Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 49 50 51 52 53 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 251

ježíši každá bylina je alergen ,otázka kolika lidem vadí,osobně nikoho neznám na heřmánek a další léčivé byliny .

Old Post 13-11-2011 v 21:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 252

Na ovonění možná levandule nebo nějaká vonná esence, ale to mě jen tak napadlo - nejsem žádný velký bylinkář Jinak pánové proč to pořád proléváte vodou? Může mi někdo vysvětlit přínos tohodle? Při prolévání se tím zbavíte dost velké části chlorofylu, který v mastech působí antibakteriálně a taky některých dalších složek (proto je mast tak světlá). A taky při prolití vodou o teplotě nad 60st. se začíná tavit CBD (při 80st. i THC) a odplavujete to s vodou do pryč. Při vaření ve vodě a následném vychlazení ze zbavíte jen látek ve vodě rozpustných, ale taky je to škoda + jak píšete se vám takto připravená mast může kazit, protože vám nějaký zbytek vody v masti zůstane.

Old Post 14-11-2011 v 07:57 AM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 253

Snadnější je pomoný teploměr a hned ve vazelíně ... je to mdačka to hlídat, ale je to lepší. Na vůni dávám propolis i to že má léč. účinky. Myslím že ale mast má smrdět jak má a nedávat tam třeba ty esence .. pokud to pomáhá, tak to nemusí vonět ale hlavně že pomůže kde má.

Dělám vždy z 3 - 4kg a tak cca půl na půl CBD a THC ve 2 hrncích , kde k CBD potom přidám (Kostival, kopřivu, měsíček, žebříček) a na konec se to smíchá a nechat trošku provařit (samozdřejmě uležet jak má) .. pocedit, něco do kelímků, něco do větších a v chladu je šoust voala. Lidi pochvalujou na lupenku, jizvy, klouby že to je perfektní

Old Post 14-11-2011 v 08:27 AM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 254

Pokud máš elektrickou nebo plynovou troubu s termostatem, což má myslím většina lidí, tak ti stačí nastavit mezi 110 a 120st, udělat si čas potřebný na vaření (pečení) a jediná obsluha spočívá v občasném zamíchání (já jsem míchal každých 15-20min). A díky tomu, že máš teplotu 110-120st., nemusíš ani předem dekarboxylovat (u masti je to ale myslím stejně jedno). Ještě je dobré si stanovit teploměrem skutečnou teplotu uvnitř trouby, protože třeba moje trouba po nastavení kolečkem na 115st. se chová tak, že do 115-120st. topí a pak termostat vypne a až klesne teplota okolo 100st., tak opět sepne a topí zas k 115-120st.

Jinak já jsem do své masti žádnou voňavku ani další léčivku nepřidával, ale mám zkušenosti se samotnou propolisovou tinkturou, že to je dobrá věc, takže v téhle masti to může být taky dobré.

Co znamená dělat CBD a THC na půl?

Old Post 14-11-2011 v 16:28 PM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
H@nz
Stálý Člen

Karma uživatele H@nz - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 255

Možná jsem už pochopil, co myslíš tím "dělat CBD a THC". CBD dostáváš jakože z listů a THC z palic. Pokud je to takhle myšleno, tak podle mě to není až zas tak správné tvrzení. Každá kytka má určitý poměr THC a CBD, přičemž v listech je ten poměr menší a v palicích větší. Čeho je v palicích o dost míň, než v listech je akorát chlorofyl. Myslím, že takhle jsem to napsal správně Navíc to tvrzení dokládá i fakt, že když tu jeden člen vyráběl výtažek čistě z listů, tak byl zmašťující (bylo v něm THC) a to samé když vaříš z listů třeba mléko. Takže ne jen CBD se získá z listů.

Naposledy upravil H@nz 24-11-2011 v 13:24 PM

Old Post 15-11-2011 v 10:22 AM
H@nz je offline   Profil uživatele H@nz   Find more posts by H@nz   Foto galerie člena H@nz   Click here to Send H@nz a Private Message   Add H@nz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:33 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 49 50 51 52 53 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3371670 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív