Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 [3] 4 
Skrin 250W od zacatku - Klikni zde pro originální téma
Sinuhet
Jeste oprava z te palice bude vic nez 5g. Zapomnel jsem totiz na cast ktera je ve vode kvuli water curingu. Z toho by mohl byt dalsi gram. Jen tak pro presnost. :-)
hexamin
ako robis water curing?
Sinuhet
Podle nějakého jiného threadu tady, kde to rozebírají do podrobna se to dělá tak, že se do nějaké nadoby napustí studená voda z vodovodu, hodí se do ní palice a něčím se zatíží aby byly celé pod vodou. Já používám talíř. Každý den se voda vymění a to celé se dělá týden. Pak se paličky usuší obvyklým způsobem. Ve vodě se prý vylouhují chuťově nežádoucí látky (chlorofyl). Nádoba by neměla být uzavřená aby tyhle látky mohly z vody prchat volně. Proč neprchají volně z kytky a potřebují k tomu ještě tu vodu, to nevím. :-)
Zatím to mám ve vodě 4. den.
hexamin
diky
robil si pred water curingom flushing?
na og pisal niekto vraj to nieje pri wc potrebne
Deda Mraz
Sinuhet: omlouvám se za pohodlnost (že si nevyhledám o tom wattercuringu víc), ale něco podobného se dělá s ganjou před vařením mlíka za stejným účelem (odstranění chlorofylu jakožto látky způsobující škrábavou chuť). Jen se místo studené vody ganja nechá asi půl hodinky ve vodě přímo vařit. V podsatě by to mělo mimo odstranění chlorofylu i dokončit přeměnu části "nehotových" kanabinolů. Myslím, že za tu půlhodinku jsou ztráty potence ganjy vinou urychlené oxidace psychoakt. látek úplně zanedbatelné, takže ganja vlastně "sílí".
Takže moje otázka zní: nezkoušels vaření místo toho wattercuringu se studenou vodou? Případně nenarazil jsi na nějaké zmínky o tom na netu při získávání informací o w.c.? Nebo je tam ta studená voda použita zaměrně?
delph
podle me to funguje tak ze: ponoris palice cele do vody to znamena ze nehnijou, je-li voda studena(nesme byt zas moc)minimalne aktivnich latek se nici vlivem teploty.Navic pod vodou je temer nemozna oxidace THC resp. vsech tech canabinoidu na nizsi derivaty(je to to spravne slovo?? nejsem chemik:angel: ). No a vysledek je ze voda odstrani chlorofyl pri zachovani zadoucich vlastnosti konopi;)

Je to genialne jednoduchy jen bych se bal toho ze to zacne hnit az to budu susit po WC(WatterCuring:)
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Deda Mraz
Sinuhet: omlouvám se za pohodlnost (že si nevyhledám o tom wattercuringu víc), ale něco podobného se dělá s ganjou před vařením mlíka za stejným účelem (odstranění chlorofylu jakožto látky způsobující škrábavou chuť). Jen se místo studené vody ganja nechá asi půl hodinky ve vodě přímo vařit. V podsatě by to mělo mimo odstranění chlorofylu i dokončit přeměnu části "nehotových" kanabinolů. Myslím, že za tu půlhodinku jsou ztráty potence ganjy vinou urychlené oxidace psychoakt. látek úplně zanedbatelné, takže ganja vlastně "sílí".
Takže moje otázka zní: nezkoušels vaření místo toho wattercuringu se studenou vodou? Případně nenarazil jsi na nějaké zmínky o tom na netu při získávání informací o w.c.? Nebo je tam ta studená voda použita zaměrně?


Na zmínky jsem nenarazil a nezkoušel jsem. Ale s kouskem další úrody var zkusím. Nevím nakolik u čerstvého materiálu ve vařící vodě hrozí třeba popraskání právě těch komůrek které tvoří kapičky s pryskyřicí. Varem by se mohly roztáhnout a prasknout, jinak mě žádná námitka nenapadá.
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od hexamin
diky
robil si pred water curingom flushing?
na og pisal niekto vraj to nieje pri wc potrebne


Jo, to bylo popsáno jako výhoda. Ale já jsem flushing dělal.
cityman
Rozhodl jsem se ten water curing zkusit taky. Ktera metoda je podle vas lepsi? Varit hodinu a pak susit nebo nechat ve vode tyden a menit vodu? Ja jeste nevim, snazim se prijit na pro a proti...
Sinuhet
Už se to blíží. Dáme ještě nějaké fota...

Celkový pohled na vrcholky.
Sinuhet
Detail vrcholků

Tři vrcholky (To je nuda, ty popisky)

Tři vrcholky ještě blíž!
Sinuhet
U tohoto obrázku se na chvíli zastavíme. Má poněkud zkreslenou perspektivu. Ta velká palice vzadu není vzadu, ale je stejně daleko jako je ten ventilátor vlevo. A ten ventilátor má rozměry 12x12 cm. Palice je dlouhá nejmíň 20 cm. Těším se na ni.

Její detail

Detail menší ségry
Sinuhet
Detail, detail a do tretice detail.
Sinuhet
Néééé, to není detail!
To je přece celek!
Tos neveděl?

Né, já jsem to věděl, ja jsem to jenom to, no zapomněl!
DjMeo
pecka palmičky :-) ona příroda tu snahu ocení ....
luckyBOB
ale tak nakonec JAPONEC ..:) vypadaju vcelku pekne ty palicky...
W3m3n0
Jj, chlape, tak ty si pekne zahulis!:)
Sinuhet
To doufam. Hlidam kapicky kazdy den, jestli uz me opravnuji k agresi a ony mrchy jsou furt cire. Ale mozna uz zitra! Uz zitra! :-)
Sinuhet
Tak, uff ted uz jen ususit. Dvě hodiny piplání s obíráním lístečků. Nemohl jsem od sebe odlepit prsty. Pryskyřice hrozně moc.

Celkový pohled na palice

Hlavní palice

Takovouhle kuličku haše jsem zežmoulal z prstů. Jdu si ji dát.

To je ze tří kytek. Čtvrtá je ještě ve skříni a oproti těm sklizeným má tak 14 dní zpoždění.
cityman
chutna sklizen, vypada to moc dobre :) gratulace
luckyBOB
takze konecna k+. a za ten zmolek ..hmm to bych dal dalsi..(taky jsem to delal :))
Kubajs
2 Sinuhet: Vazil jsi uz sklizen?Celkem by me to zajimalo.Vypada to jako hodne slusna nadilka:). Jo a jeste jeden dotaz.... Stavim skrin tak aby dovnitr sel pouze cerstvy vzduch a pomoci pachoveho filtru by vzduch cirkuloval uvnitr skrine. Jde o to ze bych nemel zadne odvetravani ven ze skrine jak to mas ty. Odvetravalo by se to netesnostama atd. Bude to stacit?Dik moc za odp.
Sinuhet
Jeste to neuschlo. Vazeni bude. Z te prvni velke palice, co je tu vyfocena vedle mysi bylo 9 g vytrizeneho sucheho materialu.
Nejak nechapu pachovy filtr uvnitr skrine. Filtr prece filtruje vzduch ktery ze skrine vychazi. Neni duvod filtrovat prichazejici vzduch kvuli pachu.
A kdyz nemas kontrolovany odtah nemas kde filtrovat. Proto se to dela tak, ze ve skrini ma byt podtlak. Mit aktivni sani ze skrine ven s filtrem a nasavani do skrine pasivni. Pak mas pod kontrolou to jedine misto odkud ze skrine vzduch odchazi a tam namontujes pachac.
Sinuhet
Tak ještě na poslední chvíli se někdo nahoře rozhodnul, že mi prakticky předvede plíseň. Na té poslední kytce, co mi ještě dozrává ve skříni. Hodlam ji během pár dní sklidit, tak už ji nechci ničím stříkat. Takže vám neporadím co na to pomohlo. Sklidím a doufám, že už se v další sezóně neobjeví. Ale z dokumentárních účelů tu hodím alespoň fotky.
Sinuhet
Fotky jsou z rubu i z líce listu.
Sinuhet
Má to takové typické kulaté strupy. Jako by do toho nekdo strilel brokama. Kdyz list uschne cely zustane suchy hnedy a pokryty tmavejsimi kulatymi strupy.
Sinuhet
Water Curing ukončen, palice usušeny. Mají tmavější barvu, než ty necuringované a vůbec to nekope. Chuťově mi nepřipadají nijak zvláštní. Chutnaji podobně jako ty necuringovane. Ještě zkusím nějaké porovnání bok po boku, snad rozdily v chuti ucítím lépe. No a zhuluje to naprosto v pořádku. Potence asi stejna, jako necuringované.

Vlevo klasika, vpravo tentýž materiál po projítí vodním šlechtěním.

Na topení se už ale smaží pokus s klasickou fermentací. Zabaleno do průhledné potravinářské fólie, pak do alobalu a přilepeno na topení do tepla. Nechám to tam pět dní a pak uvidím co se stalo s obsahem. Zase dám vědět.
ganjaboss
měl sem to taky ale ldyž byly kytky docela malí a zbavil se,m se toho že jsem ty listy ustříhal a už se to nevrátilo !! jinak nevim co s tim !
Sinuhet
To bude napínavé. Výnos je zatím 61g ze tří kytek. Jenomže ještě chybí jedna velká palice, která ještě nedoschla a část menších palic, které teprve zítra ukončí fermentaci a pak budou schnout. Takže takových 10g by to mohlo ještě hodit. A pak tu je čtvrtá kytka, která taky teprve schne. Z té by mohlo být dalších 15g. Uvidíme kolik toho z pod té jedné 250W nakonec bude. Zatím to vychází kolem 20g na kytku.
Sinuhet
Fermentace na topeni dopadla asi dobre. Prohraty balicek rozbalen. Uvnitr hneda masa lepkaveho materialu. Ted se to susi. Voni to hezky. Takova korenena vune. Jsem zvedav.
Matrixx
Moc pěkný,taky chci teďkon frčet skříň,asi nejspíš pojedu ICE,prej má vyníkající výnosi a hlavně vynikajíc zmašťuje,tak ti přeju hodně zhulenosti,pic
Sinuhet
Takže definitivní výsledky první sezóny.

Ze čtyř rostlin bylo 98g => skoro 25g z jedné kytky.

Výsledek fermentace byl aplikován na lidi a vetšina se shodla, že nic moc.
Sinuhet
Svítil jsem celkem 1392 hodin. To je při 250 W výbojce prosvícených 348 kWh. Jedna za 3.60 myslím :-).

GE Index je tedy 0.287356322
Venerable
Smekam pred takto precizne zdokumentovanym procesem. Budes pokracovat v dokumentaci i pri dalsi setbe ? Resp. prisel si na neco nejake nevyhody , na neco co zmenis do dasli setby ?

V.
hexamin
hello
este sa opytam na water curing budes tak spracovavat vsetky svoje buduce urody???
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Venerable
Smekam pred takto precizne zdokumentovanym procesem. Budes pokracovat v dokumentaci i pri dalsi setbe ? Resp. prisel si na neco nejake nevyhody , na neco co zmenis do dasli setby ?

V.


Jo, dalsi setbu budu doufam dokumentovat tez.
Zmeny ve skrini budou v tom, ze elektrina pujde mimo skrin. A do stropu nekde zhruba uprostred, vyvrtam odtahovou diru. Jinak to snad vyhovuje. Pestovat budu jen jednu kytku, kterou hodlam hodne strihat a ohybat.
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od hexamin
hello
este sa opytam na water curing budes tak spracovavat vsetky svoje buduce urody???


Kaslu na to. Nikdo z pokusnych konzumentu vodou osetrenou marihuanu nijak extra nechvalil. Vetsinou si rozdilu nijak moc nevsimnou. Mozna sem tam pro radost cast zcuringuju, ale ze by to bylo neco extra, prevratneho, to ne.
cityman
A jakou kytku rozjedes ted? Osobne bych byl pro Powerplant ci BlueBerry :) Kdybys mel k nim pristup. No jsem zvedav na tvuj serial na pokracovani.

btw: proc diru doprostred stropu? ja ji mam v roku vzadu u kraje, aby se pripadne dalo na tu skrin jeste neco polozit a nebudilo to pozornost.
Sinuhet
Protoze kominovy efekt bude asi nejlepsi uprostred a taky tam bude nad vybojkou. Co se tyce odrudy, pojedu zase NL #5, dokud si to poradne nevychytam.
cityman
Jestli tam das vetrak tak je to stejne jedno, protoze to vysaje ze vsech stran stropu.
Sinuhet
Zatim bez vetraku. Jen ďoura. Navíc vhodným umístěním díry se asi dá ušetřit výkon větráku a tedy i omezit hluk.
Deda Mraz
Sinuhet: díra ve stropě a ještě bez větráku...nabízí se otázka, jestli do takové skříně neproniká v nadměrné míře světlo v době, kdy mají kytky "noc"?
honza_heartofeurope
myslim, ze dira ve strope je naprosto neucinna. Pokud spolehas na kominovy efekt, bude potreba opatrit skrin nastavcem "kominem" o jiste vysce. Samotna dira ti nic nevytahne. Podle myho nazoru to bude pouze zdroj nezadouciho svetla ve skrini
Sinuhet
Na dire bude polozena krabice od PC case papundeklova. Jako, ze je tam odlozena. Uvnitr bude vystrikana cernou barvou jako kryt proti svetlu. Jsem si jist, ze se mi behem teto prvni sezony drzelo pod stropem teplo, ktere ventilator na zadni stene skrine, nestihal odtahovat. Teply vzduch doufam dirou ve strope odejde pryc. Kdyz ne, tak mu pomuzu vrtuli. Idealne by se mi libila skrin s dvojitym dnem, kde by ve spodnim malem prostoru byly rosty na vlhky perlit na zvlhcovani vzduchu, a kolem nich by se spodem skrine nasaval vzduch, proudil by zespoda vzhuru podel rostlin smerem k vybojce a dirou ve strope pryc.

Kazdopadne, diru ve strope mohu v pripade neuspechu zakryt treba dalsi skrini, nebo nejakym silnejsim kusem papiru apod.
cityman
no ja jsem se svou dirou ve strope spokojen, mam tam silny vetrak a teplota je pohoda.
taky mam v strope díru zatim foukám dovnitr a až začnou zavánět tak akorat vyměním za filtr s odfukem ven! a myslim že takovou dírou nemůže projít tolik světla aby to mělo efekt na kytky při spánku!Pokud ? nemáš lustr přímo nad! a ještě to že když svítíš a nahoře se jen točí větrák tak to doma vypadá jak slušný DISCO!:(!:)
smooth
cityman co mash za vetrak ???
mate negdo zkusenosti z tesnenim skrine ???
Sinuhet
Ja mam utesnene jen dvere. Samolepicim tesnenim nekde z bau*. Vnitrni spary utesnit asi nejakym tim sanitarnim silikonem co je na vany. Delaji se dokonce i verze ktere jsou odolne na plisne a podobne veci. No a do tretice je dobre vymyslet ventilaci skrine tak, aby vzduch z ni odchazel jen jednim mistem, kde se tim padem namontuje pachovy filtr a je to cele pod kontrolou. V podstate to znamena mit jeden odtah s ventilatorem a pritah pasivne skvirami ve skrini, nebo nejakou dirou. Tim je ve skrini maly podtlak.
dab
smooth> Jo, ako pisal mr. Sinuhet silikon sa na to hodi perfektne, aspon ja to mam tak zmaknute a facha v poho, len doporucujem najpr rozmylat a potom "strihat", nie ako ja, ze som najprv utesnil a potom som cel este raz pretret bielou.... aaaaha :rolleyes: a ono to na tom silikone nedrzi (som to vedel len ma nenapadlo :(). Tak som tam dal sololit a znovu cele utesnil... takze 99.9 :baby: percentne utesnenie. Dieru na odtah som dal na strop (tam pojde casom pachac)..... no nestazujem si (aspon zatial)
cityman
Muj vetrak na odtah. Uvazoval jsem i o pritahu dovnitr, ale resim to pasivne dirou, kde puvodne vetrak dovnitr foukal, kdyz jsem jeste nemel odtah ve strope.

DP200A-2123XSL
Ventilátor SUNON 230VAC/22VA, 2700ot, 161m3/h, 44dB, 120x120x38mm,550g
smooth
ja teprv zacinam ale jedinej problem mi delaji jak je to velka skrin z lamina tak mi pripada kriva a tim padem u dveri se obas vyskytnou nejake mezery...
v e skrini by mel byt podtlak kuli vlhkosti ale pokud pojedu hydro s bubblerem myslim ze tady pak na tom uz nezalezi...
nebo se mylim ??
jeste sem nepochopil proc sis tam nedal scrog a proc tam mash takovy divny odsavani...
logicky potrebujes vymenit vzduch ve skrini ne ??? a takhle si uplne uzavrel recyklaci vzduchu... to ze tam mash jeden vetracek co fouka dovnitr ti asi nepomuze...
doporucuju ti jednu trubku sundat.. a
ale preci jen se o to zajimam tejden mozna vic ale z tyhle diskuze sem se celkem poucil...
jen tak dal...
ale vlastne jeste otazka... ty si nigdy nesazel fazole ??? to si pamatuju jeste ze skolky ze dyz klicim semeno tak jedine do vaty :))

DAB: no jenze jak je ta skrin kriva tak tam nemam mezery v podobe odstavani dveri od skrine ale ze traba nahore je diry...
mam doma lepici pasku takovou tu stribrnou jak se s ni lepi vsechno (doma sem si z ni udelal izolaci na okna) ale tady se bojim ze bych se pak uz do skrine nedostal... coz by nebylo ok :))
Sinuhet
Podtlak je tam kvuli tomu aby ti vzduch ze skrine neunikal skvirami, ale pouze tim mistem kde chces ty a kam si pak muzes dat pachovy filtr. Kdyz ti vzduch unika i jinudy nez pres filtr, tak samozrejme smrad nevyresis.

Scrog tam casem bude. Vetrani mam tak ze je uzavreny chladici okruh pro vybojku. Ohraty vzduch od vybojky jde rovnou mimo skrin. Ventilator nahore odtahuje vzduch ze skrine ven. Dovnitr skrine nefouka nic. Jen pasivni dira dole.

Seminka do vaty nejsou nejlepsi napad. Pri vyplantavani muzes poskodit jemne korinky. Vata i toaletni papir to je celuloza. V podstate stejny material jen v jine forme.

Podivej se do domacich potreb na samolepici tesneni do oken a dveri.
Registredanonym
Hehe napsal sem ti tady prispevek jak krava a pak si ho smazal :D
takze znova:
Cetl jsem si to tady cele tak dve hodiny a i presto ze pri svych nynejsich znalostec ha zrucnosti si su jistej ze bych pulku z tech veci nedokazal vyrobit sem se dozvedel opravdu kvantum super informaci a jeste bych poporosil jestli bys mi nak kratce mohl odpvoedet na par otazek:
Jak si teda resil problem s pachem pokud njaky byl
a jak reagovaly navstevy pokud njake (jakoze asi jo:)) byly
No a pamatujes si kolik te to cca cele stalo??

No a ted bych ti chtel dat par rad ohledne samotnych kytek pac uz sem si taky nakou tu upestil a i presto ze sem nemel takove podminky a urcite nedosahovala kvalit tvojich kytek byla opravdu zabijacka (podle opravdu vsech lidi co ji hulily) takze:
1)nebran se tomu nabarveni bo lepe potazeni kvetinacu alobalem, opravdu nemas co ztratit ale naopak muzes ziskat, neni duvod proc by ve skrini neco krome kytek a mozna jeste hliny melo pohlcovat svetlo, naopak cilem prece je dosahnout co nejmenci spotreby svetla necim jinym nez kytkama a cerna proste prokazatelne svetlo zere
2)mel jsi uz ted alespon jednu kytku zastirhavat aby ses naucil o co go,pac ted stim budes muset experimentovat, misto toh abys to mel v jedne jedien pokusne sezone zasebou i kdyz zase nevim esli zasebou nemas uz buh vi kolik outdooru bo neceho podobneho takze todle je spis takovej postreh co me napadlo hned jak sem to cetl, kdyz experiment tak prece ve vsem
3)vyvazuj rostlinky napriklad nitema bo spis necim tlustcim at se to nezarezava do kytek, je to opravdu dobra metoda jak dostat svetlo k uplne vsem listum tak aby si nestinily a svetlo na listech je prave to moc dulezite ze..
4)taky si zkus kytky misto zapletani do sebe tvarovat pomoci dratu omotaneho kolem stonku, jak se to dela s bonsaemi

jinak fakticky gratuluju, hold nekdo se ma:)
Sinuhet
S pachem problemy nebyly. Kytky zacaly byt citit pomerne zahy. Nekdy po par tydnech. Ale kdyz jsem zavrel dvere pokoje, kde byla skrin a pootevrel tam vyklapeci okno, nebylo to citit mimo tu mistnost (pracovna). Kolik to cele stalo uz nedokazu spocitat. Nejake ceny tu na zacatku jsou napsane.
Za rady dekuji.
Registredanonym
doufam ze budes reportovat i o dalsi urode a zvlaste o tom jak postupujes s matkarnou :)
Walda
Jinak s ti zápacem, kytka je hodně cítit při menší teplotě, takže když si sousedi stěžujou stačí ubrat větrání a pohoda
Šťovík
walda: tyjo nikdy jsem tohle nesledoval, ale logicky bych rekl, ze čím tepleji tím víc bude cítit

a nejvíc když se to zapálí :)
vlček
2 walda: nemam sice osobni zkusenosti ale kytka twori pryskyrici aby newysychala s pryskyrici se wylucujou i wonne silice neco jako u jehlicnatejch stromu z tohoto usuzuju ze nemas uplne prawdu
a gdyz se to spali tak bych rekl ze si mozna sousedi uz ani stezowat nebudou :D
Sinuhet
Ja myslim, ze se walda preklepl a myslel nizsi teplotu. To s tou pryskyrici a nevysychanim je jedna z teorii o pryskyrici. Krome ni jsem jeste slysel o snaze zachytit pyl ze vzduchu a asi jich bude jeste vic, ale ja rozhodne nejstem ten, kdo by z nich chtel vybirat to jedine prave vysvetleni ucelu pryskyrice. :-)
Walda
No abych řekl něco z mý osobní zkušenosti, tak kámoš kterej neměl moc dobře pořešený vodvětrávání vypěstoval, docela dobrou ganju ale naprosto bez aroma a já když sem pěstoval ten samej model přes zimu na půdě tak to vonělo skrz zeď, nevim čim by se to dalo jinak vysvětlit než jak sem to pobral já-vyšší teplota = méně aroma
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od garat
- Ake velke kvetinace si pouzival ?
- Cim si hnojil ?


Kvetinace prumer 27 cm, myslim.
Nehnojil jsem. Chvilku jsem zkousel nejake obycejne hnojivo z kvetinarstvi, ale pak jsem se na to vykaslal. Hnojil jsem to asi dva tydny.
Šťovík
no z pohledu fyziky ti reknu ze cim vyssi teplota tim vic muze pojmout ruznych par a tím více to potom cejtíš

a co se rtyce tvorby pryskyrice tak nejvic se ji bude tvorit v nejakym teplotnim optimu a pri vyssi nebo nizsi to bude horsi, tys byl k tomu optimu bliz nez tvuj kamos takze tim vetsi aroma, mozna to bylo i hnojenim
Walda
NO tak dík za vysvětlení z pohledu fyzika
Marv
Páč sem tu nový četl sem tvůj příspěvěk až teď a je to paráda smekám a zdravím
Wavra
MÁš to hodně pěkné, určitě K+
A MÁM dotaz mám elektroniku k výbojce danou ven ze skříně a položenou na vedlejším stole a včechno dané do jedné krabice položené na polštáři a resonance je dost velká
potřeboval bych typ jak by se to dalo nějakým dobrým způsobem vyřešit protože to je slyšet po celém bytě.
diky
Sinuhet
To je neco spatne, protoze samotna elektronika je uplne ticha. Nic nebzuci. Pravdepodobne ti rezonuje tlumivka. Zkus zjistit odkud vibrace vychazeji. A danou soucast vymen.
Wavra
to světlo je snad z dob komunismu žádná novinka vychází to určitě s té tlumivky a na výměnu nemám peníze
tak bych potřeboval tu dobrou radu jak to bzučení snížit
deamoon
Nazdarek
Mas to v pohode,vlastnim tu samou kombinaci elektroniky a tlumivka mi strasne hreje,az tak ze se na ni neda udrzet dlan,je to normalní?
Lampa jinak jede v pohode,az na todle.
Sinuhet
wavra: To nepujde asi nijak jednoduse. Zkus tu tlumivku necim stahnout. Zpevnit. Zalezi jestli je v nejakem krytu. Pokud ano, tak si nepomuzes. Uvnitr jsou plechy, ktere nejsou dobre stazene k sobe a tak drnci. Delavalo se treba to, ze se to cele zalilo do vosku. Ale tlumivka se hodne hreje, takze by ti to ten vosk asi roztopilo. Myslim, ze budto nova, nebo bzuceni.
Sinuhet
deamon: Tlumivka se hreje hodne. Taky na ni neudrzim ruku. Proto jsem pod ni taky dal kachlicku, at neni primo na dreve skrine. To je taky duvod, proc se dava tlumivka ven ze skrine, at tam netopi.
Wavra
asi to bzučení
j o ještě se potřebuju na něco zeptat dnes jsem omylem zlomil vrchní stonek ale ne uplně celý s půlky ještě drží , bude to stačit když jsem ho oblepil izolepou?
Pan_Mlha
Bzučící tlumivky se namáčejí do šelaku rozpuštěném v lihu a pak se to vypéká v troubě při 250°C cca 3 - 5 hodin, pro úspěch si to můžete ještě jednou zopakovat. Šelak se například používá v truhlářství, restauratérských prací a samozřejmě v elektrotechnice, koupit ho můžete v šupinkové formě, nebo už ředěný. Také se to řeší zaléváním do epoxidu, nebo namáčením do barvy. Před namočením se pokuste odstranit čela tlumivky, aby došlo k proniknutí látky i na vinutí.

Pokud vrní pouze uvolněný trafoplech pomůže stažení svěrkou, nebo něčím podobným ať už vlastní výroby,.... prostě to nechám na Vás. Každopádně by se měla stahovat po délce, aby plechy přiléhaly k sobě.

Pokud vrní uvolněný drát ve vinutí tlumivky použijte způsob, který jsem uvedl ze začátku.

Zároveň bych upozornil, že chvění drátu ve vinutí může vést k poškození lakové izolace vodiče a následnému mezizávitovému zkratu (pro představu: vznikne tím sekundární vinutí jako u trafa, které je ve zkratu)
Wavra
newim tohle je na mě asi moc složite
potřeboval bych to trošku podrobněji jestli by to šlo a ani newim co je to šelak
Pan_Mlha
Wavra:
něco se dozvíš na :-))
http://sk.wikipedia.org/wiki/Šelak
http://www.vscht.cz/eds/knihy/uid_e...adni-pojmy.html
http://www.vscht.cz/eds/knihy/uid_e...adni-pojmy.html

koupíš na
http://www.jatagan.cz/scripts/zbozi.php?KID=27
http://obchod.vytvarnepotreby.cz/in...p?obs=16&tex=67
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Wavra
jo ještě se potřebuju na něco zeptat dnes jsem omylem zlomil vrchní stonek ale ne uplně celý s půlky ještě drží , bude to stačit když jsem ho oblepil izolepou?


Ano, mas docela sanci, ze to poroste dal. V miste zlomu se vytvori takova boule a jede to dal. Uspech zavisi na tom jak presne to pripevnis zpet. Aby obe zlomene plochy co nejpresneji dolehaly, apod.
Wavra
děkuji vám všem myslím že jsem to připevnil úplně stejně jak to bylo než jsem to já ..... ulomil
Kengi
Zdarec huliči chci si postavyt skřín a potřeboval bych vjedět jaké výšky vám ty kytičky dorustaj abych zvolyl akurátní výšku. dik
Sinuhet
Během druhé sezóny se nic zvláštního neděje, takže zatím není moc o čem psát. Zasadil jsem nakvetlý řízek, který se mi nepodařilo přesvědčit k návratu do růstové fáze. Ale vyrostl z toho opravdu bohatě rozvětvený keřík. Asi třikrát zaštípnuto a trocha práce s drátem.
Na ukázku fotky jak to začalo a kam to dospělo.
Průměr květináče je 27 cm, což je na klávesnici vdálenost od Esc k F12. Je to docela veliká houština.
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Kengi
Zdarec huliči chci si postavyt skřín a potřeboval bych vjedět jaké výšky vám ty kytičky dorustaj abych zvolyl akurátní výšku. dik


To záleží na tom jak se k těm kytkám budeš chovat. Já mám skříň vysokou 150 cm a pokud jsem nechal kytky růst jen tak, bez ohýbání a zaštipování bylo to málo (Jako že ta výška nestačila). Když si to tu trochu projdeš najdeš spousty příspěvků od lidí s různě vysokými skříněmi a uvidíš i jak postupují, aby se jim to tam vešlo.
sinuhet: a uz to dospelo,nebo jeste nechas kvest?
Sinuhet
Jeste necham.
Sinuhet
Na jeho dně píšou, že 7 litrů.
Sinuhet
Momentálně mám problém, že jsou vrcholky světlejší než spodní, starší část rostliny a špičky některých listů se kroutí dolů (drápy). Studoval jsem owergrow, ale nic co by se konkrétně podobalo tomuto problému jsem nenašel. z různých náznaků jsem usoudil, že mám vysoké pH půdy, takže jsem zkusil do zálivky přidat kyselinu citrónovou. No uvidíme.
Sinuhet
Takhle to vypadá. Mohla by to být i přelití, ale zalévám vždy až je květináč velmi lehký. To je tak obden.
prenda
Já jsem zkoušel trošku naplesnivělý palice ganjy nějak ošetřit od plísně a dal jsem je teda do vody vařit.Dal jsem tam i nějaký normální palice pro porovnání,ale výsledek byl zklamáním.Palice chutnaly divně,prázdně.Vařením se totiž rozpustěj ve vodě i různý aromatvorný látky(silice)ktere tvořej vlastně chuť jointa a jeho jemný chuťový nuance.Vařením jsem o ně přišel.High bylo dobrý,ale už to nebudu dělat.Plísně sem se téměř nezbavil a za tu odpornou chuť to nestojí.Možná je to u skanku jiný,páč má výraznější chuť a tolik silice se nerozpustilo.Jinak vařil jsem to asi 1h a 3x sem vyměnil vodu.

Fakt nedoporučuju :(.

Vršky kytek mám taky světlejší a trošičku se mi dole listy kroutěj,ale nedávám tomu váhu,je to tak 2% veškerejch listů.Jinak ty světlý vršky mi časem samy ztmavnou.

Peace :)

Sinuhet
Svetlejsi horni listy byly nakonec asi tim, ze byly prilis blizko lampy. Zvednul jsem svetlo a uz se to zelena. Ale letos se urodili skritci. Tady mate fotku jednoho z nich. Sedi na letajicim stroji, ma slunecni bryle a vlevo se mu na nich dokonce leskne hvezdicka.
hexamin
Sinuhet hello davat kys citronovu do pody je picovina ako ta to mohlo napadnut:)
Sinuhet
Procpak, co to udela?
hexamin
no kys citronova moze sluzit ako potrava vseliakej havedi to je to iste ako ked polievas cukrovou vodou
Sinuhet
No, s cukrem to chapu, ale s nejakym tim blabla-COOH nebo jak se kyselina citronova znaci, to se mi nezda. Predpokladam, ze tam cukry nejsou.

.... Aha, tak jsem se dival. Cukr tam je. OK, je to blbost. Mas pravdu.
Sinuhet
Tak zatim to vypada takto. Tesim.
cLicK
moooc pekny :) kolik tam je kytek ? :)
W3m3n0
Spravne! Poradna uroda ma bejt poradne zdokumentovana! FAkt nadhera! k+
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od cLicK
moooc pekny :) kolik tam je kytek ? :)


Jedna, dukladne zastrihavana.
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Apofiss
Super rozvětvený!Jen mi přijdou moc hubený(stonky,listy,vršky).Jen dál dokumentuj,všichni to potřebujeme a vítáme:-)


Jo, je to vsechno takove male titerne. Stonky mi ani tak moc nevadi, ale maji pomerne male listy. Vysvetluju si to tim, ze je to hodne rozvetvene a ta energie se rozdelila na hodne casti. :-)
Apofiss
Teď jde o to, jestli je lepší hafo titěrných paliček, nebo pár velkých a těžkých.Mě se líbí ty malé a košaté, ale pravda je asi někde uprostřed.Jsem zvědavej na vývoj...
citace:
Původní příspěvek od Apofiss
Teď jde o to, jestli je lepší hafo titěrných paliček, nebo pár velkých a těžkých.Mě se líbí ty malé a košaté, ale pravda je asi někde uprostřed.Jsem zvědavej na vývoj...


snad je lepsi hafo titernych(vzhledem k vynosu),vsak ony by mely naboptnat
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Apofiss
Teď jde o to, jestli je lepší hafo titěrných paliček, nebo pár velkých a těžkých.Mě se líbí ty malé a košaté, ale pravda je asi někde uprostřed.Jsem zvědavej na vývoj...


No prave, chce to pro svou odrudu najit optimalni pocet vetvi kolik jeste dokaze utahnout naplno. Jsem zvedav jak male budou, uvidime.
Sinuhet
V matkarne je par kousku noname, kterym pracovne rikam odruda baletka. Jeste nevim, co z toho budou samci, udelam rizky, necham vykvest, atd....
Sinuhet
Jenom takova blbost...

Napadlo mě, že by se jako zvlhčovač dala využít hlava z inkoustové tiskárny. U ultrazvukové zvlhčovačky se vibracemi tříští voda na kapičky o objemu prý 1,767 kubických mikronů. Hlava v tiskárně také vytváří mikrokapičky v řádu pikolitrů. Takova kapička se pak hned ve vzduchu odpaří a zvlhčí ho.
Musela by se zapojit hlava z inkoustovky tak, aby všechny trysky neustále prskaly kapky. Ovšem pokud vím, tisková hlava se zahřívá, takže by to chtělo asi chladit. Dokonce pokud vím jeden ze systémů přivádi inkoust do varu prudkým zahřátím a tim prskne kapička.
Ale jiné jsou piezo, tak ty bo to tak moc hřát nemusely.

No jen taková kravina, není to nic levného, snadného, efektivního, spíše kdyby si nějaký kutil chtěl zavýzkumničit. :-)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma