Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Velký problém s plísní ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 33

tak to je shit ovšem. neni to fakt to padlí? letos je to u nás na JM hodně rozšířené ve vinohradech, díky úžasnému startu léta. já bych se to nebál zanést do zahradnictví a optat se, když už bych byl tak zoufalý.

Old Post 28-07-2010 v 09:42 AM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 34

Mě jenom mate, že na rostlinách není vůbec bílý povlak, ani trochu. Vím, jak vypadá padlí, soused ho tu má a má i typické příznaky. Proto já své zahradě musím stříkat proti houbovým chorobám i proti škůdcům. Ty tu naštěstí nemám, jen občas mšice, ale ne na holkách. Jsem už asi paranoidní, pořád je prohlížím, došla jsem k tomu, že je to něco od houbové choroby, ale proč nezabírá postřik? Taky tomu odpovídá to, že přes zimu jsem měla pokoj a podmínky byly stejné. Ještě to dneska postříkám přípravkem Baycor, ale jdou tak rychle do háje, že to asi nepomůže. To je taky divné, že to jde tak strašně rychle, začne to nahoře žloutnout a do týdne dokážou být v pytli. Čert aby to vzal!!

Old Post 28-07-2010 v 11:28 AM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 35

v ultraagresivních případech se používá (na vinohrady) tekutá měď, ale s tím nemám lautr žádnou zkušenost, tak se leda doptat v zahrádkářství.

Old Post 28-07-2010 v 12:52 PM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ksiksao
Nový Člen

Karma uživatele ksiksao - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 36

Ja pouzivam mimo leto jako prevenci proti plisni Championa,staci jeden postrik kdyz jsou mlade.V pripade ze uz se plisen ukaze a jeste nemas palice tak se da pouzit taky.Tuhle zimu me zacla plisen odspodu zrat kytky asi 3 tydny pred sklizni,tak jsem si udelal SILNOU smes a steteckem sem potrel stonky.
Pak prisel celkem sok,jelikoz champion tu plisen palil primo pred ocima.A na druhy den rano jsem byl bez plisne

Old Post 28-07-2010 v 13:03 PM
ksiksao je offline   Profil uživatele ksiksao   Find more posts by ksiksao   Foto galerie člena ksiksao   Click here to Send ksiksao a Private Message   Add ksiksao to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 37

Té mědi se trochu bojím,ale ten Champion bych zkusila, kdytak alespoň příště, když to teď nestihnu. Kde se dá koupit, dá se sehnat v zahradnictví nebo je to něco spešl? Já ho dosud nepoužívala. Díky

Old Post 28-07-2010 v 13:31 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ksiksao
Nový Člen

Karma uživatele ksiksao - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 38

Ja jsem ho sehnal v zahradnictvi asi rok a pul zpatky v obycejnem zahradkarstvi a dodnes mam asi 80% baleni a krome leta ho pouzivam porad.

Nicmene v zadnem pripade nestrikat na rostlinu s kvety a nebo plody.Jinak je i celkem multifunkcni,ochrani dobre i pred skudci a celkove mam pocit ze jsou i silnejsi listy.Znam dokonce i cloveka ktery ho uspesne pouzil k vyhnani hajzlu z kvetinacu,natvrdo si udelal smes a zalival tim.A pomohlo to.

Jedno velke minus...kytky budou modre a dest,postrik,proste cokoliv co prijde tu modrost uplne neodstrani.Bezne strikam pri prepnuti na kvet a pri sklizni narazim na modry xindl.Jo a taky to za zadnou cenu neochutnavej,z toho co vim z chemie by to byla instantni smrt nebo hodne rychla rakovina.No ja ho vlastne pouzivam jen proto ze to co s nim strikam nehodlam jist ani pit a pouzit ho jako postrik kdyz uz jsou kvety sem si dal jako posvatne tabu..

Old Post 28-07-2010 v 13:43 PM
ksiksao je offline   Profil uživatele ksiksao   Find more posts by ksiksao   Foto galerie člena ksiksao   Click here to Send ksiksao a Private Message   Add ksiksao to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 39

Super, díky, před týdnem jsem je sříkala , dneska Baycorem, zítra se podívám po tom Championu, chudinky dostávají sodu, naštěstí ještě nekvetou, zatím nic nepomohlo, tak nemám nic moc co ztratit.

Old Post 28-07-2010 v 14:30 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ksiksao
Nový Člen

Karma uživatele ksiksao - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 40

Nicmene ja s plisnema bojuju pouze v zime a na jare.Navic si za to casto muzu sam.Trham listy,necham stonek,obroste ho palice a uz to jede.Prakticky jakoukoliv plisen dokazu vystopovat zpet k sobe

A do medi nakonec asi budes muset,jelikoz i Champion je mednaty fungicid.Mimochodem me predstava ze se mi takova agresivni svine rozleze ze stanu rovnou na zahradu primo desi.Navic si ani nedovedu predstavit jak.

Ted nevim jestli mas kytky ve stejnem stavu jako na fotkach,ale pokud mas tohle i na zahrade tak si najmi profesionala a netrap se.Bude v tom neco vic nez jenom plisen.Tohle uz muze ohrozovat i tvoje zdravi

Old Post 28-07-2010 v 15:40 PM
ksiksao je offline   Profil uživatele ksiksao   Find more posts by ksiksao   Foto galerie člena ksiksao   Click here to Send ksiksao a Private Message   Add ksiksao to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VeKol
Nový Člen

Karma uživatele VeKol - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 41

Tak jsem to duševně vybojovala a s krvácejícím srdcem jsem všechny holky, které vykazovaly příznaky napadení, zlikvidovala a vyvezla. Ve skříni mi toho moc nezůstalo, tam to jde ještě rychleji, ale venku by to ještě bylo docela dobré. Jenže se obávám, že to mají v sobě a zítra max. pozítří to tu bude zase. Jestli se to na nich objeví, pošlu fotky, ale bude to hodně podobné fotkám od přísp, 10. Kurňa, kdekomu to roste kdekoli, tady se mají jako v bavlnce, ale něco se jim nelíbí. V genetice to být nemůže, mám řízky od matkáře odsud a navíc jsem se o ně dělila a u známého jdou bez problémů a u mě v zimě taky. Zkušení pěstitelé, zkuste mi pomoct, nějaké zkušenosti s pěstováním květin mám, ale s timhle jsem se ještě nesetkala.

Old Post 28-07-2010 v 20:45 PM
VeKol je offline   Profil uživatele VeKol   Find more posts by VeKol   Foto galerie člena VeKol   Click here to Send VeKol a Private Message   Add VeKol to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:11 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
07-08-2017 - Nějaký problém s listy - 14 odpovědí
12-01-2017 - pH problém - hlína - 6 odpovědí
28-07-2013 - neustaly problem s plisni - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6510800 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív