Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Z čeho připravit mast: vepřové sádlo, vazelina, kokosový nebo palmový tuk?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6 7
Autor
Téma 
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 65

Víc jak 5 let dělám masti většinou jen z bílé vazelíny. Řeči, že žlutá je lepší je modle mě naprostá blbost a je to úplně jedno. Zkoušel sem i čistě z kokosovýho tuku, ale pár lidí na něj mělo alergii, tak sem s tím přestal. Bambucký máslo je super, ale jedině nerafinovaný bio. Po všech pokusech sem zůstal u vazelíny a všichni jsou spokojení. Hlavně jsem nenarazil na nikoho, kdo by měl na ni alergii, což je pbzvlášť u atopiků dost problém.
Ceny tady snad nemusím psat a každej asi zná google.cz
Na vaření mastí nic není, je to raz dva hotový a zvládne to každej. Vařit pomalu, radši delší dobu. Voda je naprosto zbytečná. Kdyby jste měli nějakej dotaz, tak pm

Old Post 09-03-2014 v 22:14 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Příspěvek č. 66

Pokud si zadáte do vyhledavače strýčka G. "Adeps suillus" vepřové sádlo pro lékárny na masti, které se připravují magistraliter.

Old Post 08-05-2014 v 12:11 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 67

Čau,

Tak je načase, abych udělal mastičku. Když jsem před dvěma lety kupoval u Dr. Maxr 1,1kg žluté vazelíny, dal jsem za to asi 190,- Teď chtějí za 900g 253kč. Celkem nekřesťanská cena.

Nemáte někdo tušení, kde ji sehnat o něco levněji v Praze? Mocný google moc nepomáhá.

Dáky, frek.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 08-05-2014 v 17:59 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 68

redyth: žlutá je "lepší" , protože není bělená ...něco jako s cukrem že by byla znatelně lepší otom to asi nebude ,ale proč nekupovat něco co prošlo byť jen o jeden kontakt s chem. prostředkem méně ,když to jde...

.......................

Old Post 11-05-2014 v 10:33 AM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 69

citace:
Původní příspěvek od Time
redyth: žlutá je "lepší" , protože není bělená ...něco jako s cukrem že by byla znatelně lepší otom to asi nebude ,ale proč nekupovat něco co prošlo byť jen o jeden kontakt s chem. prostředkem méně ,když to jde...


Třeba protože na "nebělenou", žlutou vazelínu můžou mít lidičky alergickou reakci. Záleží potom pro jak moc širokej záběr známejch mast vaříš...

Old Post 11-05-2014 v 11:18 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 70

to zedy : a opravdu je alergická reakce vázáná jen na žlutou vazelínu ? Mě když někdo říkal o alergii na vazelínu ubec se nezmiňoval/neptal z jaký vařím já . Prostě ji nechtěl ... zkusím otom pohledat nějaký info . Protože co jsem slyšel tak spíš opak -že žlutá by měla být vice friendly k pokožce než bílá

.......................

Old Post 22-10-2014 v 10:20 AM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 71

Podle mě je úplně jedno jestli je bílá nebo žlutá. Mast ode mě mělo za celou dobu stovky lidí a za celou dobu nikdo nic neřekl. Spíš byly větší problémy, pokud jsem vzal místo vazelíny bambucký máslo nebo kokosový tuk

Old Post 22-10-2014 v 16:23 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 72

to redyth: to buď jedině rád že nebyly problémy mě tedy taky nikdo nekamenoval ,ale bude to asi tím že lidi kteří mají problémy s pokožkou mají už zkušenosti s vazelínou skrze masti od doktora kde se vazelína používá jako nosič standartně...stejně je ,ale divný že mají bílou i žlutou ne :p ?

.......................

Old Post 22-10-2014 v 19:11 PM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 73

mě spíš přijde zvláštní ,že většina lidí pyskuje na bílou vazelínu, protože to někdo někde napíše a najednou je guru. Mám v rodině farmaceutickou laborantku, která připravovala léky a masti více než 15 let v lékárnách a nikdy nepoužila žlutou vazelínu. Všichni používají jen bílou. Všechny věci s ní konzultuji a řekla mi pravej opak, že bílá vazelína by měla být kvalitnější pro přípravu přípravků ve farmacii. Podle mě je to u konopné masti jedno a to moji mastičku na sebe mazalo a maže x atopiků, lupenkářů a dalších a žádnej problém :-)

Old Post 23-10-2014 v 09:01 AM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 74

Ahoj všichni.
Kdybych se měl vyjádřit jaké médium použít, já osobně jsem odpůrce všech vazelín a jakýchkoliv chemických či ropných produktů jakou vazelína bezesporu je. Jediné pro mě nepříliš podstatné výhody vidím ve stabilitě a snadnosti zpracování a v tom že na ní není alergie, ale vše jde vyřešit přírodní cestou a pak také pochopitelně nízká cena.

Masti a krémy pro vlastní potřebu, příbuzenstvo a příbuzenstva příbuzenstev připravuji pouze z přírodních olejů a másel v bio kvalitě lisovaných za studena, ideálně fair trade, pokud se jedná o produkt z nějaké rozvojové země, jako třeba karité z Ghany. Matka Země nám nabídla tolik zázraků jako bambucké nebo třeba kakaové máslo, konopný olej, ricinový, kokosový, mandlový, jojobový, olivový atd atd. Esenciální oleje s léčivými účinky pro tělo i ducha.
Pokud chci v krému nebo masti např. kanabinoidy z konopí či jiné látky z jiných bylin, používám 8 týdenní šetrnou maceraci v oleji s penetračními účinky (mandlový olej,konopný olej,..) v případě konopí po 30 minutové dekarboxylaci při 120C. Jinak nepřekračuji ani teplotu 30C. V krému či masti vyrobeném pouze z vypiplané kombinace různých olejů je věc jako konopný macerát spíše doplňkem, všechny složky mají samy o sobě léčivé účinky a navíc svůj vliv vzájemně zesilují, tzv. synergický účinek. Když mluvím o krému a masti, tak nemluvím o stejných věcech, mast je (alespoň pro mě) vyrobená pouze z olejů , krém je směs oleje a vody.
Lidé mají často problémy se suchou pokožkou, a často jim mazání obyčejnou mastí nepomáhá, nebo spíš jen krátkodobě, protože je potřeba dostat do kůže vlhkost a olejem ji uzavřít, než jen suchou kůži naimpregnovat olejem. Představa krému vyšlehaného z vazelíny a vody je pro mě nepředstavitelná, pokud je to vůbec možné.

Přírodní oleje jsou také daleko méně mastné a vstřebávají se rychleji než vazelína, jsou proto uživatelsky příjemnější.

Jak jsem psal, v diskuzi ohledně vazelín se moc zapojit nemůžu, ikdyž moje první mast před lety byla také z vazelíny. Názory že je to běžně využívaná standartní farmaceutická látka a využívá se v medicíně a pro léčení jdou kolem mě jako celá západní medicína pro kterou je standartní i chemoterapie. Je to věc která by v dnešní moderní době měla být pasé a pomaličku se jím s rostoucím "greentrendem" stává.

Mír

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 10-11-2014 v 21:39 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 75

redyth: je to divný , všude píšou že žlutá je nealergení , narozdíl od bílé . Tak kde je pravda , u Tvé sestřenice ? ....

mě prostě nesedí že se ta bílá musí bělit kyselinou sírovou ... a btw před pár týdny jsem viděl reportáž o těžby síry , z 95% se pak používá pro bělení -hlavně cukru ... a je to fakt humáč . Už jen kvůli těm lidem co stou sírou musí pracovat ,ale otom jiná ...

to jaguár : teda klobouk dolů před tvými pokusy . Já jich udělal několik s jiným nosičem než je vazelína ,ale drtivá většina uživatelů chce vazelínu i když odzkoušeli jiné varianty ... samozdřejmě oleje jsou prima a pozitivně působí sami o sobě jen nevím jestli ty dva měsíce macerace stačí ... a jakmile to vezmeš horkou cestou pak je uplná blbost kupovat nějaký za studena lisovaný oleje , bambucký másla apod. ...

no ať se daří

.......................

Old Post 11-11-2014 v 18:37 PM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 76

Time:

Asi jiný kraj, jiný mrav Já jsem od vazelíny upustil už v začátku, hlavně kvůli tomu že lidem vadila ta mastnota a horší vstřebatelnost a od dob mastí se základem z bio za studena lisovanýho bambuckýho másla, nikdo už nic z vazelíny nechtěl. Mažou se stím mladý, starý, nemocný, ekzematici, mimča, pejsci a všude stejný názor (se psi jsem teda nemluvil).

Co se týče macerace, za dodržení určitejch předpokladů je 8 týdnů naprosto dostatečná doba. Jak jsem už psal na macerace používám oleje s penetračními účinky, které mají o mnoho vyšší schopnost pronikat dovnitř buňky a extrahovat látky než třeba olivový olej. Další věc je použití dostatečného množství (až 100g bylin na 1L) a neméně důležitá je příprava materiálu, musí se dobře vysušit např v exsikátoru nebo v nečem klidně doma vyrobeném se stejným efektem, a pak kvalitně rozdrtit v třecí misce na hrubý prášek, rozdíl oproti nenamletému materiálu může být při maceraci klidně 20 násobný, vzhledem k mnohonásobně vyššímu povrchu u namletých bylin. Při dodržení těhle pár bodů, 8 týdnů stačí bohatě k tomu aby se z byliny uvolnila většina látek. Jak se do oleje uvolnují látky, tak se nasycuje a další uvolnování už probíhá pozvolněji.

A co se týká teploty, psal jsem že nikdy nepřekračuju 30C, samozřejmě že by mi to pak bylo k ničemu, že je to lisované za studena. Jediná výjimka je dekarboxylace konopí při 120C a to dělám samozřejmě jenom s rostlinou hmotou před tím než ji dám macerovat, žádný cenný olej tedy nijak nezahřívám...

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 12-11-2014 v 15:53 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 77

Jaguar: pro sebe si občas udělám něco podobnýho, ale drtivá většina známých i neznámých vyžaduje vazelínu a hlavně slyší na cenu...

Old Post 13-11-2014 v 19:51 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 78

Znám hodně bio mamin a lidí co si hlídaj co do sebe dávaj, ať už jde o jídlo nebo kosmetiku... jedna karcinogenní látka se ti dostane do těla přez želudek z jídla, druhá karcinogenní látka se ti dostane do těla skrz kůži třeba z krému z drogerie nebo deodorantu....

Ale všeobecně bych měl zdůraznit, že to o čem jsem psal se týká mastí a krémů všeobecně, tady v tom vláknu se řeší medium pro konopnou mast, já dělám totiž jenom část s konopím, v některých věcech se nachází třeba "jen" konopný olej a žádné thc či cbd nebo to nic z konopí ani nevidělo (jsou tu desítky podobně zázračných věcí)... je pravda že thc je při vyšších koncentracích dost dráždivé v kombinaci s rostlinnými oleji a másly a je pravda že v některých případech přišlo místo úlevy, ještě větší svědění (což může být známka úzdravy ale pokud to celou léčbu sabotuje a znemožňuje...)... například použít jako medium holý kokosový olej se mi vůbec neosvětčilo , sám o sobě kůži trochu vysušuje a v kombinaci s thc pěkně štípe, prakticky nepoužitelné..kdysi jsem si vyrobil asi 5ml mastičky z kokosového oleje a 1g hašiše, opravdový koncentrát (odhadem 4% thc ve výsledném produktu) vypotřeboval jsem tak půlku a vyléčilo mi to nezahojenou odřeninu, kterou jsem měl v třísle skoro 4 roky a nemohl se jí zbavit, ale když jsem se tím mazal, tak jsem si musel beze srandy dát roubík do úst a 5 minut skákat po pokoji jak to šíleně štípalo a svědilo, to jsem znal zatím jen vazelínu a kokosový tuk, dnes už bych se tak nemučil...

Je pravda že vazelína má flegmatizující účinky, možná je to i tím pomalejším vstřebáváním. Pro člověka kterého to moc nezajímá, chce si vyrobit účinnou konopnou mast na první pokus, je vazelína pořád asi nejlepší volba... protože vyrábět něco čistě přírodně a navíc třeba z 10 surovin (oleje, másla, jíly, vody, přírodní konzervanty,...) je především metoda pokus/omyl a zabere hodně času, přemejšlení, zkušeností a taky materiálu aby se vyvinulo něco suprového i uživatelsky, co je čistě příroda... mě to baví

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 20-11-2014 v 11:14 AM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 79

mě to taky baví, ale při tom množství, který měsíčně vyrobím nemůžu dělat několik druhů po malým množství.
Pro sebe a rodinu dělám i opalovací krémy, balzámy, čistící vody, šampony a další. Vše 100% přírodní.
Kokosovej tuk si vyprosilo pár lidí, tak sem jim několikrát mast vyrobil, ale stejně se vrátili k vazelíně. Se štípáním nikdy problém nebyl, spíš s vysoušením. Bambucký máslo mě vyhovuje docela dost, ale víc se přikláním ke kombinaci s oleji - přesně, jak píšeš. Nebo úplně něco jiného, třeba balzám, který se co nejrychleji vstřebá. Ale záleží, na jaký problém se má co použít

Old Post 20-11-2014 v 21:06 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 80

Jo nad olejem jsem taky přemýšlel, jen nevím co použít jako emulgátor, xantarovou gumu? Sojový lecitin, nebo něco jiného?

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Old Post 22-11-2014 v 09:25 AM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6 7  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4157850 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív