Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Oživení FAQ » Všeobecně - Semena, nebo klony?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Semena, nebo klony? Příspěvek č. 1

Tento první příspěvek je vyhrazen pro souhrnný text k této problematice, který bude vystaven ve FAQ!

Našel jsem čtyři témata týkající se volby mezi semeny, nebo klony:

Rizky X Feminizovana semena
řizky nebo semena
výnosy řízky vs. pěstování ze semen
klony či semienka??

Po schválení textu pro FAQ, budou témata spojeny a přesunuty do Základních pěstitelských informací s odkazem ve FAQ.

Old Post 15-09-2014 v 11:05 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2

Když to tak prolejzám, tak tady by bylo asi nejlepší srovnat výhody a nevýhody.

Semena

Plusy:

  • velký výběr genetiky z široké nabídky semenných bank
  • z regulérních semen možnost získání geneticky kvalitního jedince pro budoucí zamatkování
  • možnost zakoupení feminizovaných semen se zaručeným samičím pohlavím, která jsou vhodná pro začínající

Mínusy:
  • ne vždy za daných podmínek vyklíčí všechna semena (% klíčivosti)
  • nutnost dodržení vhodných podmínek při klíčení
  • delší doba růstu v porovnání s klony, nevýhoda při indooru
  • u regulérních semen možnost obojího pohlaví (Samec x Samice)
  • možnost hermafroditismu a to i u feminizovaných semen vlivem stresu
  • neuniformita jednotlivých rostlin


Klony

Plusy:
  • cenově dostupné kvalitní genetiky
  • zaručené samičí pohlaví
  • dostatečně prokořeněné rostliny, odolnější vůči počátečnímu stresu při nevhodné manipulaci
  • vhodné pro začínající
  • uniformita - vhodnost k ucelenému vyplnění prostoru při indoor pěstování
  • vhodné pro SOG a SCROG kultivace

Mínusy:
  • omezený výběr na dostupné a kvalitní matkáře
  • omezený výběr genů


Nevím, napadá váš ještě něco? Kdyžtak mě opravte, kamenujte, reagujte a mějte se blaze

Old Post 15-09-2014 v 20:46 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 3

Zdarec, k těm semenum mě napadá připsat pár základních rad na produkci vlastních semen, nemusí to být do detailů desítky křížení až po finální ustálené odrůdy, ale jen pár základních rad pro začátečníky, jako např. Jak nejlépe opalovat kytku, jak dlouho dozrávají semena na opylovane kytce, jak dostat a uchovat pyl ze samce na další křížení, jaké jedince vybrat, jak sklízet a skladovat semena...
Jen takový nápad

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 15-09-2014 v 21:20 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

Příspěvek č. 4

Já si myslím ,že by to mělo být ještě rozděleno,na Regulérní a Feminizovaná semena.


edit:Přemíšlím o tom,proč používáme slovo "semeno",když "semínko"je tak pěkné!

Naposledy upravil Mr.Sordo 15-09-2014 v 21:55 PM

Old Post 15-09-2014 v 21:26 PM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od techem
Zdarec, k těm semenum mě napadá připsat pár základních rad na produkci vlastních semen, nemusí to být do detailů desítky křížení až po finální ustálené odrůdy, ale jen pár základních rad pro začátečníky, jako např. Jak nejlépe opalovat kytku, jak dlouho dozrávají semena na opylovane kytce, jak dostat a uchovat pyl ze samce na další křížení, jaké jedince vybrat, jak sklízet a skladovat semena...
Jen takový nápad


Zdarec techeme, díky za příspěvek zahradníku V kapitole "Šlechtění a genetika" bude zmínka o feminizaci a základech genetiky, dále také o kontrolovaném opylení. Skladování semen tam je také v úvodní části, každopádně uchování pylu a dozrávání semen tam dohodím teď

citace:
Původní příspěvek od Mr.Sordo
Já si myslím ,že by to mělo být ještě rozděleno,na Regulérní a Feminizovaná semena.


edit:Přemíšlím o tom,proč používáme slovo "semeno",když "semínko"je tak pěkné!


Sordo, když napíšeš jednoduchou osnovu pro reg. a fem. semena, tak ji tam vložím, hm?

Jo jinak semeno zní jak zavádějící prasárna he ať žije semínko, ale přepisovat se mi to nechce

Old Post 15-09-2014 v 22:45 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jointza
Stálý Člen

Karma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 313  

Příspěvek č. 6


Většina asi stejně začne na semínku protože je to velice dostupný suvenýr. Já osobně doporučuji objenávat přímo od seed bank. Zatím se mi nestalo že by něco nevyklíčilo. Fresh semínka. Naopak když to v nějakým growshopu leží pomalu roky? né na všech je uvedeno datum balení nebo se pletu? Koukám tu na Jacka herrera od sensi seed a žádné info tu o balení nemám tak mám alepson jistotu že ho mám přímo od nich.. Mandala seeds má ukázáno kdy byly baleny. Tak stou klíčivostí nevím jestli to je vždy mínus ale může být .) Hlavně to hned ze startu nepřelít, ale to už jsme jinde (nejčastější chyby).

Plus u klonů je rozhodně zkrácení vegetační fáze / dejme tomu na instakvět třeba počítám měsíc ušetřený na vegetační fázi (asi i né tak moc veliká potřebnost zvlhčovačky) - dvě sklizně do roka navíc za předopkladu 8týdení genetiky při nemožnosti předpěstování ve vegetační místnosti. - úspora času a asi i levnějsí ve výsledku.

Budou i obrázky? jak by měl klon vypadat, jak by neměl vypadat. Na co si dávat pozor atd? Poprvé jsem neměl moc představu.
btw: Klony jsem koupil jen jednou a byla to nakvetlá nedokrmená katastrofa asi i nahnilá (viz.muj thread bush as fuck) která se musela zotavit. úspora fuč. Moc jsem je nefotil...byla to ostuda. Jen už jsem to nechal tak.

btw:Pustili jste se tady do dost hustého rozvětvení témat ale držím palce. Jestli se to povede mohla by to tady být česká bible growingu )
Mě Grower ukázal cestu k většině mých současných dovedností a strávil jsem tady hodiny jen hledáním správného threadu což může být občas dost odrazující a vyčerpávající. Na druhou stranu jsem oběvil víc než jsem hledal ale času jsem tu strávil fest. a to nepočítám mojí první registraci na G

P.S. Co mě tady nejvíc bolí, je nemožnost otočení vložené fotografie. Víc než FAQ

In Ctrl+C, Ctrl+V we trust
Zensation / soil Bush as fuck seed mix Matkárna Jack Cheddar / Amazon
Thc Bomb / Amazon
Fotogalerie


V České republice je 15000 registrovaných jediů a 3000 muslimů. Tzn. že na jednoho muslima připadá pět jediů. Můžeme být v klidu

Old Post 17-10-2015 v 02:23 AM
Jointza je offline   Profil uživatele Jointza   Find more posts by Jointza   Foto galerie člena Jointza   Click here to Send Jointza a Private Message   Add Jointza to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Jointza! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Jointza
Budou i obrázky? jak by měl klon vypadat, jak by neměl vypadat. Na co si dávat pozor atd? Poprvé jsem neměl moc představu.


Obrázky bych určitě používal, aspoň teď když nám to engine Groweru dovoluje, nevím jak to potom bude s následným přenesením do prostředí FAQ?! Jak by měl zdravý klon vypadat a čemu se vyvarovat bude uvedeno ve - Volbě klonu.
Každopádně když už to tady jednou chytne nějakou formu, tak se třeba jako budoucí FAQ zachová i celá tato sekce, tak jak ji tady dáme my dohromady.

citace:
Původní příspěvek od Jointza
btw:Pustili jste se tady do dost hustého rozvětvení témat ale držím palce. Jestli se to povede mohla by to tady být česká bible growingu )
Mě Grower ukázal cestu k většině mých současných dovedností a strávil jsem tady hodiny jen hledáním správného threadu což může být občas dost odrazující a vyčerpávající. Na druhou stranu jsem oběvil víc než jsem hledal ale času jsem tu strávil fest. a to nepočítám mojí první registraci na G


A o tom to přesně je, když se podíváš tak se historie stále opakuje - samozřejmě přicházejí stále noví uživatelé a ztrácí se v té (ne)moderované změti témat, to je dovádí k zakládání témat nových a tím se znehodnocuje celková informační hodnota serveru, protože se veškerý kvalitní info ztrácí kdesi v hloubi zatracení
FAQ je fajn, ale je čas ho trochu oprášit a přidat k němu něco z toho co se tady za ta léta nahromadilo a že toho je dost (kvalitního)+ víc jej zviditelnit!

Jo a fotky? Jak ji neotočíš na začátku.... To mi připomnělo jaká by to byla paráda mrkat na fotky ve vyšší kvalitě -> Klub Grower.

Old Post 20-10-2015 v 00:26 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:23 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
10-11-2015 - Všeobecně - Volba klonů - 9 odpovědí
14-11-2016 - Všeobecně - Volba semen - 10 odpovědí
26-01-2020 - Všeobecně - Začátek se semeny - Klíčení - 9 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3090280 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív