Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 30 31 32 33 34 »
Autor
Téma 
tomas99
Stálý Člen

Karma uživatele tomas99 - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 497

Veľké ďakujem ✌ mas K+ .. Kúpim aj iné hnojivo a skúsim zmerať aj to ph

Old Post 04-06-2018 v 18:46 PM
tomas99 je offline   Profil uživatele tomas99   Find more posts by tomas99   Foto galerie člena tomas99   Click here to Send tomas99 a Private Message   Add tomas99 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SMOLA33
Stálý Člen

Karma uživatele SMOLA33 - 96% PěstitelskáKarma uživatele SMOLA33 - 96% PěstitelskáKarma uživatele SMOLA33 - 96% PěstitelskáKarma uživatele SMOLA33 - 96% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 365 

Příspěvek č. 498

citace:
Původní příspěvek od Yaloudek
Ahojte, než začnem chcel by som upozorniť, že som čítal dosť príspevkov vo Fóre alebo FAQ ale chcel by som počuť aj názor niekoho iného na môj konkrétny problém.

Robím predpesty na outdoor a pred dvoma dňami sa mi začali objavovať žlté škvrnky na listoch. Myslím, že to je spôsobené nedostatkom živín v substráte (používam substrát na rajčiny a papriky zmiešaný s perlitom). Lenže, je tu to lenže, kvôli ktorému tu píšem. Bylinky, ktoré som mal vedľa (bazalka, tymián,...) mi napadli mušky. Takže som si neni 100% istý čím to je spôsobené. všimnite si že ten jeden list je napadnutý niečim iným (teda aspoň si to myslím). Je možné, že kvítko je napadnuté muškou a zároveň má nedostatok živín ?

BTW: písali, že substrát je predhnojený na 5 týždňov, dnes po 3 týždňoch rastlinky vypadajú nasledovne. Takže dnes som kúpil PH meter a urobil si vzorky z hliny z oboch kvetináčov + vzorky z nového zmiešaného substrátu aby som vedel aké hodnoty boli na začiatku (som si vedomý toho, že som PH meter kúpil neskôr ako by bolo vhodné).

Výsledky budem vedieť až zajtra.

K PH metru som teda pribalil Kristalon Start (NPK 19-6-20) predpokladal som, že živiny zo substrátu už rastlinka spotrebovala + som použil prípravok na hmyz BioOL, ktorý radili na fóre. Na zalievanie používam odstátu vodu. Kvetináče mám na okne kde svieti priame slnko od 12-18. Na kvet by som chcel hnojit slepičincami (NPK 5-10-5)

Chcel by som vás poprosiť o radu či som urobil správne z hnojením a ako by som mal podľa vás pokračovať. Ak som na niečo zabudol, doplním.

PS: Som dlhodobý úžívateľ ale začínajúci pestiteľ . Díky moc (: (: (:


Podľa mna vrtalka, (leaf miner),, mal som s tým problém min.rok,, myslím si že kvôli nekvalitnemu substrátu

Old Post 04-06-2018 v 19:11 PM
SMOLA33 je offline   Profil uživatele SMOLA33   Find more posts by SMOLA33   Foto galerie člena SMOLA33   Click here to Send SMOLA33 a Private Message   Add SMOLA33 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas99
Stálý Člen

Karma uživatele tomas99 - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 499

Viesco 10l jamu som naplnil zahradnickym substratom kupenom v OBI ktorý si myslím ze je celkom kvalitný tak neviem

Old Post 04-06-2018 v 19:36 PM
tomas99 je offline   Profil uživatele tomas99   Find more posts by tomas99   Foto galerie člena tomas99   Click here to Send tomas99 a Private Message   Add tomas99 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas99
Stálý Člen

Karma uživatele tomas99 - 16% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 500

Aha to nebolo k môjmu, prepáč, ospravedlňujem sa 😂✌

Old Post 04-06-2018 v 19:38 PM
tomas99 je offline   Profil uživatele tomas99   Find more posts by tomas99   Foto galerie člena tomas99   Click here to Send tomas99 a Private Message   Add tomas99 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alcek
Nový Člen

Karma uživatele Alcek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 501



Zdravím groweři, mám nemilý problém, tak se obracím na vás zkušenější. Na kytkách, které jsou přesně 22 dní staré, zasazené v klasickém zahradním substrátu, zalévané městskou vodou, kterou nechám vždy minimálně 2 dny odstát a poslední dvě zalití jsem do toho přidal 1,2ml/1L B'cuzz soil A+B, se mi objevily bílé až hnědé skvrnky. Kytky jsou automaty royal creamatic a tento problém postihnul nejmenší z nich, která ne a ne vyrůst a má cca 11cm. Lehce postihla i druhou kytku, které se ale daří problém. Na 1. fotce je menší kytka, na 2. pak ta větší. Nevím prosím, co s tím? Díky

http://imgworld.cz/TV78KSEii3.jpg
http://imgworld.cz/iArGdunMpk.jpg

Old Post 05-06-2018 v 17:06 PM
Alcek je offline   Profil uživatele Alcek   Find more posts by Alcek   Foto galerie člena Alcek   Click here to Send Alcek a Private Message   Add Alcek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ajdam
Nový Člen

Karma uživatele ajdam - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 502

Heleď takovýhle flíčky většinou vznikají kvůli nedostatku nějaké živiny. Já bych to viděl na nedostatek vápníku. Jak jsi na tom s pH? Vápník se špatně vstřebává v moc kyselých půdách. Taky se koukni jestli ti z kohoutu neteče moc měkká voda.

Zkusil bych nastříkat na listy nějaké vápenné hnojivo v přiměřené koncentraci. Jestli máš moc kyselý substrát, tak bych je, ažse vzpamatujou, přesadil do nějakého vhodnějšího.

Naposledy upravil ajdam 07-06-2018 v 15:49 PM

Old Post 07-06-2018 v 10:23 AM
ajdam je offline   Profil uživatele ajdam   Find more posts by ajdam   Foto galerie člena ajdam   Click here to Send ajdam a Private Message   Add ajdam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tucnak4eva
Stálý Člen

Karma uživatele Tucnak4eva - 87% PěstitelskáKarma uživatele Tucnak4eva - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 503



Lidi prosim o radu. Jedu indood 5ks rostlin. Jednu outdoor na balkone. Vse zalevam stejnou zalivkou. Odstata voda, ph 6, hnojky bio grow, top max, heaven a bloom. Vse v minimalnich pomerech zatim. Indoor bez problemu a venku jsem si dneska vsiml jednoho dost zniceneho listu a dalsi 2 uz maji podobny konecky.

Diky za rady! Sorry ze to mam na sirku, editovat uz nebudu.

Old Post 07-06-2018 v 17:56 PM
Tucnak4eva je offline   Profil uživatele Tucnak4eva   Find more posts by Tucnak4eva   Foto galerie člena Tucnak4eva   Click here to Send Tucnak4eva a Private Message   Add Tucnak4eva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 504

Dle mýho nic kvůli čemu by jsi se měl strachovat, kytky vypadají geniálně!

Ty květový hnojky tam ještě neleješ ne?

Old Post 08-06-2018 v 17:06 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 505

Tucnak4eva - máš to najskôr popálené poliatou hnojkou

Alcek - skôr než nedostatok by som tipoval na škodcov
/ pravdepodobne trásnenky?/

Old Post 09-06-2018 v 05:33 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alcek
Nový Člen

Karma uživatele Alcek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 506

Tak dnes už jsou víceméně postihnuty všechny 3 kytky, listy mají bílé flíčky a okraje jsou místy lehce nahnědlé (možná přehnojené?). Přidal jsem k hojení ještě ATA XL 1ml/l a B'cuzz booster 1,5ml/l. Ale hlavně, po bližším a důkladnějším prozkoumáním listů jsem našel, jak po nich lezou jakási stvoření velká zhruba 2mm, podlouhlého, válcovitého tvaru a hnědé barvy.

Old Post 09-06-2018 v 10:15 AM
Alcek je offline   Profil uživatele Alcek   Find more posts by Alcek   Foto galerie člena Alcek   Click here to Send Alcek a Private Message   Add Alcek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alcek
Nový Člen

Karma uživatele Alcek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 507



Na první fotce jsem se pokusil zaznamenat škůdce, druhé foto je celkový stav kytky.

Old Post 09-06-2018 v 10:42 AM
Alcek je offline   Profil uživatele Alcek   Find more posts by Alcek   Foto galerie člena Alcek   Click here to Send Alcek a Private Message   Add Alcek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 508

Strekni na to tabakový vývar a la Kvakoš. Môžeš to vytuniť ešte feferónkami. :-)

Old Post 09-06-2018 v 13:31 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tucnak4eva
Stálý Člen

Karma uživatele Tucnak4eva - 87% PěstitelskáKarma uživatele Tucnak4eva - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 509

citace:
Původní příspěvek od Zedy
Dle mýho nic kvůli čemu by jsi se měl strachovat, kytky vypadají geniálně!

Ty květový hnojky tam ještě neleješ ne?


Jelikoz tam mam uz blizny, tak jsem zacal lip...Spatne? Nevim jak to davkovat na out, takze leju minimum. 2ml/l.

Old Post 09-06-2018 v 16:07 PM
Tucnak4eva je offline   Profil uživatele Tucnak4eva   Find more posts by Tucnak4eva   Foto galerie člena Tucnak4eva   Click here to Send Tucnak4eva a Private Message   Add Tucnak4eva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maksix
Stálý Člen

Karma uživatele maksix - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 510

Poraďte prosím co mi to žere

Old Post 14-06-2018 v 20:17 PM
maksix je offline   Profil uživatele maksix   Find more posts by maksix   Foto galerie člena maksix   Click here to Send maksix a Private Message   Add maksix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fiklipos
Stálý Člen

Karma uživatele Fiklipos - 60% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 53  

Obecné Příspěvek č. 511



Ahoj, nenapadá vás, čím by tyhle dva problémy mohly být způsobeny..?

Zatím jsem nehnojil, půda je mix kompostu, perlitu, keramzitu, substrátu pro kaktusy a sukulenty. Ph jsem neměřil, ale stejné složení jsem používal před lety a problém nebyl...

Jestli se to tu už několikrát řešilo, tak se omlouvám, snažil jsem se to tu zběžně projet a moc moudrý zatím nejsem (po 5 letech jsem zase začal pěstovat a zamířil na grower... )

Předem díky!

Old Post 14-06-2018 v 23:18 PM
Fiklipos je offline   Profil uživatele Fiklipos   Find more posts by Fiklipos   Foto galerie člena Fiklipos   Click here to Send Fiklipos a Private Message   Add Fiklipos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mazz
Stálý Člen

Karma uživatele Mazz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Mazz - 91% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 172  

Příspěvek č. 512



Ahoj, můžete mi prosím poradit? První případ je auto Anubis od Pyramid seeds, jeden ze tří ve stejné půdě(zahrádka outdoor), ale pouze tento má takto zkroucené listy. Všechny hnojím stejně, na růst jsem používal alga grow a na květ používám alga bloom.

Druhý případ je Black Jack, nějaká potvůrka asi spásá listy, ale nemůžu ji přistihnout, nikdy nic nenajdu. Nevíte co by to mohlo být?
Předem díky za postřehy.

Smoke the weed, don't smoke the seed
One Love.

Outdoor 2018 zahrada - mix auto a regular

Reggae&Ska to je naše láska

Roots and Culture

Old Post 15-06-2018 v 00:25 AM
Mazz je offline   Profil uživatele Mazz   Find more posts by Mazz   Foto galerie člena Mazz   Click here to Send Mazz a Private Message   Add Mazz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:53 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 30 31 32 33 34 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1202790 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív