Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Zatemňování - Zatemňění - Zakrýváni
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
negr
Nový Člen

Karma uživatele negr - 28% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 5 

Dotaz Příspěvek č. 1

docela by mě zajímalo, co se stane když budu nákou kytku zatemnovat (na těch 12hodin)vona pude do květu a já to zatemnování zase přerušim?

Old Post 16-04-2001 v 19:25 PM
negr je offline   Profil uživatele negr   Find more posts by negr   Foto galerie člena negr   Click here to Send negr a Private Message   Add negr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butch
Stálý Člen

Karma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 258 

Palec nahoru Příspěvek č. 2

Když to přerušíš tak by se měla vrátit zpátky na růst, ale asi jí to dost rozhodí - rozhodně bych to nedělal osobně bych řekl že se to musí odrazit na finálním produktu.

BUTCH
Základní tipy pro začátečníky
BUTCHOVA pěstírna

Old Post 17-04-2001 v 00:57 AM
Butch je offline   Profil uživatele Butch   Find more posts by Butch   Foto galerie člena Butch   Click here to Send Butch a Private Message   Add Butch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 3

Zdar! Ne, ne. Pokud budeš zatemňovat dostatečně dlouho (závisí na odrůdě, minimálně týden), pak přejde na květ kompletně. Aby začala zpět růst v přírodě nehrozí, jedině indoor přes "revegging" na což potřebuješ obvykle svítit 24/7. Outdoor stačí počkat až začně kvést a pak můžeš přestat se zatemňováním.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 17-04-2001 v 19:48 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Growman
Stálý Člen

Karma uživatele Growman - 90% PěstitelskáKarma uživatele Growman - 90% PěstitelskáKarma uživatele Growman - 90% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 161  

Obecné zatmněňování Příspěvek č. 4

Chtěl jsem zeptat na to zatměňování.Ve skříni pěstuju poprvé.Kytce svítím 12 hodin je to špatně.A kdy jí mám zatemňovat.
Dík.

První indoor 2002 - 70W Mazar
DSII 90 - 250W - Jack F1 - aktuálně - 63?/12
A hulení je koření. Když ho máš, není co řešit
USA a EU = PARAZITI!!!
Nikdo nezemře jako panic nebo panna - život postupně vyjebe s každým

Old Post 17-04-2001 v 19:52 PM
Growman je offline   Profil uživatele Growman   Find more posts by Growman   Foto galerie člena Growman   Click here to Send Growman a Private Message   Add Growman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butch
Stálý Člen

Karma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 258 

Palec nahoru Příspěvek č. 5

To záleží jestli jsi předtim svítil 18světlo/6tma a teď si začal svítit 12světlo/12tma tak je vše v pohodě.
Pokuď jsi trvale svítil 12/12 tak to je chyba, aby ti kytka rostal musíš svítit 18/6.
A na květ jí přepneš (je to individuální dle odrůdy atd) ale většinou tak po 6-8tejdnech (pokuď jedeš ze semínek).

BUTCH
Základní tipy pro začátečníky
BUTCHOVA pěstírna

Old Post 17-04-2001 v 20:03 PM
Butch je offline   Profil uživatele Butch   Find more posts by Butch   Foto galerie člena Butch   Click here to Send Butch a Private Message   Add Butch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Growman
Stálý Člen

Karma uživatele Growman - 90% PěstitelskáKarma uživatele Growman - 90% PěstitelskáKarma uživatele Growman - 90% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 161  

Nápad Příspěvek č. 6

Teď mi mám tu kytku velkou 2cm takže jí budu svítit 18 hodin a po tech 7 tejdnech jí budu svítit 12.OK.
Dík.

První indoor 2002 - 70W Mazar
DSII 90 - 250W - Jack F1 - aktuálně - 63?/12
A hulení je koření. Když ho máš, není co řešit
USA a EU = PARAZITI!!!
Nikdo nezemře jako panic nebo panna - život postupně vyjebe s každým

Old Post 18-04-2001 v 18:11 PM
Growman je offline   Profil uživatele Growman   Find more posts by Growman   Foto galerie člena Growman   Click here to Send Growman a Private Message   Add Growman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
negr
Nový Člen

Karma uživatele negr - 28% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 5 

Palec nahoru Příspěvek č. 7

tak to je fakt v pohodě,ale ještě by mě zajímala jedna věc,když tu kytku necham ted vykvést tak za chvíly dozraje a umře a nebo bude kvést až do podzimu?

Old Post 18-04-2001 v 19:54 PM
negr je offline   Profil uživatele negr   Find more posts by negr   Foto galerie člena negr   Click here to Send negr a Private Message   Add negr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maximiq
Stálý Člen

Karma uživatele Maximiq - 82% PěstitelskáKarma uživatele Maximiq - 82% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 8

Kytka neuhyne ihned poté co vykvete, při dostatku živin vydrží až do podzimu. Můžeš mít i několik sklizní. Netrhej celou kytku, ale otrhej jen palice, začni hodně hnojit a kytka vykvete znova. Minulý rok sem zatemňoval, jakmile začala kytka kvést průběžně sem větší palice trhával a ona vykvétala znova a znova ... až do podzimu. Taková kontinuální sklizeň .

Old Post 23-04-2001 v 11:23 AM
Maximiq je offline   Profil uživatele Maximiq   Find more posts by Maximiq   Foto galerie člena Maximiq   Click here to Send Maximiq a Private Message   Add Maximiq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
des
Nový Člen

Karma uživatele des - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 10 

Obecné zatemnovani Příspěvek č. 9

Na ovegrow jsem cetl,ze kdyz se zatemní na cca.36 hodin,že kytička může dostat šok a může ji to přimnět ke květu.No nevim, co si o tom mam myslet.Chtěl jsem se zeptat na váš názor.Ještě jsem se chtěl zeptat,jestli až to začne kvést a přestanu se zatemňováním,jak hodně asi kytička ještě vyroste?

Old Post 26-03-2002 v 15:11 PM
des je offline   Profil uživatele des   Find more posts by des   Foto galerie člena des   Click here to Send des a Private Message   Add des to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JohnWayne
Nový Člen

Karma uživatele JohnWayne - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 4 

Obecné Zatemňování Příspěvek č. 10

Zdarec lidi,
mozna ze je tohle trochu predcasny tema, ale.. Chystam se zasadit rizky Skunk1 - a co sem se odcet, tak tenhle model ma trochu delsi dobu kveteni (asi 11 tydnu) a proto se chci zeptat na techniku zatemnovani. Uz jsem tu search, dozvedel jsem se toho dost, ale nigde to nebylo popsany pro blbecky. Pochopil jsem, ze mam pouzit nejakou cernou plachtu a tou kytku izolovat od svetla. Ale myslim ze u outdooru je to trochu problem. Gdyz pominu, ze je to trochu napadny ( na poli valec z igelitu okolo kytky a ajeste ktoumu cernej) mam strach jestli se kytka nezapari a neschnije (prece jenom nebude mit zadnej cerstvej luft). A ktomu ma bejt zatemnena vic jak tejden ( aspon to psal Carlos). Mohl by mi to pls negdo bliz popsat ??? Dik....

Old Post 29-05-2003 v 20:48 PM
JohnWayne je offline   Profil uživatele JohnWayne   Find more posts by JohnWayne   Foto galerie člena JohnWayne   Click here to Send JohnWayne a Private Message   Add JohnWayne to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
acidrop
Stálý Člen

Karma uživatele acidrop - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 11

mne to pri outdoore riesila vzdy priroda a musim pripustit ze vzdy spolahlivo

Old Post 31-05-2003 v 18:34 PM
acidrop je offline   Profil uživatele acidrop   Find more posts by acidrop   Foto galerie člena acidrop   Click here to Send acidrop a Private Message   Add acidrop to your buddy list     Navštiv homepage uživatele acidrop! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
greedy23
Stálý Člen

Karma uživatele greedy23 - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 248 

Příspěvek č. 12

Presne tak priroda to resi dobre.nesetkal sem se nikdy s problemem.

Old Post 03-06-2003 v 20:56 PM
greedy23 je offline   Profil uživatele greedy23   Find more posts by greedy23   Foto galerie člena greedy23   Click here to Send greedy23 a Private Message   Add greedy23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiroos
Stálý Člen

Karma uživatele jiroos - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 46 

Obecné docela zajímavý článek !!!! Příspěvek č. 13

Přepnutím rostlin na 11-13 hodinový režim dosáhnete toho, že rostliny začnou kvést nebo dávat plody. Tím, že začnete, stejně jako příroda na podzim, zkracovat dny a prodlužovat noci, podnítíte kytky myslet si, že přichází zima.

Je lepší používat dva oddělené pěstební prostory - jeden pro fázi růstu a jeden pro fázi květu. Jediný požadavek je udržet během noční fáze kytky zatemněné bez i jen krátkého přerušení, které může zastavit květ i na několik dnů, případně může vést k tvorbě hermafroditů.

Jakmile je rostlina dost velká na to, aby dozrála (cca 50 cm nebo více), je třeba ji dopřát tmu v "noci" aby vykvetla a obdařila vás svými plody. Lampy se připojují na časovače, které zajistí souvislou dobu bez světla a se světlem. V létě se při venkovním pěstování zakrývá skleník pro dosažení "podzimní" noci. Budete-li poctivě odkrývat rostliny v osm hodin ráno a zakrývat je v osm hodin večer, začnou do dvou týdnů kvést. Potom už nemusíte časový harmonogram dodržovat tak přesně, ale při opakovaném prodloužení denní fáze nad 13 hodin můžete rostliny přepnout zpět do fáze růstu nebo květ alespoň silně zpomalit.

Při outdoor (venkovním) pěstování stačí delší jarní a podzimní noci k přirozenému podnícení květu - stačí přesadit kytky zevnitř v tuto dobu a začnou kvést samy. Během pozdního léta stačí kytky začít zakrývat po dobu dvou tří týdnů a stále kratší dny se postarají o vše ostatní.

Kvetoucím rostlinám dopřejte živiny s vysokým obsahem fosforečňanů a udržujte je striktně v režimu 12 hod. světlo / 12 hod. tma. Během tmy je nejvyšší povolené osvětlení zhruba na úrovni svitu měsíce během úplňku, bez rychlých změn. Režim 13 hodin světla a 11 hodin tmy vede většinou k větším výnosům a stále ještě kytku navádí, aby kvetla. Prodloužením "noci" v posledních 8 - 10 dnech fáze květu urychlíte dospívání. Takovéto urychlení má ale smysl jen tehdy, je-li rychlost na prvním místě, výnos bude menší než při zachování standardního světelného režimu.

Při výlučně indoor pěstování se dají výborně použít dva shodné pěstební prostory. Kytky zasaďte v jednom prostoru s nepřetržitým osvětlením a po několika týdnech je přesuňte do druhého prostoru se světelným režimem 12/12 hodin. Prostor pro květ by měl být trochu větší než růstový prostor aby se do něj vešly velké kytky. Netrváte-li na čistě indoor pěstování, nechte oba prostory stejně velké (např. jako dvě police nad sebou), a rozdílné požadavky na prostor se setřou jednak (malými) ztrátami při klíčení a jednak přesazením části kytek ven pod přirozené světlo před sklizní, kdy už na ně nezbývá vevnitř místo.

Vinylová nebo reflexní fólie se používá na zakrytí pěstebního prostoru. Jejím úkolem je odrážet světlo z lamp zpět na kytky, zamezit přístupu světla z okolí během fáze tmy a v neposlední řadě také zamezit prosvítání lamp ven.

Kvetoucí kytky milují vysoký obsah fosforu ve stravě - během květu se tyto živiny pohybují někde v rozmezí 15-30-15 až 5-50-17.
Poznámka: toto značení hnojiv je dnes standardem - jednotlivá čísla označují procentuální obsah jednotlivých složek v hnojivu, složky se zapisují v pořadí N-P-K, kde N značí nitrogen=dusík, P phosphorus=fosfor a K kalium=draslík).
Živiny doplňujte s každou zálivkou. Stopové prvky jsou také nezbytné - je vhodnější používat předem namíchané kombinace - ušetříte si peníze i čas.


Doporučené roztoky a postřiky pro hydroponické pěstování ve fázi květu vypadají následovně:

3 složkový Advanced Hydroponics of Holland - Dutch formula. Dávkování je proměnné, je pěkně rozepsané v tabulce v návodu a vřele vám doporučuju ho dodržovat.
1x týdně hormonální růstový a květový stimlant PHYTAMIN ve formě postřiku (zlepšuje chuť a výnos). Existují i další květové stimulátory, já používám PHYTAMIN.
Do zálivky před posledním "vypláchnutím" (viz níže) dejte přípravek PK1314
před každým "vypláchnutím" použijte ENZYM.
Poznámka k "vypláchnutí": během květové fáze se doporučuje nechávat občas kytky pouze na čisté vodě, bez hnojiv a živin. Doporučuju tento termín nastavit tak, aby se kryl s výměnou vody za čistou - zatímco rostliny spotřebovávají jeden roztok, připravte si do sudu čistou vodu a nechte ji odstát. Do poslední zálivky předcházejícího roztoku dejte ENZYM, potom nádrž řádně vyčistěte, nalijte odstátou vodu, srovnejte jí pH. Jeden den napouštějte kytkám pouze tuto čistou vodu, potom doplňte hnojiva a znovu srovnejte pH. Já sám používám nádrž s roztokem na jeden týden. Doporučuju připravovat roztok na maximálně 10-14 dnů. 7-20 dnů před sklizní nechte rostliny úplně čisté - nehnojte - rozdíl v chuti je opravdu markantní.

Asi se mi nikdy nepovede dostatečně zdůraznit fakt, že během KVĚTU je nepřípustné přerušovat "noc" i jen krátkým osvětlením. Každé, i krátké, noční osvícení zpomaluje květ řádově o několik dnů díky hormonům, které reagují na světlo. Musíte-li na zahrádce pracovat i během noci, nepoužívejte více světla než má měsíc v úplňku po dobu maximálně pěti minut. Během květové fáze pokud možno vůbec kytky neprořezávejte a nezastřihávejte.

Pro "noční" práci na zahradě bez obav o negativní reakci rostlin můžete použít zelené světlo. Vhodné je jakékoliv světlo o velmi nízké intenzitě s čistě zeleným světelným spektrem. Zdaleka nejlepší je však naplánovat kytkám klid na dobu, kdy byste je normálně neměli čas navštívit. Osobně mám rozsvíceno v době od 6 hod. večer do 7 hod. ráno. Umožňuje mi to věnovat se kytkám večer po práci (případně zařizovat akutní záležitosti ráno). Během dne, kdy na ně nemám vůbec čas, kvetou o stošest a prožívají si svojí klidnou "noc".

Kvetoucí kytky jsou velice náchylné k plesnivění a hnilobám a proto je není vhodné postřikovat nebo poprašovat vodou. Úroveň vzdušné vlhkosti udržujte mezi 40-50%.

Ranný květ je rozeznatelný už 1-2 týdny po přepnutí lamp na 12 hodinový světelný režim. Hledejte 2 bílé vlásky objevující se na cibulovité části stonkových článků. Toto je nejsnažší způsob, jak poznat samici na začátku květu. Samci nejdou odlišit od samic podle výšky nebo hustoty porostu.

Po 3 - 6 týdnech od přepnutí lamp by měly být všechny kytky úplně pokryté bílými pestíky. To jsou právě dospělé květy, které porostou a pokryjí celou kytku. Existují odrůdy, které jsou bez dalšího zkrácení periody se světlem ochotné kvést donekonečna. Až uvidíte, že rostlina má dostatek dozrávajících květů, přepněte světla na 8-10 hodinový režim (např. 9 hod. světla, 15 hod. tmy). Od teď by kytka měla začít dozrávat doslova před očima a měla by být do dvou tří týdnů připravená ke sklizni. Další možnost je nechat kytky dozrát ve světelném režimu typickém pro podzimní přírodní osvětlení nebo v režimu 12/12 hodin. Oba způsoby většinou vedou ke zvýšení výnosů, avšak doba potřebná pro dozrání se může i ztrojnásobit.

Tuto závěrečnou fázi mohou rostliny prožít venku a to dokonce i když je venku ještě (resp. na jaře už) příliš dlouhý den. Po tom, co rostlina dosáhne vrchol květu, je už téměř nemožné, aby se navrátla zpět do fáze růstu a konečná fáze květu proběhne tak jako tak. Můžete si uvolnit vnitřní prostor určený pro květ pro nové rostlinky a i když dokvetení venku trvá namísto 2-3 týdnů spíše 1-2 měsíce, neplatíte tam většinou žádný účet za elektřinu.

Až se začnou bílé vlásky (pestíky) obarvovat do červena / oranžova / hněda a falešné semínkové tobolky (falešné v případě, že ste nezapoměli vytrhat samce :-) se začnou plnit pryskyřicí, je čas sklízet.

Nedotýkejte se palic, chcete-li otestovat jejich pevnost nebo tvrdost, sahněte na list pod palicí - na prstech by vám zůstala spousta jedné nejmenované aktivní látky.

Old Post 11-06-2003 v 10:15 AM
jiroos je offline   Profil uživatele jiroos   Find more posts by jiroos   Foto galerie člena jiroos   Click here to Send jiroos a Private Message   Add jiroos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Why?!
Nový Člen

Karma uživatele Why?! - 90% PěstitelskáKarma uživatele Why?! - 90% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 25  

Zatemňění Příspěvek č. 14

Ahoj, při procházení fórem jsem několikrát narazil na zmínku o zatemňování, bližší topic (vyjma toho o samozatemňovacim skleníku) jsem o tom nenašel. Ale k věci...
Zajímalo by mě, jestli by stačilo např jen kytku zatemnit několikrát a když by začala kvíst, už bych jí zatemňovat nemusel? Docílil bych tak začátek květu třeba už na začátku července s tím, že by kytka kvetla přes léto v nejprudšim slunci, měla by tak podle mě odost větší palice...
Jde o to, jestli jí to nebude tolik stresovat, že při květu bude mít tolik světla...
Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za rady a názory

Old Post 22-03-2008 v 15:33 PM
Why?! je offline   Profil uživatele Why?!   Find more posts by Why?!   Foto galerie člena Why?!   Click here to Send Why?! a Private Message   Add Why?! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
400w
Stálý Člen

Karma uživatele 400w - 7% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 15

myslim že to nepujde, protože se vrátí na tu periodu která zrovna je...někde tady na G sem se ptal na podobnou věc a dostal sem odpověď že to nejde...taky mi šlo o to aby to kvetlo dřív než má...takže to asi nejde, ale nechám tady ještě odpovědět někoho zkušenějšího...

smoke the sensii!in babylon is very bad reality..

Old Post 22-03-2008 v 16:43 PM
400w je offline   Profil uživatele 400w   Find more posts by 400w   Foto galerie člena 400w   Click here to Send 400w a Private Message   Add 400w to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jufik
Stálý Člen

Karma uživatele jufik - 30% PěstitelskáKarma uživatele jufik - 30% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 16

jak uz psal 400w tak to opravdu nejde , vrati se ti to do te dane periody , to bys musel prikryvat porad abys to udrzel na kvetu , tot muj nazor na vec (aspon si myslim)

Old Post 22-03-2008 v 17:28 PM
jufik je offline   Profil uživatele jufik   Find more posts by jufik   Foto galerie člena jufik   Click here to Send jufik a Private Message   Add jufik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:52 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1348680 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív