Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Velký problém s plísní ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Prohrávám s plísní? Příspěvek č. 1

Prosím o radu, už jsem zoufalá. Asi půl roku je potýkám s jedním problémem a nikde jsem nenašla radu, která by mi pomohla. Pěstuji pod 6oo, matky a mladé zvlášť a na květ taky 600. Odtah mám, větráky na ofuk taky, ph upravuji kolem 6, hnojiva jsem vystřídala, teď používám od Canna, nejsou přehnojené ani přelité, od lampy to taky není spálené, vlhkost je u kvetoucích nižší, u mladých tak kolem 60%. Kytky vypadají krásně a najednou na několika místech začnou žloutnout, většinou od vršku a během pěti dnů i dříve jsou úplně celé pryč. Jsou jakoby zvadlé, barvu od žluté až do hněda. Potvory tam nemám žádné, myslela jsem, že to je nějaká plíseň, ale nepomohly ani postřiky ( Novozir, Kupricol, Polyversum). Už mi to zlikvidovalo matky, několikrát už rostoucí řízky a dvakrát měsíc kvetoucí rostliny. Vystříkala jsem i pěstírnu, nakoupila jsem nové řízky, chvilku všechno v pohodě a najednou zase. Jde to hrozně rychle a zatím jsem je nikdy nedokázala zachránit. Teď tam mám 30 kytiček tři týdny na růstu, ve druhém mi tři týdny kvetou a už je to tu zase, jen je vynáším ven. Pokud budete mít někdo nějakou radu, sem s ní, tyhle už asi nezachráním, ale nechci se jen tak vzdát. Díky

Old Post 21-09-2009 v 17:44 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 2

Ahoj, myslím, že jedna fotka by vydala za 1000 slov. Proto neváhej a http://grower.cz/pestovani/navody/d...azky/16.html#93

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Old Post 21-09-2009 v 17:47 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Zdravim, prihod foto, jedes v hline bo nejake hydrosystem?

Old Post 21-09-2009 v 17:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 4

Díky za rychlou odpověď, fotky se pokusím dodat. Pěstuji v hlíně, zkoušela jsem různé poměry zahradnického substrátu : perlitu : kokosu, do posledního pokusu jsem dala víc kokosu, ale stává se mi to ve všem. Známý má řízky ode mě ve stejné zemině, stejně pěstované a tenhle problém nemá.

Old Post 21-09-2009 v 18:00 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 5

Opravdu to chce foto- hoď sem nějaký podle "papouškova" návodu, pak to bude daleko jednoduší poznat o co se jedná!

Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Old Post 22-09-2009 v 13:37 PM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 6

Díky všem za zájem, pokusím se přidat sem fotky. Vůbec mi to nejde, snad se mi to nakonec podaří

Old Post 22-09-2009 v 14:58 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 7


Napaden jeden výhon ze tří

Naposledy upravil VeKol 26-09-2009 v 17:10 PM

Old Post 22-09-2009 v 16:01 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 8

Sice mi to píše, že to fotky odeslalo, ale já se to teprve učím, tak nevím, nevím... Jestli jsem něco zblbla, tak prosím někoho, kdo to má na starosti, ať to smaže a moc mi nenadává. Já se snažím najít pomoc, protože dneska likviduji úplně všechno, snad zachráním pár řízků, které byly jinde. Fotky jsem posílala podle návodu, až k Odeslat soubory to šlo podle plánu a pak se to nějak zvrtlo. Jestli s vaší pomocí zjistíme, co je to za svinstvo, zkusím to ještě jednou od začátku. Zapomněla jsem napsat, že teplota byla také dobrá, jinak už mě nic nenapadá. Zkusím poslat poslední fotky a pak jdu uklidit to mé pohřebiště. Už potřetí!!!!!

Old Post 22-09-2009 v 16:25 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 9

Fotky se nenahrály a bez nich mi nepomůžete. A dělám to přesně podle návodu

Old Post 22-09-2009 v 19:21 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 10



Mladé zdravé po dnou dnech od napadení

Old Post 26-09-2009 v 17:18 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 11


A po dalších třech dnech. Od minule už nevěřím, že je zachráním, když to začne

Old Post 26-09-2009 v 17:22 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 12



Hrozně rychle se to šíří, už jsem je zlikvidovala, ať z nich alespoň něco je, ale chci zjistit, v čem je chyba

Old Post 26-09-2009 v 17:25 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 13



Konečná

Old Post 26-09-2009 v 17:26 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 14

nemáš v bedně nejakou dřevotřísku? a nemože to byt spíš viróza než plíseň? plíseň by to sežrala, toto vypadá relativně celé, enom uschlé.

Old Post 29-09-2009 v 07:43 AM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moje
Stálý Člen

Karma uživatele Moje - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 246 

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od dokktor
nemáš v bedně nejakou dřevotřísku? a nemože to byt spíš viróza než plíseň?


prosím tě jak tohle myslíš?právě ja mám bednu ze dřeva...a skoro podobnej problem.

400W Freestyle Bush-MAZAR

Old Post 29-09-2009 v 10:27 AM
Moje je offline   Profil uživatele Moje   Find more posts by Moje   Foto galerie člena Moje   Click here to Send Moje a Private Message   Add Moje to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Moje! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Moje


prosím tě jak tohle myslíš?právě ja mám bednu ze dřeva...a skoro podobnej problem.

tak, že sem měl taky podobný problém. měl sem napouštěcí vanu z dřevotřísky vyloženou igelitem. minulý týden sem to komplet vymněnil za plast a když sem tu vanu vytahl, objevil sem (snad) jádro pudla. dřevotříska vlhká, nechutně smrděla po plísni. když sem to stříkal na plísně tak absolutně bez účinku, druhý den stejný progres jak kdybych nic nestříkal. když sem tam dal ty plastové kalfasy, tak sem stříknul dithanem a po týdnu zatím po plísni ani památka. no zkrátka, tak jak sem před nedávnem zavrhnul keramzit pro jeho schopnost neúnavně prznit pH, tak sem teď definitivně zavrhnul použití dřeva (nebo čehokolik, co by mohlo sloužit jako potrvava pro nejaké nechtěné organismy) coby materiálu použitého na cokoliv v bedně.

jinými slovy, ve dřeve se drží vlhkost a dobře se tam daří houbám.

ad virové onemocnění: na to su malý pán. s tým bych klidně nadrzo došel do zahrádkářství.

Old Post 29-09-2009 v 10:58 AM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:08 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
07-08-2017 - Nějaký problém s listy - 14 odpovědí
12-01-2017 - pH problém - hlína - 6 odpovědí
28-07-2013 - neustaly problem s plisni - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4750430 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív