Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Velký problém s plísní ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Parapa
Stálý Člen

Karma uživatele Parapa - 64% PěstitelskáKarma uživatele Parapa - 64% PěstitelskáKarma uživatele Parapa - 64% PěstitelskáKarma uživatele Parapa - 64% PěstitelskáKarma uživatele Parapa - 64% PěstitelskáKarma uživatele Parapa - 64% PěstitelskáKarma uživatele Parapa - 64% PěstitelskáKarma uživatele Parapa - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 175  

doporučení Příspěvek č. 17

Jednu z mrtvých kytek vemte a vyndejte komplet z květníku....Proskoumejte celý kořenový sistém. Pokud jsou kořeny zažloutlé až zahnědlé nebo dokonce úplně sežrané pak to bude nějaká silná kořenová plíseň.
Předejdete tomu použitím kvalitních substrátů a preventivním použitím mikroorganismů které se živí plísněmi a to na př:
GH BioMagix
http://www.klecka.cz/growshop/ssr/GH-BioMagix-10-g.html
nebo Polyversum
http://www.growmarket.cz/produkt/polyversum-5g

2015 pozdě, ale přece

Sýrová jízda- 8x Cheese 2xShiva2 2xLowryder- sklizeno

Royal Ride- SSH-JH


Parapas Out Galery



Rozum nic neváží a přitom je to těžká zbraň s trávou to je stejné

Old Post 29-09-2009 v 11:47 AM
Parapa je offline   Profil uživatele Parapa   Find more posts by Parapa   Foto galerie člena Parapa   Click here to Send Parapa a Private Message   Add Parapa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 18

Ahoj a díky všem za snahu. Kořeny jsem prohlížela a byly v pořádku, Polyversum jsem už také zkoušela a nic. Teď jsem prázdnou pěstírnu vystříkala zase proti houbovým chorobám a nechala jsem tam svítit horské sluníčko. Chytám se každé rady, prý UV taky pomáhá proti tomu sajrajtu. Horší je, že to mám ze dřeva a ze sádroše. Je to sice nové a potažené bílou folií, ale budu to muset rozebrat a podívat se na to. Teď nevím, jestli mám risknout další řízky, ale dost se bojím. Pokud máte někdo radu nebo zkušenost, napište prosím, protože co mě napadlo nebo jsem tu našla, to jsem zkusila. Bude to asi pokus-omyl, snad na to s vaší pomocí brzy přijdu. Díky VeKol

Old Post 29-09-2009 v 15:12 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 19

vekol: horské slunko sem zapomněl zmínit. to je prý dobrý bijec na mikroorganismy - sám sem ho teď taky použil a jak sem psal, zdá se zatim všecko OK. já sem měl minulou bednu taky ze sádrošu s tou dřevotřískovou vanou a s odstupem možu říct, že to neni ideální řešení - jak to chytne vlhko tak to de srat. čichni k tomu dřevu a uvidíš. já sem to sice taky od minulého plesnivého kola umyl, ale naprosto bez pozitivní odezvy. houby bují, ofuk ti nonstop rozfoukává spory po bedně a ty možeš stříkat do aleluja a nic nespravíš.

Old Post 29-09-2009 v 15:33 PM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 20

Teď jsem to všechno vyndala a je to suché a bez zápachu. Časem to předělám a teď se pokusím zjistit něco o té viroze. Když někde něco najdu ( nebo vy), tak to sem dám. Asi nejsem sama, kdo má takový problém

Old Post 29-09-2009 v 16:38 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tornado12
Stálý Člen

Karma uživatele tornado12 - 89% PěstitelskáKarma uživatele tornado12 - 89% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 21

Jak to dělám já.
Kupuju od plagronu royalty mix a kokosovou rohož ( obsahuje trichodermu)

Semeno nebo řízek dám pouze do toho kokosu do kemémku a nechám zakořenit nebo vyklíčit až je kelimek prorostlí přesadím do květináče už s royalty mix.
krichoderma se rozrostě i s kořenovým systémem rostliny.
Jak říkám chráněno miminko od útleho dětství.
A má to ještě výhodu že řízek ani semínko nesnese takový substrát s těmito parametry PH 5,8 - 6,2, EC 1,8 - 2,2. ( buď by se spalili a nebo spomalili start což nechceme )

Old Post 24-10-2009 v 13:35 PM
tornado12 je offline   Profil uživatele tornado12   Find more posts by tornado12   Foto galerie člena tornado12   Click here to Send tornado12 a Private Message   Add tornado12 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 22

Tak to zkouším znovu, včera jsem tam dala řízky a uvidím. Preventivně jim dám Polyversum a budu je sledovat. Snad jsem se tou chemií a horským sluníčkem toho všeho zbavila

Old Post 25-10-2009 v 10:43 AM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 23

Pokavat by to bylo způsobený nějakou kořenovou plísní, tak by mohla pomoc ta trichoderma ( http://grower.cz/forum/showthread.p...=%2Btrichoderma ) jak řiká tornado. Jedno balení vydrží opravdu na dlouho a i tak je poměrně levný! Myslim, že by to stálo za pokus.

Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Old Post 25-10-2009 v 17:11 PM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 24

no jo, enomže to se pak těžko aplikujou systémové fungicidy, to by asi ta trichoderma moc nepobrala. mám teď kokos s trichodermou a stejně sem z minulého kola a špatně desinfikovaných věcí v bedně chytnul znovu tu plíseň od minule. nakonec to (zdá se prozatím) spravily dvě aplikace dithane (mancozeb) a vysvítit bednu horským slunkem.

Old Post 25-10-2009 v 19:43 PM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 25

Tak si připadám jak bojovník s větrnými mlýny, nebudu už ani popisovat, v jakém prostředí kytky rostou ani dávat fotky, protože po 3 týdnech v pohodě se stalo to samé jako minule. Jako podle kopíráku a nepomohlo nic. Obávám se, že přes všechnu desifekci ta svině je tam někde schovaná a číhá. Rozeberu to pěstírnu a přestěhuji ji jinam, to je jediné, co mě ještě napadá. Je to k vzteku. Je to jen na listech, kořeny byly pěkné a bílé

Old Post 15-11-2009 v 11:07 AM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 26

aj tak temu se u nás říká pešek. esi by pak nebylo rozumné pěstírnu uplně vyhodit a postavit novou na novém place.

Old Post 15-11-2009 v 11:21 AM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 27

Tak jsem to přesně myslela. Stejně ale nemůžu pochopit, jak se to tam dostalo. Bylo to na suché půdě, tam byl spíš problém a nízkou vlhkostí, všechno nové, čisté, nepřelité, odtah, všechno jak má být. Poslední dobou jen hledám, v čem by to mohlo být, ale na nic jsem nepřišla. Teď na to vůbec nepoužiji dřevo, i když všechno bylo suché a pod bílou fólií (tedy tou černobílou). Pešek je pro mě slabé slovo, je to k ....

Old Post 15-11-2009 v 11:34 AM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od VeKol
Tak jsem to přesně myslela. Stejně ale nemůžu pochopit, jak se to tam dostalo. Bylo to na suché půdě, tam byl spíš problém a nízkou vlhkostí, všechno nové, čisté, nepřelité, odtah, všechno jak má být. Poslední dobou jen hledám, v čem by to mohlo být, ale na nic jsem nepřišla. Teď na to vůbec nepoužiji dřevo, i když všechno bylo suché a pod bílou fólií (tedy tou černobílou). Pešek je pro mě slabé slovo, je to k ....


Ahoj , no jak se to tam dostalo se uz asi nezjisti . ALE jakmile se ti objeví jen malý náznak plísně , první věc co musiš udělat okamžite se ji zbavit ( mechanicky ) pokud tam kousek necháš rozleze se ti to na další části kytky a potom na celej box , jak to vypadá na tech fotkách to je jako kdybys tam tu plíseň pěstovala schválně ....jo ted sem si to jeste četl znova , máš na dřevotřísce nalepenou ČB folii z Gshopu ?? Tak ji strhni a podivej se za ni , jestli jsi tam měla jen trochu větší vlhkost tak tam pod folii se objevi jako prvni , cau Hlava

Old Post 21-04-2010 v 01:56 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bublantek
Stálý Člen

Karma uživatele bublantek - 68% PěstitelskáKarma uživatele bublantek - 68% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 67 

Příspěvek č. 29

na posledni 2 grow sem nepouzival ofuk vetrak a byla tam ta sama plisen a neda se ji zbavit uz nicim. jedine predcasna sklizen bo poprve jak sem ji mel tak za dva tydny splesnivelo totalne 200g tak sem to este raci sekl o 10 dni driv at mam aspon 50.
jak se rozjede tak uz nepomuze snad nic
nejlepsi proti tomu je si mislim poradny ofuk bo jak se mi spalil tak to zacalo

Old Post 21-04-2010 v 16:45 PM
bublantek je offline   Profil uživatele bublantek   Find more posts by bublantek   Foto galerie člena bublantek   Click here to Send bublantek a Private Message   Add bublantek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 30

Já sice nevim co všechno jsi zkoušela a co ne ale já to vidim na nějakej banální problem s výměnou vzduchu. Odtah máš a přítah taky? Opravdu to funguje jak má? Vlhkost máš jakou den/noc? Ventilace jede nonstop? Jako můj názor z toho co tu čtu je ten že je tady něco špatně s ventilací a nic jinýho v tom nebude. Ty když si skříń přesuneš někam jinam tak si nepomůžeš pokud ventilace zůstane stejná. Jestli je to na obrázkach opravdu plíseň tak je chyba ve ventilaci!
A ještě jedna věc: i kdybys měla plísní potažený všechny stěny skříně tak při nízký vlhkosti vzduchu ta plíseń sama zahyne a na rostliny se nic nedostane.
Ve skříni musíš mít pořádnej průchod vzduchu a to podle mě nemáš.
Jestli to chceš nějak se mnou řešit co si myslim tak SZ protože forum moc nečtu.
Nejvhodnější by bylo kdybys udělala bnovej topic a tak všechno nafotila a dodala nějaký parametry ventilátoru, časy zapnutí, vylhkost atd... Pak myslim by byla rada na světě rychle.
každopádně stěhovat skříň kvůli plísni mi přijde zbytečnost pokud se teda nejedná o sklap kde je trvakle nad 80% RH

Old Post 24-04-2010 v 23:17 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 31

ještě doplním, že já mam v boxu trvale plíseň v dolních částech boxu kde je neustále mokro a málo světla. Černou plíseň, zelenou řasu a ani se toho nezbavuju. Nepoužívam žádnou desinfekci nic a s plísní nebojuju vůbec protože mě jde vlhkost vzduchu i pod 30% když pustim ventilaci naplno. Ale ani při vlhkosti 45% žádný problem.
Až nad 50 sem měl lehce problemy a to na konci květu ještě předtim než jsem zainvestoval do výkonné ventilace a to i přesto, že jsem prve desinfikoval každý týden. Ted nemusim se toho dotknout.
V růstu udržuju vlhkost 80% a žádný problem.

Naposledy upravil 24-04-2010 v 23:33 PM

Old Post 24-04-2010 v 23:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 32

Po delší době jsem tu se stejným problémem. Přes zimu byl pokoj a teď se mi to znovu objevilo. Bohužel to postihlo nejen rostliny uvnitř ale i venku na zahradě. Je to stejné jako loni, začne to od vrcholů a jde to hrozně rychle ( viz fotky od přísp. 10). Napadá to mladé, kvetoucí, uvnitř i venku, nepomáhá nic. Nikde jsem tu nic podobného nenašla. Jsou tu zahrady dost blízko u sebe, jestli se mi sem něco přenáší?, ale co proboha. Škůdce tu nemám, proti plísni jsem stříkala, je to pořád dokola, ale v zimě byl pokoj. Dokonce se mi zdá, že se to rozlezlo i na trvalky u napadené kytky. Už jsem si myslela, že jsem z toho venku a ono se to zase vrátilo! Budu ráda za každou radu, jestli bude ještě co zachraňovat. Ty venkovky byly (ještě jich pár je), opravdu pěkné, pročítám to tady, ale pomoc nemůžu najít.

Old Post 27-07-2010 v 21:11 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
07-08-2017 - Nějaký problém s listy - 14 odpovědí
12-01-2017 - pH problém - hlína - 6 odpovědí
28-07-2013 - neustaly problem s plisni - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8794190 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív