Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » HomeBox stavba krok za krokem 50x50x125
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Obecné HomeBox stavba krok za krokem 50x50x125 Příspěvek č. 1


Zdravím přátelé zeleného květu,
jelikož jsem zde nový, a zalíbilo se mi to tu natolik, že i já bych chtěl zveřejnit stavbu homeboxu a tímto Vás srdečně požádal o komentáře... Předem díky.
Podotýkám, že jsem fórum přečetl odshora dolů-zabralo mi to nějaký ten den v práci :-D

Jelikož jsem typ tvořivý, a ne zrovna s pěnězi nazbyt jsem se rozhodl do toho pustit. Místem bylo třeba šetřit. Rozhodl jsem se pro rozměr 50x50x120. Do 5 kytek.

Návštěva OBI :
-lamino 18mm - 1/2 desky 577,- Kč
-olepení hran 88,- Kč
-zadní stěna ze sololitu 40,- Kč
-dva panty celkem 38,- Kč

Celkem 770,- Kč. A to jsem dostal ještě 100,- slevovou poukázku na příští nákup :-)

tak a teď co dál. Fólie to je jasný-diamantová nebo podobná. nechci nejlevnější. Pacháč-homemade.

-mám dát do prostoru poličku na "strojovnu" nebo mám šetřit výškou?

-jaký typ osvětlení. To je můj největší problém. Na fóru je spoustu nápadů,
možností až jsem z toho jelen. Někdo řekne, že na tenhle rozměr 150W sodík, ale i 250W a dokonce tu někdo psal, že stačí i 70W. Úsporka 125-200W. Bojím se teploty-předřadník. Na úsporky tu není moc chvála ap.Potřebuji cool tubu? Nehledě na to, že třeba zde
http://www.svitime.eu/cs/shop/detai...ni-rostlin-150w
je sestava sodíku za opravdu pěkný peníze...

-ventilace. Co by jste mi doporučili? mám tam dát TT 125 nebo jen VKO a ten pacháč musí být uvnitř nebo ho mám nechat ČUMĚT VEN?

Ještě jednou děkuji za věškeré Vaše příspěvky. Sitra

Old Post 08-02-2012 v 18:26 PM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Obecné Dveře Příspěvek č. 2


no, jelikož mi nešlo přidat více foto tak dveře mám zatím připravený, udělaný panty. Stejně to musím celý rozhodit, abych se mi dobře lepila fólie :-D

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 08-02-2012 v 19:04 PM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
keneth48
Stálý Člen

Karma uživatele keneth48 - 91% PěstitelskáKarma uživatele keneth48 - 91% PěstitelskáKarma uživatele keneth48 - 91% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 3

tak bud tam das 200-250W usporku(nebudes mat problem s teplotou) alebo tam das 150W sodik (budes muset poriesit vykonnjesi odtah, v horsom pripade aj pritah aspom nejaky pc fan). kde budes mat ten bbox ulozeny? v izbe ci niekde v pivnici kde je chladnejsie? ja na tvojom mieste by som isiel do sodiku aj ked bude asi trosku dlhsie trvat kym to vyladis a nadstavis tak aby si nemal problem s teplotou. samozrejme predradnik by som dal mimo skrinu nech tam nehreje tolko.musis ratat 20cm kvetnik,30cm nech ma filter, 10-15cm lampa a od vrcholov kytek aby bola10cm.takze ti ostava nejakych 50cm na samotne rastliny.

http://grower.cz/forum/showthread.p...09]2x MAZAR 250
http://grower.cz/forum/showthread.p... 1xSPECIAL KUSH
http://grower.cz/forum/showthread.p... Northern Light
http://grower.cz/forum/showthread.p...Sensi Star 600W

Old Post 08-02-2012 v 19:42 PM
keneth48 je offline   Profil uživatele keneth48   Find more posts by keneth48   Foto galerie člena keneth48   Click here to Send keneth48 a Private Message   Add keneth48 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od keneth48
tak bud tam das 200-250W usporku(nebudes mat problem s teplotou) alebo tam das 150W sodik (budes muset poriesit vykonnjesi odtah, v horsom pripade aj pritah aspom nejaky pc fan). kde budes mat ten bbox ulozeny? v izbe ci niekde v pivnici kde je chladnejsie? ja na tvojom mieste by som isiel do sodiku aj ked bude asi trosku dlhsie trvat kym to vyladis a nadstavis tak aby si nemal problem s teplotou. samozrejme predradnik by som dal mimo skrinu nech tam nehreje tolko.musis ratat 20cm kvetnik,30cm nech ma filter, 10-15cm lampa a od vrcholov kytek aby bola10cm.takze ti ostava nejakych 50cm na samotne rastliny.


skříň bude zatím v ložnici. poté jí přesunu do sklepa-musím vyštukovat a vymalovat, finální vrstva betonu, dlažba...
Každopádně v obou případech bude radiátor.

jaký mám dát stínidlo? 40x40 nebo 40x50 ? nebo cooltubu na sodík?
díky za ochotu

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 09-02-2012 v 03:29 AM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
keneth48
Stálý Člen

Karma uživatele keneth48 - 91% PěstitelskáKarma uživatele keneth48 - 91% PěstitelskáKarma uživatele keneth48 - 91% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 5

staci ti tienidlo 40x40, cooltube by som neriesil.

http://grower.cz/forum/showthread.p...09]2x MAZAR 250
http://grower.cz/forum/showthread.p... 1xSPECIAL KUSH
http://grower.cz/forum/showthread.p... Northern Light
http://grower.cz/forum/showthread.p...Sensi Star 600W

Old Post 09-02-2012 v 08:59 AM
keneth48 je offline   Profil uživatele keneth48   Find more posts by keneth48   Foto galerie člena keneth48   Click here to Send keneth48 a Private Message   Add keneth48 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 6

Ještě mě tak napadlo co tam dat stinidlo s vrchním vyvodem. Pote bych udělal díru na aluflex ze zádu a světlo by v tu chvíli bylo pojízdné nahoru/dolu...

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 09-02-2012 v 09:10 AM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mariňák
Nový Člen

Karma uživatele Mariňák - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 7

Zdarec , podle mě by si tam klidně mohl prásknout 250W to je prostě věc názoru ... , když dáš silnější odtah a stinitko s vrchnim sáním tak to bude naprosto v pohodě ...

Old Post 09-02-2012 v 22:29 PM
Mariňák je offline   Profil uživatele Mariňák   Find more posts by Mariňák   Foto galerie člena Mariňák   Click here to Send Mariňák a Private Message   Add Mariňák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 8

tak mám 39 horečku a jsem schopen vydržet u kompu krátkou dobu, a v tomhle stavu opravdu nejde pokračovat :-( takhle domr.anej jsem nebyl hodně dlouho...
Pořád řeším jak to prostě udělat... Světlo bych dal 200W úsporku, do stínidla bych nahoře udělal tuning nůžkama na plech a přichytil tam rouru. a rouru vyvedl ven. Tím bych měl i pojezd světla vyřešenej...Cena za sodík, i úsporka je v nákupní ceně v podstatě stejná... fakt dilena, kua

no, a teď jakej ventilátor. VKO stojí kolem 500,-, a TT kolem 700,-. Kdybych to TT přidělal vertikálně na bok skříně tak bych ušetřil místo, měl bych výkonej ventilátor a pacháč by byl taky venku. Není to amatérský?
Klucíí poradťě, ať to koncem příštího týdne mám hotový....

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 10-02-2012 v 14:25 PM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 9

a co dát cooltubu naštoc? když mám prostor 50x50 tak uhlopříčka dělá nějakých 71cm. a nemusím řešit úsporku.

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 11-02-2012 v 12:10 PM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 10

Jelikož je vidět, že nemáš nijaké zkušenosti, doporučuval bych použít napoprvé nižší watáž a naučit se pod tím pěstovat. Nebudeš muset později řešit tolik problémú najednou. Vem si, že to teď poladíš, odtahy, ventilaci atd.. na teplotu jakou máš teď doma.. a potom, to už budeš ve fázi květu se začne oteplovat a Tobě budou stoupat v boxu teploty.. pak je pozdě bycha honit.. kytky chřadnou, výnos klesá.. být Tebou začnu na CFL. Kupovat teď slabší výbojku asi nemá cenu, to by jsi platil balast co po přechodu na větší watáž nebudeš potřebovat.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 11-02-2012 v 12:17 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od bezdechu
Jelikož je vidět, že nemáš nijaké zkušenosti, doporučuval bych použít napoprvé nižší watáž a naučit se pod tím pěstovat. Nebudeš muset později řešit tolik problémú najednou. Vem si, že to teď poladíš, odtahy, ventilaci atd.. na teplotu jakou máš teď doma.. a potom, to už budeš ve fázi květu se začne oteplovat a Tobě budou stoupat v boxu teploty.. pak je pozdě bycha honit.. kytky chřadnou, výnos klesá.. být Tebou začnu na CFL. Kupovat teď slabší výbojku asi nemá cenu, to by jsi platil balast co po přechodu na větší watáž nebudeš potřebovat.


CFL třeba 125 na růst a 200W na květ?

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 11-02-2012 v 12:21 PM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od sitra


CFL třeba 125 na růst a 200W na květ?


Tak určitě si projeď Galerii mikropěstování třeba Tě někdo inspiruje.. případně se konkrétně optej pěstitele na co Tě zajímá.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 11-02-2012 v 12:31 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Tak určitě si projeď Galerii mikropěstování třeba Tě někdo inspiruje.. případně se konkrétně optej pěstitele na co Tě zajímá.


jasný. díky moc za příspěvky. mám to přečtené celé :-) ale pořád mám takový pocit, že si tu lidi odporují... a když už mám nakoupit elektro do boxu, tak abych... se prostě radši zeptám...
Do většího boxu, než do kterého bych dával více než 250W sodík nepůjdu. Ať kvůli místu, tak kvůli nákladům...
250W růstovou výbojku a květovou můžu mít za 1.200Kč-komplet bez stínidla, nepoužité...

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 11-02-2012 v 12:38 PM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Obecné continue Příspěvek č. 14


tak jsem o nějaký kus pokročil.

Světlo přijde během pár dnů, ale bude tam sodík Son-T pia plus 150W.
Ventilace: TT125
Pacháč bude vně boxu.
Děkuji za příspěvky, kritiku, ale i pochvalu :-)

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 21-02-2012 v 18:53 PM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

pacháč Příspěvek č. 15


pacháč jsem zkoušel vymyslet co nejjednodušeji :-)

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 21-02-2012 v 18:56 PM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sitra
Stálý Člen

Karma uživatele sitra - 58% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 61 

Obecné Hotovo Příspěvek č. 16


tak jsem to dnes dokompletoval a spustil :-D
To, že to smrdí (dřevo, barva) je asi normální než se to zaběhne... že?

HomeBox stavba krok za krokem
First grow 150W

Old Post 26-02-2012 v 18:34 PM
sitra je offline   Profil uživatele sitra   Find more posts by sitra   Foto galerie člena sitra   Click here to Send sitra a Private Message   Add sitra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:28 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9097560 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív