Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 250W, nová skříň na míru
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Škůdci Příspěvek č. 1


Rozměry skříně: 100x80, 140cm výška



[Edited by Muf on 02-06-2002 at 01:23 AM]

250w skříň

Old Post 01-06-2002 v 22:47 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

jedna ze tří Příspěvek č. 2


předchozí snažení: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=3127

250W sodík jsem na montoval až dnes. Předtím tam bylo 150W.
Kytky jsou 29. den na květu (12/12).

250w skříň

Old Post 01-06-2002 v 22:53 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 3


Tady chci ukázat, co udělá dobrý foto. Jedna kytka z těchto tří je ta na předchozím obrázku.

250w skříň

Old Post 01-06-2002 v 22:56 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 4


Kytky jsou hnojený Kristalonem a Obm. Jsou mírně přehnojený.

250w skříň

Old Post 01-06-2002 v 23:01 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 5


V popisu modelu (BigBud) píšou něco o troše listí a velkých palicích. A fakt, že jó. Kytky sami odházely větší listy, takže se líp prosvítil prostor...bez práce.
Tady jsou vidět žlutější listy. Přesně tak se jich zbavuje. A to mě baví.


250w skříň

Old Post 01-06-2002 v 23:07 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 6


a ještě jednou nejlepší kytka
Je to divný jak na fotce to vypadá 100x líp, než v normálu. Zajímalo by mě, jestli se na fotkách ostatních projevuje totéž. Pak si říkám: to pořád není ono, všichni maj takový brutální palice. Ale tohle foto už stojí za to...



[Edited by Muf on 02-06-2002 at 12:12 AM]

250w skříň

Old Post 01-06-2002 v 23:09 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 7


tohle jsou kytky přibližně 7 dní na květu

250w skříň

Old Post 01-06-2002 v 23:13 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 8


Tohle jsou moje matky. Ta levá, hezčí, rozvětvenější je samec. To je tak, když si někdo neudělá kontrolní řízek a spoléhá se na náhodu. U jedný kvetoucí kytky jsem našel kus špejle (původní zanedbaný značení), ale radši počkám na zkušební (řádně označený) řízky.



[Edited by Muf on 02-06-2002 at 01:26 AM]

250w skříň

Old Post 01-06-2002 v 23:20 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

technické zázemí Příspěvek č. 9


Nakonec všeho rozhodování jsem se pustil do stínítka z Overgrow ( http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=2758 ).
Za X jsem dosadil 22cm.
Použil jsem pozink plech 0,55mm. Tloušťka je akorát. Krásně se s tím pracuje. Za pomoci elektrické pilky "šukalky" jsem to vyříz. Je to moje věrná pomocnice.

Roura na odtah 70cm za 110Kč. Kupovaná v obchodě s ventilací. V OBI stojí snad 400kč 2 metry, nebo i víc. Já si koupil jen tolik, kolik potřebuju. Jsem na sebe pyšnej .



[Edited by Muf on 02-06-2002 at 01:27 AM]

250w skříň

Old Post 01-06-2002 v 23:27 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 10


Při výrobě stínítka jsem se zasekl hned u vybírání X. Zmátlo mě, že jsem vyřezával čtverec 66cm. To mi přišlo hodně. Je to ale akorát akorátní. Řekl jsem si, že X bude délka lampy+ objímky(teoreticky). Čím blíž vrchu stínítka chci mít lampu (délka pro lampu se snižuje), tím delší potřebuju X, aby se mi to tam vešlo. Předpokládal jsem, že budu na 250W stavět nové stínítko. To by bylo už hodně rozlehlý. Naštěstí se mi podařilo to tam natlačit.

To díky spesijálnímu přichycení lampy. Když tam bylo 150W, tak jsem to měl řešený, jako na Overgrow.
Na 250W jsem měl k dispozici objímku bez krytu (spojení drátů a objímky je vidět). Vyřízl jsem z plechu to, co je mezi objímkou a stínítkem. Přišrouboval jsem to k objímce. Kontakty drátů jsem pro jistotu zalil lepidlem z pistlole. Jedním šroubkem jsem objímku přišřouboval napevno ke stínítku.

Řešil jsem taky problém, jak udržet výbojku přesně vodorovně, aby prostě nevysela. Jak je ten plech trochu měkčí, tak přesně nedrží půdorys čtverce (o cca 2cm). Stačí ho trochu pomasírovat a napraví se to.
Jenže, když to takhle napravíte, změní se sklon stěny, na které je přichycena výbojka. Ta pak není vodorovně. I kdyby nešlo o změnu sklonu je dost těžké vychytat to do roviny hned při výrobě.

Řešení jsem našel !!!
Upustil jsem od celoplošného kontaktu plechu od objímky a stínítka. Jeden šroub drží napevno. Druhý, dlouhý, má matky na obou stranách a může posouvat sklon. Jak jednoduché.

Stínítko je natřené základovou barvou (vhodnou na pozink) a pak přestříkané matně bílým sprejem. Základovka je důležitá. Sprej je na auta (nabo tak podobně), není speciální na vysoké teploty, ale myslím bude to stačit.



[Edited by Muf on 02-06-2002 at 01:30 AM]

250w skříň

Old Post 02-06-2002 v 00:01 AM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 11


pilka "šukalka", pistole s lepidlem, skvělá lepící páska (160kč/50metrů)

Roura na odtah je přilepená touhle páskou. Do větráku jsem navrtal 2 dírky na "elka". Dost to rezonuje, chtělo by to udělat větší díru a vycpat molitanem.

Dotazy?



[Edited by Muf on 02-06-2002 at 01:31 AM]

250w skříň

Old Post 02-06-2002 v 00:21 AM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kralicek
Oceněný Pěstitel

Karma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 214 

Pohodička Paradaaaaaaa Příspěvek č. 12

Kytky jsou moc hezky K+.K tomu stinitku stavym tet novou skrin a doni chci dat taky tohle stinitko zajimalo by me jak tlusty je ten plech ktery jsi pouzil,me doporucily plech z kteryho v te firme delaj stinitka na rybicky pry je to uz nabarveny na bilo a jeste kde jsi koupuil tu pasku takovou presne zhanim pevnou, stribrnou(na odraz svetla).Jestli jsem dobre posoudil tak ten vetrak(u te posledni fotky)je na tu rouru co vede k tomu stinitku neni moc velkej???ja jsem to vyresil ze tam vyrezu diru na PC vetrak(ze zdroje) a malou rouru ta tvoje se my zda moc velka.Mas tam jeste dalsi vetraky???Jo a jak jsou velky ty kvetniky a kytlky na nekterych fotkach se mi zdaj maly a pak zas velky.Jinak je to fakt super

Old Post 02-06-2002 v 10:59 AM
kralicek je offline   Profil uživatele kralicek   Find more posts by kralicek   Foto galerie člena kralicek   Click here to Send kralicek a Private Message   Add kralicek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Albi
Nový Člen

Karma uživatele Albi - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 16 

Příspěvek č. 13

Mas to pekny to jo, ale zajiimalo by me v jakym shopu si koupil tu rouru na odtach? dik

Albi

Old Post 02-06-2002 v 11:02 AM
Albi je offline   Profil uživatele Albi   Find more posts by Albi   Foto galerie člena Albi   Click here to Send Albi a Private Message   Add Albi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kralicek
Oceněný Pěstitel

Karma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% PěstitelskáKarma uživatele kralicek - 97% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 214 

Palec nahoru to:Albi Příspěvek č. 14

Nechci odpovidat za Mufa ale myslim ze hledas tohle http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=3698

Old Post 02-06-2002 v 11:17 AM
kralicek je offline   Profil uživatele kralicek   Find more posts by kralicek   Foto galerie člena kralicek   Click here to Send kralicek a Private Message   Add kralicek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DeeJah
Stálý Člen

Karma uživatele DeeJah - 66% PěstitelskáKarma uživatele DeeJah - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 33  

karmaa Příspěvek č. 15

2 Muf:Kytky vypadaj vopravdu pěkně a nato jaký sou to drobci maj fakt velký palice. Jednoznačná K+
Zajímalo by mě po jaký době si přepínal na 12/12....?

"Unplug it on chumps with the gangsta babble
Leave your nines at home and bring your skills to the battle"
Jeru the Damaja

Old Post 02-06-2002 v 12:46 PM
DeeJah je offline   Profil uživatele DeeJah   Find more posts by DeeJah   Foto galerie člena DeeJah   Click here to Send DeeJah a Private Message   Add DeeJah to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 16

Jsem rád, že se vám to líbí.

to kralicek: Tloušťka plechu je 0,55mm. 1x2m za 240Kč. Je to na 2 stínítka tohoto typu. Zbytky hodlám použít na stínítka zářivek.

Pásku jsem koupil v krámu "Tmely a lepidla" (nebo tak nějak). Perfektně drží a je pevná. Není ale odrazová.

Větrák má průměr 12cm. Roura 12,5cm. Ten větrák má být odsavač par (90m3/h). Trochu nevhodná koupě (stačil by levnější), ale 10cm od výbojky (250w) je 25°C. Kdybych tam dal ještě sklo...
Určitě ti bude menší roura (větrák) stačit.

Další větráky už tam nejsou. Nasávání se mi nakonec skloubilo samo:
Když jsem v Obi objednával desky, kvůli ušetření peněz jsem vynechal zadní stěnu (140x100cm- chtěl jsem tam dát igelit). Když jsem si pro desky přišel, tak tam byla jedna největší (vůbec jsem nevěděl, kde se tam vzala). Pak jsem vykoumal, že to byl zbytek! V Obi se platí buď půl, nebo celá deska. Zbytek (odřezky) vám dají. Ten zbytek jsem seříz o 5cm a vyšel mi do skříně tak, že dole je po délce 5cm (s laťkou méně) díra, naprosto vhodná pro nasávání.
Kdybych měl prachy a objednal to komplet, měl bych tu teď 2 obrovský desky k ničemu... bacha na ně. Když si to sami nevošéfujete, tak proděláte.

Rozměry květináčů: 11x14cm, výška 14cm
Jsou dost malý, rychle vysychají. Já ale plánoval ještě menší kytky ve větším počtu. Navíc tam jsou rozdíly ve výšce (ty malý kytky týden na květu). Kyti zase ztratily uniformitu a já se musím uchylovat k oldschoolovým metodám, jako je podkládání špalíkama.

Jedna z vyšších palic byla 21cm nad horní hranou květináče. Kytky jsou satrunou tvarovaný do kruhu. To je dost nevhodný (hodně prostoru mezi), ale jinak to přivazovat nejde. Těším se až vyzkouším "kolínka".

A že některý vypadaj malý a jiný velký to je dobře, to byl účel. Kdybych měl fotky s jednobarevným pozadím, tak bych vám mohl nakecat o velikosti kde co. Myslím, že byste to těžko poznali. Udělal bych pár detailů, krystaly májí i menší palice.

to Albi: Rorujsem koupil v zapadlým krámku s větráním. Kdybych kolem občas nejel autobusem, tak o něm nevím. Jsou tam digestoře, větráky... chlápek mi uříznul rouru na míru a přidal 20cm (to by mu zbylo). Zkus vychytat takový krámky, je to mockrát lepší než megagigamarkety, kde mají předražený šunty a většinou stejně nemají to, co přesně chceš.

to DeeJah: Vzpoměl jsem si, že jsem si psal, kdy jsem řízkoval, ale pak jsem si vzpomněl, že jsem to vyhodil.
Špatným zakořeňováním jsem je dost zbrzdil. Strašně dlouho jim trvalo, než se rozjely. A teď už nevím, jak dlouho byly rozjetý.
V mojem předchozí threadu je to napsaný. Byly měsíc (a něco) pod sodíkem a z toho minimálně týden byly zaseknutý.


[Edited by Muf on 02-06-2002 at 06:28 PM]

250w skříň

Old Post 02-06-2002 v 17:24 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:38 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3288890 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív