Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Úvod do Groweru » Ph pudy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
bylinkar90
Nový Člen

Karma uživatele bylinkar90 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 27  

Dotaz Ph pudy Příspěvek č. 1

Ahoj bratri ve zbrani mam dotaz vsude ctu neco jineho proto se vas radsi ptam tady jsem zacatecnik.Chtel bych zmerit ph pudy mam na to papirky a jeste sem si koupil v akvaristice nejaky ph test na vodu..... Nechci kupovat merak na ty moje dve kocky co mam doma tak zda nevite nejaky navod jak zmerit to ph ....zkousel jsem papirek strcit do pudy ale nic poradneho to neukazalo. Dekuji a sorry pokud jsem blbe koukal a zalozil zbytecne tema. DEKUJI

Jsem začátečník

Old Post 14-05-2016 v 10:05 AM
bylinkar90 je offline   Profil uživatele bylinkar90   Find more posts by bylinkar90   Foto galerie člena bylinkar90   Click here to Send bylinkar90 a Private Message   Add bylinkar90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 2

čus,
kup si kanystr destliky. Vem 20g SUCHÝ půdy, nadrobený najemno a zalej to 50ml destilky. Nech to 2 hodinky a míchej s tim. Nebo to nech prostě ležet 24 hodin. Těsně před měřenim to ještě malinko promíchej a strč do toho ten papírek. pH ale bude spíše orientační.
Pokud máš ten akvaristickej test tekutej (kapky) tak budeš napřed z toho vzorku muset odfiltrovat pevný podíl. třeba přes kávovej filtr, nebo přes hodně jemnej cedník. Snaž se dostat z tý půdy tý destilky co nejvíc. A pak už to měř podle návodu.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 14-05-2016 v 10:51 AM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slamacek
Stálý Člen

Karma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% PěstitelskáKarma uživatele slamacek - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 311  

Příspěvek č. 3

To co vyhodíš za Ph testy a metry, a práce s tim, tak si rovnou kup substrát a máš klid:-) Pokud jdi jen o hlínu tak bych to udělal jako frek. Jinak kdysi se zemina taky prolila louhem, samozřejmě že v nějakym roztoku a byl klid, ale to se dělalo někdy v 50tejch letech :-)))) Ty Ph metry jsou opravdu lepší ty kapalné, určitě než papírky. A digitální si nekupuj, protože ten se zase kalibruje a pokud si začátečník úplný, tak to těžko zvládneš :-) pa

Hlavne,že nám to roste!

Já bych se na to vyprdla Velebnosti.

Old Post 15-05-2016 v 22:39 PM
slamacek je offline   Profil uživatele slamacek   Find more posts by slamacek   Foto galerie člena slamacek   Click here to Send slamacek a Private Message   Add slamacek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrkvák
Nový Člen

Karma uživatele mrkvák - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 4

S těma papírkama budeš mít asi zbytečně práci navíc.
Já mám tohle za pár kaček a je to v pohodě.

Podle mě se spolehlivě trefíš s tolerancí +- 0,1 bodu (barevná stupnice škáluje po 0,3 bodu a odstíny jsou poměrně jednoznačně odlišitelné), takže na to, abys zjistil jestli se pohybuješ v přijatelném rozmezí je to naprosto dostačující.

A hlavně to dlouho vydrží, nemusíš to kalibrovat a použití je jednoduché.

Old Post 15-05-2016 v 23:18 PM
mrkvák je offline   Profil uživatele mrkvák   Find more posts by mrkvák   Foto galerie člena mrkvák   Click here to Send mrkvák a Private Message   Add mrkvák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bylinkar90
Nový Člen

Karma uživatele bylinkar90 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 5

Ahoj kluci....
Mám papírky ty jsou nějaký divný každej papírek to změří jinak.....Co se týče roztoku ten to měří furt stejně ...Vodu si stáčím do větších kanystrů a každej má 7,0 Ph , Po přidání hnojiva Plagron - pro růst se to vyhoupne nahoru tak tam dávám cca 0.8ml octa na 5litrů a zamíchám pak to má 6,4Ph ale to sem začal dělat až teď protože se mi začali listy ve směru od žilek směrem ke kraji žloutnout. A některé žloutnou celé. ale vše začíná od spodu. Jsou cca metr vysoký do nedávna to bylo vše ok až ted poslední dobou takhle zloběj. Jinak substrát mám od Plagronu - Growmix . A homebox mam od Dark Street 110x110x200 , 400W sodík kombinovanej. Jinak takový ty věci co znáte byl to komplet. Dík za všecky rady nevim proč to takhle začalo zlobit. Proto jsem začal řešit ph protože někde psali že je to málo magnezia a že pokud je špatní ph brání to v přijímaní živin ale přitom přihnojuji plagronem. Nevim jak bez měřáku hodnotu EC zjistit a ten měřák je celkem garda cena. Děkuji

Jsem začátečník

Old Post 17-05-2016 v 19:45 PM
bylinkar90 je offline   Profil uživatele bylinkar90   Find more posts by bylinkar90   Foto galerie člena bylinkar90   Click here to Send bylinkar90 a Private Message   Add bylinkar90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 6

nedostatek hořčíku se projeví napřed žloutnutim spodních listů, ale žilnatina zůstává zelená. Při nedostatku N je to to samý, jen ten list je žlutej celej, i žilnatina.
Divný je, že Plagron ti pH zvyšuje, mě naopak snižoval, co si pamatuju.

Každopádně to muže být nedostatek N, Mg, přelití, nebo i pH celkově. Chtělo by to foto do vlákna "Prblémy s listy"

frek


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 17-05-2016 v 20:02 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 7

A když květináč proliješ vodou, jaké pH má to co vyteče? Není zasolený substrát? Zaléváš tak, že necháš cca 20% vytéct ven?

Old Post 18-05-2016 v 08:15 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bylinkar90
Nový Člen

Karma uživatele bylinkar90 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 27  

Nápad Fotky PH Příspěvek č. 8



Ahoj lidi

To ph po zalití mě nenapadlo změřit vody vyteče celkem dost....na fotce to nebude bohužel vidět...Jinak co se týče fotek tak je na forum vložim. Ale dám vám je i sem protože víc hlav víc ví :-) Děkuji

Jsem začátečník

Old Post 18-05-2016 v 12:13 PM
bylinkar90 je offline   Profil uživatele bylinkar90   Find more posts by bylinkar90   Foto galerie člena bylinkar90   Click here to Send bylinkar90 a Private Message   Add bylinkar90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bylinkar90
Nový Člen

Karma uživatele bylinkar90 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 9

Tak jsem změřil to Ph te protekle vody z květníku a ph je přes 7,4 to znamená že to mám překyselený?? respěktivě zeminu?? Poradí někdo co s tím??
Děkuju vám

Jsem začátečník

Old Post 18-05-2016 v 13:20 PM
bylinkar90 je offline   Profil uživatele bylinkar90   Find more posts by bylinkar90   Foto galerie člena bylinkar90   Click here to Send bylinkar90 a Private Message   Add bylinkar90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 10

Když je pH vysoké, tak je voda zásaditá a ne kyselá. Je potřeba větším množstvím vody prolejt květníky aby se odstranily sole a pak zalévat zálivkou s pH kolem 5,5 dokud na výtoku nebude kolem pH 6,5 a pak zvyšovat pH zálivky, jak se bude čistit substrát. Ale pokaždé zalít větším množstvím vody a ať proteče tak 50% ven spodem.

Old Post 18-05-2016 v 13:52 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bylinkar90
Nový Člen

Karma uživatele bylinkar90 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 11

Dobre dekuji moc......by asi bylo dobry dat treba pod kytky ty zachytavaci misky co :-) ja budu muset asi upravovatvi nasi vodu nase voda doma co mame ma 6,8....diky moc

Jsem začátečník

Old Post 18-05-2016 v 14:10 PM
bylinkar90 je offline   Profil uživatele bylinkar90   Find more posts by bylinkar90   Foto galerie člena bylinkar90   Click here to Send bylinkar90 a Private Message   Add bylinkar90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:45 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6211340 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív