Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » frekův pálivý balkón
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 17



A málem bych zapoměl. Na místě číslo 1 jsem měl ještě jedno Jalapeno. Je to 0,25l květináček, ale kytička vypadala náramně

A na fotce číslo 2 jedna z několika sklizní. Můžete si všimnout rajčátek.


Ale rajče jako takové jsem snad ani nevyfotil. Mělo asi 1,5 metru a bylo v 6,5l květníku.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 29-01-2013 v 12:16 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 18

Tak,
Abych to nějak shrnul dohromady.

Jsem flákača vybodnul jsem se nato. Jestli někdo toto vlákno lsedoval, moc se omlouvám.

No a teď k papričkám

Habanero - Roste celkem pomalu, dost se větví a plody dlouho zrajou. Ale jsou velmi pálivé a vypadají jak umělý. Ale trochu mi vadí ta "Habanero chuť" Nevím, jestli takhle chutanj všechny, ale s touhle chutí jsem se moc nesblížil

Black Pearl - Krásná, huňatá rostlinka s černými listy a černými plody, které jdou ke konci do červena. Mají výbournou ale velmi plačivou chuť. Ale jsou hrozně malý a plný semínek. Na nějaké zpracování nevhodné

Bolivian Rainbow - Absolutní šampion sezony. Velmi vitální růst, lehce nafialovělé lístečky. Plodů jsou mraky a mají úžasné barvy. Chuť je také skvělá.

Jalapeno - Hezká rostlinka, která rádá roste, ale velmi pozdě dozrává a plody jsou jen tenká šlupka a semínka. Není to uplně njelpší volba.

Pepř - Klasika, se kterou jsem zařínal. Hodně nachilná na různé breberky. Ale jiank chuť a výnos brilantní.

Hybridy - Hezky rostlinky, semínka mám, takže si je letos vyzkouším v lepších podmínkách.

Rajče - Krásný překvápko, Představoval jsem si malý keřík s několika rajčaty, ale bylo to obrovské monstrum, plné ůžasných malých rajčátek. Letos pojedu ve velkém.


Celkový výtěžek papriček: 3452 gramů, tedy skoro 3y5 kilo, což neni málo.
Celkový výtěžek rajčat: 1330 gramů. Co k tomu dodat.



A poslední věc. Přes polovinu papriček jsem rozdal, dost se toho zpracovalo během roku do jídel a ze zbytku jsem za pomoci mé mámi udělal pastu, kterou jsem šoupl do mrazáku. To je asi nejlepší zpracování.

Samozřejmě mám z těch nejlepších plodů semínka, takže můžu pěstovat vesele dál.

Jestli máte připomínky, dotazy, kritiku a co já vim ještě, šup sem s ní.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 29-01-2013 v 12:30 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tomsio
Stálý Člen

Karma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 381 

Příspěvek č. 19

Ty barvy jsou parádní.. K+

Old Post 29-01-2013 v 13:51 PM
Tomsio je offline   Profil uživatele Tomsio   Find more posts by Tomsio   Foto galerie člena Tomsio   Click here to Send Tomsio a Private Message   Add Tomsio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sailinder
Stálý Člen

Karma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% PěstitelskáKarma uživatele sailinder - 35% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 503  

Příspěvek č. 20


zdarec,tez kazdorocne pestujem chilli,stasne ho milujem,skusal si uz odrodu naga morich?mal som semena dovezene z anglie,a leto 2012 som mal uz druhy pest,a uz neboli take silne jak s tych original semien,a teraz chcem skusit naga viper,uz tie semena predavaju aj u vas v cz,lepsie povedane,len u vas v cz,nemam tolko odskusanych modelov jak ty,ale len tri a to uz spomynany naga morich,red savina,kajenske korenie...
kajenske korenie je asi najchutnejsie chilli na svete,ale na vonu NM urcite nema,ta ma tak agresivnu vonu,ze sa ti hned zacnu plnit slinne kanalky,a u mna to vyvolava az jemnu husinu,NM je dvojrocna rastlin,takze sem si jeden kochlik nechal na verande,a na jaro ju skusim ozivit,ale existuju viacere metody jak udrzat dvojrocne chilli,spravil sem ti teraz jednu fotku,a to pifko je tam len pre predstavu aby si vedel jaky to bol velky ker,a teraz je uz taky polovicny,je riadne steceny z vody... dufam,ze ti nevadi,ze ti to tu zaspatim jednym fotem...

Old Post 29-01-2013 v 16:44 PM
sailinder je offline   Profil uživatele sailinder   Find more posts by sailinder   Foto galerie člena sailinder   Click here to Send sailinder a Private Message   Add sailinder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od sailinder
zdarec,tez kazdorocne pestujem chilli,stasne ho milujem,skusal si uz odrodu naga morich?mal som semena dovezene z anglie,a leto 2012 som mal uz druhy pest,a uz neboli take silne jak s tych original semien,a teraz chcem skusit naga viper,uz tie semena predavaju aj u vas v cz,lepsie povedane,len u vas v cz,nemam tolko odskusanych modelov jak ty,ale len tri a to uz spomynany naga morich,red savina,kajenske korenie...
kajenske korenie je asi najchutnejsie chilli na svete,ale na vonu NM urcite nema,ta ma tak agresivnu vonu,ze sa ti hned zacnu plnit slinne kanalky,a u mna to vyvolava az jemnu husinu,NM je dvojrocna rastlin,takze sem si jeden kochlik nechal na verande,a na jaro ju skusim ozivit,ale existuju viacere metody jak udrzat dvojrocne chilli,spravil sem ti teraz jednu fotku,a to pifko je tam len pre predstavu aby si vedel jaky to bol velky ker,a teraz je uz taky polovicny,je riadne steceny z vody... dufam,ze ti nevadi,ze ti to tu zaspatim jednym fotem...

Čau a děkuju.
Co se týče chilly, tak v roce 2011 jsem měl akorát 6x Cayen no a minulý rok jsem to trochu více rozjel. Ale bohužel jsem neměm možnost pěstovat více druhů. Nejraději bych měl 20 hektárů pole plných chilly, ale to nejde.

Jinak ta kytka je moc hezká a opravdu veliká. Já sice mám rád pálivá jídla, ale nesmí to být tak, že tě hodinu pálí pusa a nic víc. Mám raději jemně pálivé. Zase nadruhou strane jsem si chtěl ze začátku vypěstovat takové ty "známé druhy". Jako je Jalapeno, Habanero, Bolivian Rainbow...A ještě k těm semenům. Minule jsem měl ten Cayen taky z vlastního oprcu a přišel mi o dost silnější, než originál.

Jinak na letošek plánuju stejné odrůdy jako minulý rok + k tomu Habanero Choccolate, Aji Lemon Drop, Sweet Bannana a možná Rodeo. No a zase rajčátka a tábák chci zkusit.

A ještě poslední dodatek. 2x BR a 1xBP mi zůstaly. Mám je doma v pokoji. Během prosince shodily všechno listí, ale zase krásně obrazily novým a do toho začínají kvést. Takže je na jaře přesadim a pojedu je znova na balkoně


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 30-01-2013 v 12:37 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 22

Ta habanera mi taky strašně nechutnají, přitom většina lidí mi říká jak mají skvělé aroma a chuť. Pro mne je to spíše pachuť a smrad. Ovšem taková Fatalii nebo Naga Morich mi chutnají opravdu velice. A i s tvým názorem na jednu světově nejoblíbenější papriku Jalapeno, se stotožňuji, moc mne teda neuchvátila.
A kayenský pepř je podle mne vrchol překladatelské blbosti.

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Old Post 17-02-2013 v 11:28 AM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:52 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0127380 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív