Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Bacha! Elektrika je mrcha
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 17

Chtel bych se zaptat co je to ten proudový chranič?Jak to funguje, jak to zapojit, kolik to stojí a tak podobně.Pokud nemam na místě kde pěstuju žádné jiné dráty než fazi a nulák (zemění tam není) můžu to vyřešit něják jinak (jsou tam jenom trubky od topení, ty by měly být zeměné.)?Když mám jistič na určity počet ampér a nějáké spotřebiče (sodik a tak) jak zjistím kolik ampér ty spotřebiče berou (chci zjistit jestli tam nebudu muset dát silnejsí)?Taď mne ještě napadlo když nemám to zemění můžu vzít jistič a umístit ho tak aby do něho přicházely dva dráty a z něho tři (obrazně řečeno) tím bych si vytvořil vpodstatě nezávislý obvod, při zkratu nebo nějákém průseru by to vyhodilo ten jistič a tím obvodem se dvěma dráty by se to dál nešířilo.Řek bych, že na tom něco bude a tak úplně zprávně to taky není (hlavně kam s tím zeměním).

Old Post 04-12-2002 v 22:26 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
noseeme
Nový Člen

Karma uživatele noseeme - 83% PěstitelskáKarma uživatele noseeme - 83% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 14 

Palec nahoru RE: rtep-petr Příspěvek č. 18

Můžeš použít přenosný proudový chránič, tomu stačí dvoudrátový rozvod. Stojí tak 1300- 1400Kč a v návodu by mělo být uvedeno, jak ho zapojit. Omlouvám se, že nemůžu napsat víc, jen jsem si došel vyzvednout poštu. Do konce tohoto a celý příští týden jsem mimo dosah Inetu, pak snad bude víc času. Koukni taky sem "www.grower.cz/forum/showthread.php?threadid=854&pagenumber=15".Kdyžtak se mi ještě za týden připomeň e-mailem.

[Edited by noseeme on 07-12-2002 at 05:47 PM]

noseeme

Old Post 05-12-2002 v 17:54 PM
noseeme je offline   Profil uživatele noseeme   Find more posts by noseeme   Foto galerie člena noseeme   Click here to Send noseeme a Private Message   Add noseeme to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 19

Pokud jsem to pochopil správně nepotřebuji zemění, ale stačí když tam budu mít ten proudový chránič (přenosný-10mA) a když se něco stane a mě to šastne chránič okamžitě vypne?

Old Post 07-12-2002 v 12:56 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
noseeme
Nový Člen

Karma uživatele noseeme - 83% PěstitelskáKarma uživatele noseeme - 83% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 14 

to all Příspěvek č. 20

Přenosný proudový chránič je konstruován tak, že rozdělí ve svém vnitřku dva dráty na tři (z PEN udělá PE+N a ty už pak nesmíš následně spojit) a gdyž jde proud jinam, než přes fázi (L1-L3) tam a pracovní vodič ( N ) zpátky, třeba přes pospojované kryty vodičem PE nebo Tvoje tělo, vypne to do 0,2 s, aniž by to zasáhlo vunerabilní fázi srdce a z Tebe to udělalo nebožtíka.

A k Tvému před-předchozímu dotazu - proudový chránič je naprosto skvělé zařízení, které nedovolí el. proudu, aby tekl jinudy, než je mu předem určeno. To v praxi znamená, že to, co do el. obvodu za normálních okolností přiteče, musí stejnou cestou odtéct zpátky. A pokud se v obvodu objeví nějaká porucha, kdy část proudu odteče třebas přes tělo pěstitele, nebo při poruše izolace jinudy, tak to prostě přeruší obvod. Někdo to zřejmě vymyslel hlavou...........
Třeba ho to napadlo v THC ráji, kdo ví.........

P.S. Jedno důležité upozornění: Proudový chránič nechrání proti tzv. dvoupólovému dotyku! To znamená, že když se chytneš současně fáze a pracovního vodiče, chránič nevypne, jelikož tě považuje za regulérně připojený spotřebič.

[Edited by noseeme on 10-12-2002 at 09:02 PM]

noseeme

Old Post 07-12-2002 v 15:08 PM
noseeme je offline   Profil uživatele noseeme   Find more posts by noseeme   Foto galerie člena noseeme   Click here to Send noseeme a Private Message   Add noseeme to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 21

Dík moc jsi mi pomohl.

Old Post 08-12-2002 v 16:20 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Pro ty borce... Příspěvek č. 22

Myslím, že Noseeme Grower obohatí i přes zdejší Viridisovu odbornost.
Jeho příspěvky se mi moc líbí a jsou lehce pochopitelné i pro naprosté elektroidioty. Není důvod nenechat ho udělat vlastní seriál for safer elektricbastlers.
Tak ho už nikdy neodrazujte!
Díky Noseeme.

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 09-12-2002 v 13:33 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 23

trochu jsem se ptal na ten proudový chránič a zjistil jsem že je to něco úplně nového a drahého našel jsem to v hornbachu a dokonce to tam mají zamknuté aby jim to lidi neukradli.při pohledu na ten chránič jsem si všimnul, že tam jsou nenom 4 vstupy takže to zemění bych tam stejně musel mít a taky se nedá sehnat ten na těch 10mA viděl jsem jenom na 30mA.

Old Post 15-12-2002 v 18:49 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BaHnO
Stálý Člen

Karma uživatele BaHnO - 50% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 27 

Proudovy chranic Příspěvek č. 24

Ma dve svorky vstupni - smerem k siti a dve vystupni - smerem k jistenemu obvodu. Je to nutne z principu funkce.
Na zemnici drat se nepripojuje, ten ho nezajma. Jeste pozor, NECHRANI PRED ZKRATEM, musi tam stejne byt zapojen jistic nebo pojistka.
L(cerna) L
---------|----|------
sit |chra| jisteny
N(modra) |nic | N obvod
---------|----|------

PE(zelenozluta)
----------------------

Bezpecnosti zdar

BaHnO

Old Post 19-12-2002 v 15:32 PM
BaHnO je offline   Profil uživatele BaHnO   Find more posts by BaHnO   Foto galerie člena BaHnO   Click here to Send BaHnO a Private Message   Add BaHnO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
High_Land
Stálý Člen

Karma uživatele High_Land - 67% PěstitelskáKarma uživatele High_Land - 67% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 113 

Pohodička ... Příspěvek č. 25

Guys,

f klidu. Hadat se o tom, jestli je tenhle thread treba nebo ne je zbytecne. Urcite (co se tyce veci kolem zdravi) zbytecny neni nic.

Ja jako naprosty laik bych se do toho moc nepoustel ani se vsemi schematy zapojeni apod. A proto jsem si v nejmenovanem shopu (thanx to H+ objednal nejprve 400W a nasledne i 600W komplet. Penize nejsou az takovy problem a vzhledem k nebezpecnosti elektriky a me neznalosti se neni o cem bavit.

Ja nepotrebuju treba vedet co je to proudovy chranic a jak to vlastne uvnitr funguje (muj obor je uplne jinde), ale takovy zaklad popsany pekne "noseeme" se sejde. Nehlede na to, co tady bylo receno Viridisem. Aneb opatrnosti neni nikdy nazbyt...

We be doing whatever we want

Old Post 28-12-2002 v 07:19 AM
High_Land je offline   Profil uživatele High_Land   Find more posts by High_Land   Foto galerie člena High_Land   Click here to Send High_Land a Private Message   Add High_Land to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 26

kliid... tohle ja zajimave thread... prosim, zustante u tematu a nehadejte se.

par kompletu jsem sice uz zapojil a prezto mi to prislo ziajimavy...

diky a k+

Old Post 06-01-2003 v 08:27 AM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bongo
Stálý Člen

Karma uživatele bongo - 15% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 35 

Dotaz umístění pojistky v obvodu a typ kabelů Příspěvek č. 27

Nazdar groweři,
udělal jsem si skříň takřka na koleně s veškerým elektrickým zapojením, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu že to celé jednou chytne, zrovna když budu pryč.
K elektrice jsou připojené tyhle zařízení: časovač, tlumivka a světlo 250W(ke rtuť. výbojce není startér potřeba).

Co mi vrtá hlavou:


  • pokud umístím pojistku před tlumivku, jak je to nakresleno např. ve faq, ochrání mě tato pojistka i proti zkratu, který by vznikl někde za tlumivkou? Mám obavy z toho, že tlumivka sice bude pouštět stále svých 250W, ale ty budou živit zkrat, který vznikl např. díky výrobní vadě kabelu ke světlu (jak se to někomu na groweru stalo)
  • mám kabel, o kterém mi bylo řečeno, že je pro vysokonapěťové impulzy (startér->sodík.výbojka), je o průměru 2mm a bužírka je ze dvou vrstev-nejdříve červená a pak černá. Zajímalo by mě, jestli se dá ke stejnému účelu použít také kabel o průměru 5mm(bílý, metr mě stál okolo 30kč), a jak to vlastně je s typy kabelů, jejich bezpečností a použitím. Možná by to mohl noseeme rozvést v některém z chystaných pokračování


A neříkejte mi, že jsem zbytečný plašák

bongo

Old Post 11-01-2003 v 14:29 PM
bongo je offline   Profil uživatele bongo   Find more posts by bongo   Foto galerie člena bongo   Click here to Send bongo a Private Message   Add bongo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bongo
Stálý Člen

Karma uživatele bongo - 15% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 35 

draty Příspěvek č. 28

jeste jsem se chvili toulal po groweru a nasel noseeme-ho prispevek o dratech pro ruzne proudy

http://grower.cz/forum/showthre...4&pagenumber=15

prepisuju ho tady:
citace:

S rezervou a bez ohledu na uložení a teplotu okolí bych to přiřadil asi takhle:

průřez vodiče 2,5 mm2 ..................16A
průřez vodiče 1,5 mm2 ..................10A
průřez vodiče 1,0 mm2 ...................6A
průřez vodiče 0,5 mm2 ...................2A
průřez vodiče 0,25 mm2 .................1A

Izolace musí být ovšem vždy na síťové napětí.


...protoze si myslim, ze se to bezpecnosti dost tyka, a neni mi jasne, jak spocitat plochu prurezu vodice. V tomto udaji asi neni nic o tloustce izolace, ze?

[Edited by bongo on 11-01-2003 at 04:29 PM]

Old Post 11-01-2003 v 15:24 PM
bongo je offline   Profil uživatele bongo   Find more posts by bongo   Foto galerie člena bongo   Click here to Send bongo a Private Message   Add bongo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maricka
Stálý Člen

Karma uživatele maricka - 15% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 45 

maly vykon Příspěvek č. 29

Zdar,
Moze mi niekto napisat ake realne nebezpecenstvo mi hrozi v panelaku pri pouzivani 250W HPS v skrini? Lampu kupujem kompletne celu a verim ze riadne zapojenu od profikov? Vylucme moznost vody v rozvode.
dik.Andrej

Old Post 16-01-2003 v 17:31 PM
maricka je offline   Profil uživatele maricka   Find more posts by maricka   Foto galerie člena maricka   Click here to Send maricka a Private Message   Add maricka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amater0
Stálý Člen

Karma uživatele amater0 - 11% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 27 

hrozba Příspěvek č. 30

Pokial je to ozaj zapojene ako to ma byt,tak realne /po vyluceni vody z rozvodu/ nehrozi ziadne riziko.Po skusenosti: dokonca ani po explozii 400w sodikovky a po rozleteni skla sa nic nestalo,ale nemusi to byt pravidlo,takze asi tak.
Ja by som spal pokojne.

"Kto chce,ten hľadá spôsoby,a kto nechce,ten hľadá dôvody"

Old Post 16-01-2003 v 17:45 PM
amater0 je offline   Profil uživatele amater0   Find more posts by amater0   Foto galerie člena amater0   Click here to Send amater0 a Private Message   Add amater0 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
maricka
Stálý Člen

Karma uživatele maricka - 15% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 31

Ok dik za spravu.Zapojit by to mali fachmani.Ja to akurat strci do zasuvky.

Old Post 16-01-2003 v 18:56 PM
maricka je offline   Profil uživatele maricka   Find more posts by maricka   Foto galerie člena maricka   Click here to Send maricka a Private Message   Add maricka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vsvadlenka
Stálý Člen

Karma uživatele vsvadlenka - 38% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 68 

betpečnost Příspěvek č. 32

noseeme, nestrašíš ani náhodou, já elektriku dělal taky v praxi. Pokračuj dál, když je někdo trouba, a myslí si že o nic nejde, tak holt buď bude mít kliku, anebo parte či mundur. A kdo vůl neni a má zkušenost, tak si to přečte znovu třeba po tisící pro sichr znovu.


[Edited by vsvadlenka on 19-01-2003 at 10:02 AM]

Old Post 19-01-2003 v 08:54 AM
vsvadlenka je offline   Profil uživatele vsvadlenka   Find more posts by vsvadlenka   Foto galerie člena vsvadlenka   Click here to Send vsvadlenka a Private Message   Add vsvadlenka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:55 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9573270 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív