Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Přestat kouřit trávu !! nebo ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Kouříte? (lepší otázka mě nenapadla..)
Pálim všecko co hoří i nehoří
Kouřím jen cigára
Kouřím jen jointy
Kouřím tabák i trávu
Kouřím příležitostně (akce,hospa..) - obojí
Kouřím příležitostně jen cigára
Kouřím příležitostně jen trávu
Nekouřím nic - přestal jsem
Nekouřím nic - nezačal jsem
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
loner_x
Stálý Člen

Karma uživatele loner_x - 47% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 33

2DarkANg : Jj maš 100% pravdu na ganje se mi líbí hlavně to, že i když se prostě fest zkouříš nemáš pak žádnou kocovinu..to je super a důvod proč jsem prostě přestal uplně pít..dokonce ani na silvestra jsem to nepřeháněl a dal jenom s přítelkyní 1 šampáňo napůl..a potom v klidu nabil dýmku..a ráno..všichni bolehlav jak cip a já nic..v pohodě..

Jinak já si dávám šloučka tak v průměru asi 2 do týdne a jenom z vodárka a myslím, že takovéto kouření je uplně v pohodě..dost důležité je i třeba to jestli člověk k hulení kouří i normální cíga, (což já teda ne) to je totiž potom o dost větší palba na organizmus a hlavně na plíce samozřejmě..toď muj názor..

Old Post 04-01-2008 v 12:45 PM
loner_x je offline   Profil uživatele loner_x   Find more posts by loner_x   Foto galerie člena loner_x   Click here to Send loner_x a Private Message   Add loner_x to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 34

citace:
Původní příspěvek od Rage shot66
Napada ma len jedna varianta But prestat hulit uplne alebo s tíim niečo urobyt


Čiže dve varianty, nie? Ešte je tu možnosť požívať marihuanu v jedle.

Marihuana je dar.

Old Post 04-01-2008 v 18:30 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lupus
in fabula

Karma uživatele Lupus - 85% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 35

citace:
Původní příspěvek od loner_x
2DarkANg : Jj maš 100% pravdu na ganje se mi líbí hlavně to, že i když se prostě fest zkouříš nemáš pak žádnou kocovinu..to je super a důvod proč jsem prostě přestal uplně pít..dokonce ani na silvestra jsem to nepřeháněl a dal jenom s přítelkyní 1 šampáňo napůl..a potom v klidu nabil dýmku..a ráno..všichni bolehlav jak cip a já nic..v pohodě..

Jinak já si dávám šloučka tak v průměru asi 2 do týdne a jenom z vodárka a myslím, že takovéto kouření je uplně v pohodě..dost důležité je i třeba to jestli člověk k hulení kouří i normální cíga, (což já teda ne) to je totiž potom o dost větší palba na organizmus a hlavně na plíce samozřejmě..toď muj názor..


Presne tak, po trave me neni rano blbe (jenom sem trosku utahany) akorat ze uz me ty stavy zacinaji pripadat monotonni. Dat si kratky detox je v planu ale zase neni kam spechat....
jinak ciga kourim ale vidim to tak ze jak dokourim pakl tabaku co mam tak toho necham ... (ne na furt ale pauzu si dam taky )

Jo, musí to být uzaviratelny, protoze jinak se to smícha a to je pak v píči.


Herbs are good for everything . . .

Old Post 04-01-2008 v 23:42 PM
Lupus je offline   Profil uživatele Lupus   Find more posts by Lupus   Foto galerie člena Lupus   Click here to Send Lupus a Private Message   Add Lupus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lupus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lezec
Stálý Člen

Karma uživatele Lezec - 84% PěstitelskáKarma uživatele Lezec - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 88  

Příspěvek č. 36

Kouřím vše co hoří, přes cíga(tabák), trávu(joint i dýmka), čaj v cígu tak i šalvěj z bonga. Něco méně, něco více příležitostně - čaje už sem zanechal
Každopádně by bylo nejlepší nepálit nic snad jen toho džojntíka občas, ale známe svý lidi...chvíli nepálíš, je to v poho pak si po delší době dáš, supr stávek(ne jak když seš vypálenej den co den) a zas pálíš co máš.
Takže přestávka je v plánu, otázka je na jak dlouho...

Čerstvý vzduch a zdravé plíce pro všechny!!!

Outdoor photos http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=21038
70W SON-T PC buds http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=354055


Konopí je dobrý sluha, ale zlý pán

Old Post 05-01-2008 v 18:31 PM
Lezec je offline   Profil uživatele Lezec   Find more posts by Lezec   Foto galerie člena Lezec   Click here to Send Lezec a Private Message   Add Lezec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hej-rup
Stálý Člen

Karma uživatele hej-rup - 36% PěstitelskáKarma uživatele hej-rup - 36% PěstitelskáKarma uživatele hej-rup - 36% PěstitelskáKarma uživatele hej-rup - 36% PěstitelskáKarma uživatele hej-rup - 36% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 37

Taky kouřím všechno co hoří, ganju, tabák, šalvěj....

Lezec: proč kouřils čaj?

Veškeré informace uvedené tímto uživatelem jsou smyšlené.
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Old Post 05-01-2008 v 20:37 PM
hej-rup je offline   Profil uživatele hej-rup   Find more posts by hej-rup   Foto galerie člena hej-rup   Click here to Send hej-rup a Private Message   Add hej-rup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
outdoorista
Stálý Člen

Karma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 544  

Příspěvek č. 38

to hej-rup:aby ho nemusel louhovat ve vodě a účinek se dostaví rychleji

Herb is the healing of a nation...

Outdoor 06-OB,Fialka,a jiné....
Outdoor 07-Papaya,JH,a jiné...
Outdoor 08-OB,JH,GWS,DP,AK,a jiné...
Outdoor 09-JH,OBxJH,CHxBB,DP,A,a jiné...
600W - Organically grown plants...
Nestabilní odrůdy
Bodies

Old Post 05-01-2008 v 21:19 PM
outdoorista je offline   Profil uživatele outdoorista   Find more posts by outdoorista   Foto galerie člena outdoorista   Click here to Send outdoorista a Private Message   Add outdoorista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lezec
Stálý Člen

Karma uživatele Lezec - 84% PěstitelskáKarma uživatele Lezec - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 88  

Příspěvek č. 39

přesně tak

Ne samotný čaj ale čaj s tabákem, má to trošku jinou chuť, třeba jako dýmkový tabák, takže to má také chuťový smysl

Outdoor photos http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=21038
70W SON-T PC buds http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=354055


Konopí je dobrý sluha, ale zlý pán

Old Post 06-01-2008 v 09:18 AM
Lezec je offline   Profil uživatele Lezec   Find more posts by Lezec   Foto galerie člena Lezec   Click here to Send Lezec a Private Message   Add Lezec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad Pár tipů Příspěvek č. 40

Myslím, že jestli chce někdo přestat s kouřením – budu psát o MJ (cicarety jsou podle mě jiná kapitola a nemám s dlouhodobým kouřením cigaret osobní zkušenost), tak je důležitá MOTIVACE a chuť nevzdávat se svého odhodlání při nějaké kritičtější chvilce. Když budu mluvit z vlastní zkušenosti, tak když člověku stav zhulenosti už nepřipadá tak prospěšný, a už ho spíše ochuzuje nežli něčím obdarovává, tak je podle mě čas říct si – A DOST. Když jsem hulíval, tak to taky bylo nejdřív v klidu, ale po nějaký době začaly převažovat spíš ty negativní důsledky (ztráta zájmu o různé věci, v hlavě vyfoukáno, o dost menší celková psychofyzická vitálnost atd.). Což samozřejmě není chyba MJ – rostlin s takovým širokým spektrem potenciálu na světě mnoho neroste, je to prostě o přístupu daného jednotlivce. Samozřejmě je tu i sociální souvislost – s kým se člověk stýká a jak moc je ovlivnitelný, ale v silách každého je zapojit zdravý rozum a být za sebe zodpovědný. Mno tak mi tak nějak přišlo, jestli má vůbec cenu nadále vegetovat v zeleném oparu, hrát si sám se sebou na schovávanou, nebo začít žít NAPLNO. Protože ten potenciál jsem v sobě (a má ho každý) cítil, ale byl jakoby uskřípnutý takovým plošejším pohledem na život (a krom psychické stránky ani ta fyzická moc nekvete). Tak jsem si přestal nalhávat, že všechno je oukej, a s hulením jsem PŘESTAL. Neřikám, že je to zpočátku kdovíjak lehký, ale mysl je tak silná, že to JDE! Samozřejmě je užitečný dělat nějakýho koníčka, občas se zpotit při sportu, číst, kulturně a duchovně žít, drahou polovičku milovat prostě zabývat se smysluplnými činnostmi. Znám pár dlouholetých silnějších huličů, a většinou zrovna moc následováníhodní a inspirativní nejsou – jsou to vesměs hodný lidi, to jo, ale je tam znát určitý docela markantní zabrzdění osobnostního lidského vývoje (samozřejmě každý člověk je individuálně nějak nastaven a nechci v žádném případě dělat škatulky, ale nějaké obecné znaky „zakrnění“ tam jsou). A jsem toho názoru, že to není ta opravdová cesta životem.

Pls. neberte to jako nějaký mentorování či přednášku, tento příspěvek je psán z vlastní zkušenosti.

PEACE AND GOOD LUCK VŠEM

PS: Jak dával MIRIS odkaz na bylinu BRAHMI („Podle ajurvédy má velký vliv na psychiku člověka, zmírňuje napětí, celkově zklidňuje, posiluje organismus a paměť, působí na centrum řeči, posiluje hlas, zlepšuje výslovnost. Při pravidelném používání dochází k regeneraci buněk, tkání, orgánů, očišťuje se krev, zastavuje krvácení z nosu. Život se stává plnohodnotný a dlouhý“), tak tuhle bylinu papám ve formě kapslí a mohu vřele doporučit – v podobě klasické sypané byliny z Vegetalismu to bude finančně asi méně nákladné a účinností stejné (i když tam je momentálně vyprodaná, níže je odkaz kde je v sypané podobě dostupná).
Různé tonizační čaje jsou při regeneraci velice prospěšné – ať už detoxikační, nebo přímo zaměřené na schopnosti intelektu a podporu duševní vyrovnanosti, a jsou k mání v hojné nabídce např. zde (doporučil bych hlavně Himálajské čaje a Ajurvédskou a Tibetskou medicínu – produktů je tam hodně a kdo chce, vybere si

http://www.najadashop.cz/index.php?A=kategorie&Idk=7

S Jedubabkou občas popíjíme konkrétně tuhle fajnovou směs, která je k dostání i v hodně kamenných obchodech - http://www.najadashop.cz/index.php?...&Idpr=264&rad=1

Naposledy upravil 06-01-2008 v 14:21 PM

Old Post 06-01-2008 v 14:07 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pr45k
Stálý Člen

Karma uživatele Pr45k - 13% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 41

hola hej tak ja už nejaký čas nehulim a neni to jeden ani dva mesiace hulil som už fakt moc bola sklizeň a už to ani nešlapalo len ta myšlienka že zahulim si... jeden môj good kamoš mi zato už riadne vyfuckoval a prehovoril mi do duše... a prestal som z dna na deň. nechcem tým povedať že treba nehuliť ale to že netreba huliť stále... myslím že na každeho to počase dojde že je dobré si dať jedno dve brčka na tyždeň a nie paliť každý deň...každopadne ja som si dal teraz pauzu lebo potrebujem ešte do tej mojej palice dostať dake informacie peace

na zákony srať lomeným oblúkem ve stylu gotiky

Old Post 06-01-2008 v 15:09 PM
Pr45k je offline   Profil uživatele Pr45k   Find more posts by Pr45k   Foto galerie člena Pr45k   Click here to Send Pr45k a Private Message   Add Pr45k to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cajovnik
Tea Master

Karma uživatele cajovnik - 93% PěstitelskáKarma uživatele cajovnik - 93% PěstitelskáKarma uživatele cajovnik - 93% PěstitelskáKarma uživatele cajovnik - 93% PěstitelskáKarma uživatele cajovnik - 93% PěstitelskáKarma uživatele cajovnik - 93% PěstitelskáKarma uživatele cajovnik - 93% PěstitelskáKarma uživatele cajovnik - 93% PěstitelskáKarma uživatele cajovnik - 93% PěstitelskáKarma uživatele cajovnik - 93% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 188  

Příspěvek č. 42

to skandalf-
tez jsem se tu snazil taky neco smyslu plneho napsal, ale nikdy sem nenasel ta spravna slova. a ted koukam, ty jak kdyby jsi mi mluvil zduse. slohlasim s tebou.
Caj


__________________________________________________________________________________
- K tomu, abys žil svobodne a štastne, musiš obětovat nudu. Neni to vždy snadná obět’-


cajovnikovy kytky


Glastonbury Hill
GIBRALTAR

Old Post 06-01-2008 v 17:10 PM
cajovnik je offline   Profil uživatele cajovnik   Find more posts by cajovnik   Foto galerie člena cajovnik   Click here to Send cajovnik a Private Message   Add cajovnik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 43

mno samo že když chcete používat ty bylinky tak je dobrý na to nehulit
je dobrý si svičit pamět a slovní zásobu třeba úplně jednoduchejma věcma typu slovní fotbálek

Old Post 06-01-2008 v 20:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wasco123
Stálý Člen

Karma uživatele wasco123 - 90% PěstitelskáKarma uživatele wasco123 - 90% PěstitelskáKarma uživatele wasco123 - 90% PěstitelskáKarma uživatele wasco123 - 90% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 323  

Příspěvek č. 44

Tak po precitani prispevkov vsetko sedi, takze vravite asi pravdu .

U mna je to tak ze cigo sem si musel davat 5 rokov a tak ma nasralo, preco byt na niecom zavysly ked to neje nutne a este viacej to ze preco davat niekomu neskutocne love za ten dym? Tak som sa snazil prestat, neslo to, az na nejaku 10 supu sa mi podarilo vydrzat dva tyzdne a to uz bolo v suchu, nekourim 3/4 roka a ani nezacnem, jednak to stoji strasne peniaze a uz to vychadza z mody, vsade tabulky "tu nefajcit" apd apd...

A MJ. Zrovna su to 7 dni co tiez nehulim, od noveho roka. Nezeby som nechcel, ale dosiel matros a to iste ako pri cigo, love za to nedam nikomu ked si to mozem vypestovat sam skoro zadarmo. Keby bolo tak hulim stale den co den, okrem dni ked som v skole, lebo ked sa neucim doma, tak sa snazim si aspon nieco odniest z hodin.
Na MJ zrovna je najhorsie to ze ked pride nuda tak prve co vas napadne tak si dat praska. Takze nenudit a zamestnavat sa stale a mysliet pozitivne.

400W

Old Post 06-01-2008 v 22:17 PM
wasco123 je offline   Profil uživatele wasco123   Find more posts by wasco123   Foto galerie člena wasco123   Click here to Send wasco123 a Private Message   Add wasco123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steewosh
Stálý Člen

Karma uživatele Steewosh - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 47  

Příspěvek č. 45

Me se konzumace jointu podarila docela dobre minimalizovat jen tim, ze kdykoliv si chci dat jointa, tak se zamyslim nad tim jesli si ho chci opravdu dat a jestli opravdu stojim o ten stav co mi to prinese. Takze nakonec hulim jen vecer a jenom, kdyz mam opravdu chut na brcko. A zjistil sem tak, ze spousta jointu, ktery sem vyhulil byla absolutne zbytecna.

Old Post 07-01-2008 v 17:35 PM
Steewosh je offline   Profil uživatele Steewosh   Find more posts by Steewosh   Foto galerie člena Steewosh   Click here to Send Steewosh a Private Message   Add Steewosh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wertes
Nový Člen

Karma uživatele Wertes - 40% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 46

Přestat sem chtěl hodně často ale nikdy se to nepodařilo ale az jednou jak už došlo. Takže tedkom nehulím ,sere mě to dal bych si, ale o to víc se těším zase na sklizeň.

Old Post 07-01-2008 v 19:54 PM
Wertes je offline   Profil uživatele Wertes   Find more posts by Wertes   Foto galerie člena Wertes   Click here to Send Wertes a Private Message   Add Wertes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šafi
Stálý Člen

Karma uživatele Šafi - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 47

Dle mého člověku podobně jako sex, stejný jídlo, chlast, kouření nesmí zevšednět taky Mary...řek bych že když člověk kouří sedum špeků denně tak mu to už opravdu nemůže moc dávat. Ganja je pro mě jako kamarád, kdybych s nim byl každej den tak mě i navzdory kamarádství začne jeho přítomnost asi štvát. Proto mi stačí že si dám špeka párkrát do týdne s kámošema když dem na pivko nebo na nějakou akci...a stejně to praktikuju i s kouřenim, tabák mi moc chutná, ale nenapadne mě abych ráno vstal, a první co bych udělal by bylo to že bych si šel zakouřit...cígo si dám k pivku a stačí mi to. Nedělá mi problém klidně měsíc nehulit, i když mi leží na skříni ve sklenicích pořád nějaký to g.
Díky tomu se mi stala Mary koníčkem a zálibou, rád pěstuju a rád konzumuju, ale všeho s mírou...

...zkušenosti získáváme postřehy a radami...proto Grower.cz

Old Post 07-01-2008 v 20:02 PM
Šafi je offline   Profil uživatele Šafi   Find more posts by Šafi   Foto galerie člena Šafi   Click here to Send Šafi a Private Message   Add Šafi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Method
Stálý Člen

Karma uživatele Method - 94% PěstitelskáKarma uživatele Method - 94% PěstitelskáKarma uživatele Method - 94% PěstitelskáKarma uživatele Method - 94% PěstitelskáKarma uživatele Method - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 264  

Příspěvek č. 48

Ja hulim tiez parkrat za den uz asi 8 rokov aj ked nebolo hulenicko uplne kazdy den ale skoro vzdy...Dakedy som tiez hulil upne brutalne.To som za den vyhulil aj 10 jointov z riadneho matrosu ale po case som si na to uplne zvykol a hulil som od rana do vecera.Potom som zacal pocitovat tlak na hrudi a ked mi doktor podal do ruky knizku o hypertenzii/vysoky krvny tlak/tak som to dost obmedzil..Bolo ine ked dosiel outdoorek a nebolo co hulit,ale som chcel aspon trochu tomu telu ulavit a hulim uz o dost menej.je to aj tym ze som sa zacal venovat indooru a vzdy mi staci to jedno vodne bongo na fajny hight.Ale aj tak ked sa nudim si dam za den aj tie 4vodarka s vynimkou ked som v dennej smene.Proste nedokazem odolat fajnej siske ktoru ked ovoniam citim napr.ovocie a po odlomeni z nej padne na stol hromadka krystalikov.HMMMMM Mnamky.A fakt milujem pestovanie..Je to krasa ked vidite ako nieco za vasej pomoci rastie a kvitne a ja mam tu cest z toho ochutnat ako prvy a po sluku zistis ci ta namaha stala za to.Proste stym neviem prestat aj ked som si uz asi 1000 krat povedal tu legendarnu vetu"PO TOMTO BONGU SKUSIM DAKY CAS NEHULIT"...A inak cigy nefajcim lebo mam v p... niekomu platit za dym z ktoreho nemam vlastne nic....PEACE

Old Post 08-01-2008 v 00:54 AM
Method je offline   Profil uživatele Method   Find more posts by Method   Foto galerie člena Method   Click here to Send Method a Private Message   Add Method to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:48 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3858530 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív