove,
mam 2 tydny do sklizne a vsiml jsem si svilusek...uz jich je celkem dost....celkem dost....:) mam to necim kropit?n nebo uz to nema cenu?:(


dva tydny do sklizne bych to urcite nicim uz nestrikal - jednoduse flush a kosa
flowtek
a rychle koupit naky zviratka? Kde se vubec dajk koupit?:)
flowtek
Hele panackove:)
kde se da koupit nakej predator? neco co je spapka?:) A ma to jeste teda cenu 14 dni pred sklizni?:)
hellfire
citace:
Původní příspěvek od flowtek
Hele panackove:)
kde se da koupit nakej predator? neco co je spapka?:) A ma to jeste teda cenu 14 dni pred sklizni?:)


Hele panáčku, kdybys klikl o stránku zpět tak to tam vidíš, a cenu to nemá, než ti do objednaj a pošlou tak už budeš pomalu kosit,a navíc jim to nějakej čas trvá než je požerou.
flowtek
sorka, nevsiml jsem si toho, jen jsem to tu prolitaval....
hm, tak to nic, tak snad si toho priste vsimnu driv:) dik
46, XY
Důležité je taky zabránit sviluškám přelézat z rostliny na rostlinu, nebo "běhat" po bytě.
Kamarád oblepil květináče pruhem obostranné lepící pásky. Pak je jistota, že pokud se svilušek zbavíš na jedné kytce, z ostatních se Ti na ni nedostanou.
Dobré je taky, než se vrhneš na postřiky, oslabit populaci - stačí vystrčit ven na déšť, nebo sprcha.
Stanton
Ahoj mam ve skleniku tyhle svine a nejsem si jist jestli jsou to svilusky nebo trasnenky nebo jine svinstvo.Kytky jsou 2 a maji kazda 2m a obe maji napadenou celou spodni polovinu.Poradte at vim co mam na to pouzit. Prikladam fota

PS: Jsou jich tam miliony snad ,uplna invaze.Zadne pavucinky ale jak pisete.
46, XY
Svilušky, možná v kombinaci s molicí. Nelítají tam náhodou nějaký malý (3-4mm velký), bílý mušky?

Ještě by se hodila fotka z vrchní strany listu - specifické tečky od vpichů svilušek.

Základ je zabránit přístupu dalších (sviluška je velmi ráda na okurkách nebo rajčatech), aby jsi nebojoval pořád s nástupem nových a nových (polepit stonek, odklonit rostliny tak, aby se nedotýkaly mezi sebou, popř. s konstrukcí skleníku).

Pavučinky se dělají, až je kytka zasažená na maximum. Ale z mých zkušeností vím, že svilušky napadají především horní patra....

V prvé řadě je nutný oslabit popolaci. Upevni kytku, aby se nezlomila, a pak pomocí hadice na největší rozptyl se snaž smýt škůdce z rostliny.

Potom přijde na řadu postřik. Používal jsem přípravky OMITE, Talstar a vždy částečně pomohly. Použij smáčedlo! Kapka JARu pomůže. Dávej pozor, ať Ti to nestříká na zeleninu, kterou budeš v následujících 4 týdnech konzumovat! Teď je výhoda, že je celkem zima a vlhko, takže nejsou tolik aktivní.

Takže rukavice, tlakový postřikovač a držím palce!
Stanton
citace:
Původní příspěvek od 46, XY
Svilušky, možná v kombinaci s molicí. Nelítají tam náhodou nějaký malý (3-4mm velký), bílý mušky?

Ještě by se hodila fotka z vrchní strany listu - specifické tečky od vpichů svilušek.

Základ je zabránit přístupu dalších (sviluška je velmi ráda na okurkách nebo rajčatech), aby jsi nebojoval pořád s nástupem nových a nových (polepit stonek, odklonit rostliny tak, aby se nedotýkaly mezi sebou, popř. s konstrukcí skleníku).

Pavučinky se dělají, až je kytka zasažená na maximum. Ale z mých zkušeností vím, že svilušky napadají především horní patra....

V prvé řadě je nutný oslabit popolaci. Upevni kytku, aby se nezlomila, a pak pomocí hadice na největší rozptyl se snaž smýt škůdce z rostliny.

Potom přijde na řadu postřik. Používal jsem přípravky OMITE, Talstar a vždy částečně pomohly. Použij smáčedlo! Kapka JARu pomůže. Dávej pozor, ať Ti to nestříká na zeleninu, kterou budeš v následujících 4 týdnech konzumovat! Teď je výhoda, že je celkem zima a vlhko, takže nejsou tolik aktivní.

Takže rukavice, tlakový postřikovač a držím palce!


Ahoj no kytky jsou tak velke ze zaplnily sklenik a uz je musim lamat takze odkloneni nehrozi, tecky na listech jsou a je jich dost,Dovnitr se stezi dostanu.Myslite ze by pomohli ti roztoci?
46, XY
Nejsem si jist, jestli ještě roztoče posílají, je už celkem konec sezóny okurek a rajčat a firmy dělají roztoče hlavně kvůli zelenině...

Dle mého by jsi měl dělat total postřik celýho skleníku a za 10-14 dní zopakovat.
Stanton
Ok koupim postrik, ale nevim kterej rozhoduju se mezi OMITE a Naturen Celaflor ,co je ucinejsi?

http://e-shop.hydroponic.cz/p/naturen-celaflor-250ml/

http://www.farmarka.cz/omite-570-ew-100ml
46, XY
Do sklizně je ještě času dost, šel bych do total chemky, což je OMITE 30W, nebo tekutý - myslím, že OMITE 570...
Koncentraci tam hoď tu nejvyšší, kterou v návodu píšou.
Stanton
Dik koupim a postrikam to, za tech 12let co pestuju je to moje prvni napadeni hmyzem. Letos se jim asi dari. Snad mi to nesezerou :( Jedine co jsem udelal e ze jsem zalil fest a celej sklenik zavrel a nechal zaparit je tam 100% vlhkost tak je to snad zbrzdi.
Stanton
Ahoj tak pisu jak to dopadlo: Pouzil jsem OMITE 570 a zabralo to paradne svilusky jsou death ale asi je to zbrzdilo pac ty kytky co jsem postrikal jsou jedine ktere jeste nezacly kvest.Snad se rozjedou.Diky za rady :)
46, XY
Tak za týden ten postřik ještě zopakuj - jistota je jistota ;)

Pokud nekvetou, tak zatemni na tři dny skleník, přidej trochu květových hnojek a ony se nastartujou ;)
citace:
Původní příspěvek od Stanton
Ahoj tak pisu jak to dopadlo: Pouzil jsem OMITE 570 a zabralo to paradne svilusky jsou death ale asi je to zbrzdilo pac ty kytky co jsem postrikal jsou jedine ktere jeste nezacly kvest.Snad se rozjedou.Diky za rady :)


kdybys mě poslechl dřív tak už je dávno po nich..!!!!
sirup
zdar mam dotaz. Pred cca tejdnem sjsem dal kytky z balkonu dovnitr kvuli zime. Ted jsem si vsiml ze mam svilusky, ale palice uz pred sklizni. Nenapada vas jak na to? napadlo me to dat prez noc ven na zimu, ktera klesa uz skoro k nule. Postrik nepripada v uvahu, pac bych to pak hulil....:-(
k0ny
Narazil jsem na perfektní video, kde jsou svilušky, jsou tam krásne vidět jak si chodí po listech, snad se bude někomu hodit při identifikaci :-D
http://www.youtube.com/watch?v=jJyZ...feature=related
46, XY
sirup: dal jsem kdysi dávo kytky ve, když mrzlo, vypadalo to, že to svilušky nezvládly (pohyb = 0), ale jak se ohřály, tak zase čile začly běhat. Pokud je před sklizní, tak bych to nechal. Jakmile kytky střiheš a pověsíš tak z nich utečou jinam. Jediný, co zůstane, jsou pavučinky ;)
rise
zdravim groweři ... mám 14 dní před sklizní a byl jsem napaden armádou svilušek ... kamarád mi poradil Omite 30W , tak jsem jak osel poslechl a udělal jsem postřik ... teď jak to tu pročítám zjišťuju , že jsem pravděpodobně udělal totální kravinu. Chci se zeptat jestli se s tím dá ještě něco dělat aby to šlo hulit
Stanton
14 dni pred sklizni uz nema cenu cokoliv aplikovat to je tak na pobliti. jedina moznost je pockat dyl nez tech 14 dni aspon o tyden a poradne proplachovat .
Hlava
Nene , na to je tohle http://www.nashgrowshop.cz/eshop/16...plus-250ml.html , koukal sem na to na cannabizu a na lahvi je ze je to primo na svilušky a že je to mozny střikat 6hod před sklizní , doporučil sem to kámošovi na svilušky a FUNGUJE TO!!!! Smrdi to sice jak lak na dřevo ale viděl sem jak to maká , vřele doporučuji všem , na cenu nehledťe vyplati se to !!

rise : budeš si muset počkat až uplyne ochrana lhůta , myslim 40dní , pak to teprv můžeš hulit , počkal bych i déle :p:

čau Hlava
rise
od díky Hlavo ... bál jsem se že ta ochranná lhúta platí jen když kytky ještě rostou... jako že když se to zkosí tak se to přestane vyprchávat ... takhle je to v pohodě
Hlava
Tak tady je důkaz , místo slibů :D:D , takhle to vypadá a funguje to perfektně , Hlava
vir
podobny produkt zde

http://www.progrow.co.uk/acatalog/info_05181.html

doporucoval bych precist manufactures info

plant vitality plus je kopie, jen vyrobci pozapomneli zminit par podstatnych veci co je v tom, to ze je to non-toxic je peknej bullshit!!!
Hlava
citace z bioagens , kteři vlastně vyráběj ty parazity "Bioagens
Ke dni 15. září bylo ukončeno posílání užitečných organismů do skleníků a fóliovníků. Na zimní období 2010 a 2011 připravujeme zasílání dravého roztoče T. pyri .Objednávky začneme vyřizovat od 10. 12 2010."

A když si klineš konkrétně na phytoseiulus-persimilis tak se objeví co ?
http://www.biocont.cz/shop/detail/1...similis-100-ks/

"Dravého roztoče P.persimiis dodáváme pouze v sezóně (tj. od 15.3. do 15.9)"

Tohle vim uz několik let na sto procent , jen sem to nechtěl hledat a hned bych ti doporučil aby sis je objednal , jelikož ale vim že je v zimě nemaj a neposílaj , tak sem ti chtel ušetřit čas , no nevadí ......koukáš na 10stánek co funguje co ne , nějak nevidim ten Selline , to je ten 3tí nefunkční odkaz ?? No to bude asi ono , tak dej vědet jak to funguje , připadně jak ti přišli živí predátoři v -5°C ......

:rejp:
Včera jsem se všiml sviňušek tak jsem hned stříkl omite. Dnes jsem se dozvěděl, že něco jako Phytoseiulus persimilis existuje tak sem je hned objednal...

Můžu je tam bezpečně nasadit nebo smýt omite z kytek vodou?

Díky
Hlava
...no když už sis je objednal , tak je tam dát musíš , omite má chranou lhůtu od 3do 28dní , snad to vojaci přezijou , tady jsou v akci , Hlava
Hlava
citace:
Původní příspěvek od vir
podobny produkt zde

http://www.progrow.co.uk/acatalog/info_05181.html

doporucoval bych precist manufactures info

plant vitality plus je kopie, jen vyrobci pozapomneli zminit par podstatnych veci co je v tom, to ze je to non-toxic je peknej bullshit!!!


No nejak ten link nemaká , na co to bylo ?? No jinak se mi typove z toho Nash shopu dušovali jak je to bio , sem psal že to smrdí jak lak na drevo :D

EDIT : nebylo to toto ?? http://www.canadianxpress.com/spray1.html dík
Nebulaquest
zdravim zabijaky,chtel sem se zeptat,nevite nahodou jake pripravky jsou mozne pouzivat zaroven s Persimilis?



sviluška vs predátor,docela mají co dělat :)

http://www.youtube.com/watch?v=uPcJxv4UFzo
jkb
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, jaký je rozdíl mezi OMITE 30W a OMITE 570 EW? Objevil jsem ty potvory a zkoumám čím je zlikvidovat:)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od jkb
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, jaký je rozdíl mezi OMITE 30W a OMITE 570 EW? Objevil jsem ty potvory a zkoumám čím je zlikvidovat:)



Žádnej , jde o to jestli si koupiš 20kg nebo 570g balení , ja bych ti doporučil spiše http://www.growmarket.cz/produkt/omite-30wp-2x5g , 2x5g ti bude myslim stačit , čau Hlava
jkb
Super, jdu do toho:) Díky moc
vir
citace:
Původní příspěvek od Hlava


No nejak ten link nemaká , na co to bylo ?? No jinak se mi typove z toho Nash shopu dušovali jak je to bio , sem psal že to smrdí jak lak na drevo :D

EDIT : nebylo to toto ?? http://www.canadianxpress.com/spray1.html dík


hej hlava, progrow uz to na strankach nema, tihle jo , jde o to ze vsechny tydle systematicky veci, viz plant vit, crop guard obsahuji Abamectin , coz je pesticid na hubeni hmyzu.taky na lahvicce myslim pisou pouzivat maximalne do druheho tydne kvetu. pac jak se to dostane do kytky tak furt je cas nez sklidis aby se to z ni dostalo. cim je plant vitality znam je ze ponekud zapomneli zminit toto, a docela klamou zakazniky tim ze uvadej neco co neni pravda. slysel sem story jak nekterej ten dealer plant vitality to snad i pil aby ukazal jak to neni skodlivy.

Na druhe strane Spray Safe je uplne neco jinyho. Kdyz otevres lahev voni uplne nadherne, neskodne, sladce. Problem je ze svilusky tim SS musis zasahnout abys je zabil, je to contact killer. takze strikat spodky listu atd. a ne vzdy je to jednoduchy, a taky ne vzdy je vsechny zasahnes.

nedavno sem videl novej produkt Mighty wash a to je vec ktera je organicka, takze to bez uhony muzes strikat na kytky primo pred kosou. a proste to se sviluskama zatoci. problem je ze se da zatim jen sehnat v usa a uk. nez to dorazi do cr to zrejme jeste potrva.

PS. jo hlava kdyz uz si byl na tech CX strankach, koukal si na produkty Nilnat (je to na smutnice)... a PMT (to je proti padlí)
http://www.canadianxpress.com/nilnat.html
http://www.canadianxpress.com/pmt.html

vyzkousel sem oboji a jako top notch produkty.
jkb
Ahoj, tak po (ne)úspěšném zbavení se svilušek je mám opět na kytkách. Tentokrát v menší míře, ale problém je, že mám 10 dní před sklizní:(
Nevíte někdo, co je v tomto případě nejlepší dělat?
desertwolf
zdravim, 12 dni pred sklizni se mi objevily svilusky. premyslel jsem oplachnout vodou, ale nevim, aby to nechytlo plisen. co vy na to, uz nekdo kytky sprchoval v takovem pozdnim stadiu kvetu?
desertwolf
citace:
Původní příspěvek od desertwolf
zdravim, 12 dni pred sklizni se mi objevily svilusky. premyslel jsem oplachnout vodou, ale nevim, aby to nechytlo plisen. co vy na to, uz nekdo kytky sprchoval v takovem pozdnim stadiu kvetu?


Tak jsem je osprchoval jednu po druhý ve vaně, po osprchování jsem kontrolovam microskopem a sviluška žádná, ale spousty vajíček, takže je tam mám po 3 dnech znova.
Mám 9 dní do konce, tak na ně seru, to vydržej.
Hlava
citace:
Původní příspěvek od desertwolf
zdravim, 12 dni pred sklizni se mi objevily svilusky. premyslel jsem oplachnout vodou, ale nevim, aby to nechytlo plisen. co vy na to, uz nekdo kytky sprchoval v takovem pozdnim stadiu kvetu?


http://grower.cz/forum/showthread.p...1906#post931906

citace:
Původní příspěvek od desertwolf


Tak jsem je osprchoval jednu po druhý ve vaně, po osprchování jsem kontrolovam microskopem a sviluška žádná, ale spousty vajíček, takže je tam mám po 3 dnech znova.
Mám 9 dní do konce, tak na ně seru, to vydržej.


http://grower.cz/forum/showthread.p...1660#post931660
desertwolf
citace:
Původní příspěvek od Hlava
Nene , na to je tohle http://www.nashgrowshop.cz/eshop/16...plus-250ml.html , koukal sem na to na cannabizu a na lahvi je ze je to primo na svilušky a že je to mozny střikat 6hod před sklizní , doporučil sem to kámošovi na svilušky a FUNGUJE TO!!!! Smrdi to sice jak lak na dřevo ale viděl sem jak to maká , vřele doporučuji všem , na cenu nehledťe vyplati se to !!

rise : budeš si muset počkat až uplyne ochrana lhůta , myslim 40dní , pak to teprv můžeš hulit , počkal bych i déle :p:

čau Hlava


čau hlavo, funguje to i jako prevence, když to třeba 1 x za 14 dní postříkám tímto plant vitality?
Melory
Tak u nás nakonec zabral až SVILUSTOP - kombinace Omite 30W a Nissorun 10 WP
Namíchala jsem to do 5l kanystru a komplet vystříkala celej stan + kytky a za 3 dny zase. Pak každý týden když meju dno stanu, tak jsem ještě cca 2x udělala znovu postřik všech rohů a stěn .... A SVILUŠE JSOU PRYČ !!!!!
Je to už víc jak 6 týdnů a nikde nic ..... a to jsem s nima bojovala víc jak rok!!!
kixxel
snad by tohle nekomu mohlo pomoci..na swine kazde info dobry

http://www.beer.cz/chmel/met2001/meto1_12.htm
vimnevim
Nevyzkoušel jste někdo toto ? : http://www.zahradni-centrum.cz/prip...o-granulat.html
Píšou, že to účinkuje skoro na všechno a nemá to ochranou lhůtu... Ale je to určený na pokojovky tak možná to nemá ochranou lhůtu jen kvůli tomu a jinak je to jeďárna ?
prysk
Mě pomohl omite 40, 2x postřik po 7 dnech a zatim klid....
Aross
Ahoj Groweři a Growerky.

Mám známý problém se sviluškami na mé kytičce která je už zhruba v 5. týdnu květu. Jelikož pěstuji za oknem vevnitř pod naší velkou kulatou žhavou koulí , nepřipadá mi dobrý nápad nějaký chemický postřik, hlavně když není zas tak dlouho do sklizně.

Proto tento problém řeším každodenním mačkáním svilušek, nemám je drasticky rozmnožené ,pouze otrhávám listy kde se pohybují, samozřejmě mi to rve srdce a z kytky je už pomalu koště bez listů.

Ale hledám odpověď na to, jestli otrhám listy a zbydou pouze holé větve s palicema, jaký budou mít svilušky na ně vliv, myslím jestli sou schopné šišky zhnehodnotit, či nějak taky rozežrat.

Předem děkuji za všechny odpovědi.
PEACE ^^
Zkus neem oil od Plagronu, čet jsem že dva dny je ochraná lhůta, je to olej z posvátného Australského stromu, takže bio.
Ni7R0
Můžeš sáhnout buď po nějaké olejové emulzi jako je právě Neem Oil, BioOl či podobné, které fungují na principu "udušení" škůdců, jinak mě napadá Spruzit, který mimo olejů obsahuje i insekticidní látky - pyrethriny. Spruzit má velmi krátkou ochrannou lhůtu a insekticidní složka v něm je pro člověka takřka neškodná (v porovnání s jinými insekticidy) :)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Aross
Ahoj Groweři a Growerky.

Mám známý problém se sviluškami na mé kytičce která je už zhruba v 5. týdnu květu. Jelikož pěstuji za oknem vevnitř pod naší velkou kulatou žhavou koulí , nepřipadá mi dobrý nápad nějaký chemický postřik, hlavně když není zas tak dlouho do sklizně.

Proto tento problém řeším každodenním mačkáním svilušek, nemám je drasticky rozmnožené ,pouze otrhávám listy kde se pohybují, samozřejmě mi to rve srdce a z kytky je už pomalu koště bez listů.

Ale hledám odpověď na to, jestli otrhám listy a zbydou pouze holé větve s palicema, jaký budou mít svilušky na ně vliv, myslím jestli sou schopné šišky zhnehodnotit, či nějak taky rozežrat.

Předem děkuji za všechny odpovědi.
PEACE ^^


No to si teda moc nehledal , je tady vystravenej tryd , propojeno , doporučuji si to přečist , vyhneš se tak kladením zcela stupidních otázek , čau Hlava
perlenbacher
zdravim mam 2 tyden kvetu out a pouzil jsem vertimec 1.8
a pisou tam ochrana lhuta 3 dny ale muzu to pouzivat aji na kvet nebo jen na rust ?(aby mi v palkach nezustaly nejaky zbytky chemky ,papriky rajcata atd. nic nenasaknou do sebe jak sisky nebo to nevadi a v siskach se to rozlozi nejak ?)
Ni7R0
Obecně je nejlepší se chemickým přípravkům v květu vyhnout. Vermitec má vcelku krátké ochranné lhůty a účinná látka (fermentační produkt nějaké bakterie) se působením UV rozkládá, takže do skončení květu by se měl rozložit (i když je otázka na co). Vzhledem k tomu, že se jedná o outdoor, bych si ale starosti nedělal, mnoho lidí stříká kytky později ještě většíma svinstvama ;) Pokud bude potřeba to ještě později něčím stříknout, sáhnul bych už jedině po oleji nebo něčem jako Spruzit, viz pár příspěvků výše.
tomas2pet
V druhém týdnu v květu tam žádné velké palice nemáš, tak použít chemku není problém, použít olej v pozdější fázi květu mi nepřipadá zrovna dobrej nápad. A to že je něco bio ještě neznamená že když to budeš kouřit na palicích, tak je to super.
Hlava
perlenbacher , stranka zpět .

http://grower.cz/forum/showthread....1660#post931660
A co tak KARATE ? Skusal to niekto ?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma