Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Elopův 400w Homebox, Plagron Cocos
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Hydroponie Elopův 400w Homebox Příspěvek č. 1






Tak po zkušenostech, které jsem získal ve 250w almaře, jsem se rozhodl pořídit si Original Homebox. Takže se zde nic nového o stavbě a zařizování skříně nedozvíte, je to jako instantní polévka :-) , ale možná zde budu řešit nějaké pěstitelské problémy.

Setup (který se měnit nebude):

box...............Original Homebox 1x1x2 m umístěn v pokoji v bytě
slunce...........400w Philips Master son-t Pia +
stínítko.........Adjust A-wing medium
předřadník.....Cecla
odtah...........Ruck 275 m3
ofuk..............klipsňák, na větší rostliny větší stojanový otočný ventilátor
závlaha........homemade dripsystém z akvaristického čerpadýlka
vlhkost.........ultrazvuková zvlhčovačka SPS 808
médium........Plagron Cocos


1. kolo v boxu

hnojiva jednosložková sada Hesi Coco (Hesi Root stimulators, Hesi Coco, PK 13/14, Hesi Supervit, Hesi Powerzyme) dávkování podle tabulky
edit: v začátku květu změna, hnojím podle EC metru

účastníci 7x Northern Lights

Ph měřím jen velmi sporadicky, většinou jen když se něco děje
Teploty: 23/18 den/noc
Vlhkost: nemám zvlhčovačku, takže je závislá hlavně na mojí aktivitě a rozprašovači, u nejmenších rostlin používám poklopy vyrobené z 3L kanystrů od šťávy (šetřil jsem je přes 2 roky :-) )
edit: tohle už neplatí nahrazeno SPSkou

foto č. 1 pohled na Homebox, vlevo kbelík s roztokem, vpravo ruční zvlhčovačka

foto č. 2 celkový pohled dovnitř, jelikož jsem měl trochu problémy s kvalitou klonů, 2 už to nerozdejchali, zbylých sedm právě zakořenilo a rozjíždějí se

foto č. 3 favorit, který se rozjel jako první









foto č. 4 a poslední, který spíš vypadal, že to také vzdá, ale zakořenil a pojede












foto č. 5 detail konce mého homemade dripu, hadičky jsou jen seřízlé a nacpané do gardena hadice, uvnitř jsou konce stejně hluboko, místa spojů zaplácané silikonem a obalené izolačkou, průtok sice není u všech úplně stejný, ale zase takový rozdíl to není a neucpává se to

Naposledy upravil elop 28-02-2009 v 11:06 AM

Old Post 03-01-2009 v 16:03 PM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 2





po pár dnech malý update, jak to jede, datovat to zatím nebudu, protože v kytkách jsou značné rozdíly, tak počítat začnu až od přepnutí

foto č.1 favorit, už by chtěl sundat poklop, ale bez zvlhčovačky to nejde, dokud i ostatní nebudou trochu větší, prostě kompromisy









foto č.2 takhle pěkně se rozjela i další rostlinka, je trochu světlejší, ale to se spraví v další dávce roztoku, dám tam trošku víc kořeňáku










foto č.3 outsider, který se pěkně rozjíždí, sice to není moc vidět, ale čím méně zeleně na začátku, tím déle trvá, než nabere rychlost a tenhle byl opravdu těsně před smrtí










foto č. 4 nový kandidát na prvního od konce, snad ještě ani nezakořenil, i když vypadá lépe než outsider, ale to je jen optický klam (outsider má pěkné kořeny), ještě mu dám čas :-)


jinak, informativně, tyto jezdci, jsou v boxu od půlky prosince, dlouho se jim nechtělo zakořenit (byly hned z prostorových důvodů zasazeny i bez kořínků), musel jsem trochu víc větrat v místnosti, ale pak tam byla moc zima, tak jsem si s tím musel pohrát, rozjeli se až kolem Nového roku

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Naposledy upravil elop 06-01-2009 v 08:57 AM

Old Post 06-01-2009 v 08:41 AM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

sis dal sam ty rezy??si je mel dat spis na rozjezd do malich kvetinacku,treba by to rychlej zakorenilo..ty vetsi uz sou hezky..tak at se dari

Old Post 06-01-2009 v 16:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GLORS
Stálý Člen

Karma uživatele GLORS - 100% PěstitelskáKarma uživatele GLORS - 100% PěstitelskáKarma uživatele GLORS - 100% PěstitelskáKarma uživatele GLORS - 100% PěstitelskáKarma uživatele GLORS - 100% PěstitelskáKarma uživatele GLORS - 100% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 220  

Příspěvek č. 4

malé květináče bych na zakořenění neřešil,poslal jsem je rovnou do 11l a ready.
proč nepověsíš mokrý ručníky nebo nedaš nádobu s vodou?
myslim že je škoda je nechat takle.
lampu dej určitě odost níž a nač ty kanystry?

Old Post 06-01-2009 v 18:08 PM
GLORS je offline   Profil uživatele GLORS   Find more posts by GLORS   Foto galerie člena GLORS   Click here to Send GLORS a Private Message   Add GLORS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 5






další fotoupdate, budu se snažit posílat fotky tak po třech dnech, zařídil jsem se podle rad Glorse, ale žádné zlepšení se neprojevilo, tak jsem objednal zvlhčovačku, bohužel se zasekla v e-shopu, tak snad přijde po víkendu




foto č. 1 rodinné foto, jsou zde vidět velké rozdíly ve fázích růstu a nezdravá vlhkost







foto č. 2 favorit, dnes byl zaštípnut technikou fimm (aby mi moc neutekl), ale už jsem dlouho nic neštípal, tak jsem zvědavý na výsledek, je na něm vidět nezdravá vlhkost a náběh na plíseň listovou, kytí už jsou asi 4 týdny pod poklopem









foto č. 3 druhý závodník, který se parádně rozjíždí









foto č. 4 outsider, taktéž nabírá rychlost











foto č. 5 další 2 opožděné krásky, které se rozjely, vlevo nahoře jsou vidět 2 nedomrlci, z nichž vrchní má bohatý kořenový systém a je záhadou, proč už dávno nejede a prostřední teprve zakořenil




tak zítra dostanou zbytek nádrže a v neděli průplach s Hesi Powerzymes, od pondělka už pojede zálivka pravidelně podle digitálek, zatím je zalévám poloautomaticky bez hodin :-)

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Naposledy upravil elop 12-01-2009 v 13:50 PM

Old Post 09-01-2009 v 15:47 PM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 6





tak modlím se, aby už přišla zvlhčovačka


foto č. 1 favorit, jede pěkně










foto č.2 druhá rozjetá kytí










foto č. 3 outsider už získal první pořádný výhonek, akorát se mi ho nedaří pořádně vyfotit, příště ho vyndám ven












foto č. 4 problém, který začíná být akutní, musel jsem nadzvednout poklopy a začít kytí víc ofukovat, protože jak je vidět, začíná se mi rozmáhat plíseň, takže jsem to musel trošku otrhat a tím jsem přišel o cennou zeleň v boxu, doufám, že už dnes přijde zvlhčovačka a konečně začnu normálně pěstovat


celkově jsou touhle dobou kytky měsíc v boxu, rozjezd nebyl zrovna nejlepší, celý měsíc byly přikryté poklopem a alespoň jsem zjistil, že to je maximum, kdy to kytky ještě jakžtakž přežívají, a další zjištění, že bez zvlhčovačky už skříň s tímhle setupem v bytě nejede

ale na to, že vlastně nemají skoro vlhkost, tak docela jedou :-)



edit 13.1. : dnes došla zvlhčovačka, hned jsem ji testoval a i s občasným postříkáním kolem 60 %, o tom se mi ani nesnilo, bez postříkání 50 % což už jde, později už to bude víc, až se kytí rozrostou :-D

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Naposledy upravil elop 13-01-2009 v 17:05 PM

Old Post 12-01-2009 v 14:09 PM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 7






konečně to jede :-)

foto č.1 vedoucí dvojice, která zaplní prostor po zesnulých 2 klonech, obě dvě zaštípnuty FIMMem













foto č. 2 opožděná trojice a uprostřed? Ano, outsider :-) věřil jsem mu a nezklamal mě









foto č.3 zbylý 2 účastníci, ten vlevo byl napadený plísní a už je vyléčen










foto č. 4 o takových hodnotách se mi dříve ani nesnilo, naměřené max. je 85 % vlhkosti, SPSka jede parádně, občas to prostříkávám ruční zvlhčovačkou, tak 3 - 4 x denně, ale to už spíš ze zvyku :-)








foto č.5 tak takhle to Elop láme, když potřebuje nahradit prostor po chybějící rostlině, jak lámu normálně ukážu později

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Naposledy upravil elop 15-01-2009 v 07:47 AM

Old Post 15-01-2009 v 07:32 AM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od GLORS
malé květináče bych na zakořenění neřešil,poslal jsem je rovnou do 11l a ready.
proč nepověsíš mokrý ručníky nebo nedaš nádobu s vodou?
myslim že je škoda je nechat takle.
lampu dej určitě odost níž a nač ty kanystry?


Prave maly kvetniky bych na zakořenení řešil radši než to hned šoupnout do 11l.

V malym kvetniku se líp hlídá zálivka...když přehodíš prcka kterej skoro nepije hned do 11l můžeš to hned přelít jak nic.

Takovy 1l kvetníky mi přijdou na začatek akorát.

Old Post 15-01-2009 v 08:34 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 9

ne, mám to takhle odzkoušené, ze začátku to zalévám ručně, automatiku zapojím až, když se kytky trošku rozjedou, jako třeba teď

když tam dám pěkně zakořeněné klony, tak dostanou automat hned 3. - 4. den a nikdy jsem neměl problémy

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Old Post 15-01-2009 v 09:18 AM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 10





fotky, kytky se rychle zotavují a už mi to začíná připomínat growbox, půl roku jsem se snažil alespoň o tohle v badboxu a jsem rád, že se to hejbe, a že Homebox funguje :-)


foto č. 1 celek, opět proběhlo malé stěhování opozdilka z leva uprostřed se přemístila dolu doleva hned ke zvlhčovadlu










foto č. 2 Favorit a v popředí Outsider












foto č. 3 Outsider, důkaz toho, jak je konopí odolné a pokud má správné životní prostředí, tak umí kouzlit











foto č.4 takhle mám nastavenou trysku, v rohu za ní je ofuk a na různých místech jsem naměřil min. 65% vlhka, u Outsidera je i 80%

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Naposledy upravil elop 18-01-2009 v 17:53 PM

Old Post 18-01-2009 v 17:46 PM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 11




fotky po týdnu zvlhčování SPSkou, celkově se kytky pěkně vzpamatovaly, jsou trochu světlejší, ale měřil jsem PH a to je v normě
4 kytí už jsou zaštíplé, Outsider a poslední dvě si ještě chvilku počkají

foto č.1 celek







foto č.2 Favorit a sousedé, vpravo dole Outsider










foto č.3 zbylá trojice tohoto kola






dnes jsou kytí přes měsíc v boxu na růstu, kůli vlhkosti jsem se hodně zdržel, vidím to tak ještě 2 týdny růstu a přepínání :-) pak začnu fotky datovat

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Naposledy upravil elop 21-01-2009 v 07:43 AM

Old Post 21-01-2009 v 07:32 AM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 12

zdravím diváky

tak, vlhkost a klima mám vyřešené, teď začínám řešit barvu, kytky nemají úplně zelenou barvu, jak jsem zvyklý, tak jsem se zaměřil na PH, sice dobře rostou, ale už je trochu znám, a tak vím, že jim něco chybí, naměřil jsem PH vody z kohoutku BEN testem kolem 7, možná i víc

začal jsem to řešit až dneska, po ranní zálivce a tak jsem do zbytku roztoku s hnojivem přidal PH Acid z akvaristiky, jsem zvědavý, jestli to pomůže

jinak rostou, ale můžou ještě lépe, uvidíme zase za tři dny, to už by se měly projevit změny

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Naposledy upravil elop 21-01-2009 v 22:52 PM

Old Post 21-01-2009 v 21:45 PM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mari
Stálý Člen

Karma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% PěstitelskáKarma uživatele mari - 98% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 13

ahojjj . bydlim v bytovce a ph vody bylo vzdycky kolem 6,7 a ted najednou pres 7,1 . asi tam neco pridavaj na zimu

Starlight sativa

Reverzni osmoza 0,0 ec, ph 6,0
Hindu Kush sklizeno
HASH PLANT® grow č. 3 , Plagron vs Hesi
1 in 400w
Začátky + Jack Flash
GALERIE

Old Post 21-01-2009 v 21:52 PM
mari je offline   Profil uživatele mari   Find more posts by mari   Foto galerie člena mari   Click here to Send mari a Private Message   Add mari to your buddy list     Navštiv homepage uživatele mari! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 14





fotky opět po 3 dnech, všechny kytíz jsou už zaštíplé a ohnuté, hrál jsem si s PH a na radu kolegy zvednul o trochu lampu

foto č.1 celek, už to vypadá dobře, proběhl úklid boxu a škatulata batulata









foto č.2 vpravo dole zaštíplý a ohnutý Outsider










foto č.3 Favorit a přátelé









foto č.4 detail Favorita, je na něm vidět ta podivná hra barev, kterou jsem sám určil, jako vysoké PH, přijde mi, že se to celkově zlepšilo, tenhle list je jakoby "nejhorší" u zbytku se mi zdá, že to zmizelo

pokud by někoho napadla nějaká jiná příčina, tak prosím napište sem, díky

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Naposledy upravil elop 24-01-2009 v 16:10 PM

Old Post 24-01-2009 v 16:00 PM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 15




další 3 denní progres


foto č.1 rodinné foto










foto č.2 Outsider










foto č.3 Favorit s kolegou






na fotkách to není moc vidět, ale jsou už krásně zelené, akorát vršky jsou světlejší, upravil jsem A-Winga, výbojku úplně nahoru a ohnuto na 1. dírku

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Naposledy upravil elop 27-01-2009 v 11:58 AM

Old Post 27-01-2009 v 11:50 AM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
elop
Stálý Člen

Karma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% PěstitelskáKarma uživatele elop - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 16





opět po 3 dnech




foto č. 1 celek










foto č. 2 Outsider










foto č. 3 Favorit a okolí









foto č. 4 moje ventilace, napravo odhlučněný ventilátor, největší rámus dělá ofuk

Elopův 400w homebox
Elopův 2. grow ve 400w HB
Elopův 3. grow ve 400w HB - právě začal

Old Post 30-01-2009 v 10:03 AM
elop je offline   Profil uživatele elop   Find more posts by elop   Foto galerie člena elop   Click here to Send elop a Private Message   Add elop to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:00 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-09-2009 - Elopův 400w Homebox 3. kolo SAGE CHRONIC JH - 17 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4102000 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív