Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Obrana pozemku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Chytili jste někdy na zahrádce, či v poli čorku?
Ano a vyjasnil mu, že krást se nemá.
Ano, ale pustil jsem ho
Bohužel ne
Nikdy mi kytky neukradli
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
blackfatjesus
Stálý Člen

Karma uživatele blackfatjesus - 72% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 51  

Nápad Obrana pozemku Příspěvek č. 1


Zdravím osazenstvo,
jedu první grow a už teď jsem dost paranoidní, že mě to někdo ukradne - tak jsem vymyslel plán, ale chci se poradit s místními znalci práva. Je legální si na svůj plot nainstalovat elektrický ohradník? Žádné prasárny typu 230V ze sítě přímo do plotu. Chvíli jsem zkoumal, a nalezl schéma na ohradník, který by vyhovoval.

Napájený z 12V autobaterie, schéma jednoduché, dává šlehy, ale nezabíjí. Páječkový skill ještě nějaký mám, takže zbastlit to nebude problém. Spíše by mě fakt zajímalo, jak by se tvářila policie v případě, že by na mém plotě viděla žiletkový drát (rovný - diskrétní, ne spirála, je to zahrada, ne vojenská základna) pod proudem (zapomeňme na fakt, že zahrada je plná kytek ).

Dále mám v plánu automatické osvětlení kytek na senzor pohybu.
Chtěl bych rozjet i diskuzi o možných zabezpečeních pozemku (nejen kytek) proti zlodějům, šílené i normální, legální i nelegální, ty samozřejmě v čistě teoretické rovině. :P

Přikládám zmíněné schéma pro znalé.

Old Post 21-05-2015 v 19:37 PM
blackfatjesus je offline   Profil uživatele blackfatjesus   Find more posts by blackfatjesus   Foto galerie člena blackfatjesus   Click here to Send blackfatjesus a Private Message   Add blackfatjesus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 2

Zdravím
Ochrana pozemku v ČR je dost problémová.Máme v tomto směru (a ne jenom v tomto) špatný zákony.
Aktivní ochrana-tím myslím někoho tam chytnu dám do držky případně pokouše pes.V naší zemi toho zloděje nesmíš zmlátit ani tvůj hlídací pes ho nesmí kousnout.Opletačky máš potom ty za ublížení atd. a ne on za to že tam šel krást a vůbec tam nemá co dělat.
A s tou pasivní obranou-třeba ty žiletky,různý jámy, pasti,samostříly atd. tak to platí to stejný.Je to prej nepřiměřený.
U nás si dotyčnýho mužeš tak akorát natočit případně přihlížet tomu co u tebe dělá.Nesmíš mu nijak bránit nedej bože ubližovat.No a až odejde mimo tvůj pozemek i s lupem tak teprve potom je naplněna skutková podstata trestného činu krádeže a ty můžeš volat policii.
Dlouho,dlouho sem tomuto nechtěl věřit,ale bohužel.
Jediný co můžeš sou nějaký alarmy,světýlka atd. a doufat že to večer lapku poleká natolik že zdrhne.
Nejsu žádnej právník,ale máme doma velký psi kteří se s cizejma moc nakamošej.Tak to byl otec zjišťovat coby kdyby a tohle se dozvěděl.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 22-05-2015 v 04:40 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 3

Ne tak docela... teda rozhodnout tak můžou, ale já bych se o tom psovi klidně soudil.

http://magazinspotrebitele.cz/pes-p...stemy-6-4-2012/

Rotvajler, dobrman nebo nějakej ovčák a nemusíš se bát že ti tam někdo vleze... a když vleze tak už nevyleze. Jen mu nesmíš dát ten povel.

Jinak policii můžeš volat hned jak ti někdo vleze na zahradu, nemusíš čekat až si něco odnese... ono je ale blbý jim volat že si někdo odnáší trávu o kterou ses celý léto staral, to by si přijeli pro tebe a ne pro zloděje. :/

A vůbec když nepoužiješ zbraň tak ho klidně seřež a řekni že zaútočil a ty ses bránil... bude to jeho slovo proti tvýmu nemůžou ti za to nic. Nikdo nezjistí jestli ses opravdu bránil útoku nebo ne. Horší by bylo vzít ho nějakou tyčí kdyby on měl holý ruce... to už je nepřiměřený.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 22-05-2015 v 06:18 AM

Old Post 22-05-2015 v 06:03 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
celek
Stálý Člen

Karma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 446  

Re: Obrana pozemku Příspěvek č. 4

[QUOTE]Původní příspěvek od blackfatjesus
[B]Zdravím osazenstvo,
Chtěl bych rozjet i diskuzi o možných zabezpečeních pozemku (nejen kytek) proti zlodějům, šílené i normální, legální i nelegální, ty samozřejmě v čistě teoretické rovině. :P



Můžeš mrknout,je toho tady mraky, např:
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=3524
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=18486
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=27445
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=4756
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=12167
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=8124

Náhoda je příjemný polštář k odpočinku pro všechny,kteří by chtěli vše to božské,naplněné smyslem a ukazující cíl,z kosmu vyloučit,a to ve prospěch jalové myšlenky,že vesmír postrádá účelné uspořádání a že vznikl sám ze sebe. H.FRITSCHE

Old Post 22-05-2015 v 09:19 AM
celek je offline   Profil uživatele celek   Find more posts by celek   Foto galerie člena celek   Click here to Send celek a Private Message   Add celek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 5

myslim ze jak pise bruno, tak v cechach rozhodne v tomhle ohledu necekej nejakou podporu v nasem zakone, myslim ze elektricke ploty se smi pouzvat pouze na vybehy zvirat a musi byt jasne oznaceny cedulema ze je to pod proudem, coz zbytecne pritahuje pozornost kdyz tam zadne zvirata nemas... nejlepsi asi bude holt si poridit psa a treba i falesne kamery kolem pozemku bych vyvesil... bojuje se s tim opravdu spatne... jedine co me jeste napada mit kytky v "kleci" ktera bude dobre pripevnena k zemi a omotana treba ostnatym dratem, popripadne bych pod proud udelal jenom tu klec pro kytku a ne celej plot...

Old Post 22-05-2015 v 09:50 AM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 6

Hele elektrickej ohradník je podle mě stejně blbost.... za pět minut najdeš kabel co to napájí, škubneš a je po... pořádnej pes je jistota. Falesny kamery kolem baraku jen vzbudi podezreni u "kamaradu" od policie, většina lidí totiž nepotřebuje bůh ví jakej kamerovej systém.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 22-05-2015 v 18:22 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blackfatjesus
Stálý Člen

Karma uživatele blackfatjesus - 72% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 7

Hele, u nás v okolí Ovy má dost lidí na baráku kameru (většinou novostavby), takže myslím, že by fake kamera s červenou LEDkou zas nebyla tak špatný nápad. Rozhodl jsem se, že do skleníku zbastlím fotopast. Pořádný pes by byl, jenže mám doma dva netolerantní fašistické Yorkshiry, takže tak za sedm-osm let možná.

Ohradník nakonec zní jako plán, zamyslel jsem se nad tím. Vynechám žiletkáč, bude tam normální drát - zdá se mi to jako méně propalová možnost. Stavba vyjde na cca 1 kKč, takže nijak extrémní náklady. V případě průseru se dá rychle schovat, prostě jen cvaknu vypínač a odnesu skříňku+baterku přes ulici ke kámošovi. Díky časování 555 nebude drát po stálým napětím, ale bude dostávat cca po sekundě 2000-3000 V, ovšem s malým proudem. V praxi to znamená, že když se toho někdo dotkne, dostane bombu, odletí dva metry dozadu, on se oklepe (takovou ranou se pravděpodobně posere a pomočí zároveň, hehe) a už ho nikdy nenapadne tady krást.

Ještě mě napadlo přidat tam oddělovací trafo kvůli kardiakům, ale to je asi zbytečný výdaj, žádný kardiak není tak blbý, aby si nedával bacha.

Z hlediska legality, co jsem hledal, nikde není napsané, že se zakazuje umístit na svůj pozemek pasivní obranné zařízení, takže by se v případě průseru určitě klička našla.

Old Post 24-05-2015 v 10:20 AM
blackfatjesus je offline   Profil uživatele blackfatjesus   Find more posts by blackfatjesus   Foto galerie člena blackfatjesus   Click here to Send blackfatjesus a Private Message   Add blackfatjesus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 8

Zdravím
Přímo do skleníku bych tu fotopast nedával.Jak tam někdo vleze čorne ti tu past i s kytkama.Spíš poblíž někam na strom nebo do křa atd.
Já mám skleník s fabkovým zámkem a na noc zamykám.Kdyby něco musel by přinejmenším rozbít sklo a to ti večer udělá parádní rachot kterej určitě někdo zaregistruje.Minimálně psi plus psi sousedů o tři baráky na každou stranu.A ti když se do toho daj tak to vzbudí každýho.....
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 24-05-2015 v 14:59 PM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blackfatjesus
Stálý Člen

Karma uživatele blackfatjesus - 72% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 9

Vidíš to, nenapadlo mě, že čorka může zčořit i tu past.
Já mám bohužel zatím jen foliovník a ne plnohodnotný skleník(omlouvám se, předtím jsem se přepsal), takže skloalarm u mě nehrozí.

V Hornbachu jsem viděl takovou srandu na dveře - alarm, který se spustí po otevření, čili oddělení dvou částí alarmu od sebe, a začne pištět silou 110dB.
Sic by mě sousedi nenáviděli, ale když tohle začne řvát čorce ve čtyři ráno u hlavy, tak si myslím, že ho to odstraší dostatečně, popř. pokud okamžitě leknutím neuteče, vystřelím z postele jak veverka na piku a už chlapce zpracuji sám.

Dva ty alarmy stojí asi dvě kila, takže cena nijak strašná. Jen se bojím, aby přežily tu vlhkost uvnitř. ..

Old Post 25-05-2015 v 09:51 AM
blackfatjesus je offline   Profil uživatele blackfatjesus   Find more posts by blackfatjesus   Foto galerie člena blackfatjesus   Click here to Send blackfatjesus a Private Message   Add blackfatjesus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6324690 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív