Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Pestovani pod LED osvetelnim - hYp3r
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Nápad Pestovani pod LED osvetelnim - hYp3r Příspěvek č. 1

Protoze mam rad experimenty tak se do toho pustim, ale chtel bych vas poprosit jestli mi s tou teorii helpnete.

Moje teorie:


http://www.ezk.cz/led_diody_vysoce_svitive.htm typ: L53SRC-F
- jediny rudy (vhodny) diody ktery jsem nasel

vlnová délka 660nm, svítivost 3000 - 4500 mcd, uhel 30 stupnu (ten by mohl byt idealni)

http://eos.ges.cz/peosc.asp?zobraz=...edat1=L-53SBC-B*G+ - a tady jsou ty modry :c) (u nich si nejsem jistej)

Snad jsou to ty spravny. :c)


Pri agregaci 5:1 jsou ceny nasledovny:

200 rudych - 1522 Kc
40 modrych - 585,20 Kc

nevim kolik a jaky odpory + kontaktni pole, ale zjistim to (treba se to nekdy bude nekomu hodit) :c)

Pocatecni investice do osvetleni by se mela brzy vratit.

Jako skrin pouziju nefunkcni lednici s oddelenym mrazakem a dobrym tesnenim kvuli uniku vune (nevim proc to nekomu smrdi) :c). Rozmery plochy pro pestovani jsou cca 0,5 m x 0,5 m vyska cca 1 - 1,2 m.

Do "mrazaku" schovam vsechnu elektroniku.


Zajimalo by me co vy na to pripadne jaky mate dalsi zkusenosti.

THX4ALL IDEAS

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Naposledy upravil hYp3r 14-09-2003 v 09:54 AM

Old Post 11-09-2003 v 20:25 PM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dlabi
Stálý Člen

Karma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 252  

Příspěvek č. 2

todle to uz nekdo rozebiral kdybys pouzil hledani tak nemusis koumat a jen si se mohl poucit od ostatnich dokonce tam pokud si dobre pamatuju vyresily i ktery LEDky sou nejlepsi a nejlevnejsi a myslim ze to uz i nekdo testuje...

Peace DLABI


tady to mas i z obrazkama zabralo mi to 10sekund pouzil sem vyhledavac

http://grower.cz/forum/showthre...1&highlight=LED

LEGALIZE IT!!

Naposledy upravil Dlabi 11-09-2003 v 21:58 PM

Old Post 11-09-2003 v 20:35 PM
Dlabi je offline   Profil uživatele Dlabi   Find more posts by Dlabi   Foto galerie člena Dlabi   Click here to Send Dlabi a Private Message   Add Dlabi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 3

2 dlabi > jo nasel jsem to taky :c) Stejne jako ty jsi mohl najit edit a napsat to do jednoho. :c)

Tenhle thread je myslen stejne jako ten na ktery jsi poukazoval, ale stejne jako ostatni ukazujou postup u svych skrini (nejak musis nasat inspiraci) tak i ja bych se chtel podelit o svuj. :c)

Snazil jsem se to co nejvic zjednodusit (i s vyhledanim odkazu na LED, ktery jsem hledal asi 2 hodiny) protoze i kdyz jsem ten thread cetl nekolikrat, tak nad necim mi porad visi velky otaznik. :c)

Zkusim sem hodit i nejaky fotky z montaze. :c)

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Old Post 11-09-2003 v 20:58 PM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dlabi
Stálý Člen

Karma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% PěstitelskáKarma uživatele Dlabi - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 252  

Příspěvek č. 4

aaa sorry a nevedel ze to bude serialek tvoji pestirny omlouvam se ti ja myslel ze sis prave precetl nekde o LEDkach a ctel si to tu nahodit aniz by se podival jestli to uz nekdo neresi... promin za preruseni tveho projektu

PEACE dlabi ...o ten edit sem nasel

LEGALIZE IT!!

Old Post 11-09-2003 v 21:56 PM
Dlabi je offline   Profil uživatele Dlabi   Find more posts by Dlabi   Foto galerie člena Dlabi   Click here to Send Dlabi a Private Message   Add Dlabi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 5

2 Realist > Chces novej problem? :c)
Tak mi porad kde najdu LED 10000mcd 660nm.

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Old Post 12-09-2003 v 09:34 AM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 6

Takze z Baumaxu jsem prinesl kvetinac, hnojivo a dalsi veci na to aby to fungovalo. :c)
LED a ani lednice zatim nejsou a tak ty jedny kyticce kterou jsem venku pred 4 mesicema zasadil a porad meri tak 40 cm dam trochu sok. Dam ji do bublaku a nez prijdou diody tak ji zatim budu svitit jen zarovkou na kytky Paulmann 60W za 160,- a dam to jen do komory.

Fotak bohuzel neni, ale po nedeli by mohl byt tak zkusim neco nafotit a hodim to sem.

Jsem zvedavej co to s tou kytkou udela.... :c(

Vsechno smontovano, propojeno a kyti uz spi....
Mel jsem za to, ze to bude trvat dyl, ale tohle je zalezitost na 3 hodiny s pravidelnymi zewlovacimi pauzami. :c)

(uz aby byly ty LEDky) :c)

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Naposledy upravil hYp3r 12-09-2003 v 21:16 PM

Old Post 12-09-2003 v 20:07 PM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pála žáhí
Stálý Člen

Karma uživatele pála žáhí - 8% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 7

drzim ti palce hyp3re!
chci do toho jit taky tak te prosim pjekne se rozepis o tom jak ty ledky budes zapojovat a kde to vsechno koupis a bylo by gut kdybys to nafotil pac jinak to asi takovy gumy jako ja asi nepochopej.
akorat sem jeste nevidel zadny fotaz kytek vykvetlejch pod ledkama.nenasli ste nahodou nekdo neco?ja prohledal owergrow a zatim nic..ale stejne do toho du pac teoreticky to zni mooc lakave

Old Post 13-09-2003 v 12:07 PM
pála žáhí je offline   Profil uživatele pála žáhí   Find more posts by pála žáhí   Foto galerie člena pála žáhí   Click here to Send pála žáhí a Private Message   Add pála žáhí to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 8

Nu, LEDky prdneš na stejnosměrný napětí přes odpůrek-hodnotu ti neřeknu páč je LEDka od LEDky, jinak to kontaktní pole je drahý jak sviň cca 500,- za destičku 160x110mm. To budeš mít lepší ty univerzální desky plošných spojů. Jinák GES je dobrá firma. Hele to jim chceš svítit jenom LEDkama?

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 13-09-2003 v 22:06 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 9


2 Kvetak > Nestavim zadnou velkopestirnu, ale skrin na cca 2 kytky. :c) Takze jim budu svitit jen LEDkama. Jsou sice drahy jaxvine, ale pri tom jejich odberu by se to melo za cas vyplatit. :c)
Uvidime.

Podle mych teoretickych vypoctu (s pomoci nekterych groweru) by 200 LED melo v pohode nahradit 100 - 120W sodikovou vybojku pri minimalni emisi tepla a spotrebe cca 20-25W.

120 W sodik - spotreba za mesic sviceni 12/12 - 43kW
LEDky - spotreba za stejne obdobi - 9 kW

:c)

Budou to ctyri svetelne panely po 49-ti LED
6:1 jako na obrazku

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Naposledy upravil hYp3r 14-09-2003 v 10:33 AM

Old Post 14-09-2003 v 09:17 AM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 10

No kolik to dává lumenů sem nepočítal, ale esli to nahradí "světelně" cca 100W, tak by to mohlo být zajímací. No, ale dal bych tam radši jen 1 kytku. Rozhodně ti přeju hodně štěstí v bádání-todle tu ještě asi nebylo (vyjma LED přisvěcování). Jo a dávej je paralelně na zdroj a pro každou LEDku zvlášť odpor. K+

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 14-09-2003 v 16:53 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 11

Takze po tridenim rannim vstavani (nebyl casovac) jsem se ho rozhodl koupit.
V Baumarktu se da koupit za cca 350,- a da se nastavit na cely tyden dopredu (+na kazdej den 8 dalsich nastaveni, ale to zatim nevyuziju).

2 Kvetak > Jasny, dam to tak. Byla by blbost to davat do serie. :c)
Odejde jedna a prestane to svitit, ale to asi vis. :c)

Dnes (pondeli) jsem v EZK (http://www.ezk.cz) objednal jak cervene tak i modre vysoce svitive LED.
Cena za rudou cca 7 Kc a za modrou 9 Kc coz je docela pohoda. :c) Maji prijit tento tyden tak az to bude hodim dalsi nfo.

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Naposledy upravil hYp3r 15-09-2003 v 11:24 AM

Old Post 14-09-2003 v 17:13 PM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 12




Tak jsem dneska neco nafotil. :c)
Tuhle kyti se pokousim nejak zachranit. :c(
Uvidime jak to dopadne.

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Old Post 15-09-2003 v 20:44 PM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 13

Takze LEDky dneska dorazily. Cena za 200 ks i s postovnym nejakych 1600,- k tomu je jeste treba pripocitac univerzalni desku plosnych spoju (cca 120,-) a nejaky ty odpory. Mno a nejhorsi na tom bude ta prace. :c( Jestli to dobre dopadne tak bud o vikendu a nebo hned po by jsem mohl zacit svitit. :c) Pestirnicku dodelam dneska, ale bohuzel nemam fotak takze fotky budou az hotovy pestirny. :c(

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Old Post 19-09-2003 v 11:54 AM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Kvetak
No kolik to dává lumenů sem nepočítal, ale esli to nahradí "světelně" cca 100W, tak by to mohlo být zajímací. No, ale dal bych tam radši jen 1 kytku. Rozhodně ti přeju hodně štěstí v bádání-todle tu ještě asi nebylo (vyjma LED přisvěcování). Jo a dávej je paralelně na zdroj a pro každou LEDku zvlášť odpor. K+


Já bych nedával ke každé LEDce samostatný odpor. Je to pracné a hlavně neekonomické (na odporu je taky úbytek napětí-spotřeba). Udělal bych série třeba po pěti LED a jednom odporu. V případě, že některá LED odejde, je její vyhledání velice jednoduché, stačí k tomu jiná dioda, kterou paralelně přiložíte ke kontaktům každé z těch pěti a u jedné z nich se opět všech pět rozsvítí a tak zjistíte, která z nich je vadná. Dokonce si myslím, že podle napájení je možné při tomto sdružování použít minimální odpor (úbytek na jedné rudé LED cca 1,85V*6 diod=11,1V, takže při napájení 12V stačí odpor asi tak 50 ohm).

Old Post 19-09-2003 v 18:17 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 15

:c) 2 Deda Mraz >
Jj taky jsem to dneska zjistoval.
Pri 12 V si 200 LED vezme 10 W. :c)
Takze ciste teoreticky se da 60 W nahradit 600 W sodik. :c)
Uvidime jak to bude s penezma, ale kdyz se zadari tak do toho pujdu. Vzdycky jednou za cas bych prikoupil dalsich 200 LED.

Ufff jenom to pajeni bude husty. :c(

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Old Post 19-09-2003 v 19:46 PM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
James
Stálý Člen

Karma uživatele James - 38% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 91 

Příspěvek č. 16

Dost zajímavé tohle téma sleduji pravidelně
jenom mě u ledek štve ta jejich cena ale,mít na to peníze rozhodně do toho jdu už jenom protože je přeci jenom lepší gdyž ti ve skříni přede nekolika ampérové 12ti voltové trafo než rozpálená tlumivka
a potom taky ta spotřeba jen ten počáteční vklad ale, jak říká hYp3r dokupovat to časem postupně-to není marná myšlenka

Příroda to vymyslela,že každý nakonec nějak dostane,co si zaslouží.Robert Fulghum

Old Post 20-09-2003 v 00:06 AM
James je offline   Profil uživatele James   Find more posts by James   Foto galerie člena James   Click here to Send James a Private Message   Add James to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:07 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5107560 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív