Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » 250W home-box troubles
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
DurmanPoison
Nový Člen

Karma uživatele DurmanPoison - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 9  

Nápad 250W home-box troubles Příspěvek č. 1

Zdravím všechny growery,
rozjíždím indoor pěstování a ocenil bych pár rad a tipů. Jako prostor k pěstování rostlinek jsem použil normální dřevěnou skříň o rozměrech cca 156x75x52cm. První co jsem udělal, bylo vylepení papírem z kartonových krabic, abych předcházel následnému poškozování skříně a taky jsem jistým ''systémem'' vyřešil i částečné zatěsnění. Další věc, co mě napadla, bylo vylepení stěn alobalam, poté, co jsem tak učinil, jsem se dočetl, že je to nesmysl, že alobal ztrácí po nějaké době svou lesklost a spíš než aby odrážel světlo, tak jej pohlcuje. Po této smutné zkušenosti, jsem tedy skříň vylepil bílou lesklou zahradnickou fólií. Stínítko mám ''home made'' z pospojovaných tenkých plechů. A teď k vybavení. Používám výbojku PLANTASTAR OSRAM 250W pro květ i růst, k ní jsem si pořídil předřadník na 250W ETI. Pro vzduchotechniku používám ALU tuneláž průměru 127cm. V horním a spodním rohu skříně mám vyřezané otvory pro odtah a přítah, na každém otvoru je ventilátor PAPST 18-19W. Hlínu mám z našeho zahradního kompostu. Pro hnojení a péči o kytičky jsem si pořídil balení Plagron TOP GROW BOX. Pro měření vlhkosti a teploty používám digitální termometr a pro jistotu tam mám i klasický rtuťový venkovní teploměr.


Tak a teď k problematice - Teplota se při uzavřeném boxu pohybuje v rozmezí 28-32 stupňů. To, že teplota lehce překračuje hranici 30 stupňů snad tak nevadí ne? Problém je spíš v tom, že vlkhost POUZE na 20% a nestoupá, pověsil jsem tam mokrej ručník a nepomohlo to. Dá se tomu nějak předejít (třeba i manuálně), nejlépe bez koupi zvlhčovače ozvduší? A jak moc to vadí? Kytička je teprve v prvních fázích růstu.

Old Post 09-12-2012 v 21:32 PM
DurmanPoison je offline   Profil uživatele DurmanPoison   Find more posts by DurmanPoison   Foto galerie člena DurmanPoison   Click here to Send DurmanPoison a Private Message   Add DurmanPoison to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DurmanPoison
Nový Člen

Karma uživatele DurmanPoison - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 2

Výbojke je asi 50 cm nad kytkou.

Old Post 09-12-2012 v 21:35 PM
DurmanPoison je offline   Profil uživatele DurmanPoison   Find more posts by DurmanPoison   Foto galerie člena DurmanPoison   Click here to Send DurmanPoison a Private Message   Add DurmanPoison to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DurmanPoison
Nový Člen

Karma uživatele DurmanPoison - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 3

Dozvídám se, že vlhkoměr dokonce ani pod 20% vlhkosti neměří. Drží se na té hodnotě.

Old Post 09-12-2012 v 21:37 PM
DurmanPoison je offline   Profil uživatele DurmanPoison   Find more posts by DurmanPoison   Foto galerie člena DurmanPoison   Click here to Send DurmanPoison a Private Message   Add DurmanPoison to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 4

ne neda ..mas malou skřin-vysoka teplota -asi sapatny set up atd
..sr
jo dalo by se jedine kdybys odřezal strop a pršeloby

Old Post 09-12-2012 v 21:38 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DurmanPoison
Nový Člen

Karma uživatele DurmanPoison - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 5

A pokud ten zvlhčovač koupím, bude to OK ?

Old Post 09-12-2012 v 21:40 PM
DurmanPoison je offline   Profil uživatele DurmanPoison   Find more posts by DurmanPoison   Foto galerie člena DurmanPoison   Click here to Send DurmanPoison a Private Message   Add DurmanPoison to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 6

¨to as stejne stačit nebude
urcite se zvedne ale..
jedes ze semen ,řizku....

Old Post 09-12-2012 v 21:40 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DurmanPoison
Nový Člen

Karma uživatele DurmanPoison - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 7

blbýýý( kdybych koupil UFO místo těch větráků. mohlo by to taky něco změnit ?

Old Post 09-12-2012 v 21:42 PM
DurmanPoison je offline   Profil uživatele DurmanPoison   Find more posts by DurmanPoison   Foto galerie člena DurmanPoison   Click here to Send DurmanPoison a Private Message   Add DurmanPoison to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DurmanPoison
Nový Člen

Karma uživatele DurmanPoison - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 8

jedu ze semen, všechno začlo asi před dvouma týdny, když jsem našel ve skéru G13 našel semínko, zasadil ho a poslal za okno pro zábavu)) to tam mám a má asi 6 cm, zdravě zelenou barvu, 2 patra. Ale už mi klíčí semenou L.S.D. od Barney's farm.

Old Post 09-12-2012 v 21:45 PM
DurmanPoison je offline   Profil uživatele DurmanPoison   Find more posts by DurmanPoison   Foto galerie člena DurmanPoison   Click here to Send DurmanPoison a Private Message   Add DurmanPoison to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iabek
Stálý Člen

Karma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 9

Ahoj, kolik vyfouká ten ventilátor m3/h? Já mám prakticky stejnou skříň (50*75*120cm, 250w výbojka) a s VKO 125 to uchladím úplně v klidu, když jede lampa, je uvnitř o 3 - 4°C víc než v místnosti, což je akorát.

Old Post 19-12-2012 v 20:33 PM
iabek je offline   Profil uživatele iabek   Find more posts by iabek   Foto galerie člena iabek   Click here to Send iabek a Private Message   Add iabek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thrax
Nový Člen

Karma uživatele Thrax - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 10

Doufám, že ten rozměr 52 cm není výška Napiš, jak výkonný máš ten větrák a tu zkus kytky rosit rozprašovačem manuálně; uvidíš, jestli to nějak s vlhkostí zahýbe. Do těchto rozměrů je podle mě zvlhčovač zbytečný.

Old Post 19-12-2012 v 22:57 PM
Thrax je offline   Profil uživatele Thrax   Find more posts by Thrax   Foto galerie člena Thrax   Click here to Send Thrax a Private Message   Add Thrax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indician
Stálý Člen

Karma uživatele indician - 10% PěstitelskáKarma uživatele indician - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 11

Hele, jakou vlhkost mas v prostoru, odkud nasavas vzduch?
Jestli je to pokoj, tak bych cekal min 35% pri 20st C - ze by ti z toho po ohrati v boxu zbylo min nez 20% se mi moc nezda - neni to spis nejak chyba meraku nebo zpusobu mereni?

Old Post 20-12-2012 v 06:26 AM
indician je offline   Profil uživatele indician   Find more posts by indician   Foto galerie člena indician   Click here to Send indician a Private Message   Add indician to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iabek
Stálý Člen

Karma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 12

Tyjo nevidel bych to tak tragicky jako mysak, teplota je sice vysoka a vlhkost nizka (navic jak rika indician - 20% vlhkost je vazne malo, ja nejmin nameril v uplne vyschlym podkrovnim kumbalu a to 25%), ale pokud nemas zadny potize... Lampu nech vysoko, sniz teplotu v mistnosti odkud beres vzduch (stahni topeni, pravidelne vetrej - ale zadny ze to nechas otevreny pul hodiny a teplota klesne na 15°c, ostrikuj a navic ted klidne muzes pres kvetniky pretahnout mikrotenovej sacek kterej ti udrzi vlhkost u kytek vysokou.


VÝPRODEJ VYBAVENÍ 2021:
Střihač trimpro rotor - 15 000,-
Ventilátor AIRBOX 500m3 - 3 500,-
Různé vybavení - od 100,-


330w LED / Big Bud ze semen / Amazon
6x Nebula - 400w MH+HPS HYDRO
6x Bubba Kush - 400w MH+HPS HYDRO
Texada Timewarp (400w a 250w) - selekce, matky, klony
4x Sensi Star, 1x Agent Orange - 250w HPS hlína No. 4
3x Orange Bud, 1x OG Kush, 1x ERSB 125w CFL/250w HPS hlína No. 3
4x Mazar 1x Euforia - 125w CFL/250w HPS hlína No. 2
4x L.S.D. 1x Big Bud XXL - 125w CFL/250w HPS hlína No.1
Out 2011 - Khola (?)

Old Post 20-12-2012 v 17:47 PM
iabek je offline   Profil uživatele iabek   Find more posts by iabek   Foto galerie člena iabek   Click here to Send iabek a Private Message   Add iabek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DurmanPoison
Nový Člen

Karma uživatele DurmanPoison - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 13

-chlapy uz je to uplne v cajku koupil jsem zvlhcovac, vlhkost ted v pohode na rust drzim pri 60%, jede jak hovado, prostě paráda...... ted si drzim hodnoty 23-26st. C a 50-60% vlhkost pri sviceni, coz je krasa)) chce to proste jen zkouset ruzne varianty

-52cm je hloubka)) výška činí cca 152 cm.

-udělal jsem hodně změn, používám tendle větrák pro odtah ( http://www.e-growshopnj.cz/e-growsh...entilator-Papst ) , na nem mam rouru do skrine, kterou postupem casu osadim uhlikovym filtrem, mel jsem jeden stejne PAPST vetrak i pro pritah, ale ten jsem vymenil za pasiv otvor ve skrini, tendle vetrak jsem pouzil pro primej ofuk kytek

Old Post 24-12-2012 v 12:13 PM
DurmanPoison je offline   Profil uživatele DurmanPoison   Find more posts by DurmanPoison   Foto galerie člena DurmanPoison   Click here to Send DurmanPoison a Private Message   Add DurmanPoison to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DurmanPoison
Nový Člen

Karma uživatele DurmanPoison - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 14

zkoušel jsem ten měŘák testovat a to několikrát - v místnosti fungoval normálně a ukazoval něco okolo těch 30-40%, v té skříni mi fakt předtim ukazoval stabilně 20%, asi první 4-5 dny, než jsem začal používat mokré nádoby, hadříky,i ten rozprašovač manuální, jak říkal Thrax, atd... to vše mi pomohlo zvednout tak na 35%...ale teď, jak jsem upravil ten způsob vzduchotechniky, nastavil vše tak jak to nejlíp za těchto podmínek šlo,přidal zvlhčovač,větrám místnost pravidelně, tak jsem schopen si vlhkost krasne drzet mezi 40-60% dle potřeby))

Old Post 24-12-2012 v 12:51 PM
DurmanPoison je offline   Profil uživatele DurmanPoison   Find more posts by DurmanPoison   Foto galerie člena DurmanPoison   Click here to Send DurmanPoison a Private Message   Add DurmanPoison to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ABORTED
Stálý Člen

Karma uživatele ABORTED - 92% PěstitelskáKarma uživatele ABORTED - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 15

Ahoj.Myslim ze by ti stacilo sehnat nejaky vetrak na 220 ktery pridelas na sono a to namiris smerem k vybojce...co nejvic pritah klidne i nejake ty pasivni díry...a k te teplote nad 30 je fakt moc a uz to skodi...ideal je tech 22-25...pokud snizis teplotu reseni problemu s vlhokosti nebude velky problem...zkus jednoduchou vec...vem obycejny kybl napln ho vodou a ponor do neho rucnik tak aby byl ve vode a zaroven i venku v boxu...preju hodne stesti a at to fajn dopadne. ABORTED

Necro BeaST BeaTS

Mega Noname by ABORTED-ukradeno

Balkon by ABORTED 1

Balkon by ABORTED 2

Zahrada by ABORTED 1

Zahrada by ABORTED 2



Old Post 08-03-2013 v 21:26 PM
ABORTED je offline   Profil uživatele ABORTED   Find more posts by ABORTED   Foto galerie člena ABORTED   Click here to Send ABORTED a Private Message   Add ABORTED to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rybarkilla
Nový Člen

Karma uživatele rybarkilla - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 16

co to lsd barney?

Old Post 10-04-2013 v 23:58 PM
rybarkilla je offline   Profil uživatele rybarkilla   Find more posts by rybarkilla   Foto galerie člena rybarkilla   Click here to Send rybarkilla a Private Message   Add rybarkilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1432420 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív