Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Box + vybavení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Box + vybavení Příspěvek č. 1

Zdravim,

dneska jsem poprvé zasadil do svého boxu. Semínka jsem nechal naklíčit ve vatě a zasadil zhruba 1 - 1,5cm do hlíny, pindíkama dolu.

Box mám tento: http://www.e-grow.cz/products/kompl...0w-s-ventilaci/

Konečně se dostávám ke svému dotazu. Nemáte nějáké rady nebo postřehy, ohledně elektroniky, co vyměnit a tak ?

Mám zasazeno v 9 květináčích, zapnutej odtah (musim říct že dost hučí) a puštěnej větrák. Teplota se po 4 hodinách drží kolem 25 stupňů, ale mám problém s vlhkostí. Drží se mezi 25-30%. Zkoušim to zvednout mokrou utěrkou, ale zvedne se to maximálně o pár %.

Další věc je, bojim se abych semínka nepřelil, takže jsem na zalití všech květináčů použil 2 litry vody. Používám 9l květináče. Je to dost ?

Při odtahu se mi dost prohejbaj stěny boxu, nevim jestli je to normální, ale zkusil jsem otevřít průduchy na stranách, tak uvidim co to udělá.

Substrát který používám je "Plagron Royalmix 50L"


Mockrát děkuju za rady !
S pozdravem Murta

Old Post 23-02-2016 v 13:59 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
!ZAU!
Stálý Člen

Karma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% PěstitelskáKarma uživatele !ZAU! - 86% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 2

Zdravim te.
Podle teploty sis asi vymenil tt125 za 150 ?Nechapu jak ho muzou k tomuhle setu vubec nabizet.
Ja bych vymenil to stinitko.Dost to ten setup zabiji.
Prohejbani(podtlak) stran neni normalni,ale pomuze ti to otevreni pruduch.
To zalejvani.Ja nikdy nesazim do final kvetinacu.Ale nekdo to hned sazi do finalnich kvetinacu a nikdy problem nemel.Klidne je hned nezalevej komplet.Ze zacatku staci cca 5cm do stran od kytky.
Edit: a nesedi mi pachac.Jestli mas tt150 kterej ma min 430m3 a pachac max 300m3.

Kytarovej blazen

bubble hash od !ZAU!

400w Kushurella,S.A.G.E.-sklizeno PCR

trni od pana !ZAU!

Old Post 23-02-2016 v 14:32 PM
!ZAU! je offline   Profil uživatele !ZAU!   Find more posts by !ZAU!   Foto galerie člena !ZAU!   Click here to Send !ZAU! a Private Message   Add !ZAU! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 3

Ano máš pravdu, nechal jsem si tam dát TT150 a 450m3 pach. filtr. Děkuju za radu, kouknu na jiné stínítko.

Otevření průduchů opravdu pomohlo, už to zase vypadá jak má.

Momentálně se peru s vlhkostí. Podařilo se mi to zvednout dvouma ručníkama na stěnách a 3 miskama s vodou na zemi na 40%, ale po hodině jsem zpět na 30%.

Zatim nic co jsem si zde přečetl nepomáhá, budu zkoušet dál

Old Post 23-02-2016 v 15:23 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 4

Hele, tu vlhkost bych moc neřešil, až se ti zaplní box, samo se to zvedne. Jediné, co můžeš udělat, je nějak utlumit větrák, aby vlhkost neodsával z boxu tak rychle (evidentně ho máš dost silnej, když píšeš o prohýbání stěn boxu). Pachovej filtr máš nasazenej? Ten průtok vzduchu trochu zbrzdí. Pokud tě to trápí, můžeš nasadit zvlhčovačku. Za mě je to zbytečné, kytičky si poradí i s nižší vlhkostí. Dávej ale pozor na teplotu. Určitě je lepší mít nižší vlhkost a optimální teplotu než obráceně.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 23-02-2016 v 16:05 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od koles
Hele, tu vlhkost bych moc neřešil, až se ti zaplní box, samo se to zvedne. Jediné, co můžeš udělat, je nějak utlumit větrák, aby vlhkost neodsával z boxu tak rychle (evidentně ho máš dost silnej, když píšeš o prohýbání stěn boxu). Pachovej filtr máš nasazenej? Ten průtok vzduchu trochu zbrzdí. Pokud tě to trápí, můžeš nasadit zvlhčovačku. Za mě je to zbytečné, kytičky si poradí i s nižší vlhkostí. Dávej ale pozor na teplotu. Určitě je lepší mít nižší vlhkost a optimální teplotu než obráceně.



Vlhkost se zastavila na 31%. Nasadil jsem ten filtr, tak uvidím jestli to pomůže. Byl jsem i pro rozprašovač, tak zkusim zvlhčovat prozatím s nim. Teplota se drží na 23 stupních.

Old Post 23-02-2016 v 16:16 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krobak
Stálý Člen

Karma uživatele krobak - 99% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 607  

Příspěvek č. 6

Ahoj, ako píše koles riešila by to regulacia otáčok. Ja ich zo začiatku prekrývam igelitovými vreckami, no nieje to nutné. Pacháč inštalujem až keď ich je cítiť, cca 2. týždeň v kvete. Predlžuje sa tak jeho životnosť, vysoká vlhkosť mu moc neprospieva. Nech sa darí.

Old Post 23-02-2016 v 16:32 PM
krobak je offline   Profil uživatele krobak   Find more posts by krobak   Foto galerie člena krobak   Click here to Send krobak a Private Message   Add krobak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 7

Tak to scucavani je uplne normlani. U tech lepsich stanu se daji dokoupit takovy vzpruhy ktery prasknes zhruba do poloviny a tak snizis to propnuti protoze to vlastne rozdelis na 2 poloviny. Nebo mas reseni koupit druhej vetrak muze byt myslim i mirne slabsi a vzduch tam i vhanet.

Z vlkhosti asi moc cece nehnes. Take sem s tim bojoval jak svina a i pres zaplou zvlcovacku sem se nedotal pres 50 . S tim tvym odtahem bys tam asi musle dat min 3x mist popr 5x ale ot uz by asi bylo moc pac to odpari 1.5litru za hodinu. V te prvni fazi jak se hodne kropi a tak je lepsi ject bez zapojeneho filtru protoze on nema rad moc vlkho. A v prvnich fazich by ses nemel bat dotat se na 80%.

Kvalita predevsim!

Old Post 23-02-2016 v 16:35 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od krobak
Ahoj, ako píše koles riešila by to regulacia otáčok. Ja ich zo začiatku prekrývam igelitovými vreckami, no nieje to nutné. Pacháč inštalujem až keď ich je cítiť, cca 2. týždeň v kvete. Predlžuje sa tak jeho životnosť, vysoká vlhkosť mu moc neprospieva. Nech sa darí.


Nad těma igelitovýma sáčkama jsem přemýšlel, ale mám trochu strach aby mi pod tim nezačaly plesnivět kořínky nebo něco jinýho. Je to můj první pokud a sem ze všeho docela vypleskanej

Old Post 23-02-2016 v 16:49 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krobak
Stálý Člen

Karma uživatele krobak - 99% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 607  

Příspěvek č. 9


citace:
Původní příspěvek od Murta


Nad těma igelitovýma sáčkama jsem přemýšlel, ale mám trochu strach aby mi pod tim nezačaly plesnivět kořínky nebo něco jinýho. Je to můj první pokud a sem ze všeho docela vypleskanej

Toho by som sa nebál, určite im tam lozíš na kontrolu niekoľko krát denne . Popri tom môžeš vrecká "načechrať". Ja mám zvlhčovačku vents a regulátor na odťahu. Na začiatku zregulujem odťah na minimum, vlhkosť stúpne na 80perc, kropím vodou + tie sáčky. Dávam hlavne pozor na teplotu, v prípade semien sa zdá štart nekonečne dlhý.

Old Post 23-02-2016 v 17:13 PM
krobak je offline   Profil uživatele krobak   Find more posts by krobak   Foto galerie člena krobak   Click here to Send krobak a Private Message   Add krobak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 10

Tak končím den na 25 stupních a 27% vlhkosti. Květináče mám prolitý, snad to bude v pohodě. Každopádně všem děkuji za rady !

Old Post 23-02-2016 v 22:09 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 11

Hele nez sacky sou lepsi petky. Normalne to rizni na pul tu bilou, nahore udelej hrebikem diry at to vetra a mas takovej malej propagator. Sacek nedrzi tvar bal bych se ze se nalepi na kytku a ta zacne plesnivet.

Kvalita predevsim!

Old Post 24-02-2016 v 08:28 AM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

měsíc utekl jako voda Příspěvek č. 12

Zdravim, už je to skoro měsíc co jsem zasadil. Nejvyšší kytka má cca 25cm a nejnižší kolem 15cm. Nemám bohužel s čim bych to porovnal, takže nevím jak si vedu, ale kytky vypadají celkem k světu - můžu dát nějáké foto.

Jde mi o to, že nejvyšší kytka ty patra, celkově pěkně od sebe a hodně roste. Ostatní kytky maj v průměru kolem 20cm a jsou takové košatější. Nemám žádné zkušenosti se zastřihováním, takže to nechávám růst jak se tomu chce - nechci si prostříhat první úrodu k smrti .

Další věc, které jsem si všiml je, že mi u pár rotlinek začínají žloutnout spodní listy. Malinkatý lístečky úplně na spodu uschly úplně a na prvím patře je na některých listech žloutnocí nádech a sklánějí se k zemi - jakoby uvadaly. Pročítal jsem nějáké rady tady i na zahraničních fórech. Myslím si že přehnojením to být nemůže - používám předhnojený substrát - viz. první příspěvek. Přelité ty kytky taky nejsou. Zalévám jednou denně, 2l petka na 9 kytek a pokud je hlína dost vlhká i den vynechám - dočetl jsem se že je lepší když voda chvilku chybí než abych přelejval kořeny. Je fakt že mám problém s vlhkostí - už se to ani nesnažim řešit. Teplo se občas dostane i na 28 stupňů, což tomu taky nepřidá

Jelikož listy tvoří zásobovací funkci kytky, tak můj názor je takový, že kytka vycucala co se dalo a už je nepotřebuje + k tomu asi nepřidá ani to, že spodní patro nebude tak dobře prosvětleno.

Každopádně byl bych vděčnej za každou radu co s tim nebo co to může být jiného, abych to případně začal řešit včas. Černé tečky na listech nepozoruju (zatím), takže se na plíseň bych to taky neviděl.

Díky moc !!!

Kytkám a Growerům zdar

Old Post 19-03-2016 v 13:27 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
schutzesan
Stálý Člen

Karma uživatele schutzesan - 40% PěstitelskáKarma uživatele schutzesan - 40% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 137  

Příspěvek č. 13

Jsem na tom stejne jako ty, mam klony 5ks presazene zatim do mensich 1l kvetinacu a leju to 1.5l destilkou naredenou hnojivy cca obden... Vlhkost 45% prumerne a teplota den 22-23 a noc 20...

U kyti taky pozoruju u spodku zliutnuti a odumirani nekterycch listku, jenze i na vrchu se mi listy hodne krouti dolu...

Zatim otestuju prelivani tim ze necham kvetinace proschnout a pak zaleju kensim nez obvyklym mnozstvi..

Druha moznost nedostatek dusiku.. Vyresit trochu vetsim mnozstvim hnojiva...

Treti moznost svetlo je moc blizko topu kytek... Tak zhuba 25 cm odstup mezi vrcholky a sklem cooltube... To neni zas hrozne, i pod tim to svetlo neni tak horke tak si nemyslim ze to bude timhle...

U tebe to vidim podobne... Bud orelivani nebo nedostatek N..

Old Post 19-03-2016 v 13:46 PM
schutzesan je offline   Profil uživatele schutzesan   Find more posts by schutzesan   Foto galerie člena schutzesan   Click here to Send schutzesan a Private Message   Add schutzesan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 14

Kroucení listů jsem pozoroval první tři týdny, pak se mi to dalo celý tak něják do normálu. Blízko kytek to nemám, je tam tak metřík místa - nemám cooltube a zatim jsem nevytvářel žádnej posuvnej mechanismus abych s tou lampou mohl hejbat. Nechávám to víceméně růst samotný se základní péčí, abych mohl u druhého kola zkoušet co a jak a měl porovnání co zlepšit a tak. Takže to opravdu vypadá na ten dusík.

Myslim si že ta kytka přelitá být nemůže. Nemám dole žádný tácky kam by odtékala voda, takže při zaléváním přesně vidím, jestli z toho substrátu něco vytéká nebo ne. Je pro mě lepší to v případě přelití vytřít a vidět hned, že je něco špatně, než doufat že zalévám správně. Zatím se mi to stalo jednou, cca dva týdny zpátky.

EDIT: Teď jsem šahal na substrát a přišlel mi suchý - nelepil se vůbec na prsty, zůstavaly jenom jemné částečky. Zkusil jsem to zalejt a voda protekla, takže to opravdu vypadá na přelití. Navíc po bližším zkoumání, to vypadá jakoby i zdravé zelené listy uvadaly (sklánějí se k zemi, jakoby je to neuneslo). Je lepší v tomto případě pár dní nezalévat vůbec nebo jenom po málech ?

Naposledy upravil Murta 19-03-2016 v 17:04 PM

Old Post 19-03-2016 v 14:02 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 15

Z jedný kytky to po pár dnech vypadá, že půjdou všechny.

Zkusil jsem vyndat tu co vypadá nejvíc nemocně a začal zkoumat substrát. Pod stonkem je substrát poměrně mokrý - při zalití protéká ven. Na druhou stranu, kraje květináče jsou suché a to až tak, že se z toho při prohrábnutí jemně práší. Rostlina má pěkný kořenový systém, prorostlý od strany ke straně.

Řekl bych že mám momentálně dvě možnosti.

- Pokud jsou kytky přelité (zatim nic nesmrdí), tak mi nezbývá než čekat a doufat že se z toho za pár dní vyhrabou. Napadlo mě přesadit do nového substrát, ale bojím se že bych poničil velkou část kořenů.

- Pokud jim chybí N, tak namíchat zálivku s hnojivem a zkusit to pár dní po trošce zalévat.

Blbý je, že pokud si vyberu jednu možnost, je skoro jisté že pokud se netrefim, všechno to umře.

Máte nějákou radu, jak si vybrat, popřípadě nějáký postřeh ? Díky

S pozdravem Murta

Old Post 22-03-2016 v 09:14 AM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moncakill
Stálý Člen

Karma uživatele moncakill - 89% PěstitelskáKarma uživatele moncakill - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 16

Jednoducha kontrola hnojiv je pokud mas ec metrem - prolit kvetinac a zkontrolovat ote ec na vytoku - pokud je vyssi nez lijes (vetsi jak cca 0.5 na vytoku) mas moc nahnojeno - prolij velkym mnozstvim vody a nech proschnout
Pokud ec metr nemas - sou 2 varianty - napalit to hnojivama - jalmile se objevi nadbytek dat jen cistou vodu, nebo davat jen vodu např tyden a pote pomalu pridavat hnojiva dokud budou chtit

Take problemy s vyzivou nastavaji primarne pri spatnem ph - v pude je optimal pro prijem zivin 6.5 - doporucuju zkontrolovat v kazdym pripade ty ph papirky stojej min nez tve kyticky :-)

1. grow 250w hlina 6x GSC
2. grow - bubláček mix

Old Post 22-03-2016 v 09:34 AM
moncakill je offline   Profil uživatele moncakill   Find more posts by moncakill   Foto galerie člena moncakill   Click here to Send moncakill a Private Message   Add moncakill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:25 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-08-2017 - Stavba + vybavení skříně - 6 odpovědí
17-08-2017 - Stavba + vybavení skříně - 0 odpovědí
20-09-2016 - Box + vybavení - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9088090 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív