Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Hubení hmyzích škůdců pomocí BIO rostlinných extraktů
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5
Autor
Téma 
p.vetvicka
Nový Člen

Karma uživatele p.vetvicka - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2009
Příspěvků: 14  

Palec dolů proháněj se na listech jako v zoo Příspěvek č. 49



zdary groweri mam problem viz. foto myslim že to jsou svilušky ale nevim jestli svilušky dělaj pavučiny na lystech a ještě tam lezou nějaký rezavý brouci mrkněte na to poradte prosím jak to zlikvidovat jakej přípravek nejlíp použít

Old Post 16-07-2010 v 11:47 AM
p.vetvicka je offline   Profil uživatele p.vetvicka   Find more posts by p.vetvicka   Foto galerie člena p.vetvicka   Click here to Send p.vetvicka a Private Message   Add p.vetvicka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 50

Ano, jsou to svilušky... velmi pokročilá fáze kolonie v pavučinách )

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 16-07-2010 v 14:12 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 51

Cau, cau, nejvice napadene listy otrhej, muzes je zlikvidovat i manualne, aspon trochu. Mas je na rustu, nebo na kvetu, pokud rostes, tak si muzes vybrat z vicero pripravku, jako napr. Omite 30W, Svilustop, Talstar atd. , jen davej pozor, jsou to chemky. Jarova voda na tohle nepomuze. Nechapu, jak je mozny, ze sis toho nevsiml.

Old Post 16-07-2010 v 15:25 PM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 52

No svilušky , pokud nechemicky doporučuji tohle , 3x postrik po 4 dnech a bylo po nich , http://www.schneckenprofi.de/nature...00000&mv_pc=474 , je to řepkovej olej 77% , za 14dni bylo po nich a uz sem je tam neobjevil , použivam to i jako prevenci , cau Hlava

Old Post 16-07-2010 v 19:36 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snippers
Stálý Člen

Karma uživatele snippers - 44% PěstitelskáKarma uživatele snippers - 44% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 53

mám dobrou zkušenost s
B.A.C Plant vitality plus

třeba tady

http://www.homegrown.cz/growshop/es...lity-plus-0-25l

musí to tam být pěkně dlouho,nechápu

Až pokácíte poslední strom, zabijete posledni rybu a otrávíte poslední řeku přijdete na to, že se peníze nedají jíst.

Old Post 16-07-2010 v 22:37 PM
snippers je offline   Profil uživatele snippers   Find more posts by snippers   Foto galerie člena snippers   Click here to Send snippers a Private Message   Add snippers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele snippers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cookino
Stálý Člen

Karma uživatele cookino - 22% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 56 

Dotaz Příspěvek č. 54

citace:
Původní příspěvek od Hlava
No svilušky , pokud nechemicky doporučuji tohle , 3x postrik po 4 dnech a bylo po nich , http://www.schneckenprofi.de/nature...00000&mv_pc=474 , je to řepkovej olej 77% , za 14dni bylo po nich a uz sem je tam neobjevil , použivam to i jako prevenci , cau Hlava


pouzivas to i kvetu, do jakeho tydne ?

Old Post 17-07-2010 v 12:38 PM
cookino je offline   Profil uživatele cookino   Find more posts by cookino   Foto galerie člena cookino   Click here to Send cookino a Private Message   Add cookino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 55

citace:
Původní příspěvek od cookino


pouzivas to i kvetu, do jakeho tydne ?


Jde to i na květ ale , zkoušel sem to max do 30dne kvetu , více ne , ale melo by to bejt v pohode pokud maš dobrou ventilaci tak bys nemel mit problem s plísní , Hlava

Old Post 17-07-2010 v 14:08 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snippers
Stálý Člen

Karma uživatele snippers - 44% PěstitelskáKarma uživatele snippers - 44% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 56

cookino-
Teď jsem měl s nima problém asi 14 dni před sklizní, aplikoval jsem to pouze na hlínu, nestříkal jsem vůbec na kytky. V tomto přípravku je pach predátora,když je sviluně ucítí začnou hybernovat,po 5-6 dnech se opět začnou probouzet a aplikuje se druhy postřík,sviluně opět hybernujou a protože už dlouho nepríjmají potravu pochcípou. Vesměs stačí rozředěný obsah nalít do nějaké misky a vložit do roomu,celkem to asi 2 dny páchne a stačí to. Zatím mě to nikdy nenechalo ve štychu,mám ho vždy skladem :-)

Až pokácíte poslední strom, zabijete posledni rybu a otrávíte poslední řeku přijdete na to, že se peníze nedají jíst.

Old Post 17-07-2010 v 17:19 PM
snippers je offline   Profil uživatele snippers   Find more posts by snippers   Foto galerie člena snippers   Click here to Send snippers a Private Message   Add snippers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele snippers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cookino
Stálý Člen

Karma uživatele cookino - 22% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 56 

Příspěvek č. 57

diky za tip a jeste jedna otazka - da se to poridit v cechach ?

Old Post 17-07-2010 v 19:12 PM
cookino je offline   Profil uživatele cookino   Find more posts by cookino   Foto galerie člena cookino   Click here to Send cookino a Private Message   Add cookino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snippers
Stálý Člen

Karma uživatele snippers - 44% PěstitelskáKarma uživatele snippers - 44% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 58

ano,viz odkaz výše

Až pokácíte poslední strom, zabijete posledni rybu a otrávíte poslední řeku přijdete na to, že se peníze nedají jíst.

Old Post 18-07-2010 v 12:24 PM
snippers je offline   Profil uživatele snippers   Find more posts by snippers   Foto galerie člena snippers   Click here to Send snippers a Private Message   Add snippers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele snippers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 59

Cau,
doma jsem našel jedly rostlinnny chilli olej zn. vegetol, myslite ,ze ho muzu pouzit proti trasnenkam? Pripadne jak ho naredit a co pridat?

Je složenej z 98,5 % rostl. olejů - nízkoerukový řepkovej , slunečnicovej, chilli papričky 1%, přírodní výtžek chilly.

Ve vnitr plave dokonce asi 5 papricek ,ja bych to asi videl tak 1ml oleje /1l vody a mozna pridal nejakou tu mydlovou vodu, ale za kazdou radu diky moc.

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 18-07-2010 v 16:39 PM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cookino
Stálý Člen

Karma uživatele cookino - 22% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 56 

Příspěvek č. 60

???

myslel jsem ten "der kleinesupersviluchenblafen "

Old Post 18-07-2010 v 17:01 PM
cookino je offline   Profil uživatele cookino   Find more posts by cookino   Foto galerie člena cookino   Click here to Send cookino a Private Message   Add cookino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 61

tabák, česnek, chilli papričky, pelyněk
poměry nejvíc tabáku (10) : česnek (domácí českej, ne čínan) 5 : chilli 1 : (pelyněk) 4

1. tabák povařit půl hodky - 40g v litru vody, zředit

2. česnek a chilli (příp. pelyněk) nechat kvasit ve sklenici s vodou na slunku za přístupu vzduchu až týden a pak to zředit

3. smíchat 1+2 rozumně zředěný s vodou. ph je dobré mít 7 (mírně nad 7 - ph buněčné stěny je 7,3 a tak to nejlíp vstřebá)

- stříkat (důkladně, i zespod) 3x tři dny po sobě, tejden pauza a pokud se příliš neškrabatí listy tak zopakovat a je to jistý s tím že se už nevracejí a larvy jsou taky death - tohle se odzkoušelo letos na jedný kytce a funguje to

případně smíchat s polyversem a přesličkou a je to i na plísně dobrý...

postřik max první dva tejdny v květu

rozhodně žádnej olej ani jary a mýdla

Old Post 18-07-2010 v 17:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrakoplas
Stálý Člen

Karma uživatele mrakoplas - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 611  

Příspěvek č. 62

2REspect Flowers:
.... napr. repkovy olej se pouziva bezne do pripravku proti hmyzu , protoze na listech dokaze vytvorit mastnej povlak, ktery pokryje velmi dobre listy a s nima i vajicka i potvory a ty se udusej.

Jenom si myslim , ze se vyplati treba za nekolik hodin postrikat znovu jen vodou, aby se listum moc neucpaly pory a odplavily se mrtvi skudci a vajicka a cely cyklus nekolik dnu opakoval dokud se nezastavi priznaky napadeni. Ja kdyz mam Spruzit (účinná látka - kombinace přírodního pyrethrinu, extraktu z květů kopretiny růžové a řepkového oleje), tak kytky proleju ze shora i ze spod ,ze to znich tece, jak z klobasy na grilu a rano je zase postrikam vodou. A za nekolik dnu se jich zbavim , horsi je ze v techto vedrech ,chytnes na sebe nejakou tu potvoru hned,tak to chce porad hlidat, jinak pri zvyseny koncentraci skudcu ,se uz dost blbe je dari vyhubit uplne ptotoze si vytvareji proti postriku imunitu.

S tim mydlem to selskym rozumem asi funguje obdobne, akorat to asi nebude moc bio a zvysi se ochrana lhuta rozhodne bych prestal aplikovat do prvnich priznaku tvorby palicek .

Pokrok je možný jedině tehdy, když se inteligentně porušují zákony.
Boleslav Barlog
COB,Chronic, Cinderella99, Great white sharks, Agent Orange, Sour Jack, Belladonna, Belladonna, Orange Bud(out) Zvýšení objemu nádrže zvlhčovačky SPS 808 PG-13 Heriuana

Old Post 18-07-2010 v 19:44 PM
mrakoplas je offline   Profil uživatele mrakoplas   Find more posts by mrakoplas   Foto galerie člena mrakoplas   Click here to Send mrakoplas a Private Message   Add mrakoplas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 63

Já mám trošku jiný dotaz. Už týden se mi po skleníku prohánějí svilušky. Zlikvidovaly už dvě okurky a teď jsem je objevil na všech rostlinách. Zkoušel jsem tabákový výluh, ale byl neúčinný. Objednal jsem dravé roztoče(biocont.cz). Po dvou dnech od vyexpedování (dnes) mi přišli. V pytlíku jsem ale neviděl nic, co by se pohybovalo.
1) Přežili vůbec transport? Máte s tím někdo zkušenost?
2) Pokud jich opravdu pár přežilo, dokáží se účinně namnožit třeba do týdne? Vývoj larev trvá prý 4 dny. Ale svilušky taky nespí a na mojí jediný krásný samičce se množej jak svině. Sice ještě nejsem ve fázi jako v prvním příspěvku, ale bílé flíčky po nich jsou už skoro na každém listě Vyčkat nebo šáhnout po nějaký brutální chemce?

Old Post 21-07-2010 v 08:50 AM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 64

citace:
Původní příspěvek od The Chemical
Já mám trošku jiný dotaz. Už týden se mi po skleníku prohánějí svilušky. Zlikvidovaly už dvě okurky a teď jsem je objevil na všech rostlinách. Zkoušel jsem tabákový výluh, ale byl neúčinný. Objednal jsem dravé roztoče(biocont.cz). Po dvou dnech od vyexpedování (dnes) mi přišli. V pytlíku jsem ale neviděl nic, co by se pohybovalo.
1) Přežili vůbec transport? Máte s tím někdo zkušenost?
2) Pokud jich opravdu pár přežilo, dokáží se účinně namnožit třeba do týdne? Vývoj larev trvá prý 4 dny. Ale svilušky taky nespí a na mojí jediný krásný samičce se množej jak svině. Sice ještě nejsem ve fázi jako v prvním příspěvku, ale bílé flíčky po nich jsou už skoro na každém listě Vyčkat nebo šáhnout po nějaký brutální chemce?


Ted par dni nebylo takovy vedro , tak by to snad melo přežit , jinak si tam zavolej , vim ze to prestali posilat kdyz byla moc velke zima/horko .

Jinak ten Naturen Schädlingsfrei , maj treba v Cimburkoví v Hydroponicu , tak si to nech poslat , cau Hlava

Old Post 21-07-2010 v 10:08 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:52 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1745240 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív