Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 72 73 74 75
Autor
Téma 
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Upozornění Tak jsem tu zase - největší smolař Příspěvek č. 1169



Chlapi , zase to je v hajzlu. Nevím zda jde o problém v mých rukách nebo používám něco zkaženého.

SETUP:
DarkStreet 120w (120x60x160)
Gavita 300 - 660w ( 400w výbojka stažená na 300w a někdy i 400w)
DEN Teplota 25,6 - 30,5 u vrcholu
NOC Teplota 17 - 22

Light MIX - Ph hlíny 6,5 měřeno po 24h v destilce a když zalévám 6,5 vytéká 6,4

Ec 1,3

Kyti 5x shiva shanti

problém: Kroutící listy , žloutnutí , opadávání listů divné a opálené konečky /paličky či co to je (3 den 12/12)

Hnojeno AH - půl předepsané dávky pro hydro / doporučeno pro hlínu

-----------------------------------------------------------------------------------
zbytek 5ks v kokocu Agent Orange mi příjde ok.mno možná trošku podhnojené ale to mi nepříjde takový problém.


Tak a jelikož to není poprvé ale asi po třetí uvažuji zda to způsobuje špatný nějaký přípravek,takže vypíšu co dostaly.
BioBizz Roots (jen 1x)
5ml /l - PhytAmitin - 2,5roků staré - postřik
5ml/l (nebo doporučené z obalu) - Cropmax - 3 roky staré - postřik
Ahačka - litrovky , rok staré - zálivka
Vermifluid postřik 5ml/l
Plagron Grow (doporučené dávkování) - zálivka - 4 roky staré a něco vevnitř štěrká ?!
A neustále poškozené a bojím se že tentokrát to nemá cenu ani dojíždět.Pokud se něco rapidně nezměné tak i to hulivo bude stát za hovno ...

Jsem 3 den na květu a poraďte co teď? Naposledy hnojeno Plagron Grow když už nic nepomáhalo.Mezitím několikrát jen čistá voda.

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 20-11-2012 v 21:33 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 1170


citace:
Původní příspěvek od EDA45


Čau.Podle mě je to od těch sviluší,vysátý(vyschnuý) tečky jsou místečka,kde sviluše už listy sály a listy postupně reagujou změnou barvy..
Neřešit sviluše je hazard,kterej po pár desítkách hodin mívá za náskledek katastrofu..


Dík,
já radši nakonec nenechal nic náhodě a postříkal je nějakym olejem proti škůdcům. Po svilušík už skoro ani známka, takže super (občas nějakej jednotkovej případ najdu) ... No ale nastal jinej problém v návaznosti na předchozí.

Tohle se dělá na spodních listech.
Já bych se tak blbě co to je tak neptal, ale starám se o ně dobře, ale vždycky se začne něco vysírat.
PH a EC hodnoty v normálu, škůdci nejsou, plíseň to není, tak co to je ? Nějaká jiná choroba ?

Achjo.

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 20-11-2012 v 21:34 PM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 1171



next photo (sory za kvalitu mám shit foťák)

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 20-11-2012 v 21:40 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pokuston
Stálý Člen

Karma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 340  

Příspěvek č. 1172



Zdravim vsechny growers,Prosim o radu! Tet jsem se vratil domu z cest a na trech kytkach jsem nasel Sucha zluta mista na listech (pridam foto) a par listku (2ks) se pokroutilo smerem dolu. Mam zasazeno The Ultimate od D.P. od seminka,dnes je holkam 15dni od vykouknuti na svet,Substrat mam od Humax (uk) ((pridam foto) Pro pokojove,balkonove atd kvetiny,asi predhnojeno,nevim,ptal jsem se jestly je nebo neni predhnojen ale konkretni odpoved mi nedaly,takze jsem ani nejak nic moc nedaval,jen bio bizz root juice 3x a pokazde jsem zvetsoval davku (prvni 1ml/l - druha 3ml/l a treti 5ml/l aa tim jsem i vysadil root juice,tet jsem dal dvakrat plagron terra grow po prve 3ml/l a tet 5ml/l,nic jineho nepouzivam. Ale v sobotu (a to si myslim ze je problem!) jsem po ranu vlezl do boxu a pohroma,zvlhcovacka bezela celou noc na max a rano kyti lezely po pas ve vode samo ze jsem je hned vyndal,vodu vylyl a pustil ofuky,vetraky,topeni a vse co slo,navic jsem je dal do jineho boxu (noveho a sucheho) ale jak rikam dnes prijdu a na kytkach zlutohnede fleky,na krajych ale i uprostred listu,myslim ze to je plisen,koukam jsem do Faq a do fora ale nejsem si jistej,Kazdopadne jsem je nechal bez vody az do dneska (aby vyvetraly) Pri kontrole substratu (prstem do kvetinace) a obtezkanim kvetniku jsem dosel k tomu ze jsou uz suche a tak jsem je zalyl,decentne. Svitim na ne Cfl 250w 6400k cca 30-35cm vysoko svetlo, v boxe (tet 90x90x100cm) Kvetniky mam 3l,pritah do boxu a odtah (jsou to klasicke zachodaky s prutokem cca 100m3, 2ks) je tet zatim jeste ve stejnem pokoji. Prosim vas vsechny skusene,pomozte prosim! Nechci o sve kotatka prijit,je to moje prvni dilo a uz se mi to sere. Pridam nejake foto,je to focene mobilem,omlouvam se,rano sezenu poradnej fotak a nafotim to poradne. Jeste jednou diky za vase rady a ochotu. Jinak vsem pestu zdar.Pokuston

Dont drink and drive,smoke and fly. Bob Marley

Old Post 21-11-2012 v 05:36 AM
Pokuston je offline   Profil uživatele Pokuston   Find more posts by Pokuston   Foto galerie člena Pokuston   Click here to Send Pokuston a Private Message   Add Pokuston to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pokuston
Stálý Člen

Karma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 340  

Příspěvek č. 1173



a tady ten substrat a jeste nejake foto

Dont drink and drive,smoke and fly. Bob Marley

Old Post 21-11-2012 v 05:41 AM
Pokuston je offline   Profil uživatele Pokuston   Find more posts by Pokuston   Foto galerie člena Pokuston   Click here to Send Pokuston a Private Message   Add Pokuston to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pokuston
Stálý Člen

Karma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 340  

Příspěvek č. 1174

Ty fotky jsou fakt bida,ja vim ale nemel jsem po ruce momentalne nic lepsiho,jen ten mob. a vite jake to je kdyz prijdete na neco takoveho. Jeste jednou dekuji vsem co by mi mohly nejak pomoc,poradit. Pokusm se rano obstarat poradne foto a pak jeste doposlu at se muzete poradne kouknout Dekuju

Dont drink and drive,smoke and fly. Bob Marley

Old Post 21-11-2012 v 05:45 AM
Pokuston je offline   Profil uživatele Pokuston   Find more posts by Pokuston   Foto galerie člena Pokuston   Click here to Send Pokuston a Private Message   Add Pokuston to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 1175

Na to co s nima vyvádíš vypadaj ještě špičkově..Moc vody,úplně zbytečná zvlhčovačka ještě k tomu,moc kořeňáku i hnojek,moc péče,prostě moc všeho..
Rekapitulace..
Od soboty píšeš,že si je nezalival,to je čtyři dny..Kytkám je 15 dní,tedy :
1. Za 11 dní jsi je předtím 5x !!! zalíval,3x s kořeňákem,2x s plagronem..To je tušim na Groweru rekord..

2.Dát prckům na přelomu prvního a druhýho týdne 3ml/l a hned pak plnou palbu 5ml/l grow hnojky,a za deset dní je pětkrát zalejt,to je moc velká nálož i v čistým kokosu,natož v evidentně předhnojeným substrátu..(když má něco v názvu humus a compost,tak to asi bez živin nebude,co myslíš...? )

Prostě to do nich nervi timhle stylem,nech pořádně proschnout a v další zálivce pak bez hnojek..

Old Post 21-11-2012 v 07:20 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caseage
Stálý Člen

Karma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 381  

Re: Tak jsem tu zase - největší smolař Příspěvek č. 1176

citace:
Původní příspěvek od SubFocus
Chlapi , zase to je v hajzlu. Nevím zda jde o problém v mých rukách nebo používám něco zkaženého.

SETUP:
DarkStreet 120w (120x60x160)
Gavita 300 - 660w ( 400w výbojka stažená na 300w a někdy i 400w)
DEN Teplota 25,6 - 30,5 u vrcholu
NOC Teplota 17 - 22

Light MIX - Ph hlíny 6,5 měřeno po 24h v destilce a když zalévám 6,5 vytéká 6,4

Ec 1,3

Kyti 5x shiva shanti

problém: Kroutící listy , žloutnutí , opadávání listů divné a opálené konečky /paličky či co to je (3 den 12/12)

Hnojeno AH - půl předepsané dávky pro hydro / doporučeno pro hlínu

-----------------------------------------------------------------------------------
zbytek 5ks v kokocu Agent Orange mi příjde ok.mno možná trošku podhnojené ale to mi nepříjde takový problém.


Tak a jelikož to není poprvé ale asi po třetí uvažuji zda to způsobuje špatný nějaký přípravek,takže vypíšu co dostaly.
BioBizz Roots (jen 1x)
5ml /l - PhytAmitin - 2,5roků staré - postřik
5ml/l (nebo doporučené z obalu) - Cropmax - 3 roky staré - postřik
Ahačka - litrovky , rok staré - zálivka
Vermifluid postřik 5ml/l
Plagron Grow (doporučené dávkování) - zálivka - 4 roky staré a něco vevnitř štěrká ?!
A neustále poškozené a bojím se že tentokrát to nemá cenu ani dojíždět.Pokud se něco rapidně nezměné tak i to hulivo bude stát za hovno ...

Jsem 3 den na květu a poraďte co teď? Naposledy hnojeno Plagron Grow když už nic nepomáhalo.Mezitím několikrát jen čistá voda.


zdravím osobně to vypada jako malo N tedy malo růstovky a u AH bych dával v květu vice hnojek než poloviční dávku ja jel poloviční dávku jen u klonů pak plnou dej jim vice grow a do dvou dnu se to zastaví ty stare listy už né ty asi otrhej a k te shiva shanti myslim že to ma taky dost sativa listy opravdu je to shiva shanti ?

jak začal můj prvni INdoor

spokojenost s http://www.growshopnj.cz/

Old Post 21-11-2012 v 08:13 AM
caseage je offline   Profil uživatele caseage   Find more posts by caseage   Foto galerie člena caseage   Click here to Send caseage a Private Message   Add caseage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 1177

no dle matkare by mela byt.neco podobného Dela ersb.ale viděl jsem tu theard o plisnich a hned ta první má takové příznaky.

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 21-11-2012 v 08:35 AM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 1178

Subfocus :

Ahoj.Chlapi,nepatlejte na to tisíc postřiků,cropmaxy,phytaminy a kdoví co ještě..
Tohle ti klidně může zaneřádit kytky filmem,přes kterej sotva dýchají.Specialně phyták vytváří na kytkách povlak..
Dejte jim základní živiny,nepodhnojujte a zkontroloval bych phmetr,ověř,jestli drží správnou kalibraci,kytky jsou evidentně totálně hladový a to jak se kroutí můžou způsobovat ty neustálý postřiky nebo přelívání ve spolupráci se špatným ph..
Dejte jim základní živiny,ne tisíc blbin navíc,taky ne 3-4 roky starý..zalívejte ne moc ne málo(prosychání!!) a hlídejte ph..

Old Post 21-11-2012 v 09:09 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caseage
Stálý Člen

Karma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 1179

je to tak jak píše EDA ty postřiky nejsou dobré když je tam pereš moc PH sem si taky myslel ale kdyby to bylo PH tak by nežloutli ale dělaly se takové divné tmavé fleky podobné přesolení :-( takže to muže byt ten povlak s tím že hladověj .
Prosím tě a kde si četl že do hliny jen polovičku ???na prospektech od AH píšou poloviční jen prvnich par dní pak plnou

jak začal můj prvni INdoor

spokojenost s http://www.growshopnj.cz/

Old Post 21-11-2012 v 09:35 AM
caseage je offline   Profil uživatele caseage   Find more posts by caseage   Foto galerie člena caseage   Click here to Send caseage a Private Message   Add caseage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pokuston
Stálý Člen

Karma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 340  

Příspěvek č. 1180

EDA45,Diky za radu a taky trochu za uklydneni. K tem hnojkam,postupoval jsem podle tabulky co se tyce davkovani a tam psaly na root juice ze se ma pouzivat prvni dva tydny a od klycku! takze tam jsem asi chybu neudelal a navic jsem jak si psal davkoval pul davky jako kazdej jinej co jsem se tady docetl a pak teda plnou,ten plagron (grow) byla asi fakt blbost.,na oblalu od substratu jsem hledal nejake data ale marne,ptal jsem se jak je predhnojenale prodavac mi dal uni odpoved,Tak nejak standartne" to je super vysvetleni,ne? Tak co by jsi z toho pochopyl? No jsem vul,chtel jsem lepe ale dopadlo to tak, A ta zvlhcovacka je spatne? Proc? Vzdyt ve vegetaci a rustu by melo bejt prece vlhko,ne? (70-80% Myslim,aspon jsem to tady cetl [na grower]) Takze jak vlastne? zvlhcovat nebo ne? A jeste to zalevani,na poprve jsem dal na 17ks jen 1l zalevky,podruhe taky (po dvou dnech) a dalsi mela 2l cca za dalsi dva dny a dalsi tak tez + hnojky jak jsem psal. To bylo moc? Pokazde jsem zkousel hlinu i tezkam kvetniky,mam vahu a trenuju pokazde byly suche! az teda na tu nehodu s tou zvlchcovackou,ta me sere! Taky jsem ji vypnul,kurvu Kytky byly fakt mokre a nektere lezely,udelal jsem co jsem povazoval za asi nejrozumnejsi a zacal pomalu vetrakama odvetravat a dal do noveho boxu (mam dva) sucheho,tepleho a dobre vetraneho (90x90x100cm a 2ks zachodaku-pritah - odtah) takze jak moc vody? za 15dni 6l plus ten pruser a jinak nic (obcas strikam jen vodou s Ph6.0) na 17ks. Hnojit samozrejme nebudu a strikat taky ne,pockam jak se k tomu budou stavet a samozrejme dam na tvou radu, Pehacko od zacatku drzim na 6,0. Dnes je holkam 16. dekuji ti za tve rady a i za vytky,jestly jsi nasel jeste nejake moje defekty tak mi to prosim napis,ucim se a tak bych rad neudelal dalsi hovadinu. Jeste jednou diky

Dont drink and drive,smoke and fly. Bob Marley

Old Post 21-11-2012 v 10:17 AM
Pokuston je offline   Profil uživatele Pokuston   Find more posts by Pokuston   Foto galerie člena Pokuston   Click here to Send Pokuston a Private Message   Add Pokuston to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pokuston
Stálý Člen

Karma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% PěstitelskáKarma uživatele Pokuston - 94% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 340  

Příspěvek č. 1181

Jo a ta prvni zalevka byla cca 0,5l vody + root juice 1ml a teplota pres den,zpocatku 27-28 (mel jsem 2x cfl (1x150w 14000k a 1x250w 6400k) Jednu jsem rozsekal po 5dnech a tak 10 dni 25- 26 den a noc stale 19-21,mam elektricke topeni s termostatem,teplota je stabilni.

Dont drink and drive,smoke and fly. Bob Marley

Old Post 21-11-2012 v 10:23 AM
Pokuston je offline   Profil uživatele Pokuston   Find more posts by Pokuston   Foto galerie člena Pokuston   Click here to Send Pokuston a Private Message   Add Pokuston to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 1182

citace:
Původní příspěvek od caseage
je to tak jak píše EDA ty postřiky nejsou dobré když je tam pereš moc PH sem si taky myslel ale kdyby to bylo PH tak by nežloutli ale dělaly se takové divné tmavé fleky podobné přesolení :-( takže to muže byt ten povlak s tím že hladověj .
Prosím tě a kde si četl že do hliny jen polovičku ???na prospektech od AH píšou poloviční jen prvnich par dní pak plnou


Špatný ph má za následek bídný nebo žádný vstřebávání živin,tedy ve výsledku podhnojení a světlání kytek (nedostatek N)- v první fázi,ale zároveň postupně i zasolenej substrát,fleky na listech,jak píšeš a těžko se to napravuje..
Ale to podhnojení může být i malýma dávkama hnojek při ph jak má být..
Ověřil bych proto pro jistotu měřáky a pak podle výsledku dělal další nápravu..

Pokuston :
Prostě čerstvě vyrašený kytičky s malym tenkým kořínkem se nezalévají 5x v prvních deseti dnech..Ty světlý konečky listů jsou přelitím(+převlhčením),postupně uschnou..
Zní to možná divně,ale je to tak,kytce s přemíry vody odumírají a postupně usychají listy od konečků..
Moje a nejen moje zkušenost je taková,že kytky,obzvlášť kytky ze semen žádný dovlhčování nepotřebujou,krásně jedou a jsou zdravý při vlhkosti cca 50-60 %..
Jiná situace je samozřejmě třeba v paneláku,kde je vlhkost při ústředním topení 25-30%,tam je dovlhčení nutný,ale s citem..
Moc vody prostě kytkám spíš škodí,než prospěje..Ale nic vážnýho se neděje,kytky tohle normálně dají,podle toho jak vypadaj,to bude ok..

Naposledy upravil EDA45 21-11-2012 v 11:02 AM

Old Post 21-11-2012 v 10:45 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caseage
Stálý Člen

Karma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 1183

citace:
Původní příspěvek od EDA45


Špatný ph má za následek bídný nebo žádný vstřebávání živin,tedy ve výsledku podhnojení a světlání kytek ale zároveň i zasolenej substrát a těžko se to napravuje..
Ale to podhnojení může být i malýma dávkama hnojek při ph jak má být..
Ověřil bych proto pro jistotu měřáky a pak podle výsledku dělal další nápravu..



no to jo ale ja jel hlinu dvakrat a vyhoda toho je že vykyv PH z 5,5 do 7 skoro nepoznáš na rostlině nikdy sem neměl vyšší nebo nižší taky sem se snažil to srovnat ale je to na dlouho a te kytce to nebylo poznat nemít PHmetr nepoznal bych to, zatím co v rustu myslím v rustu par dni před přepnutím ten nedostatek N poznáš a po přepnutí už to skoro odrovná velkou čast rostliny a to je přesně to co se mi stavalo ze začatku dost taky tomu asi napomáha nalejvání ruznejch značek hnojiv .podle mě to má hladové bez dusiku.
kdyby to bylo to PH tak to má zasoleny a ty fleky by tam byly takže proto říkám že jsou hladové

je pravda že dal taky malo informaci v tomto by mě vice zajímalo než zalivka tak vytok a jeho PH a EC ale taky tam piše ze ty v kokosu jsou OK pokud tedy ty pali jak píšou na prospektu tak je vše ok ale to se jen můžeme domnívat a pokud to 3x prolil jen vodou tak tomu jen uškodil než pomohl ta rostlina neměla už vůbec žadne živiny a zhorši se to o 100%

jak začal můj prvni INdoor

spokojenost s http://www.growshopnj.cz/

Old Post 21-11-2012 v 11:07 AM
caseage je offline   Profil uživatele caseage   Find more posts by caseage   Foto galerie člena caseage   Click here to Send caseage a Private Message   Add caseage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 1184

citace:
Původní příspěvek od caseage


no to jo ale ja jel hlinu dvakrat a vyhoda toho je že vykyv PH z 5,5 do 7 skoro nepoznáš na rostlině nikdy sem neměl vyšší nebo nižší taky sem se snažil to srovnat ale je to na dlouho a te kytce to nebylo poznat nemít PHmetr nepoznal bych to, zatím co v rustu myslím v rustu par dni před přepnutím ten nedostatek N poznáš a po přepnutí už to skoro odrovná velkou čast rostliny a to je přesně to co se mi stavalo ze začatku dost taky tomu asi napomáha nalejvání ruznejch značek hnojiv .podle mě to má hladové bez dusiku.
kdyby to bylo to PH tak to má zasoleny a ty fleky by tam byly takže proto říkám že jsou hladové

je pravda že dal taky malo informaci v tomto by mě vice zajímalo než zalivka tak vytok a jeho PH a EC ale taky tam piše ze ty v kokosu jsou OK pokud tedy ty pali jak píšou na prospektu tak je vše ok ale to se jen můžeme domnívat a pokud to 3x prolil jen vodou tak tomu jen uškodil než pomohl ta rostlina neměla už vůbec žadne živiny a zhorši se to o 100%

Podívej já jedu hlínu 5 let..Ph 5,5-7 se možná píše na substrátech,nebo v FAQ,ale že to na kytkách nepoznáš je blábol.., pro hlínu je ideální ph cca 6,2-6,8..Svý první kolo v hlíně jsem zalejval neupravenou z kohoutku, ph 7+..Na nějaký měření sem sral..
Po 10 dnech kytky světlaly a žloutly,rostly jen pomalu(nedostatek N),ačkoli sem hnojil podle nějaký tý jejich tabulky..
Pokud to člověku dojde včas a ph si pořešíš,kytky se během pár dní,týdne srovnaji,zazelenaji..,
Pokud to ph je mimo delší dobu,dojde k zasolení a přidají se tmavý tečky,pak skvrny a odumírání celých listů..
Subfocus má podhnojeno,na tom je myslim shoda,jde jen o to,proč..
Pravděpodobnější se mě jeví,že prostě dává málo hnojek..
Ale prověřit phmetr je myslim rozumný..,protože jestli kytky vstřebávaj blbě díky vychýlenýmu ph,tak až přidá hnoje,totálně to zasolí...

Old Post 21-11-2012 v 11:47 AM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:13 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 72 73 74 75  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6927440 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív