Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » První GROW 250W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Pipanek
Nový Člen

Karma uživatele Pipanek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 5  

Dotaz První GROW 250W Příspěvek č. 1

Ahoj kolegové :-)
Již několik týdnů přemýšlím že bych začal s pěstováním. Po několika dnech pročítání si GROWERU a hledání všude možně v tom mám pěkný bordel a dost se v tom plácám. Tímto bych vás chtěl požádat o vaše názory rady a hlavně zkušenosti :-)

Jelikož jsem na úplném začátku tak to asi bude trochu složitější mějte se mnou trochu trpělivost děkuji

1. U dědy ve sklepě jsem našel podle všeho MH výbojku, ale nepovedlo se mi o ní nic najít :-( KOLORARC MBID250/T/H Hungary 0899
2. Rád bych použil skříňku 70X40X80
3. Sestava se bude nacházet v místnosti kde je kolem 22 stupňů. Je zde možnost odvodu vzduchu ventilací ven z bytu.

Tak a teď se dostáváme k jádru pudla bude 250W vhodná do takovéhle skříně? Jestli ne jaký rozměr by byl vhodný? Kolik kamarádek je vhodné umístit do této sestavy?
Respektive je to to v čem mám bordel :-) dopočítal jsem se že by mi stačilo 40W což mi přijde málo. A možná jsem to přehlédl nebo nenašel, ale podle čeho určím kolik kytek se vejde do daného rozměru a následně jaké je zapotřebí osvětlení?

Předem moc díky. Sklizni zdar :-)

Old Post 28-02-2016 v 20:31 PM
Pipanek je offline   Profil uživatele Pipanek   Find more posts by Pipanek   Foto galerie člena Pipanek   Click here to Send Pipanek a Private Message   Add Pipanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
!ZAU!
Stálý Člen

Karma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 2

Zdravim te..
Mas v tom trochu bordel,v tom mas pravdu..
Pocet kytek se neurcuje svetlem ALE
Za 1)bud das vic kytek a zaplnis prostor driv,tudis muzes prepnout driv na kvet.
Za.2)das mensi pocet kytek ale budes je muset ohejbat,zastipovat atd.Proste bude dele trvat nez zaplnis prostor.Protoze svitit do podlahy se nevyplati
K te lampe se ti nevyjadrim,neznam ji.Ale MH se hodi na rust.
Jinak na 250w bych dal rozmer cca 60x60x150.Tech tvych 80cm je malo.Odeber kvetinace min15cm jeste k tomu stinitko a jeste tak 20cm od vybojky po kytky.A mas tak 40cm jen na kytky.Coz je hodne malo.Jako da se to,ale vetsinou to zacatecnikum preroste.Jeste to nemas osahane,nevis kdy prepnout,jak to vyplnit atd.Chce to rezervu.

Kytarovej blazen

bubble hash od !ZAU!

400w Kushurella,S.A.G.E.-sklizeno PCR

trni od pana !ZAU!

Old Post 29-02-2016 v 07:13 AM
!ZAU! je offline   Profil uživatele !ZAU!   Find more posts by !ZAU!   Foto galerie člena !ZAU!   Click here to Send !ZAU! a Private Message   Add !ZAU! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
!ZAU!
Stálý Člen

Karma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 3

,

Kytarovej blazen

bubble hash od !ZAU!

400w Kushurella,S.A.G.E.-sklizeno PCR

trni od pana !ZAU!

Old Post 29-02-2016 v 07:21 AM
!ZAU! je offline   Profil uživatele !ZAU!   Find more posts by !ZAU!   Foto galerie člena !ZAU!   Click here to Send !ZAU! a Private Message   Add !ZAU! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pipanek
Nový Člen

Karma uživatele Pipanek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 4

Děkuji za reakci :-)

Záleží na velikosti květináče? Co jsem se dočetl tak někdo tvrdí že nejlepší je kolem 11L to mi přijde hrozně moc. Mohl bych použít květináče 20x20x20? Tím pádem by se jich tam krásně vešlo 6 a byla by zaplněna celá skříň. (při rozměrech 60x40) Ale byli by jen 6l pokud dobře počítám. Světlo by nejspíš bylo upraveno na COOLTUBE a i takto upravené světlo by mělo být cca 20cm od vrcholků? Jinak asi bych začínal s řízky ty se prý dají lépe udržet v menší výšce. A hlavně bych o nich věděl něco víc přeci jen to nedělají začátečníci
Ještě k té výšce co jsem se dočetl tak 250W efektivně prosvítí 50cm Proč bych tedy měl volit větší skříň? Je pravda že by mi to mohlo přerůst, ale říkám si že je to tak omílané téma stále do kola že to snad ani není možné Osobně bych asi přepínal při výšce kolem 20cm protože pak narostou cca jednou tolik což je 40cm. Při nejhorším by šla skříň pod kudlu a trošku by se zvětšila. Co si o tom myslíte?

Old Post 29-02-2016 v 17:34 PM
Pipanek je offline   Profil uživatele Pipanek   Find more posts by Pipanek   Foto galerie člena Pipanek   Click here to Send Pipanek a Private Message   Add Pipanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 5

Nazdar já mám 250w v cooltube a mám již nad kytkama cca 15-20 cm, záleží jakou máš teplotu u vrcholů, pokud ji budeš mít 10cm od vrcholu a teplota nepřekročí 28stupňů tak ti je lepší.... Všeobecně čím blíže kytkám tím lépe prosvicene ale hlidej si teplotu u vršku.... A ta tvoje skříň je ok co se týče šířky a hloubky, ale jak píše kolega ta výška by měla být kolem 150cm,...nejen pro dobrou manipulaci a aby to neprerostlo ale budeš i s cooltube mít problém to uchladit si myslím.... Tak pokud máš možnost udělej to vyšší....
A k těm květináčům... Já osobně jedu v 6l, to je o tom jak chceš mít kytka vysoké atp... U tebe optimální ty 6l....já mám plochu 60x60 a mam 4ks 6l ale jel jsem v tom samém boxu 9ks 1litrovych a gramáž byla stejná ve výsledku....

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 29-02-2016 v 19:51 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pipanek
Nový Člen

Karma uživatele Pipanek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 6

Díky :-)

Nevím zda to někdo už zkoušel, ale napadlo mě udělat zvlášť box pro vzduchotechniku a světlo. A zvlášť pro kytky. Je to skoro to samé jako v jedné skříni ale myslím si že by se to dalo lépe uchladit a nemuselo by to ani vypadat zle A možná by se v tom dala i lépe kontrolovat vlhkost atd.

Old Post 29-02-2016 v 20:00 PM
Pipanek je offline   Profil uživatele Pipanek   Find more posts by Pipanek   Foto galerie člena Pipanek   Click here to Send Pipanek a Private Message   Add Pipanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Pipanek
Díky :-)

Nevím zda to někdo už zkoušel, ale napadlo mě udělat zvlášť box pro vzduchotechniku a světlo. A zvlášť pro kytky. Je to skoro to samé jako v jedné skříni ale myslím si že by se to dalo lépe uchladit a nemuselo by to ani vypadat zle A možná by se v tom dala i lépe kontrolovat vlhkost atd.


Jo, já mám světlo nahoře NA boxu a o problém méně s chlazením v létě. A kytky jsou na bedýnkách kterýma reguluji vzdálenost vršků od světla.

Old Post 01-03-2016 v 06:58 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pipanek
Nový Člen

Karma uživatele Pipanek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 8

To zní moc dobře. Regulovat vzdálenost od vrcholů rostlin ne pohybem světla, ale rostlinami. Jen při této metodě asi nepůjde použít SCROG.

Old Post 01-03-2016 v 10:57 AM
Pipanek je offline   Profil uživatele Pipanek   Find more posts by Pipanek   Foto galerie člena Pipanek   Click here to Send Pipanek a Private Message   Add Pipanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:37 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2016 - První Grow - 13 odpovědí
21-10-2015 - První grow - 2x 40W CFL - 21 odpovědí
03-12-2016 - První grow pod HPS 150w - 34 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3807420 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív