Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Selekce mix odrůd // ebb&flow // 600w coco
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Timmy
Stálý Člen

Karma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 196 

Hydroponie Selekce mix odrůd // ebb&flow // 600w coco Příspěvek č. 1


Zdar, tak po delsi dobe sem taky neco nahodim. Prave probihajici selekce na modely Querkle a SSH x GDP (vlstni cross viz. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=74184)

Setup : jako vzdycky. Posledni kolo pro tuhle vybojku, pak kupuju novou.

Osazenstvo : 9x Querkle, 2x Darkstar x Grand Daddy Purple (vlastni cross), 2x Cherry Bomb, 11 x SSH x GDP, 17x EDNIK (od Bárta), 2x O´Haze Red, 2x Desfrán a 1x Larry OG (poslední tři od Kolese)

Aktuální stav : Selekce probiha primarne na Querkle a SSHxGDP. Krome rizku od matkaru jede vse ze semen. Posadka byla jen jednou zastrizena (odber klonu na matky) a vse se i pres ruznorodost genetik vyrovnalo az kouzelne do jedne rady, uvidime, co kvet.. Nadpocet rizku je na doplneni stavu po projeveni samcu. Na jednu sadu rizku jsem bohuzel cekal skoro 14 dnu a zbytek osazenstva jim, jak vidno, solidne utek. I tak diky matkarum, rizky vypadaj silne. Aktualne prepnuto 2/12. Situaci s nepomerem velikosti budu resit tak, ze rizkum budu hnojit minimalne 14 dni rustovy pomer + pridam enzymy a excellerator od AH a samozrejme bez zastipu. Ostatnimu osazenstvu davam rovnou kvetovy pomer. Az se v nejblizsich dnech zacnou splhat nad sit pokusim se jim pod ni naohybat hlavni vrcholy, at jim cestu za sluncem trochu zkomplikuju. Snad se to povede. Samozrejme se bojim prerustani. Abych je este trochu zpomalil, neprocistim zatim vsechny spodni vetve. To udelam dle potreby az se zpomali rust atd, vsak vime..;-) Muzete si vsimnout par zlutych listu a trosku svetlejsi zelene batrvy. Hnojil jsem podle tabulky JIDB, takze jim to evidentne nestacilo a uz maji pridano, zadny strachy. EC metr jsem zatim nepouzil. No tak vse podstatne snad bylo receno a ted nezbyva, nez mi drzet palce a snad se selekce povede. :-)

Vim o tom, ze je tu riziko prerustani a ze byly holky lehce podhnojeny a vse jsem tu vysvetlil a zjednavam napravu, tak mi sem prosim nepiste, ze mi to preroste a ze mam prihnojit! Diky ;-)


36x SSH ebb&flow // 600w coco - 1,3 g/w
, Selekce SSH // 600w, coco

Old Post 04-11-2015 v 09:09 AM
Timmy je offline   Profil uživatele Timmy   Find more posts by Timmy   Foto galerie člena Timmy   Click here to Send Timmy a Private Message   Add Timmy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 2

bych rek ze ti to preroste a ze bys mel prihnojit ))
ne vazne jedna vec me zarazila a to cituji : Posadka byla jen jednou zastrizena (odber klonu na matky)
nedela se to nahodou obracene? aspon teda mi to prijde logicky a provozuju to tak celou dobu nehlede na rizek z rizku nazor ma na to asi kazdej svuj

Old Post 05-11-2015 v 07:42 AM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Timmy
Stálý Člen

Karma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 196 

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Vemenex
bych rek ze ti to preroste a ze bys mel prihnojit ))
ne vazne jedna vec me zarazila a to cituji : Posadka byla jen jednou zastrizena (odber klonu na matky)
nedela se to nahodou obracene? aspon teda mi to prijde logicky a provozuju to tak celou dobu nehlede na rizek z rizku nazor ma na to asi kazdej svuj


To je jasny, ze to presroste podhnojeny :-) Ano, mas pravdu, v idealnim pripade by to tak melo byt. Jednak ale nemam cas a prostor drzet 20 matek v zaloze, ze kterych vemu jen jeden klon na selekci (matkarnu mam malou) a jednak se mi ze zkusenosti potvrdilo, ze pokud se jedna o silnou genetiku jde ve vysledku timto zpusobem o zannedbatelny rozdil. Jinymi slovy takto vznikle matky produkovaly klony stejne kvality jako F0 generace. SSH to opakovane potvrdilo a Querkle zatim vypada taky moc slibne - vylezlo 9/10 kytek a zatim jedna, jako druha a s SSHxGDP drzi zcela krok. Takze verim, ze to pruser nebude a odchylka a oslabeni klonu, jestli vubec nejake bude, budou snad zcela zanedbatelne. Vim, ze to ma byt podle ucebnic jinak, ale zkusenost me zastituje a snad se to da prominout a pochopit :-)


36x SSH ebb&flow // 600w coco - 1,3 g/w
, Selekce SSH // 600w, coco

Old Post 05-11-2015 v 08:10 AM
Timmy je offline   Profil uživatele Timmy   Find more posts by Timmy   Foto galerie člena Timmy   Click here to Send Timmy a Private Message   Add Timmy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 4

Já tomu moc nerozumím, ale vždy jsem měl dojem, že matka má být řádný keř, nejméně 2 měsíce starý. A z toho keře ufiknu jeden klon na otestování pohlaví a výnosu. Tudíž matka se rozroste během testování dále a po výběru té "nejlepší" matky (dle výsledku klonů) z matky nasedám najednou více klonů a jedu kontrolní kolo. Tady vůbec nejde o to, že by se s prvním klonováním mohla zhoršit genetická výbava, nebo dojít k oslabení jak píšeš. Tady jde o to, že matka má být vyzrálá kytka.

Old Post 05-11-2015 v 08:41 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Subaru
Stálý Člen

Karma uživatele Subaru - 96% PěstitelskáKarma uživatele Subaru - 96% PěstitelskáKarma uživatele Subaru - 96% PěstitelskáKarma uživatele Subaru - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 5

Zasadit z nekolika semen, z každé pak uříznout klon, u kterých kontroluješ nejlepší zakořenění, dále větvení atd atd a nakonec chut tvrdost a vynos. A ano mezitim se matky ze semen rozrostou a muzes vybrat tu nej.. Pak test kolo a pak muzes matkařit. Podle mě nejlepší způsob.

// omlouvam se, Mard to uz napsal vlastne :-)

IN
1) Můj první indoor - F*ck
2) 10x White Widow - 400w
3) 10x Exile - 400W
4) 25x kytí (C+, MD) - 600W
Atd ...
OUT
1) 3x Marmalate - Delicious

Old Post 05-11-2015 v 10:00 AM
Subaru je offline   Profil uživatele Subaru   Find more posts by Subaru   Foto galerie člena Subaru   Click here to Send Subaru a Private Message   Add Subaru to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Timmy
Stálý Člen

Karma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 196 

Příspěvek č. 6

Kluci, ja to vim :-) jen rikam, ze sem na to ted nemel cas a prostor nechat vyrust dvacet matek a odjet z nich zkusebni klony a pak se rozhodnout. Moje stara matkarna se premenila na normalni growbox a moje klonovaci stanice je nyni i matkarna. matky jedu jako bonsaie kvuli uspore mista. Jasne, ze vim, ze chci mit co nejvitalnejsi matku. Odebiram proto vzdy klony z hlavniho vrcholu. Koles je nazval nedavno v nakym thredu jako "alfaklony". S vysledkem jsem zatim spokojen. Tyhle hlavni vrcholy skvele korenej a jsou za idealnich podminek, jez se jim snazim doprat, vzdycky silny. Jsou z nich proste dobry matky. Mam to podlozeny zkusenostma. Presvedcit se muzete sami zde:

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=74619

Tu jsou vsechno klony z vlastni matky vznikle presne takovym zpusobem, jako to delam ted. Vitalita kytek a klonu je samozrejme vetsinou v prime umere, tzn jestli je kytka, ze ktery sem klon bral pozdeji slaba ani klon nebude silnej, to je jasna a v tomhle ohledu je jedno jestli si necham kytku ze semen jako matku, nebo jeji klon z hlavniho vrcholu. Vsechny takto sebrane rizky skolim od zacatku jako matky a pozdeji z nich, v zavislosti na progresu v hlavni skrini, vyclenuju to, co si chci nechat a co ne.


36x SSH ebb&flow // 600w coco - 1,3 g/w
, Selekce SSH // 600w, coco

Old Post 05-11-2015 v 16:13 PM
Timmy je offline   Profil uživatele Timmy   Find more posts by Timmy   Foto galerie člena Timmy   Click here to Send Timmy a Private Message   Add Timmy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Timmy


To je jasny, ze to presroste podhnojeny :-) Ano, mas pravdu, v idealnim pripade by to tak melo byt. Jednak ale nemam cas a prostor drzet 20 matek v zaloze, ze kterych vemu jen jeden klon na selekci (matkarnu mam malou) a jednak se mi ze zkusenosti potvrdilo, ze pokud se jedna o silnou genetiku jde ve vysledku timto zpusobem o zannedbatelny rozdil. Jinymi slovy takto vznikle matky produkovaly klony stejne kvality jako F0 generace. SSH to opakovane potvrdilo a Querkle zatim vypada taky moc slibne - vylezlo 9/10 kytek a zatim jedna, jako druha a s SSHxGDP drzi zcela krok. Takze verim, ze to pruser nebude a odchylka a oslabeni klonu, jestli vubec nejake bude, budou snad zcela zanedbatelne. Vim, ze to ma byt podle ucebnic jinak, ale zkusenost me zastituje a snad se to da prominout a pochopit :-)


Ten způsob co popisuješ na naprosto kontraproduktivní. To že máš malou matkárnu není důvod, aby jsi to dělal takhle prasácky. Po x letech na to přijdeš sám, že matkovat přeřezy ( ikdyž uznávám, že je tvůj způsob je lepší než zamatkovat hnusnej řízek co od někoho koupíš ) se opravdu nevyplatí a že poznat to opravdu jde ( to že to nepoznáš na výsledku neznamená, že to nejde poznat na délce růstu z těch klonů, rychlosti a kvalitě zakořenění...) Můj názor je, že je lepší podržet originální matky ( klidně i 1/2 roku než se to všechno odkvete) než to řešit stylem, jakým to řešíš ty. Nikdy to nebude lepší než original a s tím by se člověk neměl smířit - pokud mi to chce někdo vyvrátit, budu rád za smyslupnou diskuzi. Tak ať se "selekce" zadaří

Celý problem nizkych sklizní, zbytečně dlouhého růstu apod. je právě špatné řezivo, nic víc, nic míň. Lidi mají radost, že pod 600W udělají 600g a už je nenapadne, že tam můžou udělat daleko, daleko víc.


Oběti komunismu 1948 - 1989:

- 205 486 odsouzeno
- 248 popraveno
- 4 500 zemřelo ve věznicích
- 327 zahynulo na hranicích
- 170 938 občanů emigrovalo

Old Post 06-11-2015 v 00:53 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Timmy
Stálý Člen

Karma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Timmy - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 196 

Příspěvek č. 8

Macho, tvl :-) Mas pravdu, vsichni mate pravdu. Vim, jak se to ma delat a mel bych to tak delat. Nerikam, ze je tenhle zpusob lepsi nez normalni postup. Rikam jen, ze tenhle postup neni byezvyhradne zvrzenihodnej. Dle zkusenosti. Jak jsem rikal, klony beru vzdy a pouze z hlavniho vrcholu viz http://grower.cz/forum/showthread.p...282#post1151282. Zatim se mi vsechny zakorenily krasne a sou silny. Mezi kytkama jsou uz od zacatku rozdily a poznas, ktera je silna a ktera slabsi. Tomu odpovidaj i klony a vetsinou i prubeh rustu a kvetu. Mas uz urcitej predikat, ktery kytky to spis budou, resp. ktery ne. Jasne, ze nevis jakou bude mit kytka vyslednou barvu, chut, konzistenci palic, nebo cokoliv, co hledas apod. ale uz predem vidis u nekterejch jasnej potencial. Pak uz se hlavne modlis, at to jsou samice a ne samci:-)

Jak jsem postuloval vyse, presne takovym zpusobem jsem vytvoril moji minulou matku SSH a ver mi, ze jsem s rustem, zakorenovanim a kvetem naslednejch klonu nemel vubec zadny problemy a vsechny klony si vedly stejne jako matka! Jak se muzes sam presvedcit: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=74619 A hodne pres 600g pod 600w jsem se dostal.. Nemuzes proste uznat, ze je takovym zpusobem mozny ziskat kvalitni matku, i kdyz jsou tu jasny problemy a rizika? Ale ta moznost tu proste je a zkusenosti to potvrzujou?


36x SSH ebb&flow // 600w coco - 1,3 g/w
, Selekce SSH // 600w, coco

Old Post 06-11-2015 v 09:02 AM
Timmy je offline   Profil uživatele Timmy   Find more posts by Timmy   Foto galerie člena Timmy   Click here to Send Timmy a Private Message   Add Timmy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 9

Ač respektuju tvůj styl, tak s timhle ze zásady nesouhlasim. Proč by měl bejt přeřez horší než originál? Jediná věc co mě napadá je genetická degradace díky stresu, tady zrovna stres z řízkování. Nicméně typy stresů co se prostě vyskytujou, jako je např. vyschnutí, přelití, paraziti atd. maj dle mýho podobnej efekt. Určitě na to každej gen bude reagovat jinak. Jedno pheno může bejt odolnější na tenhle typ stresu než druhý. Každopádně na to to nějak paušalizovat se mi zdá, že nikdo z nás nemá potřebný data.

Osobně, když se kouknu na pěsty od amíků, kde je to přeřezaný klidně 100x, tak mi nepříjde, že by tam něco bylo špatně. U novejch clonů, jako je třeba GG4, máš možnost pozorovat výsledky od prvníh pěstu až k těm x krát přeřezanejm. Nevidim tam žádnej rozdíl. Pokud de o délku kořenění a růstu, tak to mi taky nepříjde. Mám třeba ECSD- import z Cali., nevim jestli byl přeřezanej 10x nebo 100x, ale každopádně mi koření do +-10 dnů stejně tak jako věci co jsem řezal z matek ze semen... I kdyby, tak nějakej ten den navíc mě fakt nezabije, když počítám starosti co si tim v době, když nemám jinou možnost ušetřim.

Příklad za všechny je výše zmíněnej Larry OG co jsem selektoval nějak okolo roku dvadeset. Ten byl od selekce přeřezanej odhadem tak 20x. Furt ho považuju za jednu z nej trávy, s kterou jsem se kdy setkal a od prvního kola do ted nevidim žádnou změnu.

Myslim, že na to aby se to dalo považovat za prokázaný, tak by člověk musel mít paletu matek, jednu přeřezávat, druhou nechat ze semen a věnovat tomu dost pozornosti a ve výsledku to nějak statisticky zhodnotit. Takhle je to prostě jen pocit, kterej sice vychází ze zkušeností, ale zase někdo jinej má zkušenosti jiný...
citace:
Původní příspěvek od Machoman

Ten způsob co popisuješ na naprosto kontraproduktivní. To že máš malou matkárnu není důvod, aby jsi to dělal takhle prasácky. Po x letech na to přijdeš sám, že matkovat přeřezy ( ikdyž uznávám, že je tvůj způsob je lepší než zamatkovat hnusnej řízek co od někoho koupíš ) se opravdu nevyplatí a že poznat to opravdu jde ( to že to nepoznáš na výsledku neznamená, že to nejde poznat na délce růstu z těch klonů, rychlosti a kvalitě zakořenění...) Můj názor je, že je lepší podržet originální matky ( klidně i 1/2 roku než se to všechno odkvete) než to řešit stylem, jakým to řešíš ty. Nikdy to nebude lepší než original a s tím by se člověk neměl smířit - pokud mi to chce někdo vyvrátit, budu rád za smyslupnou diskuzi. Tak ať se "selekce" zadaří

Celý problem nizkych sklizní, zbytečně dlouhého růstu apod. je právě špatné řezivo, nic víc, nic míň. Lidi mají radost, že pod 600W udělají 600g a už je nenapadne, že tam můžou udělat daleko, daleko víc.


Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Old Post 06-11-2015 v 17:15 PM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Časlove
Ač respektuju tvůj styl, tak s timhle ze zásady nesouhlasim. Proč by měl bejt přeřez horší než originál? Jediná věc co mě napadá je genetická degradace díky stresu, tady zrovna stres z řízkování.
Souhlas, presne tak... Imho klon je klon a tedy presna kopie (pokud nepocitam stres).

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 10-11-2015 v 21:39 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od carlos
Souhlas, presne tak... Imho klon je klon a tedy presna kopie (pokud nepocitam stres).


Opravdu věříš tomu, že lidi v "polních podmínkách v ČR" tomu dávají idealní podmínky a jak píšeš - nestresují to? Se stačí podívat na podmínky v tomhle threadu. To co jsem napsal je zkušnost z praxe ( klony z originalu jsou vždycky lepší, ikdyž uznávám, že to není extremní rozdíl, ale při SoGu s 36ks například už se projeví ve výsledném výnosu každá ztráta na každé kytce ) Klon z klonu NIKDY nemůže být lepší než originál, může být ( a je ) jen horší. Jestli tomu někdo věří, nebo ne už je jen jeho věc, obrázek ať si udělá každý sám

To není nic proti Timmymu, narozdíl od většiny popisuje jak to dělá a nelže, za to respekt a klobouk dolů, takových lidí moc není.

Oběti komunismu 1948 - 1989:

- 205 486 odsouzeno
- 248 popraveno
- 4 500 zemřelo ve věznicích
- 327 zahynulo na hranicích
- 170 938 občanů emigrovalo

Old Post 10-11-2015 v 23:55 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Časlove
[BMyslim, že na to aby se to dalo považovat za prokázaný, tak by člověk musel mít paletu matek, jednu přeřezávat, druhou nechat ze semen a věnovat tomu dost pozornosti a ve výsledku to nějak statisticky zhodnotit. Takhle je to prostě jen pocit, kterej sice vychází ze zkušeností, ale zase někdo jinej má zkušenosti jiný...
[/B]


Přesně tohle jsem dělal ( selekce ze skoro 100ks semen, ty nejlepší jsem schválně přeřezal a sledoval ten rozdíl - jeden rok práce ) To co jsem napsal vychází právě ze zkušností, ne fotek od amíků. Každopádně tvůj názor beru, má hlavu a patu, jen se jednoduše neshodneme Já nesoudím chuť, "osypanost" palic apod. Soudím vysledný výnos ( drtivá většina lidí kupuje klony kvůli poměru výnos/kvalita ) Jak píšeš, chuť je stejná, pálky jsou stejně "osypany"...jen ten finální výnos je trochu slabší. Schválně si zkus nařezat 30ks z originalu, 30ks z přeřezu, z toho vyber finálních nejlepších 16ks z přeřezu a originalu ( rozhoduj se podle kvality zakořenění, ne podle vzhledu, ty líp zakořeněny, ikdyž menší ve finale předjedou ty větší a hůř zakořeněny ) dej to pod 2x600W kde bude origoš a přeřez pod každou lampou zvlášt a pak tady napiš výsledek.

Jak už tady x let zpátky napsal jeden chytrej člověk: teorii je potřeba převádět do praxe, aby člověk poznal jak to ve skutečnosti je. Kdo to nedělá žije pořád jen v té teorii. A že teorie a praxe jsou dvě naprosto odlišné věci asi pochopí každý....

Oběti komunismu 1948 - 1989:

- 205 486 odsouzeno
- 248 popraveno
- 4 500 zemřelo ve věznicích
- 327 zahynulo na hranicích
- 170 938 občanů emigrovalo

Old Post 11-11-2015 v 00:17 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Timmy
Jak jsem postuloval vyse, presne takovym zpusobem jsem vytvoril moji minulou matku SSH a ver mi, ze jsem s rustem, zakorenovanim a kvetem naslednejch klonu nemel vubec zadny problemy a vsechny klony si vedly stejne jako matka! Jak se muzes sam presvedcit: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=74619 A hodne pres 600g pod 600w jsem se dostal.. Nemuzes proste uznat, ze je takovym zpusobem mozny ziskat kvalitni matku, i kdyz jsou tu jasny problemy a rizika? Ale ta moznost tu proste je a zkusenosti to potvrzujou?


Vpohodě, nemám důvod ti nevěřit, přijdeš mi jako člověk co se o to zajímá a zkouší, tak to má vypadat. To, že ta matka z SSH z přeřezů dává stejné výsledky jako originál ještě ale neznamená, že u jiného genu to bude stejné , nebo jsi toho vyzkoušel víc v tomhle stylu než jen SSH? Je to jak psal časlove, něco to zvládá líp, něco hůř. Ale jak jsem psal výše, výsledek může být jen horší a ne lepší...někdo se s tím hold smíří a někdo ne. To je jako bych napsal: lidi zvesela přeřezávejte SSH, není s tím žádný problém a je uplně fuk kolikrát to je přeřezany. Pak to nabízejte tady v bazaru jako origoš selekci. Takhle to podle mě opravdu fungovat nemá....

Ať se daří

Oběti komunismu 1948 - 1989:

- 205 486 odsouzeno
- 248 popraveno
- 4 500 zemřelo ve věznicích
- 327 zahynulo na hranicích
- 170 938 občanů emigrovalo

Old Post 11-11-2015 v 01:08 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 14

Uz jen to slovo, ktery pro to pouzivas - prerez - ma silne negativni konotace.

Snazis se nas presvedcit o necem, co ma ve skutecnosti velmi maly vliv na celkovy vysledek. Jsou i pripady, kdy groweri narezou vice klonu a pak prepnou, ty klony pak nechaji zakorenit a v dobe kdy v hlavnim roomu skonci kvet maji pripraveny klony na vegetativni fazi.

Jasne ze jsou odrudy, ktere jsou na stres nachylne a muze se najit takova, ktere to dobre delat nebude. Ale delat z toho zaver ze "prerez" je mene nez klon, je podle mne nesmysl.

Vidim mnohem vetsi problem v tom, ze z kytky vezmes jen jeden vrcholovy rizek, coz znamena riziko ze ti proste nezakoreni a ty prijdes o cennou genetiku... Mmch ani v tom pripade neni nic ztraceno a muzes zkusit revegging... Takhle to treba delal Breeder Steve a jeho strainy byly excelentni! A revegging jak znamo je mnohem vice stresujici nez jine techniky.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 11-11-2015 v 12:18 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 15

Hele Timmy, musim souhlasit s machomanem, u toho tveho minuleho pestu sice vynos byl nad 1g/w, ovsem trapil jsi je na kvetu nejakejch 80+ dni, a stejne tomu ta struktura palic neodpovidala (sorry i pres ten super vynos mi to prislo ridke podle fotek), takze si myslim ze je uplne jasne ze prerezavani ztraci trochu na kvalite... ja jsem clovek kterej oceni spis kvalitu nez kvantitu...proto ani moje sklizne nevazim... nejlepsi je rozhodne koupit regulery a z nich neco vyselektovat,je to sice beh na dlouhou trat, ale vyplati se to

LED panely jsou sice drahy, ale zato nahovno.

Old Post 11-11-2015 v 13:04 PM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 16

Řikám, každej gen na to reaguje jinak. Nicméně si myslim, že je to jen jeden z X faktorů co ovlivnuje kvalitu klonů z matky, at už je přeřezaná nebo ne. Já to osobně občas dělám oběma způsoby. Abych eliminoval stres z řezání, tak klon na novou matku dělám tak, že rockwool omotám okolo nejhezčí větve, nechám zakořenit na kytce a až pak fiknu - stres minimální! Každopádně to dělám takhle spíš kvůli pocitu .
Já pěstuju pro sebe pro radost a je mi uplně jedno jestli tam budu mít G na wat, nebo jen 0,7. Osobně mě kvantita moc nebere, spíš se zaměřuju na kvalitu, takže pokud mám možnost odjet si např. GG4 nebo ECSD, kterej dostal už řádně na prdel než se dostal sem, tak ani na sekundu nezaváhám!
Pak další píčovina, že z femek se nedá vyselektovat pořádná matka? Kokotina na Ntou, např. White fire co jsem našel před pár lety je skoro nepřekonatelná a žádnej problém! Btw. v zámoří, skoro všechny OG kushe jsou S1 z prvního originálu.

Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Old Post 11-11-2015 v 13:47 PM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
02-10-2016 - 36x SSH ebb&flow // 600w coco - 104 odpovědí
12-09-2014 - SSH + GDP ebb&flow // 600w coco - 15 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6732840 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív