Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 50 51 52 53 54 »
Autor
Téma 
zelenakoule
Stálý Člen

Karma uživatele zelenakoule - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 256

citace:
Původní příspěvek od Host
Dobrý ho dne vinšuju

Chtěl bych se podělit s "vlastní" výrobou masti. A trošku tak nějak rozvrátit a vyvrátit způsoby přípravy již zaběhlé.



Konopná mast


Použité suroviny:

žlutá lekářská vazelína 3 kg / 385 kč
misky s víkem o obj. 80 ml (40 ks) / 6 kč

obyčejný listy a stonky
vrchní listy
palice

kopřiva dvoudomá - revmatismus, artritída, bolesti kloubů i svalů, k hojení ran a má protizánětlivé účinky

kostival lékařský /kořen/- revmatismus, proti otokům a bolestem kloubů, bércovým vředům, proti dně, poruchám prokrvení, křečovým žilám, pohmožděninám, poškozeným ploténkám a na doléčení zlomených kostí

měsíček lékařský - kožní záněty, menší poranění kůže, špatně se hojící jizvy, popáleniny, omrzliny, plísně, opruzeniny, bércové vředy, křečové žíly, lišej, některé tipy ekzéků a při léčbě akné

řebříček obecný - hemeroidy, křečové žíly, ekzémi, vyrážky

včelí vosk a propolis - působí antibioticky, anesteticky čilí tlumí citlivost a bolest, antimykoticky zastavuje růst plísní a níčí je, hojivě a protizánětlivě, podporuje hojení radn a působí desinfekčně.


Vlastní výroba:

Vezme si pekáč, hrnec, nádobu tak velkou aby se nám do ní vešla jak vazelína tak ostatní suroviny. Vložíme do ní 1/2 vazeliny, kt pouze rozehřejeme (na plotně). Poté přidáme obyčejný listí, stonky. O množství mohu říci akorát to, že je to pouze a jenom na vás! Když dáte listi tolik, že vazelina není ani vidět tak přidáte vodu. Můj názor tedy, dát listí toliko kolik máme vazelíny, aby vše bylo ponořeno. Když máme hotovo dáme do rozehřáté trouby na 110 C. Nijak nepřikrýváme necháme pěkně bublat. Nechal jsem to 3 hodiny... Troubu můžeme nastavit klidně na spodní ohřev, je to dostačující. Při maceraci bohatě stačí něco přes 100 C. Když dáváté vazelínu na plotnu, dostane te se i přes 200 C, což je docela nevhodné (např. propolis a veškerý včelí produkty mohou přijít do styku s max 110 stupni, potom už ztrací svoji hodnotu). Pokud tedy žhnete vazelínu takovým způsobem, že vám to bublá a skáče po plotně, tak se potom nedivte že máte vyrážku... místo aby mast pomohla, tak škodí! (ještě bych dodal, jak píše futeW, že má kožní problémy a zda je to způsobeno vysokou potencí účinných látek... tak tomu není, musel bych být v tomto případě rudej ja komunista! Do masti jsem použil takovejch vrchních palic, že by to kuřákovi bylo až škoda Spíše bych to viděl na alergickou reakci)
Zpět k výrobě. Když vypnete troubu necháte nádobu s mastí a listama v ní až do úplného vychladnutí. Poté buď přendáte do jiné nádoby nebo necháte a uskladníte v chladnu (sušší sklep, lednice, v klidu i v komoře) a to po 14-21 dní (nevím zda-li dojde k alkoholovému kvašení, nic takové jsem neviděl)

Další fáze je podobná. Vazelínu rozehřejete, přecedíte, přidáte zbylou 1/2 vazeliny, palice, listy od palic. Dáte do trouby, "pečete" na 110 C po dobu 3 hodin - individuální. Vypnete, necháte vychladnout. Lednice, sklep... nechat už jenom 1 týden uležet - individ.

Předposlední fáze. Rozehřejete vazelínu, přecedíte, přidáte bylinky - kromě propolisu a včelího vosku, kt. podle mého by měl přijít pokaždé nakonec. Zase trouba na 110 C, nechal jsem 2 hodiny "píct". Vychladnout, komora - nechat 1 týden uležet - individ.

Poslední fáze. Rozehřejeme, přecedíme a přidáme propolis a včelí vosk. Když budeme zahřívat na sporáku na nejmenší plamen dáme i tak pozor, jelikož včelí produkty mají tu vlastnost se připalovat!!! Po lehkým provaření (spíše zahřátí) a řádným promíchání scedíme přes jemný plátno, cedník aby nám v masti nezústali nečistoty. Nalejeme do připravených misek a necháme vytuhnout. Podáváme nejlépe vychlazené


Ještě takový dodatek. Když mast lidem dávám dostávají k ní text, jak se mast vyrábí a jak učinkuje. Jaký bylinky jsem dále použil apod. Předejdeme tím problémům, jako jsou alergické reakce na určitou složku....


Co je nutno říci závěrem! Inspiroval jsem se receptem od tety Bushky a receptem pana Ponikelského. Další informace jsem čerpal z internetu. Velké poděkování patří Krychličce, kt jsem atakoval pm-kama A taky moji mamině, kt mi moc pomohla s přípravou...

To:Host,prosím tě jak si psal že lidem dáváš jakýsi "manuál" nebo text.Jak to máš sformulované,chci také obdarovat příbuzné a známé svým výrobkem a bojím se,páč o tom většina veřejnosti moc neví,(bylinka je moc démonizovaná)tak nevím jak to napsat.Mohl by si mi prosím poslat svůj text,dík

Old Post 24-11-2011 v 09:42 AM
zelenakoule je offline   Profil uživatele zelenakoule   Find more posts by zelenakoule   Foto galerie člena zelenakoule   Click here to Send zelenakoule a Private Message   Add zelenakoule to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 257

Tady na straně 33 Příspěvek č. 163 popisuji moje počátky vaření masti

http://grower.cz/forum/showthread.p...6398#post786398

- po třech měsících dopisování s chemikem a po meilování s Tetou Bushkou (která mimo jiné také souhlasila s chemikovou teorijí a částečnš v roce 2009 upustila od vaření ve vodě) jsem svůj postup vaření v troubě ponechal podle původního sepsání, akorát vypouštím luhování alkoholem a přidáváním do masti. Louhování dělám jako samostatný proces a mast vařím pouze smícháním sušeného materiálu s vazelínou - doba vaření a teplota v troubě zůstává stejná.
Důvod proč nevařit ve vodě je podle chemika jednoduchý :
- při vaření ve vodě a jejím následným vylití se tak dobrovolne zbavujete dalších látek vhodných pro léčebné účinky, spomenu jenom jeden dosti významný prvek jako je chlorofyl = přírodní dezinfekční účinky na kůži !!! ,která významě pispívají v léčbě exémů !!!
Všem potřebným ku prospěchu .

mimacka

Naposledy upravil mimacka 30-06-2012 v 21:17 PM

Old Post 20-01-2012 v 21:01 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 258

A na to jsi kolego přišel až teď a složitě po 3 měsících? Já jsem to tu popisoval už víckrát, že vaření ve vodě je škoda. A nepotřeboval jsem k tomu názor chemika - dalo se na to přijít zde na fóru.

Old Post 21-01-2012 v 09:43 AM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 259

To H@nz
- díky za Tvůj příspěvek,ale pokud by jsi pozorně četl co jsem popisoval,tak by si pochopil, že se to týká postupu vaření masti a s tím tradované zkušenosti tetou Bushkou z roku 2009 ,proto jsem hned na začátku uváděl odkaz na stranu 33 kterou jsi určitě nečetl.

mimacka

Old Post 21-01-2012 v 17:05 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 260


Zdravím, vyrobil jsem si takové kartičky ohledně účincích konopné masti. Ke každé mastičce jednu přidávám, aby uživatelé alespoň z části tušili, na co vše mast pomáhá. Pokud máte někdo zájem, tak si jí můžete stáhnout, vytisknout a k mastičce přidávat také.


Veškeré náměty, připomínky a tak dále mi pište PMkem, není problém kartičky upravit, přepsat a tak dále. Snad se bude někomu hodit :-)

Old Post 23-01-2012 v 13:49 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 50 51 52 53 54 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6137370 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív