Ať ti nic neunikne... RSS Kanál Grower.cz  Přidej si Grower.cz na hlavní stranu Seznam.cz!  Přidej si Grower.cz na hlavní stranu Google!  Grower.cz na Facebooku

Grower.cz Portál pro pěstitele
GROWER   //   MAGAZÍN   //   Kultivované Rakousko
   Tisk článku    


Kultivované Rakousko

Přinášíme vám krátkou aktuální zprávu o veletrhu Cultiva, který proběhl od pátku do neděle 10.-12. října blízko rakouské Vídně.
autor: carlos | 14-10-2008 | Přečteno: 69882xKapitoly: Rubrika Mimochodem: Kultivované Rakousko

Vídeň - Event Pyramide ve Vösendorfu hostila téměř 80 vystavovatelů - zvučných jmen v cannabis průmyslu. Je to poprvé, co se akce tohoto typu uskutečnila takto "východním směrem", a tak jsme mohli mezi stánky objevit i celou řadu firem ze zemí bývalého post-komunistického bloku. Svědčí to o tom, že konopný průmysl se začíná rozvíjet i v těchto mladých ekonomikách a mnoho tradičních hráčů - výrobců hnojiv, šlechtitelů semen a vydavatelů časopisů - v nich vidí čerstvou příležitost. Faktem je, že konopná scéna v Holandsku zažívá krušné časy pod dohledem křesťanů ve vládě. Dochází pak k podobným situačním paradoxům, jako např. že dokud si v coffeeshopu balíte čisté jointy, nejste nikomu na obtíž. Ubalíte si s tabákem? Vyhodí vás a dostanete pokutu! Nepřímo se tento tlak dotýká celé společnosti a všech obchodníků s cannabis a odvozenými produkty. Přidejte si do rovnice probíhající recesi a máte možná pěkně nervózní manažery.

Ale skleněná veletržní Pyramida byla oázou. Na Cultivu se sjely tisíce lidí z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska, Slovinska a především místní Rakušané, aby strávili víkend se sobě podobnými a prozkoumali nové objevy na poli technického i zdravotního konopí. Pěstitelé, šlechtitelé, reakreační kuřáci konopí i aktivisté, všichni bez výjimky dobře naladěni. Obavy, že 42 metrů vysoká pyramida - největší rakouský skleník - se změní v babím létě na tropické peklo se nepotvrdily. Atmosféra maximálně uvolněná a výjimečně letní počasí. Stánky rozeseté mezi rovníkovou flórou po hlavní hale i bočních výklencích byly přeplněné dychtivými smokery a jejich slečnami.

Kdo se zúčastnil, dá mi za pravdu, že výstava byla o načerpání obrovského množství informací, o setkání s lidmi podobného ražení z různých koutů světa. Na své si přišli jak podnikatelé z různých sfér B2B, tak fanoušci: odnesli si nepřeberné množství brožur, semen, starter-packů hnojiv a stimulátorů a dalších freebies. Málokde je k vidění tak kompletní sortiment aktivních značek na jednom místě. Každý si mohl osahat své oblíbené produkty, shlédnout novinky a informovat se přímo u zdroje. Souběžně probíhaly semináře v kongresovém sále a hudební produkce. Sobotní talkshow se zúčastnil též legendární THC pašerák Howard "Mr.Nice" Marks.

Festival Cultiva.at 100-procentně dostál svému podtitulu "Connecting Cultures" a těším se na viděnou při druhém ročníku... anebo mám raději doufat v meeting v opravdovém srdci Evropy - České republice?

 

 
 


Kapitoly: Rubrika Mimochodem: Kultivované Rakousko


Fórum | FAQ | FotoGalerie | Encyklopedie | Grower Bazar
Podmínky použití | © MM - MMIX Grower.cz | Inzerujte zde
Hardware maintained by AHS
.:.