Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 90 91 92 93 94 »
Autor
Téma 
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 1457

citace:
Původní příspěvek od Touma
...


z toho obrazku mi to přijde jako CalMg, a tim že máš ledky a cos vše napsal by to i odpovidalo, když se podiváš na ten chart co sem ti postnul, tak si mužeš okolo těch deficitu přečist co to zpusobuje dalšího, zkus jim trochu přidat a uvidiš, mělo by to byt fajn, to Ph drž spiš kolem 6, kořeny pak lepe přijimaji tyhle micro prvky

Biobizz i Plagron jsou dobry hnojky, je jedno co si vybereš, ale nedoporučuje se to moc kombinovat. Je dobrý zkusit toho vic, alespoň zjistiš s čim se ti nejlepe pracuje, jestli máš RO vodu, tak cana děla calmag na upravu pufrovane vody, jinak je to asi jedno i biobizz ma calmag, je to všecko stejný.

Old Post 06-11-2021 v 14:15 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 1458

Ahoj, za mě to rozhodně CalMag nebude. U takto mladých rostlin jsem v životě nedostatek calmag neviděl. Nedostatek calmagu se projevuje až mnohem dýl.
Za mě je to jednoduše přehnojený nic víc. V této fázi bych zatím jel jen třeba ob zálivku malou dávku grow složky a musí to stačit. Postupně přidávat podle rostliny. Já začnu zatápět hnojkama až když je prostě vidět, že rostlina dělá den co den pořádné přírůstky.
Teď ještě nemá dostatečně vyvinutý kořeny a větší dávkou tu rostlinu spálíš.
Vídám to dost často, že si lidi podělají mladé kytky hnojkama, protože mají zkrátka velké oči a chvátají na to. Já jsem zastánce předhnojené hlíny a začátek zalévat jen čistou vodou.

Thomas V.

Old Post 07-11-2021 v 09:37 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Touma
Stálý Člen

Karma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 237  

Příspěvek č. 1459

Vzdyt pisu, ja jsem jeste ani nedal jednu davku hnojek, musely by se spalit jen z hliny.

Old Post 07-11-2021 v 10:02 AM
Touma je offline   Profil uživatele Touma   Find more posts by Touma   Foto galerie člena Touma   Click here to Send Touma a Private Message   Add Touma to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 1460

citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Ahoj, za mě to rozhodně CalMag nebude. U takto mladých rostlin jsem v životě nedostatek calmag neviděl. Nedostatek calmagu se projevuje až mnohem dýl.


není to uplně pravda, zrovna jsem rozjel hydro a měl jsem calmag problem v ranne fazi, já mam ale RO vodu a prostě jsem ji napufroval malo. Z toho co popsal, že mu to bežně děla v předchozim komentaři, tak se jedna calmag problem viz. cit.
citace:
uz nekolikate kolo mam tento problem - driv nebo pozdeji se zacne delat tohle na listech - zloutnou, delaji se rezave fleky, postupne cele zreznou a uschnou. Nyni se to objevilo uz v teto fazi (cca 2 tydny stare). Zatim jsem nic nepridaval


zaleži samozřejmě na vodě, ale jak už tu kolega psal ta rostlina je živá, řekne si

citace:
Původní příspěvek od Touma
...


i když s kolegou uplně nesouhlasim o vyskytu calmag nedostatku u mladých rostlin, muže přesto mít pravdu a mohou byt jednoduše přehnojené a to i z hliny, jak jsem psal v předchozí odpovědi, občas jsou z te hliny v ranne fazi přehnojeny, protože ta hlina neni prazdna, potom vykazuji nic neřikajici excesy, kolega ti rovněž radí spravně ob zalivku dej slabou davku, ja bych k tomu ještě přidal ten calmag, jinak souhlasim.

good luck šefe

Old Post 07-11-2021 v 13:23 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 1461

Osobně nemám s light mixem zkusenosti. Jak jsem již psal, jsem zastánce předhnojené hlíny. Nic špatnýho se nestane, když budeš přidávat i CalMag .. sám ho tam dávám, protože konkrétně u LED je to fakt častý problém ve výživě.

Thomas V.

Old Post 08-11-2021 v 21:03 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej11
Nový Člen

Karma uživatele Ondrej11 - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2019
Příspěvků: 5 

Hydroponie deficit CA? Příspěvek č. 1462



čao používám osmozu takže voda má v podstatě 0 vodivost
používám:
cal mag 8ml na 10l což mi ukazuje 0,4-0,5
hnoje od AH míchám to momentálně na 1,2-1,4
h2o2 dávám 7,5ml/10l
PH vychází 6,0-6,2
vzduch přes den 23,5-24 noc 20
po 3týdnech se mi začínají dělat na listech tyto fleky a nemohu za boha příjít na to proč už to zkouším po Xté a stále se nemohu dobrat proč... předchozí kola byli uplně bez problému (i bez použití calmag který ted používám prvně) viz foto
fleky jedou od spodu nahoru.

Old Post 11-11-2021 v 18:47 PM
Ondrej11 je offline   Profil uživatele Ondrej11   Find more posts by Ondrej11   Foto galerie člena Ondrej11   Click here to Send Ondrej11 a Private Message   Add Ondrej11 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Touma
Stálý Člen

Karma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 237  

Příspěvek č. 1463



Tak koukejte, opet na vsech to same ten list co drzim, vidite opet takove ty hnede mrtve podlouhle skvrny na listech. Na druhe fotce je videt svetle mapovani a na treti pohled na nove listy. Neco s zelezem to byt nemuze?

Old Post 11-11-2021 v 20:57 PM
Touma je offline   Profil uživatele Touma   Find more posts by Touma   Foto galerie člena Touma   Click here to Send Touma a Private Message   Add Touma to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Touma
Stálý Člen

Karma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 237  

Příspěvek č. 1464


Posledni

Old Post 11-11-2021 v 21:01 PM
Touma je offline   Profil uživatele Touma   Find more posts by Touma   Foto galerie člena Touma   Click here to Send Touma a Private Message   Add Touma to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Touma
Stálý Člen

Karma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 237  

Příspěvek č. 1465

Jinak mi prijde divne, ze by chybel vapnik, kdyz mame tak extremne tvrdou vodu, ze furt vyvarujeme spotrebice octem

Old Post 17-11-2021 v 15:25 PM
Touma je offline   Profil uživatele Touma   Find more posts by Touma   Foto galerie člena Touma   Click here to Send Touma a Private Message   Add Touma to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 1466

U takhle malých rostlinek bych deficit živin neřekl, pokud neměly na startu hluchou hlínu. Spíš bych koukal po pH, popř. výška světla nad rostlinami.
- deštovka -

Old Post 20-11-2021 v 20:52 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Awesome_High
Nový Člen

Karma uživatele Awesome_High - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 1467


Zdar jak sviňa, už rok mám neustále stejnej problém a pořád nevim co s tim :/ Několik sklizní v kokosu mi v pohodě fungovalo 1:3 vody z kohoutku na RO vodu + JIDB podle výrobce, ph 5.9, a rostlo to jak divoký.. pak se to jednou zbláznilo a už mě to dostává do bodu, kdy bych to nejradši hodil z okna :/ Už od loňských Vánoc dělám jeden pokus za druhym s kupou kytek a ne a ne přijít na problém.
Momentálně stále používám JIDB + zkoušim Canna Coco, ale oboje bez úspěchu, teplota +- 25 přes den, +-22 v noci, ph roztoku zkoušim od 5.7 po 6.2, EC zkoušim od 0.5 po 1.5, RO vodu + hnojiva, RO vodu míchanou s vodou z kohotku, CalMag od Canny, s ním i bez, kokos mám stejnej jako v dobách kdy všechno šlapalo jak má, větráky, světla taky, v ničem žádná drastická změna, jen mi najednou nechce fungovat absolutně nic. Hned od mala se mi začnou kroutit listy jakoby do vrtule, začnou fialovět až skoro černat řapíky listů, pak stonky.. no prostě viz foto.
A končí to hermafroditem nebo sklizní tak 10 – 15g na kytce.. a už fakt nechápu co, pH metr kalibruju furt jak debil, zkoušim s nim zároveň i kapky a nekecá, jen prostě, to nechce fungovat, někdo nějakej nápad?

Naposledy upravil Awesome_High 13-12-2021 v 18:39 PM

Old Post 13-12-2021 v 17:54 PM
Awesome_High je offline   Profil uživatele Awesome_High   Find more posts by Awesome_High   Foto galerie člena Awesome_High   Click here to Send Awesome_High a Private Message   Add Awesome_High to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 1468

co tak skusit hlinu miesto kokosu, ci mas na to nejaky special dovod?

Old Post 14-12-2021 v 10:21 AM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 1469

A kolik mícháš najednou roztoku, a čím snižuješ ph? Pochopil jsem že zalíváš růčo viď ,. Zkusil bych si třeba namíchat jen vodu bez hnojů a pár dní sledovat pH , a to stejný třeba vodu s hnojema, když už nic tak budeš moct vyloučit další možnost ,
A EC měříš předpokládám když používáš RO , a nebude problém někde v RO ? Když už ji máš tak dlouho , třeba zanedbaná údržba nebo tak , se v tom může usazovat různej bordel

Naposledy upravil Metadres 14-12-2021 v 12:40 PM

Old Post 14-12-2021 v 10:32 AM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 1470

hoj,
a co to je za strain?Uz jsi ho nekdy jel?Ja ted na podzim jel special US genetiku, co jsem predtim nikdy nejel,podminky mam stejny jako vzdy a mel jsem podobny problemy..Pak jsem zkusil jiny medium a proste se tomu nelibila organika, ve ktere jedu vse od bylin po pokojovy kytky ;-)

Old Post 14-12-2021 v 16:04 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Awesome_High
Nový Člen

Karma uživatele Awesome_High - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 1471

Hlínu jsem taky používal, ale ještě jsem neviděl hlínu, ze který bych během chvile neměl kytky plný svilušek nebo jiný havěti, tak jsem to vzdal a zkusil kokos a šlo to, dobu to šlo, pak to mu hráblo a od tý doby to nejde :/
Podle toho kolik mám kytek a jak velký, ale ještě jsem nemíchal míň než 3 litry najednou, pH – mám origo od JIDB, to jsem taky zkoušel, za 24 hodin se mi pH změní tak 0.1, alespoň když je to zavřený v buteli, problém s RO asi nebude, nemám jednu a tu samou tak strašně dlouho a s výměnou se nic nezlepšilo ani nezhoršilo, i strain už mě napadnul jako možnost, ale stejnej model, co jsem měl kdysi v pohodě jsem cca před měsícem vyhodil, ještě to ani nekvetlo, další model co jsem měl jako druhej jsem znova taky nedokázal dopěstovat..
Prostě to fakt nějak nechápu :/

Old Post 14-12-2021 v 17:16 PM
Awesome_High je offline   Profil uživatele Awesome_High   Find more posts by Awesome_High   Foto galerie člena Awesome_High   Click here to Send Awesome_High a Private Message   Add Awesome_High to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 1472

citace:
Původní příspěvek od Awesome_High
...


nic se jen tak nezblazni, jsou tvoje zodpovědnost, ty sis je pořidil tak ty se taky snaž :d

Píšeš že vše je stejne, naprosto beze změn od doby kdy ti vše fungovalo a to včetně strainu, přesto ale máš rapidni rozdil se sklizní i pruběhem pěstu... píšeš tež, že jsi učinil několik ruzných pukusu a výsledek je přesto vždy fiasko, problem tedy zřejmě bude někde v zakladech, možná technice, možná v tobě. Prvně bych zkontroloval 'nařadi' začni si klast zakladni otazky, zda je splnuješ...máš dostatečně zajištěnou vyměnu vzduchu? neučinil jsi nějak zasadni změny v prostředí kde máš stan co se tyka vzduchu? Wataž ze stanu, obecně.. předpokladam že sis kvuli spotřebě proměřoval co ti to žere, kolik to žere teď? je tam zasadni rozdil, třeba 20-30% a vic? co světla? jak stará jsou, jaky je vyrobce... zkoušel si kontaktovat je? připadně mužeš je proměřit par metrem, ja vim je to draha sranda ale mužeš to vzit tzv. 'na čechačka' kde při objednavce z internetu máš 14 dnu na vraceni bez udani duvodu, to je dostatečná doba abys to proměřil a zabaleny poslal zpatky podobně bych asi jednal i s hnojivem, pokud máš stejne, zeptej se jich zda třeba neudělali nějaky zasadni rozdil v receptuře od doby co ti to nejde, nepředpokaldam že si schovavaš flašky...

nějaka změna tady očividně nastala, je jen potřeba ji najit... pokud to v tvojich silach neni, zkus něco hezky od píky... kup pořádny semena, a od 0 začni. Hlínu mužeš strčit do trouby na 200 na chvili pogrilovat, nebo ji prošpikovat UV zařenim jestli máš (čechaček to jisti připadně) a máš jistotu že to zabije veškerý život co v te pudě připadně muže byt a mužeš si hrát pak dál, připadně koukal si na kořeny těch mrtvých rostlin? byli zdrave?...

co se tyka te RO, v te je třeba měnit pravidelně filtry a membrana sama je třeba jednou za cca 2 roky vyměnit tež. nevím kolika stupnovou máš, řekněme že máš tu vodu jen pro kytky a na uklid tak nějaka obyč 3 stupnova do akvaria, v takovem připadě je třeba vyměnit jak sedimentačni filtr, tak ten uhlikovej po cca pul roce, nebo 600-1000 litru na tom filtru bys to měl mit i napsany, pokud máš vic filtru je třeba měnit i ty... co mužeš udělat je změřit EC u zdroje, tedy přimo tu vodu z RO bez ničeho přidaneho, tomuhle všemu se da vyhnout když si koupiš manometr na tu osmozu, podle tlaku pak poznaš kdy je třeba to proměnit... napiš do eshopu kde si to kupoval o radu připadně...
jestli technika a hnojky a všecko je tak řikajic 'v cajku', tak je bohužel víc než jasné že problem je něco ve tvem přistupu, silně doporučuju vest si 'grow log' kde si zapišeš teplotu, rh, ph, ec... všecko podstatny, hezky každý den, tak ať máš na budouci pěsty s čim porovnavat a nejsi takto ztraceny... řict že máš vše stejne, když se pohybuješ v rozmezí X-Y, je hloupost, musiš mit nějaka realna data ke kterým ta aktualni mužeš přiložit, abys mohl něco označit za stejne...

doufám že tomu přijdeš na kloub a zas ti to pujde, ale chce to trochu vic si namahat mozkovnu a nehledat irelevantni problemy typu 'zblaznilo se to, nema to řešení, god help me' na takovou ti tu nikdo kloudně poradit ani nemuže, chce to přidat trochu kritickeho myšleni a ja pevně věřim že na to přijdeš, protože očividně tu nějaka změna někde je a jestli to prostě nejde tak jak řikam, kup seminko a zpivej mu holala a zapiš si reakci

Naposledy upravil rel10oc 14-12-2021 v 18:57 PM

Old Post 14-12-2021 v 18:45 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 90 91 92 93 94 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4151940 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív