Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Oživení FAQ » Info pro účastníky oživení :)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Palec nahoru Info pro oživovací účastníky :) Příspěvek č. 1

Zdravím zahradníci

shodli jsme se na postupném oživení podstatné části fóra a to FAQ! Jelikož se stále a dokola mnozí z vás ptají na informace již zveřejněné, hledání tak trochu postrádá své využití a kvalitní informace se ztrácejí v množství smyslu i nesmysluplných diskuzí. Setkáte se proto v této kategorii s nově vytvořenými tématy. Bude se jednat o stěžejní témata, která budou následovat osnovu FAQ a vás tedy prosíme o účast na této reorganizaci.

Do každého následně vytvořeného tématu můžete zasílat citace hodnotných příspěvků, které sami uznáte za vhodné, přispívat vlastními názory a nebo jen odkazy na výstižné diskuze či příspěvky. My se pak postaráme o jejich formu, zařazení a připojení do daného tématu. Výsledek pak bude přenesen do již existujícího FAQ a tím tak bude jeho obsah oživen.

Ve finále jde o jediné, vytáhnout z existující změti témat kvalitní a hodnotné informace, které tak budou přínosné pro každého z nás ať už se jedná o nově příchozí, nebo nás stávající, kteří se máme stále čemu učit

Prosím vás tedy zapojte se do diskuze, přispějte svými návrhy a komentáři. Zanedlouho se v této kategorii budou objevovat témata určená ke shromáždění konkrétních informací v dané problematice. Jedná se o spolupráci dobrovolnou, ale tak jde přece o Grower ne

Předem díky za každou odezvu a mějte se blaze!

Old Post 12-09-2014 v 15:40 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2

Nikdo nic? Škoda....

Nu což, hned jak najdu chvíli naházím sem něco. Mohli by jsme začít základama, jak zalévat, volba média a genetiky, hm?

Old Post 13-09-2014 v 01:52 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 3

Hoď nějakej příklad. Moc jsem z popisu nepochopil, jak by to mělo fungovat

K organizaci "nového FAQ":
Co začít zpracovávat témata tak nějak "od začátku"? Vybavení, klíčení, pěstební média.. atd. Prostě to vzít popořádku tak jak ty informace potřebuješ, když máš na začátku jen semínko. Uvést základní, nejnutnější informace a pak prokliky na pokročilá témata..

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 13-09-2014 v 08:38 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4

Už na tom pracujeme. Postupně budou přibývat konkrétní témata do kterých by členové měli přidávat hodnotný příspěvky a thready. Ty se budou třídit, spojovat atd. Vybrané informace se poté začlení jak do FAQ tak i do vystavených témat v každé sekci.
Jde prostě jen o to udělat tady po nějaké době trochu pořádek a zároveň zpřehlednit celé fórum.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 13-09-2014 v 08:57 AM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od koles
Hoď nějakej příklad. Moc jsem z popisu nepochopil, jak by to mělo fungovat

K organizaci "nového FAQ":
Co začít zpracovávat témata tak nějak "od začátku"? Vybavení, klíčení, pěstební média.. atd. Prostě to vzít popořádku tak jak ty informace potřebuješ, když máš na začátku jen semínko. Uvést základní, nejnutnější informace a pak prokliky na pokročilá témata..


Jasný, sorry psal jsem to narychlo

Tož sleduj, tady v0ck0 to pochopil celkem správně, jen bych nechal vytváření témat na moderátorech a nasadil jim stručný a výstižný jména. Témata vytvořený tady v této kategorii, budou jednotlivými kapitolami FAQ.

Přesně kolesu, pochopil si to perfektně. Je dobrý si představit, že si zrovna přišel na světlo světa se semínkem v ruce a jako úplnej laik potřebuješ nějakou osnovu, aby si pochopil jak z toho získat maximum ne? Proto bych chtěl s vaší pomocí sestavit jakousi předběžnou osnovu, podle které by jsme vytvářeli jednotlivý témata.

Osnova by se měla vztahovat k FAQ i podstatným již existujícím tématům zde na fóru. Je důležitý následovat stávající formu a obsah FAQ a pomocí hledání se dopátrat k novým hodnotným informacím.

!Ty prokliky přímo z FAQ na jednotlivý témata jsou dobrým nápadem! Mohlo by se jednat o témata zde složená a později vystavená hm?

citace:
Původní příspěvek od Seky
Už na tom pracujeme. Postupně budou přibývat konkrétní témata do kterých by členové měli přidávat hodnotný příspěvky a thready. Ty se budou třídit, spojovat atd. Vybrané informace se poté začlení jak do FAQ tak i do vystavených témat v každé sekci.
Jde prostě jen o to udělat tady po nějaké době trochu pořádek a zároveň zpřehlednit celé fórum.


Přesně s carlosem jsme se zatím shodli spíše na oživení FAQ, jestli se daná témata budou následně vystavovat bude záležet na jejich formě a celkovém obsahu, to by mohl být další krok spojený s těmi prokliky, který nadhodil koles.

Seky jestli už na tom děláš, tak by možná bylo lepší už začít zakládat daná témata, tak aby měl každý přehled o co se jedná a mohl tak přispět svojí rukou k dílu. Přece jenom je to fórum pro všechny a tak ať se každý může vyjádřit.

Pokusím se vytvořit aspoň začátek jakési osnovy pro zakládání daných témat. Když se nebude nic dít, tak nemám čas proto doufám, že se do toho zapojí co nejvíc lidí, ať si tady jen tak neplácáme v pár lidech

Co si myslíte o rozdělení FAQ na dvě sekce Indoor a Outdoor?

Ve finále se jedná o dvě dost odlišné kapitoly pěstování -> zjednodušilo by se tak hledání dostupných informací -> lepší přehlednost.
Při vstupu do FAQ by jste si tak vybrali, kterým směrem se chcete ubírat.

Old Post 13-09-2014 v 10:35 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elbi
Nový Člen

Karma uživatele Elbi - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 6

Ahoj zahradníci!

Jsem naprostej začátečník a jdu si sem takhle pro info a narazím tak na toto:-)
Tak mám takovej dojem, že můžu bejt lehce užitečnej a pomoct vám to tady vybavit otázkama a odpo. pro naprostý nýmandy:-D
Třeba vám tu budu dělat "blbečka":-D

Co mě tedy zajímá jako otázka č.1 ? ne, co si mám počít když mám v ruce semínka, ale kde a co sehnat k zasazení?
Jednak. Mám pořídit řízky které se nabízejí v kdejaké inzerci za 100/ks? Mohu se spolehnout na kvalitu a nebo riskuju že koupím shit?
A nebo spolehlivěji semínka od nějaké banky?
Rozdíly v ceně jsou mi jasné a to že varianta č. 2 obnáší 14 dnů práce navíc je mi jasné. To mi ale vůbec neva. Rád bych si tim klidně prošel komplet. A jde o výsledek. Nechci samozřejmě vypěstovat seno.

No a pak mě zajímá výběr odrůdy. Narazil jsem zde na téma 5 nejoblíbenějších odrůd. Nicméně pro mě asi mírně nic neříkající. Netuším co od které odrudy očekávat?
Nemám totiž zkušenost ani s "praktickým využitím":-D resp. minimální.
Čili pokud chci něco prostě na nespavost? nebo na bolení hlavy či zad? a nebo párty? a nebo prostě "výlet jinam"? :-D

Jen podotknu, že chci dělat indoor.

A předem dík za odpo.
Elbi

Old Post 13-09-2014 v 14:21 PM
Elbi je offline   Profil uživatele Elbi   Find more posts by Elbi   Foto galerie člena Elbi   Click here to Send Elbi a Private Message   Add Elbi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nikolaj 01
Stálý Člen

Karma uživatele nikolaj 01 - 31% PěstitelskáKarma uživatele nikolaj 01 - 31% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 126  

Příspěvek č. 7

Zdravim,

Rozdělení na Indoor a Outdor bych určitě udělal. A jinak jak píše Elbi napsat něco o výběru odrůdy. Celkově vlákna o tom sou nemastný neslaný a encyklopedie nic moc aktualní.

Mě osobně tady nejvíc pomohl alesh se svým vláknem Led2012 http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=65230 nějakej výběr z tohohle vlákna (grafy, barvy diod, účinek jednotlivých barev na kytku by se mi tam líbil. Vyřešilo by to diskuze o lumenech apd.

Old Post 13-09-2014 v 14:59 PM
nikolaj 01 je offline   Profil uživatele nikolaj 01   Find more posts by nikolaj 01   Foto galerie člena nikolaj 01     Add nikolaj 01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 8

Ahoj,
myslím, že FAQ by si zasloužilo zmínku o LEDkách. A taky bych byl pro jednu teoretickou o problematice spektra, jednotek a jejich převodu. Všiml jsem si, že i spousta zkušených členů v tomto směru tápe (např. porovnávají světelný tok - "lumeny" - napříč různými zdroji osvětlení atd.). Mohl bych, pokud je zájem, něco zpracovat.

2nikolaj: Jsem rád, že to někomu pomohlo

a.

Old Post 13-09-2014 v 15:41 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nikolaj 01
Stálý Člen

Karma uživatele nikolaj 01 - 31% PěstitelskáKarma uživatele nikolaj 01 - 31% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 126  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od alesh

2nikolaj: Jsem rád, že to někomu pomohlo

a. [/B]

Taky díky, ještě sem ti zato nedal K+ tak jí tam máš.

Jinak bylo by dobrý přidat i schémata zapojení, když už je tam tak pěkně popsanej sodík a zářivky ledky si to zasloužej taky.

Old Post 13-09-2014 v 16:19 PM
nikolaj 01 je offline   Profil uživatele nikolaj 01   Find more posts by nikolaj 01   Foto galerie člena nikolaj 01     Add nikolaj 01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elbi
Nový Člen

Karma uživatele Elbi - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 10

To je hoši bezva, jak se plácáte po ramenou, ale mě jste teda neodpověděli ani jednou větou:-(
Tak se mám asi zeptat jinde?

Old Post 13-09-2014 v 16:48 PM
Elbi je offline   Profil uživatele Elbi   Find more posts by Elbi   Foto galerie člena Elbi   Click here to Send Elbi a Private Message   Add Elbi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 11

Taky to není tak lehký.

Já jsem vždy jel vevnitř z řízků, takže ohledně semínek ti neporadím. No a řízky: ideálně sežeň někoho, kdo má matky pro sebe. Ten si nebude držet žádný hovna. Kvalita tady v bazaru (a jinde online) je různá, sehnal jsem tu jak dobrý, tak velmi špatný. Možná mrknout na bílou listinu (a na černou taky).

To jsem ti ve výsledku moc neporadil, což? A ještě jedna věc: všimni si, že tu vlastně řešíme úplný OT. Jsou jiný části fóra, kde by ses měl zeptat.

a.

Old Post 13-09-2014 v 17:11 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Elbi
To je hoši bezva, jak se plácáte po ramenou, ale mě jste teda neodpověděli ani jednou větou:-(
Tak se mám asi zeptat jinde?

Zkus si přečíst stávajíci FAQ:
http://grower.cz/pestovani/navody/nez-zacnete/1.html
Mod Zedy(a další) se tady snaží o vylepšení FAQ,což ale neznamená,že zde ty informace nejsou.

Old Post 13-09-2014 v 18:54 PM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elbi
Nový Člen

Karma uživatele Elbi - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 13

Nojo, v podstatě máš asi pravdu. Jen to chce holt hooooodně času a číst a číst a číst....Což ovšem nemusí být tak jednoduchý:-)

Old Post 13-09-2014 v 18:57 PM
Elbi je offline   Profil uživatele Elbi   Find more posts by Elbi   Foto galerie člena Elbi   Click here to Send Elbi a Private Message   Add Elbi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Elbi
Nojo, v podstatě máš asi pravdu. Jen to chce holt hooooodně času a číst a číst a číst....Což ovšem nemusí být tak jednoduchý:-)


Se zeptej na chatu, když ti čtení přijde moc zdlooouhavý... odkaz máš v horní liště

Nicméně Elbi narazil na zajímavé téma: výběr odrůdy, vlastnosti a využití. Myslím, že zrovna tohle téma tu obecně (souhrnně) zpracováno neni, jen střípky osobních zkušeností, roztroušené po celém fóru..

Částečně je odpověď tady http://grower.cz/pestovani/navody/nez-zacnete/1.html#2

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 13-09-2014 v 19:03 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elbi
Nový Člen

Karma uživatele Elbi - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 15

Tak vidíš že sem vymyslel něco užitečnýho:-D
Je to tak - v Canapedii se najde obecně skoro u každý odrudy že je dobrá na nespacost, migrénu, deprese, úzkosti, ev. nějaké ty neurologické indikace....
a nežádoucí účinky-útlum, suchost a pálení očí, závratě ablblabla-nic neříkající....
Skutečně mi to moc nepomáhá při výběru...

Old Post 13-09-2014 v 19:09 PM
Elbi je offline   Profil uživatele Elbi   Find more posts by Elbi   Foto galerie člena Elbi   Click here to Send Elbi a Private Message   Add Elbi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 16

Zdarec sem moc rád, že se tady rozjela nějaká diskuze a lidi si tady toho začínají všímat. Přišel ke mě dotaz jestli se toto oživené týká všech a to je přece jasná věc, myslím si že by bylo dobré postavit novou a srozumitelnou podobu FAQ lidmi a pro lidi, takže se každý vyjádřete jak to vidíte Blábolil sem tady něco o nějaké osnově, myslím že je dobrý nápad nadhodit něco na začátek od čeho se budou odvíjet další kroky. Prošel jsem staré FAQ a rozdělil ho do tří skupin: Všeobecně, který se týká obecných informací zasahujících jak do indooru, tak outdooru + Indoor + Outdoor.

Všeobecně
Outdoor, nebo Indoor?
Semena, nebo klony?
Volba semen: genetiky, seedbanky, důležitá kapitola ohledně jejich volby (léčebné využití, rekreace, apod)!
Volba klonů: kde sehnat, odkaz na klonování, matky
Samec x Samice x Hermafrodit
Začátek se semeny


Vegetace

Kultivace
  • Zástřih rostlin, technika FIM: jak, kdy, proč?
  • Supercropping
  • Low Stress Training

Kvetení a zrání
  • Květová fáze
  • Stříhání listů v květu

Sklízení
  • Jak z kytek dostat maximum v den sklizně
  • Postupné sklízení

Sušení
  • Vhodné podmínky
  • Alternativní techniky

Skladování
  • Nádoby
  • Prostor: mrazák, sklep
  • Životnost: degradace, odvětrávání, zachování kvality a aroma

Hlína a substráty
  • Volba květináčů
  • Postupné přesazování
  • Přísady: perlit, keramzit
  • Hlinné a nehlinné substráty
  • Příprava vlastních směsí substrátů
  • pH půdy a jeho úprava
  • Sterilizace půdy

Zalévání
  • Jak správně zalévat
  • pH by v0ck0!
  • EC

Hnojení
  • Volba hnojiv
  • Minerální, nebo organická
  • NPK: vhodné poměry živin
  • Kontrola pH a EC při používání hnojiv
  • Příprava domácích hnojiv
  • Flushing

Nemoci rostlin a jejich problémy
  • Plísňová onemocnění
  • Hmyzí škůdci
  • MyNameStichův průvodce
  • Jackerspackleho řešič problémů

Šlechtění a genetika
  • Cannabis Sativa x Indica x Ruderalis
  • Informace o genetickém původu
  • Základy genetiky
  • Historie a odrůdy
  • Kontrolované opylení a získání pylu
  • Uskladnění pylu
  • Feminizace
  • Dozrávání semen po opylení

Recepty
Prosím o doplnění
Léčitelství
Hodně podstatná sekce, kterou doplním
Zákon a právo
Prosím o doplnění
------------------------------------------------------
INDOOR
Volba místa pro pěstírnu
Osvětlení
  • Typy: HPS, CFL, LED, Zářivkové trubice
  • HPS: zapojení, údržba, rozdělení
  • CFL: -//-
  • LED: -//- by Mard
  • Zářivkové trubice: -//-
  • Konverze wattů na ampéry
  • Cena elektriky za osvětlení a celkový provoz
  • Vyjádření množství světla
  • Plýtvání světlem (w/m2)

Ventilace
  • Volba ventilace na prostor
  • Výpočet tahu potrubí
  • Rekuperace světla
  • Možnosti zapojení

Optimalizace podmínek v pěstírně
  • Teplota
  • Světelné fáze a odraz světla
  • Vlhkost a vyloučení plísně
  • Měření efektivnosti pěstírny
  • Dezinfekce prostoru

Hydroponie
  • Přehled systémů
  • Hnojení, roztoky: pH, EC, úprava
  • Peroxid vodíku H2O2
  • Příprava RW
  • Stavba bubbleru a jeho vlastnosti
  • Kompletace dripu a jeho vlastnosti
  • Stavba aera a jeho vlastnosti
    ...

Kultivace by acheron
  • SOG
  • SCROG
  • Revegging
  • Vertikalní způsob pěstování

Mateční rostliny
  • Jak vypěstovat matku
  • Výběr nejlepší matky: důležité vlastnosti
  • Matka z řízků?
  • Matka z feminizovaných semen?

Klony
  • Možnosti klonování: postup řízkování
  • Kultivace: vhodné podmínky by Jointza
  • Transport klonů
  • Kořenové stimulátory

------------------------------------------------------
OUTDOOR
Předpěstování
  • Kdy, jak a proč

Volba místa a prostoru by Maximum Fresh
  • Skleníky
  • Fóliáky
  • Les, pole a pěstování na stromě

Kultivace

Alternativní zavlažování
Ošetření proti krádežím rostlin
------------------------------------------------------
Některé kapitoly můžou být sloučené a nejsou zveřejněné v osnově a další nové přibyly. Jestli někomu připadá, že to moc prožívám a až taková reorganizace FAQ je zbytečná, dejte mi hned vědět Každopádně se mi líbí, že padají první návrhy na nedostatky (LED, samec x samice, !volba genetiky!) a taky že se někdo vyjádřil k rozdělení FAQ do skupin. Může se vám zdát, že je toho ranec, ale jak se postaví nová osnova, pak už to budou jako puzzle, snad protože všechno info už tady je. Věřím, že tam je spoustu chyb a nedostatků, tak mě prosím opravte a vyjádřete své názory.

Podle finálně schválené osnovy se budou zakládat odpovídající témata, kam bude každý přispívat svými názory, úvodní příspěvek bude sloužit pro výcuc toho nejpodstatnějšího pro FAQ. Celkové téma by se mohlo po dané úpravě vystavit do patřičné kategorie. FAQ bude doplněno odkazy na patřičná témata pro rozšíření informací.

Je tady 32tisíc registrovaných uživatelů, chodí jich sem jen hrstka ale tak proč ne

Zatím se mějte, těším se na reakce...

EDIT: Vytvořil jsem jedno ukázkové téma pro vaši představu, jak by to mohlo probíhat Jedná se o první kapitolu FAQ - Outdoor, nebo indoor?

Myslím, že celkovej proces bude zároveň fungovat i jako parádní debordelizace

Old Post 15-09-2014 v 10:13 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:43 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7240880 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív