Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problem - Padlí jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6
Autor
Téma 
kuba
Stálý Člen

Karma uživatele kuba - 94% PěstitelskáKarma uživatele kuba - 94% PěstitelskáKarma uživatele kuba - 94% PěstitelskáKarma uživatele kuba - 94% PěstitelskáKarma uživatele kuba - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 104 

Příspěvek č. 49


tak se mi leta problémy vyhybali až do teď,,,,
mám podezření na padli..asi.
na listu jsou nenápadný flíčky jako od prachu, ale včera sem objevil tohle....takhle vypadá nejhorší stádium.
co byste doporučily,,,sem ve 4tejdnu květu (vlhkost teplota v normě)...
takhle vypadá nejhorší stádium.
je to sice jen na pár listech,,,ale chci se toho okamžitě zbavit.co nejšetrněji.
projistotu sem ty nejhorší osprchoval,,,,a napadený listy odstranil(naštěstí jen pár...


to pan.smakovicka:nem oil mám,ale netušil sem že to maká i na padli.můžu ho dát i teď ve 4 tejdnu květu??
dik za info.

KUBA

Old Post 04-04-2011 v 13:19 PM
kuba je offline   Profil uživatele kuba   Find more posts by kuba   Foto galerie člena kuba   Click here to Send kuba a Private Message   Add kuba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Exceptional
Stálý Člen

Karma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% PěstitelskáKarma uživatele Exceptional - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 50

citace:
Původní příspěvek od FialForever
Provedl jsem postrik ve 40. dni kvetu DISCUSEM, muzete mi nekdo rict, jestli po 20 dnech, ktere zbyvaj do sklizne muzou palice obsahovat jeste nejake skodliviny od zminovaneho pripravku proti padli?
Nechtel bych palit nejake svinstvo.

Diky za reakci.


Toto najdeš v příbalovém letáku. Ochranná lhůta u těchto chemek bývá cca 30 dnů, tak bych se sklizní klidně radši trochu počkal. Koukal jsem na fotky toho listu a vypadá to fakt divně. Nespadnul ti tam spíš na ten list popel z cíga? :-D Co jsem viděl padlí, tak bylo spíš takové roztahané a ne takhle koncentrované.

Old Post 04-04-2011 v 22:43 PM
Exceptional je offline   Profil uživatele Exceptional   Find more posts by Exceptional   Foto galerie člena Exceptional   Click here to Send Exceptional a Private Message   Add Exceptional to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuba
Stálý Člen

Karma uživatele kuba - 94% PěstitelskáKarma uživatele kuba - 94% PěstitelskáKarma uživatele kuba - 94% PěstitelskáKarma uživatele kuba - 94% PěstitelskáKarma uživatele kuba - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 104 

Příspěvek č. 51

taky se mi to zdá divný....postraně jsou takový čirý kristalky,,jako skalice ale bez barvy.. stříknul sem to neem oilEM,den dva počkám a uvidíme

KUBA

Old Post 05-04-2011 v 08:00 AM
kuba je offline   Profil uživatele kuba   Find more posts by kuba   Foto galerie člena kuba   Click here to Send kuba a Private Message   Add kuba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hell
Stálý Člen

Karma uživatele hell - 77% PěstitelskáKarma uživatele hell - 77% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 52

Mam to taky od 12 dne rustu. neuspesne stim bojuju pomoci BIOTONu. Ted jsem 4 tydnu v kvetu pred dvema dny zalivka previcur a stale to tam je. nemohu rici ze by to nejak silneji postupovalo mista ktera jsem neosetril postrikem(provadim za tmy) jsou lechce zasazena. Je to spise u spodni vetvi a primo na stonku také.. nevim nevim jaky vybrat pripravek ktery zabere po 2az3 aplikacich. Nejlepe zalivkovky pripravek. boiton není chemii a nerad na to sral nejakou postrikovou chemii na na vokurky. Taky je podle velice zajimave ze mam 3 modely od dvou klonitelu a je to jenom na 2 modelech od jednoho klonitele. myslim ze si to dotahnul uz na klonech. S friendem s kterym jsme brali klony ze stejnych modelaren mame ten sami problem ale mu objevilo padli uz na vsech kytkach. Zvolil postup chemky. nijak Taky postreh ze kytky zasezane mnohem vice voni a to jakoze a moc. Takze si nemyslim ze je tak moc na skodu co tyce kvality.

hell

Old Post 13-04-2011 v 06:39 AM
hell je offline   Profil uživatele hell   Find more posts by hell   Foto galerie člena hell   Click here to Send hell a Private Message   Add hell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpa
Stálý Člen

Karma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 53

tak padli se mi take objevilo.... uz prvni den rustu [jo nakazene rizky;[ ] umim s tim pojobvat pomoci talentu[prostredek] a jaru ,,,,ale podelal jsem prvni postrik = dal jsem tam toho malo a padli je nadale aktivni= kdo pouziva talent tak se nebat dat na 1lpostriku 0,5ml talentu !!!!! mene nic nedela!

Old Post 17-04-2011 v 07:06 AM
alpa je offline   Profil uživatele alpa   Find more posts by alpa   Foto galerie člena alpa   Click here to Send alpa a Private Message   Add alpa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 54

v poslednom stadiu kvetu pomaha postrek roztokom sody bikarbony (NaHCO3), roztokom obsahujucim mlieko a roztokom peroxidu vodika
.... v ziadnom pripade by som neaplikoval ziadny chem. postrek po 2 tyzdni kvetu ... alkalicke prostredie padli zabija, problem je, ze uz byva vela spor v okoli, tie sa po par dnoch opat na rastlinach usadia

ak sa objavilo padli tesne pred koncom, je mozne sklidit, otrimovat a samotne sisky vymachat dokladne v roztoku peroxidu vodika ... potom dat rychlo ususit ... peroxid sa bez zbytku odpari a zabije vacsinu spor ... samozrejme to berte ako krajne teoreticke riesenie, lepsie a bezpecnejsie je takyto produkt nekonzumovat ....

pocul som od par ludi, ze mali dobre vysledky aj s produktom bud rot stop ... mal by byt pure organic, samozrejme zalezi od stupna infekcie, ak je prilis rozsirena, je lepsie dat vsetko prec, velmi dokladne vydezinfikovat kym sa zacne nanovo

Old Post 29-04-2011 v 00:55 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smoke4ever
Stálý Člen

Karma uživatele smoke4ever - 87% PěstitelskáKarma uživatele smoke4ever - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 55

tak se i ja pridavam do klubu http://imageshack.us/photo/my-images/585/plisen.jpg/

34 den kvetu, jedu SSH takze dalsich 36 dni v obavach o zdravi kytek predemnou. Aplikoval jsem postrik kuprikolem a uvidim. Mam to pouze na spodnich listech kam slunce nesviti, ale zato je to pekne rozsirene : - /

Naposledy upravil smoke4ever 14-05-2011 v 12:33 PM

Old Post 14-05-2011 v 12:21 PM
smoke4ever je offline   Profil uživatele smoke4ever   Find more posts by smoke4ever   Foto galerie člena smoke4ever   Click here to Send smoke4ever a Private Message   Add smoke4ever to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FloweRoman
Stálý Člen

Karma uživatele FloweRoman - 46% PěstitelskáKarma uživatele FloweRoman - 46% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 56

Mně teda na padlí pomohl ten roztok mléka. Nevím proč to nezkusíte? stojí to asi 1,50Kč a kytky jsou nadherně lesklý během 2 hodin a padlí nikde. musí se to vzít extra dobře a dostat roztok všude a výsledek se dostaví.

Old Post 23-06-2011 v 17:35 PM
FloweRoman je offline   Profil uživatele FloweRoman   Find more posts by FloweRoman   Foto galerie člena FloweRoman   Click here to Send FloweRoman a Private Message   Add FloweRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 57

Dnes som kontroloval svoje auta deimos a syrup...krasne palicky no nasiel som jednu slabo napdnutu plesnou,mozno pol centimetrovy kusok...predpoved pocasia nieje priazniva a planujem to seknut az v stredu,cize o 6dni...je tam vysoke riziko podla vas ze to napadne a zozerie kvety?..pre istotu som ich maximalne osklbal od listov aby to trochu dychalo.

Old Post 14-07-2011 v 23:05 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aegis
Nový Člen

Karma uživatele aegis - 9% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 58

zdarec lidi sry ze strkam noc do jinyho dredu.. ale .. prosel sem nake dredy ale nic typu "takhle to udelej" sem nenasel ... kdyz sem byl v pondeli zkontrolovat kyti (nemyslim nakouknout jak se ji dari , ale hloubkovou kontrolu) tak bylo fse ok .. lec kdyz sem na ni koukal dneska a podle trichomu sem usoudil ze uz ma nejvyssi cas a chtel sem vymenit vodu za destilku na flush tak sem ockem zavadil o neco sedocerneho prachochlupateho strasneho .. plisen ... .. kdyz koukam hloub tak sem zjistil ze to sezralo skoro celou kyti tak sem ji chuderu setnul bez flushe - byla ve sklepe v boxu a tam vlhkost moc neuhlidam .. celou dobu v klidu a ted mi udelala tohle holka jedna nestastna ... tak sem ji musel proste sundat .. a snazim se zachranit co se da .. veskerou plesnivou cast i kde byly jen mlhave naznaky sem ofafrne vypreparoval nuzkama manikurnima ale nemam jistotu ze se mi nake spory nedostaly na zdrave casti ... co mam udelat abych doschnul ve zdravi a ten hnus mi nesezral i zbytek .. povedlo se mi peclivou praci z puvodni hruzy a zdeseni udelat jen 30 procent plesniveho a zbytek zdraveho a trvalo to asi tri hodiny mravenci prace ... .. ale .. mam obavu aby to behem suseni nepokracovalo dal .. poradite nekdo ? mam z toho takovou vselijakou naladu .. no vsak to znate .. clovek se stara vod seminka...pecuje ,denne se na ni smeje hlida aby mela vseho tak akorat do sytosti a mela vse ke spokojenosti zdravi a radosti ... a nakonec takhle zatne kudlu do zad ..... kdyz sem to obiral tak sem si pripadal jak kdybych delal zabijacku z prasete ktery mi srazilo auto .. no proste skoro voci pro plac .... mate nekdo nakou rrp? - radu rychle pomoci .. mam k dispozici i 4 kila hygroskopickych perli kdyby jedine reseni bylo to prudce vysusit a potom promrazit suchym ledem .. ale .. nechcu to kurvit rychlosusenim a lyofilizaci... o to uz se beztak postarala plisen a tak chci zachranit co jde ... hilfeee plzzzz

Old Post 29-07-2011 v 22:19 PM
aegis je offline   Profil uživatele aegis   Find more posts by aegis   Foto galerie člena aegis   Click here to Send aegis a Private Message   Add aegis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alighator
Stálý Člen

Karma uživatele alighator - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 47  

Dotaz JH + SSH - 30 den v květu - disasters!!! Příspěvek č. 59


Chest bando,

JH + SSH ( klony ) 30 den v květu.

Info: box - 1x1x2
světlo - 400W Osram
odtah - TT150 560m3/h
medium - hlína Canna prof. + Biobizz light
hnojení - komplet Canna

teplota - den 25 - 29'C
noc 19 - 23'C

vlhkost - 45 - 65%

Box jednou týdně dezinfikován. Nicméně se mi cca. před týdnem objevili na listech tyto fleky - jemný bílý poprašek prstem lehce odstranitelný, zatím bez destruktivních účinku na rostlině.

Po prostudování typuji na " Padlí "!!!! Je tak či nikoliv. Pokud ano " Padlí" pomůže přípravek - Discus????

Díky

Old Post 18-11-2011 v 18:25 PM
alighator je offline   Profil uživatele alighator   Find more posts by alighator   Foto galerie člena alighator   Click here to Send alighator a Private Message   Add alighator to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamion
Stálý Člen

Karma uživatele kamion - 92% PěstitelskáKarma uživatele kamion - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 92 

Příspěvek č. 60

kámo to bude asi vápenec z vody kterou rosíš
voda musí být odstátá
Jinak co mě udivuješ proč tá dezinfekce každý týden??

když už tak už !

Old Post 18-11-2011 v 19:50 PM
kamion je offline   Profil uživatele kamion   Find more posts by kamion   Foto galerie člena kamion   Click here to Send kamion a Private Message   Add kamion to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alighator
Stálý Člen

Karma uživatele alighator - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 47  

Příspěvek č. 61

Chest,

Nerosím, tak od vody to není.
Hm? Prokonzultuje je to se mnou někdo?

Díky

Old Post 19-11-2011 v 13:13 PM
alighator je offline   Profil uživatele alighator   Find more posts by alighator   Foto galerie člena alighator   Click here to Send alighator a Private Message   Add alighator to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 62

zdar,ty dezinfikuješ box v průběhu pěstu? jak to děláš?

Old Post 19-11-2011 v 13:17 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alighator
Stálý Člen

Karma uživatele alighator - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 47  

Příspěvek č. 63

Vytáhnu kytky ven, a umyji stěny + spodek otřu ventilátory ( lopatky ). Voda + lehce peroxid. Tak jsem to myslel s dezinfekcí.

Ty vole to je fakt tak divné?

MĚ ALE ZAJÍMAJÍ TY FLEKY!!!!!!!!!!!!!!

Old Post 19-11-2011 v 13:23 PM
alighator je offline   Profil uživatele alighator   Find more posts by alighator   Foto galerie člena alighator   Click here to Send alighator a Private Message   Add alighator to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Erne100
Stálý Člen

Karma uživatele Erne100 - 88% PěstitelskáKarma uživatele Erne100 - 88% PěstitelskáKarma uživatele Erne100 - 88% PěstitelskáKarma uživatele Erne100 - 88% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 97  

Příspěvek č. 64

Zdar, vypadá to fakt na "padli" ...lacná a dobrá volba je peroxid 30%. Zriediš jeden diel peroxidu s troma dielmi vody, dostaneš 7,5% roztok s ktorým postriekaš rastliny. A bacha na prsty, zober rukavice a pre istotu sa celý prezleč...

Old Post 19-11-2011 v 13:43 PM
Erne100 je offline   Profil uživatele Erne100   Find more posts by Erne100   Foto galerie člena Erne100   Click here to Send Erne100 a Private Message   Add Erne100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:40 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4163580 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív