Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konopné Umění » Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od vimnevim
Docela by mě zajímalo stačí-li mít třeba solo úl někde postavenej, nebo je potřeba nějaká bouda jako máš na tej fotce kvůli zimě ? Měl jsi někdy problémy s vosama nebo sršáňama ? A nebo co jsou teďka pořád různý nemoce, že lidem vymírají celá včelstva máš s tím nějakou zkušenost ?...


Ohledně těch nemocí a sršnů:Sršen je predátor který se živý masem tzn .moucha,motýl ale i včelka.Na vletu do úlu celý den hlídají tzv.včelý hlídačky,které kontrolují včely které přílétavají podle pachu a představte si že to mají včelky tak vychytané že pokud přiletí cizí včela a chce vletět do úlu a má v sobé med nebo na nohách pyl tak své zboží nabídne jako přínos do kolonie a je vpuštěna do úlu a přijata do nové koloniePokud kolonii nemá co nabídnout tak je agresivně vyhoštěna z okolí vletu.Sršni jsou docela velké nebezpečí protože se jim včely moc nemůžou bránit,ale i tady matka příroda neudělala chybu,včely totiž nemají sílu jako jedinec ale jako celek,takže stovky včel obklopý takového nenasytného sršně až na něm udělají celistvou patrovou vrstvu a vytvoří v jejím jádru teplotu přesahující 40stupnů,sršen se doslova uvaří a udusí a je po něm.A 3-5 včel (uvařeného) sršně uchopí najednou a odletí s ním ho odhodit opodál do trávy,Vosi jsou slabší pokud máš včelky v kondici tak se snimi rázně vypořádají

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 10-01-2010 v 18:33 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord A.
Nothing is True

Karma uživatele Lord A. - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lord A. - 45% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 18

jak to tady čtu, tak mám čím dál větší chuť pořídit si včely... Jak často se o včelín musí člověk starat? Musí tam jít 2x týdně, nebo 1x za měsíc...?

♔▣▢▣▢▣♜▣ šach mat
▣▢▣▢▣♜▣▢

„The sun gives spirit and life to plants and the earth nourishes them with moisture.“
→→→→Leonardo da Vinci
Kam čert nemůže, tam svlačec nastrčí.

Old Post 10-01-2010 v 18:35 PM
Lord A. je offline   Profil uživatele Lord A.   Find more posts by Lord A.   Foto galerie člena Lord A.   Click here to Send Lord A. a Private Message   Add Lord A. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.ice
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.ice - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 19

Ahoj máš to moc pěkně zpracovaný =) Taky už nějaký rok pomáhám u včel mámě převážně u vytáčení, ale i u okolní údržby (čištění, oprava rámku a td..) Tak tu mam takovou malou radu u toho rojení =)
1) občas prohlédnout plásty jestly tam nejsou nějaké matečníky a když tak je propíchnout, aby nevznikla nová matka a ta stará s částí včelstva neodlétla. Je to, náročné a i tak může nějakej uniknout..
2) včely se často rojí, když mají plné plásty a nemaj kam dál dávat snůšku tak jim tam přihodit ještě jeden medník (nejsem si jistej jestli se to tak určitě jmenuje) často to pomáhá..
Jinak včeli se často rojej za teplého počasí červenec, srpen září, ale není to pravidlem..

Měj se pěkně a ať ti bručí =)

Old Post 10-01-2010 v 18:49 PM
Mr.ice je offline   Profil uživatele Mr.ice   Find more posts by Mr.ice   Foto galerie člena Mr.ice   Click here to Send Mr.ice a Private Message   Add Mr.ice to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 20


Ještě větší maskr je když se do úlu dostane myš.Myš má velice ráda med takže často se snaží dobýt se do úlu.Jenže jakmile se dostane do úlu a spozorují to včely tak se na nívrhne několik desítek jedinců ,které ji okamžitě ubodají no jenže co ted s ní že?Myš je tak velká a těžká že s ní nemají šanci včely pohnout a tak na ní nanášejí vrstvy již zminovaného proplisu adalší a další až se myš doslova zakonzervuje na stovky let.Zůstané pořád taková jakou ji ubodali,žádný proces hnití ATD.Proto je propolis v medicíně velmi ceněný produkt .Já sám osobně si vyrábím takový nápoj říkám mu BEEDRINK (včelý nápoj) takto:sedmička vodky nejlépe hanácké,do ní dám vosk+med +propolis a nechám půl roku macerovat(někdy už to nevydržím a ochutnám dřív)po půl roce se na dně udělá kal s medu a vosku,který tam nechám a nápoj chytne čistě zlatou barvu.Věřím že to konzervuje organismus a že je to lék.Dávám si na lačno co dva dny panáčka ráno.

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Naposledy upravil Lump 26-01-2010 v 17:12 PM

Old Post 10-01-2010 v 18:53 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od Mr.ice
Ahoj máš to moc pěkně zpracovaný =) Taky už nějaký rok pomáhám u včel mámě převážně u vytáčení, ale i u okolní údržby (čištění, oprava rámku a td..) Tak tu mam takovou malou radu u toho rojení =)
1) občas prohlédnout plásty jestly tam nejsou nějaké matečníky a když tak je propíchnout, aby nevznikla nová matka a ta stará s částí včelstva neodlétla. Je to, náročné a i tak může nějakej uniknout..
2) včely se často rojí, když mají plné plásty a nemaj kam dál dávat snůšku tak jim tam přihodit ještě jeden medník (nejsem si jistej jestli se to tak určitě jmenuje) často to pomáhá..
Jinak včeli se často rojej za teplého počasí červenec, srpen září, ale není to pravidlem..

Měj se pěkně a ať ti bručí =)


Zdar,jasně že znám všechny tyto metody a okolnosti týkající se rojení ale rozhodl jsem že to zdejším členům vysvětlím trošku více laicky a že se budu snažit nezacházet so příliš velkých detailů.Už jsem totiž měl pár přednášek pro laiky a stalo se mi ,že jsem se v tom nakonec docela zamotal.Zatím jsem začal z lehka,jen pár odborných výrazů snažím se lidi nejdřív trochu zasvětit než do nich valit hned (matečník,snůška,varoáza,zvápenatění včelího plodu,atd)Jak říkám včelařím už pět let na vlastní pěst,a mám toho přečteno mrááááky,takže vím o čem mluvím,ale díky za postřeh.

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 10-01-2010 v 19:05 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 22

A mimochodem děkuji všem za Káčka a za uznání,nečekal jsem že budu mít s tímto tématem takový úspěch.Největší radost by mi stejně udělalo kdybych v někom probudil lásku k tomu nebo dokonce kdyby někdo díky tomuto DREDU začal včelařit.Ale nepředbíhejme zatím čtěte ptejte se a přemýšlejte.

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 10-01-2010 v 19:11 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 23

citace:
Původní příspěvek od Lord A.
jak to tady čtu, tak mám čím dál větší chuť pořídit si včely... Jak často se o včelín musí člověk starat? Musí tam jít 2x týdně, nebo 1x za měsíc...?


No chlape to je různé.Ted v zimě jen posloucháš včelky,popřípadě chodís odhazovat sníh,pokud ho je moc.Takže ted je relativně klid.ale od jara chodíš zhruba do včel co 14dní,někdy co 3týdny a někdy častěji ,když musíš vyřešit nějaký problém(třeba již zminované rojení),ale jak jsem psal čím méně je rušíš tím lépe děláš,ale nějaké základní úkony udělat musíš.By si chtěl mít včelky někdé dál od domova že se ptáš?

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 10-01-2010 v 20:11 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord A.
Nothing is True

Karma uživatele Lord A. - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lord A. - 45% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 24

ani ne, ale jsem extrémně časově vytížený... Ale ty včely mě už dlouho lákají. A ty moji chuť jen podněcuješ :-)

♔▣▢▣▢▣♜▣ šach mat
▣▢▣▢▣♜▣▢

„The sun gives spirit and life to plants and the earth nourishes them with moisture.“
→→→→Leonardo da Vinci
Kam čert nemůže, tam svlačec nastrčí.

Old Post 10-01-2010 v 20:41 PM
Lord A. je offline   Profil uživatele Lord A.   Find more posts by Lord A.   Foto galerie člena Lord A.   Click here to Send Lord A. a Private Message   Add Lord A. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 25

citace:
Původní příspěvek od Lord A.
ani ne, ale jsem extrémně časově vytížený... Ale ty včely mě už dlouho lákají. A ty moji chuť jen podněcuješ :-)


Pokud by jsi měl 1-2 včelstava tak by jsi to v pohodě stíhal.Máš nějakou literaturu nebo ještě moc o tom nevíš?

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 10-01-2010 v 21:15 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 26



Ještě hážu dvě fota včelých plástů s medem Mňammy

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 10-01-2010 v 21:26 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 27

Lumpe něco všeobecnýho o tom mám přečteno...spíš mě zajímá kolik druhu se dá sehnat,jestli se snesou vedle sebe a jestli je mezi něma nějákej spešl rozdíl na chov a tak

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 10-01-2010 v 22:18 PM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 28

V naší republice se dají běžně sehnat dvě plemena včel:

1.je včela medonosná ta je nejběžnější,má docela velké rojové chutě a dává medu průměrně.

2.je včela kraňská (tu chovám i já) ta pochází původem z hor na slovinsku, a ta má spoustu výhod:nemá rojové vlastnosti,je vyšlechtěna aby snášela nadprůměr medu ,má brzký jarní rozvoj a doporučuje se do oblastí s vyšší nadmořskou výškou.Jo a úvádí se že je mírná-nebodavá,ale každá včela tě bodne když uděláš chybu

Vedle sebe se tyto dva druhy snesou v pohodě.Samozřejmě že je mezi nima rozdíl na chov.Už podle toho co jsem napsal je jasné že např:na jaře nejdříve začneš rozšiřovat kraňskou včelu se 14 denním názkokem než včelu medonosnou.Těch aspektů je více,ale každopádně budoucnost má včela kraňská,taky se neustále šlechtí a vylepšuje .To je nastejno jako když krosíš skunky protože i včela kraňská má svoje podplemena a ty se neustále kříží a kříží.A navíc se umělě inseminujou včelý matky takže vznikají opravdu další nové línie.

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 10-01-2010 v 22:37 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 29

OMLOUVÁM SE ZA SVÉ PRAVOPISNÉ CHYBY V TOMTO THREADU,NA ŠKOLE JSEM Z DIKTÁTŮ VŽDYCKY DOSTÁVAL PRAVÁKY TAK SE NA TO VYPRDNĚTE PROSÍM,V RYCHLOSTI DĚLÁM CHYBY A POMALU PSÁT NEUMÍM,TAKŽE SE OMLOUVÁM

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 10-01-2010 v 22:46 PM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 30



Takže zdravíčko,tady hážu nějaké echo O VČELÍM PYLU:

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 11-01-2010 v 09:59 AM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 31


TADY JSEM NAŠEL NĚCO O PŮSOBENÍ MATEŘÍ KAŠIČKY NA LIDSKÝ ORGANISMUS:

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 11-01-2010 v 10:14 AM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lump
VčeLaŘ

Karma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lump - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 304  

Příspěvek č. 32



Dotřetice hážu echo o včelím propolisu + na co vše působí příznivě:

Včelaření na groweru aneb pomáhejme přírodě


Trainwreck 400w hlína

Old Post 11-01-2010 v 10:22 AM
Lump je offline   Profil uživatele Lump   Find more posts by Lump   Foto galerie člena Lump   Click here to Send Lump a Private Message   Add Lump to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:09 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0670760 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív