Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Homebox L (1x1x2)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Problém s přelitím? (Den #4 - 18/6) Příspěvek č. 17



Tak jsem tady zase s menším updatem. Ve skříni je teplota 26 - 28C ve dne a 18C v noci, vlhkost 60% ve dne a 80 - 90% v noci. pH mezi 5.9 a 6.2 -- podle kapek to přesněji určit nedokážu. Jelikož jsem předevčírem zjistil, že jsem holky mírně přelil, včera měly hladovku. Myslel jsem, že ten perlitovermikulitový substrát by měl v klidu do 1 dne proschnout, ovšem není tomu zcela tak, protože je ve skříni tak velká vlhkost. Přikládám pár fotek jedné rostlinky a prosím o radu -- je to tím přelitím?

Jak řešit dilema potřeby vysoké vlhkosti v růstu a zároveň nechat proschnout substrát? Zatím jsem zvolil kompromis a trošku ztlumil zvlhčovačku a zesílil odtah -- teď jede možná na 20% výkonu, ale už i to je hodně -- holt je to 700m3/h...

EDIT: Problémů bylo víc, ovšem jako nějvětší chybu vidím nedostatečné promytí a napufrování substrátu, důsledkem čeho bylo jeho pH astronomicky vysoké, kolem 8. Další problém, o kterém jsem v té době nevěděl a který měl za následek napadení plísní, byla příliš vysoká vlhkost vzduchu.

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Naposledy upravil space.pussy 24-03-2008 v 17:13 PM

Old Post 24-02-2008 v 09:26 AM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MEDICINEMAN
Stálý Člen

Karma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 340 

Příspěvek č. 18

Cau, mno vypada to, ze z nejakyho duvodu blbe zerou. Chyba bude v pude, preliti nepomaha, ale jednou se nic zasadniho nestane, to bys to nesmel zalivat, jaky pH ma ta puda? Mel jsi asi jeste trochu zainvestovat do origos substratu. Ja to dilema obvykle resim tak, ze je ze zacatku zalivam troskou 1-2 tydne, vlhkost berou proste ze vzduchu. Jo a nocni teplotu zkus drzet nad 20 stupnu, snizovani nocni teploty je nesmyls, jenom snizuje vynos..

no show

Old Post 24-02-2008 v 10:20 AM
MEDICINEMAN je offline   Profil uživatele MEDICINEMAN   Find more posts by MEDICINEMAN   Foto galerie člena MEDICINEMAN   Click here to Send MEDICINEMAN a Private Message   Add MEDICINEMAN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od MEDICINEMAN
Cau, mno vypada to, ze z nejakyho duvodu blbe zerou. Chyba bude v pude, preliti nepomaha, ale jednou se nic zasadniho nestane, to bys to nesmel zalivat, jaky pH ma ta puda? Mel jsi asi jeste trochu zainvestovat do origos substratu. Ja to dilema obvykle resim tak, ze je ze zacatku zalivam troskou 1-2 tydne, vlhkost berou proste ze vzduchu. Jo a nocni teplotu zkus drzet nad 20 stupnu, snizovani nocni teploty je nesmyls, jenom snizuje vynos..


Já ten perlitovermikulitovej substrát použil schválně, protože mi to přišlo jednodušší jako pěstování v hlíně (myslel jsem, že perlitovermikulit bude víc prokysličený a také rychleji prosychat, což ovšem není tak docela pravda). pH substrátu, musím se přiznat, nevím, zkusím to zjistit pomocí měření pH odpadního roztoku. Zatím jsem měřil pouze pH roztoku, čím jsem je zalil (bylo to 5,9 - 6,2, spíš blíže k těm 6).

Doufám, že se holky vzchopí a že to nebude problém tak dramatický, teď jim hlavně chci dopřát trošku kyslíku, takže zalévat je nebudu dokaď neuvidím, že substrát stihl proschnout.

Snižování teploty v noci není schvální, prostě mají tmu od 18:00 - 00:00 a v místnosti kolem je 18C - 20C. Zkusím to dostat na těch 20 - 22C ve skříni, ovšem těch 18C mi nepřipadá jako tak strašné.

Jinak jsem si vědom chyby, které jsem se dopustil ohledně substrátu: promyl jsem to vodou z kohoutku (pH 7) a pak jěště prolil vodou s upraveným pH (5,9 - 6,2) ovšem je možné, že toto prolití nebylo dost důkladné. Následně jsem se pokoušel měřit pH odpadního roztoku, což je ovšem pomocí kapek dosti obtížné, řekl bych že takřka nemožné, protože odpadní roztok není čirý, nýbrž mírně zakalený a rozeznávání barev na stupnici akvaristických kapek je tím pádem úloha téměř marná.

Již teď jsem rozhodnut, že stejný substrát již nepojedu, čím dál víc se mi zamlouvá NFT nebo aeroponické pěstování, ovšem toho aera bych se kvůli nedostatku zkušeností dost bál...

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Old Post 24-02-2008 v 10:46 AM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pampalini
Slavny Lovec

Karma uživatele Pampalini - 99% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 20

Jsem asi slepej,ale nepises objem tech mega kbeliku.
Jestli jsi zalil dukladne tak na proschnuti muzes cekat roky,kort ztakovou vlhkosti.
Kytky jsou jeste male a staci trocha vody,mnel jsi jet klasickou serku presazovani.
Na zacatek staci 0.5 litru kvetinac,ten kytka vysaje celkem rychle
Mluvim z vlastni zkusenosti ,jelikoz jsem udelal to same co ty hehe
Dalsi ztrata casu bude ,ze nejdriv se ti budou rozvijet koreny,coz pri tvem mega objemu bude znat a az se koreny ubydlej tak ti vylitnou kytky nahoru jak Gagarin tak s tim pocitej.
Jinak souhlas z Medicinemanem,kup poradnej matros a presad to

Muj prvni indoor v Thajsku, Chronic

Pampalini in Scotland,G13xHP,BD,Thai ganja

Scotish Winter Grow ,Super Silver Haze,Jack Herer,Shark Shock,AK-47
Mostly Sativa grow 12/12 from Seeds

Old Post 24-02-2008 v 12:21 PM
Pampalini je offline   Profil uživatele Pampalini   Find more posts by Pampalini   Foto galerie člena Pampalini   Click here to Send Pampalini a Private Message   Add Pampalini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grosancho
Stálý Člen

Karma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od Pampalini
Jsem asi slepej,ale nepises objem tech mega kbeliku.
Jestli jsi zalil dukladne tak na proschnuti muzes cekat roky,kort ztakovou vlhkosti.
Kytky jsou jeste male a staci trocha vody,mnel jsi jet klasickou serku presazovani.
Na zacatek staci 0.5 litru kvetinac,ten kytka vysaje celkem rychle
Mluvim z vlastni zkusenosti ,jelikoz jsem udelal to same co ty hehe
Dalsi ztrata casu bude ,ze nejdriv se ti budou rozvijet koreny,coz pri tvem mega objemu bude znat a az se koreny ubydlej tak ti vylitnou kytky nahoru jak Gagarin tak s tim pocitej.
Jinak souhlas z Medicinemanem,kup poradnej matros a presad to


Na zacatek staci 0,5 litru na kvetnik? Doufam ze si delas srandu Na zacatek staci i 100-200ml... 0,5 l na kvetnik se zaliva v konecne fazi kvetu co 2. den ...

Kdo chce moc, nemá nic... - megalomanství.

- - - 1,5 square meters - 6 hundred Watts - 9 plants - FIRECRACKER - Nutriend Film Technique - sklizeno - - -

Super HPS 600W - 5x Chronic, 4x White Rhino - sklizeno
Bubbler - HPS 150W/Super HPS 600W - 4x Chronic - sklizeno

„Autority ti říkají, že nesmíš kouřit trávu, protože je to pro tebe špatné. Přesto, když tě při tom chytí, tak tě zavřou do věznice. Myslím, že je pro tebe lepší kouřit trávu a být na svobodě než být ve věznici."
Bob Marley

Old Post 24-02-2008 v 12:46 PM
grosancho je offline   Profil uživatele grosancho   Find more posts by grosancho   Foto galerie člena grosancho   Click here to Send grosancho a Private Message   Add grosancho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 22

Chtěl bych vám vysvětlit, jak jsem dospěl k těm závěrům, které způsobili chyby, o kterých tady bylo pojednáno. Jako substrát jsem zvolil směs perlitu a vermikulitu v poměru 3:1, podle tohoto návodu. Učinil jsem tak proto, že mi pěstování v hlíně připadá dost málo kontrolovatelné (u hydroponických systémů si může člověk všechny hodnoty "nastavit" jak je libo, u hlinných substrátů to je zajiste také možné, avšak docílení tohoto mi připadá méně přímočaré a tudíž těžší).

Proč jsem si tedy nevybral některý z aktivních hydroponických systémů?
Měl jsem k tomu hned několik důvodů: Je možné, že v průběhu pěstování budu nucen na pár dní kytičky ukrýt před zraky návštěv. Nedokážu si dost dobře představit, jak tahám 40l bubbler plný vody nějakých 20m přes byt a následně nádobu zvedám do výšky 2m. To samé platí pro obdobné systémy. Osmilitrové gbelíky jsou k tomuto mnohem více uzpůsobeny.
Dalším důvodem je, že mi aktivní systémy připadali dosti složité a jak známo, čím složitější systém, tím více vzniká potenciálních problému s údržbou.

Co třeba aero systém?
Aeroponické pěstování mě hodně láká a musím říct, že se velice těším na to, až to budu moct sám vyzkoušet. Protože jsem ale v indoor pěstování pouhý začátečník, netroufl jsem si na něco, kde jedna chyba může stát rostlinky život v průběhu několika hodin.

Proč jsem opomenul kokos?
Přiznám se, po shlédnutí pár threadů, kde dotyční pěstovali v perlitovermikulitu, jsem byl touto metodou natolik nadšen, že jsem prostě nad ostatními přestal přemýšlet.

Proč jsem kytičky nezasadil nejdřív do malých květináčků a šly rovnou do 8l gbelíků?
Protože jsem čtením threadů o pěstění nejen tady na G ale také jiných, mezinárodních fór nabyl dojmu, že následným přesazováním bych rostlinkám způsobil další, zbytečný stres (argument: v přírodě je pouze kopa zeminy, žádné menší a větší květníky a vyroste to i bez přesazování).

To jenom na okraj, abyste si nemysleli, že jsem úplnej vůl, co si nic nepromyslí, než to udělá.

Teď k řešení problému: Rozhodl jsem se pro systém NFT, dojdu tedy zítra do g-shopu a koupím 2x Gro-Tank 20l (větší by se do mého homeboxu nevešel), rostlinky prásknu do deseticentimetrových rockwoolových kostek a bude. Problém vidím právě v tom, že teď jsou kytičky v těch menších RW kostkách, ale kořeny, samozřejmě, prorůstají skrz. Jak je tedy "narvat" do větších kostek bez výrazného poškození kořenů?

Co si o tomhle řešení myslíte?

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Naposledy upravil space.pussy 24-02-2008 v 14:38 PM

Old Post 24-02-2008 v 14:11 PM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grosancho
Stálý Člen

Karma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% PěstitelskáKarma uživatele grosancho - 99% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 23

Jasne taky mam Homebox a pristi mesic si budu kupovat z G shopu Gro-tank 100, ale s pasivnim hydrem moc radit nemuzu, mam pouze skusenosti s hlinou, NFT a bubblerem. Ja si myslim ze tim udelas dobre, taky jsem zvedavy na ty slecinky, ktere uz rostou v HB drzim pesti

Kdo chce moc, nemá nic... - megalomanství.

- - - 1,5 square meters - 6 hundred Watts - 9 plants - FIRECRACKER - Nutriend Film Technique - sklizeno - - -

Super HPS 600W - 5x Chronic, 4x White Rhino - sklizeno
Bubbler - HPS 150W/Super HPS 600W - 4x Chronic - sklizeno

„Autority ti říkají, že nesmíš kouřit trávu, protože je to pro tebe špatné. Přesto, když tě při tom chytí, tak tě zavřou do věznice. Myslím, že je pro tebe lepší kouřit trávu a být na svobodě než být ve věznici."
Bob Marley

Old Post 24-02-2008 v 14:26 PM
grosancho je offline   Profil uživatele grosancho   Find more posts by grosancho   Foto galerie člena grosancho   Click here to Send grosancho a Private Message   Add grosancho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 24

Škoda, že to nedopěstíš v tom perlitu s vermikulitem, docela by mě zajímaly, nejenom mě, výsledky z tohoto nevšedního média

Ohledně problému s RW. Vyřešíš to tak, že vezmeš ostrý nůž a RW kotky ještě trochu vydlabeš (do průměru), přičemž se ti udělá dostatek místo pro vložení prcků, které následně v kostce ukotvíš zbytky RW, které vznikly při zvětšování otvoru v RW kostce.

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 24-02-2008 v 14:44 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 25

citace:
Původní příspěvek od guerilla
Škoda, že to nedopěstíš v tom perlitu s vermikulitem, docela by mě zajímaly, nejenom mě, výsledky z tohoto nevšedního média

Ohledně problému s RW. Vyřešíš to tak, že vezmeš ostrý nůž a RW kotky ještě trochu vydlabeš (do průměru), přičemž se ti udělá dostatek místo pro vložení prcků, které následně v kostce ukotvíš zbytky RW, které vznikly při zvětšování otvoru v RW kostce.


Velice rád bych to v tomhle médiu dopěstil, ale mám pocit, že kytičky vypadají hodinu od hodiny hůř a protože mám všechny ostatní faktory kromě média pod kontrolou, nedokážu si představit jinou příčinu problému.

Mám pocit, že kdybych to v tomhle médiu nechal, ani bych se nenadál a byl by rostlinkám konec... Chystám se tuto metodu skusit někdy v situaci, kdy si to budu moct dovolit, t. j. budu mít přístup k více klonům a nebude mi jich tolik líto. Teď je priorita slečny zachránit.

Jinak když tuto metodu budu příště zkoušet, jednoznačně bude zasazení předcházet 2-3 dnový koupel / přeplach perlitovermikulitu ve vodě s upraveným pH, abych se ujistil, že i výsledný substrát má pH správné.

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Old Post 24-02-2008 v 14:55 PM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pampalini
Slavny Lovec

Karma uživatele Pampalini - 99% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 26

citace:
Původní příspěvek od grosancho


Na zacatek staci 0,5 litru na kvetnik? Doufam ze si delas srandu Na zacatek staci i 100-200ml... 0,5 l na kvetnik se zaliva v konecne fazi kvetu co 2. den ...


Omluva asi jsem to blbe napsal
0.5 litru jsem myslel objem kvetinace a ne vody

Muj prvni indoor v Thajsku, Chronic

Pampalini in Scotland,G13xHP,BD,Thai ganja

Scotish Winter Grow ,Super Silver Haze,Jack Herer,Shark Shock,AK-47
Mostly Sativa grow 12/12 from Seeds

Old Post 24-02-2008 v 16:20 PM
Pampalini je offline   Profil uživatele Pampalini   Find more posts by Pampalini   Foto galerie člena Pampalini   Click here to Send Pampalini a Private Message   Add Pampalini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Den #5 18/6 Příspěvek č. 27

Dnes proběhly celkem razantní změny: 6 nejbídněji vypadajících holek bylo přesazeno do NFT systému Grotank 20l, kořeny třech zbývající si zatím probíjejí cestu perlitovermikulitem. Toto kompromisní řešení bylo přijato jak z finančních důvodů, tak proto, že se zbývajícím perlitoslečnám daří zatím celkem O. K. a já bych skutečně rád vyzkoušel toto médium až do konce.

Jinak jak jsem slečny přesazoval, k mé velké radosti jsem zjistil, že kořeny se rozvíjejí velice slušně u čtyř ze šesti slečinek. Fotoupdate poskytnu zítra, doufám, že již budou pozorovatelné nějaké pozitivní změny. Držte palce.

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Old Post 25-02-2008 v 13:05 PM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Den #6 18/6 Příspěvek č. 28




Takže opět update stavu věcí, tentokrát přikládám i foto. Nejprve několik technických dat, pak ostatní kecy:

  • pH: 5,6
  • RH ve dne: 60 - 75%
  • RH v noci: 80 - 95%
  • Max. denní teplota: 28.8C
  • Min. denní teplota: 26C
  • Max. noční teplota: 20C
  • Min. noční teplota: 18C
  • Složení živného roztoku (20l): Amino Root: 10ml; MR1: 7,5ml; Calgreen: 2,5ml

Slečinky v perlitu si vedou celkem dobře, nutno říct o moc lépe jako slečny v Gro-Tanku, o které mám starost. Protože se v noci již po několikáté vyšplhala vlhkost hodně vysoko (95%), je na čtyřech ze šesti NFT slečen badat známky listové plísně a dvě zbývající také příliš neoplývají vitalitou.

Abych zamezil šíření plísně, byl jsem nucen jedné rastlině amputovat 2 listy, uvidíme, jak to zvládne.

Nevím, jěstli mám nechat čerpadlo v NFT běžet non-stop, protože mi prodavač u jahoďáků radil, abych ho ze začátku, t. j. dokud kořeny nepřerostou velkými kostkami ven, pouštěl jen na několik minut párkrát denně.

Jinak mi nezůstává nic než čekat, jak se se všemi těmi stresy NFT holky vypořádají a doufat, že se z nich něco vyklube. Počítám s tím, že všechny tyto útrapy se negativně projeví na výnosu, ale ten není tak úplně prioritou. Samozřejmě by bylo hezké mít 200g na první indoorový grow, ale byl bych spokojen klidně i se stovkou. Zatím to ovšem vypadá hodně špatně a i ta stovka bude asi těžko dosažitelným cílem.

Foto:
1. NFT chcípáčci
2. Slečna s amputovanými nožičkami
3. Může tohle být způsobeno nízkou vlhkostí ?? Asi 6h byla v boxu jen 40% vlhkost.

Pokud máte nějaké postřehy / rady, co bych měl dělat jinak (z výsledků je evidentní, že něco rozhodně špatně dělám), prosím, napište, budu moc vděčný.

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Naposledy upravil space.pussy 26-02-2008 v 10:07 AM

Old Post 26-02-2008 v 09:52 AM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 29




Další fotky:

1. Nejlépe vypadající perlitoslečna (vlastně nejlépe vypadající ze všech)
2. List s plísní
3. Chudinka s nejhorší světlezelenou barvou

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Old Post 26-02-2008 v 09:56 AM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 30

Čau,určitě se ještě vzpamatují! Pokud to nějaky nebudou vůbec zvládat a plesnivět,tak je nekompromisně vyhod.Plochu potom zaplníš kytkama vedle.S prodavačem bych i souhlasil.

S odtahem reg. na 20% uděláš 60-75% vlhkost? Pokud jo,tak ji nech klidně puštěnou nonstop.

Old Post 26-02-2008 v 10:31 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 31

citace:
Původní příspěvek od Machoman
Čau,určitě se ještě vzpamatují! Pokud to nějaky nebudou vůbec zvládat a plesnivět,tak je nekompromisně vyhod.Plochu potom zaplníš kytkama vedle.S prodavačem bych i souhlasil.

S odtahem reg. na 20% uděláš 60-75% vlhkost? Pokud jo,tak ji nech klidně puštěnou nonstop.


Díky za optimistické povzbuzení. Těžko říct, jěstli ten odtah jede na 20%, je to jenom takovej odhad (podle polohy kolečka na triakovém regulátoru). Každopádně víc jak 20% výkonu rázem způsobí pokles vlhkosti na 45% a míň a teplota klesne na 23C. Zvlhčovačka jede non-stop.

To NFT čerpadlo jsem nastavil tak, že každé 2 hodiny jede 15 minut.

EDIT: Právě mi, po 6 dnech, odešla zvlhčovačka SPS-808. Nečekal jsem, že vydrží věčně, ale že s ní nedojedu ani jeden jedinej grow -- nechápu . Zítra běžím koupit Mini nebler a příštích čtrnáct dní budu žít o hladě

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Naposledy upravil space.pussy 27-02-2008 v 09:44 AM

Old Post 26-02-2008 v 11:31 AM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 32



Dneska mi přišli EC & pH metr a nLite self blue 200W. Poobědě jěště zajdu koupit ten nebler, vlhkost teď upravuju rozprašovačem jak často to jen jde (ne moc často ) a drží se na 45 - 50%.

Jinak jedna slečna z NFT to včera zabalila a další k tomu nemá daleko, řekl bych, že do zítřka počkám na zázrak a když nic, tak ji taky vyhodím. Perlitoslečnám se daří hezky.

pH: 5.7
EC: 0.5

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Naposledy upravil space.pussy 27-02-2008 v 11:53 AM

Old Post 27-02-2008 v 11:45 AM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-12-2009 - Homebox xl 600w - 93 odpovědí
23-12-2009 - HOMEBOX xxl - 159 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2865430 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív