Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Home-pseudo Black Widow 600W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Hydroponie Pseudoaero - 12x White Widow 600W Příspěvek č. 1



Zdravičko

Takže jsem se rozhodl, že přestanu s Outem a vrhnu se na IN - respektivě pseudoaero, které jsem si sám doma vytvořil.

Systém:[COLOR=red]

Stan 120x120x200
Odtah 350m3/h
Filtr 320m3/h
600W SOn-T

Home made pseudo- aero
4x 360° Gardena trysky
Potrubí 1/2
2 nádoby - jedna 60l (na roztok) druhá 95l (na kořeny, kytky)

Jedná se o jednoduché pseudo, které jsem vytvořil zhruba za hodinku práce, funguje jak má a je velice jednoduché na zacházení.

Řízečky jsou WW celkem 12 ks od příjemného člověka. A pak od mého otce 1ks Skunk

Hnojiva AH
Micro,Bloom,Grow, Root, Bloom Ex, enzymy, Hesi pk13-14
Postřik místo Phytaminu - Vital power
Ph - Ocet


Domácí voda ma EC 0,085 a ph 8,8, takže je s tim docela problem, ale zatím to řeším octem.

Pokud by měl někdo zájem, mohu popsat i již zmíněné pseudo, které jsem sestavil zhruba do tisíce korun českých.

Naposledy upravil mirage 06-02-2013 v 14:57 PM

Old Post 24-01-2013 v 12:10 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 2


Tak Trošku popíšu systém

Jedná se o 2 nádoby, které jsou dány na sebe.
V menší 60 litrové nádobě je roztok, který čerpá čerpadlo atman 306 do trysek.
Trysky jsou ve větší 95litrové nádobě, na kterou přijde víko, které je na obrázku výše. Víko je pokryto odrazovou folii, ve víku je 12 děr na košíčky.

Old Post 24-01-2013 v 12:18 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
userman
Nový Člen

Karma uživatele userman - 20% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 3

A jakym způsobem budeš meřit PH a EC v tý nádrži na vodu? Tu vrchní budes pokaždé odklápět??

Old Post 24-01-2013 v 15:24 PM
userman je offline   Profil uživatele userman   Find more posts by userman   Foto galerie člena userman   Click here to Send userman a Private Message   Add userman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 4

Ahoj

Je to jednoduché, ta vrchní nádoba, ja položena na te spodní s roztokem, ale ne úplně, je tam prostor. EC a PH měřím za pomocí elektronickych metrů. Každopádně výhoda je i při měnení roztoků, mam ještě jednu totožnou 60l nádobu, vždycky když chci měnit, připravim si roztok do te co nepoužívám a pak to jen přehodím. Jinak časem stejně budu kupovat EH EC combo pro nonstop sledování

Old Post 24-01-2013 v 16:19 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Antihero
Nový Člen

Karma uživatele Antihero - 23% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 5

Zdravim!!
jedu v podstate to stejny a prijde mi,ze dat do toho kalfasu 12 kytek je moc..imho lepsi mit dva kalfasy po sesti kytkach..
dal bych tam supl nejaky mini cerpadlo na michani roztoku v nadrzi..
Jinak jsme rad,ze pseudo gardena atman power aero nevymrelo)
At se dari!!!

Old Post 24-01-2013 v 23:31 PM
Antihero je offline   Profil uživatele Antihero   Find more posts by Antihero   Foto galerie člena Antihero   Click here to Send Antihero a Private Message   Add Antihero to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 6

Ahoj

Vždycky jde jen o to, jak pěstuješ. Navíc první plán byl dát 16 kytek a když jsem dal 12, kytky maji hodně prostoru na volnost :P. Navíc do budoucna udělam totožný systém a chci 24 kytiček. Velikost je udělaná tak, aby se mi tam vlezly 2 tyto systémy těch 12 kytek je rovnoměrně rozestaveno na prostor 60cm x 110 cm, tak aby se mi tam vlezly 2 vedle sebe, mam stan 120x120. Myslím si, že ta plocha je tak akorát. O tom čerpadylku jsem přemýšlel, zatím bohužel však nejsou finance. Díky moc

Old Post 25-01-2013 v 00:41 AM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 7


Takže první týden

PH - 5,7
EC - vzhledem k tvrdosti vody 0,9 + 0,2 (Enzymy,root,grow)
Teplota vody 22°C
Teplota vzduchu 25°C - večer 19-20°C

Pořád mi v hlavě leží problém s tím hnojením, kdybych totiž hnojil podle toho jak je to tam napsane tak mam EC snad kolem 6-10 místo 1... pokud by někdo mohl a poradil ,-) díky

Old Post 05-02-2013 v 11:07 AM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Antihero
Nový Člen

Karma uživatele Antihero - 23% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 8

Zdarec,pane nebojis se toho polystyrenu??Budes je muset hafo roztahat,aby se to nebortilo..nejakou plastovou desku..Jinak ec 0,9 je sileny..lepsi koupit kojeneckou vodu v obchodaku..v destilce muze byt nejakej morybundus..

Old Post 05-02-2013 v 21:37 PM
Antihero je offline   Profil uživatele Antihero   Find more posts by Antihero   Foto galerie člena Antihero   Click here to Send Antihero a Private Message   Add Antihero to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 9

Ahoj, díky za radu

Právě řeším par věcí, na které jsem tady nepřišel. Tuhle šílenou vodu tady prostě mam, tak řeším, jestli koupit tak 50l destilovane vody a ředit to s tou mou a nebo jak ty říkáš tu kojeneckou (Ale kolik stojí ta kojenecká?), a pořád dokola upravuji PH za pomoci octu, ale po několika hodinach je to zpátky sice se to ustaluje, takže za chvili už to nahoru asi nepůjde. No nejdůležitější věc co bych potřeboval je ta, jak mam vychytat to hnojení, kdybych zředil tu vodu na hodnotu třeba EC 0,5 ... jak mam postupovat při hnojeni ? V tabulkach píšou,že v růstu se má pohybovat kolem 1 - 1,4... Přidal jsem do těch 50l jen trošku první složky(méně než doporučeno) od AH - Grow a enzymy a EC mi ihned vyskočilo na hodnotu 5,36... kde dělám chybu ?

Old Post 05-02-2013 v 22:07 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 10

Každopádně polystyrén se nebude bortit, vyřešeno je to celkém dobrým upevněním ke spodní nádobě.. A roztahovat je chci už od malička. je to first grow, takže chci zkoušet

Old Post 05-02-2013 v 22:10 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od mirage
Ahoj, díky za radu

Právě řeším par věcí, na které jsem tady nepřišel. Tuhle šílenou vodu tady prostě mam, tak řeším, jestli koupit tak 50l destilovane vody a ředit to s tou mou a nebo jak ty říkáš tu kojeneckou (Ale kolik stojí ta kojenecká?), a pořád dokola upravuji PH za pomoci octu, ale po několika hodinach je to zpátky sice se to ustaluje, takže za chvili už to nahoru asi nepůjde. No nejdůležitější věc co bych potřeboval je ta, jak mam vychytat to hnojení, kdybych zředil tu vodu na hodnotu třeba EC 0,5 ... jak mam postupovat při hnojeni ? V tabulkach píšou,že v růstu se má pohybovat kolem 1 - 1,4... Přidal jsem do těch 50l jen trošku první složky(méně než doporučeno) od AH - Grow a enzymy a EC mi ihned vyskočilo na hodnotu 5,36... kde dělám chybu ?


Nebude chyba v odečítání z měřáku..? Prostě v desetinný čárce..?Nebude to spíš 0,536..?

Old Post 06-02-2013 v 00:53 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 12

Mam přesně tenhle http://aukro.cz/kapesni-ec-metr-mer...2968220259.html a říkal jsem si, že tam není žadna desetinná čárka Ale myslel jsem si, že ji tam prostě nedali zkusim to testnout. Dík moc

Old Post 06-02-2013 v 06:15 AM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od EDA45


Nebude chyba v odečítání z měřáku..? Prostě v desetinný čárce..?Nebude to spíš 0,536..?



Děkuji mooc. Tak nakonec jsem zjistil, že doma mam úplně opačnou vodu. místo 0,85 EC mam doma 0,085 EC, což je super, odpadly problémy

Tak řízečky mi poslali celkem hodně male bez kořenu, tak jsem je nechal 24/0 a dnes je přepnu na 18/6 aspoň na týden či dva a pak půjdou na květ

Zatím EC 0,85 - AH 1,3, Enzymy, Bloom Ex, Root stimulator

AH RS pojedu asi jen ty 2 týdny ať se pořádně chytnou holky

Old Post 06-02-2013 v 14:56 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 14

Ahoj,
vyrobil jsem si něco podobného ale na řízky, jdou tam super. Trysky mám ty samé ale tady u toho bych se bál až ti kořeny porostou a zaplní prostor v nádrži, tak ti to asi přestane plnit účel protože trysky dostříknou jen na kořeny okolo a ostatní bude schnout. A to si myslím že se ty vrtulky přestanou i točit, ty kořeny je prostě pohltí. Budu sledovat jak to dopadne.
Kdyby to fungovalo jen tím že tam bude veliká vlhkost a ty kořeny nebudou potřebovat přímý postřik zálivkou bylo by to super.
Jsem příznivcem home made věciček, tak držím palce!!

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 06-02-2013 v 16:26 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 15


Ahoj

Dovolil jsem si udělat obrázek toho jak to funguje, chtěl jsem to vyfotit, ale holky zrovna usly, takže jim nebudu rozsvícet ,-)
Každopádně nádrž na ty holky je celkem dost velká, kolem 100l a až povyrostou planuju kousek od spoda nadoby natahnout textilii aby kořeny nešly do nadoby dolů, ale zastavily se na tkanině a prorostly jí. Každopádně o zastavení trysek se nebojím jelikož je nemá co zastavit, kořeny na trysky nedosahnou (ledaže by začly růst do pravého úhlu ), takže to opravdu strach nemám. A k tomu, že nedostříknou pak na ostatní a budou schnout ? To taky nemá jak, protože ty trysky mam rozvržene tak, že stříkají na všechny košičky rovnoměrně a je jedno jak velké budou kořeny. Tady obrázek, zítra vyfotím.

S pozdravem K.

Old Post 06-02-2013 v 17:03 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 16

No dnes rano na to koukam a jeden lístek mírně spalený . Nemužu udržet stabilní PH, namicham octem 5,4 a za několik hodin je tam zase 7,1 :/ a navic se mi najednou zvedla teplota na 30,5 °C. Přidal jsem teda odtah a uvidím no snad to přežije než přijdu domů.

Old Post 07-02-2013 v 05:30 AM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:25 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9542020 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív