Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Předpěst AF ve vatě?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Stanlord
Nový Člen

Karma uživatele Stanlord - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2022
Příspěvků: 21 

Předpěst AF ve vatě? Příspěvek č. 1

Ahoj, nemohu tady úplně přesně najít to, s čím bych potřeboval pomoci. Jde o tohle.

Každé semínko je v podstatě originál a já bych potřeboval eliminovat hrozbu neúspěšné slabé rostliny. A tak mě napadlo, že bych předpěstoval ve vatě (Rockwool, Earthwool). Takže mám teoretický postup, jak toho docílit a chtěl bych debatu s názory. Jedná se o AF.
Můj teoretický postup by byl takový:

1) Vhodit 10 semen do vody.
2) Po prasknutí je hodit na ubrousek a nechat vyklíčit.
3) Následně je šoupnout do vaty (nějaké větší, 10x10x6,5cm) a nechat růst do nějaké výšky.
4) Po nějakém čase už člověk pozná, jaká sazenice bude silná a ty které jsou "zkryplené" prostě zahodit (jedu jen na 4 květiny)

Zde je můj dotaz:
Mohu vzít tu kostku se sazenicí a šoupnout to celé do substrátu?
Vím, že u samonakvétaček není moc chytré přesazování, proto hledám nějakou možnost, jak získat od pohledu silnější sazenici a poslat ji do substrátu. Celou dobu jedu na 4 květiny. Naklíčené semínko do hlíny, vyleze, roste, však to znáte. A buď mi jedno semeno nevyleze z hlíny (i když byl klíček venku) nebo zhebne po vyrašení. Nebo prostě roste nějak zkrypleně.

Takže Klíček-Vata-Hlína a normálně dále pěstovat, hnojit atd. Mělo by to jít? Díky za odpovědi a diskuzi

Old Post 15-08-2022 v 16:10 PM
Stanlord je offline   Profil uživatele Stanlord   Find more posts by Stanlord   Foto galerie člena Stanlord   Click here to Send Stanlord a Private Message   Add Stanlord to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
YngwieM
Stálý Člen

Karma uživatele YngwieM - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 2

Ahoj, nevidím v tom problém. A to proto, že letos jsem to přesně takto udělal. U mne nešlo o vytřídění nejsilnějších kusů, ale o počasí. O AF se toho píše hodně. Nepřesazovat, žádné HST apod. Komu to nedalo a zkusil to, tak si myslím, že se mu nic negativního nepřihodilo. To je zkušenost má a z mého okolí. Předpokladem samozřejmě je, že kytka má vhodné podmínky, aby se v růstu zbytečně nezpomalovala, nebo dokonce nezasekla. Protože pak už to nedožene.

Old Post 17-08-2022 v 08:52 AM
YngwieM je offline   Profil uživatele YngwieM   Find more posts by YngwieM   Foto galerie člena YngwieM   Click here to Send YngwieM a Private Message   Add YngwieM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stanlord
Nový Člen

Karma uživatele Stanlord - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2022
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od YngwieM
Ahoj, nevidím v tom problém. A to proto, že letos jsem to přesně takto udělal. U mne nešlo o vytřídění nejsilnějších kusů, ale o počasí. O AF se toho píše hodně. Nepřesazovat, žádné HST apod. Komu to nedalo a zkusil to, tak si myslím, že se mu nic negativního nepřihodilo. To je zkušenost má a z mého okolí. Předpokladem samozřejmě je, že kytka má vhodné podmínky, aby se v růstu zbytečně nezpomalovala, nebo dokonce nezasekla. Protože pak už to nedožene.


Ano, přesně tak. Také experimentuji. Naposledy jsem topnul a ještě natáhl síť a panečku, to je parádička.
Nicméně díky za feedback Ještě bych se chtěl zeptat…V tom rockwoolu to mám v plánu zalévat jen vodou s kořenovým stimulantem (možná tam přimíchám maličko enzymů, ale to jen pro pocit, páč bez prohnojený půdy jsou tak nějak k ničemu si myslím). Ale mám v plánu nechat to v propagátoru cca 14 dní. Nebude to bez hnojiva výrazně pomalejší růst takhle v začátcích? Standardně používám substrát Plagron Groxmix, předhnojený na cca 3 týdny. A když to tedy dám cca po 14 dnech do předhnojeného substrátu, neudělá to nějakou neplechu? Nebo máš nějaký tip? Jak jsi to přesně udělal Ty?

Old Post 21-08-2022 v 11:07 AM
Stanlord je offline   Profil uživatele Stanlord   Find more posts by Stanlord   Foto galerie člena Stanlord   Click here to Send Stanlord a Private Message   Add Stanlord to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
YngwieM
Stálý Člen

Karma uživatele YngwieM - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 4

Já jsem k tomu ohledně hnojení přistupoval jako ke kokosu (začal jsem v druhém týdnu), takže bych to krmil takhle nějak (první týden pouze voda + stimulátor). S více předhnojeným substrátem nevím - já používám lightmix z důvodu větší kontroly. Buď to předhnojení pro třetí týden bude OK, nebo nebude Já do lightmixu hnojím v třetím týdnu 75% doporučené dávky dle výrobce hnojiva (Cannaboom). Ale jak by to bylo u jiných výrobců, to nemůžu zaručit.

Old Post 22-08-2022 v 09:33 AM
YngwieM je offline   Profil uživatele YngwieM   Find more posts by YngwieM   Foto galerie člena YngwieM   Click here to Send YngwieM a Private Message   Add YngwieM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stanlord
Nový Člen

Karma uživatele Stanlord - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2022
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od YngwieM
Já jsem k tomu ohledně hnojení přistupoval jako ke kokosu (začal jsem v druhém týdnu), takže bych to krmil takhle nějak (první týden pouze voda + stimulátor). S více předhnojeným substrátem nevím - já používám lightmix z důvodu větší kontroly. Buď to předhnojení pro třetí týden bude OK, nebo nebude Já do lightmixu hnojím v třetím týdnu 75% doporučené dávky dle výrobce hnojiva (Cannaboom). Ale jak by to bylo u jiných výrobců, to nemůžu zaručit.


Já používám vše od Plagronu, pouze kořenový stimulátor mám od Bio Bizzu. Jinak tedy super zjištění. Growmix používám standardně a zatím si nemohu stěžovat. Každopádně tedy jen stimulátor a pak až se o to postará hnojivo z hlíny (nejspíš). Super tedy, díky za názor. Uklidnilo mě to

Old Post 22-08-2022 v 10:38 AM
Stanlord je offline   Profil uživatele Stanlord   Find more posts by Stanlord   Foto galerie člena Stanlord   Click here to Send Stanlord a Private Message   Add Stanlord to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2059300 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív