Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konopné Umění » Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »
Autor
Téma 
šapša
Stálý Člen

Karma uživatele šapša - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 318  

Příspěvek č. 49

Nemáš nějakej zajímavej receptík na medovinku?

Old Post 12-01-2010 v 20:10 PM
šapša je offline   Profil uživatele šapša   Find more posts by šapša   Foto galerie člena šapša   Click here to Send šapša a Private Message   Add šapša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 50

Ohledně medoviny:je spousta receptů na mnoho druhů)ochucených ,neochucených s ořechama atd.Na vyrobení medoviny si člověk musí sehnat speciální dolské kvasinky(chvílimi to trvalo než jsem je sehnal.Dělalo se to přibližně jako víno ,chut byla velmi sladká ale dala se.Ale člověk vypil max 2decky(fakt hodně soladké(přirovnal bych to trošku k činzánu).Určitě by se dala vyrobit lepší,to moje bylo opravdu spíše medové víno.Recepty nějaké mám,ale nevyzkoušené a je na ně třeba min 15kg medu.Já si radši vyrábím ten BEEDRINK.A navíc z té medoviny bolí řepa jako svina druhý den,když se člověk chce z toho opít.Ale pro posezení s jemným pohlavím vřele doporučuju.Chcete eda abych tady hodilpřímo origo recept na nějakou tu medovinku?

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 12-01-2010 v 20:47 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 51

Ještě jsem zapoměl napsat ,že se děla i tzv.MEDOVICE.Jak již název napovídá je to jako slivovice,prostě pálenka z medu.To je opravdový mazec ,ale ta spotřeba medu fííííííííhhaaa.To si snad ani včelky nezaslouží aby to člověk takhle sprznil.Pil jsem to dvakrát v životě a je to číré a má to hodně grády tak mezi 40-50%,prostě klasická pálenka.

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 12-01-2010 v 20:51 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šapša
Stálý Člen

Karma uživatele šapša - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 318  

Příspěvek č. 52

No známej do medoviny přidává fernet za prvé na konzervaci a za druhý právě na omezení sladkosti a můžu zodpovědně říct,že jsme s babou toho vypili dost,ale hlava nebolela. Je pravda,že jsme nemíchali s ničím ani nedali prda

Old Post 12-01-2010 v 21:11 PM
šapša je offline   Profil uživatele šapša   Find more posts by šapša   Foto galerie člena šapša   Click here to Send šapša a Private Message   Add šapša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 53

Já jsem prostě nějak tu medovinu zavrhnul (ale rozhodně ne navždy).Mám radši grády a vypít toho méně.Takové pocucávačky ,to je jak baylees pro ženské

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 12-01-2010 v 22:04 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 54

citace:
Původní příspěvek od Slick-ace
Po dědovi zbyl na zahradě včelín a tak nějak mě to včelaření obcházelo celej život . Díky za tohle téma.

Jen praktická připomínka k topicu, bylo by myslím dobré za čas požádat o promazání, protože čím více se topic co dopočtu stránek zvětšuje, tím se stává nepřehlednějším. S tím souvisí i moje další bodka.. co takhle dát pro přehlednost do prvního příspěvku odkaz na posty s důležitými informacemi, či s těmi podtématy včelaření ? Jen návrh.

(smažu)


Zdar ohledně těch starších věcí (včelínu,úlu atd)je to dost nebezpečné kvůli chorob.Nejlepší je začiít na novo.Je jednoduché si vyrobit zatím ten jeden úl.( v pondělí dostanete návod)Spory některých nemocí se drží na včelařském vybavení i např 10let.!!!!!
Opravdu nepodcenovat.

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 13-01-2010 v 14:08 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord A.
Nothing is True

Karma uživatele Lord A. - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lord A. - 45% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 55

já bych o nějaký recept na medovinu celkem stál. Jednou jsem jednu s kámošem udělal a nedopadlo nějak slavně :-D Chutnalo to jak pivo.

♔▣▢▣▢▣♜▣ šach mat
▣▢▣▢▣♜▣▢

„The sun gives spirit and life to plants and the earth nourishes them with moisture.“
→→→→Leonardo da Vinci
Kam čert nemůže, tam svlačec nastrčí.

Old Post 13-01-2010 v 17:04 PM
Lord A. je offline   Profil uživatele Lord A.   Find more posts by Lord A.   Foto galerie člena Lord A.   Click here to Send Lord A. a Private Message   Add Lord A. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 56

Tady hážu link na jeden recept ,přidal bych tam ještě akorát skořici,těch receptů je více ale na mnohem větší množství medu od 100kg více. http://www.zssitborice.wz.cz/medovina.htm

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 13-01-2010 v 17:32 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 57

Zdravíčko!

lumpe určitě k+ za ten návod na výrobu ůlu až tu bude

k medovině dodám asi toto : v porovnání s vínem kvasí déle ,ve tmě, při vyšší teplotě , se speciálníma kvasinkama . Déle odstává/se čistí a rozhodně se vyplatí ji archivovat/třeba rok dva i dýl pokuď to vydržíte Dělal jsem ji dvakrát a ani jednou nebyla extra přeslazená , to nemůžu říct , pít se dala krásně a hlava by po ní bolet neměla pokud je dobře odkalená a starší . Vyrobit jí můžete i z menšího množství medu , recepty jsou vdycky na těch 50/100l ,ale když si to zpoměrujete můžete vyrobit třeba jen z pěti kg medu . Jen na co dejte pozor ... už několikrát se mi stalo že jsem koupil kvasinky ,které byly prošlé , resp. už nevykvasily . Co jsem si všimnul tak je na trh dodává snad jen jedna firma a trvanlivost mají rok . No a dva roky po sobě se mi stalo že jsem koupil vždy už více jak rok staré/moje hloupost samozdřejmě že jsem se nepodíval . Takže mi příjde že prostě dokud nevyprodají staré zásoby nedají na trh nové . Btw ty kvasinky jsem nekupoval na stejném místě ...

no a rojení je přirozená věc , nebál bych se ho , ani toho menšího množství medu . To je prostě přirozený chování ..

a ještě by mě zajímalo jak pár lidí psalo že je poštípaly včely ve větším ... já nejsem alergickey ,ale když mě jednou poštípalo cca 20včel - většinou obličey a hrudník taxem byl na tom opravdu zle . Neviděl jsem/ rozostřený vidění , motání hlavy , totální slabost/ušel jsem vždy tak 3kroky a musel jsem si lehnout .. a proto když někdo psal že ho stíplo 100včel , to už je snad na umření ne ? to si ubec neumím představit ...

Old Post 13-01-2010 v 21:51 PM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 58

Zdar

Ohledně té medoviny máš určitě pravdu s tím jak jsem psal moc zkušeností nemám,takže jsem rád že jsi tio trochu obohatil .
Ohledně toho rojení si děláš prdel ne?Rojení znamená pro včelaře tolik negativních věcí ,že to rozhodně v pohodě není

1,Máš ze silného produktivního včelstva najednou slabé,které ti ještě nedá ani skoro žádný med(tak max 5kilo)což je k smíchu.
2.Tím pádem máš v úle rojovou matku,kterou musíš co nejdříve vyměnit.(to znamená investice tak 300 do nové matky)
3.Měl bys(podle pravidel ČSV -českého svazu včelařů,svůj roj najít a sebrat si ho (možná se to nezdá ,ale není to rozhodně vždycky sranda)a navíc si představ že obhospodařuješ 50 ,včelstev tak tě rozhodně rojení nepotěší.Ale spousta starých včelařů nechává včely rojit,protože ani pořádně neznají protirojová opatření(né že bych je shazoval,naopak moc si jich vážím) ale znáte to starého psa novým věcem nenaučíš.
4.Pokud máš včely u domu,tak většinou tak na 95% tvůj roj vyletí na strom od sousedů a to je peklo.Jako poslouchat hlášky typu,rychle si ho sundejte nebo zavoláme hasiče,panebože vždyt nemůžeme ani ven atd bych nepřál nikomu (ale to jen pokud máte špatné sousedy).

Ale jak jsem psal je to přirozená věc ,ale ne u vyšlechtěných plemen,které se převážně chovají.

A ohledně těch množství žihadel jasně že jsem si po těch 100 žihadlech nezašel na pivko nebo nelehnul k televizi,taky jsem to rozdýchával.Jak jsi psal ty stavy,motání hlavy,slabost atd.Tak to je klasická reakce těla na předávkování včelím jedem,proto čím více žihadel tím hloubější a těžší stavy.Ale pro včelaře který dostává 5 žihadel týdně je lehčí se s tím vyrovnat.

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 13-01-2010 v 22:18 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 59

...nechci se tady s Tebou dohadovat ohledně toho rojení ,ale to že sním má včelař starosti přece ubec neznamená že je to špatný . Pro včely to je přirozený a člověk/včelař by knim měl mít /k tomu respekt . Navíc nemělo by se zapomínat na to že díky roji vlastně získáš nový včelstvo , zadarmo Otom šlechtění , neříkám že je to špatný ve všech směrech ,ale víš jaxe sem/do evropy dostal obávaný brouk varoa včelí ? právě "šlechtěním" -křížením tuším se včelou indickou? ta je proti varoáze imunní kdežto "naše" včela ne . Hrály v tom roli i další věci který měly co dočinění stím "vylepšit" včely . Myslím si že by měl mít člověk ke včelám respekt a nechat jim svou přirozenost byť stím že bude mít míň medu . Když to wezmeme do důsledku tak člověk si je vlastně zotročil . Oni ukládají med jako zimní zásoby pro novou generaci a včelař jim ho ukradne a místo něho jim dá cukr ...

no a nakonec snad .... co takhle dát sousedům skleničku medu potom co si od nich ze zahrady sundáš roj ? nebo jim ho dát preventivně . U nás tohle funguje moc dobře , zatím nikdo neodmítl a dobrý sousedský vztahy jsou přeci základ

Old Post 13-01-2010 v 23:47 PM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 60

Z toho co píšeš usuzuji,že jsi taky včelař (nebo rodiče...)Já jsem taky tip člověka ,který radši nechává věci PŘIROZENĚ plynout.Jenže všichni,(i když chceme ikdyž nechceme) jsme bohužel namočeni do moderní doby.Moderní věci pro nás májí spoustu výhod,ale příroda se vždycky ozve(jak to má být správně).Já se taky s tebou rozhodně nechci přít ohledně toho rojení,naopak jsem rád že se tadý řeší docela základní problém.Nevím jak ti to mám vysvětlit abys mě správně pochopil.Když si vezmeš klady a zápory toho rojení,tak si myslím že jednoznačně převládají zápory.Ale to všechno hlavně závisí na tvém individuálním stylu včelaření.I u nás na vesnici je dost včelařů.kteří rojení moc neřeší (roj vyletí on ho hodí do úlu,zavřou a pro ně je klid.Jenže určitě alespon ze začátku (aspon já)jsem do včel hafo vrazil peněz.Jako nemusel jsem,ale nechtěl jsem mít nějaký starý úl někde u lesa a mít 5kilo medu na rok a být happy.já jsem se rozhodl že půjdu jinou cestou,že si vykutím supr úly,včelín,elektrický medomet atd.toto všechno mědocela dost stálo takže určitě čekám od včeliček že se mi odmění nějakým tím medíkem.Od doby co používám vyšlechtěné plemena matek a moderní nástavkové úly.tak se mi včelky ani jednou nerojily.A mám průměr z jednoho včelstva 45kg za rok.Roj u mě rozhodně žádaný není a pokud se včelky vyrojí takten roj usadím a řeknu si včem jsem udělal chybu.Základ včelího rojení je hlavně z nedostatku místa v úlu jak jsem již psal,takže pokud má někdo starší (jednopatrové,nebo dvoupatrové) takse mu včely vyrojí každý rok protože jim nedal dost prostoru pro rozvoj,kdež to já mám i kolikrát 6 patroví úl a včelkám to naprosto vyhovuje a tím pádem se NEMUSÍ ROJIT.A o tom to je.

A ohledně toho brouka varroa destructor,je jasné že byl přivezen odněkud s ciziny,ikdyž se včelky proti němu neumí bráit ,tak jsou naštěstí léčiva ,které se na podzim musí aplikovat preventivně do každého včelstva,tak že to není nejhorší.(ale rozhodně to není sranda pokud se proti tomu nic nedělá)

A ohledně toho šlechtění:Ted ti vysvětlím jednu hodně zajímavou věc.Jak jistě víš tak naší rebubliku sužuje včelí mor.U nás jsou nastolena taková pravidla že pokud někdo najde ve svých včelkách prvotní příznaky ,tak se okamžitě včelstvo musí zpálit a na daném místě se nesmí 5let včelařit(ochranná zona).Doufám že znáš základy včelího moru (to rozeberu v kapitole nemoci dopodrobna)jak se šíří atd.Jistý pán Květoslav Čermák vyšlechtil včelí plemeno takov že jeho čistící pud 98%. tzn žepokud ve včelstvu začne vznikat mor ,tak včely napadené larvy do 48 hodin ostraní z úlu,takže mor dále nepropuká ,taže já si stojím za myšlenkou PLEMENITBU ZDAR.

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 14-01-2010 v 09:41 AM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 61

Lumpe,

podporujete přikromováním cukrovou šťávou z jara a na podzim? Co by jsi mi řekl, k panšování včelího medu. Když jsou třeba horší podmínky, přikrmování šťávou po "celé léto". Když holky nic nenanosej. Jaký dopad to má na kvalitu medu. Setkal sem se v obchodech i s produktama, který s medem nemají opravdu nic společného. Je to prachsprostý sirop z cukrovky. Bohužel hodně málo lidí dnes pozná co je kvalitní med, možná jenom ti, kteří měli tu možnost mít doma včelín a propadnout tomuto koničku.

Nemusíš odpovídat hned... dík

Old Post 14-01-2010 v 13:38 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 62

To mopslík:

Včelky podporujeme krmením z cukru smíchaného vodou na podzim(po vytočení veškerého medu) a dále přikrmujeme z jara než žačnou kvést ovocné stromy abychom podnítily činnost včelek a udělali jim tzv.falešnou snůšku.Ovšem jakmile začnou kvést stromy z jara tzn. že včely začínají nosit med tak se nesmí přikrmovat cukrem (pokud nechceš dělat vývar na lidech).Je to hodně o serioznosti a už jsem se setkal i s típkem ,který dával včelám do krmítka na podzim jablečný mošt ,který si udělal ze svých jablek a ty mu z toho udělaly ,,med" a ten dále prodával.A PROTO APELUJI NA VŠECHNY,NEKUPUJTE MED Z TĚCH ZPROMINUTÍM POSRANÝCH SUPERMÁRKETŮ.to je všechno dovoz z asie a itáliea je to naředěné cukerným sirupem,a proto toto není rozhodně MED.Podpořte raději české včelaře a navštěvujte včelařské obchody kvůli zakoupení medu.Tam je jistá garance že je to náš tuzemský nefalšovaný med.A nebo nejlépe kupujte med od známého včelaře to je největší jistota.A navíc v obchodě dělají triky že ten med vypadá levně za to možství ale vždy vás to vyjde dráž než od včelaře(seriozní včelař,většinou pokud není špatný rok tak prodává kilo medu(to je 0,7 litru,protože med má větší hustotu než voda) za 100kc,

A ještě důležitá poznámka,to si prosím všichni pamatujte!!!!

Jakmile si už z vás někdo koupil,takový ten tzv med z těch supermarketů tak jej nikdy nevyhazujte na smetiště bez pořádného vyplachnutí sklenice,protože takové ty tzv zahraniční medy,hlavně z itálie obsahují ty tzv spory moru včelího plodu,které jsou pro člověka sice neškodné,ale stačí aby například jedna moje včelka někde narazila na tokovou nevypláchnutou sklenici nabralado sebe jednu dávku toho ,,medu" přinesla jej do úlu a mám mor v celém úle,tak budte tak hodní a zkuste toto pravidlo dodržovat.Pomáháte tím nám včelařům. Děkuji....

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 14-01-2010 v 14:02 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slick-ace
Stálý Člen

Karma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% PěstitelskáKarma uživatele Slick-ace - 46% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 644  

Příspěvek č. 63

citace:
Původní příspěvek od Lump


Zdar ohledně těch starších věcí (včelínu,úlu atd)je to dost nebezpečné kvůli chorob.Nejlepší je začiít na novo.Je jednoduché si vyrobit zatím ten jeden úl.( v pondělí dostanete návod)Spory některých nemocí se drží na včelařském vybavení i např 10let.!!!!!
Opravdu nepodcenovat.


Díky za info, oni už tam včelky nelétají cca. 15 let. Pak, co si vzpomínám tak dědovi onemocněly a pomřely na nějakou chorobu. Děda už neměl sílu to zakládat znova. Tak si tam ten včelín stojí a slouží jako skladiště zahradích potřeb, až před pár lety se tam nadivoko nasquatovaly včely. Teď už tam nejsou. Ono na tej čistotě určitě něco je.

Pojďte si zahrát karetní hru BANG ! online.
Z obalu filmu Evil Bong2 : "In 3-D If Your're Stoned !"

Tok mých myšlenek je rychlejší, než proud mých slov.

Food Not Bombs

Old Post 14-01-2010 v 14:07 PM
Slick-ace je offline   Profil uživatele Slick-ace   Find more posts by Slick-ace   Foto galerie člena Slick-ace   Click here to Send Slick-ace a Private Message   Add Slick-ace to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Slick-ace! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 64

citace:
Původní příspěvek od Slick-ace


Díky za info, oni už tam včelky nelétají cca. 15 let. Pak, co si vzpomínám tak dědovi onemocněly a pomřely na nějakou chorobu. Děda už neměl sílu to zakládat znova. Tak si tam ten včelín stojí a slouží jako skladiště zahradích potřeb, až před pár lety se tam nadivoko nasquatovaly včely. Teď už tam nejsou. Ono na tej čistotě určitě něco je.


Není zač.Na té čistotě opravdu dost záleží.Spousta nemocí a nejenom ten mor začíná bujet právě ve špíně atd.A navíc jak jsem psal,že když včely dostanou mor tak se musí vše spálit(vše co přišlo do styku se včelama tzn. ochrané pomůcky atd.) Ale pokud by se ti jako včelaři něco takového stalo,tak bys dostal od ČSV dotaci na obnovu včelstev tzn. by jsi dostal peníze na nový úl,nové včely.nové vybavení,což si myslím že je ze strany státu rozhodně dobrý krok,takže být registrovaný člen má rozhodně dost výhod.

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 14-01-2010 v 14:17 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:18 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6468330 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív