Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 [2] 3 
Zvlhčování od A do Z - Klikni zde pro originální téma
Hyena
citace:
Původní příspěvek od vochomurka
amigos,
myslite ze kdyz budu do zvlhcovacky prat vodu ohratou na 30°C, tak ta tepla mlha mi bude zaroven i vyhrivat box?

vyresilo by mi to vecne problemy s vlhkosti a teplotou ve skrini v garazi, kde je kua zima


Voda, když se z ní stane pára odebere skupenské teplo vypařování vody, takže ji stejně ochladí. To je jako když si filc na čutoře namočíš v teplý kaluži, tak až se ta voda vypaří, budeš mít studenej rum :D
naturall
chtel sem se zeptat jestli mužu mit zapnuty zvlchčovač když je zapla lampa nekdo mi předtim psal že bych nemnel rozprašovat vodu na listy když je zapla lampa že když bude kapka na listku tak to muže pusobit jako lupa a muže se ten list spalit poradte groweři pl pls
r-man
Upgrade SPS-808!!!

Puvodne od Czechglocka....

Ahoj vsichni,

protoze se mi mnozi dotazy na zvlhcovac a protoze z neznamych duvodu Czechglock smazal svoje forum o upgrade, zkusim to dat sem a az bude fotak, nafotim to detailne.

Ze zvlhcovace musite odstranit nadrz (ja ji rozmlatil kladivem a pak okousal kombinackama), ale jeji dno a pokud mozno i vyvod mlhy musi zustat OK. Pak do zvlhcovace vyvrtate diru ve vysce vnitrni hladiny vody (kousek od membrany co dela tu mlhu), a do ni zalepite nejakym gumolepidlem hadici na odtok prebytecne vody (protoze cerpadlo tam bude rvat moc). No a potom date do nejake velke nadoby (ja mam na 30 litru) cerpadlo s nejakym uplne malym vykonem, staci fontankovy s vytlakem do 1,5metru (bohate, ja mam slabsi). Na to cerpadlo zapojite tenkou akvaristickou hadicku, a tou to musi cerpat vodu skrz diru (ta tam zbyde, kdyz vyndate ventil) ve spodnim dne nadrze k membrane.

Musite to vychytat tak, aby vam to tam necerpalo moc vody (membrana tolik nespotrebuje), a aby vam ta prebytecna odtejkala zpatky do nadrze. Takhle to vydrzi i vic nez tyden.

No a na ten vyvod mlhy pak jde pridelat plastova trubka o prumeru treba 5cm, mozna i 7cm, a tou pak rozvest mlhu po cele pestirne rovnomerne, pokud ji mate vetsi.

EDIT: protoze sem jdou dat jen tri fotky, postuju link, kde je jich vsech 5...a jeste jednou velke diky Czechglockovi, od ktereho jsem se naucil tenhle upgrade :-)

http://grower.cz/forum/showthre...3873#post323873
ineken
covece zvlcovac je dobrej ale nechce se my masakrovat takovou heskou vecicku taky se chystam na tuning ale vidim to asi tak ze vindam ten bobek co nahore fuci tu mlhu do stran tam naojim rozvod z odpadnih rour z pvc zatim jsem to tlacil pomoci hadice na zalejvani kterou jsem po stranach narezal a v poho takze si mislim ze tu mlhu tema rorama muzu vist i nekolik m doplnovani vody bych chtel vichytat ¨bez el a jakeho koliv spinani proste chci mit vedle barel a hadicko spoj nadoby to prec musi neak fungovat todle a ventyli co se pri poklesu hladiny odevrou musej mit v akva. takze se taky hlasim na startovni caru kategorie tunig sps808-818 to my to po ranu po tom brku keca:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
r-man
Zdarec,

zajimalo by me jak to chcesh vyresit..ono totiz kazdy cerpadlo, ktery ma vytlak aspon ten metr, cerpa xxxkrat tolik vody, nez co stihne membrana odparit. Tagze odtok budesh muset mit stejne. A hlavne: kdyz budesh chtit za chodu nejak vodu doplnovat, stejne do te nadrze budesh muset udelat diru, no kazdopadne dej vedet, jestli jsi na neco prisel.

Jo a ty rozvody mam cca 2m, delsi jsem to nezkousel, ale mozna ze tam pridam jeste metr na stranu. Uvidime....rika slepej hluchymu :-)))))))))))
Ghettochild1
tak sem si objednal ten zvlhčovač od ECl tak uvidim jak to bude makat ale mam to navrženy na 2x150W hydro folie odraz větrák odtah pasiv filtr a tenhle zvlhčovač..teploměr vlhkoměr....co vy na to???za 20dní se narodí malé mimy skřín 180 cm po porodu............co vy na to...hlavně stim zvlhčovačem jak ho nastavit pero tohle zhruba...thankzz
r-man
Vychytej si to podle vlhkomeru, hledej v FAQ :-)
r-man
2Iggypop: Jo, to mash pravdu, nicmene nikdy to bez ni nezvladnesh tak dobre, jako bez ni...:-) ale to uz snad vsichni vime :-)))
Ghettochild1
he he taková odpověd jako pro nějakýho TOYE:))) hledej ve Faq.....chlapci začnete trochu myslet někteří at vám to nestoupne do hlavy ta suverenita ...to me osobně mrzí........


jojo vlhkoměr je koupenej...............vše vím

už nikdy se na nic
nikoho nezaptám

natož pak ticha

nečekám odpověd
myslím na Papayu
r-man
Yo, odpoved jak pro Toye, protoze otazka byla jak od Toye...Nic proti tobe, ale omila se to tu furt dokola...Kdyby sis to FAQcko precet, neptal by ses. Predstav si, ze se kazdej bude lidi co maji nejakou zkusenost ptat na porad ty samy veco, furt dokolecka, a furt na takovy zakladni veci, jako je hodnota nastaveni relativni vlhkosti. To bude grower desetkrat tak velkej, a bude tu zasrany forum stejnejma dotazama. Proto totiz FAQ vzniklo, a proto by si ho kazdej zacinajici mel precist driv, nez se zacne na neco ptat, kapisto? Neni to ze bych byl nafoukanej, velemegamistr pestitel, to rozhodne nejsem a ani se tak necitim. Ale kdyz uz neco bylo mnohokrat zodpovezeno a dokonce se to dalo do FAQ, je potreba naucit lidi to FAQ cist. Ver mi, ze pokud ho proctesh, dozvish se jeste mnohem vic uzitecnejch veci, nez bys cekal :-)

Peace.....
r-man
http://grower.cz/forum/misc.php?act...faqgroupid=3#22

:-)))..no ale uz toho nechame, ne?
dRazZiL
http://produkty-pro-domacnost.elekt...lhcovace+c2198/


kerou a proc?
r-man
Kteroukoliv, jsou uplne stejne :-)...akorat 818 ma novejsi design, ale nam jde prece o parametry ...

Jo a jde perfektne upravit pro nadrz s vodou (vydrzi na tyden), viz http://grower.cz/forum/showthre...3873#post323873

.
matko291
Caute vsetci :beer:

Chcem nieco sem pridat o zvlhcovani.Nemam zatial kupenu tu zvlhcovacku(a inac SK growers mate ceknute kde sa da ta ista co pouzivaju nasi cesky bratia objednat na Slovensku? :wink: ) pouzivam zatial nadoby a perlit zaliaty vodou a mokre handry. :wink:
viem ze to neni nic moc ale chcem sa opytat kto pozrel tie filmy co su aj u Lakladna na FTP o pestovani tak si vsimnite aspon ja som tam nevidel nijaky iny sposob vlhcenia ako postrekovanim a nie castym.A niekde vlhkost v tom filme ani neriesia.Cus a pekny week
Apofiss
To bude možná tím, že v tom filmu pěstuje ve sklepě a vlhkost tam má přirozeně vysokou...

K té zvlhčovačce, myslím že není problém, nechat si jí poslat na Slovensko.
Jahudka!
Nepraska vam u SPS 808 okolo membrany ta umela hmota?Takovy malinky prasklinky.Okolo toho cernyho krouzku jak je v nem membrana..
Firestarter
citace:
Původní příspěvek od Jahudka!
Nepraska vam u SPS 808 okolo membrany ta umela hmota?Takovy malinky prasklinky.Okolo toho cernyho krouzku jak je v nem membrana..

Uz mi prosli rukama 4 kousky a tohle co pises mi delal jen jeden. Spis jsem trebas musel menit pojistky apod., kdyz omylem natekla do vnitr voda.
Jahudka!
.

Na doporuceni par clenu,jsem koupil taktez regulator vlhkosti vzduchu a jal se ho odzkouset.Dam sem par postrehu ktere by se pripadnym zajemcum mohly hodit.Porad se v tomto threadu rozebiraji jenom zvlhcovacky a tahle vec tady myslim dost chybela.

Neco si o nem muzete precist tady http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=8

Koupite ho tady http://www.conrad.cz/regulator-vlhk...ou-srn+dp75384/

Takze tento regulator slouzi k udrzovani stabilni vlhkosti v mistnosti (pestirne).Ma obe funkce.To znamena,ze ho muzete napojit bud na odtahovej ventilator nebo primo na zvlhcovacku.Tento pristroj zobrazuje neustale namerenou vlhkost a zaroven vami nastavenou pozadovanou vlhkost.Uvnitr je akumulator,kterej se po par hodinach nabije a potom pristroj zobrazuje vsechny hodnoty i pri vytazeni ze zasuvky.Nevim zatim jak dlouho vydrzi na vnitrni akumulator ukazovat bez toho aniz by byl v zasuvce.Akumulator slouzi zaroven jako zaloha pri vypadku napajeni.Je mozne,za na vnitrni akumulator vydrzi pracovat az nekolik tydnu.Znamena to tedy,ze by se tento pristroj dal pouzit i jako normalni vlhkomer aniz by byl v zasuvce a po vybiti ho staci jen zase nabit.Probihaly diskuse jestli by slo cidlo umistit i jinam aby tento pristroj nemusel byt umisten primo v boxu.Mno a ja jsem ho hned potom co jsem ho donesl domu samozrejme jen pro vas rozebral aby jste videli co ze se to uvnitr skryva:).

U tohoto regulatoru si nelze nastavit hysterzi (rozmezi spinani).Toto je zajisteno urcitou casovou prodlevou (cca 2 minuty).I kdyz se mi to zpocatku nelibilo,tak musim konstatovat ze facha bezchybne.Vykyvy v boxu jsou v realu+-5 procent nastavene hodnoty.Zkousel jsem nastavit vlhkost 80procent.Po dosazeni nastavene vlhkosti se zvlhcovacka vypne a zacne se pocitat cas cca 2 minuty.Zvlhcovacka se znovu nezapne driv jak za ty 2 minuty,takze kdyz vam v tech 2 minutach klesne vlhkost v boxu treba na 20 procent tak vam to bude takhle kolisat.V praxi se mi pohybovala vlhkost 75-80 procent.Jedina nevyhoda tohoto meraku je ta,ze nema CZ zasuvku..O tom dale...

Fotky.

1 Podivame se dovnitr.Hnedo cerveny kabel kterej vede pres celej merak je kabel od cidla vlhkosti.Jak vidite,neni problem ho primo z desky odpajet,pripajet na stavajici misto delsi kablik a cidlo muzete umistit kam si jen budete prat.Znamena to tedy,ze merak muzete mit klidne mimo box.Staci obycejna 2 linka,pajka a trosku cinu.Vlevo vidite odmontovane samotne cidlo.Je to takova mensi krabicka ktera by se dala umistit nekam do skrine a bylo by to primo profi.

2 Pohled na samotne cidlo vlhkosti.Jak jsem psal vyse.Nemel by bejt problem ho kamkoliv umistit.

3 Jeste jeden pohled dovnitr.Vidite detail,kde jsou na desce pripajeny dratky vedouci k cidlu vlhkosti.To zeleny na desticce jak je na tom + je obycejnej NI-MH akumulator pro zalohovani vypadku napajeni.Kdyz se pristroj vytahne ze zasuvky tak facha na tento akumulator a normalne zobrazuje vlhkost.Znamena to tedy,ze akumulator by sel vymenit za jinej s vetsi kapacitou.Meze fantazii se nekladou:)


Doplnuji po urcite dobe nabitych zkusenosti s timto regulatorem:

----V kazdym pripade chci rict,ze s tim digitalnim regulatorem vlhkosti vydrzi ve zvlhcovacce voda podstatne dyl,nez kdyz jsem to reguloval jenom vykonem a hodinama.Ted me tam voda vydrzi cca 10 dni a zvlhcovacka jede jen na ctvrt vykonu,coz staci k udrzeni konstantni 75 procentni vlhkosti.Clovek si nastavi vlhkost a dal se uz nestara.Kdyz se vypne lampa zvlhcovacka se automaticky vypne.Kdyz je treba,tak na chvili zamlzi - proste pohoda.Stejny to je pres "den".Hodne usetri tenhle regulator jak vasi prace,tak elektriky.Proto ho doporucuju.Je to za ty prachy skvela investice.
Jahudka!
.

Snad jedina nevyhoda tohoto meraku spociva v tom,ze ma jen nemecke zasuvky.Cesky receno,bez redukce si proste ani nebrnknete.Ja jsem si chtel redukce koupit,ale dost me zdesilo kdyz jsem zjistil,ze ani samotnej conrad je jaksi zrovna nema na sklade.Protoze jsem chtel tu vychatavku vyzkouset a nemel naladu cekat nez redukce dorazej tak jsem vzal kladivo,sroubovak a dalsi nastroje zkazy a jal se pripravit tento navod.
Upozornuju,ze bych to nedoporucoval delat mene zrucnym lidem a nebo lidem co nechteji prijit o zaruku.Dalsi problem spociva v tom,ze by jste bez originalni redukce nemeli na regulator v zadnem pripade zapojovat spotrebic kterej je zemenej!!V podstate kdyz to udelate podle tohoto navodu tak vam z regulatoru nebude dale pokracovat zem.To nevadi,pokavad do nej budete zapojovat jenom zarizeni jako je treba zvlhcovac SPS 808 nebo podobny.Muzete do nej zapojit jakejkoliv pristroj kterej ma vidlici jen se 2 koliky.Pokud zapojite pristroj kterej je zemenej samozrejme bude fungovat taky,ale s rizikem ze v pripade poruchy muzete dostat ranu (faze se muze dostat na kostru).Takze to chce myslet a bacha na to!.Pokud po uprave podle tohoto navodu pouzijete originalni redukce,tak zem samozrejme fungovat bude a muzete nadale zapojit jakykoliv spotrebic.Zem nijak uvnitr fyzicky neporusite,takze zadny strachy.

Potrebne nastroje jsou vrtaky (5,5mm pripadne mensi pro predvrtani),vrtacka a sroubovak.To je vsechno.

Fotky

1 Prvni nekde v byte odmontujte kryt od jakekoliv zasuvky (pouzijete ho jako sablonu pro presne vyvrtani diry).Na to staci povolit 1 sroubek a pak uz jde sundat sam (tahem).

2 Potom merak nasadite do tohoto krytu,jako by jste ho chteli normalne zapojit.

3 Cele to otocite a z druhe strany si necim oznacite diru kde je v original CZ zasuvce stredovy (zemnici) kolik.Potom vezmete vrtak 5,5mm a diru vyvrtate.Bat se nemusite,zadna elektronika v miste vrtani neni.Prakticky jde jen o provrtani asi 1mm do hloubky dokavad neprovrtate stenu skrz.

4 Pokavad chcete byt presnejsi,muzete vrtat primo pres odmontovany kryt zasuvky a pouzit ho rovnou jako sablonu vedouci vrtak.

5 Vysledek po 10 minutach prace.Usetrenejch 100kc za redukci a nemecka zasuvka se razem tvari jako ceska:)

6 Mno a to uz je v akci ve skrini zapojenej do CZ zasuvky.Bez redukce!

Pristroj je bezvadnej a doporucuju ho.Pokavad to nekdo bude delat podle tohoto navodu tak mu preju hodne stesti:)
Nedoporucuju to delat ve stavu zhulenem,nebo jinem ovlivnujicim vedomi,pripadne motorickou cinnost.;)


A - ať to roste :satan:
Sar
Hele chlapi - jen tak ze zvedavosti bych se chtel zeptat na takovou malickost co se zvlhcovacky tyce - proc to rmane takhle rozsekavat - a pak jeste resit nejakej odtok vody, kdyz by podle me stacilo(neboj vyzkousim) navrtat do ty zvlhcovacky nahodu diru, potom do ni nasunout nejakou hadicku(neco z akvaristiky), zalepit silikonem no a druhej konec hadicky prdnout do velkyho kyble nekam vys nez je zvlhcovacka(ja ji mam na zemi, takze o pul metru vys neni problem-na nejakouk zidli nebo co ja vim, treba klidne na skrin) a normalne to mit na principu spojenejch nadob, jenom by jsi jednou za ten tejden doplnil kybl(pripadne by jsi mel dva a v jednom by ti ten tyden odstavala voda a kazdej tejden bys to menil)? Myslite ze by to slo uskutecnit? a nemel bys zadny srani s cerpadlama ani jinema blbinkama
Jahudka!
Sar - teorticky by to jit melo a taky jsem nad tim premyslel.

Taky si pockam na vyjadreni nekoho kdo nam vysvetli proc by to neslo,protoze se mi to zda jednoznacne jako jednodussi reseni.
Sar
Hele ja to kazdopadne vyzkousim a muzu podat report, protoze to nicit nechci a na pridelavani nejakych slozitych trubek fakt zrucnost nemam. Proste by to fachalo na principu spojenejch nadob. Potom by se to dalo pripadne skombinovat i tim tvym zavlazovacim systemem Tropf Blumat a defacto by slo jenom o to jak velkou sezenes nadrz a jestli mas dost velkej prostor "nad" kvetinacema. Uvazuju o tom ze do mesice bych to mel mit bezpecne odzkouseny - tot vse. Piece - zdar
Jahudka!
Sar - To by bylo vyborny.Z nadrze kde je blumat by to primo do zvlhcovacky napojit neslo,protoze jsou v ni obsazeny i hnojiva.Kazdopadne kdyz by to fachalo dej sem vedet.Ja jsem ted rad,ze jsem tu nadrz nerozmlatil na kusy,protoze bych tu zvlhcovacku nemohl ani reklamovat (prasklinky v umely hmote okolo membrany)

----V kazdym pripade chci rict,ze s tim digitalnim regulatorem vlhkosti vydrzi ve zvlhcovacce voda podstatne dyl,nez kdyz jsem to reguloval jenom vykonem a hodinama.Ted me tam voda vydrzi cca 10 dni a zvlhcovacka jede jen na ctvrt vykonu,coz staci k udrzeni konstantni 75 procentni vlhkosti.Clovek si nastavi vlhkost a dal se uz nestara.Kdyz se vypne lampa zvlhcovacka se automaticky vypne.Kdyz je treba,tak na chvili zamlzi - proste pohoda.Stejny to je pre "den".Hodne usetri tenhle regulator jak vasi prace,tak elektriky.Proto ho doporucuju.Je to za ty prachy skvela investice.
Sar
No jahudko, ja myslel udelat si kybl hnojek pro ten Blumat a potom klidne i kybl cisty vody pro zvlhcovacku - kazdopadne je to i o tom abys mel odstatou vodu, protoze (priznejte se:sun: :angel: ) kdo pouziva do zvlhcovacky odstatou vodu - ja teda ne.
Zdar všem.
Dneska jsem se díval na ten nejlevnější zvlhčovač vzduchu.
A napsalo mi, že už není v nabídce.
Tak jsem se porozhlédl jinde.
Pokud ho někdo chcete, tak ho naleznete zde :
http://www.seznamzbozi.cz/xProduct~...-professor-z-14
Jahudka!
Koupil jste nekdo teda tu zvlhcovacku PROFESSOR Z-14?Zajimalo by me srovnani s SPS 808 abych vedel co je lepsi a co koupit.
Apofiss
Už jenom to, že professor má poloviční nádržku je dost naprd....

Jinak myslím Děda Mráz jí má :D
Dephp
No jsem majitelem obou dvou , PROFESORA i SPS 808. A problém v nadrži není když uděláme upgrade od Glocka. Profesora bych viděl jen pro menší pěstírny do 150W-250W a matkárny. SPS 808 bych řekl že i víc chrlí mlhu. Jinak si na Profesora nestěžuju , za ty prachy je to luxusní :)

http://www.prag-info.cz/_shop/index...detail&id=29380
spíše by mě zajímal názor na tuhle zvlhčovačku
Apofiss
Jó, tak to je kámo hustá věc, akorát bez regulace.Fakt se hodí na vegetaci či nejlépe řízkovnu...brzy do ní půjdu!
streak light
CAU LIDI VADI ROZSLI E MOC KDYZ MA VLHKOST NA RUST JEN OKOLO 30PROCENT NEJAK SE MI NEDARI TO ZVEDNOUT MAM 4KILO SODIK A HREJE JAK BLAZEN SEM TAM MEL 1VELTILATOR A TEPLOTA BYLA ASI 26-27STUPNU TED MAM 2VENTILATORY A TEPLOTA JE NEKDE U 24STUPNU ALE VLHKOST JE SNAD JESTE NIZSI, TAK NEVIM SE CEKAL VIC ODTOHO 2VENTILATORU JINAK JSOU TO VELTILATORY Z ODSAVANI NA PARU Z KUCHYNE TAKZE TAH JE DOBRY ALESPON PODLE ME , ZITRA SKUSIM UDELAT JESTE JEDNU DIRY NA PRITAH TREBA TO POMUZE, JJINAK VELIKOST SKRINE JE 120X100x190
Apofiss
Proboha to je jasné že když přidáš druhej venťák na odtah, tak ti to vycucne ještě víc vlhkosti.Pokud máš zvlhčovačku, tak není co řešit ne?A pokud nemáš, tak si jí pořiď...
Wolker
... opravdu jak rika Apofiss, za par stovek nekde v akci a mas po problemu. Super investice, tak si nekomplikuj zbytecne zivot :-)
W.
dalas
citace:
Původní příspěvek od Jahudka!
Nepraska vam u SPS 808 okolo membrany ta umela hmota?Takovy malinky prasklinky.Okolo toho cernyho krouzku jak je v nem membrana..


Tak to ja ji tam uz nemam!

Proc ju tam davaji kdyz to stejne opada???

Nebo su sam komu se to oloupalu?
Janxu
jesli nekdo nechce rozmlatit celej zasobnik na vodu a nechce k doplnovani vody pouzivat el. proud, mohl by mu mozna pomoci muj nakres s objasnenim...
do zasobniku na vodu se z vrchu vyvrta diry, tou se protahnou dve kapilary. jedna kapilara ( na obrazku A) bude koncit tam, kde chcete mit max. moznou hladinu nacerpane vody v zasobniku a druha (na obrazku B) o par centaku niz nez prvni... kapilarou B by mela proudit voda dokud se nedostane hladnina vody v zasobniku na vysku kapilary A (cili pozadovana vyska vody v zasobniku)
nadrz na vodu musi byt poradne utesnena, aby nam do ni nevnikal vzduchu nikudy jinudy nez kapilarou A. je ale za potrebi, aby byla nadrz na vodu z nejakeho pevneho obalu, jinak se zacne jeji objem diky klesajicimu tlaku uvnitr zmensovat a obal deformovat (napr. dvoulitrova flaska z tenke umele hmoty)
dno nadrze na vodu by melo byt vys, nez pozadovana hladina vody v zasobniku.

toto vse je pouze moje teorie, v praxi neodzkousena!! doufam, ze nepopiram nejaky fyzikalni zakon a moje teorie bude nekomu uzitecna i v praxi.

peace
Leah
mam koupenou zvlhcovacku ale mam malou indoor skrinku takze musim udelat nejakej otvor a sehnat nejakou hadicku na privod pary.. takze moje otazka jakou hadicku pouzit?pomehal sem celej dum ale nic co by se hodilo nenasel takze kde ji koupim?a pak jak to mam nasmerovat?na kitky?na ventilator kterej mam vevnitr na ofuk (ne odfuk)? na lampu? nebo jen tak?
Jahudka!
Janxu - Podle me se hladina dostane kapilarou A az do urovne zasobni nadrze s vodou.Na skodu by to snad bejt nemelo a melo by to na 99 procent fachat.

Leah - Kup si v instalaterstvi novodurovy trubky a prumeru ty vyfukovy nasosky na zvlhcovacce.Kdyz si k tomu koupis i kolena tak mas problem vyresen.Vlhkost bych hnal do toho ofukovyho ventilatoru,kterej ti ji tam pekne rozptyli.

dalas - Presne takhle to mam oloupany taky.Je to made in china nebo co tak se neni cemu divit.Podle me to muzes kvuli tomu klidne reklamovat.Me ovsem popraskala ta bila hmota okolo tohohle cernyho kolecka a uz kapala voda dovnitr do zvlhcovacky coz byl pruser.
Leah
no takze muj problem... v bedne mam pc vetrak jeden na ofuk a druhej na odfuk zavedl sem do bedni hadici z ktere proudi para s zvlhcovace a namiril sem tu hadici zhruba na ofukovej vetrak jenze on je pak celej mokrej (rosi se tam voda)odfukovej taky ... nemyslite ze mi to skratuje co nevidet?
Apofiss
nastav vývod té vlhkosti PŘED větrák, tak aby se nedostávala vlhkost za neěj, ale aby jí odfoukal do prostoru...
Leah
ona je ta bedinka dost mala dit mrkni v popisu a takovej odfukovej vetrak je od toho vstupu vlhkosti do bedny hodne daleko a byl zarosenej taky ale to sem to mnel pusteny naplno... ja si myslim ze se to tam bude rosit porad jen mne zajima kolik a jestli vubec to vydrzi.. nebo pripadne neco co zabrani roseni vody na ventilatorech..
Jahudka!
Leah - Vydrzi,neboj se.Me to taky foukalo primo pres ventilator z kteryho kapala voda.Nic se nestalo,vetrak facha dal.Ono se to dovnitr ani nedostane,spis ta voda kondenzuje odstredivou silou na lopatkach a pak pomalu skapava na dno skrine coz neni na skodu.Proste by ten ventilator mel vydrzet.
Apofiss
To já bych to nepodceňoval, elektrika je elektrika a k té voda nepatří...
xjunior
Zdravim.......sem rád že se tu popisují i takovéhle věci akorát nerozumim jedinýmu.......je nutný mít v indoor tyhle zařízení??? Když sem se tady koukal na skříně lidí tak to tam vůbec neměli tak nevim jestli si to mám taky pořídit nebo ne.........
Leah
kazdej spravnej grower dnes uz tu zvlhcovacku ma...
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od xjunior
Zdravim.......sem rád že se tu popisují i takovéhle věci akorát nerozumim jedinýmu.......je nutný mít v indoor tyhle zařízení??? Když sem se tady koukal na skříně lidí tak to tam vůbec neměli tak nevim jestli si to mám taky pořídit nebo ne.........


Kdyt to lidem funguje i bez toho tak to jasne nutne neni. Kytky preziji i bez toho. Ony preziji i bez hnojeni a pod slabym svetlem. Je to jen o tom zda ti staci udrzet kytku na zivu, nebo jestli ti zalezi i na mnozstvi a kvalite vysledneho koureni. :-)
Kwjetoň
xjunior:

spousta lidí teď používá SPS-808 z www.ecl.cz

stojí asi 700,- což je skoro zadarmo na ultrazvukovou zvlhčovačku, esi máš ve skříni malou vlhkost, tak ti ji mohu vřele doporučit... :wink:

:afro:
jestedman
trošku odbočím od zvlhčování technikou

jednou v jednom stavu me napadlo, ze bych dal do skrine vedle kytky (mam tam dostatek místa) nejakou jinou necannabisovou kyticku, ktera by nelezla moc do vejšky, ale potrebovala by hodne vláhy. Tím by určitě stoupla vlhkost ve skříni, protože by se to odpařovalo jak z listů, tak z hlíny. Myslel jsem tam dat treba bylinky, tr. šnitlik by nebyl od věci, myslím, že se dá hodně zalejt a ten výnos taky není k zahození:)


Není to samozřejmě řešení pro někoho, kdo má narvanou skříň, bo pro někoho, kdo má zvlhčovač, ale myslím, že za zkoušku to stojí.

máte někdo zkušenost, kdysi tady někdo zkoušel takhle jahody
snark
jestedman - no v určitejch podmínkách za určitejch okolností by to mohlo mít jistej vliv - dá se to relativně slušně odhadnout - bereme-li že kytka odpaří zhruba tolik co se do ní naleje a akceptujeme-li že standardní jednomembránová zvlhčovačka menší skříňku s uškrcenym odtahovym ventilátorem jakž takž zvládne (mluvíme o růstu kdy vyžadujeme optimálně 75 - 85 % vlhka) - ergo taková zvlhčovačka klasika SPS vyžere tu 6 litrů nádržku zhruba za 14 hodin když jede na plný koule a je čistá membránka (budu rád když mě opraví co nejvíc lidí - je mi jasný že ty zvlhčovačky jedou každá jinak- už sem zaregistroval údaje od 13 - 18 hodin) takže potřebujeme vypařit při 18 hod periodě cca 6 - 8 litrů vody - vzrostlá kytka konopí cca 1 - 1,2 m vypije v laufu cirka měsíc po přepnutí max. 1 - 1,2 litru denně - je jasný že míra vypařování závisí na struktuře listů a jejich celkové ploše - na druhou stranu v přírodě mají zhusta největší plochu listů v poměru k biomase rostliny evolučně uzpůsobené pro vlhké prostředí - přijímající vlhkost ze vzduchu - tudíž k vypařování vody nevhodné - myslim si že vybrat vhodnou kytku bude největší problém - ale do jisté míry by to fungovat mohlo - přinejmenším to svědčí o schopnosti logické úvahy ještědmana
good luck
snark
DovedaDovedovič
Zdárec. Po chvilkovém váhání, jsem nakonec zvlhčovačku objednal. Řešil jsem problém osichání listů.Mám totiž matkárnu vysoko nad zemí ve skříni. Kytky šli do řiti, ale hned jak sem začal zvedat vlhkost postřikem a mokrým hadrem, tak se výrazně zlepšily. Mám ale otázku, v mojí matkárně nebude později dostatek místa pro samotnej zvlhčovač. mám ještě mezipatro nad samotnou pěstírnou, ale tam je elektrika a nechce se mi to tam dávat. Nevíte někdo jak daleko se ta pára dá dotlačit potrubím ? A o nějaký dobrý rozdvojce na potrubí, která umí šikovně rozdělit páru 50 na 50. Díkes :)
Jahudka!
DovedaDovedovič - Myslim,ze to nekdo zkousel na 2 metry a v pohode.Kdyz ji budes mit vejs nez kytky,mlha tam bude padat sama,takze bych nemel strach.V ty zvlhcovacce je obycejnej PC ventilator kterej v pripade potreby jde vymenit za silnejsi.Ja sam to foukam cca na 0,6m a no problema.Rozdvojka?Kup si v instalaterstvy Y rozdvojku,myslim prumer 50 a k tomu jeste trubku a s timhle spachas kranej rozvod.Puvodni nasosku na zvlhciovace das pryc a misto toho tam napojis tyhle 5cm trubky.
DovedaDovedovič
4Jahudka: mám spíš problém v tom že bych potřeboval překonat 35 cm výškovej rozdíl.
dalas
DovedaDovedovič : 35cm upně v poho. Já sem to měl i 70cm a žadnej problém.
feftaneek
citace:
Původní příspěvek od wad
Taky nezapomínejte že pokud někdo nemá peníze a nebo z nějakého jiného důvodu nechce kupovat zvlhčovačku tak existují i jiná řešení. Sice jsou málo efektivní ale pomáhají, a to:

nádobky z vodou, to je samozřejmost ale po přisipání perlitu (agroperlit) to jetě trochu pomůže, páč drží vlhkost. Také mokré ručníky, sice je je potřeba namáčet docela často ale jde to a poslední je mokrá hadra na stínítku.. tam se musí měnit hodně často ale dobře se kqůli teplotě která na stínítku je vypařuje. Čím víc vody všude okolo je, tím více se odpařuje a vzniká blhkost. Není to zrovna efektivní řešení ale pro začátek možná postačí.. ale jak řekl Apofiss, pozor na plísně.. potřebuje to dobrou cirkulaci vzduchu !!

Mohl bys to pls. trošku upřesnit to s tim perlitem? Do čeho to mám dát? Kolik tak toho mám dát na 5 kytek? Četl sem, že do toho někdo dává i keramzit, pomůže to?
Sinuhet
Co nejvic mokreho perlitu ve skrini. Dej to do misek. Perlit ma diky sve porovitosti velmi velky povrch takze odpari hodne vody na to jak maly prostor zabira. Z toho plyne ze by mel byt jen mokry a ne ponoreny ve vode.
weider
ja som mal donedavna problem z vlhkostou v skrini. Mal som tak white widow,pot of gold,soma skunk a ice. Vsetko rizky.Mali vsetko co potrebovali. Piescitu podu.Dostatok vlahy.Dostatok svetla.Odvetravanie.Teplotu 30stupnov.No problem bol v tej vlhkosti prostredia. Vsade sa pise ze pocas rastu je treba 60percent vlhkost. Ja som mal tych 60percent a nasledkom toho mo pomali zltli listy z dola hore a potom opadavali. Ked som odstranil zvlhcovac,tak akoby carovnym mavnutim prutika,problemi zmizli. Teraz mam vlhkost 30percent a dari sa im zjavne dobre.Stale ich mam na rastovej faze 18/6 a je tomu uz druhy mesiac.Ako by ste vysvetlili tuto zalezitost?
Smoking_bitch
Zdar. Měl bych takovej dotaz. Týká se to toho, jstli někdo zkoušel k tomu zvlhčovači přidělat větší nádrž na vodu. Dost o tom přemejšlim. Chci zkusit princip napáječky pro zvířata. Udělám tam díru, dám tam plastovou trubku a od ní hadici. Pokud bude trubka pod vodou, tak nic, ale jak klesne hladina pod konec trubky, tak se to samo doplní nad ten konec. Ta originální nádržka se mi zdá dost malá. předem díky za odpověď. "Peace for All."
Sinuhet
doplnovani tu je nekde popsano i s fotkama. Kdyz pouzijes hledani verim ze to najdes.
Rudra
ja doplnam odkaz pre slovakov:
http://www.elektrocoleti.sk/ultrazv...uchu-p-371.html
mikel
chtěl bych se zeptat....
co se deje s kytkama když je vlhkost tak 10% ??
zatim nemam zvlhčovačku a zdá se mi že kytkám padají listy dolů a trochu schnou..myslíte že to je tím??
Jahudka!
Pokud maj dobre rozrostlej korenovej system,tak rostou a vlahu si nasavaj z hliny.Ja mam vlhkost okolo 30proc a nevadi jim to,nebo spis nepozoruju zadny vyznamny zmeny.
_SOT_
zdravim-to me chybelo-nema nekdo nejake fotky z postupem prace s SPS 808 a pripojovani nejaky nadre?pokud jo? Dik za odpoved.
Vlhkosti zdar :)
Apofiss
tady to janxu v jednoduchosti načrtl...mělo by to fungovat : http://grower.cz/home/potw.php?a...w&photoid=87229
_SOT_
citace:
Původní příspěvek od Apofiss
tady to janxu v jednoduchosti načrtl...mělo by to fungovat : http://grower.cz/home/potw.php?a...w&photoid=87229


Diky za radu,chtel jsem jeste zaptat?jaky mam pouzit vetrak na odtah(pouzivam obycejny na PC-staci?)jo a nebude vadit ta vlhkost elektrice nebo svetlu-pouzivam CFL Dual Spektrum-muze to nejak ji znicit? diky. vlhkosti zdar

ja zatim nepestuju a studuju.koupil jsem spustu zarizeni pro pestovani,udelal jsem skrin.dnes mi prisla zvlhkovacka-vypada pekne
Apofiss
Neznám parametry tvé skříně, ale pro většinu skříněk je akorátní nějaký ufíčko.Jak silný by jsi měl najít ve FAQ.Pokud nebude voda kondenzovat přímo na elektronice, nemělo by to vadit.
sandokan
zdravim mam dotaz jsem 5tydnu a mam vlchkost 70procent vetram mistnost a furt nic stale 70 jak se muzu zbavit vlchkosti help
matko291
sandokan a to mas 70percentnu vlhkost v 5.tyzdni kvetu?no to by som siel nizsie kvoli vlhkosti...
ja ako nahle prepnem na kvet vlhkost uz neriesim
sandokan
myslys ze jeto fuk minulou sklizen jsem mel stejny problem a zacli mi plesnivet palice myslel jsem ze to je kvuli vlchkosti
matko291
este to rastie este nejakych 25 dni do sklizne a ja som s metodou SCROG velmi spokojny
a to si pis ze ta plesen na tych paliciach je z vlhkosti
sandokan
no a jak ji dam pryc chtel jsem si koupit naky odvlchcovac ale videl jsem jenom nad 10 000 hlavne to zere jak svina nevis nakou fintu dik

zrovna jsem koukal na tvy foto chci vyskouset roztahovani pres to pletivo stvy skusenosti vyplati se ps... kolik jsi sklidil 2indor 400w zajimalo by meto dik
matko291
to mas taku vlhkost bez zvlhcovaca?kde to mas prosim ta umiestnene pod vodou:D:D:D
thalos
a co takhle zvednout trosku teplotu => nižší vlhkost,ne?
sandokan
teplota 25 a kdyz ji zvednu tak se snizi vlchkost jo

ze zacatku vlchkost 55 a ted jak na potvoru 75
_SOT_
citace:
Původní příspěvek od Apofiss
tady to janxu v jednoduchosti načrtl...mělo by to fungovat : http://grower.cz/home/potw.php?a...w&photoid=87229


zdravim all.
pro Apofiss. moje skrin 120/65/60 v/š/t
nevim kolik mam dat vetracku na odtah a pritah?
_SOT_
citace:
Původní příspěvek od Apofiss
Neznám parametry tvé skříně, ale pro většinu skříněk je akorátní nějaký ufíčko.Jak silný by jsi měl najít ve FAQ.Pokud nebude voda kondenzovat přímo na elektronice, nemělo by to vadit.



breblizne ten postup vyroby vim-ale chci videt vsecko na 100%-abych to nepodelat. asi pred 3 mesice jsem videl ten postup prace z fotkama-ale ten tread jsem stratil.dik a zdar
Midloch
Mám stejný problém s vlhkostí jako sandokan,,příliš velká aji když vůbec nezvlhčuji,nevím jestli mám dobrý hydrobudík,ale když ho vytáhnu ze skříně tak ta vlhkost je v místnosti 70%,zrovna tak ve skříni..nevíte někdo co stím?
cru_ci_fix
...viete mi povedat..ci cerpadlo do ostrekovacov zo skodovky..mozem pouzit na rozprasovanie vody cez trysku rozprasovace..??..ma dost velku silu..??
SparkyX
Víte někdo jakej je rozdíl mezi tim SPS-808 a SPS 818A na www.elektrocoleti.cz ???
Janxu
v provedeni. tady je sps 818-a













a tady sps 808
thebestking
Chtěl bych poprosit o radu.Koupíl jsem Thermo-hygrostat s 2x2 triakovým regulátorem a nevím kam ho mám přesně umístit v pěstírně.V instalaci se píše 1,5 metru od podlahy v místě s dobrou cerkulací vzduchu,což je o.k,ale v okolí nesmí procházet žádné vedení ke spotřebičům s indukčním charakterem (zářivky) atd,aby přístroj nepracoval chybně nebo aby se nevymazala data?
eurolite n 10 používá glicerinovou náplň takže bych taky doporučil mlhu ne . jedině koupit takovou která používá k výrobě mlhy destilovanou vodu ale i tak je to nepraktický .......vysoká spotřeba cca od 400w min .to už se vyplatí zvlhčovač žere okolo 30 w snadná regulace nízký hluk .........
r-man
Prikladam link na upgrade zvlhcovace SPS-808 (potazmo toho dalsiho typu):
http://grower.cz/forum/showthread.p...3873#post323873
thebestking
Zdravím všechny.Mám dotaz:Mám pěstírnu ve sklepě,kde je bez zapnutých zářivek 70-80% vlhkosti.V okamžiku,kdy zapnu MH,tak do 30 min mi vlhkost klesne na 20%.Mám zvlhčovačku SPS 818 upravenou podle r-mana,ale ikdyž jede naplno,dokonce jsem v trubce udělal díry jak do ...a pára doslova teče mezi květináči,tak vlhkost nepřekročí 50%.Když kytí mají noc je to ok,ale zvlhčovačka musí jet pořád.Pěstírna 5,2m3,2x ventilátory-jeden vstup a výstup,které jedou nonstop 160m3.Odtah je 1,85m nad kytím,což si myslím,že neovlivňuje vlhkost.Poraďte!
cru_ci_fix
regulovat vlhkost mozes aj regulaciou odtahu... ak mas kvietky na raste...ak dobre chapem..teda aci mas....tak nepotrebujes mat tak intenzivny odtah....dolezite je udrzovat vlhkost....a ked kvietky prepnes na kvet...tak ten odtah nastavis tak aby sa vlhkost drzala okolo 40%...no a na susenie...vypnes zvlhcovacku...a je to...kua..
MANHUNTT
přesně jak píše cru_ci_fix ,já osobně dávám ze začátku zvlhčovačku na plný výkon a odtah mám nastavený na časovači asi tak to:zapne se lampa a zvlhčovač,první tři hodiny nemám zapnutý odtah,po třech hodinách ho mám načasovaný na půl hodinový odtah a potom zase tři hodiny je vypnutý.Po třech hodinách zase půl hodiny tahá...atd.Po celém 18 hodinovém cyklu zkontroluji nejnižší vlhkost a teplotu a nejvyšší a podle toho upravím odtah.Bud přidám cikly,nebo zase uberu podle údajů na vlhkoměru a teploměru.Tímto způsobem sem vyřešil problémy s teplotou a vlhkostí v pěstírně a vlhkost díky tomuto způsobu mám i 99%.
thebestking
Takže myslíte,že je to odtahem?Mám odtah i přítah napojený na termohydrostat,který mi kontroluje maximální teplotu a vlhkost.Standardně mi ventilátory jedou na 50%,tedy kolem 160m3/hod a při překonání maximálních hodnot jede to na 350m3/h.Standartně mi přes Hydrostat nejde snížit otáčky,už při pootočení na menší hodnoty než 50% se mi ventilátory vypnou a při časování zapnutí a vypnutí ventilátorů bych musel vypnout termohydrostat.Nevím jak to spojit dohromady.Když nesvítím,tak vlhkost v pohodě 80% až 90%,ikdyž ventilátory jedou stejně.
cru_ci_fix
ale to nechapem..ked tam mas hygrostat ...tak ako je mozne ze tie ventilatory sa nevypnu pri malej vlhkosti...???

...a ta vlhkost sa meni vplivom teploty..ak je vzduch teplejsi..tak sa roztahuje..tym padom vlhkost na jednotku objemu klesa...

..mne to vychadza tak..ze ten hygrostat je tam nanic...tak by som radsej pouzil ten casovac...alebo to zapoj..ako hygrostat cez casovac...otacky pojdu aspon na polovicu..a bude to casovane...
thebestking
cru ci fix:Ventilárory při nižší teplotě či vlhkosti se vypnou z 350m3/h a sníži se na 50%,které jedou non-stop.Thermohygrostat je možná zbytečný,ale 30cm od pěstírny mám trubku s plynem do baráku a jelikož k pěstírně chodím jen 2x za den chci mít jistotu,že kdyby se neco posralo,tak mi ventilátory vše vyvětrají do komína a nevyletí barák do vzduchu.Proto nedávám časovače na thermohygrostat a ventilátory,protože nechci být většinu dne v nejistotě.Jen nechápu proč na triakových regulátorech při nastavení méně než 50% ve standardu ventilátory nejdou.Asi jsou ventilátory hodně silné a při nastavení na nižších otáčkach už se vypínají aby nedošlo k poškozeni.Musím to přes víkend vychytat.Dneska jsem zjistil,že po 4 dnech růstu se mi z jednoho semínka Big Budu vyklubaly 2 stonky.Je to normální?
snark
ad regulace - neni optimální redukovat výkon ventilátorů o víc než 50 % - lopatky jako aerodynamický jednotky sou počítaný na určitou rychlost proudění - v diametrálně nižší rychlosti fungujou totálně jinak a křivka objemovýho výkonu nepředvítatelně kmásá
cru_ci_fix
thebestking: potom ti neviem odporucit nic ine..iba dokupenie dalsiej vykonnejsiej zvlhcovacky... d;o)
PUNX
Dnes som konecne dal do roomu zvlhcovacku. Uz asi po hodine mi klesla tepla teplota z 29 stupnov na 24. Vlhkost sa mi tam udrzuje do 50%. Takze moje odporucanie:

Zvlhcovat? Aaaaaaaaaaaano!!!!!!!

Este uvidim ako sa to bude pacit rastlinkam, ale myslim, ze to uskodit nemoze :punk:
Expiry
Mam zvlhcovavku od Evi za 500 amam takovej problem.Kdyz ji dam skoro na plno do skrine<udela to neco kolem 80%> tak mam plnej box mlhy.Srazi se mi to na ofukovim ventilatoru,viku od bubbler,teplomeru a sklicku u vlhkomeru.Kytka co tam byla<nejaky rakosi>mela jenom vlhky listy.
J eta mlha dobre??Na Vasich fotkach jsem videl ze mlha jde jenom z trubky,ale u me je to jako v pare na plavecaku.Muze s tim byt nejakej problem??Zkusim kdyztek jeste dokoupit jeden ventiulator na ofuk,aby se to vic michalo.Budu vdecny za kazdou radu.
Predem dik.
Sinuhet
Mas-li to plne mlhy, tak je tam vlhkosti asi prilis mnoho. Sniz vykon.
Apofiss
Viděl bych to na slabej odtah......jinak by tam mlha nebyla.
thebestking
Expiry:To nevadí,že když zapneš zvlhčovačku,že to máš plné mlhy!Vždycky zapni do časovačů zvlhčovačku na 15min,pak 15min nic a 15min ventilátory a zase znova!Budeš mít dostatečnou vlhkost i výměnu potřebného vzduchu.
Expiry
Nevite nahodou nekdo,cim by se dala spinat ta zvlhcovacka v nejakych kratsich intervalech?
Sinuhet
digitalni hodiny spinaji po minute.
Erixon
sice to je na 90% spůsobený slabým odtahem, ale to je takovej problém ubrat výkon zvlhčovačky?
K tomu spínání: obyčejný(a celkem levný) digy spínačky maj jen 10 nastavitelnejch událostí což by bylo sepnutí ani ne jednou za hodinu...
Expiry
2Erixon:
Kdyz uberu vikon zvlhcovacky tak se placam kolem 25%!!Zkusil jsem ventilator co mam na odtah nechat zapnutej porad a opracdu se to zlepsilo.
Vsem dik moc za rady.
thebestking
Expiry:Pokud by si chtěl spínat v kratších intervalech než je 15min a třeba 50x za den,tak jsou na trhu zařízení,která jsou na to dost drahá a ještě by si jich musel koupit několik-,ventilátor,zvlhčovačka,dávkovač tekutin atd.,což je naprosto zbytečné,takže nejlepší jsou mechanické časovače,kde jsou intervaly 15min nebo digitální,které lze nastavit max. 8x za jeden den a proto se používají hlavně na světlo.
pecar
Zdravím všechny.
Zakoupil sem taktéž zvlhčovač SPS. Vlhkost se mi daří v klidu uhlídat na 60-70, ale to jen v případě že mam zvlhčovačku zaplou po celou dobu svícení. Muj problem je s párou. napojil sem na SPSku hadici a druhý konec mam ve skříni. Ale sráží se mi v hadici docela dost pára,která pak teče v podobě vody rovnou do skříně. Dal sem pod vývod misku,at to tece do ní, ale nechci to řešit takhle.
No a moje otázka je, zda nevíte jak se toho zbavit bez misky pod hadicí.
Pokud máte někdo nějaké řešení, napište mi ho....Děkuji

A ještě by mě zajímalo, jestli kytičkám vadí kolísání vlhkosti při svícení. V rozmezí asi 70 - 40.
Erixon
pecar: ta hadice musí jít dokopce, voda poteče zpátky do zvlhčovačky.

ad kolísání: proč dáváš zvlhčovačku na další spínačky, když v zaplým stavu dává 60-70%??


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma