Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Větráček 12V - zapojení ? PC větráčky - PC větráček - Zapojení PC větráčku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Šroubek
Stálý Člen

Karma uživatele Šroubek - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 27  

Dotaz Větráček 12V - zapojení? Příspěvek č. 1



Čus all growers,
chtěl bych se zeptata kam mám zapojit tenhle větráček. Je to 12V větráček o rozměru 12cmx12cm, od značky Glacial tech konkrétního typu Slientblade GT12252BDL-1. Je to Everflow a má 0,20 AMP. Vylízají z něho tři dráty, které jdou do takové hnědé cvočky, kde se mění na dva a ty dva jdou do takové bílé zápojky. Myslím, že by se to dalo zapojit do 12V trafa, ale to jsem nikde nemohl sehnat. Když jsem se ptal typka v hobby marketu tak ten vubec nevedel, tak prosim o radu - nejradeji bych to zapojil do elektriky - do baterky to davat nechci.

Old Post 07-01-2007 v 17:19 PM
Šroubek je offline   Profil uživatele Šroubek   Find more posts by Šroubek   Foto galerie člena Šroubek   Click here to Send Šroubek a Private Message   Add Šroubek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 2

Vyrvi ten bílý konektor (nebo si sežeň odpovídající na druhou stranu) a ty dva drátky zapoj do zdroje 12V (je jedno, jestli je to trafo, baterka nebo jaderný reaktor). Když přehodíš polaritu tak by se nic stát nemělo, ale jinak ten červený je +, černý -. K čemu je ten třetí nevím, ale to bych neřešil protože to určitě pojede i bez něho.

Jinak http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=15108

... a příště hledat...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 07-01-2007 v 17:36 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šroubek
Stálý Člen

Karma uživatele Šroubek - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 3

hm asi si koupim to trafo od vietcongu jak tam pisou, se pudu zitra podivat

Old Post 07-01-2007 v 17:43 PM
Šroubek je offline   Profil uživatele Šroubek   Find more posts by Šroubek   Foto galerie člena Šroubek   Click here to Send Šroubek a Private Message   Add Šroubek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

Šroubek :
na trafo od vetnamcu se vykasli!! jestli nechces vyhoret.
Mimochodem tyhle vetvaky dost rvou. jestli chces jenom takovy vanek, tak je v klidu napoj na nabiječku od mobilu. muzes dat na jednu nabijecku i vice vetraku...

jinak jak pise Hanizek ---


jsem ti neco nasel:


http://grower.cz/forum/showthread.p...hlight=cerpadla

Naposledy upravil 07-01-2007 v 18:27 PM

Old Post 07-01-2007 v 18:17 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šroubek
Stálý Člen

Karma uživatele Šroubek - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 5

to praxer : o těch nabiječkach mobilu uz jsem slysel, ale nevim kterou a jak to tam mam zapojit, doma mam treba hodne nabijecek od nokii, ale myslim ze se v bazacu, kdyby ty nokie nebyly dobry bude dat taky neco sehnat. Mi prosim rekni co mam uriznout atd..pls

Old Post 08-01-2007 v 13:22 PM
Šroubek je offline   Profil uživatele Šroubek   Find more posts by Šroubek   Foto galerie člena Šroubek   Click here to Send Šroubek a Private Message   Add Šroubek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šroubek
Stálý Člen

Karma uživatele Šroubek - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 6

to Enttee : s tim napetim je mit o jasny nejsem blbej, ale nechapu jak tam ma zapojit ten konektor nebo po pripade ty dratky, jestli ji mam nejka rozsroubovat nebo ustrihnout kabel - to potrebuju vedet.

Old Post 08-01-2007 v 17:27 PM
Šroubek je offline   Profil uživatele Šroubek   Find more posts by Šroubek   Foto galerie člena Šroubek   Click here to Send Šroubek a Private Message   Add Šroubek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Šroubek :
odštípni koncovku na vetraku, i na nabiječce.
Připoj dratky stejné barvy na sebe, pokud ne, napiš jake maš barvy a ja odpovim, pripadne to vyzkoušej. Bud to pojede nebo ne.
dej dráty k sobě, a zakrut. pripadně je jeste popajej. Zaizoluj elektrikařskou paskou (všude kolem 9kč za rolku) a je to.

Old Post 08-01-2007 v 17:53 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Typek23
Stálý Člen

Karma uživatele Typek23 - 95% PěstitelskáKarma uživatele Typek23 - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 132  

Příspěvek č. 8

Najlepsie urobis ak na vetakoch odstipnes tu bielu <>, ostanu ti 3 kabliky. Ten zlty si nevsimaj ostanu ti dva cirny a cerveny tie su podstatne. Chod do hocjakeho elektra opytaj si trafo s potenciometrom do 12V a 1,4A nemalo by stat viac ako 150Kc. Nato si napoj tie ventaky kludne ti to potiehne aj 4. Potenciometer je na ragulaciu rychlosti otacok. Ja osobne som isiel na chat spytal som sa ludi ci nema niekto doma staru zeleznicu alebo autodrahu napisalo mi kopa ludi a darovali mi tie trafa.Ak si z vychodneho slovenska tak ti nejake darujemzopar ich tu mam.

Old Post 08-01-2007 v 22:55 PM
Typek23 je offline   Profil uživatele Typek23   Find more posts by Typek23   Foto galerie člena Typek23   Click here to Send Typek23 a Private Message   Add Typek23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šroubek
Stálý Člen

Karma uživatele Šroubek - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 9

to praxer : fakt diky moc jsi mi pomohl dnes tenhle kousek provedu a doufam ze se zdari. elektrikarskou pasku doma mam takze to nebude problem. ale pajecku ne, snad to bude stacit zamotat, kdyztak zajdu ke kamosovi ten by ji mohl mit.

Old Post 09-01-2007 v 06:45 AM
Šroubek je offline   Profil uživatele Šroubek   Find more posts by Šroubek   Foto galerie člena Šroubek   Click here to Send Šroubek a Private Message   Add Šroubek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sc0tTy
Nový Člen

Karma uživatele Sc0tTy - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 10

Ja jsem to nejprve vyřešil že sem to napojil primo na komp ale to newim jestli je u tebe mozny....ja mam komp primo u boxu...... ted to mam tak ze sem si koupil trafíčko(jakosamotnou cívku) za nej sem hodil dva stabilizatory (kazdej asi 7kc) potom usmernovací diody (ty sem mel doma takk nevim) a potenciometry kteryma si muzu koordinovat otáčky na každym zvlast.....abych nezapomel to trafo je 2x18V a 2VA protoze ale jsou ty vetracky na 12 V taxem vzdycky dva na jednu vetev zapojil do serie a tudíž každej má 9v a jeste min podle toho jakej odpor nastavim u potenciometru....tod vse jestli se v elektronice malicko vyznas tak by to nebyl problem postavit

Old Post 09-01-2007 v 10:32 AM
Sc0tTy je offline   Profil uživatele Sc0tTy   Find more posts by Sc0tTy   Foto galerie člena Sc0tTy   Click here to Send Sc0tTy a Private Message   Add Sc0tTy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šroubek
Stálý Člen

Karma uživatele Šroubek - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 11



Tak konečně jsem to pošteloval a mám jeden ze svých prvních komponentů do budoucí pěstírny. Nakonec jsem zůstal u varianty od praxer, tedy napojit větráček na nabíječku od mobilu. Odstřihl jsem tedy ten debilní bíly konektor a konektor od nabíječky. Zezačátku mě zarazilo, že mají drátky v nabíječce a od větráčku jinou barvu. Mohli být jenom dvě variace tak jsem je vyzkoušel. První byla černej+černej a červenej+bílej, tato nebyla ta správná a druhá už vyšla v sestavě černej+červenej a černej+bílej. Pěkně jsem si oba dva spoje zaizoloval elektrikářskou pásko, již předem mi bylo jasné, že nemůžu zaizolovat oba zároveň, jelikož by došlo ke zkratu a ve skříni by se začalo jiskřit a hořet. Zaizoloval jsem tedy každý zvlášt párkrát ozkoušel a vše bylo OK. Přidávám i fotky tak se na ně koukněte - není to ta nejlepší kvalita protože jsem fotil s bleskem a nademnou bylo světlo tak sory.

Old Post 11-01-2007 v 16:58 PM
Šroubek je offline   Profil uživatele Šroubek   Find more posts by Šroubek   Foto galerie člena Šroubek   Click here to Send Šroubek a Private Message   Add Šroubek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 12

Šroubek: Ve skříni by hořet nezačalo - zhořela by ta nabíječka...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 12-01-2007 v 19:06 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tarrnaa
Stálý Člen

Karma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% PěstitelskáKarma uživatele Tarrnaa - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 412  

Příspěvek č. 13

Sežeň si těch větráčků víc... většinou se toho lidem doma válí jak mění procáky, skříně od PC a podobně. Na tyhle zdroje jich jde zapojit víc paralelelně. Větráček má tak 0,1A a podobné nabíječky a trafa 0,8. Já na to napojil 4 větráky a jede to parádně - mělo by jít teoreticky aj 8, ale to udělám až ty další seženu(třeba ve skříni 4 na přítah a 4 na odtah). Nejlepší sou na to dvě čokolády... do každé jeden drát z toho trafa a do druhého konce čokolády tolik drátků kolik bude větráčků

PUBERŤÁCKÝ_MICROGROW
400W_COCOS
OUT2008
OUT2014
LOW_COST_BIO_GROW2015
OUT2016
SELEKCE- probíhá 4 kolo...
ŠALVĚJ

Old Post 14-01-2007 v 21:59 PM
Tarrnaa je offline   Profil uživatele Tarrnaa   Find more posts by Tarrnaa   Foto galerie člena Tarrnaa   Click here to Send Tarrnaa a Private Message   Add Tarrnaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šroubek
Stálý Člen

Karma uživatele Šroubek - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 14

jj dikec zkusim to udelat jeste mam jeden vetrak 8x8 cm normalni malej pc vetracek, ten na to napojim a chci ho pouzit jako ofuk, ale napred budu resit vyrobu skrine ze suroveho materialu = dreva, pantu atd...

Old Post 15-01-2007 v 17:26 PM
Šroubek je offline   Profil uživatele Šroubek   Find more posts by Šroubek   Foto galerie člena Šroubek   Click here to Send Šroubek a Private Message   Add Šroubek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paulie
Nový Člen

Karma uživatele Paulie - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 22  

Zapojení PC větráčku Příspěvek č. 15

Zdravmi všechny.. je to asi hloupý dotaz..=o( ale na elektřinu jsem slon! prosimvás když máte ve skříni Pc větráčky jak je napájíte??

Díky moc za odpověď! GROWU zdar!!

Old Post 08-11-2007 v 09:17 AM
Paulie je offline   Profil uživatele Paulie   Find more posts by Paulie   Foto galerie člena Paulie   Click here to Send Paulie a Private Message   Add Paulie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

Klasika 12v trafo buď z vláčků , nebo starej Pc zdroj. Všechno co má výstupní napětí 12V .
Jinak kdybys hledal určitě najdeš

Old Post 08-11-2007 v 09:33 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2258230 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív