Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Bacha! Elektrika je mrcha
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5
Autor
Téma 
Sandman
Stálý Člen

Karma uživatele Sandman - 100% PěstitelskáKarma uživatele Sandman - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 65

Tak nic.. Zapomel jsem ze to nemuzu mit dal nez 1,5m od lampy.. Lidi jak resite pls zabezpeceni preradniku, tak aby to bylo fakt bezpecne a mohlo to byt bliz k lampe? leda ze bych to postavil na nejakou skrinku nebo zidli.. Jinak me nic nenapada..

Sandman

Old Post 03-11-2009 v 22:19 PM
Sandman je offline   Profil uživatele Sandman   Find more posts by Sandman   Foto galerie člena Sandman   Click here to Send Sandman a Private Message   Add Sandman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Zapojeni Příspěvek č. 66

citace:
Původní příspěvek od Sandman
Tak nic.. Zapomel jsem ze to nemuzu mit dal nez 1,5m od lampy.. Lidi jak resite pls zabezpeceni preradniku, tak aby to bylo fakt bezpecne a mohlo to byt bliz k lampe? leda ze bych to postavil na nejakou skrinku nebo zidli.. Jinak me nic nenapada..


Ty mas skrin nebo pestujes v otevrene mistnosti ?
Ja mam elektriku nahore nad skrini a od ni kable rovnou dolu k lampe .

Old Post 04-11-2009 v 11:49 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sandman
Stálý Člen

Karma uživatele Sandman - 100% PěstitelskáKarma uživatele Sandman - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 67

Pěstuji v otevřené místnosti.. Jediné co mě zatím napadlo je dát ten přeřadník na cihlu do nějakého plastového kýblu a ten dát na nějakou poličku/židli/skříňku... Byl bych vděčný za rady

P.S. Je nutná pojistka, když mám přímo na tu místnost 10 A jistič? A ještě jeden dotaz k bezpečnosti: Musím uzemnit kovovou část přeřadníku (viz obrázek), když má přímo v sobě zdířku na uzemění?

Sandman

Naposledy upravil Sandman 20-12-2009 v 08:37 AM

Old Post 04-11-2009 v 19:09 PM
Sandman je offline   Profil uživatele Sandman   Find more posts by Sandman   Foto galerie člena Sandman   Click here to Send Sandman a Private Message   Add Sandman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 68

uzemnit predradnik tou zdirkou a ktomu jeste vybojku a stinitko. Proste co je kovove na sestave a neni spojeno ,nevim jak to jinak vysvetlit. pojistka se hodi kdyz si nechces vypalit elektriku doma, keramicke jsou myslim do jisticu a ty sklenene uz malo kde k sehnani, jistic to jisti , A predradnik dej nekde do 1,5 m mimo pestici skrin nejlepe, poloz ji nad ni podlozenou tepelne nevodivym materialem , nebo policku atd . co uznas za vhodne. Fakt nevim jak to "jednoduseji" podat asi sem uz HIGH ale snad neva :-P.

Old Post 04-11-2009 v 20:09 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sandman
Stálý Člen

Karma uživatele Sandman - 100% PěstitelskáKarma uživatele Sandman - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 69

Jj.. Umístění přeřadníku už snad vykoumám.. A Stínidlo s objímkou, co mi přišlo, už tam má přímo "čkoládu", kde je zapojený modrý, hnědý a zeleno-žlutý drát, takže předpokládám, že to je uzeměné (samozřejmě až to propojím s tím přeřadníkem a zásuvkou).. Jenom mě zajímalo, jestli musím vyvést speciálně drát do té kovové části přeřadníku, ale jestli jsem teda dobře pochopil, tak nemusím.. Všem dík za radu Hlavně Napoleonovi

Sandman

Old Post 04-11-2009 v 20:39 PM
Sandman je offline   Profil uživatele Sandman   Find more posts by Sandman   Foto galerie člena Sandman   Click here to Send Sandman a Private Message   Add Sandman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 70


Ja prihodim obrazek jak sem to pojoval ja a snad to z toho pochopis uz na 100% pak uz jen naseduje zapojeni do lelektriky pomoci 3 dratove flexy nic vic. zapojil jsi to dobre podle shcematu cos dal predtim jen abys to mel i barene dobre (vice se v tom vyznas) a predradnik by mel mit pojistku v sobe . Takze fakte jen tvoje puvodni schema co sem "poupravil" a zasuvka zkus zapnout a chvili utoho sedet pokat to nevybouchne bude to ok

Naposledy upravil 04-11-2009 v 20:59 PM

Old Post 04-11-2009 v 20:52 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sandman
Stálý Člen

Karma uživatele Sandman - 100% PěstitelskáKarma uživatele Sandman - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 71

Já sice nemám startér zvlášť, ale ok.. Opravdu se omlouvám, jsem asi vážně retardovaný, ale jak se říka "Líná huba holé neštěstí". Takže.. Stačí to uzemňit jenom tím žlutým, nebo tám mám dát i ten oranžový? (teď už neřeším stínidlo, které by vedlo taky do té žlutě zakroužkované zdířky) Opravdu se omlouvám, že to tu zaplňuji "hov*ama"...

Sandman

Naposledy upravil Sandman 20-12-2009 v 08:38 AM

Old Post 04-11-2009 v 21:19 PM
Sandman je offline   Profil uživatele Sandman   Find more posts by Sandman   Foto galerie člena Sandman   Click here to Send Sandman a Private Message   Add Sandman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alllien
Nový Člen

Karma uživatele alllien - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 72

asi mam taky blbej dotaz, ale kdyz mam barvy hnědou a modrou co je faze a co nulak? dik

Old Post 23-12-2009 v 22:06 PM
alllien je offline   Profil uživatele alllien   Find more posts by alllien   Foto galerie člena alllien   Click here to Send alllien a Private Message   Add alllien to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Flop
Stálý Člen

Karma uživatele Flop - 71% PěstitelskáKarma uživatele Flop - 71% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 73

Zem - zelenožlutá

Nulák - modrá

Fáze - hnědá nebo černá

CFL 125W poprvé, 2X Skunk Passion - sklizeno

Old Post 23-12-2009 v 22:15 PM
Flop je offline   Profil uživatele Flop   Find more posts by Flop   Foto galerie člena Flop   Click here to Send Flop a Private Message   Add Flop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 74

NAPOLEON: Pospojoval jsi to pěkně blbě! Zelenožlutý NESMÍ být nikde spojen s nulákem. Nulák je pracovní vodič - má jím protékat proud, zatímco ochranný vodič má chránit - proud jím má protékat jen při poruše. Tak jak to máš to funguje jen díky tomu, že doma nemáš proudový chránič. Pokud bys to připojil v nové instalaci, tak ti to bude vyhazovat fičko a ani si neblikneš.
Udivuje mě, že to tu může viset skoro 2 měsíce a nikdo nic neřekne Už vidím, jak to někdo zapojí podle obrázku a bude brečet, že mu to "vyhazuje pojistky".

Old Post 26-12-2009 v 15:09 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sandman
Stálý Člen

Karma uživatele Sandman - 100% PěstitelskáKarma uživatele Sandman - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 75

citace:
Původní příspěvek od medulda
NAPOLEON: Pospojoval jsi to pěkně blbě! Zelenožlutý NESMÍ být nikde spojen s nulákem. Nulák je pracovní vodič - má jím protékat proud, zatímco ochranný vodič má chránit - proud jím má protékat jen při poruše. Tak jak to máš to funguje jen díky tomu, že doma nemáš proudový chránič. Pokud bys to připojil v nové instalaci, tak ti to bude vyhazovat fičko a ani si neblikneš.
Udivuje mě, že to tu může viset skoro 2 měsíce a nikdo nic neřekne Už vidím, jak to někdo zapojí podle obrázku a bude brečet, že mu to "vyhazuje pojistky".


Asi myslíš to spojení nuláku a chrániče u té žárovky.. Nevím jestli to tak myslel, ale já jsem to pochopil tak, že ten chránič je připojený na stínidlo atd.. ne na nulák..

Sandman

Old Post 26-12-2009 v 15:17 PM
Sandman je offline   Profil uživatele Sandman   Find more posts by Sandman   Foto galerie člena Sandman   Click here to Send Sandman a Private Message   Add Sandman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 76

Na obrázku to vypadá tak, že nulák i ochranný vodič jsou připojeny na objímku lampy. A to nesmí. Nulák na objímku, ochranný vodiš na stínítko a dohromady to nesmí být spojené.

Old Post 26-12-2009 v 15:18 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sandman
Stálý Člen

Karma uživatele Sandman - 100% PěstitelskáKarma uživatele Sandman - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 77

Jj.. Jasně že máš pravdu a nesmí to být spojené.. Jenom myslím, že kdo neví jak se to zapojuje a pročítal to tu, tak mu to došlo.. Ale rozhodně je dobře, že jsi na to upozornil

Btw: Máš docela pěkné fotky

Sandman

Old Post 26-12-2009 v 15:21 PM
Sandman je offline   Profil uživatele Sandman   Find more posts by Sandman   Foto galerie člena Sandman   Click here to Send Sandman a Private Message   Add Sandman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mzk
Nový Člen

Karma uživatele mzk - 72% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 78

zdarec vsichni!
jsem taky ELEKTRIKAR a nezbyva mi nez noseeeme souhlasit.
na zapojeni pjestirny se zda byt hovno,toda dnes dohromady kdejakej zalud(aspon nak)jako nicnatom,
pakarna..nema problema.
bohuzel sem mel hafokrat cest s experty,no rachot.napr.4sestikila mel typek pres jeden a pulku Cu drat..hh atd..
kdyby nekdo chtel znecim pichnout,tak PM.
zdarr!

vivat anarchy!

Old Post 26-11-2010 v 18:14 PM
mzk je offline   Profil uživatele mzk   Find more posts by mzk   Foto galerie člena mzk   Click here to Send mzk a Private Message   Add mzk to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mzk! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 79

citace:
Původní příspěvek od Host
Ja prihodim obrazek jak sem to pojoval ja a snad to z toho pochopis uz na 100% pak uz jen naseduje zapojeni do lelektriky pomoci 3 dratove flexy nic vic. zapojil jsi to dobre podle shcematu cos dal predtim jen abys to mel i barene dobre (vice se v tom vyznas) a predradnik by mel mit pojistku v sobe . Takze fakte jen tvoje puvodni schema co sem "poupravil" a zasuvka zkus zapnout a chvili utoho sedet pokat to nevybouchne bude to ok


zdarec
tu výbojku si NEUZEMNUJ!!! za prvema snad výbojka vodivé části na které se můžeš za provozu dotykat?.. mno a hlavne se ti nedopuštěním oběví fáze na modrym a hned to bude zkrat a ty si nebudeš vědět co s tim mnohem lepší a chytřejší je uzemnit kovové stínidlo, kdyby jsi tam měl proudovej chránič tak přesně timdle spojeni modryho a žl.zel. bys ho vyřadil z provozu a chranil by tak leda h.. copak ti nebylo divny že spojuješ modrej a žl./zel. ??.. pro příště si raději uzemni pouze tlumivku.. starter pokud je z plastu tak...

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 04-07-2011 v 07:42 AM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:46 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3625300 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív