Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 600W homemade NFT - northern lights
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Hydroponie 600W homemade NFT - Scrog - Northern lights Příspěvek č. 1

Chci vám představit svůj systém :

Původně jsem jel ebb&flow, na kterém jsem sklidil 5 sklizní... každá se mi povedla, jen jsem měl chuť už zkusit něco jiného... srala mě hlavně ta neustálá práce s hydrotonem.. Velice mě zaujalo NFT, hlavně i z důvodu, že jsem mohl používat téměř stejné vybavení


EQUIPMENT

box: Darkroom 120

ventilace :
odtah - Prima Klima 420m3/hod s termostatem a regulátorem otáček
přítah - pasivní
ofuk - větrák 45W
pachový filtr Home Edition

osvětlení :

A-wing medium s tepelným štítem

růst -
2x18 W philips LTD 965
200W plug and grow
600W Metalhalogenid Sunmaster

květ -
600W Philips son-t pia plus

system :

Napouštěcí stůl DUMA 100x75x7,5 cm
čerpadlo 1000l/hod
vzduchovadlo atman 7500
netkaná textílie
2 metry hadice s vnějším průměrem 16mm
2 metry černobílé folie

Naposledy upravil 29-11-2011 v 17:55 PM

Old Post 22-11-2011 v 17:56 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2



Osazenstvo abych nezapoměl je Northern lights, už ho jedu potřetí a maximální spokojenost!

Na růst jsem to měl trošku složitější, protože se mi protáhlo minulé kolo a já už měl koupené klony, takže jsem narychlo udělal malý systémek ze skříně na oblečení

Old Post 22-11-2011 v 18:05 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Bylo zapotřebí :

-Vzduchovadlo Atman 7500 ( 2x180 l / hod )
-vzduchovací kameny
-pár metrů hadiček
-plastová krabice s víkem z obi
-armatura na 2 trubice 18W - obi
-2 trubice LTD 965 philips
-cca metr černobílé folie
-malý klipsňák

celé mi to přijde docela easy... a můžu říct že to rostlo geniálně! ty trubice na růst rozhodně doporučuju!!!

Old Post 22-11-2011 v 18:12 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4


náhled do bubbleru

kořeny vypadají trošku dohněda... každopádně byli krásně bílé.. je to jen focené ve stínu


ještě jsem zapoměl dodat :

klony jsem dostal k malých rockwoolových kostkách, které jsem dal do malých hydroponických košíčku a dosypal hydrotonem.

Old Post 22-11-2011 v 18:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5



Pak už začali být moc veliké a já v boxu stále neměl místo, takže jsem pořád jen zastřihával a zastřihával a snažil se je držet u zemi.
Musel jsem je nakonec přesadit z těch košíčků do rockwoolových kostek, protože přesně tohle byla ta chvíle, kdy jsem si řekl že udělám NFT a už nebudu dělat EBB flow

Old Post 22-11-2011 v 18:20 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6



Stejně pro ně pořád bylo málo místa ale s tím jsem už hold nic nenadělal

Do velkých RW kostek jsem teda udělal díru (kupoval jsem bez díry), do ní jsem dal tu malou kostičku vytáhlou z hydroponického košíčku a celé zase dosypal hydrotonem.

Byl to jen takový pokus... ale řekl bych, že tahle kombinace je přímo luxus pro zakořenení

Naposledy upravil 22-11-2011 v 22:06 PM

Old Post 22-11-2011 v 18:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Jinak abych nezapoměl... celý růst jsem používal jenom peroxid vodíku 30% a srovnával Ph kolem 6,0.

Myslím, že na růst je peroxid nejlepší poslední týden růstu jsem začal přidávat už normálně 1-2-3 a enzymy.

Old Post 22-11-2011 v 18:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8



Tady už jsou konečně přemístěné do boxu a rozsvíceno 600W MH sunmaster

Zatím to nft ještě nebylo domyšlené tak udělal jsem z toho narychlovku udělal zase bubbler.

Prostě jen vana napuštená vodou a vzduchovadlo... easy

Takhle to bylo asi týden.

Z mých předchozích pěstů mám zkušenost s tím že je nejdůležitější je držet všechny kytky v jedné rovině a tím dokolane využít celou plochu. Dělám zásadně SCROG, přijde mi to velice efektivní a snadněji pak lze dosáhnout té stejné výšky rostlin.

Každá z nich je asi 2-3x zastřižená, většinou se povedlo FIM, takže na každé tak 8-16 vrcholů ve výšce 30 cm.. což já beru jako úspěšný růst

hnojiva :

AH 1-2-3, enzymy, root stimulator

Old Post 22-11-2011 v 18:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

Bohužel jsem nečekal, že tady budu vůbec dělat příspěvek, takže nemám fotky z posledních 10 dnů. Což bylo :
2 dny růst v bubbleru
předělání systému na nft
další 2 dny růstu aby si kytky zvykly na změnu.. btw nebylo na nich vidět, že by vůbec nějakou zaznamenali
pak aplikace sítě (scrog)
přepnutí na květ
a ještě 5 dní květu.

Za celou dobu jsem se prostě jen snažil na ně dát co nejvíc půlměsíčků, zastřihávat a držet je stále ve stejné výšce. Jsou teď přesně jak bych si představoval, takže zatím jde všechno skvěle

Za chvíli přiložím fotos..

Old Post 22-11-2011 v 22:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

6. den květu Příspěvek č. 10



6. den 12/12

Takže systém už je předělaný na nft a všechno běží jak má

dnes zrovna aplikace phitaminu.

Zapoměl jsem ještě doplnit, že celý růst jsem používal Cropmax (teď nově cropspray) od plagronu. Společně s phitaminem střídám tyto 2 postřiky každé 3 dny celou dobu růstu. Poslední aplikace cropmaxu dávám v době přepnutí, pak už jen phitamin do doby než vyrostou šišky. Kombinace těchto postřiků si myslím, že udělá kytky velice na pohled zdravé, více se větví, líp reagují na stres (přesazování- já je přesadil 4x celkem ) a hlavně listy jsou krásně zdravé a zelené.

Doporučuju

Naposledy upravil 08-01-2012 v 18:47 PM

Old Post 22-11-2011 v 23:01 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11



tady je pohled na to jak jsem si hrál s těma půlměsíčkama a zastřihával. Bohužel moje nejlepší kousky, kde se povedl třeba i 2x FIM na jedné jsou někde v té džungli a nejde to vyfotit Tady jsou pro příklad nějaké z kraje.

Old Post 22-11-2011 v 23:05 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12


Pohled na výšku rostlin.. jsou nízké a rozlehlé.. přesně jak jsem chtěl

Old Post 22-11-2011 v 23:08 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13



Narazil jsme na první problém. Kořeny.

Po pár dnech jsem nahlédnul pod folii - abych vyfotil i kořeny, no a jsou trošku nahnědlé :/

Očividně to nebude nic zlého, jde totiž vidět, že hnědnou jenom všechny kořeny, které nejsou v přímém kontaktu s textilií. Škoda je, že jsem se rozmyslel pozdě že udělám nft, jinak bych z těch kostek nesundával ten igelit a ze stran by kořeny ani nerostly.

Každopádně všechny nové kořeny jsou zase krásně bílé jak by měli být. Mám se toho nějak obávat? Nebo napadá někoho čím by to mohlo být?

Ph udržuju 5,8 - 6,2
Ec neměřím, ale jedu AH a pokud dávám dávkování co je napsáno, nemělo by to jít přehnojit, mám navíc i zkušenosti s dáváním většich dávek a v pohodě.
teplota roztoku konstantně kolem 22 stupňů.

Nic jiného mě nenapadá... ale ta barva mě znepokojuje :/

Old Post 22-11-2011 v 23:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14



Zítra zkusím pomocí vodováhy zjistit jak moc mám nakloněnou tu vanu, jestli náhodou se to nepohnulo (je to jen podložené, není to napevno).
Aby se právě někde nezdržovala voda. Taky asi proliju celý systém vodou s peroxidem.

Nic jiného mě nenapadá.

Old Post 22-11-2011 v 23:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nawy
Stálý Člen

Karma uživatele nawy - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 15

ahoj, holky vypadaj mocmoc pekne, rozlehle ;D trochu nahnedli korinky nijak nevadi,dulezity je aby se to nejak "nesirilo" na tech poslednich fotkach to vypada hezky bíle.
mel bych par otazek : kolik davas peroxidu na litr a jak casto? O kolik cm mas posazenou vys vanu u pritoku nez u odtoku ? a jestli muzu poprosit o fotku jak si vyresil ten pritok nahore, dik
at to roste!

Old Post 23-11-2011 v 13:53 PM
nawy je offline   Profil uživatele nawy   Find more posts by nawy   Foto galerie člena nawy   Click here to Send nawy a Private Message   Add nawy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

S tím peroxidem.. dávám běžně do vody 1ml/litr 30% po celou dobu růstu.. ale pozor.. k peroxidu nemůžeš dávat žádné živé složky... enzymy, root stimulator, atd. - zabíjí to všechno, takže bys jen plítval. Každopádně ti to čistí systém a zároveň to okysličuje kořeny, které pak rychleji rostou a jsou krásně bílé. Na růst fakt doporučuju... je to levné a velice účinné

jinak ten odtok a přítok to ti změřím zítra... prostě jsem to jen na jedné straně podložil takovou laťkou (výška asi 3cm) a bylo.. nijak moc jsem to nekoumal škoda, že jsem nedělal fotky, když jsem to předělával. Nevím jestli to teď pujde nějak vyfotit

Old Post 24-11-2011 v 00:26 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:05 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-12-2003 - 400W Northern Lights Nirvana - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3627460 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív