Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Box + vybavení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 33

citace:
Původní příspěvek od doxenon
Jak není ec metr, tak je to napikaču, já jedu hlínu grow mix která je taky předhnojená a už na začátku třetího týdne přidávám 1 ml. l. složky bio grow (Bio Bizz) protože se mi v minulosti stalo že i v předhnojeným substrátu kytky vykazovali nedostatek dusíku, to je možná i ten tvůj problém teď, tak to zkus pošéfovat a jestli můžeš, tak si ec metr na přeměření od někoho půjč.



Zkoušel jsem co se dalo a nikdo koho znám EC metr bohužel nemá. Teď mi to pálí spodní listy, ale vypadá to, že se to zastavilo. Myslíš že je lepší zalévat normálně odstátou vodou a čekat až se to srovná nebo to prolejt destilkou abych ty přebytečný "blbosti" odplavil pryč ? Díky

Old Post 26-03-2016 v 14:34 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 34

1/ voda se nechává odstát z jediného důvodu a to je vyprchání chloru
2/ rozdíl mezi destilkou a vodou z kohoutku je jen ten, že destilka má EC 0 a voda z kohoutku +-0,1 - 0,4 takže rozdíl pro tvé potřeby 0
Takže pokud chceš utrácet peníze prolej destilkou, pokud ne prolej odstátou vodou z kohoutku - výsledek bude stejný.

Teď je třeba určit problém:
1/ píšeš že ti to pálí listy (tedy přehnojeno) na tento problém je opravdu možné aplikovat prolévání aby jsi vyplavil soli (hnojky)
2/ netuším jak jsi došel k přehnojení ale já podle fotek co jsi dodal vidím zdravé kytky které jsou v době focení jen nezalité/přesušené.

Takže já doporučuji zalít normálně hnojkama běžnou dávkou.

Pro příště používat hlavu, přelitá kytka a vysušená vypadá stejně, takže až ti příště někdo poradí máš přelito nezalévej, tak potěžkej květináč a pokud je lehkej tak je jasný že není přelitá, ale vyschlá. Ono ne že by jsi dostal úmyslně špatnou radu, většinou je problém přelití a podle fotky to nejde uplně tak snadno poznat a v tvém případě to bylo právě naopak.

Na spodní listy dlabej, ty jsou už mrtvé, koukej na střední a vrchní část a pokud má kytka pořád pěknou barvu jako na těch fotkách není spálená (přehnojená).
Každopádně aktuální fotka řekne víc.

Old Post 26-03-2016 v 15:01 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 35


citace:
Původní příspěvek od Efendy
1/ voda se nechává odstát z jediného důvodu a to je vyprchání chloru
2/ rozdíl mezi destilkou a vodou z kohoutku je jen ten, že destilka má EC 0 a voda z kohoutku +-0,1 - 0,4 takže rozdíl pro tvé potřeby 0
Takže pokud chceš utrácet peníze prolej destilkou, pokud ne prolej odstátou vodou z kohoutku - výsledek bude stejný.

Teď je třeba určit problém:
1/ píšeš že ti to pálí listy (tedy přehnojeno) na tento problém je opravdu možné aplikovat prolévání aby jsi vyplavil soli (hnojky)
2/ netuším jak jsi došel k přehnojení ale já podle fotek co jsi dodal vidím zdravé kytky které jsou v době focení jen nezalité/přesušené.

Takže já doporučuji zalít normálně hnojkama běžnou dávkou.

Pro příště používat hlavu, přelitá kytka a vysušená vypadá stejně, takže až ti příště někdo poradí máš přelito nezalévej, tak potěžkej květináč a pokud je lehkej tak je jasný že není přelitá, ale vyschlá. Ono ne že by jsi dostal úmyslně špatnou radu, většinou je problém přelití a podle fotky to nejde uplně tak snadno poznat a v tvém případě to bylo právě naopak.

Na spodní listy dlabej, ty jsou už mrtvé, koukej na střední a vrchní část a pokud má kytka pořád pěknou barvu jako na těch fotkách není spálená (přehnojená).
Každopádně aktuální fotka řekne víc.



Jenom tušim že je přehnojeno. Byl jsem splašenej a panikařil, tak jsem to kompletně propláchnul sprchou - neodstátou vodou. Kytky se sice vzpamatovaly, ale začaly se takhle barvit listy viz foto.

Old Post 26-03-2016 v 15:38 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 36


foto číslo 2

Old Post 26-03-2016 v 15:40 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 37

Tak to už je něco jiného, předem upozorním - nejsem odborník, radím jen to co bych udělal já ze zkušeností které mám. Zdá se, že to je přehnojené, ALE může to být i deficit. Takže co bych udělal já pokud bych neměl EC metr.
Předpokládám, že od prolití tou sprchou jsi nehnojil, proto se spáš přikláním k tomu, že něco schází.
Prolil bych ještě jednou odstátou vodou a PH 6,2 (jedeš hlínu), sledoval bych na výtoku barvu vody pokud bude hodně tmavá tak je půda zasolená, pokud byde světlá (což předpokládám) namíchej hnojky a zalej hnojkama.
PH metr předpokládám máš že?

Old Post 26-03-2016 v 17:23 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 38

Jaké vůbec používáš hnojivo?

Old Post 26-03-2016 v 17:25 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 39

citace:
Původní příspěvek od Efendy
Jaké vůbec používáš hnojivo?


Hojivo nepoužívám zatim žádný. Substrát by měl být na 6 týdnů předhnojený, takže ještě cca 2 týdny zbývaj. Chtěl bych příští týden jít na 12/12. Jinak mám tu připravenou sadu hnojiv Jungle indabox

Old Post 26-03-2016 v 18:03 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od Efendy
Tak to už je něco jiného, předem upozorním - nejsem odborník, radím jen to co bych udělal já ze zkušeností které mám. Zdá se, že to je přehnojené, ALE může to být i deficit. Takže co bych udělal já pokud bych neměl EC metr.
Předpokládám, že od prolití tou sprchou jsi nehnojil, proto se spáš přikláním k tomu, že něco schází.
Prolil bych ještě jednou odstátou vodou a PH 6,2 (jedeš hlínu), sledoval bych na výtoku barvu vody pokud bude hodně tmavá tak je půda zasolená, pokud byde světlá (což předpokládám) namíchej hnojky a zalej hnojkama.
PH metr předpokládám máš že?



Ano PH metr mám

Old Post 26-03-2016 v 18:05 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 41

Tak začni hnojit 21A+14M+7B, podle mě to není přehnojené. A to předhnojení na 6týdnů, no už jenom tím proplachem jsi mohl vše odplavit.

Pokud můžu poradit tak pročti návod od Bárta a popřemýšlej nad tím, zda ho nezkusit v příštím kole. V hlíně je problém, že jakákoliv změna trvá strašně dlouho.
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=65817

A schválně, změr PH na výtoku.

Old Post 26-03-2016 v 18:38 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:21 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-08-2017 - Stavba + vybavení skříně - 6 odpovědí
17-08-2017 - Stavba + vybavení skříně - 0 odpovědí
20-09-2016 - Box + vybavení - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3115690 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív